Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) Ed Parker válasza kene84 (#18497) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem mikor 210-esem volt Play gombra rögtön játszotta, az enterre meg lépkedett a mappában.
A samba a jo, sztem nfs nem fog menni, nekem legalabbis nem volt jo egyiknél sem.

(#18502) Ed Parker válasza robi-k (#18500) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem inkább az a tapasztalatom, amiket én firkáltam, ami gyorsan volt írva 6x, arra finnyás volt az lx55, viszont 4x-es sebességgel simán ment es verbatim lemezekkel.

(#18503) kene84 válasza Ed Parker (#18501) üzenetére


kene84
senior tag

Ha főmenüből navigálok a hálózat részre a lejátszáshoz, megjelenik 2 választható opció:
- Network Browser
- NSA-310

Értelemszerűen én azonnal a másodikat indítottam és ott tapasztalom, hogy nem indítja el a play gomb sem. Igazából play gombra nem reagál semmit.

Am viszont ha a Network Browserbe lépek bele és ott a Workgroup-ba,azon belül is megtalálható természetesen a NAS,akkor elindítja. Szóval én voltam a balfék.

Köszi a segítséget.

(#18504) liszi70 válasza robi-k (#18500) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akitől vettem a Dune HD Max-ot, azt állítja, hogy keveset használta, tudniillik van egy másik blu ray lejátszója is.

(#18505) Patice válasza liszi70 (#18504) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy már azért vett egy Blu-ray lejátszót, mert már annyit használta a Dune optikáját, hogy elkezdett szarakodni.

(Vagy gyári hibás volt alapból és már nem tudta gariztatni.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18506) Ed Parker válasza kene84 (#18503) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na, akkor ezt is megoldottuk :C

(#18507) madgie válasza kene84 (#18503) üzenetére


madgie
titán

A "sima" NSA-310 asszem upnp-s megosztás, ott nem is fog menni. A beállításokban asszem a hálózat résznél el tudod menteni az adott elérési utat, így nem kell a network browser-ben keresgélned. az már "számba" lesz, ott lesz menüd, külső feliratod, mittoménmid.

[ Szerkesztve ]

(#18508) kene84 válasza madgie (#18507) üzenetére


kene84
senior tag

Igen, amikor már a workgroupban találtam magam,sejtettem,hogy az már a samba és az lesz a probléma,hogy eddig nem abban voltam. :)

Köszi,megnézem ezt az elérési út mentést is,hasznos lehet.

(#18509) Ed Parker válasza liszi70 (#18504) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ne keseredj el, venni kell bele egy új meghajtót azt jo lesz.
Kérdezd meg az előző gazdájától, mennyivel száll be az újba? :U

(#18510) Toobee válasza Ed Parker (#18509) üzenetére


Toobee
veterán

Van egy tippem: nulla Ft-tal. Ilyenek ezek a gonosz eladók. ;] Vásárlás előtt kellett volna próbálgatni ezt a lemezesdit, nagyon jó alkualap lett volna.

https://barbieripnk.hu/

(#18511) Ed Parker válasza Toobee (#18510) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazat is adok neked meg nem is.
Azért van korrektség is a világon.
Tény hogy ki kell próbálni a helyszínen, de vannak emberek akik bíznak, es vannak trógerek akik átvernek.
Szóval ha valaki hibás cuccot árul, akkor vagy olyan áron vagy ilyen esetben egy megegyezés a hardver cseréjében, vagy visszacsinálnám a boltot. :)

(#18512) Poplacsek válasza Ed Parker (#18511) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Azért sztem nem biztos, hogy az optika hibája ha egy BD-t nem visz a lejátszó.. Nem kell mindjárt földbe döngölni az eladót.. :N

(#18513) SebajTobias


SebajTobias
tag

[Erre] Valaki? :U

Közben bekerült a képbe HAUSER MKV-1090. Nem egy mai darab, de az ára alapján jónak tűnik.

Előre is köszi..

(#18514) Ed Parker válasza Poplacsek (#18512) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szó sincs ilyenről,de ha gyári lemezt sem viszi normálisan, valami csak van.

(#18515) Warter válasza SebajTobias (#18513) üzenetére


Warter
őstag

Az ára alapján jónak tűnik? :D

(#18516) SebajTobias válasza Warter (#18515) üzenetére


SebajTobias
tag

Hát KB ennyit értek hozzá. Ezért is írok ide :)
Jól jönne egy kis segítség..

[ Szerkesztve ]

(#18517) blakey válasza robi-k (#18500) üzenetére


blakey
titán

Azért nem olyan régi modell, hogy ennyire lemerüljön. Nem véletlenül szoktam optikai meghajtó nélküli médialejátszót választani, sajnos ezen tulajdonságuk nem a legjobb, inkább + egy asztali lejátszó és minden gond megszűnik.

(#18504) liszi70
Esetleg a BD-live nem kavar be?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18518) oxox


oxox
addikt

Sziasztok Guruk!

szeretnek segitseget kerni.
Jelenleg a pc-m osszevan kotve a tv-mel (monitorkent hasznalom), ill. a kulso vinyommal .

Szeretnek a haloszobaba egy wifis tv-t venni, es nem szeretnek vezetekezni a szamitogeptol (ami a masik szobaban van kb 3-4m-re). Ami meg jobb lenne egy kulso medialejatszo amit osszekotnek a kulso vinyoval + routerrel (igy a pc-nek sem kene mennie filmnezes kozben) Megoldhato-e ez, ill. mi szukseges hozza? ...nas-hoz, es medialejatszokhoz nem ertek .
ha wifin kuldok at filmet, akkor nem nezhetetlen a jelvesztesegtol (HD filmek wifis tovabbitasara van esely) ?

Amim van jelenleg
-Tv 40B8000
-WD mybook 2T
-es egy wifis router thomson ha jol emlekszem

thx
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18519) szucsinka válasza oxox (#18518) üzenetére


szucsinka
őstag

hd filmeket nem tudsz nézni wifin legalábbis nekem még eddig nem sikerült .dvd bd-rip-es dvix az megy de majd jönnek a nagyok és kiokositanak..

(#18520) Toobee válasza szucsinka (#18519) üzenetére


Toobee
veterán

720 p sima, 1080p mkv, kis bitrataval, ha jo a halozat.

https://barbieripnk.hu/

(#18521) blakey válasza oxox (#18518) üzenetére


blakey
titán

Hálózat függő, nekem megy az 1080-as mkv is, sőt a BD is, persze ehhez olyan router kell ami képes ekkora mennyiség továbbítására, legalább 300Mbps.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18522) Patice válasza oxox (#18518) üzenetére


Patice
Topikgazda

720p még átmegy n-es WiFi-n, 1080p csak olyan esetben, ha nem túl magas a film bitrátája. Az átvitel stabilitása függ még eléggé a router wifis képességeitől is.

TV: OK
Külső HDD: OK

Szerintem első körben egy WiFi-s médialejátszót szerezz be és arra kösd a külső HDD-t. Így ki tudod próbálni, hogy mit tud a routered PC-ről játszatva. Külső HDD-ről szinte mindegyik lejátszó gond nélkül viszi a BD25/50-et is.

3D gondolom nem fontos, mert ha jól rémlik a TV típusa alapján, akkor az még nem 3D-s. Így a Dune HD-TV101 wifis modelljét javasolnám első körben. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18523) oxox


oxox
addikt

koszonom mindenkinek. :R :R
tehat elmeletben mehet a hd is....nas kell (hogy mi is a nas pontosan csak elkepzeleseim vannak), vagy eleg lehet vmi medialejatszo, amit osszekotok a pc-vel, ill. a kulso vinyoval (ha jol emlekszem az emlitett kulso hdd-nek csak egy usb porjta van)?
a kulso hdd-t szeretnem elerni a pc-vel, es a medialejatszoval is.
konkret tipust tudtok mondani (medialejatszo, router, nas...ha kell) ? meg, hogy mit mivel kene osszekotnom? jahh igen az ar nem mindegy, tehat a lenyeg, hogy menjen nem kell, hogy popcorn felirat legyen rajta, csak azert mert az ketszer annyiba kerul ;) :R :R

Patice - koszonom :R nem 3d nem fontos, es kerulom is...nem csabit a gondolat, hogy szemuvegben uldogeljek a nappaliban, vagy a haloszobaban...ill. nekem a jelenlegi 3d filmek sem jonnek be, mert a fokuszalas zavar egy ido utan (ugye a kameras donti el, hova is kell fokuszalnom..pl. avatarban moziban tetszett a pernye, de az nem, hogy nem birtam rafokuszalni, akarhogy szerettem volna) old style fashion vagyok...a tv az 2d :)

mar nezem is az ajanlott lejatszot :R a neve szimpi...imadtam a dune2-t :)

thx
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18524) Patice válasza oxox (#18523) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a WD-t a Dune-re kötöd, akkor a Dune-vel természetesen eléred a tartalmát + a Dune Samba megosztással a hálózaton is megosztja az USB-re kötött meghajtóit, így a PC felől fogod látni a tartalmát.

Attól függ, hogy mire akarod ezt használni. Ide másolnád át wifi-n keresztül a filmeket? (Ennek sebessége megint hálózat -és router-függő.) Vagy akár ide töltenél a gépedről?

A NAS is egy megoldás az ilyen problémákra, torrentezni is jobban tudnak a médialejátszóknál, de wifis eléréssel megint a kapcsolati sebesség korlátjába ütközhetsz. (És a költségeket is emeli.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18525) oxox válasza Patice (#18524) üzenetére


oxox
addikt

igen arra gondoltam, hogy a hd es egyeb tartalmat a pc-rol attoltom a kulso merevlemezre (ez most is igy tortenik), amit elerek a medialejatszorol is. es a monitorkent hasznalt mar meglevo tv-n is tudom nezni a filmeket/fenykepeket, ill. wifin keresztul is a masik tv-n megtudom tenni ugyanezt.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18526) Patice válasza oxox (#18525) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha nem gond, hogy hurcolászod egyik szobáról másikra a HDD-t, akkor egy médialejátszó megoldja a "gondjaidat".

Ha nem akarod mindig magaddal vinni, akkor időben kell csak elindítani a másolást a PC-ről a HDD-re. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18527) oxox válasza Patice (#18526) üzenetére


oxox
addikt

nem szeretnem hurcibalni...ha jol veszem ki a szavaid, akkor nas-ra van szuksegem, hogy ket tv-t kiszolgaljon...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18528) Patice válasza oxox (#18527) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ebben az esetben igen. Így akár egy egylemezes NAS is tudja szolgálni az igényeidet.A WD meg jó lesz extra háttértárnak. A NAS-ra kötve ugyan úgy látható lesz a hálózaton. A NAS-t a routeredre kösd vezetékkel!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18529) oxox válasza Patice (#18528) üzenetére


oxox
addikt

:R :R
valami nas tipust is tudsz javasolni, vagy ez szinte mindegy?

A mit mivel kossek ossze kerdest meg felmerem tenni.

ez az elkepzelesem:

falbol a kabel :) - router
router - nas
nas - kulso hdd, +pc, +medialejetszo (usb mind)
pc - nas (usb) es tv-vel (hdmi)
masik tv wifivel csatlakozik a....nemtudom mihez :)

jahh es a nasnak is merevlemezesnek kell lennie?

thx
oxox

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18530) Patice válasza oxox (#18529) üzenetére


Patice
Topikgazda

Alap, egy lemezes NAS ajánlatom. Vannak természetesen olcsóbbak is. :)

NAS = Network Attached Storage, azaz hálózati háttértár.

Igen, nem árt ha a NAS is "merevlemezes". :) Legalább egy HDD kell neki, de lehet, hogy a linkelt modell akár egy USB-s HDD-vel is elindul és ráérsz később venni bele merevlemezt. (A PC-dben mennyi van? Onnan is átrakhatsz egyet.)

Bekötések:

Falból a kábel --> Router. (A routered gondolom tud wifi-t, ha már ezt kérdezted... :) )

PC (gondolom vezetékkel) a routerbe. Eléred a NAS-t + a HDD-t.

A NAS-ra kell kötnöd a HDD-t USB-vel.

TV1(monitor) --> PC-re HDMI-vel. A PC fogja látni a hálózaton a NAS-t + a ráaggatott HDD-t.

TV2 (hálószoba) --> Itt akkor csak a médialejátszó kell. HDMI-vel a TV-be.
A médialejátszó a NAS-t + a HDD-t a router wifijén keresztül éri majd el.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18531) oxox válasza Patice (#18530) üzenetére


oxox
addikt

vilagos :R :R
igen tud wifit a routerem. 2x750-es van a gepben, de a secondaryn van 2-3bad sector, ezert ez ugy kezelendo, mintha nem is lenne.

koszi a segitseget
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#18532) liszi70 válasza blakey (#18517) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Esetleg a BD-live nem kavar be?"

Szerintem a Dune HD Max-on nincs olyan, vagy legalábbis én még nem találkoztam vele.

(#18505) Patice :

"Vagy már azért vett egy Blu-ray lejátszót, mert már annyit használta a Dune optikáját, hogy elkezdett szarakodni."

Lehet, ez már sosem derül ki.

"(Vagy gyári hibás volt alapból és már nem tudta gariztatni.)"

Az nem lehet, idén májusi vásárlású, még bőven garanciális.

(#18511) Ed Parker :

"Szóval ha valaki hibás cuccot árul, akkor vagy olyan áron vagy ilyen esetben egy megegyezés a hardver cseréjében, vagy visszacsinálnám a boltot."

Pontosan erről van szó, szerdáig kell eldöntenem, hogy megtartom-e, a Dune HD Max-ot, a gazdája csak utána kapja meg a lóvét a közvetítő kereskedőtől, szóval tesztelem még több lemezzel aztán majd kiderül. Megint hoztam 2 lemezt, mindkettőt viszi, úgyhogy 3:2-re nőtt a csont nélkül lejátszott lemezek vs. problémás BD-k aránya. Este még hozok vagy ötöt.

Egyébként a médialejátszója az b@szott jó, mintha kispolszkiból ültem volna át Rolls Royce-ba, a PopboxV8 után. Egy bánatom van, flv-t és a fényképező-videóimat nem játssza le. Dehát semmi sem tökéletes. Szóval ha ezt visszaviszem, biztos, hogy egy Dune HD Smart D1-et fogok venni.

[ Szerkesztve ]

(#18533) robi-k


robi-k
őstag

Érdekességként: tesztvideók a médialejátszók/htpc-k képességeinek tesztelésére, 3Mbps-től 120 Mbps-ig.

(#18534) atitm


atitm
csendes tag

Sziasztok!

Popcorn A300-ba keresem a megfelelő merevlemezt.
WD20EFRX vs WD20EZRX a két jelölt. Nem tudom, melyik az előnyösebb ebből a szempontból. Az ár most nem számít.

A cél, hogy a Popi standby állapotában vagy maga a Popi, vagy egy laptop hálózaton keresztüli elérésen letöltéshez használja a belső merevlemezt. Olvastam, hogy régebben probléma volt a HDD-k fejparkolása és idle állapota. Ez pontosan miben nyilvánult meg? Nem szeretném, ha letöltés közben valamiért úgy leállna a merevlemez, hogy csak teljes reboot indítaná el újra. Szeretném, ha a lemez bármikor elérhető maradna, de nem hátrány, ha nem pörög feleslegesen.

Az EZRX-szel állítólag ez már nem jelentene problémát, de jó lenne valamilyen megerősítés.

Ha minden igaz, az EFRX-nél nincs idle állapot (bármit is jelent) és fejparkolás. Jól gondolom, hogy akkor ez a lemez pörög, ha kell, ha nem? Elvileg ez a lemez csendesebb, kevesebbet fogyaszt, tehát szerintem ideálisabb lenne a Popiba, de ez a folyamatos működés kicsit aggaszt.

Bocs, ha nagyon lámákat kérdezek, de nem teljesen világos, hogy mit jelent az idle, a fejparkolás, vagy hogy telejesen leáll a lemez.

Köszi a segítséget!

ui.: Egyébként mennyire hangos a Popi 3.5-es lemezzel? Kezelnek ezek a lejátszók USB hubot?

(#18535) blakey válasza liszi70 (#18532) üzenetére


blakey
titán

Ha van rendszertárhelyed, akkor van bd-live is. Ez is bekavarhat, mert van amelyik lemez igényli, ha kikapcsolod, akkor nem fog a neten "lógni" infók után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18536) liszi70 válasza blakey (#18535) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
Nekem nem kell a netes infó, akkor kapcsoljam ki a rendszertárhelyet? Az máshoz nem kell?

(#18537) blakey válasza liszi70 (#18536) üzenetére


blakey
titán

Én nem használom, 2 évig volt, de nem láttam értelmét, volt, hogy megtelt a blu-ray cache (vagy mi) és nem indult el egy-két film csak ha ürítettem és ezt el kell játszani egy párszor ha sok az ilyen film.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18538) dh66e válasza SebajTobias (#18493) üzenetére


dh66e
veterán

Wayteqben per pillanat tudok segíteni van nálam egy.Mire vagy kíváncsi?

(#18539) #36583936


#36583936
törölt tag

WD live streaming lejátszót árdemes venni? Nem fog szaggatni vele az AVCHD videó? valakinek van ilyen?

(#18540) szucsinka válasza #36583936 (#18539) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem van streamingom .a büdös zoknit is lejátsza...AVCHD-ÉT mondjuk azt konkrétan nem tudom de ha küldesz teszt anyagot(linket) szivesen kiprobálom

[ Szerkesztve ]

(#18541) gulyasa válasza szucsinka (#18540) üzenetére


gulyasa
őstag

Az AVCHD-n is H264 kódolású MTS/M2TS fájlok vannak, nem lesz vele probléma. A "régi" WD TV Live is simán lejátszotta a HD kamerámmal készített felvételeket.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18542) szucsinka válasza gulyasa (#18541) üzenetére


szucsinka
őstag

igen most probáltam ki 3 videót is letöltöttem vitte szépen ...most a robi-k által linkelt videokat probálgatom
eddig 40 Mbps-ig no problém..

(#18543) cekkk válasza robi-k (#18533) üzenetére


cekkk
veterán

Én kipróbáltam ezt: Jellyfish-120-Mbps.mkv High@L5.0 112 Mbps 120 Mbps 131 Mbps :30
6-10% között volt a cpu :DDD :DDD

(#18544) Cha-b válasza robi-k (#18533) üzenetére


Cha-b
senior tag

Popcorn C200 csak a 120 Mbps-est töltöttem le, de azt vitte simán. Gondolom ezek Popiknak, meg Duneknek, nem okoznak akkor nagy kihívást.

CSAKAKISPEST!!!!

(#18545) Ed Parker válasza liszi70 (#18532) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En azok után hogy nem tökéletesen játssza a bd-ket,simán alkudnék egy hardvercserét vagy a felét legalább.
Hibásan nem venném meg.

(#18546) liszi70 válasza Ed Parker (#18545) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, csak én azt nem tudom még, hogy hibás-e. Az eddigi 2 lemezből, amivel gondja volt, az egyik írott, amire a leírásában is utalnak, hogy nincs garancia a működésükre, annál konkrétan megállt a lejátszás, kimerevedett a kép, akadt. A másik lemez az eredeti volt, Üvegtigris3, ott simán ment a menü, a lejátszás sem akadozott, de például a stop gombra, ami a Dune menüjébe visz vissza, kb. egy percig tartott a visszaállás, meg le is fagyott, már nem tudom milyen vezérlő-gomb nyomására.
Most hoztam 10 db. lemezt, 8 eredetit, 2 írottat, ha a gyerekek elaludtak, elkezdem tesztelni.

(#18547) Ed Parker válasza liszi70 (#18546) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az eredetiekkel próbáld,ha a lemez nem karcos,vinnie kell mindet, az irottal ne foglalkozz.
Ha az eredetieket viszi jól,megveheted.

(#18548) szucsinka


szucsinka
őstag

a wd streaming usb-én pendrive-ról 100Mbps-ig birta röccenésmentesen a tesztvideókat.hálozatba kábellel. 55-ig

(#18549) #75912448 válasza Relaxing (#18467) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ugye nem lett belőle tégla? Gondolom visszament a custom vagy a gyári.

(#18550) foglaltnev


foglaltnev
csendes tag

üdv,
ha 2 lejátszó között kéne dönteni, ti melyiket választanátok?
Dune HD TV-101 és a Popbox V8 lenne a kiszemelt 2 darab. Vagy van ezeken kívül hasonló árban, hasonló minőségben bestbuy mostanában? Külső vinyóról lenne lejátszás meg PC-n keresztül hálózaton.
köszi!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.