Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Mezga Aladár válasza dani3l (#19500) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem a médialejátszók analóg kimenetét érdemes elkerülni, egy tíz-ezer forintos dvd lejátszó szintjét hozzák, jobb esetben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19502) dani3l válasza Mezga Aladár (#19501) üzenetére


dani3l
őstag

Digitalis (HDMI) kimenetre gondoltam, nem analogra. Vagy ott nincs valasztas, mindenkeppen az erösitö vegzi a dekodolast?

(#19503) Ed Parker válasza dani3l (#19502) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha analóg akkor a gép, a ha hdmi vagy spdif akkor az erősítő.

(#19504) Dorian válasza Ed Parker (#19503) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis!
HDMI-n is lehet dekódolt jelet kiküldeni, menüben választandó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19505) Mezga Aladár válasza Dorian (#19504) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

dekódolt digitális..

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19506) Dorian válasza Mezga Aladár (#19505) üzenetére


Dorian
félisten

Igen. Mi a probléma?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19507) knf válasza Dorian (#19504) üzenetére


knf
csendes tag

Végül én is megvettem a Dune 102-t. Elsőre annyi, hogy jó kicsi, kulturált összeszerelésű, elég gyors. Sok funkció közvetlenül a távirányítóról elérhető, beépített wifi tök jól műxik. A vezetékes net csatlakozáson keresztül viszont nem kap ip címet. Kell valamit hack-eljek a router-en? A kábelt szimplán a pc-ből dugtam át ahol minden frankó volt.

Előre is köszi,
knf

(#19508) Dorian válasza knf (#19507) üzenetére


Dorian
félisten

Én nem csináltam semmi különöset. (Nekem D1-em van) Talán menüben rá kellett kerestetni? Nézd meg a lejátszó hálózati menüjét.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19509) dani3l válasza knf (#19507) üzenetére


dani3l
őstag

Tied is melegszik? Enyem eleg durvan, pedig filmet meg nem is neztem rajta, csak bele-beleneztem nehanyba..
Ez normalis?

Ed Parker: Ertem, köszi, akkor ma is tanultam valamit.

(#19510) #36583936


#36583936
törölt tag

Érdemes megvenni a wd tv live hubot? vagy vegyek külső vincsesztert és válasszak másik lejátszót? fontos szempont hogy vigye az AVCHD formátumot. légyszi segítsetek.

(#19511) knf


knf
csendes tag

Dune cuccokon nincs USB eszköz leválasztása gomb vagy menü? Nem találok semmi ilyesmit a 102-n, pedig gondolom nem ártana... A leírás amit adtak hozzá semmite se ér, pár oldal összesen.

knf

(#19512) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud nekem segíteni YAMJ jukebox telepítésben a210-re?

amit letöltöttem komplett csomagot a popi fórumról, az nem működik megfelelően...

előre is köszi!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19513) Dorian válasza knf (#19511) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs. Minek?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19514) szucsinka válasza #36583936 (#19510) üzenetére


szucsinka
őstag

már válaszoltak rá olvass vissza :(((

(#19515) #75912448 válasza knf (#19511) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kikapcsoláskor szabályosan leválasztja az összes rádugott eszközt.

Volt 101-em, az egyáltalán nem melegedett.

(#19516) dani3l válasza knf (#19511) üzenetére


dani3l
őstag

Nem tudom, hol vetted, de ha volt hozza regisztracios kartya, akkor be lehet regelni a magyar oldalra es le lehet tölteni a teljes reszletes hasznalatit (ami mellesleg le van irva a lejatszohoz adott magyar nyelvü egylapos üzembehelyezesi utmutaton).

(#19517) fireman válasza robi-k (#19498) üzenetére


fireman
tag

szia!

A linkelt szervizpack jó a dune 101-hez is? :F

(#19518) knf válasza #75912448 (#19515) üzenetére


knf
csendes tag

Kikapcsolás rövid nyomás a kikapcsológombra vagy azzal csak standby-ba megy?

(#19519) knf válasza dani3l (#19516) üzenetére


knf
csendes tag

PCX-nél vettem, nincs semmiféle regisztrációs kártya, viszont itt csak 31 ezer volt

(#19520) dani3l válasza knf (#19518) üzenetére


dani3l
őstag

Be lehet allitani valahol a menüben, hogy mit csinaljon a gombnyomasra, kikapcsoljon, vagy csak standbyba lepjen. Alapbol standby van.
Szerintem levalasztja a külsö eszközöket standbyban is, de szerintem nincs jelentösege, fölösleges tulmisztifikalni, pont ez lenne a hotswap lenyege.

#19521: Probalj meg statikus ip-t beallitani a lejatszonak, hatha az megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#19521) knf válasza dani3l (#19520) üzenetére


knf
csendes tag

Ezt megtaláltam, köszi

Viszont a vezetékes net még mindig rejtély. Ha a kapcsoltaban lévő gépből átdugom megy egy darabig aztán ha nem piszkálom ledobja és utána már nem kap ip címet magától...

(#19522) Fisha válasza knf (#19521) üzenetére


Fisha
őstag

Nálam nem volt ilyen gond, stabilan ment wifin és vezetéken is.

(#19523) Gulyopapa válasza mandju (#19512) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mé nem jó az ami rajta van ?
Nekem tökéletes...

(#19524) mandju válasza Gulyopapa (#19523) üzenetére


mandju
senior tag

Mert ki szerettem voln próbálni... a gyárival a bajom, hogy automatikusan nem szedi le a magyar leírásokat ésborítókat... yamj elméletileg megoldaná a dolgot, ha működne... de sajnos nem úgy megy, ahogy szeretném.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19525) Ed Parker válasza Dorian (#19504) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Es annak mi értelme van?

(#19526) dani3l válasza Ed Parker (#19525) üzenetére


dani3l
őstag

Lehet hülye kerdes, de ha mondjuk közvetlenül a tv-re dugom hdmi-n keresztül, akkor egy komolyabb dts hangsavot a tv lehet, hogy nem fog tudni kezelni, nem? Vagy le tud konvertalni akarmit? Mert akkor gondolom semmi, ugyis a tv szutyok hangszoroja lesz a szük keresztmetszet, mindegy, mi kodolja a hangot, de ha egyaltalan nem tudja kezelni a tv, akkor lehet ertelme.
Es bar nem ide tartozik, de ha mar igy temanal vagyunk, meg tudja mondani valaki, hogy a tv optikai kimeneten mar a tv altal lekonvertalt hang megy ki, vagy az megy ki egy az egyben, ami bement a hdmi-n, tehat a tvn lenyegeben csak "atfolyik"?

(#19527) Ed Parker válasza dani3l (#19526) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Legtöbben köztük en is a lejátszót/htpc-t passtrough-ra állítják es az avr végez minden dekodolást.
Ezért a legegyszerűbb hdmi kábelt használni mindenhol.

(#19528) BBéci válasza dani3l (#19526) üzenetére


BBéci
titán

Abban az esetben csak sztereó fog kijönni optikain.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19529) szucsi57


szucsi57
tag

Uraim, ha veszek egy akármilyen média pléjert, akkor azt leginkább mivel kössem össze a Sony LCD tévémmel? Van a pléjer, van egy Onkyo TX-SR606 házimozi center, van a Sony KDV-40HX800, mindegyiken 1.3-as HDMI.

Kérdés: hogyan szokás elhelyezni a média pléjert?

a.) Az ölembe veszem, mint most a laptopomat és 10 méteres hdmi kábellel csatlakozom a házimozi erősítőhöz?
b.) Ugyanez, de a hdmi-vel a TV-be megyek és optikai kábellel megy a hang a házimoziba?
c.) A média lejátszó nem az ölemben, hanem a többi cucc mellett van és így nem kell a 10 méteres, csak 1-2 méteres hdmi kábel. Így csatlakozom a.) vagy b.) módon?

Van még egy kérdés: milyen hdmi kábel kell? 1.3-as HD kábel elég, vagy inkább 1.4-es ethernetes kell? Ferritgyűrűs, aranyozott csatlakozós, fémburkolatos csatlakozós, vagy mindez csak kamu?

(#19530) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Van egy Samsung 6100sw tv-m ami nem tudja a 3D fullhd-t.Egyépként tv tudja a fullhd-t csak 3D-ben nem.Az lenne a kérdésem hogy ha veszek egy médialejátszót akkor letudja -e nekem játszani a tv-m a fullhd 3D-t?

(#19531) Toobee válasza Misi1980 (#19530) üzenetére


Toobee
veterán

Nem.

https://barbieripnk.hu/

(#19532) erdoke válasza szucsi57 (#19529) üzenetére


erdoke
titán

c + a.
High speed, jó minőségű HDMI kábelt vegyél.

A legjobb aláírás a héten

(#19533) CSorBA


CSorBA
őstag

Base 3D jövőre, TV-303D akár karácsony előtt (bár ez necces szvsz): [link]

(#19534) Warter válasza CSorBA (#19533) üzenetére


Warter
őstag

Nem lesz abból idén semmi, fogadni mernék. Ahogy a többivel is csak a szívás van. Észre kéne venni, hogy a Dune felett eljárt az idő. A Dune utolsó 2 generációja egy bughalmaz. Ahogy a Popcornnál is szívnak ugyanígy. Reménykedjünk, hogy a Medeor megoldja a 23.97-es problémát és akkor talán mindenki boldog lesz.

(#19535) #75912448 válasza Warter (#19534) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyetértek. A Zappiti Player / Base 3D fizikailag már készen van, és ezzel sem megy minden HD MA hang :D Remélem nem lesznek olyan amatőrök, hogy így kiadják, kaparják össze az új fejlesztői környezettel, legalább a hangokat juttassák el A-ból B pontba. Személyes használatra már nem izgat, az elkészült HTPC-m mindenben agyonveri, és ez csak a kezdet, még fejlesztés alatt áll.

Az OPPO 103 kapott mkv konténerbe ágyazott működő HD hang támogatást. Media Playerként jobbak, mint az elődök, csupa jót hallani a kép és hangminőségéről is.

[ Szerkesztve ]

(#19536) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Samsung UE40EH6030W típusú 3D LED TV. A használati utasítás szerint, lejátssza az 1080p-t 23.98, valamint 24Hz mellett is. Ez fontos szempont volt, mert rokonoknál, ismerősöknél láttam, hogy a 2-3 éve vett TV esetében FullHD filmek lejátszásakor a kamera oldalirányú mozgásánál a film/kép picit szaggatott.
Tehát ehhez a TV-hez szeretnék venni egy média lejátszót. Jelenleg a Western Digital WD TV Live-ján, és az ASUS O!Play szérián (-Air, -HD2, -HDP-R1, stb.) gondolkodtam.
Van valamelyikőtöknek ezekkel tapasztalata, ill. tudása, hogy melyik verzió az, amelyikkel már le tudok játszani 3D, valamint FullHD filmeket, ill. melyik az, amelyiknek kell tudnia az 1080p 24Hz (már ha ennek tudnia kell), hogy az ne szaggathasson? Jelenleg van egy 1.5 TB-os külső HDD-m, ezzel használnám, így az USB 3 kiesett, csak olyan eszköz érdekelne, ami USB2-t tud (Nem tudom, lehet, hogy ez visszafelé kompatibilis).
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#19537) CSorBA válasza Warter (#19534) üzenetére


CSorBA
őstag

Így van, azért is írtam, hogy szerintem is necces. Mire a disztribútor behozza, eljut a kiskerekbe, esik a hó, karácsony, no meg a Dune szerencsétlenkedése. A sok tényező miatt kérdéses sajnos. A Mede8er nagyot üthet viszont.

(#19538) CSorBA válasza Integrator (#19536) üzenetére


CSorBA
őstag

Patice fórumtárs hozzászólását tudom válaszként idézni, kis kiegészítéssel/módosítással: (eredeti)

A jelenlegi full3D lejátszók:

1. Egreat EG-R6S (Realtek 1186)

2. Mede8er MED600X3D (Realtek 1186)

3. Mede8er MED1000X3D-WiFi (Realtek 1186)

4. Popcorn Hour A-400 (Sigma 8911)

A jelenlegi 3D szabványokról itt olvashatsz: [link]

Az Egreatet én személy szerint nem ismerem. A Mede8er várhatóan tudja a kadenciahelyes 23,976-ot hamarosan, a Popcorn biztos tudja, mivel a sigmások mind tudják.
Külső winyót mindre csatlakoztathatod, USB (és mellesleg a Sata is) ide-oda kompatibilis, maximum a sebességet nem használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#19539) Champipi


Champipi
senior tag

Van olyan DVD lejátszó, amit tudtok ajánlani USB-s pendrive-ről lejátszásra is?

A DVD a sok már meglévő gyerekmese miatt kellene, az USB lejátszási lehetőség meg a leszedett torrent filmekhez.

(#19540) Multibit válasza Champipi (#19539) üzenetére


Multibit
veterán

Ez itt offtopic!
Több olyan DVD-player van, ami USB-ről képes lejátszani media fájlokat. Pl: [link]
Viszont ezek a készülékek nem képesek HD anyag lejátszására!

(#19541) Gulyopapa válasza mandju (#19524) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én nem bajlódtam vele mivel a film elindulása előtt kb 1 mp-et látom ezt a menüt, ezért nekem nem fontos ...

(#19542) Champipi válasza Multibit (#19540) üzenetére


Champipi
senior tag

Ha offtopic, akkor úgy kérdezem, hogy érdekelne Médialejátszó, mely képes mellesleg DVD-t is lejátszani.

Így már kérdezhetem?

(#19543) Multibit válasza Champipi (#19542) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdezheted, én nem tiltom meg :)
Vannak ilyen mediaplayer-ek. Igaz, a gyárilag ODD-vel egybeépített mp-k drágák. Viszont lehet számítógépes DVD olvasót/írót USB-n mediaplayer-hez kapcsolni és máris megoldott a képmutatás DVD-ről.

Szerk:
Persze lehet, hogy nem minden játékos tudja ez a mutatványt. Én a saját Dune B1-emmel próbáltam, az tudja.

[ Szerkesztve ]

(#19544) Findzs válasza Multibit (#19543) üzenetére


Findzs
addikt

ez nekem is hasznos infó volt jó tudni, köszi

nekem is gyereknek vannak mesefilmjei dvd-n meg usb igényem lenne meg ráadásúl egy analóg 5.1 és olcsón

most egy "htpc"-t használok (adatlapomon) erre a célra csak gondolom sokat eszik (nincs fogyi mérőm) és az árából gondoltam valahogy megoldani

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#19545) Integrator válasza CSorBA (#19538) üzenetére


Integrator
aktív tag

Tehát akkor a WD TV valamint az ASUS O!Play felejtős?

(#19546) mateo_hun


mateo_hun
csendes tag

hi

olyan lejátszót keresek ami kb ezt tudja
-dnla/ethernet
-5.1 analóg out
-hdmi out

opcionálisan: van benne dvb-c (mondjuk egy ci+ kártya slot)

Előre is köszi a tippeket:

M

(#19547) Misi1980 válasza Toobee (#19531) üzenetére


Misi1980
senior tag

Akkor felesleges vennem médialejátszót a 3D fílmek nézéséhez elég egy kűlső vinyó? Lenne minőségbeli külömbség? Akkor a tv sehogy sem tud nekem fullhd 3D-t

(#19548) Toobee válasza Misi1980 (#19547) üzenetére


Toobee
veterán

Ha nem tudja a tv-d a 3D-t, akkor akármilyen lejátszót vehetsz hozzá. Nem 3D képes eszközből 3D kicsikarni analgif filmekkel lehetséges, régen ezt nyomták a mozikban. Ezekhez adták a piros és kék lencséjű papírszemüveget. Elég a külső merevlemez, ha meg vagy elégedve a tv-d képességeivel, de azt tudnod kell, hogy 60 Hz-en játszik minden anyagot. Igazából filmet nézni nem való, ha kicsit is igényesebb vagy, sőt nem is kell igényesnek lenni, ez nem igény, hogy ne szaggasson egy film. Talán természetes dolognak mondanám inkább.

https://barbieripnk.hu/

(#19549) Toobee válasza mateo_hun (#19546) üzenetére


Toobee
veterán

Dune Duo és Max, Egreat S800 (Dune azonos hardver, de rosszabb kép, illetve még rosszabb hangminőség, egy gagyi, lassú, bugos szoftverrel).

https://barbieripnk.hu/

(#19550) Misi1980 válasza Toobee (#19548) üzenetére


Misi1980
senior tag

Bocs de akkor nem olvastad el figyelmessen a kérdésemet vagy én nem voltam elég világos.A tv-m egy Samsung 40D6100SW tipus.Ez 3D-s készülék.Sima DVD fílmet azt megjeleníti fullhd-ban viszont a 3D-s fílmeket azt nem tudja fullhd-ban megjelenteni.Állítólag elég nagy minőségbli külömbség van a 3D és a fullhd 3D között.Én arra lennék kíváncsi hogy ha vennék egy médialejátsót akkor lenne-e nekem fullhd 3D-m.Nem vagyok annyira hozzáértő elnézést ha nem tudom maga világssan kifelyezni

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.