Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Dorian válasza i@lex (#18347) üzenetére


Dorian
félisten

HD hang probléma nem oldódott meg, de azon a hangcuccon hallgatva felesleges is HD-s hangsávú filmeket beszerezned.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18352) i@lex


i@lex
őstag

Majd a későbbiekben akkor én is beruházok egy másik hangfalszettre. De maga az erőlködőről én csupa jót hallottam.

Na mindegy, köszi még egyszer a válaszokat. Én inkább az a fajta ember vagyok, aki a saját fülének és szemének hisz. :)

Emlékszem amikor a TV-met vettem anno (Panasonic P42G30E), akkor is össze-vissza válaszokat kaptam, hol jót hol rosszat, aztán bekapcsoltam és moshattam fel magam után, mert behugyoztam a képminőségtől. :)

[ Szerkesztve ]

(#18353) TCr válasza i@lex (#18352) üzenetére


TCr
veterán

Nem csak a hangsugárzók kevesek a HD hangokhoz, az erősítő is.

Aki meg Neked anno a G30-ról rosszat mondott, az szimplán bekaphatja. ;)
Tavaly a legjobb képminőségű 2D plazma volt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18354) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Jó ideje olvasom már a topikot egy 50e Ft. körüli lejátszót keresve amit elsősorban bd-isok/mkv-s sorozatok nézésére használnék ugye így még elég egyszerű lenne a választás, de ha már veszek egy specifikus lejátszót szeretném, ha a 3d tartalmakkal is megbírkozna.

A kérdésem az lenne, hogy pl. egy Asus O!play bds-700 milyen hátrányokkal rendelkezik egy dune-vel szemben a teszt/specifikáció alapján a médialejátszója kezeli a legtöbb formátumot van benne egy bd player és kb. megyezik a dune 301 árával.

köszi

(#18355) Warter válasza Rekro (#18354) üzenetére


Warter
őstag

Éppen csak az SMB-t és az NFS-t nem tudja. DLNA-val meg szívjon az akinek 2 anyja van.

(#18356) Rekro válasza Warter (#18355) üzenetére


Rekro
aktív tag

De pl. képminőségben nincs hátrányban egy dunevel/popival szemben?

(#18357) Warter válasza Rekro (#18356) üzenetére


Warter
őstag

Nem hiszem, azért nem rossz az a Qdeo chip. Persze egymás mellé kéne őket tenni, hogy egyértelműen ki lehesen mondani, hogy melyik a jobb. Bár gyanítom, egy átlagos TV-n nem fog lesz szignifikáns különbség.

(#18358) Tölgy


Tölgy
csendes tag

Sziasztoki! Láttam a korábbiakban, hogy valaki már rendelt Popcorn A-400-at. Kitudja hol lehet rendelni?

(#18359) BBéci válasza i@lex (#18349) üzenetére


BBéci
titán

Azzal a szettel semmi hátrányod nem lesz abból, hogy a TV-101 csak esetlegesen, válogatósan képes lejátszani a HD hangsávokat.
Ahhoz, hogy ki tudd használni a veszteségmentes tömörítés által nyújtott pluszt, legalább 400000 forintos hangrendszer kellene. Az Onkyo szett egyutas dobozkái a DTS core potenciálját sem tudják kiaknázni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18360) dh66e válasza Ledfold (#18324) üzenetére


dh66e
veterán

Mire gondolsz ?
Arra hogy minden ismert formátumot vigyen akkor nincs vagy csak drágán.Szóval kéne tudni hogy mit néznél rajta.

(#18361) Chrys_ válasza Tölgy (#18358) üzenetére


Chrys_
addikt

Németben rendeltem a hivatalos weboldalon, meg is érkezett, itt van az asztalomon a dobozban :) Ma be is állítom, és megnézem, megjelent-e már az új FW hozzá.

(#18362) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Akcióban adják új előfizu mellé a Philips HMP3000 HD típusú kütyüjét (Vidanetnél). Mivel nem volt még médialejátszóm - sőt, lapostv-m sem, az is most lesz csak - ezekről csak nagyon halvány elképzeléseim vannak.
Jól látom, hogy a fenti cucc nem beépíthető vinyós, de mondjuk külső vinyóval kompenzálható.
Vagy felejtős ezért inkább?
Egyáltalán azt sem tudom, hogy kell-e ez nekem, eddigi filmnézéseim DVDRW módszerrel valósultak meg (kírtam, majd töröltem). Az új tv-t viszont össze tudom kötni majd a pc-vel, de akkor kell vagy 10m istentudja milyen kábel, és be kell kapcsolva lenni a tv-nek is.
Arra is kíváncsi lennék, ki hogy szoktáta a médialejátszót használni?
Köszi
Magicrat

(#18363) Ed Parker válasza Warter (#18355) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

egyébként az mire jó,te már használtad?
nekem minden cuccom tudja,de még szólni nem hallottam. :F

(#18364) Rekro válasza Warter (#18357) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszi a gyors válaszokat!

Igazából egy 50st50 mellé kellene valami és így ránézésre árban és tudásban se tünt rossznak ez az Asus O!play bds-700, de lehet most már megéri megvárni az új dunéket decemberben(ha jönnek egyáltalán;p).

A fő gondom tényleg az, hogy a mostani lejátszóknál mindegyiknél említenek valami hibát/hiányosságot

(#18365) robi-k


robi-k
őstag

Van új, hiba-javított FW a Popcorn Hour A400 lejátszóhoz. Letölthető a hivatalos honlapról.

Rekro: vegyél Popcorn A400, ha sürgősen kell, a németeknél még van.

[ Szerkesztve ]

(#18366) Ed Parker válasza robi-k (#18365) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na mi lesz,veszel uj popit vagy vársz a dune fikciójára? :D

(#18367) vieri2000 válasza Multibit (#18331) üzenetére


vieri2000
tag

Köszi. Én csak a tv-ről (kábel) gondoltam felvenni. Sima adást amikor az ember nem ér rá beprogramozza és később megnézi.

(#18368) Rekro válasza robi-k (#18365) üzenetére


Rekro
aktív tag

Vennék én, ha itthon is a hivatalos oldalon kínált 250dollár körüli áron hozzá lehetne jutni, de majdnem a duplája és 60k-t szánok rá jelenleg.

(#18369) Chrys_ válasza robi-k (#18365) üzenetére


Chrys_
addikt

Az A400 a hálózati beállítások és egy táp ki/be után már ellenőrzi is, és letölthetővé kínálja. Én feltelepítettem, és belenéztem néhány 3D filmbe: Transformers 3, Avengers, Titánok haragja. Mind hiba nélkül futott (max. 20 perceket néztem, vannak ismert hibák, amik későbbi FW-ben lesznek javítva).
A héten meg akartam nézni a Total Recall-t az A300-zal, de pár perc után mindig befagyott, maradt a PC. Viszont az A400 hiba nélkül viszi.
Szóval ezek után eldöntve, van egy eladó A300-m :)

(#18370) Ed Parker válasza Chrys_ (#18369) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

milyen a gép működésre?
gyorsabb az a300-hoz képest?

(#18371) Ledfold válasza dh66e (#18360) üzenetére


Ledfold
tag

Xvid és divix avikra gondolok. Örülnék ha mondjuk a DVD isoval és az mkv-val is elboldogulna. A DVB-t az fontos. Most WD TV liveom van ami jó is, csak gondoltam ha amúgy is kell DVB-t dekóder és lenne olyan ami egyben tudja akkor nem kellene két eszköz.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#18372) Chrys_ válasza Ed Parker (#18370) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem az A300-zal sincs gond ebből a szempontból, kivétel a sok alkönyvtárat tartalmazó könyvtár listázása. De az ugyanolyan szar a 400-n is (scrollozásnál mindig frissít).
Ami engem még zavar (semmi változás az előző géphez képest), az a hangsávok és a feliratok választásánál a verziók meg nem jelenítése, csak sorszám van még mindig.

(#18373) Ed Parker válasza Chrys_ (#18372) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor tkp kaptál 300€-ért egy uj házat és 3D támogatást?

(#18374) Chrys_ válasza Ed Parker (#18373) üzenetére


Chrys_
addikt

- az A300 eladási ára, + azon filmek lejátszási lehetősége, amelyek nem mentek az A300-n (van belőle néhány). A VXP-ről nem tudok nyilatkozni.

(#18375) Ed Parker válasza Chrys_ (#18374) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én buktam az a300on,de végülis lett másik lejátszóm,amivel már nincsenek kompromisszumok.

(#18376) marcyman


marcyman
aktív tag

Mint nagyon hozzá nem értő kérdeznék tőletek NAS HDD felől.

A WDTV live gépemhez kellene valami olyan megoldás, amivel:

- Tudok torrentezni, letölteni, feltölteni Ez nagyon fontos, bár nem tudom, hogy hogyan is működik ez. Egyáltalán hogyan tudom beállítani a letöltést? Van egy külön menüje a NAS-nak? Azért lenne fontos, hogy ne kelljen egész éjszaka az asztali gépnek mennie feltöltés miatt.
- Rá tudom kötni a WDTV-re, mint külső winchestert (USB-vel).
- Rá tudom kötni a hálózatra is. (Elérhető legyen interneten keresztül pl.)

Tehát egyszerre lenne kötve a WDTV-re USB-vel + a hálózatra is. Azért, mert gondolom a BD50-et nem fogja nekem átvinni a hálózaton keresztül.

Amit kinéztem: WD MyBook Live 1Tb Gbit LAN (3.5)
Illetve: ZyXel NSA310 1 lemezes hálózati adattároló + valamilyen vinyó

A WD tűnik ideálisnak, mert ugyanaz a márka, de javítsatok ki ha tévedek.

Köszönöm!

(#18377) dh66e válasza Ledfold (#18371) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha ilyen igényeid vannak 30 alatt nincs szerintem ilyen hacsak nem használtat veszel az aprón.
Szerintem hagyd meg a Live-t és vegyél egy olcsó DVB-T vevőt az a legbiztosabb megoldás ha nem akarsz több tízezret kiadni egy új kütyüre.
Most tesztelgetek egy Wayteq HD95CX boxot -mert eladják-a vevő része az nagyon jó egy csomó funkcióval, avi-t,divx-et még nem próbáltam még csak mkv-t minden mennyiségben azzal jól elboldogul a lejátszó része.

(#18378) gulyasa válasza marcyman (#18376) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem tudom, melyik Live-od van, de a régire léteznek olyan custom fw-k, amelyekben eleve van torrent kliens...

A torrentezés alapjait nem akarom elmagyarázni, arra megvannak az azzal foglalkozó specializálódott oldalak.
Amúgy a NAS-okról a torrentezés úgy működik (nagy általánosságban), hogy a rajtuk futó torrent kliensnek van egy hálózaton keresztül, internet böngészőben elérhető felülete, ahol PC-ről menedzselni lehet a klienst.
A tracker oldalon kiválasztod a letöltendő anyagot és letöltöd a hozzá tartozó "*.torrent" fájlt, amit a kliens webes felületén betöltesz. Ennyi.
A WD TV Live-ra készült custom fw-ekben található torrent kliens kezelése is hasonló.

Megjegyzés: a NAS-okon lévő USB nem arra való, amire használni akarod. Csak PC-ről/-re fájlműveletekhez használhatók.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18379) marcyman válasza gulyasa (#18378) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszönöm az infókat!
A torrentezés részt nagyjából vágom, csak ezzel a NAS-sal nem voltam tisztában.

Nekem a legújabb WDTV Live van meg. Nem rég vettem, garanciás, nem szeretnék "belenyúlni". (Ha egyáltalán ebbe bele lehet.)
No meg amúgy is jobb megoldás lenne a NAS.

(#18380) szucsinka válasza marcyman (#18379) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem is a live streaming van sajnos nincs hozzá és valszeg nem is lessz torrent-es azaz custom FW mert a wd letitkositott valamit a firmware -ben

(#18381) tomic


tomic
addikt

A WDTV Live kezeli a BD3D formátumot?

(#18382) Ed Parker válasza tomic (#18381) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tudtommal csak 2-3 lejátszó kezeli, az ergreat r6s,popi a400 és az xtremer prodigy.
de majd a többiek kijavítanak ha mégsem.

(#18383) Toobee válasza Ed Parker (#18382) üzenetére


Toobee
veterán

Van azért egy pár. A kínaiak belerakták pár lejátszóba, az új Realteket.

https://barbieripnk.hu/

(#18384) Ed Parker válasza Toobee (#18383) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor ok,én ezt a 3-at tudtam.

(#18385) szucsinka válasza Ed Parker (#18384) üzenetére


szucsinka
őstag

az 1186-os ból itt van néhány :) :[link]

(#18386) Ed Parker válasza szucsinka (#18385) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nyilván abból mind.

(#18387) Multibit válasza vieri2000 (#18367) üzenetére


Multibit
veterán

Kábel? Akkor DVB-C. Ilyen tunerrel egybeépített mp-ről nem tudok. Vagy veszel egy STB-t, vagy egy asztali BD-recordert - ha a tévéd nem tud felvenni.

(#18388) robi-k válasza Ed Parker (#18366) üzenetére


robi-k
őstag

Popit biztos nem veszek, új Dune-t sem valószínű (nincs 3D TV-m - tehát felesleges, a mostani 3D nem nekem való, nagyon jól elvagyok a G20 panammál). Inkább most barkácsolgatok a Dune-vel (bár egyszer már csúcsán ráfaragtam a figyelmetlenségem/hiszékenységem miatt, brrr :( )....

(#18389) jani8787


jani8787
tag

Hali!

Erről mik a vélemények: http://www.orionelec.com.cn/pdf/DVBT-R700.pdf , http://84.2.39.226/twpo/page.php?cid=1097980&vf=2012-11-14
ennyit megér nem? vajon mekkora tárolót kezelhet? hdd? vagy csak pendrive?

jól gondolom, hogy ez lejátsza a népszerű fájlokat, fel is vesz tv adást, és dvb-t tuneres? nekem csak egy régi tvre kellene...scart vagy AV csatlakozóval.

Esetleg bármi más hasonló áron, hasonló tudással van?
köszi...

(#18390) fxgladiatus


fxgladiatus
csendes tag

Szeretném kikérni a hozzáértők véleményét. Rengeteg médialejátszó létezik. Szinte azonos tudással, de óriási árkülönbséggel. Mégis mi az, ami végett ilyen nagy a szórás. Az 5.1-től, és a 7.1-től most tekintsünk el, ez most nem lényeges. Ime néhány.
ONKYO BD-SP309 3D 60 ezer ft.
http://proteusaudio.hu/index.php?/Blu-Ray-lejatszo/ONKYO-BD-SP309-3D-kepes-Blu-Ray-lejatszo

Harman/Kardon BDT-30 3D 90 ezer ft.
http://proteusaudio.hu/index.php?/Blu-Ray-lejatszo/Harman/Kardon-BDT-30-3D-Blu-Ray-lejatszo

Cambridge Audio Azur 751BD 3D 200 ezer ft
http://www.cambridgeaudio.com/assets/documents/751BD_tech_spec.pdf

Asus O!Play BDS-700 60 ezer ft.

http://www.asus.hu/Multimedia/Bluray_HD_Media_Player/OPlay_BDS700/

A végére hagytam az Asust. Elfogadható ár, Mindent visz, szó szerint. Akkor mégis mi alapján lehet választani ezek közül. Mi a különbség, miért kerül az egyik 60 ezerbe, a másik 200 ezerbe?

(#18391) Warter válasza fxgladiatus (#18390) üzenetére


Warter
őstag

Fáradj át ide: Blu-Ray lejátszót, de milyet??
Egyébként meg a felhasznált anyagok és alkatrészek, a márkanév, stbstb.

(#18392) betyarr válasza kisgyerek85 (#18241) üzenetére


betyarr
veterán

te tudsz lejátszási listát létrehozni?le van írva a hogyanja a user manual-ban,de nekem nem csinálja.ha meg egy fájlon állok és nyomom a gombot,akkor inaktív az a lehetőség.
egyáltalán lehet?

(#18393) robi-k


robi-k
őstag

Egy felhasználó véleménye az új A400 VSP moduljával kapcsolatosan.
Lehet, hogy valóban igaz a Dune képviselőjének észrevétele, hogy a Sigma által a 891x procikba beépített VXP nem ér semmit?
Kérdés azokhoz, akik már megkapták az új A400-st: ti mit vettetek észre (ha egyáltalán észrevettetek valamit) a VXP modul működéséből?

(#18394) erdoke válasza marcyman (#18376) üzenetére


erdoke
titán

A WD Live Streaminggel szvsz nem fogsz tudni torrentezni, bár nekem a többi is alkalmatlan lenne erre a célra.
A MyBook Live viszont nálam bevált, szépen játszanak le róla a hálózati játékosok, és a sebessége is megfelelő (up to 50 MB/s, bár az új routerrel még nem tudtam kipróbálni).

A legjobb aláírás a héten

(#18395) liszi70 válasza erdoke (#18394) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon közelivé vált számomra egy használt Dune HD Max beszerzése, ha minden igaz, 1 óra múlva veszem át. Erre a játékosra is igaz, amit a torrentezésről mondtál, hogy alkalmatlan igazából erre a célra? És ha igen, miért?

(#18396) robi-k válasza liszi70 (#18395) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune HD Max nagyon is alkalmas torrentezésre (természetesen, megkötésekkel), és akár Transmission torrent kliens is telepíthető a gyári mellé.

(#18397) erdoke válasza liszi70 (#18395) üzenetére


erdoke
titán

A én letöltési feltöltési sebességemhez ill. szokásaimhoz kevés, amit a lejátszókba (eddig) épített vas bír. Ha számodra elég, és nem zavar be a hálózati lejátszásba, akkor hajrá.
A desktop helyett használt Ultrabbokom 4-5 W-ot fogyaszt kijelző nélkül (+ a rákötött 3 db notivinyó, amikre töltök), szóval még csak fogyasztásban sincs előnye a lejátszónak. Nálunk a lejátszó csak multimédiás tartalmak lejátszására használatos. Már a netes videókat is máshonnan küldjük a TV-re.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18398) cekkk válasza erdoke (#18397) üzenetére


cekkk
veterán

Erdoke, jól láttam, hogy Debreceni tetszik lenni ? :D

Akkor egy Dune-HTPC összehasonlítás valamikor? :D :DDD :DDD

(#18399) erdoke válasza cekkk (#18398) üzenetére


erdoke
titán

Próbáltam XBMC-t és MPC-t desktopról és laptopról, különösebben nem hiányzik a "felhasználói élmény"... Ahogy írtam korábban, nálunk kizárólag 2D filmlejátszásra kell a szerkezet, és heti 2-3 alkalommal nézünk valamit, amire tökéletes a Dune, de WD Live Hub is majdnem olyan jól szuperál(t). Egyelőre az utóbbit hurcolászni szoktam hétvégi nagyszülős filmezésekre, hála a beépített merevlemeznek, de lehet, hogy eladom.

A legjobb aláírás a héten

(#18400) liszi70 válasza erdoke (#18397) üzenetére


liszi70
nagyúr

Biztos igazad van, nekem is inkább a laptopommal kellene letöltenem, nem az asztali géppel, ami sokkal többet fogyaszt. Azt nem értem, eddig miért nem azzal csináltam??? Most majd kipróbálom ezzel a Dune-nel a torrentezést, ha nem f@sza, csinálom én is laptoppal. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.