Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19952) Ed Parker válasza #46372352 (#19951) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kérdés hogy kell e ilyen milyen érteni a teknikához vagy csak bekapcsolni es élvezni műsort.

(#19953) ultio


ultio
senior tag

Tényleg jó volt olvasni és sok hasznosat tudtam meg, bár az nem derült ki, hogy akkor érdemes-e drága HDMI kábelt venni v. nem.
Valaki szerint ige, valaki szerint nem.

rasti rusti

(#19954) cekkk válasza Ed Parker (#19952) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem jó ha van olyan aki érti is ezt, legalább nem tudják átverni :P ;)

(#19957) Ed Parker válasza cekkk (#19954) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tudod ezzel én még mindig úgy vagyok mint a nővel, ha tetszik viszed, ha nem tetszik otthagyod, a többi csak duma.
Soha nem érdekelt a háttér meg a fizika, csak az eredmény.

Dantre: nekem a kettő közötti kábelem van, nem putri, de nem is kommersz, az eredmény tetszik.

Warter: vásárolni józanul megyünk, nincs kettőslátás :))

[ Szerkesztve ]

(#19958) Warter válasza ultio (#19953) üzenetére


Warter
őstag

Összefoglalva kb azt lehet elmondani, hogy rövid távra (1-2m), nem érdemes 10e Ft-nál drágább kábelt venni, viszont hosszabb távra (10-15m) meg kell fontolni illetve érdemes kipróbálni. Látatlanban senki ne vegyen kábelt, próbálja ki, aztán döntse el.

(#19959) ultio válasza #46372352 (#19956) üzenetére


ultio
senior tag

Igaz.
És a placebo hatást se felejtsük el! Biztos vagyok benne, akinek drága kábele van, ha kipróbál egy olcsóbbat, látni fogja a különbséget a drágább javára.
De ez így van jól, hisz sok esetben az számít, amit érzékelek, nem pedig amit a számok mutatnak.

rasti rusti

(#19960) Warter válasza Ed Parker (#19957) üzenetére


Warter
őstag

És mi van az alkoholos befolyásoltsággal? :DDD

(#19961) cekkk válasza Warter (#19960) üzenetére


cekkk
veterán

Hát akkor minden szép ;] Egyébként meg ezért találták fel a villanykapcsolót ;]

Ed

Nagyon sok olyan terület van ahol áttudnak verni ha nem értesz hozzá, ez is picit olyan, de pl építkezés, kocsi vásárlás stb... Erre gondoltam én :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19963) BBéci válasza tom_tol (#19950) üzenetére


BBéci
titán

A jó médialejátszó, jó HDMI kábellel, jó képmegjelenítőn azt is megmutatja. :K

(#19958) Warter
Ezzel egyetértek. De ami 1 méteresben 10000 Ft, az 15 méteresben legalább 80-100000 Ft, amit csak akkor érdemes kiadni, ha csúcskategóriás vetítőhöz csatlakoztatod. Egy SIM2 LUMIS 3DS megmutatja a különbséget, de az átlagos 40-55 colos tévék csak egészen minimális mértékben. Én 15 méteres KáCsa Silvert használok, annál drágább felesleges luxus lenne, mert egyszerűbb, szerényebb képességű vetítők szoktak nálam lenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19964) Ed Parker válasza ultio (#19959) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Neked is azt tudom javasolni, hogy csak azért fizess többet amit hallasz/látsz, különben tök felesleges kiadás.
Itt a ph-n véleményt formálók nagy része nem is látott/hallott igazán jó rendszert, egy kis csoport kivételével, akiknek nem savanyú a szőlő.
Ezt el kell fogadni, erre a hobbira van aki többet, van aki kevesebbet tud szánni, ilyen az eredmény is, kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci és itt nincs placebo, csak tények:)

(#19965) Peak válasza Ed Parker (#19964) üzenetére


Peak
addikt

az a helyzet, hogy az emberek 98%-nak a rendszeréhez egy gagyi kábel is jó, felesleges jelentősen drágább HDMI.
a maradék 2%-nak meg van olyan rendszere, ami egy átlagfelhasználó cuccának a 10-20-50x-esébe kerül pénzben, oda meg elkél egy jobb kábelezés.

a HDMI kábelmizéria rohadt egyszerű... otthonra az akciós 130ezres philips LED TVhez a 10.000 forintos HDMI kábel is már "ágyúval verébre"...

én kb. 6-8000 HUF árnál húznám meg azt a szintet, amit még érdemes otthonra megvenni "sorozatokatnézni".

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19966) Ed Parker válasza Peak (#19965) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyet beszélünk, csak konklúzióként nekem az a vélemény többet számít aki valóban rendelkezik komoly cuccokkal, mint akinek nincsen, de mondja a tutit.

(#19967) Dorian válasza Peak (#19965) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor nem tudom miért lettem lehurrogva, hogy a 200ezres plazmámhoz 6000 Ft-os HDMI kábelt vettem... (Ráadásul épp kifogtam egy 20 vagy 30%-os akciót, tehát annyi se volt).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19968) Peak válasza Dorian (#19967) üzenetére


Peak
addikt

én hurrogtalak le? :F mikor?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19969) Dorian válasza Peak (#19968) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, nem is te voltál, elnézést! :W

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19970) Peak válasza Dorian (#19969) üzenetére


Peak
addikt

nem szoktam lehurrogni senkit, nem szeretem azt a habitust, maximum elhülyéskedni szoktam egyszer-egyszer, cinkelni, poénkodni másokkal.

egyéb iránt haver most vette 260ért a Pana 50es plazmát, a középszériást, asszem 50ST50E... olyat szeretnék most én is a 47es LCD után... az biztos már fasza lenne a drága kábellel.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19971) rappit4 válasza BBéci (#19949) üzenetére


rappit4
őstag

:R

(#19972) kovadika


kovadika
őstag

Erre valaki tud valami választ?
[link]

(#19973) rappit4 válasza kovadika (#19972) üzenetére


rappit4
őstag

Nem igazán értem mit kérdezel, a tv-d wifi readys tehát csak kábellel van rajta net, akkor hogyan tudnál a medialejátszó wifijére rácsatlakozni. (Ahhoz meg amúgy olyan lejátszó kell ami támogatja a wifi megosztás ami szerintem nincs is.)

(#19974) gulyasa válasza kovadika (#19972) üzenetére


gulyasa
őstag

Pontosabban az R6S és a többi wifis médialejátszó és más hasonló eszközök is csak rácsatlakozni tudnak egy hozzáférési pontra (pl. egy router-re). A net továbbosztására, AP-ként való működésre nem képesek.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19975) BBéci válasza gulyasa (#19974) üzenetére


BBéci
titán

Én úgy értelmeztem az eredeti kérdést, hogy a médialejátszó pótolja-e a tévéből hiányzó smart okosságokat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19976) rappit4 válasza BBéci (#19975) üzenetére


rappit4
őstag

Valóban így érthette, ez esetben azt mondom nincs sok értelmük, de majd megmondja egy az eGreathoz jobban értő ember, hogy tudnak-e ilyen okosságokat a kütyük.

(#19977) gulyasa válasza BBéci (#19975) üzenetére


gulyasa
őstag

(Szerintem nem így volt érthető) Ha meg így értette, azt mondanám - ha annyira kihasználnám a Smart részt - hogy kiegészítik egymást.
A tévé smart-jában van néhány olyan app, amelyeknek nincs megfelelője a médialejátszókban, és fordítva is igaz.

Megjegyzem, internetböngésző tekintetében én eddig még egyáltalán nem láttam jól sikerült "alkotást" - sem tévében, sem médialejátszóban.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19978) Misi1980


Misi1980
senior tag

Az Egreat R6S médialejátszón hogy kell használni a torrent klienst?

(#19979) gulyasa válasza Misi1980 (#19978) üzenetére


gulyasa
őstag

A menüben be kell kapcsolni és ott segítségként ki is írja az ip címet a porttal együtt, amit be kell írnod az internetböngésződ címsorába és onnan web-es felületen tudod menedzselni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19980) Misi1980 válasza gulyasa (#19979) üzenetére


Misi1980
senior tag

Lehet gogy nehéz felfogású vagyok de én nem találok a menüben semmi torrentre utaló menüpontot.Okosított firmware van a lejátszón.Ha egy kicsit szájbarágosabban leírnád?

(#19981) jeni


jeni
félisten

üdv

ez a termék miben különbözik a Egreat EG-R6S 3D-től?

illetve a Plus Pro miben tér el?

A Best Markt boltban olcsóbb több fajta media lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#19982) gulyasa válasza Misi1980 (#19980) üzenetére


gulyasa
őstag

Custom firmware - transmission néven keresd...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19983) gulyasa válasza jeni (#19981) üzenetére


gulyasa
őstag

Az S100-ban Sygma chip van és nem képes a full HD 3D tartalom lejátszására.
A Plus Pro annyiban tér el a sima R6S-től és az egyszerű wifi-s változattól, hogy ha jobban megnézed a képüket, szemből nézve a jobboldali oldallapon (az antennás oldal) van egy "SATA with power" csatlakozó. Ez még annyiban módosítja a dolgokat, hogy az alapváltozaton (a bal oldali oldallapon) található eSata csatlakozó helyén egy második USB2.0 csatlakozó van.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19984) jeni válasza gulyasa (#19983) üzenetére


jeni
félisten

akkor a Pro megér 2000 Ft többletet a simához képest.
Köszi

(#19985) Misi1980 válasza gulyasa (#19982) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm!

(#19986) Fisha


Fisha
őstag

Nem szeretném felkorbácsolni, a lassan elülő hullámokat HDMI átvitel témában.
Két hozzáfűznivalóm van (mint villamosmérnök híradástechnika/stúdiótechnika szakirányon :B):
1. Akit érdekel az átvitel működése olvasgassa ezt, és tűnődjön el rajta menet közben, hogy hol milyen jellegű problémát okoz(na) a nem bithelyes átvitel.http://electronics.howstuffworks.com/hdmi1.htm
2. Ha valamit valaki vakteszten 90%-os biztonsággal kiszúr (pl. hdmi kábel minőséget), akkor azzal egyszerűen nem lehet vitatkozni, hanem meg kell találni a jelenség okait. Nagy kérdés, hogy miről mikor készül ilyen hivatalos vakteszt. De amúgy ez jó azoknak is, akik úgy vélik, hogy hallják/látják a különbséget. Kérjék meg a tesót/asszonyt akárkit, hogy cserélgesse véletlenszerűen a kábeleket, és teszteljék le, hogy hány százalékban találták el, hogy milyen volt a setup. Ha nincs meg a 90%, vallják be maguknak, hogy kidobtak x ezer forintot és legközelebb legyenek okosabbak, ha megvan dőljenek hátra büszkén, mert jó a szemük és a fülük, és ennek megfelelően ruháztak be technikába.

(#19987) rappit4 válasza Fisha (#19986) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi a linket, ezzel elleszek ma este :) (Szintén zenész, vagyis csak annak tanulok :D )

(#19988) BBéci válasza Fisha (#19986) üzenetére


BBéci
titán

Nem a kábeleket, hanem a bemeneteket váltogatja valaki a tévén, vetítőn, míg a többiek, akiknek fogalmuk sincs, melyikbe miféle madzag van bedugva, koncentrálnak a látványra és a hangra. Ez magától értetődő.
Hasonlóan történik mindegyik összehasonlító teszt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19989) bsanya


bsanya
aktív tag

Srácok!

A TV ügy lezárult, egy Samu PS51E530 lett a kiválasztott....
E mellé szeretnék médialejátszót...
Talán nem lövök nagyon mellé, ha a Dune HD TV102 és a Mede8er MED600X3D között választanék? Megéri a minimális többletet a (számomra ismeretlen) Mede8er lejátszója?
A keretem max, (de az már nagyon max.) 50e...

Ki melyiket ajánlja? :)

Xiaomi Mi 11i

(#19990) Patice válasza bsanya (#19989) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301 tulajként azt mondanám, hogy 102-es a képminősége miatt

De a Mede8er mellett szól a 1186-os realtek chip, ami már tud 3D-t is és 5 év garival adják.

Ha fontos a 3D akkor Mede8er, ha nem akkor 102 és olcsóbban kijössz.

Ezen a plazmán szerintem nem lehet majd túl nagy különbséget felfedezni a kettő képminősége között, bár a Mede8er-t nem láttam még működés közben.

Esetleg ha jó áron jön a Dune HD-TV303D, és belefér az 50-es keretedbe, akkor az is megérhet egy misét jövő héttől. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19992) Dorian válasza #46372352 (#19991) üzenetére


Dorian
félisten

Az miben lenne jobb? Gondolom a két bemenet ugyanúgy van kalibrálva.

A két kábel pedig így párhuzamosan bekötve maradhat. Ez nagy előny, hiszen a HDMI nem hot-plug, ezért ha nem így csinálnák, minden váltás előtt minden eszközt áramtalanítani kéne, ez időigényes, nem lehet azonnal váltani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19993) Kulbi válasza gulyasa (#19740) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Hali,

Ha a Movie mappát átállítom Jukeboxra a menu customization funkcióval mit érdemes kiválasztani az alábbiakból:
- Movie Jukebox,
- YAMJ,
- Tvixie Jukebox,

Ha kiválasztom ,hogyan kell beállítani, mert alapból egyik se csinál semmit.

Egy másik probléma például az SRJG-val, hogy van hogy látja a beállított hálózati helyet van hogy nem és ez olyan mintha függne pl. a Movie mappa beállításától v. hogy mit raksz a kedvencekbe, egyszer van egyszer nincs. De közben a lejátszó látja csak a SRJG nem.

Köszi

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#19994) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Helló!
erről mit gondoltok:http://www.aqua.hu/lg-sp520-3d-smart-media-lejatszo-196137.html

szerintem még új lehet mert nem nagyon találok róla semmit
meghalt az egreat r6c-m eldobálja a pent meg fel se ismeri és másik kellene helyette

(#19995) robi-k válasza Schizoka (#19994) üzenetére


robi-k
őstag

Vacak: [link]

(#19996) Schizoka válasza robi-k (#19995) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi!
sok jót nem írnak :D

mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#19997) kovadika válasza gulyasa (#19974) üzenetére


kovadika
őstag

Köszönöm, ez volt ami érdekelt volna. Esetleg a másik dologra tudsz valamit mondani? Meglehet valahogy oldani azt a dolgot?
"Tovább érdekelne az is, hogy megoldható-e az a dolog, hogy a médialejátszó rá lesz dugva a tv-re, egy külső vinyó a médiára, és az érdekelne, hogy a médiát még a gépre rá lehetne e dugni, és akkor a gépről a médialejátszón keresztül a külső vinyóra pakolni filmeket? Nem akarnám állandóan ki be dugdosni a külső vinyót a gépből a médiába meg vissza."

(#19998) erdoke válasza kovadika (#19997) üzenetére


erdoke
titán

Nem lehet egyszerre két eszközön aktív az USB-s vinyó. Hálózati lejátszóra dugott HDD-t viszont eléred PC-ről is, bár max. 10-13 MB/s-ot fog tudni.

A legjobb aláírás a héten

(#19999) bsanya válasza Patice (#19990) üzenetére


bsanya
aktív tag

3D egyáltalán nem érdekel képben, se a HD hang (ha jól tudom az én konfigurációm Samu PS51E530 és Yamaha RX-V371) nagyon kevés ezekhez :(
Akkor marad a 102, tudnátok hiányosságokat írni róla? (gondolom a kép és hang a sigma chip miatt okés)

Xiaomi Mi 11i

(#20000) CSorBA válasza bsanya (#19999) üzenetére


CSorBA
őstag

Ahhoz a szetthez mindkettő lejátszó jó választás lehet. Milyen forrásból játszanál le? USB winyó? Hálózat?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.