Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13190) thyeby válasza szaszlaci (#13187) üzenetére


thyeby
őstag

"Tömör fa azért nem jó, mert nem igazán alkalmas hangdoboznak. A már említett hullám elnyelő képessége miatt."

Ezt nem tudtam, bocsi. És a pozdorja nem nyeli el a hullámot? Ezek szerint amelyik képet Soká nemrégiben beillesztette, az nem lesz igazán jó, csak szép?

"De tulajdonképpen mi is ez a tömbösítés? Gondolom annyira alapfogalom, hogy azért nem találtam róla infót."

Inkább úgy kellett volna írnom, hogy táblásítás, akkor biztosan egyből értetted volna. Az a művelet, amikor a deszkákat élével összeragasztjuk, és tetszőleges méretű táblákat gyártunk belőlük. Azért gondoltam erre, mert én inkább az asztalos részéhez értek, és gyönyörű, tartós, értékes dobozokat lehetett volna így egyszerűen, gyorsan készíteni a furnérozással való bajolás nélkül is. Tudod, a mi szakmánkbéliek többsége sikítófrászt kap a bútorlapnak és társainak még a gondolatától is, pedig egyszerű vele dolgozni. Ahogyan egyetlen hentes sem fogja a szájába venni a tecsógazdaságos virslit, de még a lidis roppanós, bőrkétől terheset sem, hiába mentes a szójától.

Hanem hallod, igyekezz, mert most kilencven forinttal olcsóbban lehet esztergagéphez jutni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.