Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) liszi70 válasza Ed Parker (#18547) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez ennyire általános, hogy az írottakat nem viszik ezek a lejátszók? Én most találkozok először a blu ray technikával, de azt tudom, hogy DVD esetén kihajítottam azt a készüléket, ami nem vitte az írott DVD-ket! Ez már nem ilyen egyértelmű? Mi ez, valami jogvédelmi korlátozás?

(#18552) liszi70 válasza foglaltnev (#18550) üzenetére


liszi70
nagyúr

PopboxV8? Olvass már vissza egy pár hozzászólással ezelőttre!

(#18553) #75912448 válasza foglaltnev (#18550) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyértelműen a 101-et, ha pedig szükséged van optikai kimenetre, akkor a 301-et. Popbox felejtős.

(#18554) szucsinka válasza #75912448 (#18553) üzenetére


szucsinka
őstag

vagy a WDTV live streaming u.az a chip van benne és van optikai kimenet is.
én meg vok vele elégedve . :K

[ Szerkesztve ]

(#18555) Ed Parker válasza liszi70 (#18551) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudhatod hogy az írás vagy a lemez rossz.
Viszont ha a gyarit viszi,akkor a bd jó.

(#18556) Relaxing válasza #75912448 (#18549) üzenetére


Relaxing
tag

Hát egy órát szorakoztam vele mire visszament a régi. alig akarta felismerni az usbkulcsot is utána már. Kiváncsi lennék másnak sikerült-e elinditania :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#18557) satmen


satmen
tag

Kedves hozzáértők!
Valaki összefoglalná, hogy miért számít "tiltott" vételnek a Popbox V8 ?
És még egy: mi a véleményetek a Mede8er 400X2-ről? pl. a támogatottsága?
Kettő közül, ha választani kellene?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18558) Patice válasza satmen (#18557) üzenetére


Patice
Topikgazda

Popbox V8 szoftvere nem sikerült túl jól. És finoman fogalmaztam. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18559) robi-k


robi-k
őstag

Zappiti médialejátszó (based on Dune Base 3D): ára 269€ Komoly alternatíva/ellenfél a Popcorn Hour A400-nak.
És fontos infó: "Availability: Pre-order. First shipment on end of December..."

(#18560) cekkk válasza robi-k (#18559) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor jövőre ;] :DDD

(#18561) #75912448


#75912448
törölt tag

Már kapható itthon is az A-400, 88k 2 év garival.

(#18562) cekkk válasza #75912448 (#18561) üzenetére


cekkk
veterán

Majd november 30tol nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18563) #75912448


#75912448
törölt tag

Ilyen lesz az új 1186-os 3D-s, de már nem gofriUFO Mede8er MED600X3D. €140, valóban korrektebb küllem.

(#18564) CSorBA


CSorBA
őstag

Ajánlom figyelmetekbe: [link] :) Véleményem szerint egy elég jó vétel lehet, nem beszélve az 5 év garanciáról.

szerk.: regger megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#18565) Ed Parker válasza cekkk (#18562) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ennyiből megvolt az enyém is:D

(#18566) #75912448 válasza Ed Parker (#18565) üzenetére


#75912448
törölt tag

És jobb is :D

(#18567) Multibit válasza liszi70 (#18546) üzenetére


Multibit
veterán

> másik lemez az eredeti volt, Üvegtigris3, ott simán ment a menü,
> a lejátszás sem akadozott, de például a stop gombra, ami a Dune menüjébe visz vissza,
> kb. egy percig tartott a visszaállás

Ja, Üvegtigris 3? Amiatt ne aggódj! Nekem is megvan, az ilyen. Egyébként van más BD-m is amit ugyanez a társaság authorizált, az is ilyen nyögvenyelősen áll le. Lehet, hogy asztali BD-playerben kicsit gyorsabb, de ebben az esetben a lemez is "hibás" a dologban (persze nem szó szerint értve hibás). Sajnos, ezeknél a lemezeknél több türelem szükségeltetik, ha Dune-vel játszod le :U
Dune Smart B1-esem van, ami BD-loader tekintetében hasonló a Max-hoz. Minden gyári lemezt kifogástalanul játszik. Az írottakkal háklis. De nem következetesen háklis! Van úgy hogy egyszer akad, vagy megáll a lejátszás, máskor meg ugyanarról a lemezről probléma nélkül végigmegy a film. A Dune nem akart jó minőségű BD-loaderre költeni, ezekkel kell beérni. Nem tudom, hogy asztali BD-playerek esetében jobb-e a helyzet, ha írott lemezről van szó. Korábban Parker írta, hogy az ő - egyébként igen jó - asztali Pioneer-ja is válogatós egy kicsit. A DVD-korszakban is ez volt. Eleinte nem minden készülék volt teljesen DVD-R barát, később ez "alap" lett.

(#18568) cekkk válasza Ed Parker (#18565) üzenetére


cekkk
veterán

Azért picit több volt az nem?:P Számold csak a ház árát is bele ;]

(#18569) Ed Parker válasza #75912448 (#18566) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Működik ;]

Cekkk: igazad van,106ezer :D

(#18570) hunaqua


hunaqua
addikt

Akkor 1 pár szó az EGREAT R200S-ről. (REALTEK 1186)

5 hete van meg,és alapvetően nagyon meg vagyok elégedve vele.( új Beta custom soft,jelenleg 200s és R300-ra).Nekem nincs NAS,( belső-1TB WD GREEN) tehát ennek kell elvégezni ezt a feladatot is (megy éjjel-nappal).Jelenleg 25 torrent van benne,és az elvárásaim szerint kezeli.(transmission 2.52).Ami ebben a kategóriában szerintem nagyon jó.A youtube alkalmazás is megy rendesen,csak az ALKALMAZÁS-----CSEH ikon----és az abban található Youtube felület működik rendesen.

..szóval szerintem a 169.-usd árat postával(+ vám???) nagyon megéri.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18571) #75912448 válasza CSorBA (#18564) üzenetére


#75912448
törölt tag

Itt már látszik a fekete UFO is. Ha a 600-as közelebb lesz a 40e ft-hoz, mint az 50-hez, akkor nagyon jó vétel lehet. Különösen a jelenlegi támogatás mellett, persze nem ártana, ha végre megoldódna a Hz kérdés.

(#18568) cekkk

Még így is jobban járt a htpc-vel, szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#18572) liszi70 válasza Multibit (#18567) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, ez megnyugtató, mert szívesen megtartanám. Egyébként nyilván pechem volt, hogy pont 2 olyan lemezzel kezdtem tesztelni, ami hibás valamilyen szempontból, ugye Üvegtigris3 meg egy írott. Azóta írottakkal és eredetiekkel is próbáltam, mindet vitte. Csak ugye az első benyomás elkeserítő volt, de már megnyugodtam.

Egyébként hogy lehet rávenni ezt a lejátszót, hogy onnan folytassa, ahol abbahagyta, vagy (ez lenne a legjobb), megkérdezze, hogy folytassa-e a lejátszást?

[ Szerkesztve ]

(#18573) cekkk válasza #75912448 (#18571) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezt tudom, de kötözködnöm kell vele, mert muszáj ;]

(#18574) #75912448 válasza cekkk (#18573) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D

(#18575) Relaxing válasza #75912448 (#18571) üzenetére


Relaxing
tag

Jobb ez szerinted mint az R6S? Max csak szolgáltatásokban nem? Képben elvileg egyformák. Hacsak nem javítják az FPS-t?!

Bakker - micsoda gubanc!

(#18576) Ed Parker válasza #75912448 (#18571) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jobban bizony,azota megy minden :DDD

(#18577) #75912448 válasza Relaxing (#18575) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kép és hangminőségben valószínűleg egyformák. Óriási pluszt jelenthet a Mede8er javára az 5 év garancia, és a hosszútávú támogatás. Elég ránézni a support oldalukra. Szinte 1-2 hetente új beta fw, meghallgatják a felhasználók siralmait, reagálnak rá, sőt, bizonyos szinten bevonják őket a fejlesztésbe. És akkor ott vannak a működő netes alkalmazások, borító funkciók és egyéb csicsák. Ez bőven elegendő pluszt nyújthat egyes felhasználói réteg számára. Ha nagyobb pénzt kéne adnom Realtekes lejátszóért, az régen az AC Ryan volt, most a Mede8er ill a Micca lenne.

Egyébként a szpídshopnál raktáron van Egreat EG-S100 30k-ért (SMP8643). Ennyit biztosan megérne, de nem tudom milyen fw van alatta, azaz mennyire működőképes, bugos stb.

(#18578) i@lex


i@lex
őstag

Most a piacon ez lesz akkor a legjobb lejátszó? (Popcorn Hour A-400)

Erősen gondolkodom rajta, Dune HD 101 helyett.

(#18579) TCr válasza i@lex (#18578) üzenetére


TCr
veterán

PCH A400 a Dune 101 helyett?
Kicsit nagy a kontraszt... :D

Én megvárnám a teszteket.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18580) #75912448 válasza TCr (#18579) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem képminőségben szinte semmi különbség nem lenne a kettő között, középkategóriás tévén főképp. Ha van is, annyi biztos nem, ami megérné az árkülönbséget. Az első fw-rel még felkonvertálásban sem jobb semmivel.

(#18581) Relaxing válasza #75912448 (#18577) üzenetére


Relaxing
tag

Hát nem adnék 30k -t azért az Egreatért :) Minden másban egyetértünk. Kompaktabb kinézetben és egy jó árral sikeres lehet ez a Mede8er. Már csak az a kérdés mit hoz ki a Dune vagy ,hogy a Popi A400 mennyivel jobb.

Bakker - micsoda gubanc!

(#18582) #75912448 válasza Relaxing (#18581) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én sem, de lehet, hogy valaki igen :))

(#18583) TCr válasza #75912448 (#18580) üzenetére


TCr
veterán

Képminőség?
A nagy kontrasztot az árkülönbségre értettem. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18584) #75912448 válasza TCr (#18583) üzenetére


#75912448
törölt tag

:DD Csak kiegészítettelek, eszembe nem jutott a kontrasztból képminőségre következtetni. Akkor érné meg lecserélni, ha érdemi különbség lenne a kettőt között, erre még aludnunk kell néhányat, hogy kijelenthető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#18585) Yoli


Yoli
tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek az Xtreamer Sidewinder 3 lejátszóról. Nem sok véleményt látok róla eddig és sajnos tesztet sem találtam.
Jelenleg Asus O!play hdp-r1 van használatban és ezt cserélném le.
Igazából még soha nem láttam működésben androidos lejátszót és a tulajdonságai sem lennének rosszak, de mennyire mennek akár a BD50 és BD25 valamint MKV filmek rajta?
Sajnos az O!play a legújabb kódolásokat nem nagyon szereti....

Aki használ XS3-at leírhatná, hogy mik a hátrányai a masinának?
Pl. nagyon tetszik, hogy ha jól tudom BT-os bill.+egér rádugható és kezeli...

Esetleg max 35e körül mi a legjobb alternatíva?
Amire kellene az a lehető legtöbb kódolás gördülékeny lejátszása, webes tartalmak és jól áttekinthető keresés a filmek között. Természetesen támogasson 2TB+ Hdd-t, de torrent nem lényeg arra van gép.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Élj úgy, mint nemakárki és halj meg úgy, mint bárki!

(#18586) FlashLed


FlashLed
senior tag

Hello
Lehet nem épp megfelelő topik,de megkérdezném hátha van itt szaki!
Van egy LG BD550 Blu Ray lejátszó!Amióta megkaptad a legújabb frissítést neten keresztül,állandóan lefagyott MKV lejátszásnál,majd most már azt is csinálja,hogy HDMI kimeneten csak az LG logo van meg,ahogy tölt be,majd mikor bejönne a kép,már nincs jel.De komponens és kompozit kimeneten jó!
Valakinek ötlet?

The Mechanic

(#18587) Peak válasza FlashLed (#18586) üzenetére


Peak
addikt

setupjában keresd meg, hogy milyen videoszabványt ad le HDMIn, lehet ott lesz gubanc.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18588) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményetek arról, hogy milyen medialejátszó való nekem. :)

Ami fontos:
1.mindenféle video és feliratformátum kezelése
2.NAS-ként való használat lehetősége
3.zenék lejátszása bármilyen eszközről (noti, mobil) wifin/hálózaton keresztül
4.akár ugyanez filmekkel is.
5.hang és képminőség számomra fontos, de a videók esetén 720p-ig bezárólag vagyok csak érdekelt a bizniszben.

Létezik olyan lejátszó, amire közvetlenül lehet letölteni, és ott helyben kicsomagolni, feliratot rádobni? Vagy a letöltést, csomagolást kénytelen leszek gépen megoldani, és utána áttölteni a filmet, vagy esetleg on-the fly hálózaton keresztül lejátszani?

Ami nem fontos:
1. Lemezes lejátszás nem érdekel
2. blueray, 3d nem érdekel
3. youtube, facebook, rss, browser stb nem érdekelnek

Előre is köszi a válaszokat.
Fisha

(#18589) Warter válasza FlashLed (#18586) üzenetére


Warter
őstag

Rakd vissza a régi firmware-t, állítólag bugos az új.

regger: Azért szerintem arra is aludjunk párat, hogy kijelentjük, hogy nincs különbség képminőségbe.

Yoli: Áruld el kérlek, hogy milyen új kódolást nem tud az Oplay ami miatt cserélni akarsz. Én a mai napig nézek sorozatokat és filmeket az Oplay-en is, de 1-2 kirívó esettől eltekintve mindent lejátszik. Egyébként meg andoridos lejátszókat még mindig nem ajánljuk, mert nem igazán média lejátszásra vannak tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#18590) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

1. kérdés:
Dune HD Max-on éppen fájlokat másolok a belső merevlemezre egy külső merevlemezről, ami a Dune-hoz kapcsolódik, mindezt PC-ről vezérlem. Az lenne a kérdésem, hogy természetes-e, hogy ez ilyen lassú? (Mert kb. másfél óra alatt másolt vagy 20 GB-ot.)

2. kérdés:
A Dune HD Max beépített blu ray lejátszóját rá lehet venni, hogy újraindításnál a leállítás helyéről folytassa a lejátszást, esetleg megkérdezze hogy honnan szeretném, vagy ezt ne várjam tőle?

Köszönöm!

(#18591) Dorian válasza liszi70 (#18590) üzenetére


Dorian
félisten

1.
valószínűleg a hállózatról való vezérlés miatt a hálózati sebesség a max.
Külső merevlemezt csatlakoztasd PC-hez, a PC-t USB-n a Dune-hez és mindjárt felgyorsul.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18592) Multibit válasza liszi70 (#18572) üzenetére


Multibit
veterán

> Egyébként hogy lehet rávenni ezt a lejátszót, hogy onnan folytassa, ahol abbahagyta
Ha BD-re, vagy BD ISO-ra értetted, akkor sehogy. Van néhány BD, ami úgy van szerkesztve, hogy tudja ezt a szolgáltatást a játékos, de ez általában felejtős blu-ray anyagok esetén. DVD, MKV, AVI lejátszásakor működik a folytatósdi.

(#18593) BBéci válasza fxgladiatus (#18390) üzenetére


BBéci
titán

Kicsit lemaradtam, ezért most kérdezem meg, hol kapsz CA 751BD lejátszót 200000 forintért?
Ma keresgéltem, a legolcsóbb 325000 Ft. Németországban 1300 euróért adják, mellesleg pár hete tesztelem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18594) liszi70 válasza Dorian (#18591) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
Sajnos a PC-t nem tudom USB-n a Dune-hoz csatlakoztatni, mert másik szobában vannak, van vagy 10 méter a távolság és nem szívesen bontanám ki őket a helyükről. Esetleg, ha kiiktatom a PC-t és csak a Dune-el csinálom a fájl-másolást, az gyorsabb lesz?

(#18595) liszi70 válasza Multibit (#18592) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
És ez minden blu ray lejátszóra igaz általánosságban, vagy csak némely típus (pl. Dune) sajátja? (Kezdő vagyok blu ray témában, ez az első lejátszóm.)

(#18596) BBéci válasza liszi70 (#18594) üzenetére


BBéci
titán

A Dune nem akkora, hogy gondot okozhasson a mozgatása. Vidd a PC mellé és vezetéken másolj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18597) liszi70 válasza BBéci (#18596) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem a súlya miatt, csak komoly bontási műveletet igényel, nehéz helyen. Megpróbálom a Dune-n belüli másolást, ha az is lassú, veszek egy HDD dokkolót a PC mellé és csak a vinyót veszem ki mindig. A Dune-n tényleg csak egy mozdulat kiszedni, nagyon f@sza!

BBéci, Te biztos tudod a választ, a blu ray lejátszóknál általános, hogy kikapcsolás után, kérdés nélkül mindig előlről kezdi a lejátszást és nem folytatja?

[ Szerkesztve ]

(#18598) #75912448 válasza Warter (#18589) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, logikusan gondolkodva is kéne legyen némi plusz, kérdés milyen megjelenítőn és mekkora felárat érne meg. Ugyan én kizárt, hogy bekapcsolnám 1080p mellé a vxp-t, de bő 1 hónapja még felkonvertálásnál sem ért semmit az SMP8671 ellenében.

1 biztos, akik manapság vennék, jó ha ezt elolvassák. Minél többen veszik, annál több hiba lesz feltárva, ráadásul az említettek nem kicsi bugok, alapjában gátolják a zavartalan filmnézést. Vicces ez a "hang elmegy" probléma, lassan generációkat átívelő jelenség. Nem tudom eldönteni, hogy a Sigma ennyire bamba vagy a Popi fejlesztők. Azon sem csodálkoznék ha az SMP 8672(3) is hasonlóktól szenvedne majd.

(#18585) Yoli

Borzasztó bugos lejátszó volt az első néhány fw alkalmával. Azóta állítólag sokat javítottak rajta, én mégis inkább olyan lejátszóra cserélném, ami képminőségben jelentős változást hoz, pl Dune TV 101, vagy valamelyik új Dune a közeljövőből.

[ Szerkesztve ]

(#18599) liszi70 válasza #75912448 (#18598) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát én biztos, hogy jó ideig nem veszek új szoftverrel rendelkező Popcorn terméket, a V8-hoz a legutóbbi frissítés már 7 hónapja volt, és még mindig nem lehet tudni mikor lesz a következő. Pedig van még bug és hiányosság bőven. Eladó, nem kell valakinek? Nagyon f@sza!

Ez a Dune HD Max viszont már roppant kiforrottnak tűnik.

(#18600) Warter válasza #75912448 (#18598) üzenetére


Warter
őstag

Azzal teljes mértékben egyetértek veled, hogy én sem venném meg. Egyébként nem érzem annyira súlyosnak ezt a listát, eltekintve persze 1-2-től a hibák nagy része nem gátolja a "normál" filmnézést. Viszont látatlanban meredeknek érzem kijelenteni, hogy nincs különbség képminőségben egy Dune101 és egy PopA400 között. Persze előfordulhat, de várjuk meg az első teszteket. A VXP _ha_ működik nem rossz cucc szerintem, kérdés, hogy mennyire lett implementálva. Egyébkénr ha a 400-as firmwareben javítva lesznek ezek a hibák, az jó eséllyel a 300-as szériára is legyűrűzik, mert ha jól tudom azonos az SDK.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.