Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) d.tiborz válasza HoReSz1975 (#19148) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia! Sztem Mo-n nem árulják, én sem találtam sehol. Ebay-ról rendeltem, még úton van. Konkrétan ezt.
Tévedtem. Zoli megtalálta.

[ Szerkesztve ]

(#19152) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok!

Asus O!Play HDP-R1-ről mi a véleményetek? 12ezer forintért venném használtan. Tudtok ajánlani jobb alternatívát? Szinte csak 1080P filmek lejátszására használnám.

(#19153) HoReSz1975 válasza zsakaizoltan (#19150) üzenetére


HoReSz1975
őstag

:R

(#19154) densie


densie
csendes tag

R6S pro-n rendesen működik a böngészés? Wifin keresztül is?

(#19155) Mercutio_ válasza zsakaizoltan (#19150) üzenetére


Mercutio_
félisten

Francba, ezen is csak optikai hang van, coax nincs :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19156) Gulyopapa válasza Mercutio_ (#19155) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Optikai mé nem jó ?
Egy normális erősítőn van mindkettő ...

(#19157) Mercutio_ válasza Gulyopapa (#19156) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vanni van, de valamiért azt a bemenetet nem tudom feléleszteni, másrészt az egy újabb jelátalakítás...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19158) BBéci válasza Mercutio_ (#19157) üzenetére


BBéci
titán

A felesleges jelátalakításokat illetően igazad van, de annak hátrányának meghallásához sokszázezer forintos hangrendszer kell.
Érdemes jó minőségű optikai kábelt használni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19159) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, mert most ment tönkre az Egreat R6C-m.
/és nem szeretnék pár száz hsz-t átolvasni így nyűgösen
Szóval kellene egy 20eFt alatti lejátszó. Ezeket találtam 20 alatt:
Philips HMP3000
Emtec Movie Cube N200
Xtreamer Elvira
Asus O!Play Mini
Legyetek olyan jók és szűrjétek meg nekem!
Mindenevés, és jó felirat kezelés a főszempont.
Köszönöm!

(#19160) robi-k válasza Mercutio_ (#19157) üzenetére


robi-k
őstag

Javasolnám, hogy licitálj az általam linkelt Dune-re, annál jobbat nem fogsz találni.

(#19161) kisgyerek85 válasza M@rdel (#19159) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Philips HMP3000
Emtec Movie Cube N200

Xtreamer Elvira
Asus O!Play Mini

Első kettő kapásból kiesik. A másik kettőre meg használd a keresőt. Jó kis lejátszók, már csak azt kell eldönteni, hogy melyik legyen :)

(#19162) M@rdel válasza kisgyerek85 (#19161) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#19163) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Vettem egy csoda dune 102-est. Sikerült is beüzemelni. MP3-at szépen le is játszottam vele, azonban eddig minden videora azt mondta, hogy error: format is not supported. Próbáltam fw-t frissíteni, de azt mondta friss vagyok. MKV-t, avit próbáltam.

Mit rontok el?

Előre is köszi a válaszokat!
Fisha

(#19164) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Nincs valakinek komplett YAMJ összeállítása Popcorn A210-re? Amit letöltöttem a popcorn fórumáról, az küzd némi gonddal, de sajnos kevés vagyok hozzá, hogy magamtól megoldjam...A katególizálás működik, de se értékelés, se szereplők... valami nem az igazi...

előre is köszönöm!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19165) BBéci válasza Fisha (#19163) üzenetére


BBéci
titán

Ennyi információból nehéz bármire következtetni azon kívül, hogy az empéhárom tette tönkre. Azt nem csodálom, én is a falnak mennék tőle. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19166) Mercutio_ válasza robi-k (#19160) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elbambultam :B bár az egyik 180 jurós ára nálam messze túl van a fájdalomküszöbön, a másik 100 €-ért még határeset lett volna.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19167) dh66e válasza BBéci (#19165) üzenetére


dh66e
veterán

"azon kívül, hogy az empéhárom tette tönkre"

Béci a jó isten áldjon meg a hónap beszólásáért. :C
Fisha
Hibás az a lejátszó ha egyetlen mkv ill avit sem játszik le kérj cserét.Ez nem pc hogy elfelejtetted engedélyezni a különböző fájlformátumokat a régebbi lejátszó programokban.

(#19168) Ed Parker válasza BBéci (#19165) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tuti hogy vírusos volt :D

(#19169) kovver77


kovver77
csendes tag

Eladó popcorn hour a-210
http://hardverapro.hu/apro/popcorn_hour_a210_2/hsz_1-50.htm

[ Szerkesztve ]

(#19170) Fisha válasza Ed Parker (#19168) üzenetére


Fisha
őstag

:)
A tréfát félretéve, van bárkinek ilyen készüléke (dune 102), mik a tapasztalatai?
Esetleg 101-gyel van bármi hasonló probléma.
Este még nyomogattam kicsit, és érdekes módon pendrive-ról, amiket minden lejátszott, olyat is, amit hálózatról nem.
Mondjuk én hálózati lejátszásra vettem, szóval nem nagyon vagyok ezzel kisegítve, de kicsit árnyalja a problémát.
Ezen kívül van még egy olyan bajom is, hogy bizonyos könyvtárak megosztását látja ugyan, de azt mondja, hogy üresek, holott nem. Olyan érzésem volt, mintha a túl sok file/alkönyvtár nem tetszene neki benne. Túl sok alatt szánalmas módon 10+ körülit kell érteni.

Kérdésem a két problémával kapcsolatban:
Van bárkinek 102-ese? Tapasztalt hasonlót? 101-es tulajok válaszát is várom.

u.i.:
102-essel kapcsolatban kicsit furcsának tartom, hogy a magyar oldalon ugyan fenn van, mint termék, de az angolon nincs. Egyébként a magyar oldal fóruma fenomenális. Csak regisztrált termékkel lehet írni bele. Én nem éppen a piacon a sarokról vettem, ám reg kártyát nem kaptam. Így szóba se állnak velem. Érdekes disztribútor az ilyen... :(

(#19171) blakey válasza Fisha (#19170) üzenetére


blakey
titán

Szóval akkor hálózatról nem mentek a cuccok? Nem mindegy, mert akkor a "kiszolgáló" eszközzel van gond. SMB v. upnp? Milyen dlna szerver?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19172) Warter válasza Fisha (#19170) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem te SMB/NFS helyett DLNA.-n próbálsz "böngészni" és ott valami szarul van beálíltva, már mint a szerver oldalon, más okát nem látom amiért usb-ről működik valami hálózatról meg nem.

(#19173) cekkk válasza Warter (#19172) üzenetére


cekkk
veterán

Dune tud DNLA-t? :DDD a Base nem tudott, vagy én nem vettem észre :DDD

(#19174) Warter válasza cekkk (#19173) üzenetére


Warter
őstag

Nincs Dune-m, de kizártnak tartom, hogy ne tudná. :)

(#19175) Patice válasza Fisha (#19170) üzenetére


Patice
Topikgazda

301-nél is van ilyen, DE ez nem a lejátszó hibája, hanem (gondolom neked is) Win7 bug. Egyszerűen nem működik jól Win7 alatt a szambás megosztás.

XP-s géppel simán megy. A megosztott mappa egyből látszik a Dune hálózati böngészőjében.

(#19173) cekkk:

A Dune látja a DLNA szervereket és a megosztott tartalmakat, de maga a készülék szambával osztja CSAK meg a tartalmat (HDD-t, meg bármit amit ráaggatsz). DLNA-ról csak lejátszani tud. Más DLNA képes eszköz nem látja a DLNA-val a Dune-t, mert ilyen szervert nem futtat.

Dune-hez is ajánlott inkább egy szerver gép (NAS, router, stb.) vagy a PC-n kell médiaszerver programokat futtani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19176) Ed Parker válasza Fisha (#19170) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sajnos nekem nincs sem 101-es sem 102-esem.

Ha viszont pendriveról játszik mindent, akkor beállítási problémák lesznek.

(#19177) Fisha válasza Ed Parker (#19176) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi az észrevételeket. Remélem, sikerül ma-holnap összelőnöm. Annyi infó még kimaradt a könyvtáras problémával kapcsolatban, hogy xp-s gép lenne, ahonnan olvasni szeretnék. Win7-en tudom, hogy problémás az anonymous share, de itt nem azzal van gond, mivel vannak könyvtárak, amiknek látja a tartalmát, de vannak olyanok is, amiknek nem. Holott teljesen ugyanúgy, közvetlenül egymás után osztom meg őket.

A következő teszt a lejátszással kapcsolatban, a wifi helyett utp-s teszt lesz.

Fisha

(#19178) Fisha válasza blakey (#19171) üzenetére


Fisha
őstag

SMB-vel próbáltam.

(#19179) cekkk válasza Patice (#19175) üzenetére


cekkk
veterán

Én soha nem kínlódtam a DNLAval így ezt nem is tudtam :D
De nem is akarok vele :D

Köszi az infót :D

Popi A-400asat senki nem kapott még kézhez túl nagy a csönd :D

(#19180) Mezga Aladár válasza Patice (#19175) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Egyszerűen nem működik jól Win7 alatt a szambás megosztás."

Tökéletesen müxik, csak tudni kell beállítani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19181) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

egreat r6c helyett vennék egy hasonló képességekket rendelkező médialejátszót.

ami fontos:
- tudjon mindenféle formátumot, de annyit legalább, mint az egreat
- legyen rajta analóg legalább sztereó output (vagy 5.1)
- legyen jó a tápellátása (bírjon meghajtani vinyót), és tényleg leadja a 2A-t, ne csak ráírják
- legyen stabil és megbízható a működése
- méretben kb az egreat méret jó
- 24p lejátszás
- változtatható feliratméret
- lan vagy wifi nem ártana
- 2 usb port nem ártana, de az 1 is elfogadható
- kiforrott háttér
- masszív
- sok gari, megbízható háttér

árban nem tudom, nem akarok szívni vele, de azért legyen 50 alatt.

köszi!

(#19182) Ed Parker válasza cekkk (#19179) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Már vennél te is gondolom, csak még nem mersz ;]

(#19183) cekkk válasza Ed Parker (#19182) üzenetére


cekkk
veterán

Áh nekem már itt van, de nem merek semmit írni inkább :P ;]

(#19184) Warter válasza Ed Parker (#19182) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem is megijedt a nagyszerű lehetőségtől. :DDD

(#19185) Tin válasza Tin (#19181) üzenetére


Tin
veterán

ja az kimaradt hogy egreat-et ne ajánljatok plíz, mert nem akarok még 1 évig szopni a lejátszóval.

(#19186) Toobee válasza Tin (#19185) üzenetére


Toobee
veterán

;]

https://barbieripnk.hu/

(#19187) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Pár hónapos várakozás után nem tudok már nagyon tovább várni az új dunékre ezért a most kapható lejátszók közül 2-re szükítettem a lehetőségeket és ebbe szeretnék segítséget kérni, hogy az igényeimnek melyik inkább megfelelő.

Az egyik a Dune TV-102 a másik meg a Mede8er MED600X3D.

Egy 50st50-ehet és egy alap (200k körüli) onkyo rendszer mellé kellene, egy külső usb-s vinyóról lenne elsősorban használva, de azért a hálózatra is rá lenne kötve.

Használat: -mkv-k(nagyrészt sorozatok), Bd-iso, néhány 3d tartalom

Ugye ami a mede8r mellett szól az a 3d bd-iso lejátszási képesség(még, ha csak évi 3-4 anyagról van is szó azért ha specifikusan veszek egy médialejátszót azért nem hátrány hogy tudja, a másik a hd hangok talán ami nem tudom, hogy egy ilyen alapabb szintű hangszettnél számít-e valamit. Ezzel kapcsolatba az lenne a kérdésem, ha van egy film dts-hd angol és mondjuk 5.1 magyar hanggal azt a dune-n lényegében nem fogom tudni angolul megnézni vagy be lehet állítani, hogy lekeverje sima dts-re és akkor angolul is simán nézhető?(bocsi ha hülye kérdés;p)

Dune mellett ugye a 23,976 helyes lejátszása szól amivel kapcsolatban szintén bizonytalan vagyok, mert valahol azt írják nem is zavaró, de több külföldi fórumon is olvastam, hogy sokak számára meg nagyon is az. Itt is olvastam olyat is, hogy csak néhány jelenetnél látszik egyáltalán.

Ezeken a dolgokon kívül képmínőségben gondolom közel azonos a két lejátszó egy ilyen nem csúcskategóriás megjelenítőn.

50k körüli az összeg amit erre szánok, ezért nem jött szóba az új popcorn pl.

köszi előre is a segítséget/tanácsokat!

(#19188) BBéci válasza Rekro (#19187) üzenetére


BBéci
titán

A DTS-HD MA lekeverése DTS core-ra, egyik médialejátszó számára sem jelent megoldhatatlan feladatot.
Az említett hangrendszeren megkülönböztetni is nehezen lehetne azokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19189) robi-k válasza cekkk (#19183) üzenetére


robi-k
őstag

"Áh nekem már itt van, de nem merek semmit írni inkább" Jó vicc, de nem dőlünk be :DD

Amúgy a Dune-re lehet telepíteni - kisebb szöszmötöléssel - DLNA szervert (kipróbáltam), de minek??? Ez olyan, mint BMW-t (SMB vagy NFS) cserélni Trabantra (DLNA), semmi értelme :N

(#19190) cekkk válasza robi-k (#19189) üzenetére


cekkk
veterán

Nem is szabad :DDD

De mégis nagy a csönd felőle :D

(#19191) Peak válasza robi-k (#19189) üzenetére


Peak
addikt

mondjuk egész más a célja is, de az már más tészta :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19192) Ed Parker válasza cekkk (#19183) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja, csak amolyan megerősítésre vársz? :D

(#19193) cekkk válasza Ed Parker (#19192) üzenetére


cekkk
veterán

Igen arra :DDD :DDD
egyébként nézegetem a TMT5 képjavítóját ami sd tartalomnál működik, hát inkább kikapcsoltam :DDD

(#19194) knf válasza Fisha (#19170) üzenetére


knf
csendes tag

Helló,

Én is Dune TV-102-n gondolkodom. Viszont valóban nincs fönt a nemzetközi oldalon és ennél fogva frimware update se lehetséges ha jól látom.Szükséges egyáltalán ez? USB-n 2TB vinyót kezel gond nélkül?
Asus Oplay lenne a másik opció, de ha jól látom a fórumokon a Dune minden szempontból komolyabb.

knferi

(#19195) BBéci válasza knf (#19194) üzenetére


BBéci
titán

A TV-102 friss és ropogós, pár napja lehet kapni, miféle frissítést szeretnél rátenni?
Azt sem értem, miként lehet vele egy napon emlegetni egy "opléjt"?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19196) dani3l válasza knf (#19194) üzenetére


dani3l
őstag

Firmwaret frissiteni lehet a menüböl is, nem kell hozza a hivatalos oldal.. 2 TB-os winyo meg nem hiszem, hogy gondot okozna neki, bar nem probaltam, de ha a korabbi modellek kezelik, ez is fogja.

(#19197) BBéci válasza dani3l (#19196) üzenetére


BBéci
titán

Tegyük hozzá, hogy előbb netre is kell csatlakoztatni, önmagában a menü kevés a frissítéshez.
Viszont a frissítés járhat hátrányokkal is, mint például a HD hangformátumok teljes letiltása. Ez éppen velem és a TV-103-mal történt valamikor októberben. Vissza kellett tennem a májusit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19198) knf válasza BBéci (#19195) üzenetére


knf
csendes tag

Nem feltétlen akarom azonnal frissíteni, csak gondoltam akkor lehet nem is lesz rá támogatás később.
Közép OPlay árban hasonló, de laikus vagyok. Csak jókat olvastam róla ezért fordult meg a fejemben. Azt mondjátok a Dune sokkal jobb? Megéri azt venn 32-ert szemben egy 18-20 ezres OPlay-el?
Ami feltűnt, hogy a TrueHD hangot az OPlay-bol csak az 50 ezer fölötti támogatja, a Dune meg alapból. Ezt hol használják?

(#19199) dani3l válasza BBéci (#19197) üzenetére


dani3l
őstag

Felteteleztem, hogy ilyen trivialis dolgot le se kell irnom, hogy a frissiteshez net kell.. :D (Ha mar nem külsö forrasbol szarmazik a firmware.)
En korabbi tapasztalatokbol kiindulva (bar nem medialejatszoval) altalaban akkor szoktam frissiteni, ha valami problema van a korabbi verzioval, vagy ha valami olyan ujitast hoz az uj, csak ugy "miert ne" alapon nem erdemes..

knf: Meg nincs fönt a hivatalos oldalon, de mivel ez is az ö lejatszojuk, biztos, hogy lesz ra tamogatas is. Szerintem hamarosan az oldalra is fölkerül..
Ha jol vettem ki a korabbi hsz-eket, a hd hangokat az olcsobb Dune-ök sem tudjak rendesen lejatszani, szoval ebben sem igen van különbseg. De hacsak nincs többszazezres hangrendszered, nem is lenyeges.

[ Szerkesztve ]

(#19200) BBéci válasza knf (#19198) üzenetére


BBéci
titán

A Dune TV sorozatú készülékeinek gondjai vannak a HD formátumok lejátszásával, bizonyára ezért tiltották le teljesen az új firmmel.
Szinte az összes Blu-ray filmnek HD a hangja is, nem csak a képe, ez leggyakrabban Dolby TrueHD és DTS-HD Marter Audio. Ezeket butítják le az mkv változatokhoz.
A HD formátumok többletének élvezetéhez legalább középkategóriás házimozi hangrendszer szükséges, ami minimum 400000 forintba kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.