Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) liszi70


liszi70
nagyúr

Hú, de dermedt csend van a moderálási ejnye-bejnye után!

Tudtok nekem arról infót mondani, hogy van-e a Dune HD Max-ban arra lehetőség, hogy a belső vinyó leálljon, amikor mondjuk hálózatról, vagy másik HDD-ről játszok le? Órákig is megy tök feleslegesen, tétlenségben is a belső merevlemez, eléggé zavaró. Már nem a hangja, csak a tudat, hogy tök feleslegesen jár. A menüben, beállításokban nem találtam erre opciót, de hátha csak figyelmetlen voltam.

Köszi!

(#18752) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Mi történt kartársak, törölték a topik felét! :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18753) Erneszto


Erneszto
tag

Valaki tud valami érdemlegeset az Asus bds 500-700-as készülékkel kapcsolatban(23,976fps lejátszás képminőség)?
Esetleg lehet alternatíva az előttem kérdezőknek (optikai meghajtós médialejátszó).

[ Szerkesztve ]

(#18754) kevepapa válasza Mezga Aladár (#18752) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Mi történt?

(#18755) Mezga Aladár válasza kevepapa (#18754) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

*26 tól *51 ig töröltek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18756) liszi70 válasza kevepapa (#18754) üzenetére


liszi70
nagyúr

Biztos a sértegető "kolléga" miatt történt, mondjuk azt nem értem, akkor miért nem csak az ő problémás hozzászólásait, meg a rá reagálók reakcióit törölték?

(#18757) Multibit válasza liszi70 (#18756) üzenetére


Multibit
veterán

Én tegnap délután és este nem voltam gépközelben. Valaki összefoglalná pár szóban, hogy mitől borult ki a bili?

(#18758) cekkk válasza Multibit (#18757) üzenetére


cekkk
veterán

Feltett a Gulyópapa egy kérdést tegnap előtt, aztán tegnap ugyan azt, és én sem a legszebb stílusban írtam neki, hogy ha már kérdezi, hogy az ftp sebességét hogyan tudja növelni, akkor írja már le, mert mi honnan tudjuk, hogy mennyi. Erre engem csittelgetett és idiótázott.... Majd eléggé bunkó stílusba írt, de a sebességet helyesen nem tudta leírni és kapott egy 12 órás pihenőt, mivel nem ez volt az első.
Persze én is lehettem volna finomabb, de egy olyan kérdésnél ahol adatokra van szükség, adjon meg, és ne csodálkozzon , hogy senki nem válaszol :W

(#18759) Gulyopapa válasza cekkk (#18758) üzenetére


Gulyopapa
addikt

.... na és akkor lehet növelni az ftp másolás sebességét a pc és a POPCORN 210 között ( most 5-10 MB között mozog másodpercenként ) ... :DD :DD :DD

(#18760) cekkk válasza Gulyopapa (#18759) üzenetére


cekkk
veterán

Mivel 100Mb-t a max sebesség és 10MBvel másolsz ami a max sebességet jelenti így nem. Gondolom ha sok apró fáljt másolsz lassabb, ha épp csinálsz mást a popin akkor is lehet lassabb, ezek ennyit tudnak, sőt lehet a router miatt is épp lassabb, de ha van, hogy megy 10MBvel akkor az a max annál gyorsabb nem lehet.

Valamint érdemes lehet a Totalcommanderben a Nagy fálj módszert bekapcsolni vagy a másolás+beillesztés expoleren keresztül. Esetleg ez stabilizálhatja a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#18761) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#18759) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem a max amire beszokott állni az ~ 7500 KB/s

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18762) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Eminent EM7385 3D

Erről mi a véleményetek?

Fontos szempont a wifin keresztül történő adatmásolás a számítógépről.

Köszi

(#18763) #75912448 válasza joefasalasso (#18762) üzenetére


#75912448
törölt tag

wifi-s adatmásolás nagyon lassú, legyen az akármelyik médialejátszó.

Az említett masina biztosan korrekt lejátszó, ahogy a többi 1186-os is. Sokunknak még nem lehet vele személyes tapasztalata, új típus.

(#18764) joefasalasso válasza #75912448 (#18763) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi

(#18765) Tangerine válasza cekkk (#18760) üzenetére


Tangerine
senior tag

Létezik olyan lejátszó, aminek gigabites a hálózati része, és legalább 50-60 MB(megabájt)/sec sebességgel lehet rá másolni?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#18766) cekkk válasza Tangerine (#18765) üzenetére


cekkk
veterán

Még nem, talán az új sigma csippesek tudják, nem vagyok még benne biztos, vagy esetleg a realtekek közül valamelyik igen :F
regger tuti tudja :DDD

(#18767) Tangerine válasza cekkk (#18766) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi, akkor várok még egy fél/1 évet. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#18768) robi-k válasza Tangerine (#18765) üzenetére


robi-k
őstag

Az Új Popcorn A400 a gyors kétmagos procinak köszönhetően tud kb 30-35 MByte/sec másolni hálózaton SMB-n (werner által végzett mérés szerint, amit korábban be is linkeltem). Ennél nem lesz gyorsabb proci még legalább 1-2 évig.
Utóirat: ennél a Dune Max3D/Pro biztos lassabb lesz, a második procija csak a full menüs BD lejátszást fogja lehetővé tenni (bár majd meglátjuk, gyakorlatilag a Dune-ről nincs semmilyen infó sem).

[ Szerkesztve ]

(#18769) Tangerine válasza robi-k (#18768) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi, már a 30 MB/s is viszonylag jó. Egy nagyméretű BD rip szerverről történő akadozásmentes lejátszáshoz gondolom elég. :F

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#18770) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Popcorn Hoour A-210 tulajoktól kérdezem, hogy náluk is gyakori probléma az, hogy flac fájlok lejátszása után, ha BD filmet kezdek nézni, akkor a távirányító utasításaira nem reagál a készülék egy idő után?
Korábban voltak olyan problémáim, hogy BD ISO-t nem akart lejátszani szaggatás nélkül, csak ha kicsomagoltam a fájlokat. Jó lenne már egy stabil frissítés, mert eddig csak kompromisszummal használható a készülék. :(

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#18771) Mezga Aladár válasza Oldfighter (#18770) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

FW mikori?

Nálam akkor vacakolt, ha a bd menü beállításoknál, a rákérdez a feladatra pontot választottam.
Úgy hogy a "teljes menü"-t állítottam be teljesen jó lett.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18772) Patice válasza Tangerine (#18769) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bőven.... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18773) robi-k válasza Tangerine (#18769) üzenetére


robi-k
őstag

A legnagyobb, 50 GB méretű full BD lemez bitrátája 7.1 DTS-HD MA hanggal max 6 MByte/sec!
Ehhez nem kell az új Popcorn A400 sebessége, a "régi" Sigma procik (amik pl. a Dune/Popcorn lejátszókban vannak) stabilan tudnak vezetéken 11-12 MByte/sec adatátviteli sebességet.

(#18774) Tangerine válasza robi-k (#18773) üzenetére


Tangerine
senior tag

Értem, tehát akkor a BD-hez elég a mostani kütyük is.
Viszont másolásnál azért csak jobb lenne egy gyorsabb.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#18775) Oldfighter válasza Mezga Aladár (#18771) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Júliusi volt fent, most felraktam az augusztusit, de abban csak a hálózati hibák kijavítása szerepelt.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#18776) Szasza81


Szasza81
csendes tag

WD TV Live Streaming vásárlásán töröm a fejem.

Ebayről egész jó áron lehetne rendelni, viszont ez a WDBHG70000NBK-HESN NTSC-s modell.
Próbáltam kideríteni a különbséget, de kicsit elvesztem ebben az NTSC vs. PAL témában.

Szerintetek megrendelhetem nyugodtan az NTSC-s változatot, vagy a PAL szabványút érdemes csak megvenni? A gyakorlatban fogok bármilyen különbséget tapasztalni?

(#18777) Erneszto válasza Szasza81 (#18776) üzenetére


Erneszto
tag

Nekem az a véleményem, hogy mindenképpen PAL rendszerűt kell venned, mert nagy valószínűség szerint a TV-d európai gyártás és a PAL rendszert támogatja.
Általában az NTSC rendszert fekete-fehérben szokták megjeleníteni a TV-k.

[ Szerkesztve ]

(#18778) CSorBA válasza Erneszto (#18777) üzenetére


CSorBA
őstag

Szerintem ez manapság azért már nem probléma pár éve:)

(#18779) erdoke válasza Erneszto (#18777) üzenetére


erdoke
titán

Egyik se okoz gondot se a lejátszónak, se egy modern tévének. :N

A legjobb aláírás a héten

(#18780) #75912448 válasza Szasza81 (#18776) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elvben ez nem gond. Ha gyanúsan olcsó, előfordulhat, hogy manufacturer refurbished termék, bár akkor legalább tuti működik mielőtt újra eladják :)

[ Szerkesztve ]

(#18781) Erneszto


Erneszto
tag

Akkor elnézést a kérdezőtől és köszönöm a kiigazítást. A régebbi tapasztalatomat írtam le ntsc rendszerrel kapcsolatban.

(#18782) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!

30-35 között keresnék médialejátszót, LCD tv-hez használnám.Az a lényeg, hogy laptopról menjen a mappamegosztás, és ne kelljen külső vinyó.ASUS O!Play HD 2 még mindig jónak számít? :R

(#18783) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Popcorn Hour C-200-nak mi a reális használt ára? Mennyire használható navigálásra a saját kijelző? ! Pl: zenehallgatásra gondoltam, de nem szeretném a TV-t is bekapcsolni hozzá! Köszönöm!

(#18784) Szasza81 válasza erdoke (#18779) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Kérdeznék akkor konkrétabban.
Elsősorban egy Samsung LCD-vel fogom használni, azzal biztos nem lesz gond, az tudja az NTSC-t is.

Viszont előfordulhat olyan, hogy elvisszük magunkkal, hogy pl. rokonoknak mutogassunk róla fényképeket. Ebben az esetben CRT tévével is találkozhat. A CRT tévéknek vajon kategorikusan problémát jelent az NTSC, vagy csak a nagyon régieknek?

(#18785) Szasza81 válasza #75912448 (#18780) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Igen, Manufacturer refurbished készüléket néztem ki, viszont nagyjából 10 ezerrel olcsóbb lenne szállítással együtt, mintha itthon veszem meg. A teljes vételárhoz képest azért ez jelentős különbség, ezért töröm a fejem :F

[ Szerkesztve ]

(#18786) Ed Parker válasza csenzi2 (#18783) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a c300 100körül van újonnan,a 200-asnak 85 az új ára, kb 60körül sztem.

(#18787) dh66e válasza Szasza81 (#18785) üzenetére


dh66e
veterán

gari nem szempont?

(#18788) #93966848


#93966848
törölt tag

ASUS O!Play HD2 vagy Xtreamer Sidewinder 3?Nagyon tetszik ez az Xtreamer.Valakinek van vele tapasztalata?

(#18789) Szasza81 válasza dh66e (#18787) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Erre is van, igaz csak fél év.

(#18790) DjKoxi válasza csenzi2 (#18783) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ha közel mész a készülékhez akkor egész jól olvasható a kijelző. Nekem üvegajtó mögött van, de 3m-ről nem tudom leolvasni amit kiír. Ha jól ismered a könyvtárszerkezetedet, akkor egész jól lehet navigálni tv nélkül is.
A használt ára sztem is kb 60e Ft, ennyiért vettem én is.

(#18791) dh66e válasza Szasza81 (#18789) üzenetére


dh66e
veterán

Az még barátinak is mondható csak az a kérdés hogy hova szól,mert ha egy ilyen cucc bármi okból elhalálozik megéri e a szenvedést a külföldi partnerrel oda vissza táncoltatni a cuccot míg megjavítják.Szóval ezt neked kell eldönteni ár érték arányban.

(#18792) csenzi2 válasza DjKoxi (#18790) üzenetére


csenzi2
tag

A full 3D-t leszámítva kell valami kompromisszumot kötnöm a lejátszó használata közben? 45-ért tudok egy ilyen gépet, és nagy a dilemma, mi legyen, megvegyem, várjak?! Dune HD base 3D, Zapitti 3D ami tetszene, de lehet, több bajom lenne velük, mint egy kiforrott modellel, nem beszélve arról, ki tudja mikor lesz kapható, és persze mennyiért?

(#18793) robi-k válasza csenzi2 (#18792) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune-nél nem szokás abszolút nyers gépeket vagy FW-t kiadni (erre ott vannak az alfa teszterek), úgy-hogy nem kell félni.
Az A400-ban csalódtak a srácok (mindegyik rendelkezik Dune Max/Smart modellekkel), a megállapításuk az, hogy SD tartalomnál (filmeknél) a VXP ad valamicske pozitív hatást, DE a fullHD tartalomnál ront: pl. ha a Lichtmond-ban a felhős ég normál esetben (Dune-n) teljesen természetes, míg az A400-son bekapcsolt VXP esetén a felhők "kockásodtak -erős átmenet jelent meg", kikapcsolt VXP esetén viszont semmi különbség. Az A400 működése/menüjének kezelés lassúbb a Dune-hez, és az W tele van hibával. Van még min dolgozni a Popcorn-nak (csak nehogy úgy járjon, mint az A300-sal).

[ Szerkesztve ]

(#18794) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

A pioneer bdp-150-el kapcsolatba lenne 1-2 kérdésem.

Többen is ajánlották ezt a lejátszót, az érdekelne, hogy külsö vinyóról mkv+felirat/ bd iso tartalmakkal megbírkozik-e vagy ilyen igényeknek nem felel meg?

(#18795) DjKoxi válasza csenzi2 (#18792) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Annyit simán megér, nem is gondolkoznék rajta. A rádiós táv meg hab a tortán :)

(#18796) BBéci válasza Rekro (#18794) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a BD ISO nem fog menni. Szombaton a CA 751 BD bicskája is beletört, tönkretéve az esti szórakozásomat. Persze csak a saját hülyeségemnek köszönhetem. A BD-játszó nem médialejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18797) Csabroncka válasza Rekro (#18794) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itt tesék érdeklődni, Flashget kolléga hozzászólásait keresd vissza abban gyakorlatilag mindenre választ kapsz!

"in medias res"

(#18798) Thunderbc


Thunderbc
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon segítőkész urak találhatóak itt, ahogy olvasgattam az eddigi hozzászólásokat. Remélem ebben a 2 kérdésben is tudtok mondani valamit:
1. Nekem egy olyan játékos kellene amely hajaz az ASUS O!Play AIR HDP-R3-re, csak egy dvb-t tuner is van benn esetleg MindigTV-kártya bővítő hellyel. Felvétel, utólagos nyali-fali nem érdekes...
Egyenlőre egy képcsöves monstrumot hajtana meg. Ha csak ennyi a kívánságom, akkor mit ajánlotok?
:C :R

2. Amennyiben ennél nem állnék meg, és idővel szeretnék egy jobb TV-t (3D-s Samsung) amit szeretnék ugyancsak meghajtani hasonló feltételekkel (legyen valahogy dvb-t, Wifi, meg sok ismert formátum) akkor mit ajánlotok? Mert nem feltétlenül akarok kiadni "feleslegesen" 2 külön média játékosért pénzt, ha úgymond ezt meg lehet oldani egy valamivel nagyobb összegért is.

Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#18799) BBéci válasza Thunderbc (#18798) üzenetére


BBéci
titán

DVB-T tuneres létezik, de kódkártya fogadósról nem tudok. Hacsak valamelyik dzsunkagyár nem készített olyat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18800) Patice válasza Thunderbc (#18798) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. Ha csak ennyi a kívánságod, akkor szerintem külön médialejátszó + Settop box.

2. Ha új TV-t veszel, az már fogja tudni kezelni a digitális adásokat, lesz rajta CI slot a kártyaolvasónak és a kártyának, így elég lesz majd a TV mellé egy 3D képes médialejátszó, ha fontos a 3D.

Ha a második esetet választod (szerintem tedd azt), akkor érdemes lenne megvárnod a Dune 3D-s modelljeinek megjelenését. Ezekből a lejátszókból lesz Wifi-s verzió. Így karácsony előtt úgy is mindenhol akciózzák a 2012-es modelleket is, csak figyeld az árakat és a leárazásokat! :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.