Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Rekro válasza kene84 (#19838) üzenetére


Rekro
aktív tag

Ez elég érdekesen lett fodítva.

A hivatalos EU fórumon ez áll a log-ban:

-14. Added - Auto fps for 50/60/59.940 fps

A magyaron meg ez:
– Automatikus képfrekvencia-váltás 50/60/59,94/24/23,967 Hz között.

És az angol fórumon 23,967-el kapcsolatos dolgok csak régebbi béta firmwarek logjában vannak megemlítve, hivatalosba még nincsenek.

(#19852) Dorian


Dorian
félisten

30-ért van valami best-buy vétel? Dune 102-nek van alternatívája? Haverom van abban a dilemmában, mint én korábban: 30-ért a 101-2 vagy 70-ért D1.
Nem tudom, Realtek-nél mennyire látványos ez a 24p-s ugrás. Sony ex 402 LCD-je van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19853) BBéci válasza Dorian (#19852) üzenetére


BBéci
titán

A TV-102 számomra egyetlen negatívuma a HD hangok lejátszása, illetve nemjátszása. Azon kívül maximálisan elégedett vagyok vele. Itt az A400, de semmi kedvem bekötni, annyira jó a kis Dune.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19854) szucsi57


szucsi57
tag

Kérdések:

Mi az a 23,976Hz és miért fontos?

Mi az a HTPC és miből áll össze?

(#19855) Ed Parker válasza BBéci (#19850) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hogyne tudnám,azért írtam ezt:)

sokunk cuccai a nyomába sem érnek annak a szintnek.

(#19856) BBéci válasza szucsi57 (#19854) üzenetére


BBéci
titán

A 720p és 1080p filmek legnagyobb része 23,976-os, ha a lejátszó nem kezeli normálisan, akkor bizonyos időnként ugrik, akad a kép.
A HTPC médialejátszásra kihegyezett számítógép. Kis méret, alacsony zaj és áramfogyasztás jellemzik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19857) Dorian válasza BBéci (#19853) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi!
HD hang nem téma nála (Onkyo 508 + Mission mv szett)
1 USB bemenete van ugye? USB elosztóval több HDD is ráköthető?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19858) dani3l válasza bl4ze (#19849) üzenetére


dani3l
őstag

Ha van külön tapja, akkor aktiv, ha nincsen, akkor passziv, ennyi a varazslat.. Teljesen mindegy milyet veszel, csak kivülröl kapja a tapot, ne usb-n.
Mondjuk en mindig azt mondom, hogy nem erdemes kapasbol a legolcsobb kacatot megvenni, mert annak altalaban az a vege, hogy megy a kukaba, aztan következönek lehet venni egy normalisabbat. Szoval azert erdemes szerintem nem az 500 forintos kategoriaban keresgelni, hanem raaldozni parezer forintot, es mindjart egy normalisabbat venni, amivel nincs problema.

[ Szerkesztve ]

(#19859) M3nyus válasza robesz26 (#19844) üzenetére


M3nyus
aktív tag

Lehet hogy 16 után megkapták végül :U . Még jó hogy szombat munkanap szegény futároknak ;]

Én vagyok M3nyus!

(#19860) laikus1


laikus1
csendes tag

Sziasztok,
segítség kellene.
Olvasom, olvasom a hozzászólásokat, lejátszó teszteket és egyre jobban megkeveredek :W
szeretnék egy lejátszót, a rászánt összeg max 50.000.
Jól játszon le, lehessen torrentezni, ezek lennének a fő szempontok.

Szívesen várok mindenféle javaslatot. :R

És még tovább olvasok.

Köszi előre is.

(#19861) #75912448 válasza dani3l (#19858) üzenetére


#75912448
törölt tag

Külső táppal ellátott HDD-k mellé ez a passzív biztosan nagyon jól elvan a Dune-vel, minden probléma nélkül használtam vele.

(#19862) RBJ


RBJ
addikt

Ezt nem lehetne média lejátszónak befogni?
Nem látok rajta semilyen videó kimenetet.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#19863) dani3l válasza RBJ (#19862) üzenetére


dani3l
őstag

Az egy NAS, nem mediaplayer, maximum streamelni tudsz rola dlna-s eszközökre (tv, ps3, xbox, stb..), lejatszani nem. Meg hat ahogy irtad is, nincsen rajta video kimenet, ez mar önmagaban eleg indok szerintem, hogy ne legyen jo lejatszonak. :)

[ Szerkesztve ]

(#19864) bl4ze válasza dani3l (#19858) üzenetére


bl4ze
veterán

ja, igen rájöttem - csak a barom miért írja oda, hogy AKTíV amikor nem az ? áááá :(

nézek valami külső táposat majd. ez meg eladom, valakinek csak kell majd :)

.:. bl4ze .:.

(#19865) kovadika válasza HarryDEC (#19840) üzenetére


kovadika
őstag

Értem. Kérdeznék még ha nem gond. HA pro-t választom, akkor van benne wifi. A tv-m nem wifis, csak wifi ready. Tudom e a smart dolgokat használni a tv-n a médialejátszó wifijén keresztül?
Tovább érdekelne az is, hogy megoldható-e az a dolog, hogy a médialejátszó rá lesz dugva a tv-re, egy külső vinyó a médiára, és az érdekelne, hogy a médiát még a gépre rá lehetne e dugni, és akkor a gépről a médialejátszón keresztül a külső vinyóra pakolni filmeket? Nem akarnám állandóan ki be dugdosni a külső vinyót a gépből a médiába meg vissza.

(#19866) szucsi57


szucsi57
tag

Srácok, nekem van egy Sony KDL-40HX800-as TV-m és egy Onkyo TX-SR606-os házimozim.
DVD és mkv, ts típusú HD tartalmakat, elvétve divX típusú filmeket akarunk nézegetni.
Zene CD, flac, ape, mp3, wav formátumokban fordul elő.

Ennek milyen média player felelne meg 50eFt alatt - de ezt úgy értsétek, hogy inkább 25-30eFt. Indokolt esetben mehet max. 50-ig.

1.) Kérem szépen, hogy írjatok egy olyan listát, amiben a szóba jöhető lejátszók szerepelnek, jelölve azt is, hogy ajánlott, vagy nagyon ajánlott.

2.) Ígérem, hogy utoljára kérdezem meg, hogy végül is az Asus O!Play különböző egyedei erre miért nem felelnek meg? A barátomnak egy 1 éve vásárolt minije van, amiről azt állítja, hogy minden HD tartalmat jól játszik le és a 3D-vel is kitűnően bánik.

3.) Mi az a plussz, amit az 50-en felüliek tudnak nyújtani?

(#19867) gulyasa válasza szucsi57 (#19866) üzenetére


gulyasa
őstag

Csak a 2-es ponthoz szólnék...
A "3D-vel is kitűnően bánik", kissé megmosolyogtató.
Ez max a butított HalfSBS/HalfTAB kódolású 3D-re lehet igaz - ezt meg már szinte mindegyik lejátszó kezeli, hiszen erre találták ki, hogy a nem 3D képes lejátszókkal is lehessen nézni 3D-t - de a 3D megjelenítőt (tévét) így sem ússza meg az ember.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19868) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Sziasztok!

Lejátszót vennék egy Samsung LE52B620R3W TV és Pioneer VSX-AX2AV erősítő mellé.

Amit szeretnék:
- 1080p x264 mkv-k lejátszása: 23.976fps, level 4.1 (opcionálisan 5.0, hogy ne kelljen azt a pár filmet átkonvertálnom)
- DTS-core hang lejátszása (opcionálisan DTS-HD, bár szerintem ahhoz nem elég profi a rendszer)
- FLAC zenehallgatás
- BD filmek lejátszása (akár csökkentett menüvel)
- DLNA támogatás jó lenne (Serviio)
- a lehető legtöbb egyéb formátumot támogassa

Saját kútfőből erre jutottam: Popcorn Hour A-300, melynek a 65k-s ára is még pont belefér a keretbe. Kérdésem, hogy ebben a szegmensben van-e most ennél jobb alternatíva?

Látom, hogy most jön ki az A-400, de az drágább lesz, meg tud 3D-t ami engem nem érint, az új grafikus mag meg nem hiszem, hogy akkora különbséget hozna, mint amennyivel többe kerül. De a lényeg, hogy karácsonyra akarom meglepetésként, így csak a jelenlegi kínálat jöhet szóba.

A WiFi még egy nagy kérdés, mert a kábelezést körülményesen, de meg tudom oldani, csak azt nem tudtam meg sehonnan, hogy egy N Extreme-s (300Mbit) router mellett megoldható-e, hogy egy akár 20Mbit/s-es 1080p x264 film DTS-core hanggal ne akadjon egyáltalán? Vagy marad az UTP kábel? Valaki, aki már próbálta ezt vmilyen konfigurációban?

Előre is nagyon köszönök minden véleményt, már eddig is sokat tanultam ebből a fórumból!

(#19869) rappit4 válasza MeszesKPT (#19868) üzenetére


rappit4
őstag

Tudnám ajánlani a még MO.-n kevésbé ismer Mede8er lejátszócsaládból a MED600X3D illetve a MED1000X3D-t.

(#19870) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Köszönöm a tippet, de laikusként jobban cseng egy ismert márka számomra. Igazából a legjobb tudást keresem 65k-ig.

Azt még lehagytam, hogy a lejátszóba nem akarok vinyót tenni, mert PC-n van a teljes filmgyűjteményem, így mindenképpen az említett routeren keresztül streamelnék.

Természetesen minden márka érdekel, nem csak a Popcorn, egyedül a tudása számít.

(#19871) #75912448 válasza MeszesKPT (#19870) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sajnos hiánycikk egy modern, igazán minőségi médialejátszó. Az A-400 annak készült, a kép és hangminőségével nincs is semmi gond, de a szoftver, kezelhetőség és egyebek... inkább nem mondok semmit, bárki beleolvashat a fórumokba. 65-ért még mindig semmi más nem ajánlható, mint valamelyik Dune Smart. Ha a névben bízol, akkor kivárhatod a Base 3D-t az új Sigmaval.

(#19872) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Sziasztok,

Bocsánat ha rossz helyen kérdezném, de látom itt aktív a fórum.

A jövőben szándékozom egy 3TB-os külső HDD beszerzését, és mivel a legtöbb media player csak 2TB-ig támogatja a külső HDD-ket, a kérdésem a következő lenne, hogy ha a 3TB-os külső HDD-t két darab partícióra formázva, például 2x1,5TB, látná-e a WD media player, vagy csak az egyik partíciót ?
Típus szerint a WD TV HD media player gen1 és gen2 lejátszóról lenne szó.
Sajnos nem tudom kibróbálni 2TB-nál nagyobb külső HDD-vel, hogy mit szólna hozzá a WD media player. Azt tudtam kipróbálni csak, hogy 2TB-os külső HDD-t két darab partícióra formázva, 2x1TB, és azt gond nélkül látta a WD media player, mind a két darab partíciót. Nem nagyon találtam infot sehol se, hogy 2TB-nál nagyobb külső HDD-k esetében beválna-e, ha például két darab partícióra van osztva. Esetleg valakinek van saját tapasztalata, vagy biztos forrásból tudja, hogy ez beválna-e 2TB-nál nagyobb külső HDD-k esetében ?
Addig nem merem megvenni se a 3TB-os külső HDD-t.
Köszönöm előre is.

(#19873) dh66e válasza MeszesKPT (#19870) üzenetére


dh66e
veterán

Dune smart sorozatra érdemes egy pillantást vetni.

ice cube87
gen 2-m(is) van de csak egy terrás a legnagyobb vinyóm paticiónként szerintem kéne látnia a 3 terrás tartalmát,de nem vennék rá mérget.Milyen szoft van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#19874) szucsi57 válasza #75912448 (#19871) üzenetére


szucsi57
tag

"a kép és hangminőségével nincs is semmi gond, de a szoftver, kezelhetőség és egyebek... inkább nem mondok semmit, bárki beleolvashat a fórumokba."

Bocsáss meg Regger, nagyon tisztelem a tudásodat, de talán pont ez a mindent tudó hozzáállás az, ami miatt nem lehet érthető és használható válaszokat kapni a feltett kérdésekre.

Nem hiszem, hogy bárki olyat kérdezett volna itt az elmúlt 20 évben, hogy melyik lejátszó az, amelyiknek szép a menüje és a kezelhetőségéhez nem szükséges elvégezni az általános iskolát. Szerinted ki a csudát érdekel az, hogy milyen a kezelhetősége valaminek? Ahogyan a mobiltelefonok idióta menüjét is meg lehet szokni, úgy a mindennapok során bárki hozzászokik akármilyen hülyén megszerkesztett kezelő felülethez. Még segít is abban, hogy karban tartsa a gagyitévék által megnyomorított agyát.

Egyébként is, micsoda hozzáállás az, hogy "na ez olcsó, hiába kitűnő a hang és a kép, mondjunk róla valami rosszat"? Úgy csináltok, mint az egyszeri fizika tanár, aki a kiválóan felelő eminensnek azt mondja: "Fiam, 5-ösre ugye Einstein tudja a fizikát, én 4-esre tudom, így aztán te 3-ast kapsz!".

Akkor most mi is van, ha eltekintünk a menü csicsától?

(#19875) BBéci válasza ice cube87 (#19872) üzenetére


BBéci
titán

Honnan származik az információd? Én még nem hallottam arról, hogy gond lenne a 3 TB-os merevlemezek kezelésével. Legalábbis a jobb médialejátszókkal kapcsolatban.

(#19874) szucsi57
Ha majd kipróbálsz és használsz néhány médialejátszót, rá fogsz jönni, mennyire jogos regger megjegyzése. Aminek bosszantó, idegesítő a kezelhetősége, az kukába való.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19876) szucsi57


szucsi57
tag

Srácok, nekem van egy Sony KDL-40HX800-as TV-m és egy Onkyo TX-SR606-os házimozim.
DVD és mkv, ts típusú HD tartalmakat, elvétve divX típusú filmeket akarunk nézegetni.
Zene CD, flac, ape, mp3, wav formátumokban fordul elő.

Ennek milyen média player felelne meg 50eFt alatt - de ezt úgy értsétek, hogy inkább 25-30eFt. Indokolt esetben mehet max. 50-ig.

1.) Kérem szépen, hogy írjatok egy olyan listát, amiben a szóba jöhető lejátszók szerepelnek, jelölve azt is, hogy ajánlott, vagy nagyon ajánlott.

2.) Ígérem, hogy utoljára kérdezem meg, hogy végül is az Asus O!Play különböző egyedei erre miért nem felelnek meg? A barátomnak egy 1 éve vásárolt minije van, amiről azt állítja, hogy minden HD tartalmat jól játszik le és a 3D-vel is kitűnően bánik.

3.) Mi az a plussz, amit az 50-en felüliek tudnak nyújtani?

(#19877) BBéci válasza szucsi57 (#19876) üzenetére


BBéci
titán

A Fórum szabályzata szerint TILOS 65-70 percenként ismételni egy kérdést. Ezek után ne is várj választ.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19878) dani3l válasza szucsi57 (#19874) üzenetére


dani3l
őstag

En peldaul igenis elvarom, hogy ha megveszek valamit, akkor annak ne legyen bugos sz.ar szoftvere es nem mellesleg az sem fog zavarni, ha veletlenül mondjuk a gui sem ugy nez ki, mint amit odahanytak a kinaiak a tv-re.. :U De ha Te igy allsz hozza, akkor nem ertem, minek naponta megkerdezni, hogy akkor melyik a jo medialejatszo, meg miert, hiszen pontosan tudod, milyen valaszokat varhatsz..
Parszor mar leirtak itt azota miota en olvasom a topikot (par hete), meg gondolom jo nehanyszor mar elötte is, hogy mi a különbseg a dragabb es az olcsobb medialejatszok között, es melyik miert jo, miert nem. Ez alapjan mindenki eldöntheti, hogy meger-e neki plusz nehany tizezret mondjuk a hd hangok kezelese, meg a szebb/jobban kezelhetö szoftver vagy esetleg a jobban csengö nev (es ugye ez meg mindig az olcsobb kategoriaban ertendö, dragabbak között ott a bd olvaso, teljes blu-ray tamogatas, aranyozott csatlakozok, anyamkinja, lehet fokozni egy darabig..).

[ Szerkesztve ]

(#19879) szucsinka válasza szucsi57 (#19876) üzenetére


szucsinka
őstag

vegyél Asus mini plus-t nekem volt semmi gond nem volt vele talán kivéve a 23.969p-és problémát
de azota kijött egy Brad-féle custom FW szóval állitolag orvosolták .
sokat javult(fejlödött a fw)
de például a wd streaming-al sem nyúlsz mellé most nekem ez van és meg kell mondjam nekem bejön de többet nem is merek mondani ..egy Dune topikban :B :P :DDD
mi szucsi-k tartsunk össze :Y

[ Szerkesztve ]

(#19880) gulyasa válasza ice cube87 (#19872) üzenetére


gulyasa
őstag

Elsősorban nem a kapacitás a probléma - illetve összefügg vele -, hanem a 2.2 TB fölötti kapacitású merevlemezeken alkalmazott 4kB-os szektorméret kezelése (a "hagyományos" 512 bájttal szemben).
Tehát az esetedben a particionálás nem megoldás, attól még a szektorméret nem változik.
Tudom, nekem is volt WD Live-om régen, annak is problémái voltak a 2 TB fölötti HDD-kkel (talán még a 2TB körüliekkel is...), egyik firmware-el sem lehetett teljesen megoldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19881) #75912448 válasza szucsi57 (#19874) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerinted ki a csudát érdekel az, hogy milyen a kezelhetősége valaminek?

Az A-400-on jelenleg nem kevés felhasználónak 6-10mp lehet az audio-k közötti váltás, ha épp sikerül, akkor meg kilép a menübe. Jelenetről jelenetre ugrás hasonló, a Sigma SDK ennél a lejátszónál sem jeleskedik HD MA hangnál. Nem folytatom, mert 2 oldalt írnék csak a hibákról. Pont a kezelhetősége miatt, azaz, hogy a jelenlegi fw-rel kezelhetetlen, nálam egyelőre nincs az ajánlott lejátszók között. Ha elindítsz egy filmet és végignézed, akkor biztos jó médialejátszó, de ez nem mindenkit elégít ki, 90k-ért végképp.

(#19882) ice cube87 válasza dh66e (#19873) üzenetére


ice cube87
csendes tag

Firmware - 1.01.77 (12/2009) van rajta, ez amit legutoljára adott ki hozzá a WD. Az a baj nekem sincs 2TB-nál nagyobb hdd-m, akkor tudnék kísérletezni a partíció felosztással.

[ Szerkesztve ]

(#19883) szucsi57 válasza BBéci (#19875) üzenetére


szucsi57
tag

"Ha majd kipróbálsz és használsz néhány médialejátszót, rá fogsz jönni, mennyire jogos regger megjegyzése. Aminek bosszantó, idegesítő a kezelhetősége, az kukába való."

A Sony tévénk több százezer forint értékű és olyan rossz a menüje, hogy szerintem a tervezője sem látja át. Ugyan ezt tudom elmondani a Pioneer DVD lejátszónkról, a Windows7-ről és az összes mobiltelefonról. Nem is értem, egy sokat tudó kütyünek hogyan lehessen egyszerű a menüje úgy, hogy manuálisan is paraméterezhető maradjon a beállítása?

(#19884) BBéci válasza szucsi57 (#19883) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem érted, hagyjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19885) #75912448 válasza szucsi57 (#19883) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kezelhetőségen nem a menüt értettem, hanem a működését. Jelenleg bughalmaz, ahogy várható volt, nincs ebben semmi meglepő. A HX850 minőségi tévé, vegyél hozzá 30 körül egy Dune TV 102-t, a Mininél szebb-jobb képminősége van. Hibáit ill erényeit 100x leírtuk, visszaolvasható.

[ Szerkesztve ]

(#19886) dh66e válasza ice cube87 (#19882) üzenetére


dh66e
veterán

Nem akarsz egy olyan fw-t felrakni amin nem fog ki egyetlenegy mkv sem és olyan ficsörök vannak benne amit a gyári hírből sem ismer?

(#19887) szucsi57


szucsi57
tag

Ha valami szoftver hibás, az más kategória, akkor azt kell írni! Senki nem akar szoftver hibás, fagyogatós, bukdácsoló lejátszót.

A kérdés ismétlésről: arról nincs szabály, hogy azokat mivel lehet büntetni, akik nem a kérdésekre válaszolnak, vagy csak félválaszt adnak? :-)

Higgyétek el, nem vagyok hülyegyerek, de tényleg nem vagytok hajlandók szóbaállni azokkal, akik nem a legjobbat akarják, hanem a kompromisszumos legjobbat.

Itt van pl. a nagyfelbontású hang. Na ne vicceljünk már! Tuti, hogy ezek felkonvertálások útján készültek - ki az a hülye, aki filmes jeleneteknél ilyen drága technikát alkalmazna? És vajon azok a zenék, amelyeket akkor rögzítettek, amikor még DTS sem volt, hogyan jöhetnek ki HD-DTS formában? Mire rendes ilyen HD tartalmak lesznek, a ma kapható lejátszók már rég a kukákba kerülnek!

(#19888) rappit4 válasza szucsi57 (#19883) üzenetére


rappit4
őstag

Aki már 95ezer forintért média lejátszót vesz az már egy kicsit maximalista valamennyire, ezért elvárhatja az átláthatóságot, azt hogy filmjei egy helyen megjelenjenek és külön leírás tartozzon mindegyikhez. Én ezért vettem média lejátszót, ha akarnám akkor bedugnám a pendriveot a tv-be aztán a 24p stb. hiánya kit érdekel. Ha pedig a hangtechnikához nem értesz akkor légyszíves ne írj róla hülyeségeket :)

[ Szerkesztve ]

(#19889) szucsi57 válasza #75912448 (#19885) üzenetére


szucsi57
tag

Rogger, ez a 101-nél szebb, jobb? Találtam egy helyet, ahol 30 körül kapható a 102-es. Azt a mágikus törtszámot tudja?

(#19890) dani3l válasza szucsi57 (#19887) üzenetére


dani3l
őstag

Körülbelül 5ször ajanlottak mar a Dune 102-t, mint a "kompromisszumos legjobbat". Relative olcso, nagyon jo kepminöseg, egyedüli problemaja a HD hangok kezelese, ami ugye nem erint, szoval nem ertem, mi a problema. De ott van a WD TV Live Streaming hasonlo tulajdonsagokkal, 2 ev garival valamivel olcsobban. Vagy esetleg az Egreat R6S. Ennel hova kell meg kompromisszumosabb? :U

Mellesleg, nem sertesböl, de az utolso ket bekezdesedben nemi ellentmondast velek felfedezni..

[ Szerkesztve ]

(#19891) dh66e válasza szucsi57 (#19889) üzenetére


dh66e
veterán

Minden sigma procis tudja így az is.

(#19892) #75912448 válasza szucsi57 (#19889) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tudja a tört számot, a 101-nél pedig elméletben jobb lehet az új Sigma fejlesztői környezet érkezésével. Ha nem megy tönkre a Dune, abban az esetben a támogatása hosszú ideig biztosított lehet. 30k-ért nem tudnék jobbat ajánlani, ha nincs szükséged HD hangra, akkor 50-ért sem. Bosszantó hibái ennek is lesznek, de melyiknek nem. A lényeg, hogy a képminőségére nem lehet panasz.

(#19893) rappit4 válasza MeszesKPT (#19870) üzenetére


rappit4
őstag

Azt írtad, hogy a laikusként inkább maradsz a jól ismert márkáknál utána meg azt mondod, hogy minden márka érdekel, egyedül a tudása számít.

(#19894) BBéci válasza szucsi57 (#19887) üzenetére


BBéci
titán

Azt elárulom, ez nem tanácsadó iroda, ahol fizetett alkalmazottak ülnek, hanem fórum, itt nem kötelező válaszolni semmilyen kérdésre.

Amit a nagyfelbontású hangokról írtál, az elképesztő tájékozatlanságról tanúskodik. Te azt képzeled, hogy DTS-ben, DTS-HD-ban rögzítenek? Tévedsz. szó nincs felkonvertálásról.
Nem foglak itt és most felvilágosítani, GIYF! Ahogy az angol mondja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19895) szucsi57


szucsi57
tag

Haladunk! :-)

Akkor most ott tartunk, hogy:
Dune 102 vagy
WD TV Live Streaming

Mit jelent az, hogy ha még lesz Dune? Megszűnik? Sufni cég?

A két készülék, ismereteitek szerint van valami lényeges különbség, ami mint felhasználót érinthet?

...................

Cserébe elmesélem, hogy olvastam egy elég jól kivitelezett tesztet, ami kielégítően bizonyítja, hogy az 5Eu-150Eu árkategóriában, a felhasználás szempontjából nincs különbség az olcsóbb és drágább HDMI kábelek között.

Két módon végezték el a teszteket. A berendezés egy lejátszó és egy HD capture kártyás PC-ből állt. A két berendezést különböző kábelekkel kötötték össze és többféle tartalmat játszottak át. Egyik tesztnél a PC által rögzített anyagot képkockánként összevetették az eredetivel kivonásos módszerrel. Ha egyetlen pixel eltérés is lett volna, az fehér háttéren, nagy piros kockaként jelent volna meg. Ilyet nem észleltek. A másik teszt esetében az eredeti és a PC-n rögzített anyag md5 ellenőrző összeget hasonlították össze. Ezeket minden esetben azonosnak találták, tehát a két anyag bitről bitre azonos volt! A tesztek világosan bizonyítják, hogy amit a színhelyességről, a színtartományról és hasonlókról prédikálnak egyes honlapokon, az butaság. Ez persze nem változtat azon, hogy esetleg az olcsóbb kategóriában gyakrabban fordulhatnak elő gyártási hibás kábelek, de ezeket rögtön vásárlás után ki kell cseréltetni.

(#19896) szucsi57 válasza BBéci (#19894) üzenetére


szucsi57
tag

BBéci, ha tudnád, hogy mennyit tudok a hangtechnikáról és a számítógépes hagszerkesztésről, akkor nagyon csodálkoznál. Így aztán hagyjuk a DTS és egyéb parasztvakításos trükközéseket. Különösen az otthoni hangrendszerek tekintetében.

(#19897) BBéci válasza szucsi57 (#19895) üzenetére


BBéci
titán

Az, amit olvastál, lehet akár igaz is, kivéve a konklúziót.
Állítom, hogy a HDMI kábelek kép- és hangminősége között igenis van különbség. Ezt tagadni akkora baromság, mint azt kijelenteni, hogy a Föld lapos.
Éppen holnap fogok HAMA Avinity HDMI kábeleket tesztelni és összehasonlítani.

Nem tudom, mit tudsz a számítógépes hangszerkesztésről, de az egyértelmű, hogy a filmekéről semmit. Még azt sem, mi a különbség a DTS és a DTS-HD Master Audio között.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19898) kovadika


kovadika
őstag

Valaki tudna esetleg ebben segíteni? Ha egy egreat r6s pro-t választok, akkor van benne wifi is, a simában ugyebár nincs. A tv-m nem wifis, csak wifi ready. Tudom-e a smart dolgokat használni a tv-n a médialejátszó wifijén keresztül?
Tovább érdekelne az is, hogy megoldható-e az a dolog, hogy a médialejátszó rá lesz dugva a tv-re, egy külső vinyó a médiára, és az érdekelne, hogy a médiát még a gépre rá lehetne e dugni, és akkor a gépről a médialejátszón keresztül a külső vinyóra pakolni filmeket? Nem akarnám állandóan ki be dugdosni a külső vinyót a gépből a médiába meg vissza.

(#19899) szucsi57 válasza BBéci (#19897) üzenetére


szucsi57
tag

Már megbocsáss, de ha két lejátszandó anyag bitről bitre azonos, tehát a kábel két végén bitről-bitre azonos adathalmaz mérhető - figyelembe véve az időzítést is -, akkor igen nehéz lenne azt állítanod, hogy az általad "látott" különbségek a kábel minőségével állnak ok-okozati összefüggésben!

Persze ha a Hama megfizeti!?

(#19900) MeszesKPT válasza rappit4 (#19893) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Igazad van, ebből annyi bizonyosodott be, hogy laikus vagyok. :)

Fél napnyi olvasgatás után oda jutottam, hogy vagy egy Popcorn Hour A-300-ra vagy egy Dune HD Smart H1-re lenne szükségem.

Köszönök minden eddigi hozzászólást is, most már csak ezzel a kettővel kérném ki az értékes véleményeteket pro és kontra. Külföldi fórumok alapján Dune mellett szól a stabilabb működés, a jobb BD ISO lejátszás, több bemenet; PCH mellett pedig a Gbit-es LAN, újabb Sigma chip, profi saját jukebox, 80+ app.

De engem a ti véleményetek érdekel.

A legjobb összehasonlítást amúgy itt találtam:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.