Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) knf


knf
csendes tag

Köszi, innentől kezdve nem értem miért érné meg a 301-et vanni a 102-vel szemben? Kevesebb benne a memória és régebbi a proci, nincs benne wifi és még jóval drágább is. A több usb port az elmondottak alapján orvosolható a 102-n egy hubbal. Az egyetlen előnye a beépíthető hdd, de külső vinyóval ez is megoldható a 102-n. Van valami ami miatt valaki mégis azt mondaná inkább 301-et vegyem? Én teljesen laikus vagyok a témában, de már rendelném valamelyiket...

(#19352) CSorBA válasza knf (#19351) üzenetére


CSorBA
őstag

Nem húzza el és borul fel, ha rádugod a kábeleket :DDD

(#19353) #75912448 válasza knf (#19351) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biztos, hogy a 102-t venném, ha nincs szükség beépített HDD-re, illetve optikai kimenetre, semmi más nem szól a 301 mellett. Minőségben ugyanazt, később jobbat kapsz. (kaphatsz, ha végre összekapja magát a Dune)

(#19354) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, Dune 101 help, PLEASE :)

Tegnap néztem volt egy BDrip filmet (mkv) és semmi módon nem akarta a feliratot felismerni, használni hozzá.
Ez a felirat : [link]
A filenév stimmelt, természetesen.
Van ötletetek, hogy miért nem kezelte ? Miért nem "látta" ? kösziiii :W

.:. bl4ze .:.

(#19355) knf


knf
csendes tag

Az optikai kimenet mire jó?

(#19356) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, megmondom őszintén, hogy nem igazán vagyok képben az médialejátszók terén, de remélem tudtok nekem segíteni, illetve útba igazítani. Megpróbálom leírni az igényeimet, problémáimat és meglátjuk hogyan tudunk előrébb lépni.

Szóval eddig PC-ről játszottam le a filmeket és a PC-t kötöttem össze a plazma TV-mel. Sajnos több esetben is kompromisszumot kellett kötnöm, illetve sikerült beszereznem egy HD hangokat kezelő erősítőt (Onkyo TX-NR 906) és a jelenlegi PC konfigommal nem tudom kiküldeni a HD hangsávokat (True HD, DTS-HD).
Ezért gondoltam azt, hogy megpróbálok a médialejátszók felé kacsingatni.
Pár pontban összeszedem, hogy mi az, ami számomra fontos.

1. Szinte csak és kizárólag letöltött "720p", "1080p" mkv filmeket nézek, illetve a jövőben szeretnék HD hangsávos filmeket, Blue-ray mozikat is nézni. A blue-ray is torrentes film lenne, egyelőre nem látom realitását a BR lemezek vásárlásának.

2. Szeretném, ha a PC-m közvetlenül a médialejátszó HDD-jára tölteni a filmeket és ezt kezelné a torrent kliens. Ez lehetséges? LAN-on keresztül, vagy USB, esetleg Wifi?

3. Jobb lenne, ha nem beépített HDD lenne, hanem külső, vagy könnyen kivehető.

4. HD hangsávok lejátszása (True HD, DTS-HD).

5. Feliratok kezelése.

6. Használt, vagy új?

Ezek tekintetében miben kellene gondolkoznom, illetve ilyen igényekkel mi az az árkategória, ami szóba jöhet?

Előre is köszönöm a segítséget!!!!

(#19357) dani3l válasza knf (#19355) üzenetére


dani3l
őstag

Pl kiküldeni a hangot olyan erösitöre, amin nincs HDMI.

(#19358) #75912448 válasza Pityke78 (#19356) üzenetére


#75912448
törölt tag

Olcsóbb, HD hangokat megbízhatóan lejátszani képes készülékek:

Egreat R6S, Egreat R160S, és az összes 1186-os, de többnyire külföldi rendeléssel.

Drágábbak:

Sigma: Popcorn A-210 (újra kapható) és a Dune teljes Smart sorozata, ill Duo stb, mindegyik 8643-as Dune.

Szintén drágábbak, de teljesítik a feltételeket, plusz BD3D képesek:

Realtek RTD1186 : Mede8er MED600X3D / MED1000X3D, ezeket itthon 5 év garaival ,hazai támogatással megvásárolhatod.

(#19359) Pityke78 válasza #75912448 (#19358) üzenetére


Pityke78
őstag

Ha jól értem, akkor az egyik nagy szűrő, az a HD hangok lejátszásának a képessége.

Amiket felsoroltál, azok külső HDD-ek, vagy beépített? Illetve a PC-vel, torrentezni hogy tudom összekötni őket?

(#19360) #75912448 válasza Pityke78 (#19359) üzenetére


#75912448
törölt tag

Te írtad, hogy fontos a HD hang, az említett lejátszók szinte tökéletesen képesek rá.

R160s 3,5" fiók, és a nagyobb Mede8er is beépíthető. Az A210 is beépíthető, de már látom, hogy ismét elfogyott, használtan még látni ph-n is. A Dune D1 szintén belső 3,5". Életemben nem torrenteztem MP-n, ebben a többiek segítenek majd. Még hálózatra sem kötöttem őket, maximum egy próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#19361) Egon válasza #75912448 (#19360) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy rosszul gondolom, de a hálózati képességek egyre fontosabbak, elvégre a XXI. században járunk (hogy mást ne mondjak, jó lenne már végre, ha wi-fin is lehetne mindenféle 1080p-s anyagot nézni akadás nélkül - de a vezetékes megoldás normális implementálására is egyre több a példa szerencsére).
Akinek egynél több tévéje van, és netalántán előfordul, hogy adott filmet/sorozatot hol itt, hol ott akar megnézni (pl. nekem a gyerek a meséket hol a saját tévéjén, hol a nappaliban nézi), annál szerintem alap, hogy valami központi tárhelyen tárolja a tartalmat, amit elér az összes lejátszó. Ha másképp tesz, az vagy duplikációhoz, vagy extra macerához vezet.
Az is macera, ha ki kell kapnom az USB-s racket a tévészekrényből, és rá kell dugnom a gépre, hogy felmásoljam rá a filmeket. Jelenleg én is így csinálom, mert nagyon lassan másol az R1-re kötött rack-re hálón keresztül (ráadásul E-sata-s rack lévén, a gépre kötve nem csak USB 2.0-s tempóra képes, így még nagyobb a kontraszt), de ezen sürgősen változtatni fogok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19362) #75912448 válasza Egon (#19361) üzenetére


#75912448
törölt tag

A HTPC-m már hálózaton van :)) A médialejátszókat nem tartottam szükségesnek, nálam kényelmes volt a külső HDD megoldás is, de elismerem, hogy másoknak szörnyű lehet ide-oda cipelni.

(#19363) knf


knf
csendes tag

Ha PC-ről lejátszott mkv DVI-HDMI kábellel szörnyen néz ki egy 82-es LCD-n arra van megoldás? VLC-vel lejátszva fakó és pixeles a kép.

Előre is köszi

(#19364) cekkk válasza knf (#19363) üzenetére


cekkk
veterán

Vagy a kábeled rossz, vagy valamelyik csatlakozó nem jól érintkezik.

(#19365) erdoke válasza Tin (#19343) üzenetére


erdoke
titán

Van WD, Dune és R6C is a családban. Átlag felhasználásra nem ér meg kétszer annyit a 301, mint a Live Streaming. A HD hangokkal mindkettőnek gondja van (az én Live Hubom hibátlanul viszi a True HD-t is, de az még a régebbi Sigma chipre épül), képileg nincs nagy különbség egy átlagos plazmán. A Live Hub menüje jobban néz ki, a Dune-é gyorsabb, a Live Streamingét még nem láttam friss firmware-rel. Tűrhető minőségű és rendszeres a FW támogatás a WD lehátszókra is. Semmiképpen nem R6C kategória, azon az áron jó vétel.
Szerk: a 23.976 hibátlan a WD-n, ellenben a 24.000 akadozik. Szerencsére az utóbbi elég ritka. A Realtek alapú lejátszókon pont fordítva van (tehát komolyabb gond), míg a Dune mindkettőt kadencia helyesen viszi.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#19366) Tin válasza erdoke (#19365) üzenetére


Tin
veterán

végre egy gyakorlati válasz! köszi!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#19367) DVlad válasza erdoke (#19365) üzenetére


DVlad
őstag

Ezt mekkora különbségnek kell értelmezni? Tehát azt mondod, hogy egy átlagos plazmán is látható a különbség. Körül tudnád írni ezt? Elõre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#19368) zsistvan


zsistvan
tag

Sziasztok!

Én is a WD Live Streaming lejátszót néztem ki, de olvasva az utóbbi hozzászólásokat áldoznék egy kicsivel többet is egy Dune-re. A Dune HD TV-102 még beleférne a keretbe, a többit inkább egy NAS-ra költeném.
A problémám a következő a Dunevel. Egy Denon 2805-ös erősítőm van amin vagy koax, vagy toslink csati van csak. A Dune 102-n sajna egyik sincs. A cég honlapján nézegettem a paramétereket és ott azt láttam, hogy van rajta Coaxial S/PDIF kimenet a hozzá adott kábellel, valamint a menüjében is át lehet állítani a kimenetet digitálisra. Ez szerintem azt jelenti, hogy így koax kábellel, digitálisan tudnám csatlakoztatni az erősítőhöz.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg akinek van az ki tudná próbálni, hogy valóban működik-e így a dolog?

Előre is köszönet a segítségért.

(#19369) Tin válasza zsistvan (#19368) üzenetére


Tin
veterán

Én is a WD Live Streaming lejátszót néztem ki, de olvasva az utóbbi hozzászólásokat áldoznék egy kicsivel többet is egy Dune-re.

kifejtenéd, hogy miért áldozol inkább többet? rosszat olvastál a wd live-ról vagy túl jót a dune-ről?

(#19370) zsistvan válasza Tin (#19369) üzenetére


zsistvan
tag

Végig olvastam az utolsó 5-6000 hozzászólást és azok alapján gondolom így.

Lehet, hogy a csorda szellem visz engem is ebbe az irányba :)

(#19371) #75912448


#75912448
törölt tag

A Dune Base 3D és a 303D is felkerült a honlapjukra, specifikációkkal, képekkel. Ezeket már menthetetlenül megkapjuk...valamikor. :)

(#19372) Fisha válasza zsistvan (#19368) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem nincs digitális bemenetű eszközöm így kipróbálni nem tudom. Ami biztos: a dobozkán külön dedikált kimenet nincs. Valóban van egy AV kimenet (sima jack). Valóban lehet a menüben S/PDIF-et állítani. Ezek eléggé egybeesnek az általad olvasottakkal, egyedül csak a coaxialt nem tudom belelátni.

Fisha

u.i.: S/PDIF (on left analog out) a becsületes neve a beállításnak. Ezek alapján, azt mondom, hogy tutira van digit spdif kiement, a kisjacken.

[ Szerkesztve ]

(#19373) Tin válasza #75912448 (#19371) üzenetére


Tin
veterán

na, ha ezt a 303d-t lehetne kapni jövő héten és 50e alatt lenne, megvenném, mert ez legalább valami előremutató megoldás és ebben tényleg nincs kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#19374) zsistvan válasza Fisha (#19372) üzenetére


zsistvan
tag

Ez nagyon jól hangzik, köszönöm :R

Hátha még valaki a gyakorlatban is tudná igazolni...

(#19375) Warter válasza #75912448 (#19371) üzenetére


Warter
őstag

Nem mernék fogadni rá, hogy ebből egyhamar kézzelfogható termék lesz. Főleg bugmentes firmware-rel. :)

(#19376) Egon válasza Tin (#19373) üzenetére


Egon
nagyúr

Dehogynincs... :P
A szubjektíve ideális médialejátszóban van optikai meghajtó is, meg beépíthető merevlemez-lehetőség (2.5-3.5 col is játszik), valamint hibrid digitális tuner (DVB-C is), amin keresztül tud felvenni a beépített vinyóra (is)... ;]
Mindezt Dune minőségben, max. 100K-ért... ;] :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19377) Warter válasza Egon (#19376) üzenetére


Warter
őstag

És tud kávét főzni is. :DDD

(#19378) Draken


Draken
őstag

1 kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. A dune 102-t néztem ki magamnak, régebbről egy ilyen maradt meg, ezt most is folyamatosan rákötöm tv-re vagy a laptopra sima jack dugóval. Van rá esélyem, hogy a dune-re is rákössem?

(#19379) Egon válasza Warter (#19377) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem gondolom, hogy ezek az elvárások annyira elrugaszkodottak lennének (legfeljebb az ár és a minőség kapcsolata). Van már pár lejátszó, ami majdnem tudja is ezeket a fícsöröket (csak jellemzően DVB-T tuner kerül beléjük, ami nekem nem elég).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19380) #93966848


#93966848
törölt tag

Egy egyszerű kérdés: Dune HD 102-es vagy Asus Oplay HD2 ?

(#19381) Warter válasza Egon (#19379) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem elrugaszkodott vágy, hogy mindezt egybe és főleg ennyiért és főleg úgy, hogy a tunerhez kártyaolvasót is akarsz. De hát nem vagyunk egyformák, de ez nem is baj. Aztán lehet, hogy az élet ránkcáfol és jövőre jön vmi ami kielégíti az igényeidet ennyiért.

Jimanszky: Oplay HD2 semmiképpen, szóval marad Dune 102. Az már jobb kérdés, hogy Egreat R6S vagy Dune 102. Azt meg neked kell tudni annak függvényében, hogy kell-e HD hang és 3D.

[ Szerkesztve ]

(#19382) #75912448 válasza Tin (#19373) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így van, a 303D (Base3D hardver) már nagyobb fejlesztés, mint a 102, de nem lesz meg 50 alatt, 50 és 60 közé tippelem.

(#19375) Warter

Múlt héten 2. negyedévet mondtak 2013-ra, de tudod mit jelent ez náluk... Lehet belőle idén dec 15 és jövő július is. :P

(#19383) Egon válasza Warter (#19381) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy szóval nem mondtam hogy kártyaolvasó is kell (Digi kódolatlan adásait venném fel).
Másrészt az LG-nek volt ilyen Blu-Ray lejátszója, ami mindezt tudta, olyan 70-80K-ért (sőt, a beépíthető merevlemez nélküli verzió 50K-ról indult, az utolsó ára 30K volt az Edigital-nál - annyiért szvsz best buy volt). Persze nyilván nem tökéletes médialejátszó-résszel. De plusz 30K-ból (azaz összesen 100K-ért) szerintem meg lehetne azt is csinálni (ha akarnák). Sőt, kevesebbért is (üsse dió, nem ragaszkodom a beépíthető merevlemezhez: elég ha USB-re rögzít).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19384) #93966848 válasza Warter (#19381) üzenetére


#93966848
törölt tag

Gndoljunk a jövőre is ;) Dune-t sokan dícsérik, kollégám meg a HD2-re esküszik..dilemma....

(#19385) ultio válasza zsistvan (#19370) üzenetére


ultio
senior tag

Én is olvasgattam a hozzászólásokat és úgy döntöttem, a WD Live streaming lesz a befutó.

rasti rusti

(#19386) Fisha válasza Draken (#19378) üzenetére


Fisha
őstag

RCA-n jön ki az analóg hang, szóval egy rca anya, jack apa kábellel simán megoldható.

(#19387) Warter válasza Egon (#19383) üzenetére


Warter
őstag

Úgy legyen, én is örülnék neki, de a közeljövőben nem látok rá reális esélyt. Meg nem is nagyon érdekük, hogy ezt megcsinálják.

Jimanszky: Ne vegyél HD2-t, csak ha nagyon olcsón kapsz egy használtat. Régi, öreg chip, nincs fejlesztés, talán már új firmware sem és csomóan szívnak azzal, hogy ha vinyót raknak bele, akkor eldobálja azt.

[ Szerkesztve ]

(#19388) didros


didros
senior tag

Erről a lejátszóról mi a véleményetek?
Lehet, hogy WD Live helyett inkább ezt venném...
[link]
(Wifi-re nincs szükségem)

[ Szerkesztve ]

(#19389) BBéci válasza #93966848 (#19384) üzenetére


BBéci
titán

Vegyél egy Dune-t és hasonlítsd össze kollégád kedvencével!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19390) zsistvan válasza ultio (#19385) üzenetére


zsistvan
tag

Nagyon jól jársz azzal is. Ár-érték arányban szerintem verhetetlen.

Én ha tényleg működik a coax hangátvitel, akkor még szánok rá plusz 5 ezer forintot és megveszem a Dune 102-öt.

(#19391) Egon válasza didros (#19388) üzenetére


Egon
nagyúr

Ismeretlen cucc, talán külföldi fórumokon próbálkozz infót gyűjteni (rákerestem a topicban, 0 eredménnyel).
Én biztos nem vennék olyan terméket, amiről nincs tapasztalat (lehet hogy bejön, lehet hogy szívsz majd vele). A sokak által birtokolt lejátszók közül biztos találsz olyat, aminek a hibáival-hiányosságaival szubjektíve remekül együtt tudsz élni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19392) Egon válasza zsistvan (#19390) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen, csak 5K-val drágább a 102, mint a WD TV Live, az nem sok. Mondjuk nekem kellene Jukebox is, az WD-n elérhető, a 102-n meg nem tudom hogy van-e rá lehetőség... :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19393) Rekro válasza Tin (#19373) üzenetére


Rekro
aktív tag

Én is így vagyok vele nekem még a 60k is beleférne mert ez már tényleg mindent tud ami kell nekem. Kár, hogy nem jött ki a tv102-el egyidőben;( (sőt még most is kb. fél év jó esetben ahogy olvasom lentebb;p)

(#19394) dani3l válasza Fisha (#19372) üzenetére


dani3l
őstag

Egy valamit nem ertek: a koaxialis spdif kimenethez 75 ohmos kabelt szokas hasznalni, ha jol emlekszem, de kötve hiszem, hog a lejatszohoz adott kis minijack - rca kabel megfelelne ennek a kriteriumnak.. Vagy külön lehet venn olyan kabelt is (majd valahol, valamikor...)?

(#19395) ultio válasza zsistvan (#19390) üzenetére


ultio
senior tag

Remélem.

Amúgy olvasva a hozzászólásokat az jött le, inkább a Dune, bár sok konkrétumot nem szedtem össze, hogy miért, mennyivel jobb, mint a Wd, bár lehet csak figyelmetlen voltam, mert a sok hozzászólásban nagyon sok infó van, könnyű elveszni benne.
És azért azt is észrevettem, hogy (nem akarok megsérteni senkit), sok Dune rajongó szól hozzá, nekik pedig csak a Dune a jó.

A wd-ről sok mindent olvastam, nagyjából átnéztem a használati utasítását is és az ára is belefér a költségvetésbe, ezért döntöttem mellette.

Terveim szerint egy WD külső merevlemezzel használnám és idővel talán vennék hozzá erősítőt is és hangfalakat.

rasti rusti

(#19396) bl4ze válasza bl4ze (#19354) üzenetére


bl4ze
veterán

erre senki, urak ? :) :Y

[link]

.:. bl4ze .:.

(#19397) BBéci válasza ultio (#19395) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegy, hogy valaki csak Dunét próbált és úgy vált rajongóvá - ez bármelyik márkára igaz lehet - vagy több másfajtát is használt, majd a legjobbat választotta.

(#19396) bl4ze
Ha lenne bármi ötletem, nem tartanám magamban. Sajnos passzolom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19398) #36583936


#36583936
törölt tag

Tudja valaki, hogy a western digital live streaming lejátszó viszi az avchd formátumot? Olyan kamerám van ami ebben a formátumban rögzít és csak akkor venném meg ha lejátsza.

(#19399) blakey válasza bl4ze (#19396) üzenetére


blakey
titán

Keress egy másikat, ebben csak egy sort látok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19400) Fisha válasza dani3l (#19394) üzenetére


Fisha
őstag

Ahogy fent írtam ez a coax dolog nekem se áll össze, hogy hogy van. Egy biztos, itt kis jack a kimenet. Hogy ebből kolléga tud-e coaxot varázsolni vagy sem, azt őrá bíznám. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.