Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Patice válasza csakegyszőke (#19300) üzenetére


Patice
Topikgazda

Minőségi és árbeli sorrendem:

1. Egreat EG-R6S, csak nincs wifi, de ingyen most házhoz viszik. :D

2. Mede8er MED600X3D, jobb gép, de még minidig nincs wifi

3. Mede8er MED600X3D-WiFi, az előző wifi-s verziója. Talán ez a középút.

4. Popcorn Hour A-400, nincs wifi, de már Sigam chip, az előző 3 Realtek 1186-os chip.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19302) CSorBA válasza csakegyszőke (#19300) üzenetére


CSorBA
őstag

Mede8er MED600X3D, jó árban, és jó új készülék. Lassan kapható.
A wifire nem érdemes nagy hangsúlyt fektetni, full3D tartalomnál szaggathat :U

(#19303) CSorBA válasza Patice (#19301) üzenetére


CSorBA
őstag

Kicsit belekavarodtál a linkelésekbe :DDD

szerk.: Látom, de a Sigam chip még mindig ott van :P

[ Szerkesztve ]

(#19304) Patice válasza CSorBA (#19303) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jaja, már helyreraktam.... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19305) knf válasza Patice (#19301) üzenetére


knf
csendes tag

Egreat tényleg jó áron van. Mennyivel jobb/rosszabb a Dune hd TV-102-nél?

(#19306) csakegyszőke válasza Patice (#19301) üzenetére


csakegyszőke
csendes tag

Köszönöm!!! Ez végre világos és egyértelmű:-)))) :)

(#19307) Patice válasza CSorBA (#19303) üzenetére


Patice
Topikgazda

Fáradok... :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19308) Tin válasza robi-k (#19297) üzenetére


Tin
veterán

hogy inkább vegyek egy elöltöltős, optikai kimenet nélküli eszközt és még hozzá egy aktív eszközt 1.5x annyiért?
25e vs 35e+2.5e

az egreat-nek nem csak ez a baja, a pendrive-okat is csak bekapcsolt állapotban bedugva ismeri fel, 5-ből 3x, utána megint újra be kell dugni, de annak millió olyan baja van, amitől nem akarom tovább használni.

a 102-es nekem túl drága ahhoz képest, hogy az elején van 1 db usb és nincs optikai (tehát nem hosszútávú megoldás), akkor már inkább a 301-et venném, de az meg 2x ennyi.

ezért kérdeztem csak, hogy a fele árú eszköz tényleg fele olyan jó-e.

(#19309) robi-k válasza Tin (#19308) üzenetére


robi-k
őstag

Én biztos, hogy nem vennék sem 102, sem 301 lejátszót: inkább a német eBay-en vennék egy használt Dune HD Base 3.0 vagy Smart H1/D1 lejátszót, az is kb. annyi lenne, mint az új TV-301, de attól sokkal jobb.
Amúgy a válaszom igen, tud annyival többet a Dune HD TV-102/301, amennyivel többe is kerül :K

(#19310) Tin válasza robi-k (#19309) üzenetére


Tin
veterán

köszi a választ, azt hiszem ez a kategória már nem az én felhasználásomra való...
nem akarok abba a hibába esni, hogy mindig csak párezerért van még jobb, főleg hogy a 10-15 gigás mkv-khoz a középkategóriás samsung led tévémmel komoly hangrendszer nélkül az egreat is bőven jó volt, csak egyszerűen kényelmetlen volt a használata.

(#19311) CSorBA


CSorBA
őstag

Tud annyit, így van. De azzal is egyet értek, hogy inkább Smart-nál kezdjük a dolgot. Csak ugye valahol meg kell húzni azt a bizonyos anyagi vonalat is. Viszont tényleg katasztrófa, amit a 3D-s lejátszókkal művelnek.

De legalább nem járnak úgy, mint a popcornék. Látom előre mi lesz az A-400assal is, jön majd a sok panasz. Ugye itt van egy nyilvános hibalista: [link]. ISO lejátszás hálózatról, HD hang, csakhogy a legfontosabbakat említsem. Összekaphatnák magukat. Ha valaki kíváncsi valamire A-400assal kapcsolatban, akkor megtudom nézni, feltéve ha nem nagyon extrém.

(#19312) Egon válasza Tin (#19310) üzenetére


Egon
nagyúr

Teljesen jó a WD TV Live Streaming, itt egy bemutató róla.
Nekem is R1 van jelenleg, mint a cikk írójának volt, de az csak kompromisszumokkal használható számomra, megy a gyereknek, és helyette egy ilyen WD lesz. A Dune modellekkel kapcsolatban is olvasni durva problémákról és hiányosságokról. Úgy gondolom, nem jobbak annyival, mint amennyivel többe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19313) tomic


tomic
addikt

Megjött az R6S lejátszom.
Érdeklődnek pár beállítással kapcsolatban. A TV rendszert hagyhatom HDMI auto-n?
1080p 24Hz-t ki vagy be lell kapcsolni?
A készüléket a tv-vel hdmi kábellel kapcsoltam össze, és külső vinyoról használom.

(#19314) szucsinka válasza Egon (#19312) üzenetére


szucsinka
őstag

< ! > töröltem mielött még felkötnek a fanok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19315) Egon válasza szucsinka (#19314) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt azért nem mondanám: ennél egy pöttyet árnyaltabb a véleményem... ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19316) BBéci válasza Egon (#19312) üzenetére


BBéci
titán

Eddig 4 Dune modellt használtam hosszabb-rövidebb ideig. Egyetlen problémát a TV sorozat HD-hang kezelése jelentette, de az nem vészes, mert a leírásban sem szereplő képesség.
Ami a legfontosabb, a kép- és hangminőség verhetetlen és a kezelhetőségük is példamutató.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19317) Egon válasza BBéci (#19316) üzenetére


Egon
nagyúr

Na és hány WD TV Live-ot használtál eddig? :U Ugyanis összehasonlítás nélkül, meglehetősen merész dolog véleményt nyivánítani...
A kezelhetőséggel kapcsolatban, olvastam már olyan (számomra mértéktartó) véleményt, ami szerint a Popik kezelhetősége sokkal jobb, úgyhogy hajlamos vagyok azt gondolni, hogy ez merőben szubjektív (pl. az általam linkelt cikkben, lehúzzák az R1 menürendszerét, amivel nekem személy szerint semmi problémám sincs).
Kezd a topic Dune-fanboyok gyülekezőhelyévé válni, ami minden csak nem konstruktív és előremutató.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19318) thepityu


thepityu
csendes tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne ,hogy egy multimédiás lejátszót rá tudok e kötni monitorra ?
És ha igen akkor hogyan ? :R

(#19319) BBéci válasza Egon (#19317) üzenetére


BBéci
titán

Még nem használtam WD lejátszót, de ha kínozni akarom magam, majd kipróbálok egyet. ;]
Viszont Dunék kép- és hangminőségét hasonlítottam OPPO BDP95EU és Cambridge Audio 751BD lejátszókhoz. Azok nem WD, hanem referencia kategóriába tartoznak, és a Dunék emberesen helytálltak velük szemben.
Ez remélem sokak számára mértékadó (és nem mértéktartó) vélemény!

Miért fáj az, hogy sokan kedveljük a Dune termékeket? Hol van az előírva, hogy ennek a topiknak kötelező konstruktívnak és előremutatónak lennie?
Egyébként adott a lehetőség, nyithatsz egy WD-FAN topikot. :K

(#19318) thepityu
Szigetelőszalaggal. :D
Esetleg HDMI kábellel, de azt jól meg kell csomózni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19320) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Arra várok, hogy olcsóbbak legyenek a Dune (101) lejátszók, erre a forintgyengülés megint csak jót tesz a pénztárcának idén karácsonykor, eszem megáll :W

"in medias res"

(#19321) thepityu válasza Csabroncka (#19320) üzenetére


thepityu
csendes tag

És egy d-sub -hdmi átalkítóval ?

(#19322) Egon válasza BBéci (#19319) üzenetére


Egon
nagyúr

Még nem használtam WD lejátszót, de ha kínozni akarom magam, majd kipróbálok egyet.

Látatlanban ilyet kijelenteni, meglehetősen sznob hozzáállás... :C

Hol van az előírva, hogy ennek a topiknak kötelező konstruktívnak és előremutatónak lennie? Egyébként adott a lehetőség, nyithatsz egy WD-FAN topikot.

Ha nem tűnt volna fel, a topic címe "Milyen asztali médialejátszót? - audio és video", és nem "Dune a király" vagy valami hasonló. Nem WD-fan topicról van szó, hanem arról, hogy aki szeretne venni egy lejátszót, az korrekt, elfogulatlan ajánlásokat vár(na)...

Részemről a témát lezártam (úgy látom nem véletlenül támad konfliktusod emberekkel).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19324) robi-k válasza Gulyopapa (#19323) üzenetére


robi-k
őstag

Javaslom, hagyjátok a személyeskedést és inkább hallgassatok a szakemberre. Amúgy a WD TV Live vs. Dune összehasonlításban érdemben Erdöke tudna nyilatkozni, neki van mind a két készülék típusból, ráadásul hamarább volt WD TV lejátszója, mint Dune-je.

Amúgy pedig kb. így alakul ki a nem hozzáértők információgyűjtése:

[ Szerkesztve ]

(#19325) tomic


tomic
addikt

Erre valaki?

(#19326) rolland88


rolland88
tag

Üdv.
Én nekem van egy lg lm660s tv-m, és szeretnék venni egy medialejátszót. ez az Egreat eg-r6s amit fentebb linkeltetek nekem árban nagyon jónak tűnik.
Használ valaki ilyen lejátszót? Ha igen hogy játssza le a 3d-s tartalmakat? Milyen formátumok jelentenek neki gondot? Ehhez lehet csatlakoztatni külső vinyót? Mert nekem az lenne a legjobb ha külsö vinyóra másolnám a filmeket, és hozzákötném a lejátszóhoz.

(#19327) thepityu


thepityu
csendes tag

Üdv. D-sub os LCD monitort össze lehet kötni valamilyen átalakítóval rca-s multimédia lejátszóval ?

(#19328) thepityu válasza thepityu (#19327) üzenetére


thepityu
csendes tag

http://www.edigital.hu/RCA_kabel_csatlakozo/Hama_3xRCA_%28komponens%29_apa_-_VGA_apa_%2815pol_HDD%29_osszekoto_kabel_2M-p37447.html

ezzel műkdödhet ? ,csak akkor hogy lesz hang ?

(#19329) BBéci válasza Egon (#19322) üzenetére


BBéci
titán

Nem vetted észre ezt ;] az arcocskát? Viccnek, csipkelődésnek szántam azt a mondatot. :K

Szerintem mindenki korrekt és viszonylag elfogulatlan formában nyilatkozik. Azért csak viszonylag, mert ahogy a mondás tartja: minden cigány a saját lovát dicséri.

Nem vettem észre, hogy konfliktusom támadt volna, csupán belekötöttél a Dunét méltató véleményekbe, köztük az enyémbe. Mégis miként kellett volna reagálni rá?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19330) dani3l válasza thepityu (#19327) üzenetére


dani3l
őstag

Atalakitot eppenseggel lehet kapni (bar ezek kimenethez vannak, nem tudom, bemenetnel is müködik-e), de ha esetleg müködne is, akkor is olyan lesz a kepminöseged, aminel - kis tulzassal - különbet festek, szoval nem hinnem, hogy tul sok ertelme lenne eröltetni a dolgot..

Megj.: Nem tudok festeni...

[ Szerkesztve ]

(#19331) szucsinka válasza tomic (#19325) üzenetére


szucsinka
őstag

hagyd auto-n Presley

(#19332) BBéci válasza rolland88 (#19326) üzenetére


BBéci
titán

A kereső 181 találatot dobott ki, azokból szerintem megtalálod a válaszokat. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19333) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!10-30 k ig milyen lejatszot erdemes venni?30 k felett dunet erdemes valasztani azt tudom.

(#19334) robi-k válasza kiki22 (#19333) üzenetére


robi-k
őstag

Egreat R6S.

(#19335) #75912448 válasza tomic (#19325) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hagyd auto-n, a 24p állás pedig legyen bekapcsolva. Vinni fog minden népszerű formátumot külső eszközről, az egyik legerősebb media player, vagyis az összes 1186-os.

(#19336) Gulyopapa válasza robi-k (#19324) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez minden információra igaz, én is tanultam, ez az információ torzulása, minél több lépcsőn megy keresztül, annál jobban torzul a tartalma ...

(#19337) dani3l


dani3l
őstag

Az normalis, hogy ki volt huzva a Dune (102) par napig es visszaallt teljesen gyarira? Nem menti el a beallitasokat? Elötte is ki volt huzva, igaz nem ilyen sokaig es mikor visszadugtam, ugyan ugy volt, ahogy beallitottam, most meg elöjött megint a nyelvvalasztas, meg eltüntek a beallitott halozati könyvtarak is..

(#19338) tomic válasza #75912448 (#19335) üzenetére


tomic
addikt

Köszönöm.
Firmwaret érdemes frissíteni ezeken? Esetleg van erre valami barkácsolt ,mintha olvastam volna valahol.
Vagy maradjak inkább a gyárinál.

(#19339) #75912448 válasza tomic (#19338) üzenetére


#75912448
törölt tag

2.5.6.0 az utolsó gyári stabil fw verzió, ennek a barkácsolt verziója: 2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5.rar

Az utolsó gyárit természeten érdemes. A custom fw-t is kipróbálhatod, ha nem tetszik mehet vissza a gyári, ide-oda pakolhatók.

(#19340) DVlad


DVlad
őstag

A Dune készülékek között van minőségi különbség? Kép- és hangminőségre gondolok, nem a szolgáltatásokra.

(#19341) Tin válasza Egon (#19312) üzenetére


Tin
veterán

köszi, igen, olvastam ezt tegnap én is!

ez alapján nincs vele semmi komoly baj, neten is rákerestem, a problémák régebbinek látszanak, és valószínűleg mindegyik a korai gyenge firmware-ek eredménye, ez gondolom idővel javult.

bevallom minden szempontból jobban tetszik a dune 301, csak az árával és az 1 év garival nem vagyok megbarátkozva. egy igazán jó lejátszóm volt, a cyberhome ch635 dvd lejátszó, kb 5 évig használtam, egyszer kellett benne gariban 3 év után motorokat cserélni.

az egreat r6c nálam nagyon leszerepelt, ráadásul az összes hibája hardveres volt (sokadszorra felismert pendrive-ok, vinyóról nem lejátszás, kontaktos tápcsatlakozó, alig 2 méteres hatótávú infra, ócska távirányító). megnéztem az r6s-t, ugyanaz a ház, és valószínűleg örökölte az r6c-nek is a gyerekbetegségeit.

asszem hétvégén keresek egy boltot ahol van minden, és megnézem őket.

(#19342) #75912448 válasza Tin (#19341) üzenetére


#75912448
törölt tag

Teljesen más hardver, össze sem lehet hasonlítani a két Egreat-et.

[ Szerkesztve ]

(#19343) Tin válasza #75912448 (#19342) üzenetére


Tin
veterán

pont ezért néztem me a phtv múltkori adását róla, ugyanúgy tele van idegesítő gyerekbetegségekkel, mint az r6c. ugyanaz a tápcsatlakozója van, ugyanaz a háza.
lejátszó-ügyileg nincs bajom az r6c-vel nekem sem, ha megy. sőt, valószínű azoknak, akik heti 1x néznek rajta valamit, hosszú életű megoldás. de nekem, aki napi szinten néz róla sorozatokat és filmeket, egyszerűen túl kínai.

és mielőtt ebből flame lenne, nincs r6s-em, de 1 éve használok r6c-t. a véleményem az r6c alapján, és a phtv-ben látottak alapján hoztam.

(#19344) knf


knf
csendes tag

Szisztok,

A Dune hd tv 102-n csak egy usb port van. Ha rákötök egy hub-ot akkor látni/kezelni fog egy vinyót és egy pendrive-ot párhuzamosan?

(#19345) M@rdel válasza Tin (#19343) üzenetére


M@rdel
őstag

Sajnos senkinek sem hosszú életű megoldás az R6C.
Nálam a gari idő lejárta után egy hónappal kezdte az usb-t eldobálni,
pedig csak heti 4-5 filmet néztünk rajta. :(((
És nem táp probléma, ezt egy komolyabb táppal ellenőriztem.

(#19346) Erneszto válasza knf (#19344) üzenetére


Erneszto
tag

Több felhasználó írta már, hogy a 101-301 típusokon működik.
Aktív HUB-ot érdemes venni ha több eszközt akarsz rákötni.

(#19347) Tin válasza M@rdel (#19345) üzenetére


Tin
veterán

és gondolom ugyanez lesz a téma az r6s-el is, idővel. nekem is csak azért jött ki gari előtt, mert majdnem minden nap ment a lejátszó. ahogy az r6s-t néztem, szerintem az az "idei" r6c, ugyanaz csak más a procija meg van benne lan meg plusz usb port.

(#19348) M@rdel válasza Tin (#19347) üzenetére


M@rdel
őstag

Kár érte, mert 10eFt-ért best buy volt.
Még a gyenge távirányítót is meglehetett bocsátani ennyiért.

(#19349) hunaqua válasza Tin (#19347) üzenetére


hunaqua
addikt

Lényegesen jobb cucc mindenben mint az R6C,persze hibák ennél is lehetnek (de, 18.000.-huf kintről).
Dune meg Popi gépek is kerültek már szervizbe.

Most már nagyon sok R6S van forgalomban,és nagy "balhékat" nem hallani.

M@rdel

Most ebben az árban az R6S a BEST BUY

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#19350) #75912448 válasza hunaqua (#19349) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így van, ráadásul én az összes általa említett lejátszót próbáltam/használtam a gyakorlatban a Dune-éktől az Egreat-ig bezárólag, amíg ő egyelőre csak videókat nézett róla.

(#19346) Erneszto

Ha amúgy is külső táppal rendelkező HDD-ket köt rá, abban az esetben egy passzív hub is megteszi. Próbáltam több Dune-nel is, akár 4-et is simán elbírnak. A legszebb, hogy a ráaggatott merevlemezeket lekapcsolás után egytől egyig szabályosan képes leválasztani, még úgyis ha használtad a fájlkezelőjét. Utóbbi funkció nem mindegyik médialejátszónak megy.

(#19345) M@rdel

Szerintem az r6c-től eleve nem lehetett túl sokat elvárni. Abszolút low budget, a mi piacunkra szánt egyedi modell. Képzeld, ami itthon 10k-ba kerül, azaz rákerült ez-az amaz költség, milyen minőséget képviselhet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.