Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Fisha válasza knf (#19198) üzenetére


Fisha
őstag

Úgy érzem én vagyok itt az első 102 tulaj. Persze örülnék neki, ha te is vennél, és együtt nyomoznánk a szívások okát, de a helyedben (ha már volt egy ilyen balek, aki vett egyet) még kivárnék picit. Majd írok, mire jutottam. A magyar oldalról egyelőre elhajtottak, de még nem adtam fel a próbálkozást. Este még bütykölök rajta, hátha jobban lokalizálni tudom a problémákat. Ha nem sikerül hét végéig zöldágra vergődnöm, akkor visszaviszem.

(#19202) Fisha válasza BBéci (#19200) üzenetére


Fisha
őstag

A 102-ben ki/be lehet kapcsolni a HD hangot. Defaultban ki van, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#19203) HarryDEC válasza BBéci (#19200) üzenetére


HarryDEC
tag

160 az erősítő, 200 a hangfal, 40 a kábel? :DDD

Korán keltem, hol az arany?

(#19204) dani3l válasza Fisha (#19201) üzenetére


dani3l
őstag

Mar akartam irni korabban, da lattam mar reagaltak egy paran. A hiba nem hiszem, hogy a lejatszoban van, nekem lejatszik wifin keresztül minden gond nelkül avit, mkvt, isot is a NAS-rol..
Igaz csak par orat probalgattam meg, de nem volt vele problema, mappakat is rendesen megjelenitette, nfs protokollon keresztül.

(#19205) BBéci válasza HarryDEC (#19203) üzenetére


BBéci
titán

Jogos a kérdés, 500-at kellett volna írnom. Már csak az erősítő/hangdobozszett 1:2 aránya miatt is.
160-ba kerülő erősítő mellé nagyon karcsú a 200-as 5.1 szett, 320 a minimum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19206) i@lex


i@lex
őstag

Béci azért ne ess túlzásokba...

Szomszéd a minap áthozta ezt a hangfal szettjét az én általatok lesajnált onkyo avx 390-es házimozi erősítőmhöz és úgy szólt mint az álom, elképesztő dinamikával, tisztasággal és finomsággal.

[link]

(#19207) knf válasza Fisha (#19201) üzenetére


knf
csendes tag

Ok, írj majd légyszi mit sikerült kezdeni vele. A héten én is szeretnék venni valamit. Akkor valaki szakértő elmondaná miért annyival jobb egy Dune 102 mint mondjuk egy OPlay HDP-R1 vagy egy Mini, hogy +13-15ezret fizessek érte? Én tényleg nem sokat értek hozzá. Wifi nem érdekel, ezek szerint a HD hang sem fontos. Vigye a 2TB vinyót, legyen gyors, könnyen kezelhető és mindenféle mkv-t játsszon le akadozásmentesen! Erre létezik a Dune-nél jobb ár-érték arányú kütyü?

(#19208) Patice válasza BBéci (#19197) üzenetére


Patice
Topikgazda

Te Béci! Neked még nagyon nincs most sem reggel. Jó lesz az a médialejátszó 301-esnek is! :D ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19209) BBéci válasza i@lex (#19206) üzenetére


BBéci
titán

Szemernyi túlzás sem volt az írásomban, a Házimozi erősítő topikban bárki megerősíti, hogy a HD hangformátumokhoz valóban annyiba kerülő rendszerre van szükség. Az a Jamo szett minden, csak nem minőségi. A tisztaság és a finomság olyan messze vannak tőle, mint Makó Jeruzsálemtől.
Hallottam, tapasztaltam annyit, hogy ezt kijelenthessem.
Mellesleg senki nem sajnálta le az Onkyo 390-et.

(#19207) knf
102 még nem volt nálam, de a 301 bizony annyival jobb, amennyivel többe kerül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19210) Gulyopapa válasza i@lex (#19206) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Bécivel vigyázz mert én is le lettel oltva a 320.000 Ft-os Jamo hangfal setem miatt ...
Nála 1 millió felett kezdődik az élet ...

[ Szerkesztve ]

(#19211) BBéci válasza Gulyopapa (#19210) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem vetted volna észre, 500-at írtam és csak a HD hangok többletének élvezhetőségére vonatkozott. Korábban sokan mások ugyanezen véleményüknek adtak hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19212) Fisha válasza BBéci (#19209) üzenetére


Fisha
őstag

Messze van, mint Jamo Jeruzsálemtől?

(#19213) Dorian válasza BBéci (#19209) üzenetére


Dorian
félisten

Minden viszonylagos. Az Onkyo egybe-szettjéhez képest a Jamo is lehet álomszép, egy 5x annyiba kerülőhöz képest meg fos.

Amúgy ha már:
Ha jól emlékszem Av-online tesztelte ez a hangfalszettet és meglehetősen jó véleménnyel volta(to)k. Írás alapján Jamonál a régi szép idők utáni elzüllését követő új aranykor kezdetét éreztem eljönni. :)

Fisha:
Ezt lelopom aláírásnak :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19214) BBéci válasza Fisha (#19212) üzenetére


BBéci
titán

:C

(#19213) Dorian
Kollégámat előtte többször letoltuk, hogy mindent fikáz, ezért megpróbált valami pozitív hangvételű cikket írni.
Annyiért, újonnan tényleg nehéz sokkal jobbat találni, de HD hangokhoz rettentően kevés az a szett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19215) Tin válasza Tin (#19181) üzenetére


Tin
veterán

erre kaphatnék választ mielőtt elharapózik a kinek-jobb-a-hifije flame? :)

utánanéztem, a dune - popcorn hour - wdtv - asus vonalon mit ajánlanátok? vagy egy olcsóbbat, vagy egy jobbat, kompromisszum-mentesebbet szeretnék, de mindenképp minőségi és viszonylag friss modellt, nem valami kifutót. 2-3 évig nem szeretnék utána ezzel foglalkozni.

(#19216) knf válasza Tin (#19215) üzenetére


knf
csendes tag

Én is ugyanerre keresem a választ, javaslatokat, érveket.

(#19217) Tin válasza knf (#19216) üzenetére


Tin
veterán

talán ha veszünk onkájó cuccokat bevesznek a csapatba' ;)

(#19218) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Érhet-e valami meglepetés ha ebayről rendelem meg (Amerikából) a WD TV Live-ot? konnektor dugó, firmware nyelve, NTSC formátum, VÁM, ÁFA, ilyenek... Köszi előre is!
(Manufacturer refurbished!)

[ Szerkesztve ]

(#19219) Patice válasza Tin (#19215) üzenetére


Patice
Topikgazda

(Most haza beszélek: )

Neked tökéletes választás lenne egy Dune HD-TV301-es.

(#19218) didros:

Amiket felsoroltál, azok mind érinthetnek téged, ne lepődj meg!

Annyival olcsóbban megúsznád még az ÁFA és a VÁM mellett is, hogy megéri külföldről rendelned?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19220) Dorian válasza BBéci (#19214) üzenetére


Dorian
félisten

Az tényleg igaz, hogy az értékelést, elvárásokat az ár függvényében kell megtenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19221) Tin válasza Patice (#19219) üzenetére


Tin
veterán

jól hangzik, eddig a 102-t néztem, de ez sem tűnik rossznak, kár hogy elég drága... de még nem zártam ki.

le tud adni megfelelő áramerősséget ahhoz, hogy ha 1 portra dugom a vinyót, akkor simán lejátssza?
hogyan lehet adatot rámásolni? vagy rajta valami ftp szerver szolgáltatás, amivel rá tudok tolni adatot a benne lévő vinyóra?

vagy fogjam be és olvassak utána? :D:D

(#19222) didros válasza Patice (#19219) üzenetére


didros
senior tag

80 dollárba kerülne összesen. Egy haverom rendelné rajtam keresztül. Az amerikai dugó az simán átalakítható azzal a filléres eszközzel, mint a tabletekhez adott adapterek?

(#19223) Patice válasza Tin (#19221) üzenetére


Patice
Topikgazda

Oldalt van egy USB és hátul. A hátsó lead annyi áramot, hogy a külső, táp nélküli vinyókat meghajtsa, az oldalsó nem.

A 301-es automatikusan megosztja az otthoni hálózaton a bele rakott 2,5-es vinyó tartalmát, ill. látható lesz bármi amit rákötsz: pendrive, SD kártya, külső vinyók. Szamba megosztással teszi ezt. 10-13 MB/s sebességgel tudsz így másolni rá átlagban.

Ha nagyobb adatmennyiséget akarsz rá átpakolni, akkor van rajta uSB3 Slave csati, adnak hozzá kábelt is. ezzel egy PC-re tudod közvetlenül kötni és a belső vinyó úgy működik, mint egy külső USB3-as merevlemez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19224) Tin válasza Patice (#19223) üzenetére


Tin
veterán

jól hangzik, akkor nem is kell pendrive-ot vennem a másolgatáshoz, meg dugdosnom, simán rátolom a gépről, és lejátszom arról. legjobb.

wifi-s verziót érdemes megvenni, vagy nem éri meg a felárat?
régi típusú tévére ráköthető? az A/V kimenet képet is kivisz, vagy csak hangot?
az oldalsó usb "sima" usb3-as pendrive-okat elvisz?

illetve, vajon kezelhet külső billentyűzeteket, pl. logitech mk400?

[ Szerkesztve ]

(#19225) BBéci válasza Patice (#19223) üzenetére


BBéci
titán

A TV-301 oldalsó USB-jébe rendszeresen egy 120 gigás 2,5 colos merevlemezt csatlakoztattam, hibátlanul működött. Párszor a Freecom 1 terást is oda dugtam, az is hasított.

(#19224) Tin
A/V, vagyis audio és video, de csak kompozit, ami rémesen vacak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19226) Tin válasza BBéci (#19225) üzenetére


Tin
veterán

a kimenete vacak, vagy a minősége? egreat-et is használtam régi de jó minőségű crt tv-n 1-2x, szép volt a kimenetének a képe a kimenet típusához képest, rgb módban.

(#19227) BBéci válasza Tin (#19226) üzenetére


BBéci
titán

Kompoziton nem megy RGB jel, csak Scarton, vagy komponensen. Ezért vacak a képminősége. CRT tévén is jól látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19228) Tin válasza BBéci (#19227) üzenetére


Tin
veterán

én a egreat-ből kompozittal vettem ki a jelet, majd egy jobb scart aljzatba dugtam, és egészen normális volt a gép. abban igazad van, most már emlékszem, hogy mindegy volt, hogy az rgb vagy a sima scart-ra dugtam, nem volt különbség, de nem volt vészes a kép. rgb-n az előtte való lejátszóm (cyberhome) ment, na ott volt különbség.

az analóg hangkimenete azért jó minőségű? mert azt használnám.
és a billentyűzetre esetleg nem tudsz mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#19229) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

Először is elnézést, hogy nem olvastam vissza.
Szeretnék egy média lejátszót amit samsung 40c650 tv-re kötném. Melyik most a legajánlottabb, ami szinte mindent visz akadozás mentesen? Úgy tervezném, hogy egy külső vinyót csatlakoztatnék a lejátszóhoz, tudom ez már nem az a topic, de külső vinyóból mi az, amit érdemes venni? Köszönöm!

(#19230) BBéci válasza Tin (#19228) üzenetére


BBéci
titán

Van egy 15 éves Sony Trinitronom, azon is egyértelműen látható, mennyivel jobb az RGB a kompozitnál.
Pioneer DVD-lejátszóról megy rá a kép.

Analóg kimenetet nem használtam, HDMI-n csatlakoztatom erősítőre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19231) mandju


mandju
senior tag

Erre esetleg valaki?

Megszerkesztettem az összes filmemet a leírás szerint, rengeteg óra munkám van benne... már csak egy profi összeállítás kellene...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#19232) bajormisi


bajormisi
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. Ez lesz az első Popcorn Hour (A-400) lejátszom. NMT Alkalmazást szeretném telepíteni. Kérdés melyik megoldás lenne a jobb,gyorsabb? USB vagy SD kártya? SD kártyára gondoltam az usb csatik száma miatt. Melyik fajta lenne az ideális?(class sorozat 4,6,10?)

(#19233) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Műhold beltéri egységgel kapcsolatos téma mennyire számít offnak ebben a topicban? Nem találtam ezzel kapcsolatban topicot. De ha mégis van, akkor megköszönném, ha valaki útbaigazítana, :R

(#19234) #66323456 válasza r3dsnake (#19233) üzenetére


#66323456
törölt tag

ITT egy útbaigazítás. Ahány beltéri család, annyi topik.

(#19235) vizo74


vizo74
csendes tag

A HD hangokra szeretnék annyit írni, hogy nekem 101-es van, egy Onkyo 609-es társaságában 7.2-ben. 7.1 hang pedig csak HD-ban van. Az igaz, hogy az 5.1 core és az 5.1 HD között nehéz lenne különbséget tenni, de az 5.1 és a 7.1 között azért nem olyan nehéz.
Nekem is csak néhány filmen nem megy, viszont eddig összesen 1 koncerten (Slipknot) nem szólalt meg.
Viszont össze tudom hasonlítani az Asus R1-el, ahhoz képest fényévekkel jobb.
Egy 46c650 lcd-én az Asus simán elbírta a 100% élesítést, a Dune-nek elég a 30% (tudom ez is sok, de élesen szeretem)...
A Yadis-t meg egyszerűen imádom, 6 éves gyerek is tud mesét választani :)

(#19236) Csabroncka válasza vizo74 (#19235) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az élesítés esetén képélesítésre gondoltál? HD tartalomnál minek? :F

"in medias res"

(#19237) vizo74 válasza Csabroncka (#19236) üzenetére


vizo74
csendes tag

Írtam, hogy lcd-én, azt hittem így egyértelmű, hogy képről van szó. Meg írtam azt is, hogy tudom, hogy gáz, de nekem így tetszik.

(#19238) Csabroncka válasza vizo74 (#19237) üzenetére


Csabroncka
addikt

Milyen távolságból nézed?

"in medias res"

(#19239) vizo74 válasza Csabroncka (#19238) üzenetére


vizo74
csendes tag

2 és 2.8 között változik, attól függően, hogy melyik kanapét választom, vagy marad nekem :)

(#19240) BBéci válasza vizo74 (#19235) üzenetére


BBéci
titán

"Az igaz, hogy az 5.1 core és az 5.1 HD között nehéz lenne különbséget tenni"

Pontosan ezt magyarázom.

Nagyon kevesen rendelkeznek 7.1/7.2 szettel, egy átlagos lakószobában nincs is sok értelme a surround back hangdobozok alkalmazásának. Ha 5.1 a rendszer, ember nem mondja meg, hogy a film hangja 6 vagy 8 csatornás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19241) vizo74 válasza BBéci (#19240) üzenetére


vizo74
csendes tag

Teljesen egyetértek.

(#19242) Draken


Draken
őstag

Kérnék majd erre is egy választ, köszönöm!

(#19243) didros válasza Draken (#19229) üzenetére


didros
senior tag

Bocs, hogy nem tudok segíteni, DE: Nekem is ilyen TV-m van. Minek ehhez médialejátszó?? Visz ez mindent egy pendrive-ról vagy külső vinyóról, nem? Nekem még nem jutott eszembe, hogy kellene mellé medialejátszó is.

(#19244) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Egreat R6S pro plus médialejátszót hol tudok venni?
A speedshopnál azt mondták,hogy nem tudják mikorra érkezik,lehet csak jövőre lesz. :((

(#19245) robi-k válasza didros (#19243) üzenetére


robi-k
őstag

Full BD filmeket is visz a TV-d HD hangok továbbításával a házimozi erősítőre? Na ugye... :D

(#19246) BBéci válasza robi-k (#19245) üzenetére


BBéci
titán

A 24p-t kihagytad, valamint egy halom szolgáltatást, amire a tévék beépített vacka nem képes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19247) Draken


Draken
őstag

Eleve nem is mindegyik mkv-t viszi, és igen, bd25 -ket szeretnék lejátszani, na meg nyelvet se tudok váltani, ha angol az alap, kéne egy media player, ami a lehető legtöbb formátumot kezeli, szóval ki mit ajánl?

[ Szerkesztve ]

(#19248) dh66e válasza didros (#19243) üzenetére


dh66e
veterán

Mindent?????Esetleg amiket te nézel,de a külső vinyóm tartalmához hozzá se tudna szólni a beépített playa.Arról nem is beszélve hogy felirat szín,pozíció stb stb.Egy média player céleszköz amivel még jó pár öreg motoros kolléga sem elégedett ehhez képest a C650 beépített lejátszója egy aranyos kis ficsör.
A mostani E szériás samuk már nagyon sokat fejlődtek, de még mindig csak olyan usereknek felel meg aki tud kompromisszumot kötni figyelembe véve hogy ugye alapból a samu egyik ékköve a média lejátszás.

(#19249) didros


didros
senior tag

Na jó, elismerem, nem rendelkezem nagy igényekkel a média lejátszót illetően... :-)
Azért egy dolgot továbbra sem értek. Ha a TV-m HD felbontású, a beépített lejátszó pedig képes a FullHD filmek lejátszására, akkor látványban elértem a megjelenítési lehetőségeim korlátait nem? (Szándékosan nem beszélek most a hangról vagy egyéb képességekről, mint a felirat színe mérete, stb. Tisztán a megjelenített kép minősége érdekel.)

(Nem kötekedek, csak tanulni szeretnék. Pl. nekem új a "BD25" kifejezés is.)

[ Szerkesztve ]

(#19250) Toobee válasza didros (#19249) üzenetére


Toobee
veterán

Nem érted el. BD50, kandenciahelyes lejátszás, BD3D csak külön lejátszóval lehetséges.

Röviden: amit te nézel, az egy akadozó valami.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.