Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) tlala válasza Thunderbc (#18798) üzenetére


tlala
addikt

Bár "n"-nel írtad az "egyelőre" szót, mégis válaszolunk! :))
Az általad is linkelt asus.hu weboldalon ezt nézted már? (Még nem sokat tudunk a képességeiről.)
De én is csatlakozom az előttem szólókhoz, a mai kínálatot tekintve inkább egy rendes lejátszó + egy 10e Ft-os set-top box, pl. Wayteq 95cx - bármennyire is jobb lenne egy dobozban megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#18802) #75912448 válasza Patice (#18800) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem van rá esély, hogy a 103D/203/403D beépített DVD-C/T tunerrel jöjjön, de ebben nem vagyok biztos. Így egyben lenne médialejátszó, Tuner és 3D.

(#18803) cekkk válasza #75912448 (#18802) üzenetére


cekkk
veterán

Volt erről valami hír?
Mert a MAXhoz és s PRohoz lassan két éve ígérik, hogy lesz beépített dvb-c/t aztán semmi, szerintem most se lesz semmi. örüljünk ha lejátszó ki jön majd. ;]
másik ami baj velük, hogy kártya olvasó nélkül sokra nem lehet használni. Ugye digi nem mindenhol van, mindig tvnél se sok ingyenes adás van.

[ Szerkesztve ]

(#18804) #75912448 válasza cekkk (#18803) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pár hete hallottam vagy olvastam valahol.

A fantomlejátszókhoz mindent mindig ígérnek, hogy legyen miről beszélni :DD . A TV-sorozat már konkrét típusokkal érkezik. Olvasó valóban kellene hozzá, de az csak a HD PRO-MAX XII-ben lesz :P

A legkisebb TV 102 szerencsés esetben pár napon belül megvásárolható. Nincs 3D, nincs tuner, egy felturbózott 101 lett, erősebb hardver, reméljük jobb audio támogatással.

(#18805) gyiku válasza #75912448 (#18804) üzenetére


gyiku
nagyúr

pont a sok igergetes/kammolas miatt ment el a kedvem toluk :(

cekk: ahogy latom izraeli banda, van bor a kepukon (mashonnan meg hianyzik :DDD )

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#18806) cekkk válasza #75912448 (#18804) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor annó én vettem a Base-t akkor jelentek meg a Pro és a Max és egyből ígérték is a tunereket, gondolkoztam is rajta, hogy lehet valamelyiket kellene megvennem, de mondom majd várok én még vele. Vártam is és nem is lett semmi belőle :DDD :DDD :W

gyiku
Teljes mértékben egyet értek, hazudnak ezek a Proval kapcsolatban, hazudtak a tunerekkel kapcsolatban sok jót nem várok tőlük, sajnálom ha valakit ezzel megbántottam. :B

[ Szerkesztve ]

(#18807) blakey válasza Rekro (#18794) üzenetére


blakey
titán

Moddolt firmware-rel megy, én még nem próbáltam ki, de aki kipróbálta annak mindent vitt. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18808) Patice válasza #75912448 (#18802) üzenetére


Patice
Topikgazda

Esély az van, de még ha lesz is benne tuner, akkor sem fog sokat érni kártyaolvasó nélkül. Vagy ha nem kártyaolvasó, akkor a popsiba kéne egy CI slot, akár a TV-ken.

Az királyság lenne.

De most ébredjünk fel szépen, mert a bilibe lóg a kezünk. :))

Én inkább azt mondom, hogy a médialejátszó legyen céleszköz. Médiát játsszon. Nem kell TV okosító, duál OP rendszer Androiddal, tecső kliens még belefér meg az internetrádió, de a "beépített" böngészőt, torrent klienst, és egyéb haszontalan alkalmazásokat feleslegesnek tartom. A NAS-szerű megosztásos dolog valamennyire OK, de nem kellene várni egy médialejátszótól, hogy leköröz majd egy NAS-nak gyártott céleszközt funkcionalitásban.

Az olyan készülékek amik mindenre jók, univerzálisak, sokszor semmire sem használhatóak igazán a valóságban, hacsak nem egy elég drágán összerakott HTPC-ről beszélünk. De az megint más tészta. Nem egyszerű összerakni egy ilyen tudású gépet, és akkor a konfigurálás problémájáról ne is beszéljünk.Lehet valaki meg tudja csinálni egymaga, de ahhoz nem kis tapasztalat és tudás szükséges, ami nem biztos, hogy egy emberben úgymond rendelkezésre áll manapság. Vagy ha igen, akkor az ilyen ember valószínűleg egy HTPC gyártó cégnél dolgozik serényen. :))

A TV legyen TV, a médialejátszó legyen médialejátszó, a NAS NAS, a PC PC.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18809) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

Sziasztok,

segítséget kérnék (sokat):

1: kinéztem 2 lejátszót: Mede8er MED1000X3D Wifi és Popcorn Hour A-400 melyik (vagy melyik bármely más lejátszó lenne megfelelő NAS-ról 1080 és 3D filmek nézésére?

tovább bonyolítva: messze van a NAS a lejátszótól, jelenleg külső vinyóra másolom és cipelem ide-oda, úgy nézem.(Asus AirOplay 3-on)

2: Ha érdemes kábelezni akkor melyik lenne jó választás?
Kácsa KCE-HH 15m HDMI kábel vagy Rainbow WKH-H14M15R HDMI-HDMI 15m 1.4-es aktív aranyozott kábel?

előre is köszönöm a szakértők segítségét!
üdv

(#18810) Dorian válasza boroskarcsi (#18809) üzenetére


Dorian
félisten

Nas és lejátszó közé HDMI kábel???
Cat5 v.6-os utp kábel kell oda, "kicsit" olcsóbb is :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18811) #75912448 válasza Patice (#18808) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez így van, egyetértünk. Pontosan a felsoroltak miatt csábulok a "másik oldalra". Nem beszélve a szinte hibamentes (mp-nél jobb) filmes kép és hang formátumok gördülékenyebb lejátszásáról. Hétvégén teszteltem htpc-s képminőséget (igaz dedikált vga-val) és minden rendben volt, ahogy a hangra sem lehetett panasz. A szoftverekkel valóban játszani kell, de csak egyszer.

(#18812) cekkk válasza #75912448 (#18811) üzenetére


cekkk
veterán

De aztán mentsd el az a jól beállított wint egy ghostal mert úgy jársz mint én, hogy jól megszívattam magam, majd rakhattam minden újra egységesével :O :W

(#18813) boroskarcsi válasza Dorian (#18810) üzenetére


boroskarcsi
tag

szia,

mint látszik nem annyira értek hozzá.
bocsi, igazad van.
valójában a következő lenne: NAS - Router - lejátszó -erősítő -tv

Szóval mint már írtam, az elhelyezéssel van a gond. ha a lejátszót odarakom a gép (router) mellé akkor onnan kell elvinnem kb 12-15 métert a hdmi kábelt.
Ha a lejátszót a tv mellé teszem, akkor meg kell 12-15m ftp? kábel. abból is van megfelelő minőségű?

ez lenne az olcsóbb? jobb? megoldás?

(#18814) gyiku válasza boroskarcsi (#18813) üzenetére


gyiku
nagyúr

ftp kabel az utp, es joval ulcsobb, mint a hdmi.

hüllő

(#18815) boroskarcsi válasza gyiku (#18814) üzenetére


boroskarcsi
tag

köszönöm!

kábelre vmi konkrét javaslat? gyártó-típus?

(#18816) gyiku válasza boroskarcsi (#18815) üzenetére


gyiku
nagyúr

gyarto nem olyan legyeg, inkabb arra figyelj, hogy cat5e vagy cat6e legyen.

hüllő

(#18817) Dorian válasza boroskarcsi (#18813) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy a többiek is írták, a lejátszót a Tv mellé kell tenni, így elég a drága HDMI kábelből 1m (ártól függetlenül is jobb, ha rövidebb) az UTP kábel meg lehet "majdnem akármilyen hosszú" és a cat5 vagy cat6 ára minimális, (~130Ft/m)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18818) Szasza81 válasza dh66e (#18791) üzenetére


Szasza81
csendes tag

Azt hiszem kihagyom az ebayes rendelést, ha ráteszik a vámon az áfát (amire jó esély van), akkor már alig csak 2 ezer forinttal olcsóbb, mint itthon boltból :(

(#18819) robi-k


robi-k
őstag

Újabb fejlemények a Dune-hez közeli körökből: a DVB-T(C) és DVT-S(S2) kártyákat is tartalmazó TV-403D modellt véglegesen törölték a tervezett palettáról, nem fogják gyártani. És semmi hír magukkal a kártyákkal kapcsolatosan sem.
Továbbá a Dune Base 3D árusítását áttették valamikor februárra :( Ez igen komolytalan magatartás a Dune-től :W

(#18820) gyiku válasza robi-k (#18819) üzenetére


gyiku
nagyúr

:DDD

hüllő

(#18821) cekkk válasza robi-k (#18819) üzenetére


cekkk
veterán

Nagy bajok lehetnek ott szerintem. :Y

(#18822) #75912448 válasza robi-k (#18819) üzenetére


#75912448
törölt tag

Rendelem a HTPC-t ....

(#18823) BBéci válasza gyiku (#18814) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem merném kijelenteni. :N
Gyártanak high-end Ethernet kábelt is, íme az AudioQuest Diamond, melynek 0,75 méteres darabja 499 fontba kerül, míg a 8 méteres ára 3875 font. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18824) gyiku válasza #75912448 (#18822) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar nem azert, de meg az a csilivili artic is kulonbb, mint a hdmax, pro, meg a400, es tsai. mellette meg akar cod4-ezel is ;)

(B)BBéci:(/B) es mennyi az audioquest hdmi kabel metere?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#18825) cekkk válasza BBéci (#18823) üzenetére


cekkk
veterán

Mert a hülyeség és a pénztárca tartalma sok embernél végtelen, ezt is ki kell elégíteni :DDD

(#18826) BBéci válasza cekkk (#18825) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen embertelen drága az a kábel, de a méterenként 130 forintost nem illeszteném be egy sokszáz ezer forintos rendszerbe. Valami ilyesmi a minimum.
De neked hiába magyarázom, hogy van különbség köztük, nemrég a tápkábelek miatt is letámadtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18827) gyiku válasza BBéci (#18826) üzenetére


gyiku
nagyúr

egysegsugaru mezei usernek nem feltetlenul kell highend kabel :N

hüllő

(#18828) cekkk válasza BBéci (#18826) üzenetére


cekkk
veterán

Majd ha ismered az TPC/IP-t és az alapján mondod ezt akkor elhiszem, ettől függetlenül sok száz millió dolláros szerverparkokban megfelel az olcsó kábel, akkor hidd el nem fogsz te látni különbséget. Mondjuk nemrég beszélgettem http://www.projektor.hu/ tulajával erről a kábel témáról, és ő aki szerintem több rendszert kalibrált és látott mint mi itt összesen azon a véleményen van, hogy a hdmi kábel nem javít a képminőségen(nem lesznek a színek szebbek, nagyobb fényerő stb), akkor neki hiszek, mert meg van a szakmai tudása és a tapasztalata hozzá :K Ettől függetlenül ő is azt mondta kell a jó kábel a stabil átvitelhez mert meglátszik, pixelezettség pl, de nem a színek lesznek a fakóbbak, vagy élesebb a kép. :DDD :DDD
Egyébként mivel próbáltad ki, hogy van köztük különbség? :F

[ Szerkesztve ]

(#18829) BBéci válasza cekkk (#18828) üzenetére


BBéci
titán

A projektor.hu tulaja N.Á. aki nem foglalkozik kalibrálással.
Hagyjuk a HDMI témát!
Nem próbáltam semmilyen Ethernet kábelt, mert nincsenek hozzá eszközeim.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18830) cekkk válasza BBéci (#18829) üzenetére


cekkk
veterán

balagee akkor csak tesztelő ott? Mindegy akkor én tudtam rosszul, ő kalibrált ha jól emlékszem sirfernél is.

De neked hiába magyarázom, hogy van különbség köztük,
Ez írtad, akkor ilyet miért írszle ha még ki sem próbáltad és nem "hallottad" és "láttad" :F

[ Szerkesztve ]

(#18831) Dorian


Dorian
félisten

Na akkor az ítélet:
UTP kábel: Cekknek egy pont,
HDMI kábel: Bécinek egy pont.
:))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18832) cekkk


cekkk
veterán

Olvasni való, ezt a kódolást használja a hdmi is.

(#18833) BBéci válasza Dorian (#18831) üzenetére


BBéci
titán

Korábban az USB kábelekről sem gondoltuk, mekkora különbségeket okoznak a hangminőségben, ugyanez igaz az Ethernetre is. Elhiszem azoknak, akik állítják, mert HDMI és USB tekintetében is igazuk volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18834) Dorian válasza BBéci (#18833) üzenetére


Dorian
félisten

De ott más az átviteli protokoll.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18835) cekkk válasza BBéci (#18833) üzenetére


cekkk
veterán

Hangról nem beszéltem csak a képről. ;) ;]

(#18836) Zsolthy88


Zsolthy88
csendes tag

Üdv!
kérdésem lenne, mivel médialejátszó vásárlás előtt állok.
kinéztem az Egreat R6S-t, de legtöbb helyen nincs készleten, sőt valahol azt is olvastam, hogy kifutott termék... :Y

tehát melyik lejátszó tudja a 3D-t, bd-iso lejátszást, hdmi 1,4-et, és még 30 ezer alatt meg is lehet szerezni?

[ Szerkesztve ]

Xbox Live - Zsolthy88HUN ------UFC3, Forza4

(#18837) CSorBA


CSorBA
őstag

Az A-400as NMJ navigátora immáron androidra is elérhető: [link] Már csak a a 300-as támogatás hiányzik :C

(#18838) bajormisi


bajormisi
csendes tag

Sziasztok Srácok!
Régóta olvasom a fórumot,de idáig nem voltam aktív. Egy éve használok Xtreamer Prodigy-t. Most bekockáztatom a Popcorn Hour A-400 -t. Elvileg hétvégén kapom meg a rendelést. Valakinek esetleg ötlete hol lehetne megszabadulni a régi lejátszótól?

(#18839) BBéci válasza cekkk (#18835) üzenetére


BBéci
titán

Olyan nincs, hogy csak az egyikre legyen hatása egy kábelnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18840) cekkk válasza BBéci (#18839) üzenetére


cekkk
veterán

Miért? :DDD

(#18841) #93966848


#93966848
törölt tag

Milyen asztali médialejátszót ajánlanátok 35ezerig?

(#18842) BBéci válasza cekkk (#18840) üzenetére


BBéci
titán

Gondolom viccnek szántad a kérdést, ezért nem kell válaszolnom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18843) cekkk válasza BBéci (#18842) üzenetére


cekkk
veterán

Nem, nyugodtan megmagyarázhatod kíváncsi vagyok rá. :K

(#18844) BBéci válasza cekkk (#18843) üzenetére


BBéci
titán

A hang és a kép is elektromos impulzusok formájában halad a kábel erein. Tehát hatással van rá a vezetőszálak anyaga, a forrasztások, a csatlakozók és a szigetelés, árnyékolás is.
De ezeket ugyanolyan jól tudod (talán pontosabban is) mint én.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18845) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Ezzel van már valakinek tapasztalata!
Sajnos a Geniatech ATV3000 megadta magát és valami androidos lejátszót szeretnék venni!
LAN és composit video kell!
:R

M&N

(#18846) cekkk válasza BBéci (#18844) üzenetére


cekkk
veterán

Így van, de mivel a kódolás miatt, itt ha a képnél eltéved vagy téves az információ így az hibás pixelként jelenik meg, ha pedig megérkezik rendben, akkor lesz egy tökéletes képünk. Nem fogja a kép minőséget befolyásolni a kábel, mivel vagy pontosak a megérkezett jelek vagy nem, de ha nem akkor észre veszed pixelezettségben vagy abban, hogy szétesik a kép.

(#18847) Dorian válasza cekkk (#18846) üzenetére


Dorian
félisten

Mi van, ha csak akkora az eltérés, hogy pixelezettséget vagy kép-szétesést még nem okoz, csak azt látod, nem olyan jó? Itt ilyen különbségekről van szó, nem ekkorákról amiről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18848) cekkk válasza Dorian (#18847) üzenetére


cekkk
veterán

De olyan meg nincs, hogy homályos/nem jó. mert vagy van pixeled vagy "nincs" :B Meg persze nem az egész képernyőn :K De ez a kódolás miatt, elméletileg nem lehet. :K

Két dolgot silabizáltam most ki, a hang azért lehet jobb, mert egy jobb kábelen kevesebb a hiba, így több a részlet, gondolom a hangnál a részletek vesznek/veszhetnek el, videónál pedig pixelek, amik viszont egyből látható.

[ Szerkesztve ]

(#18849) BBéci válasza cekkk (#18848) üzenetére


BBéci
titán

Gyere el hozzám, kipróbáljuk a CA 751 BD két HDMI kimenetével, csak a tévén kell váltogatni a bemeneteket.
Amúgy is HAMA HDMI kábeleket kellene tesztelnem, AQ Vodka a referencia. Van két Furutech és egy Lessloss tápkábelem is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18850) Dorian válasza cekkk (#18848) üzenetére


Dorian
félisten

Ennél jóval összetettebb a dolog.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.