Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok, tudnatok nekem ajanlani olyan media lejatszokat amik tudnak 3D-t is lejatszani? Egyeb extra dolgok nem fontosak csak a 3D - ha lehet olyanokat amik kulfoldon is beszerezhetoek, nagyon koszonom, udv

(#19052) Patice válasza zsakaizoltan (#19050) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elméletben működőképes. Internet kapcsolatra azért még lehet szükséged lesz. ;]

A termékek kompatibilisek egymással, de a bill. + egér kombóban nem nyilatkozom.

Párszor már leírtuk, de megismétlem: NINCS 1.4-es HDMI kábel, csak sima megy High Speed minősítésű. High Speed-et vegyél.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19053) BBéci válasza #46372352 (#19046) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon egyszerű a válasz. 3D filmek lejátszásához 3D-s lejátszó kell. A régiek csak mkv-ba csomagolt, felezett felbontású SBS-t és hasonlókat játszanak le, amik élményfaktorban össze sem hasonlíthatók az eredeti, frame packed 3D-vel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19054) CSorBA


CSorBA
őstag

Dune 102 info: Sajnos (egyelőre?) itt is akadoznak a HD hangok. :(

[ Szerkesztve ]

(#19055) Chrys_ válasza CSorBA (#19040) üzenetére


Chrys_
addikt

Mi a gond a 400-zal? Nekem viszi rendesen a BD ISO-kat NAS-ról kábelen, 3D-t is. Van gond a géppel, de ilyenre még nem figyeltem fel.

(#19056) #75912448 válasza CSorBA (#19054) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pedig hardveresen már minden akadály elhárult. Bár nem csodálkozom, valamennyire számítottam rá.

(#19057) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Olvasgattam itt a fórumon és láttam itt ezt a típust: Egreat R6S
Ha jól olvasom ez 3D filmeket is lejátszik. Kérdés, hogy a tényleges 3D-ket is lejátssza vagy csak ezeket a konvertáltakat? Mert ha a rendeseket is akkor ez ennyi pénzért nagyon jó, nem? Mit gondoltok az Egreat-ről esetleg erről a típusról? Van valami tapasztalat?
Válaszotokat előre is köszönöm! :R :C

(#19058) Toobee válasza kosarob8 (#19057) üzenetére


Toobee
veterán

(#19059) kosarob8 válasza Toobee (#19058) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R :C
Egyébként van róla tapasztalat vagy vélemény itt a fórumon? Support milyen az Egreat-nél? Nem ismerem őket...

szerk: a hivatalos oldalon nézem, hogy lejátssza az original BD lemezeket viszont itt azt írják, hogy nem: Itt, akkor ez lehet, hogy vmi hamisított lenne? Esetleg simán elírás?

[ Szerkesztve ]

(#19060) DVlad válasza Patice (#19026) üzenetére


DVlad
őstag

Ez remek válasz, köszönöm!

(#19061) Toobee válasza kosarob8 (#19059) üzenetére


Toobee
veterán

Rengeteg véleményt, benyomást és tapasztalatot találsz itt. Keresõ: "r6s", "realtek", "24", "23,976".

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#19062) #75912448 válasza kosarob8 (#19059) üzenetére


#75912448
törölt tag

Játszik képet-hangot-feliratot, mindent. Teljes BD-menüt viszont nem, de erre ritkán van szükség. Az előttem említett szavakra keress rá. Nagyon sokan használják az RTD1186-os lejátszókat, s többnyire elégedettek. Az R6s pedig remek ár/érték készülék.

(#19063) kosarob8 válasza Toobee (#19061) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Rendicsek, köszönöm a segítséget, közben a forum.m4p.hu oldalon olvasom róla a fórumot és jókat írnak :)
Akkor bátran merem majd ajánlani ismerősömnek. Üdv :R

(#19064) CSorBA válasza #75912448 (#19056) üzenetére


CSorBA
őstag

Hát ne tudd meg, ahogy megjött azonnal néztem, az Empire Strikes Back-al próbáltuk, ott nagyon szaggat. Bár korábban nem is volt, szóval ez előrelépés :D A Rio alatt pl ment viszonylag jól. Holnap még próbálgatom. (jah ez hdmi-n továbbküldés volt, majd megnézem a lekeverést is)

(#19065) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Olyan médialejátszót keresek ami gond nélkül kezeli a többféle külső feliratot, és egy usb-s ODD/BD olvasót rádugva azt mint saját eszközt kezeli (azaz mintha beépített olvasó lenne, megjelenik automatikusan a menüjében mint forrás, kezeli a rajta lévő anyagokat, gyári/irott DVD/BD anyagok elindulnak, tehát kvázi egy htpc-t váltana ki (torrent, webböngészés, hasonló extrák nem lényegesek)
Ami fontos, hogy legyen coax digi hangkimenete és lehetőleg vagy beépített vagy netről olcsón rendelhető USB-s wi-fi modult kezeljen. (de ha csak ez a szűk keresztmetszet, akkor ez elhagyható)
Ami még jó lenne, ha az usb-s odd/BD-be rakott forrásokat - főleg audió - automatikusan elkezdené lejátszani mint az asztali BD/DVD lejátszók.

Mit ajánlotok?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19066) #75912448 válasza CSorBA (#19064) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D Én is ezt néztem volna elsőnek, aztán ment volna büntibe a sarokba :P Kapni valahol a világ másik pontján ezt a lejátszót, vagy egyedül mi lettünk kitüntetve vele?

(#19067) Csabroncka válasza CSorBA (#19064) üzenetére


Csabroncka
addikt

Na most nem tudom, hogy örüljek vagy sírjak. Ha ment volna rajta a HD hang, akkor örültem volna neki, mert mindenki rábukik és így olcsóbban vehetném meg a 101-et. De így még választanom sem kell a kettő között. Reméljük valami firmware kutyulmánnyal megoldják, mert ez így azért gáz.

"in medias res"

(#19068) #75912448 válasza Csabroncka (#19067) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Reméljük valami firmware kutyulmánnyal megoldják, mert ez így azért gáz....

Ezt tavaly ugyanebben az időpontban leírták a 101 tulajok is, most 2012 nov van. :) Valahol vicces, hogy aki szeretne HD tartalmat 23,976Hz-en nézni és HD hanggal hallgatni, gyakorlatilag 60k alatt nem talál hozzá lejátszót a piacon. Ha talál, azok is 3 éves készülékek. Nemtom síjak-e vagy nevessek. Médialejátszó az eszközök neve. A mérnökök tisztában vannak vele, hogy mire fogják használni, márpedig a BD-k ilyen sebességgel és ilyen hanggal kerülnek piacra.

(#19069) robi-k válasza Mercutio_ (#19065) üzenetére


robi-k
őstag

Ha nem kell a 3D, akkor én Dune-t ajánlanék, azon belül is optikai BD egységgel ellátott Prime 3.0 vagy Max modellt, de lehet akár Smart D1 is BE kiegészítő modullal.
De tudni kell, hogy USB-n csatlakoztatott külső BD meghajtó nem fogja lejátszani a védelemmel ellátott BD anyagokat/lemezt, épp ezért javasolnám a beépített optikai egységgel rendelkezőt.

Ha kell a 3D, akkor javasolnám a Pioneer BDP-140/150 BD lejátszót, amire fel lehet tenni feltört FW-t, de ez nem médialejátszó, messze nem annyira "mindenevő".
Ha érdekel a téma, akkor a székházban össze is futhatunk, és tapasztalatot cserélhetünk: te a fotós tudásoddal, én meg az MP-vel (ha már egy helyen dolgozunk) ;)

(#19070) dani3l válasza #75912448 (#19068) üzenetére


dani3l
őstag

Vagy lehet, hogy csak nem feltetelezik, hogy akinek olyan rendszere van, hogy a HD audio egyaltalan erdekelje, az a 30-40k-s kategoriaban keres lejatszot. Vagy csak siman tudatosan probaljak ezzel a "hardcore" usereket a dragabb keszülekeik fele terelni..

(#19071) #75912448 válasza dani3l (#19070) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor szoftveresen nem lenne benne bitstream képesség. Józan fejjel gondolkodva bőven elég a core hang, de nem ez a lényeg. Maga a szerencsétlenkedés szánalmas. Egyébként normál körülmények között a 101/301 semmiben nincs elmaradva képminőségben a Smarttól, az árkategória sem lényeg.

(#19072) Mercutio_ válasza robi-k (#19069) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, olyan 20k-s kategóriában gondolkodnék :B most adtam el a HTPC-met, mert a csajok a családban macerásnak találták az XBMC-t :DDD igaz én se lőttem be teljesen, mert sok volt a meló :B

Pio-t olvastam a BD-lejátszós topicban, hogy dicsérték, csak félek, hogy gondja akad a "sima" 720p/1080p-s anyagokkal, vagy bénán kezeli a több külső feliratot, és az csalódás lenne számomra, akkor már vagy egy olcsó BD vagy DVD-lejátszót ami viszi a divx/xvid-eket és mellé egy alap médiaplayer, vagy megint kikötök a HTPC-nél ház+táp van itthon, egy ilyen BD-olvasó az esetleg hozzánk kerülő 1-2 film lejátszását is megoldja, 1 brazos vagy 2magos FM1/2 lap+proci aztán gyí! :DDD :U

Izé, privátban írd meg honnan ismerjük egymást, és melyik székház, a mostani, vagy az előző melóhelyem? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19073) gyiku válasza Mercutio_ (#19072) üzenetére


gyiku
nagyúr

megismert az avatarodrol :P

hüllő

(#19074) Mercutio_ válasza gyiku (#19073) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nnna, elmegyek gyorsan fodrászhoz :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19075) Peak válasza Mercutio_ (#19072) üzenetére


Peak
addikt

feleségem kb. 10 perc alatt tanulta meg, pedig nem egy nagy zseni :Y

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19076) Patice válasza Peak (#19075) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen kedves... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19077) Melack válasza Patice (#19076) üzenetére


Melack
veterán

Csak őszinte, azt pedig - állítólag - minden nő értékeli....... vagy nem :DDD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19078) Mercutio_ válasza Peak (#19075) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha lenne távirányító vlalszeg nálunk se zúgolódtak volna a csajok, de a droidos tapicskás telót alapból rühelli asszony, az egérhez pedig fel kell állni, ez volt a fő gond, nem a "nem tudom megtanulni mert bonyi" :N

robi-r: Fotós tudás, ammegmi? :DDD Viszont ha összenéznéd a 20-asommal a tiedet szólj és beviszem.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19079) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Használ itt valaki Egreat R160S-t wifin keresztül? Sehogy sem sikerül gépről elérnem a belső merevlemezt. :(

Én vagyok M3nyus!

(#19080) Peak válasza Patice (#19076) üzenetére


Peak
addikt

úgy értem ilyen kütyü területen :D tteeeeeee

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19081) Patice válasza Peak (#19080) üzenetére


Patice
Topikgazda

Úgy már más. Nálunk is hasonló a helyzet új kütyük terén. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19082) BBéci válasza #75912448 (#19071) üzenetére


BBéci
titán

A TV-101 és 103 dobozán és a bennük lévő füzetkén nem szerepel a HD bitstream, tehát korrektek, nem ígérik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19083) satmen válasza Patice (#19027) üzenetére


satmen
tag

Azt én is tudom, hogy nem egyforma bennük a chip. Az adataik alapján, a formátumok támogatása viszont megegyezik. Mindkettőn a legújabb FW van. :F

[ Szerkesztve ]

(#19084) robi-k válasza satmen (#19083) üzenetére


robi-k
őstag

Mind a TV-101, mind a TV-102 lejátszókban még a régi SDK-ra épülő FW van, az újabb SDK-ra épülő FW-t majd csak a 3D-s modellek megjelenésével fogják kiadni.

(#19085) Patice válasza satmen (#19083) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig a válasz a kérdésedre az volt, amit írtam.

Két különféle chip van a két lejátszóban. Mindegyikre más más a szoftver. A szoftver fejlesztők megpróbálták ugyan azt, hogy ugyan azokat a fájlokat lejátsszák, de amint a te példád is mutatja, nem sikerült nekik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19086) Ed Parker válasza robi-k (#19084) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tudni már valamit a dune csúcs lejátszójáról, amit eddig csak megvillantottak?

(#19087) robi-k válasza Ed Parker (#19086) üzenetére


robi-k
őstag

A Base 3D lejátszónál még gond van az FW-vel (az már a legújabb SDK-ra épül, de még reszelgetik, nem akarják követni a Popi példáját az A400-sal), ezért csúszik.
A Max 3D/Pro pedig még hétpecsétes titok. A TV modelleknél úgy néz ki hogy csak a 303D marad.

(#19088) #75912448 válasza robi-k (#19087) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 303D (2013 Q2?) érthető lépés, mert az eredetileg tervezett 3db 2D és 3db 3D modellt képtelenség lett volna értelmesen beárazni.

(#19089) Toobee válasza robi-k (#19087) üzenetére


Toobee
veterán

Hétpecsétes titok, hogy soha nem fognak megjelenni ;] ?

https://barbieripnk.hu/

(#19090) gyiku válasza Toobee (#19089) üzenetére


gyiku
nagyúr

kerdes, hogy meddig tudjak meg hulyiteni az emberket.

hüllő

(#19091) satmen válasza Patice (#19085) üzenetére


satmen
tag

Köszönöm! Értem. "Csupán csak azt nem értem..." hogy akkor miért egyezik hajszálra az adataik között a formátumtámogatás. Ezek után költői a kérdés. :B

[ Szerkesztve ]

(#19092) Ed Parker válasza gyiku (#19090) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Olyan Apple szaga van a dolognak, titok övez mindent :DD

(#19093) robi-k válasza Ed Parker (#19092) üzenetére


robi-k
őstag

Biztos volt KGB emberkékből áll a cég vezetése :DD

(#19094) Ed Parker válasza robi-k (#19093) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem inkább arról van szó hogy nincs új a nap alatt.
A meglevő termékeket meg nem akarják kinyírni az újjal.

(#19095) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, a Dune 101 képes többféle (külső) feliratot is kezelni ?
Értem én úgy : HUN ENG stb...

adott egy anyag én eddig így raktam fel :
film.mkv
film.srt
film.ENG.srt
film.HUN.srt

ezekből csak a default film.srt "látja" - az ENG,HUN nem. meg van ez oldva, vagy más a formátum amire nevezni kell, vagy beállítás kérdése ?

köszi :R

.:. bl4ze .:.

(#19096) BBéci válasza bl4ze (#19095) üzenetére


BBéci
titán

Ha benne van a nevében az ENG vagy a HUN, már nem azonos a filmével, tehát nyilvánvaló, hogy nem tudja lejátszani, mellé társítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19097) Bandikut válasza bl4ze (#19095) üzenetére


Bandikut
tag

Próbáld meg így:

film[ENG].srt
film[HUN].srt

(#19098) gyiku válasza bl4ze (#19095) üzenetére


gyiku
nagyúr

tedd be a feliratokat az mkv-be, aztan tudsz valtogatni szerintem.

hüllő

(#19100) BBéci válasza Gulyopapa (#19099) üzenetére


BBéci
titán

ENG és egyéb jelölés nélkül kell a film mellé tenni a feliratokat. A Dune sorszámozza (lehet 15 különféle nyelvű is) és úgy lehet válogatni közülük. Kettő esetén meg lehet jegyezni a sorrendet és akkor nem kell keresgélni a magyart.

(#19097) Bandikut
Szerintem az nem jó. Te már próbáltad?

[ Módosította: #65675776 ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.