Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) BBéci válasza liszi70 (#18597) üzenetére


BBéci
titán

El nem tudom képzelni, miként helyzeted el szegény lejátszót, hogy annyira nehéz kivenni a helyéről. Nálam 2 mozdulat egy efféle művelet.
Fogalmam sincs, hogy mennyire jellemző a "resume", majd megvizsgálom. Nem emlékszem, mert állandóan cserélgetem a lemezeket, ugyanis csak tesztelés céljából indítok el BD-ket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18602) i@lex


i@lex
őstag

Nem tudjátok létezik olyan varázslat, amivel DTS HD Masterből True HD-t lehet kreálni?

(#18603) Toobee válasza i@lex (#18602) üzenetére


Toobee
veterán

Biztosan létezik. Több, mint valószínū, hogy kókányolás néven fut.

https://barbieripnk.hu/

(#18604) BBéci válasza i@lex (#18602) üzenetére


BBéci
titán

Almából körtét? :Y

Inkább "sima" DTS-re alakíttasd a lejátszóval!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18605) #75912448 válasza Warter (#18600) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet ebből még jó lejátszó :D , fw frissítéssel a vxp is javulhat, tehát nyújthat látható képminőség javulást a kisebb Sigma-val szemben. Egy dolog aggaszt, de ez a Dune-re is igaz. Vannak régóta fennálló hibák, ismerik a felhasználók, ismerik a fejlesztők, ennek ellenére (akár 1 év elteltével) semmi nem történik, nem képesek javítani. A Popboxtól a Dune 301-en át az A300-ig mind különböző hanghibáktól hemzseg, ahogy az A-400 is. Szvsz a Sigma adott lejjebb minőség terén, ebben biztos vagyok. Nem létezik, hogy ennyi idő után egy HD hangsávot ne lehessen elindítani, vagy tekerés, pause és fejezet ugrás után elhalkuljanak a lejátszók, nonszensz. Eközben a Realtek leggagyibb lejátszói, akár 60 dollárért 99%-ig hibamentesen játsszák az összes létező hangformátumot.

(#18602) Madridista83

Értelmetlen lenne. Neked 101 van, tehát engedd ki a core-t a lejátszóból, úgy hiba nélkül menni fog. Látom Béci megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#18606) Toobee válasza #75912448 (#18605) üzenetére


Toobee
veterán

Az en igenyeimhez igazodo mozgokepek 95%-at meg hibasan. Az lesz a vege, hogy kikopik a forum. Sokan meguntak a szenvedest. Akinek Realteknel magasabb igenye van/volt, az jelenleg htpc-ben gondolkodik, esetleg regi Sigma. Eleg szomoru, hogy lassan 3 eves lejatszokat kell venni.

https://barbieripnk.hu/

(#18607) #75912448 válasza Toobee (#18606) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez pontosan így van, ezért döntöttem én is a htpc mellet. Valamelyik új Dune-t még kipróbálom, de ennyi... valóban szenvedés, valóban uncsi.

(#18608) Ed Parker válasza Toobee (#18603) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:C
Kb ugy :D

(#18609) blakey válasza liszi70 (#18590) üzenetére


blakey
titán

A másolást miért nem oldód meg a Dune-vel? Lehet közvetlenül másolni egyik meghajtóról a másikra. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18610) liszi70 válasza blakey (#18609) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most pontosan azt csinálom, mint ahogy írtam is, kipróbálom. És úgy látszik sikeres, mert amikor hálózatról, PC-vel csináltam 3MB/s sebességet írt ki a win7, most a Dune.nel 20 MB/s körüli a sebesség.
(Természetesen óriási különbség, hogy a Dune belső vinyója és az USB-vel rákötött külső között kell-e másolni, vagy hálózaton, internetkábelen, router közbeiktatásával.)

[ Szerkesztve ]

(#18611) erdoke válasza Toobee (#18606) üzenetére


erdoke
titán

Amíg működik a 2 éves lejátszó, nem kell izgulni. Hetente 2-3 filmet nézek, ebből legyen egy BD, az a 20 másodperc extra várakozás nem zavar. Sokkal jobban zavarna a hasonló árban kihoznató PC rusnya nagy doboza, igénytelen hűtése, és az állandó mókolás (OS frissítések, driverek, összedőlő szoftverek, fogyasztás/melegedés, stb).

(#18610) liszi70
Én hálózaton is tudok 10-12 MB/s sebességgel másolni a Dune-re, cserélj routert...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18612) FlashLed válasza Warter (#18589) üzenetére


FlashLed
senior tag

És hol találok hozzá régi fw-t?Az LG leszedte a honlapjáról. :(

The Mechanic

(#18613) liszi70 válasza erdoke (#18611) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát igen, meggondolandó a router csere, csak az a baj, nekem olyan gyári, T-Home-os routerem van, amiről az IPTV, meg a vezetékes telefon is működik. Ezt hogy cseréljem le? Biztos van megoldás, de nem vagyok képben.

(#18614) cekkk válasza erdoke (#18611) üzenetére


cekkk
veterán

Ezzel vitatkoznék, mi az, hogy igénytelen hűtés?
Én nekem volt Base ami neked van hát többször fagyott le mint a HTPC :W Jah meg persze ugye vannak amiket nem szeret lejátszani, meg ha egy frissítéssel egyet előre kettőt vissza léptek a készítők.
A rusnya doboz meg attól függ kinek mi a szép, nagyon sok szép dobozt lehet venni ;]

(#18615) Ed Parker válasza cekkk (#18614) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de te különösen szereted a rusnya dobozokat ;]

(#18616) cekkk válasza Ed Parker (#18615) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, én meg a tiedet látom annak :P ;]
De lehet egy ilyenre majd cserélem :D

Ez meg jól néz ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18617) Patice válasza cekkk (#18616) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a Lian Li egy förtelem. :DDD

Akkor inkább egy ilyen. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18618) Ed Parker válasza cekkk (#18616) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az első nem rossz, a kisvonat szvsz :DDD

Nekem a következő ház egy fractal design node lesz.

(#18619) cekkk válasza Patice (#18617) üzenetére


cekkk
veterán

Miért aki szereti a vonatokat annak tetszhet :P

De jó, hogy nem vagyunk egyformák :P7

ED
Melyik Node? :D

[ Szerkesztve ]

(#18620) Patice válasza cekkk (#18619) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ha HTPC-t építenék, akkor felfogatnám a TV-m hátuljára az egészet. Van ott bőven hely. :DDD A 400x400-as VESA furatok pár kilót (~4-6) azért elbírnának. Ennyibe meg bőven kijönne egy lapos házban a hardver.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18621) cekkk válasza Patice (#18620) üzenetére


cekkk
veterán

Csak nem mindenhol a talpán áll a tévé :P De az is egy megoldás.

(#18622) erdoke válasza cekkk (#18614) üzenetére


erdoke
titán

42 ezerért vettem, és eddig egyszer se fagyott. Kevés SD, főleg 1080p mkv és BD megy rajta, eddig mindent vitt, amit néztünk, akár HDD-ről, akár hálózatról. Semmit nem mókoltam rajta, feltettem a legfrissebb firmware-t, beállítottam egy 4 gigás pendrájvot rendszernek, feldobtam egy felületet, és nagyjából ennyi. Értelemszerűen nincs többre igényünk.

A legjobb aláírás a héten

(#18623) Ed Parker válasza cekkk (#18619) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

305, az pofás ház.

Patice: a tvt lógatod?;)
Mert nekem a falon van és a kezem nem fér a kettő közé.

[ Szerkesztve ]

(#18624) cekkk válasza erdoke (#18622) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, de akkor sem értem az igénytelen hűtésről tett kijelentésed :(

(#18625) Patice válasza Ed Parker (#18623) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem, nem lógatom a TV-t és nincs falon sem. Egy komódon áll. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18626) Yoli válasza #75912448 (#18598) üzenetére


Yoli
tag

Szia!

Igazából vagy 3 éve megvan az O!play R1 és ezt cserélném. Eddig nem voltam benne az új lejátszók felhozatalában, de ahogy látom elég nagy a káosz annyiféle lejátszó jött ki.
Amikor vettem akkor volt kb. az R1 és a WD tv de azóta változott a helyzet...
Igaz meglepődve látom, hogy az árak brutálisak lettek és nemhogy lentebb mentek volna drágábbak lettek. Annó az R1 20-22e volt és nagyjából azóta is visz mindent, de gondoltam jó lenne lecserélni az újabb lehetőségek miatt, de visszalépni nem akarok és bugos, meg majd jön rá talán jó fw-es hibákba nem akarok belefutni. Jól használható és kb. max 35e-be kerülő lejátszót keresek ami jól és megbízhatóan! működik és nem bugos.
Lehet ilyen már nem nagyon van ? :)

Néztem még a Dune 101-et is, de egy usb 2.0 és hogy nincs optikai hang, elég vicces és fapados picit. Már úgy értem, csak előre kéne lépni az R1-hez képest. Lehet naivan, de úgy gondoltam a nagyobb verseny miatt és az újabb lejátszókkal nem fölfelé fognak menni az árak, főleg nem ennyire :)

Röviden ami előnyös lenne nekem:
-mindenféle kódolású film lejátszása akadás, szétesés nélkül
-Usb 3 legalább 1db és Usb 2 legalább szintén 1db vagy akár e-sata
-jól átlátható és jól használható kezelőfelület többféle váltható nézettel (pl. a filmek nevei kiférjenek és ne scrollozzon állandóna stb.)
-Youtube és egyéb netes források
-Usb-s bill+egér támogatás
-Ftp
-optikai hangkimenet
-Wifi NEM érdekel

Mit tudtok ajánlani a jelenlegi felhozatalból? Vagy jobban járok, ha megmarad az R1? 3 vagy 4 éves és akkor cserélném le csak, ha van jobb nem csillagászati áron. Kicsit úgy látom, hogy elég sok lett a "bóvli" ezen a téren, úgy értem, hogy kiadnak valamit és támogatás 0 hozzá. Eladnak pár darabot és csók...

Élj úgy, mint nemakárki és halj meg úgy, mint bárki!

(#18627) robi-k válasza Yoli (#18626) üzenetére


robi-k
őstag

Szia!

Akkor vegyük szép sorjában az elvárásokat:
-mindenféle kódolású film lejátszása akadás, szétesés nélkül - erre nem jó az MP, hisz annyi féle/fajta kódolás lehet, hogy nem lehet mindenre felkésztett és bug mentes FW írni. Ezzel csak a HTPC tud megbirkózni.
-Usb 3 legalább 1db és Usb 2 legalább szintén 1db vagy akár e-sata - ezt sok új magasabb árú MP tudja, de az USB-3 jelenleg csak az MP - PC közötti direkt kapcsolatra használják.
-jól átlátható és jól használható kezelőfelület többféle váltható nézettel (pl. a filmek nevei kiférjenek és ne scrollozzon állandóna stb.) - ez ízlés kérdése, sok lejátszóra telepíthető/készíthető saját felület (skin), pl. Dune, Popcorn
-Youtube és egyéb netes források - ez már majdnem alap "alkalmazás" (nekem haszontalan sallang)
-Usb-s bill+egér támogatás - a drágább készülékek mind tudják (Dune, Popcorn)
-Ftp - A drágább/nevesebb készülékek mindegyike tudja (Dune, Popcorn)
-optikai hangkimenet A drágább/nevesebb készülékek mindegyike tudja
-Wifi NEM érdekel - helyes, jobb az UTP kábel.

(#18628) #75912448 válasza Yoli (#18626) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 101/301 előrelépés az R1-hez képest, kép és hangminőségben mindenképp. Mivel 35e forintnál meghúztad a határt, így nehéz. Ugye a 101 kiesik az SPDIF hiánya miatt, a 301 pedig 45k.

Az említett Xtreamer Sidewinder 3, az Egreat R6s/R160s és a WD TV Live Streaming vetődhet fel opcióként. A Dune nem kizárólag 3Ds modelleket ígért, elvben lesz a TV sorozatnak 2D-s utódlása TV-102/202/402 néven. Ezek is számításba jöhetnek, közeljövőben lehet számítani a megjelenésükre. Olvasgass tapasztalatokat a vázolt példányokról, mire a végére érsz, tán újabbak is megjelennek :)

(#18629) Yoli


Yoli
tag

A 301-et körbejárom, hogy megér-e annyival többet számomra...
Az Xtreamer Sidewinder 3 nagyon tetszene, de félek, hogy mennyire használható az android és mennyire erős ez a HW ezzel az androiddal megtámogatva? Valamint, hogy mennyire bugos a kicsike...
Igazából egyenlőre én is ezeket néztem, na meg a 101-et, de az optika miatt az ki is esett....

Élj úgy, mint nemakárki és halj meg úgy, mint bárki!

(#18630) BBéci válasza Yoli (#18629) üzenetére


BBéci
titán

Ha lenne egy HDMI bemenetes erősítőd, megfelelne a TV-101 is, ami egyébként erősen kifutóban van.

(#18614) cekkk
Nálam Dune még soha, egyetlen egyszer sem fagyott le. Valamint az összes HD filmet le tudták játszani, csak avi-val volt gond, de az lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18631) CSorBA


CSorBA
őstag

Mede8er MED600X3D várható kisker bruttó árak:
sima: 43.900 Ft
wifi: 52.900 Ft

Remélem ezek barátiaknak mondhatóak :)

[ Szerkesztve ]

(#18632) i@lex


i@lex
őstag

Jónak tűnik, az ára sem vészes. Várom a teszteket. :)

(#18633) Toobee válasza CSorBA (#18631) üzenetére


Toobee
veterán

Ha megoldják a 23,976-ot, illetve hozza (legalább) a 101-es képminőségét, akkor igen. Minden egyéb esetben (szerintem) jobb vétel egy D1, vagy A210, amit megint lehet kapni.

https://barbieripnk.hu/

(#18634) liszi70 válasza BBéci (#18630) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...csak avi-val volt gond, de az lényegtelen."

Hát nekem (meg szerintem sokunknak) egyáltalán nem lényegtelen, van jó pár olyan film, amit nem lehet HD-ban megszerezni, ráadásul nagy szívfájdalmam, hogy a fényképező-videóimat sem játsza le a Dune, amit a popbox simán vitt. De ez sem tudta a rendkívül pozitív megítélésemet megváltoztatni a Dune irányába, csak árnyalja a képet.

(#18635) gyiku válasza CSorBA (#18631) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez mifele marka? hol vannak mar az uj dunek? 103/303 es connect?

hüllő

(#18636) jani8787


jani8787
tag

erről mit gondoltok 8500-ért???
http://forgat-sat.hu/webshop/synaps-thd-2856-foldi-digitalis-mindigtv-vevo-media-player-p-1043.html

(#18637) Multibit válasza jani8787 (#18636) üzenetére


Multibit
veterán

Azt gondoljuk, hogy az általad linkelt készülék egy DVB-T vevő (STB), ez meg egy mediaplayer topic. Ne tévesszen meg a kamu szöveg: "& Media Player" !

(#18638) jani8787 válasza Multibit (#18637) üzenetére


jani8787
tag

esetleg tudsz fórumot hozzá?

(#18639) BBéci válasza liszi70 (#18634) üzenetére


BBéci
titán

Azok az említett avik kivétel nélkül 1280x720 felbontásúak, tehát HD-k, de ettől függetlenül nem izgat, mert alighanem valami eszement kódolásúak. Más avikat simán lejátszik.
Amit nem tudok HD-ban megszerezni, azt egyszer megnézem laptopon, aztán kitörlöm.

(#18638) jani8787
Ha médialejátszásra szeretnéd használni, akkor ne fórumot keress, hanem kardot, amibe beledőlhetsz. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18640) CSorBA válasza gyiku (#18635) üzenetére


CSorBA
őstag

Új, olcsó és jó. :)
Idehaza a Neon forgalmazza. Felkerült a Dune HD és a Popcorn mellé, mint első realtekes lejátszó. Ugyanolyan regisztrációs kártyás terméktámogatás jár mellé.
Az említett modell az MED1000X3D olcsóbbik változata. (arról itt olvashatsz egy 5 oldalas leírást: [link]) Belsőleg ugyanolyan chip, azaz az 1186-os van benne, ami 3D képes.

Nem 102 és 302-re gondolsz véletlen?

(#18641) lacko34


lacko34
csendes tag

Sziasztok.
Lejátszót keresek!
Ami kellene bele:
Full internet böngésző (ami működőképes és nem csak parasztvakításbol van a dobozra írva)nas-rol lejátsza a filmeket,tehát nem bej ha nincs hdd beépítési lehetőség,
jó support.
Esetleg jó lenne:
Távirányítón qwerty billentyűzet és touchpad,wlan,
kb 50.000 Ft van a célra.
Létezik ilyen?

(#18642) Toobee válasza lacko34 (#18641) üzenetére


Toobee
veterán

Nem. Gyakorlatilag mindben van böngészi, de használhatatlan. Te nem média lejátszót keresel, hanem HTPC-t. Nas-os téma megy, ha van rajta lan csatlakozó.

https://barbieripnk.hu/

(#18643) BBéci válasza lacko34 (#18641) üzenetére


BBéci
titán

Elképzelhető, de én nem tudok ilyenről. Azt sosem fogom megérteni, miért akar valaki mindent egy készülékkel megoldani? Körmöt ne vágjon?
A médialejátszó, az, ami a neve és pont. A NAS-ról lejátszás és a jó support alaptételek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18644) gyiku válasza CSorBA (#18640) üzenetére


gyiku
nagyúr

de, az ujakra gondoltam, barmi is legyen a szamuk :B

hüllő

(#18645) Ed Parker válasza lacko34 (#18641) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Laptop? :U

(#18646) BBéci válasza Ed Parker (#18645) üzenetére


BBéci
titán

Valami 2-3 éves használt kijön 50-ből, és tényleg az lenne a legjobb a leírt célokra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18647) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

NAS/hálózati lejátszás témában lenne egy praktikus kérdésem, mivel vásárláson töröm a fejem.
Mennyire valóságtól elrugaszkodott a következő élethelyzet:
1. torrentről letöltök egy videoanyagot.
2. notiról indítom a letöltést, de közvetlenül a lejátszó drive-jára mentek.
3. hálózati forgalom nélkül a lejátszón kitömörítem a letöltött anyagot
4. mellémásolok a notiról egy feliratot
5. elindítom a filmet felirattal és hátradőlök?

Azt hiszem a bajosabb pontok a következők:
a, működik a hálózati megosztás mindkét irányba, azaz notiról is láthatom a mediaplayeremet, ami mondjuk sambat tud?
b, ki tudom helyben tömöríteni a tartalmat?
b2, ha nem tudom helyben kitömöríteni, akkor van rá esély, hogy notirol 720p anyagokat halozati lejatszassal nézzek úgy, hogy a noti wifin van?

Egy mondatos cél a következő lenne:
Notiról navigálva a letöltést, kábeldugdosás nélkül szeretnék filmet nézni? Melyik készüléket vegyem?

Előre is köszi a válaszokat!
Fisha

u.i.: dune 101-gyel szemezek, nekem való ezek alapján?

(#18648) lacko34 válasza BBéci (#18643) üzenetére


lacko34
csendes tag

Köszi az infót
Hát az a valaki akire gondolsz az gondolom én vagyok.
Azért nem elég a „csak” médialejátszó mert én nem nagyon szoktam tv-müsorokat nézni.
Nagyritkán filmeket.
Viszont a kisfiam zabálja a meséket és emiatt kell, hogy streamelni is tudjon.
Érdeklődési köröm inkább specifikus, amit általában az interneten fellelhető videomegosztó portálokon, vagy böngészőben történő keres után talált oldalakon tudok kielégíteni.
De nem nem xxx-es oldalakra gondoltam, inkább csillagászat,fizika,természettudományi előadások stb.
Hirtelen ezt találtam: Sony NSZ-GS7,Ha tudna nas-rol meséket játszani jó lenne.
Tehát ilyesmire gondoltam.
Van 1 oplay hd2 ami viszont szaraxik, ha benne van a hdd. Emiatt kell a nas.
meg kellene 1 második player, azért gondoltam hogy jó lenne a böngészős megoldás a playerrel együtt.Pénzmegtakarítási okokbol.A keret véges
Persze ha nem létezik ilyen, beletörődök.1 dobozzal több kell.
Üdv
Laca

(#18649) CSorBA válasza gyiku (#18644) üzenetére


CSorBA
őstag

(#18650) gyiku válasza CSorBA (#18649) üzenetére


gyiku
nagyúr

de ez 3d keptelen.

jol mondtam en, 103D.[link]

[ Szerkesztve ]

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.