Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) BBéci válasza didros (#19249) üzenetére


BBéci
titán

A felbontás nem minőségi kategória.
Ha mindegy lenne, mivel játsszuk le a filmeket, miért áhítoznánk OPPO-ra? Elárulom a kép- és hangminősége miatt.
Egy Dune TV-301 lemossa a 25000 forint alatt kapható készülékek többségét és a 40-50000 közöttiek közül is sokat. A beépített "izék" kis túlzással arra jók, hogy vásárláskor ellenőrizd a tévét pixelhibák szempontjából.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19252) Fisha


Fisha
őstag

Na csak sikerült a mai szeánsz során valamire rájönnöm. Ugyebár a probléma még mindig:
Dune 102, pendriveról mindent visz, hálózatról szinte mindenre azt mondja, hogy not supported file format.

Ez a hibaüzenet teljesen félrevezető sajnos. Az adott file-on popup menüt nyomva, information-t lehet kérni. Itt van egy read test menüpont. Ezt választva már elárulja, hogy marhára nem a file formattal van a gond, hanem persmission denied-ra panaszkodik. Rájöttem, hogy azokkal a file-okkal van gond, amik nem közvetlenül a megosztott könyvtárban vannak, hanem alkönyvtárban. Tudom, hogy nem teljesen dune kérdés, de van valami ötletek, hogy mit kéne xp-ben haxolnom, hogy ezek a file-ok is olvashatóak legyen a dune számára? (próbáltam userrel csatlakozni a dunéből, de érdekes módon az se segített)

(#19253) Fisha válasza Fisha (#19252) üzenetére


Fisha
őstag

Megoldottam.
Ez segített: http://www.home-network-help.com/share-file.html
A tanulság, ne hidd el a hibaüzenetet feltétel nélkül!
Not supported file format -> permission denied

(#19254) BBéci válasza Fisha (#19253) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az a tanulság, hogy USB-n csatlakoztatott merevlemezről kell lejátszani a filmeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19255) Draken


Draken
őstag

Az eredeti kérdésemre kérnék választ, köszönöm

(#19256) Patice válasza Draken (#19255) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune HD-TV101 vagy 301. Külső merevlemez? Bármelyik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19257) Draken válasza Patice (#19256) üzenetére


Draken
őstag

köszönöm, ha következő év elején venném érdemes valamelyik új típust megvárni/kivárni?

(#19258) Patice válasza Draken (#19257) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha kell a 3D, akkor igen. Ha nincs szükséged rá, akkor nincs mire várnod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19259) Rekro válasza Patice (#19256) üzenetére


Rekro
aktív tag

Ez a merevlemez téma engem is érdekelne, gyakorlatilag akkor bármelyik külsős usb-s merevlemez jó nincs valami ajánlott darab?

A dune tv102 is az ajánlottak között van gondolom mert az váltotta fel a régi tv101-t?

Az új 3d-s dunék jövő tavaszra(eddigiek alapján jó esetben;p) lettek tolva ugye?

köszönöm

(#19260) BBéci válasza Rekro (#19259) üzenetére


BBéci
titán

Ezt ajánlom!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19261) Rekro válasza BBéci (#19260) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi az 1Tb verziójára beruházok akkor szerintem!(az mondjuk 7200rpm-es remélem nem lesz hangosabb mint ez a 2tb-s változat)

(#19262) BBéci válasza Rekro (#19261) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal mindegyik MyBook-ban Caviar Green merevlemez dolgozik, ami 5400-as fordulatú. Elírás lehet a 7200. Nem is kell annál gyorsabb, mert melegedne és zajosabb lenne. Viszont butaság 1 TB-ost venni, mikor alig drágább (+5500 Ft) a kétterás.
Full HD filmekkel pillanatok alatt megtelik. Sógoromnak múlt héten másoltam MyBook-ra egy rakat filmet, 1,1 terányi ment át hipp-hopp, pedig nem volt köztük egyetlen BD25 vagy BD50, mert azokat nem tudja lejátszani a Medionja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19263) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Anyuméknak szeretnék karácsonyra egy média lejátszót venni:

Itt a fórumon régebben WD-t ajánlottatok, szerintetek ez jó vétel ennyiért?[link]

- 40e alatt
- elsősorban beépített HDD-vel de érdekelhet HDD nélküli is ha nagyon jó vételnek számít
- alap dolgokra lenne használva dvd/avi lejátszás akár pd-ről is
- hálózat max arra kell filmet másoljak rá még ha lassú is
- legyen megbízható és jó ár/érték arányú

THX a segítséget

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19264) erdoke válasza Predator2 (#19263) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos a linkelt készülék éppen médialejátszóként gyengélkedik. Beépített merevlemezzel a WD Live Hub elég jó, vagy építhető később 2,5-ös HDD a Dune HD 301-be. Ennek beépíthető HDD nélküli változata a 101-es (és a 102-es?).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#19265) Patice válasza Tin (#19224) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem felesleges a wifi-s verzió, bár valakinek lehet fontos, vagy nem nézne rajta nagyobb bitrátájú filmeket, akkor járható út a wifi-s verzió, de a képminőség miatt érdemes jó minőségű cuccokat nézni rajta, ahhoz meg kevés a wifi. :))

A/V kimenet viszi a képet + a hangot is sztereóban. Kis jack --> 3 RCA kábelt (Kompozit) adnak a Dune 301-hez. Ezzel régebbi TV-re is rá tudod kötni.

Az USB3 szabvány visszafelé kompatibilis, azaz USB3-as pendrive-ot is fogja simán kezelni.

A billentyűzetről nem tudok nyilatkozni én csak távpiszkával használom, de a a Dune-hez van saját billentyűzet is, amit biztosan felismer.

(#19222) didros:

Olcsón van átalakító, azok közül bármelyikkel mennie kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19266) Tin válasza Patice (#19265) üzenetére


Tin
veterán

utánaolvasgattam, tetszik is, valószínű a gépről másolnék fel rá filmeket, és a vinyóról játszanám le, a wifi csak azért hasznos, mert akkor nincs helyhez kötve a készülék, ha lejött a film, áttolom rá, aztán majd megnézem.

a billentyűzet csak a böngésző miatt érdekelt volna, de ahogy látom, ezen sem fog a gyerek full hd youtube videókat nézni, a tévém se képes normálisan kezelni azt.

a képminőségben nem kételkedem, az árát picit sokallom, illetve az 1 év gari sem győzött meg.

(#19267) Patice válasza Tin (#19266) üzenetére


Patice
Topikgazda

1 év alatt kiderül, hogy meghibásodik-e vagy nem. Használni kell és kész. :) Az, hogy 1 évet adnak rá ne izgasson. Alig van lejátszó ettől több garival.

Az ára szerintem elfogadható a kapott kép minősége alapján szerintem teljesen rendben van.

Az új firmware-rel egész használható a YT kliens is. SMS-szerűen tudsz keresőszót bevinni. (A kisfiam is onnan néz egy két mesét, amit nem tudok "kikölcsönözni")

A kimeneti felbontást meg be lehet lőni attól függően, hogy milyen képmegjelenítője van az embernek. A lejátszó olyan felbontásra konvertálja neked, amilyenre állítod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19268) didros válasza M3nyus (#18947) üzenetére


didros
senior tag

téves...

[ Szerkesztve ]

(#19269) Tin válasza Patice (#19267) üzenetére


Tin
veterán

gondolom a youtube klienst majd fejlesztik még, szóval attól nem félek.

most így átgondolva mindenképp olyat szeretnék, amibe tudok vinyót tenni, és rátölteni hálózaton, hogy ne kelljen pendrive-ozgatnom, és akkor nem is vennék egy másik 32-64gigás gyors pendrive-ot (~20e).

az árát még így is sokallom, de elhiszem hogy minden forintot megér. az egreat-es mizéria után nem akarom el-olcsóskodni a lejátszót, mert tényleg sok filmet nézünk tévé helyett.

igazából ez a dune mindenben jó lenne. nincs esetleg olcsóbb, hasonló tudású és chipsetes lejátszó, ami minőségi is? más márkában?

(#19270) knf válasza Tin (#19266) üzenetére


knf
csendes tag

Érdemes jól körbenézni, mert némelyik webáruházban 3-5 ezerrel olcsóbb és 2 év garit írnak.

(#19271) Fisha válasza Tin (#19269) üzenetére


Fisha
őstag

Esetleg fontold meg azt az opciót is, hogy vinyó nélkülit veszel és veszel mellé egy legegyszerűbb nast.

(#19272) gyiku válasza BBéci (#19262) üzenetére


gyiku
nagyúr

intellipower neven fut a legujabb wd-s marketing bullshit, miszerint valtozik a fordulat 5400 es 7200 kozott. valojaban 5400et, vagy 5900et forognak.

hüllő

(#19273) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Arra esetleg van ötletetek, hogy a dune 102-es miért nem tolja ki nekem a dts hangot? Sima analóg hangkimenetet használok. Bűvészkedtem már a PCM decode, HD enabled hang menüpontokkal, eddig nem sok sikerrel. Próbáltam a hdmi, és az analóg hangkimenetet is, de nem jött be. Optikaim sajna nincsen.

Előre is köszi a válaszokat!
Fisha

(#19274) Fisha válasza BBéci (#19254) üzenetére


Fisha
őstag

Kinek a papp, kinek a pappné. Nem szoktam többször megnézni filmeket, így nem igazán tárolom őket. Letöltöm megnézem, törlöm. Ezért viszont nem szívesen tolom át plusz egyszer hálózaton, valamint nem szívesen bénázok a dunes torrent klienssel, ha esetleg csomagolni is kell letöltés után... na arról már nem is beszélve. :)

(#19275) Tin válasza Fisha (#19271) üzenetére


Tin
veterán

azzal csak még egy plusz készülék lenne és még egy plusz macera. asztali gépen vannak a filmek, hálózaton másolnám a lejátszóra, amiben van egy vinyó. ez az összeállítás nekem tökéletes.

ami tényleg nem győzött meg, az az ár, és hogy bizonyos formátumokat nem játszik le (bár gondolom azokat az egreat sem vinné el).

van más, belső vinyós, hasonló chipsetes, hasonlóan jó de olcsóbb megoldás?

Egyébként mint a többi Dune ő sem tudja párhuzamosan kiadni az analóg és digitális jelet!
ez igaz? ha a képet hdmi-n adja ki, akkor az analógon nem tudja kiadni a hangot?

[ Szerkesztve ]

(#19276) robi-k válasza Tin (#19275) üzenetére


robi-k
őstag

"ez igaz? ha a képet hdmi-n adja ki, akkor az analógon nem tudja kiadni a hangot?"
Nem, természetesen a hangot ki tudja adni egyszerre HDMI-n és analógon is. Képnél van csak az, hogy vagy HDMI-n, vagy analógon adja ki, a kettőn egyszerre nem.

(#19277) Tin válasza robi-k (#19276) üzenetére


Tin
veterán

írtam közben privit is, de feljebb írták, hogy a 102 nem ad ki analógon dts hangot. remélem ez csak valami user probléma vagy enkódolás probléma.

ugye akkor jól értem, hogy a 103 képes kiadni analógon és hdmi-n egyszerre mindenféle hangot? a kép nem érdekes, az csak hdmi-n jönne.

(#19278) Patice válasza Tin (#19269) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az új lejátszók érkezésével várható az új SDK-ra épülő firmware is a 301/101-re is. Szóval várható, hogy végre rendbe tudják tenni az eddigi bug-okat.

Az egyik megoldás tényleg az, ha olyat veszel, amibe merevlemez rakható. Én ilyet raktam az én 301-esembe. Kicsivel több adat fér rá mint egy nagy pendrive-ra.

A másik megoldás tényleg egy NAS, amit látsz a gépedről és a médialejátszóról is, csak kicsit gyorsabban tudsz rá másolni adatokat. :) (Én most várom, hogy megérkezzen egy Synology NAS a rendszerembe. :)) ) Így akkor tényleg lehet a 101-es is, ami jóval olcsóbb, de ugyan az a hardver. A 101-esnek a lényege a hálózati lejátszás, hogy hálózatról kapja a tartalmat.

A NAS hasznos lenne sok más szempontból is, ha pölö több gép van otthon, vagy több felhasználó is szeretné látni ugyan azokat az adatokat.

(#19277) Tin:

Igen, a 301-es kiküldi HDMI-n (vagy optikain) a digitális hangot és párhuzamosan küldi az analóg kijáratra is sztereóban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19279) Tin válasza Patice (#19278) üzenetére


Tin
veterán

a közelmúltban vettem új asztali gépet, és nem akarok nas-t, mert teljesen felesleges, hogy az adatok egyfolytában elérhetően legyenek, ha kell, benyomom a gépet, és kész.

vannak elfekvőben 320GB-os noti vinyóim, az bőven elég arra, hogy rámásoljak 20-30 filmet a gépre, és azokat nézzem. még az se zavar, ha csak lassabban másol, legalább nem kell pendrive-ot dugdosni, meg így vennem sem kellene új pendrive-ot.

az új playerekről, új sdk-ról, arról hogy ezeket támogatni fogja-e, lehet olvasni valahol? hátha ebben az árkategóriában is várható frissítés, mint pld a 101 helyett jövő 102, pl. egy érkező 302?

(#19280) Patice válasza Tin (#19279) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor én max. egy HDD dokkolót vennék a 301-eshez. Abba beleraksz bármilyen HDD-t és rámásolod, aztán csak bedobod a Dune-be és nézed. :)

Gépeden belövöd a hálózatot és akkor egy routeren keresztül közvetlenül onnan is tudod játszani a filmeket, csak akkor mennie kell a gépnek is közben. Bár úgy látom ez nem lesz gond.

Az új SDK az új lejátszók miatt is van. Amint kijönnek, szerintem kb. azonos időben jön majd a frissítés a régebbi modellekre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19281) Fisha válasza Patice (#19280) üzenetére


Fisha
őstag

Van arra valami progi, hogy gépről és vagy mobilról indítsam a lejátszást? Zene esetén jó lenne TV nélkül.

(#19282) robi-k válasza Fisha (#19281) üzenetére


robi-k
őstag

Dune esetén igen bőség a választék:
1. Dune Hd Rc (apple Ios) és kiegészítésként [link]
2. Dune Hd Rc (android)
3. Univerzális, bármilyen gépről/okos telefonról (akár Windows okostelefonról is) vezérelhető a böngészőn keresztül (beírva a http://iDune_helyi_IP_címe/rc parancssort), ezt viszont magára a Dune-re kell feltelepíteni. A telepítéshez nélkülözhetetlen a rendszermeghajtó.

(#19283) Fisha válasza robi-k (#19282) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi

(#19284) Tin


Tin
veterán

utánanéztem, kb. féláron lehet kapni wd tv live streaming médialejátszót is, ami kb. ugyanazt tudja, mint a 301-es, csak nem lehet bele vinyót rakni (hanem rákötni, de ez nekem végülis mindegy, van külső lemez).

ahogy láttam, ugyanaz a chipset van benne, mint a dune 301-ben.

miben tud kevesebbet a 301-nél?

[ Szerkesztve ]

(#19285) robi-k válasza Tin (#19284) üzenetére


robi-k
őstag

A hardver csak a kisebbik felét adja a jó médialejátszónak, ennél fontosabb a firmware, és pont abban jobb a Dune.

(#19286) densie válasza Tin (#19284) üzenetére


densie
csendes tag

Üdv én is most ezt a lejátszót néztem ki úgy hogy én is várom az infókat róla. Egreat R6S pro helyett néztem ki. Azt hogy miket játszik le annyira nem lényeg fullhd videókat vigye 3D nem kell, ami lényegesebb lenne hogy wifin tudjon routerra csatlakozni és böngészőt alapszinten lehessen használni vele. Ezeket tudja? Vagy hasonló 25ezres árban milyen lehetőség van még?

(#19287) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

melyik kombóval járnék jobban Dune tv-102 + WD 1000GB Elements Desktop 56k-ért vagy Dune tv-301 + WD 750GB notebook vinyó 63k.

Elsősorban usb-ről másolnék a vinyóra(közel van a gép nem nagy szám odavinni) néha hálózatról.

Ilyen felhasználás mellett mi az ami a 301 mellett szólhat a néhány +csalakozót kivéve?

(#19288) #75912448 válasza Rekro (#19287) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak a csatlakozók, ugyanazt a képet ill hangot kapod. A 102 a későbbiekben kihasználhatja a 301-gyel szembeni minimális hardveres többletét.

(#19289) Draken válasza densie (#19286) üzenetére


Draken
őstag

Én itt találtam kicsit drágábban 2év gyártói garanciával dune 102-t

(#19290) Tin válasza robi-k (#19285) üzenetére


Tin
veterán

ebben biztos vagyok, csak éppen az egyik 50e, a másik meg 25e...

jó lenne a 102 is 35-ért, de azon meg csak egyetlen usb port van, az is az elején. így pl. már külső billentyűzetet rá sem lehet dugni.

a 301 is nagyon tetszetős, de wifivel már 50e forintért van, és pár hónap múlva meg jönnek az utódok, gondolom hasonló áron.

(#19291) Fisha válasza Tin (#19290) üzenetére


Fisha
őstag

Mindig jönnek majd az utódok pár hónap múlva, hasonló áron. Ha most kell, most vedd, ha nem kell annyira, akkor várhatsz. Mindig lesz olcsóbb és jobb idővel.

(#19292) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Szerintetek egy ilyen vinyóról mennének a hd filmek?

[link]

(#19293) Rekro válasza Tin (#19290) üzenetére


Rekro
aktív tag

Én már féléve várok arra, hogy majd jönnek a 3d képes új Dune-k most kiderült, hogy a beigértek fele nem is jön és amik jönnek azok is nov/dec helyett jó, ha február/márciusban ezért döntöttem én is úgy, hogy nem várok inkább tovább;p

(#19294) Tin válasza Rekro (#19293) üzenetére


Tin
veterán

én meg a lassan 1 éves egreat r6c-t untam meg, hogy egyfolytában pendrive-ozgatni kellett, amit csak 3-4 bedugás után ismert fel, a vinyóról pedig nem játszott le semmit (vagy 5 perc után eldobta), mert nem adott neki elég áramerősséget. a távirányítója meg max 2 méterről ment... javítva is volt, mert kontaktos volt a tápelletásánál az aljzat, de a többire továbbra sincs megoldás.

nincs high-end hangcuccom, se komoly tévém, engem kb annyi érdekel, hogy olyan lejátszom legyen, ami:
- legyen rajta 2 usb port
- le tudja játszani ugyanazokat a formátumokat mint az egreat
- tud sztereó analóg hangkimenetet, párhuzamosan hdmi-n meg képet
- tud kezelni vinyót
- a rácsatlakoztatott vinyót elérjem és írni tudjam hálózaton
- jó legyen a távirányítójának a hatótávolsága
- tudjon kezelni külső vezetéknélküli billentyűzetet

na most ezeket elvileg mindkettő tudja. mivel egyik sem tökéletes megoldás, ezért logikusabb a félárút választani.

engem az érdekelne inkább, hogy a wd live streaming tényleg tudja-e a fent leírtakat, és hogy milyen minőségű és tartósságú darab. csodát nem várok, valószínűleg 1-2 évet fog bírni csak ez is...

(#19295) robi-k válasza Tin (#19290) üzenetére


robi-k
őstag

Veszel kb 35 eFt-ért egy TV-102 lejátszót és kb. 2500 Ft veszel hozzá aktív USB HUB-ot, és csókolom, máris annyi USB aljzatod van, amennyit szeretnél ;)

(#19296) Tin válasza robi-k (#19295) üzenetére


Tin
veterán

tényleg ennyire szar a wd live streaming hogy inkább vegyek egy elöltöltős, optikai kimenet nélküli eszközt és még hozzá egy aktív eszközt 1.5x annyiért?

(#19297) robi-k válasza Tin (#19296) üzenetére


robi-k
őstag

Valamit elnéztél ezzel a mondatoddal: "egy aktív eszközt 1.5x annyiért" - nem hiszem, hogy kettőezer-ötszáz (2.500) Ft 1,5x szorzót képezne egy 35.000 Ft médiatejélszóhoz.
Amúgy ha az Egreat-od nem bírta a rádugott USB merevlemezeket rendesen megtáplálni, már rég venned kellett volna egy ilyen aktív USB HUB-ot, ami lehetővé teszi, hogy NE a médialejátszó áramforrása táplálja az USB eszközöket.

(#19298) knf válasza Tin (#19296) üzenetére


knf
csendes tag

amennyire tudom WD tv sokkal lassabb, menü is és a filmben tekergetés is pl.

(#19299) BBéci válasza gyiku (#19272) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, van belőle kettő itt előttem a laptophoz csatlakoztatva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19300) csakegyszőke


csakegyszőke
csendes tag

Help me!! Próbáltam végigolvasni a bejegyzéseket, de sajna nem lettem okosabb. A barátomnak karácsonyra keresnék multimedia lejátszót. Sony Barvia 3D-s TV-hez, elsősorban 3D-s filmekhez, de persze jó zenéhez is, fontos a Wi-fi. Mit vegyek? Néztem az Asus o Play minit, nekem jónak tűnt, de egyébként meg semmit nem értek hozzá:-((

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.