Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Dorian válasza didros (#19748) üzenetére


Dorian
félisten

.mkv formátumú 1080p-s filmeket keressél. Kódolásból a beépített úgy emlékszem a profile 4.1-et nem ismeri, csak az 5.1-et (ez nem hangsávra vonatkozik) de az 5.1 gyakoribb és a 4.1 átkonvertálható.

regger:
Nem olyan borzasztó az, simán vállalható.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19752) #75912448 válasza Dorian (#19751) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Nem olyan borzasztó az, simán vállalható...

Ha még nem szokott hozzá a szeme a 24p-hez, akkor valóban. 24Hz után visszafelé már nem megy az 50/60Hz :) . Másik megoldás az 50/60Hz plusz valamelyik trumotion technika, de akkor is odavész a mozihatás.

(#19753) BBéci válasza Dorian (#19751) üzenetére


BBéci
titán

Fordítva: csak a 4.1-et tudja lejátszani és szerencsére az a gyakoribb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19754) Tin


Tin
veterán

a hozzáértőktől kérdeznék:

képminőség ügyileg mik a főbb különbségek a Sigma Designs 8672/8673 és a Realtek RTD1186 között? ha mondjuk a kérdés hülyeség, lehet az elődprocesszor, vagy összességében sigma vs realtek összehasonlítás is.

az érdekelne, hogy a színeket, a részletgazdagságot, illetve a felskálázást melyik hogyan oldja meg, melyik a jobb, és mennyivel, mert a hajszálnyival az nem jelentős.

illetve, a két soc között szolgáltatásban milyen lényeges különbségek vannak? pl. a sigma nem tud TrueHD-t, a realtek meg még nem biztos hogy tudja a 23.976-ot...

azért kérdezem csak, mert az utóbbi 1-2 hétben olvasottak alapján kezdem azt gondolni, hogy nem érdemes sigma chipsetes cuccot venni, mert limitáció vannak, míg a realtek meg fejlődik, és lehet, hogy tudja a 24p-t, ami eddig a sigma kiváltsága volt.

most nem 1 évre vennék lejátszót, úgyhogy szeretnék olyat, ami előremutató...

köszi előre is!

(#19755) knf válasza BBéci (#19753) üzenetére


knf
csendes tag

BBéci,

Ha a Dune 102-t teszteled megnéznéd, hogy egyes filmeknek miért nincs hangja analóg kimeneten keresztül? Fisha írta asszem, hogy a DTS nem jön ki rajta, én nem vagyok nagy szaki, de pár film nálam is néma...

Köszi,
knf

(#19756) Fisha válasza knf (#19755) üzenetére


Fisha
őstag

Már egyeztettem vele. :)
Várjuk az eredményeket!

(#19757) knf válasza Fisha (#19756) üzenetére


knf
csendes tag

Király. Amennyire láttam még csak ez egyetlen gyári fimware elérhető...

(#19758) CSorBA válasza knf (#19755) üzenetére


CSorBA
őstag

Azért, mert a DTS-t nem tudja lekódolni. Érhetetlen számomra is, hogy miért.

(#19759) BBéci válasza CSorBA (#19758) üzenetére


BBéci
titán

Most gonosz leszek, de nagyon. Előre elnézést kérek a kemény szavakért!

Aki azoknak a kis szappantartóknak az analóg hangját el tudja, tudná viselni, a kiváló digitális helyett, az meg is érdemli! Számomra az érthetetlen.
Kell egy külső DAC oszt jónapot!

Bocs!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19760) Tin válasza BBéci (#19759) üzenetére


Tin
veterán

ha már úgyis "minőségiskedsz":) írhatnál az én hsz-emre is. te legalább eléggé kritikus vagy:)

(#19761) CSorBA válasza BBéci (#19759) üzenetére


CSorBA
őstag

Nem azzal van a gondom, hanem ha valaki vesz egy 102-t, amit TV-re köt közvetlen. De régi a TV-je, és nincs HDMI-je, hanem analóg köti rá. A film, meg amit meg akar nézni, DTS hangsávval van. Megnézheti, csak épp nem lesz hangja. Ez a baj.

(#19762) cekkk válasza CSorBA (#19761) üzenetére


cekkk
veterán

Mert gondolom nem fizették ki a licenc díját hozzá. :(((

(#19763) rappit4 válasza Warter (#19741) üzenetére


rappit4
őstag

Eredeti menüvel együtt gondoltam a Full BD ISO-t és igen az eGreat s100-as tudja a BD ISO-t eredeti menüv együtt megjeleníteni :)

(#19764) rappit4 válasza robi-k (#19721) üzenetére


rappit4
őstag

Amúgy azt nem értem, hogy régik hogy hogy tudják az új hiper szuperek meg nem ? :D

(#19765) Kulbi válasza gulyasa (#19740) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Egy rövid mellékes kérdés: A menüben hol lehet a filmek könyvtár "moddingját" állítani?

Köszi.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#19766) rappit4 válasza rappit4 (#19764) üzenetére


rappit4
őstag

Na úgy néz ki az s100-at kihagyom, mert sigma chip ellenére is riceg a 23,987fps.... a kérdés az, hogy a Mede8er MED-450x2 riceg-e? Valaki tapasztalat esetleg? (magyar fórumot nem találtam)

(#19767) Mezga Aladár válasza BBéci (#19759) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Most gonosz leszek, de nagyon."

Az voltál. :DDD

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19768) Warter válasza rappit4 (#19763) üzenetére


Warter
őstag

Nem tudom hol láttál ilyet, direkt megnéztem több oldalt is és mindenhol simple BD navigation szerepel, magyarul a full menüt nem tudja.

BD Playback: Connect with BD ROM to playback BD, simple BD navigation, multi-subtitle and multi-audio track, chapter selection are supported. At same time, BD25,BD50,MINI BD,BD-9,BD ISO can be play smoothly.(most file extension is .TS、.MKV, .AVI etc) Note: Blu-ray disk playback need the special BD-ROM(Egreat is offerred)

[ Szerkesztve ]

(#19769) robi-k válasza rappit4 (#19764) üzenetére


robi-k
őstag

A válasz pofonegyszerű: azokban más processzor van (Sigma SMP 8642(3)), ezért nem győzzük hangoztatni, hogy akinek "régi" processzorra épülő médialejátszója van (Dune Prime/Base 3.0, HD Smart/Max/Duo; Popcorn C/A200, A210), és nem kell neki a full 3D, annak jelen állás szerint nem érdemes lecserélni a "régi" készülékét egy újabb médialejátszóra :N

(#19770) BBéci válasza Tin (#19760) üzenetére


BBéci
titán

Mostanában nem hasonlítottam egymáshoz Realtekes és Sigmás lejátszókat, ezért nem tudok válaszolni.
A következő napokban éppen olyasmit tervezek a tegnap említett készülékekkel.

(#19762) cekkk
Akkor a DTS semmilyen formában nem szólalna meg, mint a régebbi LG tévék esetében.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19771) gulyasa válasza Kulbi (#19765) üzenetére


gulyasa
őstag

Custom firmware-ekben van:
setup/Beállítás - Rendszer - Menu Customization - Custom Video Menu...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19772) cekkk válasza BBéci (#19770) üzenetére


cekkk
veterán

De kiküldeni ki tudja, ott a konvertálást nem a lejátszó hanem az erősítő végzi, ezért is gondolom, hogy nem lett megvásárolva. :U :K

(#19773) i@lex


i@lex
őstag

Hát nem egy eyecandy... :)

[link]

(#19774) rappit4 válasza Warter (#19768) üzenetére


rappit4
őstag

http://forum.m4p.hu/index.php?showtopic=2374 olvass! :D "Menüs BD ISO tesztelve! Hibátlan minden tekintetben! Kiválasztjuk hogyan szertnénk indítani (menüvel vagy anélkül), és már nyitja is meg a teljes menüt,sokkal gyorsabban mint egy BD lejátszó. Itt már ugyanúgy navigálhatunk,mint a gyári lemezen,a világon semmi különbség nincs. "

(#19775) rappit4


rappit4
őstag

Úgy látszik idén nem veszek lejátszót :( Rohadjanak meg, hogy nincs egy normális lejátszó 40k alatt ami nem röcög, normálisan viszi a 23.976fps-t és van benne jukebox -.-"

(#19776) cekkk válasza rappit4 (#19775) üzenetére


cekkk
veterán

Rakjál össze egy htpc-t ;]

(#19777) Warter válasza rappit4 (#19775) üzenetére


Warter
őstag

Ott a Mede8er MED600X3D 38717 Ft .

(#19778) knf válasza robi-k (#19769) üzenetére


knf
csendes tag

Az én Dune 102-m HDMI-n van egy LCD-re kötve és RCA-n a régi prologic hifire. Ez azért kell, mert a hangzás még így is jobb, mint a TV ócska hangszórói... Sajna most nincs keret egy új hifire is. Ettől függetlenül a lejátszónak nem kéne tudni átkonvertálni?

knf

(#19779) robi-k válasza knf (#19778) üzenetére


robi-k
őstag

Tudja a DTS-t a Dune, csak az idióta release-kel van gond, sokszor nem a szabványos DTS kódolást használják (24-bit, 96 kHz helyett pl. 48,0 KHz, 24bit kódolást). Amúgy pedig van egy Dune javító csomag a 101/301/102 lejátszókhoz, ami javítja a dekódolást, azt nagyon javasolt alkalmazni.

(#19780) Fisha válasza robi-k (#19779) üzenetére


Fisha
őstag

De gyakorlatilag csak 24/48-as dts releasek léteznek, legalábbis a túlnyomó többség ilyen. Én végül nem is találtam "szabványosnak" tekinthető változatot. Ha valakinek van ilyen viszonylag kicsi sample-ja, azt örömmel letesztelem.

A javítócsomag ezen a problémán sajna nem segített.

Amúgy van mód dts -> ac3 konvertálásra, szóval nem kell senkinek a kardjába dőlni. Egy apró kellemetlenség ez, az biztos, de reméljük, előbb-utóbb orvosolni fogják, így drukkolunk, hogy nem licenszelési problémáról van szó. :)

(#19781) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Ha valakinek olyan medialejátszó kell, ami majdnemhogy mindenevő, de azért jó minőségű képre és hangra is vágyik (3D mondjuk annyira nem számít) de zene igen.

Akkor a komoly BD playereknél (Cambridge 751, Oppo 95 stb.) olcsóbb megoldásokban milyen kompromisszumokat kell kötni? Egy Dune HD max pl alkalmas jó minőségű zenehallgatásra egy komolyabb erősítő és hangfalpáros mellé? Értem ez alatt pl Flac file-ok lejátszását.
Azért ez még mindig 1/3-ad áron van az említett két BD játszó mellett.

Bocs, ha nem vagyok teljesen egyértelmű, csak az érdekelne miben gyengébb egy Dune vagy egyébként más hasonló árkategóriás MP egy komoly BD/médialejátszóhoz?

Rederik

(#19782) Dorian válasza Rederik (#19781) üzenetére


Dorian
félisten

Ha csak médialejátszó kell akkor Dune Smart D1. Ugyanaz, mint a Max, csak optikai egység nélkül. (és olcsóbban). Zenehallgatással kapcsolatosan azt olvasni (én nem is próbáltam ki), hogy a Dune-k analóg kijárata nem túl acélos (a digitális jó) ezért külső DAC kell mellé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19783) rappit4 válasza Warter (#19777) üzenetére


rappit4
őstag

Ez sem kezeli normálisan a 23.976 fps-t
cekk: most is az van, vagyis a rendes gépemet hurcolom a tv-hez :D (XBMC nagyon jó program)

(#19784) BBéci válasza cekkk (#19772) üzenetére


BBéci
titán

Hidd el, licensz hiányában a "nem támogatott audio kodek" felirat jelenne meg a képernyőn és néma lenne a filmlejátszás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19785) Rekro válasza rappit4 (#19783) üzenetére


Rekro
aktív tag

Ezt hol olvastad? Amit én olvastam eddig fórumot/bloggot ott azt írták müködik

(#19786) CSorBA válasza rappit4 (#19783) üzenetére


CSorBA
őstag

Pedig elvileg de, már kezeli 1.04 óta.

(#19787) rappit4 válasza CSorBA (#19786) üzenetére


rappit4
őstag

Igen utána néztem és tényleg így van :) Esetleg nem tudod, hogy a MED450X2 is tudja-e?

(#19788) HarryDEC válasza Warter (#19777) üzenetére


HarryDEC
tag

Ez Szlovák bolt, ugye?

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#19789) lord_m


lord_m
senior tag

Üdv!

Szülőket lehet, meglepném egy médialejátszóval, ami "mindent" visz. Semmi erősítő meg ilyen kütyüjük nincs, talán majd idővel, csak full hd lapos TV , HDMI-vel.

Egreat r6A-II esetleg 15 körül használtan jó vétel lehet ?

Mennyivel tud kevesebbet r6s-nél, ahogy olvasgattam már firmware frissítés nem igazán van hozzá egy ideje..

Köszi.

(#19790) vieri2000 válasza HarryDEC (#19788) üzenetére


vieri2000
tag

Igen Pozsonyi.

(#19791) cekkk válasza BBéci (#19784) üzenetére


cekkk
veterán

Elhiszem én neked, de úgy gondoltam volna, hogy olyankor csak kitolja magából a digitális adatot és majd az erősítő kezd vele valamit :DDD
Majd egyszer utána olvasok.

(#19792) densie


densie
csendes tag

Sziasztok. Médialejátszót szeretnék beszerezni. Elvárásaim tudjak vele ncore-ról letölteni, lehetőleg minden evő legyen, 3d-t még elnézem neki, ha lehet inkább belső vinyós legyen, tudjak vele böngészni a tv-n mert nem smartos. Ha wifiset veszek azzal az internetet át tudom laptopra küldeni magyarul egy wifis routert kitudok vele váltani? Lehetőleg 40körül.

(#19793) jracz válasza rappit4 (#19766) üzenetére


jracz
tag

Ez a ricegés nagyon szubjektív dolgog.
Hiszen azért eléggé sok média playert eladtak már realtek csippel és a legtöbben ezt nem látják vagy együtt élnek vele.
Tehát ha valaki azt mondja egy konkrét tipusról, hogy nem riceg, lehet, hogy csak nem látja.
De ha a relteakes lejátszók ricegnek, a sigmás lejátszóknál meg HD hang problémák vannak, akkor marad a PC?

(#19794) szucsinka válasza jracz (#19793) üzenetére


szucsinka
őstag

Nekem volt egyszerre realtek 1185-ös Asus mini plus, és Wd tv strreaming realtek sigma8670-el szerelt
lejátszóm próbálgattam több filmel is.:

konkrétan aki nem látja a ricegést az vak... nézzen muzsika tv-ét.. :B

[ Szerkesztve ]

(#19795) rappit4


rappit4
őstag

Utána néztem és a med600 tűnik nekem a legmegfelelőbbnek. Már csak az a kérdés, hogy rtd1186 riceg-e? Most egyik helyen azt irják nem máshol meg azt hogy igen...

(#19796) gulyasa válasza densie (#19792) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha rám hallgatsz, jobb kerülni a konkrét "virágboltok" megemlítését névvel együtt...
Vagy itt fognak megrendszabályozni vagy a "virágboltba" nem fognak többé beengedni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19797) kisgyerek85 válasza densie (#19792) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem.

A wifije úgy működik mint a a laptopodba. Tehát kliens módba. AP-t nem tud.

Ez minden médialejátszóra igaz. Típust nem tudok mondani, hogy mi lenne jó neked. De a böngészés eléggé felejtős. Médialejátszót arra kell venni amire a neve is utal! Smart dolgok csak parasztvakítás.

(#19798) dani3l válasza densie (#19792) üzenetére


dani3l
őstag

Playert majd a szakik ajanlanak, de el kell keseritselek, egy wifis routert esetleg egy masik wifis routerrel fogsz kivaltani, nem medialejatszoval.. A böngeszest es hasonlokat sem eröltetnem ilyen kütyün, nem erre valo, es csak magadat fogod szivatni vele. Letölteni meg talan jo lehet, ha nincsenek olyan igenyeid, mint amiket gyakran olvasni, hogy "többszaz torrentet tudjon egyszerre futtatni" es tarsai..
Mellesleg 40k-ba egy normalisabb router kerül, nem egy minden egyben kombo.. :U

Szoval szereny velemenyem szerint jobban jarsz, ha filmnezesi celokra keresel egy arra tökeletesen megfelelö lejatszot, minden mas sallangot pedig elfelejtesz, es hasznalsz hozzajuk tovabbra is celeszközt..

[ Szerkesztve ]

(#19799) knf válasza dani3l (#19798) üzenetére


knf
csendes tag

A napokban vásárolt Dune 102-m beépített torrent kliense tök jól működik. Software standby kikapcsolva is tölt és vissza is oszt. PC-ről kábelen vagy wifin egyszerűen rámásolható a torrent file. Egyenlőre csak 5-6 párhuzamos letöltést próbáltam, azzal simán elboldogult. Az viszont fontos, hogy eközben már nem sikerült egy hd filmet megnézni, mert a processzor teljesítmény azt már nem bírta akadozás nélkül...

knf

(#19800) rappit4 válasza rappit4 (#19795) üzenetére


rappit4
őstag

Írtam a Mede8er hivatalos fórumár és megerősítették, hogy ki van javítva a hiba már csak a firmware elkészülésére kell várni. (Már rendelem is a MED600X3D-met :))

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.