Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) dani3l


dani3l
őstag

Mivel ezeknek nemigen van külön topikja, igy itt kerdezem meg:
Van esetleg valakinek tapasztalata a Logitech UE Smart Radioval? Ha igen, lenne par kerdesem rola. :)

(#18702) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok, van egy dune hd 101-em valamint egy plasma tv, és philips 6ohm-os hangfalak, ami 5.1et tud, szeretném össze kötni, de kellene egy erősítő mit tudnátok ajánlani? belépő kategória kellene :S

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#18703) tlala válasza olahmate1991 (#18702) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem rossz topicba írtál, van külön házimozi téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#18704) dani3l válasza olahmate1991 (#18702) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem itt probalkozz inkabb. :)

(#18705) tlala válasza robi-k (#18676) üzenetére


tlala
addikt

Azért még azon a felső képen látható oldalnézet szerint annak az oldalajtónak a kialakítása még mindig tényleg bűn ronda. :))
(Azon a korábbi képen pirossal bekarikázott részen látható fedetlen oldalrésekre gondolok.)

[ Szerkesztve ]

(#18706) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok naprakész, melyik gyártó, milyen chipes lejátszója képviseli a csúcsot jelenleg?

Egy UE40ES7000-hez kéne!

Én még az ASUS O!play HD"-nél leragadtam. Mivel érnék el minőségbeli javulást, illetve menü görgetési gyorsulást (lehet, hogy ez csak nálam szempont?)

Köszönöm

(#18707) petij


petij
tag

Sziasztok, kapható jelenleg olyan olcsó médialejátszó, mint pl. az Egreat R6C? Sajnos ez már kifutott termék és semmit sem látok ilyen 10.000 forintos áron. Elvárásaim minimálisak: pendrive-ról játsszon le avikat, mkv-t, mp4-et egy képcsöves TV-n.

(#18708) gulyasa válasza petij (#18707) üzenetére


gulyasa
őstag

Miért ne lennének...?
Pl. 4500-ért is van már...
(árgép első találat)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18709) petij válasza gulyasa (#18708) üzenetére


petij
tag

Oké, pontosítok. :)
Számítógép nélkül, hálózat nélkül, csak pendriveról/külső vinyóról és pl. memóriakártyáról menjenek a filmek.
Közben ebay-en találtam egy boxchip-es csodát Sumvision Cyclone Micro 2+ néven :) , ami szállítással együtt Angliából meglenne 10k-ért. Avforums-on nem írnak róla nagyon rosszakat, tulajdonosok szerint a távirányítója egy f*s, valamint hdmi-n nem megy át dd és dts, csak a sztereóra lekevert hang, viszont van rajta koaxiális hangkimenet, azon megy faján a hang is. Még mp4 lejátszásáról olvastam, hogy csak 2 gb-os fájlig működik valamiért.
Tudom, hogy boxchip nagyon nem ajánlott kategória, de most nincsen Magyarországon kapható, csórók lehetőségeire szabott, óccsósított realtek chipes lejátszó egy sem sajnos.

(#18710) #75912448 válasza petij (#18709) üzenetére


#75912448
törölt tag

A noname semmire sem használható készülékeke helyett, jobban járnál egy használttal. Teli van ph apró Asus R1 és tsi-val, ezeket megkapod 12-13k körül. Egészen biztosan jobban járnál.

(#18711) gezu1025


gezu1025
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már ilyen kérdés, ezért elnézést kérek, de szeretnék venni egy lejátszót, amitől annyit várok el, hogy a lehető legtöbb formátumot kezelje, feliratokkal ne legyen gondja. Tudjak bele dugni pendriveot, külső vinyót, és ami nagyon fontos, legyen benne vagy lehessen belerakni DVD lejátszót. Mivel nem nagyon vagyok otthon a témában, ezért bármilyen segítséget szívesen elfogadok.

(#18712) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Popcorn A210-re most tettem fel új FW-t, vajon mi lehetett benne ?
Más: hogy tudnám növelni az ftp másolás sebességét ? Lehetséges egyáltalán, vagy ami van, azt kell szeretni ?

(#18713) tlala válasza petij (#18709) üzenetére


tlala
addikt

Igen, egyetértek regger kollégával - inkább valami bevált használtan, mint egy akadozós, széklet boxchip...

(#18714) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#18712) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van új FW?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18715) tlala válasza Mezga Aladár (#18714) üzenetére


tlala
addikt

Nincs.
Csak van, aki később ébred. :))

(#18716) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#18712) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18717) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Nem tudom jó helyen járok-e.....:)

Én olyan asztali "média" lejátszót keresnék, ami optikai meghajtós (is), és felismeri lemezről az avi, divx, mkv formátumokat..... (rengeteg cd-m dvd-m van felvett műsorokkal, kiírt filmekkel, eddig csak pc-ről való lejátszás volt az igény)

Mit tudnátok ajánlani?

(#18718) BBéci válasza Skyhunter (#18717) üzenetére


BBéci
titán

Mielőtt belemélyednénk, szánsz rá legalább 60000 forintot?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18719) gezu1025 válasza Skyhunter (#18717) üzenetére


gezu1025
tag

Nekem is hasonló igényeim lennének (#18711), a lehető legolcsóbban. És én is megköszönök minden segítséget. :B

(#18720) Skyhunter válasza BBéci (#18718) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Úgy gondolom igen, 85k a max keret (Pioneer BD440-est láttam enyiért).

(#18721) BBéci válasza Skyhunter (#18720) üzenetére


BBéci
titán

A számtalanszor leírt, unalomig ismételt mondat neked is szól: az asztali BD-játszók nem helyettesítenek egy médialejátszót, nem egyenértékűek azokkal.
Azt, hogy a BD-játszók miket hajlandóak felismerni lemezekből a Blu-ray, DVD-Video, DVD-Audio és SACD formátumokon kívül, azt nem tudom, és nem is érdekel, mert: a krumplileves legyen krumplileves! Ahogy Kádár apánk mondogatta.
Annak idején DVD-játszóba sem tettem mást soha, csakis DVD-ket. CD-t csak elrettentő példaként, kivéve 1-2 high-end készüléket (pl. DVD A1), amik zenelejátszásra is alkalmasak voltak.

Olyan médialejátszót keress, amiben van lemezmeghajtó!
Azért nem írok konkrét típust, mert mostanában érkeznek az új modellek. A régiek közül a Dune MAX tetszik nekem legjobban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18722) Multibit válasza Skyhunter (#18720) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyi pénzből a Dune HD Smart B1 jön ki. De nem garantálható, hogy minden általad igényelt formátum lejátszható optikai lemezről. BD, DVD, CD megy az biztos, ezt már próbáltam. Más formátumokat én is - mint legtöbben - HDD-ről játszok le. A B1-ről még annyit érdemes tudni, hogy a loadere nem egy világbajnok konstrukció (ez igaz a Max-ra is). Viszonlyag hamar fárad a lézerdiódája és az írott lemezek terén is válogatós. Biztos, hogy optikai lemezes mediplayer kell neked? :)

(#18719) gezu1025
A lehető legolcsóbban a Dune HD Smart B1 áll rendelkezésedre. Nincs kijelzője és a fent leírt tulajdonságait is vedd vigyelembe!

(#18723) dh66e válasza Multibit (#18722) üzenetére


dh66e
veterán

B1 szerintem is mindkettőjüknek a legjobb választás hacsak ki nem jön mostanság valamilyen frissebb ,fejlettebb verziója.

(#18724) #75912448 válasza Multibit (#18722) üzenetére


#75912448
törölt tag

Skyhunter adatlapján szerepel egy HD DUNE Smart D1 :) Úgyhogy vennék mellé egy megfelelő BD playert.

[ Szerkesztve ]

(#18725) gezu1025 válasza Multibit (#18722) üzenetére


gezu1025
tag

Hmm, nem rossz, de nincs valami olcsóbb megoldás? Mondjuk fele ennyiért.

(#18726) Multibit válasza gezu1025 (#18725) üzenetére


Multibit
veterán

ODD-vel ellátott mediaplayer fele ennyiért? Felejtsd el! Esetleg használtan, ha szerencséd van.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.