Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok!
Régóta gondolkodom egy médialejátszó vételén, és most döntöttem el veszek egyet. A ráfordított összeg olyan 50K körüli lenne. Nem igazán értek hozzá, de szerintem ennyiből már egy minőségibb lejátszót belehetne szerezni.
Hallottam, hogy már léteznek androidos lejátszók is, ezekkel érdemes foglalkozni? Vagy léteznek ennél jobb vételek? Igazság szerint nekem a Popcorn és a Dune termékek a legszimpatikusabbak, de nem tudom beleférnék-e az 50K-s keretbe? Várom a véleményeteket, hogy mit lehetne ebből a keretből kihozni. Esetleg ha van valami, olyan közeljövőben megjelenő termék, amire érdemes lenne várni, akkor megvárom, nem sietős a vásárlás.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#18402) kisgyerek85 válasza betyarr (#18392) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Még nem próbáltam. Azt sem tudom, hogy hol kéne kezdeni :)

De miért fontos ez? Filmnél felesleges, sorozatnál meg egy mappába van az összes rész és így ha vége a résznek akkor jön a következő.

Vagy zenéhez szeretnéd használni?

(#18403) cekkk válasza erdoke (#18399) üzenetére


cekkk
veterán

Ahogy érzed, csak én a kép minőségre lettem volna kíváncsi, hogy úgy mégis melyik a jobb, így összehasonlítva. De ha nem nem :DDD

(#18404) betyarr válasza kisgyerek85 (#18402) üzenetére


betyarr
veterán

igen,meg elvileg ha talál az anyaghoz borítót a neten,akkor asszem azt is letölti és mutatja.ha jól emlékszem.

(#18405) erdoke válasza cekkk (#18403) üzenetére


erdoke
titán

Annak csak este lenne értelme, és a család nem igazán díjazná. :N

A legjobb aláírás a héten

(#18406) cekkk válasza erdoke (#18405) üzenetére


cekkk
veterán

Rendben :DDD ;]

(#18407) #75912448 válasza nemeth989 (#18401) üzenetére


#75912448
törölt tag

50-ért nem, de 55-ért van Popcorn A-210 raktáron a lejatszo.hu-nál.

A Dune Base 3D-t 1-2 héten belülre ígérik, a kisebbeket jövőre. Véleményem szerint érdemes lehet kivárni a megjelenésüket.

(#18408) vieri2000 válasza Multibit (#18387) üzenetére


vieri2000
tag

BD recordert nem szeretnék venni dvd recorderem van igaz bedöglött az írója de tv adást mélg tudok rajta felvenni legfeljebb megtartom.
Nem is vennék média lejátszót ha nem akadozna az usb-n keresztül nézett filmek egy része ill. felismerné az mkv ill. ISO formátumokat.
Marad az egyszerű média lejátszó de melyiket? :) 30 k nál többet nem nagyon akartam rá szánni.
minél többet olvasom a fórumot annál kevesebbet tudok. :)

(#18409) nemeth989 válasza #75912448 (#18407) üzenetére


nemeth989
senior tag

Köszönöm a válaszod, utánanézek akkor ezeknek az új DUNE termékeknek, és meglátjuk mi lesz, de erre a A-210-re is ránézek még.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#18410) Multibit válasza vieri2000 (#18408) üzenetére


Multibit
veterán

> minél többet olvasom a fórumot annál kevesebbet tudok.
Na neee! Miután megfogalmaztad az igényeidet, egyértelmű válaszokat kapsz itt a fórumon. Általában több alternatívát is felvázolnak a tapasztaltabb fórumtársak.
Ha fontos számodra a 3D ISO lejátszás, ez az egyik lehetőséged. Ha nem fontos a 3D, akkor ez is jó választás.

(#18411) vieri2000 válasza Multibit (#18410) üzenetére


vieri2000
tag

Elértünk oda ahonnan indultam az Egreat r6s-re gondoltam amikor először elkezdtem olvasni a fórumot.
Igaz jelenleg nem szükséges a 3d iso de nézünk egy kicsit előre is. Azóta ajánlottak Asus-t R1-et HD-t (Számítógépbe biztos hogy azt vennék meg Dell-t saját tapasztalat mind a kettő :) ).
de mindig az első megérzés a jó azt mondják és ez most az Egreat R6S lesz.(azt hiszem)
Köszi a segítséget.

(#18412) #75912448 válasza vieri2000 (#18411) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az Asus R1 öregebb, mint én :) Nemhogy jövőre nem ajánlott, hanem már 2 éve is elavult volt.

(#18413) vieri2000 válasza #75912448 (#18412) üzenetére


vieri2000
tag

Van benne igazság de attól még jó lehet. :)

(#18414) kisgyerek85 válasza vieri2000 (#18411) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Wow ki ajánlotta? Nem mondom, hogy rossz, mert nekem 1 db még van itthon és a gyerkőcnek jó lesz pár év múlva. De tényleg nem mai darab... és nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy hálózatról 1080p akadozik vezetéken, usb külső vinyóról meg a bd50 is nehézkes neki.

(#18415) vieri2000 válasza kisgyerek85 (#18414) üzenetére


vieri2000
tag

Ja tudod hogy van ez, Media Markt lelkes eladó, aki állítólag ért hozzá. Hát ezért léptem fel a fórumra :)
De nem bántam meg, hogy benéztem. De legalább tudom mi az amit keresek most már.
Játszon le minden ismert formátumot. 3d egyenlőre nem számít nincs min nézni még bár lehet előre gondolkodni (úgy halad az ember). Ma például ajánlottak egy Maxel bbd nevü kütyüt is amit udvariasan megköszöntem és távoztam. :)

(#18416) Mezga Aladár válasza #75912448 (#18412) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az ifjú titán. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18417) #75912448 válasza Mezga Aladár (#18416) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jóvanna, 1-2 évet túloztam :D

(#18418) zsakaizoltan


zsakaizoltan
tag

Pénteken vettem egy ilyet!
Kérdésem az lenne, hogy milyen vinyót érdemes rákötni? Számít a vinyó sebessége? Nincs szükségem nagy tárhelyre, mert a filmeket folyamatosan cserélgetném rajta, igazából egy 100Gb is tökéletesen megfelelne, de tudom, ennél mindenképpen nagyobbak vannak:) Mit tudtok ajánlani, hétfőn meg is venném :) LG lm620s-típusú tv re van kötve amúgy, bár ez nem hiszem, hogy számít :)

LG 42lm620s, Egreat r6s, xbox 360 320gb.

(#18419) Ed Parker válasza zsakaizoltan (#18418) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Általában minden ma használatos merevlemez tud legalább 30MB/s-es sebességgel olvasni,ami elegendő mindenre.
Sztem már 320GB is ritkaszámba megy, 500-ast bátran rakják bele, azzal jól jársz.

(#18420) Ed Parker válasza zsakaizoltan (#18418) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#18421) Warter válasza Ed Parker (#18419) üzenetére


Warter
őstag

+1, kell az a 500 GB, elkezdesz lehúzni 25GB-os fájlokat és hipp-hopp tele lesz.

(#18422) Ed Parker válasza Warter (#18421) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most vettem 2x2Terát, van 400GB szabad helyen :DDD

(#18423) Warter válasza Ed Parker (#18422) üzenetére


Warter
őstag

Úgy könnyű, én most egy 128 GB-os SSD-t nézegetek az Arcticba. Meg kéne a szerverben is vinyót cserélni. Na de ahhoz még lelkierőt is kell gyüjtenem. :)

(#18424) Ed Parker válasza Warter (#18423) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Félre ne érts, de én el nem tudom képzelni, mi szükség van egy 128gb-os ssd-re oda.
Mert ha egy pici 30gb csak rendszernek, az még ok, de 128-as ssd árán kapsz 750gb-os vagy talán terás hdd-t is, ahol 30gb-ot, particionálsz rendszernek, a többi meg tárhely.
Szerintem:)
Vagy hülyeség?

(#18425) Patice válasza Warter (#18423) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Tedd a kezedet a TV-re!" :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18426) Warter válasza Ed Parker (#18424) üzenetére


Warter
őstag

Nem akarok szívni a tárhellyel, szóval a 30-as az kicsi, a 60-as meg a 128-as között meg nincs akkora különbség, hogy ne vegyem a nagyobbat. Nem akarok bele mozgó alkatrészt, ha már teljesen hangtalan, plusz gyorsabb is az SSD. Amúgy meg felesleges bele a nagy vinyó, mert mindent központilag tárolok. :)

(#18427) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok,

Tudom, hogy kicsit uncsi a kérdés számotokra, de nem tudok mindenben elmélyülni, így inkább bízok azok segítségében akik jobban beleásták magukat a médialejátszók világába.

Adott egy Samsung ES6800-as smart 3D TV,

A kérdés a következő, milyen médialejátszót érdemes venni, hogy ha fontos az hogy minden formátumot akadás mentesen lejátszon, fullHD és fullHD3D-hez s jó legyen (próbálok felkészülni arra hogy ne kelljen jövőre újat vennem.)

A smart funkciók, wifi , felvétel, DVB T/C/S számomra nem lényeg, mert a tv tudja.
Akkor már fontosabb, hogy lehessen bele tolni 3,5" os vinyót.

Van egyáltalán a piacon ilyen készülék? vagy ha van akkor is érdemes várni a popcorn és dune új modelleire?
Esetleg az R6S? Ez fullHD3D-t is tud?

Köszi szépen előre is

(#18428) Patice válasza Signum04 (#18427) üzenetére


Patice
Topikgazda

R6S jó választás lenne most, de szerintem érdemes megvárni a Dune 3D-s modelljeit. Már nem kell sokat várni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18429) Ed Parker válasza Patice (#18428) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem Te mondtad hogy a dune-nek nem volt semmije kiállítva egy hete? ;]

(#18430) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#18422) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mert te moho vagy, az egész zinternetet letöltöd. :DD

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18431) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#18430) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos csak a meglevő adatokat helyeztem át:)
Azért 3,5TB-ot nem annyira egyszerű leszedni pár nap alatt: ;]

(#18432) Signum04 válasza Patice (#18428) üzenetére


Signum04
tag

Lehet róluk tudni valamit az orosz oldal belinkelése óta?
ár megjelenés, bármi?

(#18433) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Húha, nagyon rossz hsz az, ha rákérdeznék, hogy tudtok-e ajánlani valami olcsóbb HD-s médiaplaert?
Biztos van valami aktuális sláger.
Köszi

(#18434) tomic válasza Mr. Teddy (#18433) üzenetére


tomic
addikt

Ha kell a 3D akkor R6S, ha nem akkor Dune HD TV-101.

(#18435) Mr. Teddy válasza tomic (#18434) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Köszi!
És hálózati funkció nélküli, legolcsóbb, még elfogadható divx, HD lejátszó?
Vagy ezek kb mind 20k körül kezdődnek?

(#18436) rappit4


rappit4
őstag

Hali!
Az EG-R6S tud BD50-es filmeket megjeleníteni eredeti menüvel, és hogyan néz ki a menüje mármint, hogy vannak ilyen borítóképek a filmekhez, zenékhez, mint az XBMC-nél?

(#18437) Ed Parker válasza Warter (#18426) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a 30-as kicsi?
ugyan mire?
én legalábbis vastagon elférek akkora helyen,egy op. rendszerrel,xbmc-vel,meg egy két progi még.

azt tudod ugye hogy lesz benne mozgó alkatrész,méghozzá a cpu hűtés.nem passzív a ház.
tény hogy gyors az ssd,de kérdés hogy kell e htpc-be?
én legalábbis teljesen jól elvagyok az 500GB-os wd scorpioval,ami nem olyan gyors mint egy ssd,de a sebesség kielégítő.

az utsó részt megértem,én csak részben. :D

(#18438) Warter válasza Ed Parker (#18437) üzenetére


Warter
őstag

A lényeg, hogy nem akarok vele vacakolni. Meg előfordul néha, hogy a hálózatom/szerverem nem szereti a túl nagy bitrátát+HD hangot, aztán át kell másolni a filmet a vinyóra. Szóval nem árt ha 1-2 BD25 odafér a vinyóra. :)
Nem tudom, hogy mennyivel gyorsabb, de nem akarok bootképernyőt nézni 1 seccel se tovább a kelleténél és ez jelenleg a legjobb megoldás.
Igazad van valóban van benne egy venti, de az csak akkor indul el, ha túl nagy a terhelés. Erősen kétlem, hogy egy BD25-ös fájl megizzasztaná az A8-ast 8GB rammal+SSD-vel. :P

[ Szerkesztve ]

(#18439) Ed Parker válasza Warter (#18438) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ok Te tudod hogy mit szeretnél.
nem hinném hogy megizzasztaná,de aztán lehet:D

(#18440) zer0fill


zer0fill
tag

sziasztok!

olyan HD médialejátszó/felvevőt keresek , ami képes hdmi kábelről felvenni
konkrétan HD-s thome boxról szeretnék műsort rögzíteni....
légyszi ajánljatok valami jó készüléket!

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#18441) Mr. Teddy válasza zer0fill (#18440) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Tudom, nem egészen válasz a problémádra, inkább más megoldás:
-ha átváltasz iptv-re ott lehet kérni felvevős boxot
-lehet kapni asztali dvb-c bocot, elvileg ha áthelyezi az ember abba a t-homeos kártyát, akkor működik, és ezeken van usb, tehát felvevős.

Amúgy nem tudom, van-e olyan cucc, ami konkrétan hdmi-ről vesz fel, eddig személy szerint nem hallottam ilyenről.

(#18442) cekkk válasza Warter (#18438) üzenetére


cekkk
veterán

Megérkezett már az artic? Most akkor a számtech eszközök vámmentesek itthon is?

(#18443) rappit4 válasza rappit4 (#18436) üzenetére


rappit4
őstag

Valaki? :F

[ Szerkesztve ]

(#18444) Warter válasza cekkk (#18442) üzenetére


Warter
őstag

EU-ból jön, szóval nincs vám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18445) cekkk válasza Warter (#18444) üzenetére


cekkk
veterán

Nem keletről jön? :D Dobnál egy linket? :DDD

(#18446) aleister válasza rappit4 (#18443) üzenetére


aleister
veterán

Legjobb tudomásom szerint csak lejátsza a filmet, a menüt nem kezeli. A plaják többségében nem vették meg a menük működéséhez szükséges licenszet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18447) rappit4 válasza aleister (#18446) üzenetére


rappit4
őstag

Eddig azt olvastam, hogy kezeli, ha nem akkor marad a popbox V8

(#18448) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!
Hamarosan szeretnek vasarolni (egyelöre) egy halozati medialejatszot es ezzel kapcsolatban lenne par kerdesem.
A Dune HD 101 a kiszemelt, viszont erdekelne, van-e esetleg ennel jobb alternativa ebben a(z ar)kategoriaban?
Amire kell, hd illetve full hd tartalmak lejatszasa NAS-rol, ezen kivül esetleg nemi zene lejatszas, ezeken kivül semmi extra. Viszont ne okozzanak neki problemat az akar 20-25 gigas bd filmek sem (bd50 nem annyira lenyeges..).
Mivel NAS-rol fog menni a lejatszas, igy nem szükseges sem a winyo beepitesi lehetöseg, sem a több usb csatlakozo, ezert is neztem a 101-et, az eleg kompakt.
Ezen kivül neztem meg az Asus O!Play R1-et, de ha jol lattam, az majd' ket evvel idösebb, mint a Dune, igy gondolom a hardvere is gyengebb.
Illetve erdemes esetleg elgondolkodni egy HD 301-en, meg ha a winyo bövithetöseg nem is kell? Ad valami pluszt a 101-hez kepest, vagy tenyleg csak a hdd hely, meg a plusz csatlakozok a többlet?

Valamint lattam korabban irtak, hogy erdemesebb lehet megvarni az uj Dune lejatszokat, azokrol lehet tudni valamit, hogy mikor jönnek?

Ja majdnem elfelejtettem, a medialejatszo egy Onkyo erösitöre lesz kötve hdmi-vel, a routerre pedig kabellel fog csatlakozni (ha esetleg szamitana valamit..).

[ Szerkesztve ]

(#18449) dani3l válasza dani3l (#18448) üzenetére


dani3l
őstag

Illetve esetleg meg a WD TV Live Streaming? Bar külsöre nem annyira jön be, ugyanakkor mellette szol pl a Jukebox, meg - amennyire latom - a könnyeb elerhetöseg, mivel a HD 101-et nem sok helyen latni..

(#18450) aleister válasza rappit4 (#18447) üzenetére


aleister
veterán

Én úgy emlékszem, hogy csak valami lite licensszel rendelkezik a blu-ray filmeknél. Tehát nincs menü.

De majd kijavítanak a többiek, ha nem így van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.