Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Integrator


Integrator
aktív tag

Ugye van az SBS, meg a OU. Ezek nem FullHD3D-k, hanem felezettek vagy vízszintesen, vagy függőlegesen, függően, hogy SBS/OU. Eddig jól gondolom? Akkor a Frame Packing az mi? Ez lenne a FullHD3D?

(#19602) gulyasa válasza Integrator (#19601) üzenetére


gulyasa
őstag

Talált.
Az eredeti bolti bluray-eken frame packing 3D van.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#19603) cdl


cdl
senior tag

A Popcorn A-210-es lejátszónak SATA II vagy III-as csatlakozása van?
Vennék majd egy merevlemezt bele, csak tudjam mit keressek.

(#19604) bostone


bostone
addikt

Tudna valaki ajánlani egy rendkívül kedvező árú lejátszót?
Amire szükségem van:
- rca kimenet
- hdmi kimenet
- távszabályzó
- avi, mp4; 1-2 gigás filmek, leginkább feliratosak!!!
- főleg pendrive-ról, néha külső vinyóról
- akadás mentesen
- gyerek és nagymama is tudja használni, de inkább a nagymama, tehát a kezelése egyszerű legyen, mint egy faék!

(#19605) gyiku válasza cdl (#19603) üzenetére


gyiku
nagyúr

a sata csatlakozo egy fajta, a II ill a III csak az atviteli sebesseget jelzik. nyugodtan vegyel sata III-as vinyot, visszafele kompatibilis.

hüllő

(#19606) dh66e válasza bostone (#19604) üzenetére


dh66e
veterán

Legolcsóbban egy régi wdtvhd megfelel erre a célra aprón 8k-ért is lehet néha kapni,viszont ha később mkv is szóba kerülne(magasabb bitrátájú,újabb kódolású) esetleg dts lekeverése sztereóra fontos akkor nem ajánlott..Az újabbakból mindegyik alkalmas erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#19607) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

A Mede8er magyar oldalán olvastam a hivatalos forgalmazók listáját és, hogy elméletben ezek adnak csak regisztrációs kártyát. Az Iponnál akarok venni pár dolgot és láttam, hogy náluk is kapható Mede8er termék, de a hivatalos forgalmazók listáján nincsenek fent. Ha náluk veszem a lejátszót nem kapok hozzá regisztrációs kártyát?;Oo

köszi

(#19608) bostone válasza dh66e (#19606) üzenetére


bostone
addikt

Teljesen láma vagyok a témában. Néhány típust szívesen fogadnék (legalább hármat), hogy legalább legyen összehasonlítási alapom. A ph keresőben az asus cuccait dobja fel elsőre, de a fórumokon többen fintorognak, hogy a cég nem erős oldala a médialejátszó.

(#19609) zsistvan


zsistvan
tag

Nekem az lenne a kérdésem a Dune tulajokhoz, hogy milyen használati útmutatót kaptak a készülékhez?

Ahol én venném ott van egy link a hivatalos hazai forgalmazóhoz. Ha azon keresztül nyitom meg az oldalt, akkor kiírja, hogy nem fogok regisztrációs kártyát kapni, így magyar használatim sem lesz. Ez ok, de angol nyelvűt sem láttam sehol.
Nyugtassatok már meg, hogy az azért van hozzá, mert ez lesz az első lejátszóm, és mindenképpen el szeretném olvasni. A gyártói oldalon is csak egy online-t találtam, ahol általánosan van leírva az összes típushoz.

Létezik olyan, mint a WD-hez ami nagyon részletesen leír minden beállítást?

Köszönöm,
István

[ Szerkesztve ]

(#19610) cekkk válasza zsistvan (#19609) üzenetére


cekkk
veterán

Honnan vennéd a lejátszót?

(#19611) Tomix24 válasza BBéci (#19600) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez már egy éve kb köztudott :D

[ Szerkesztve ]

(#19612) Patice válasza knf (#19521) üzenetére


Patice
Topikgazda

A net, hogy jön be a lakásba/házba? Modem, vagy csak egy lan kábel?

Nem mindegy, mert lehet, hogy a net a géped MAC címéhez van kötve, ez meg más a médialejátszód esetében, ezért bontja a kapcsolatot.

Routered van? (Gondolom igen, mert wifi-vel megy a kapcsolat.) Itt is szét kéne nézni, hogy hogyan lett beállítva. Vagy adsz neki a saját belső hálón fix IP címet, vagy mindig automatán hagyod (DHPC) és a router mindig oszt neki egyet a saját tartományából.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19613) Patice válasza zsistvan (#19609) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tessék: On-line leírás angolul.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19614) knf


knf
csendes tag

Sziasztok,

A hétvégén kipróbáltam a frissen megvett Dune hd tv-102-t és nagyon bevált. Gyors, könnyen kezelhető, akadozásmentesen lejátsza az mkv filmeket és még a beépített torrent kliens is működik.

Itt 31 ezerért adják, nincs hozzá kódkártya, hogy a magyar dune oldalra regisztrálni lehessen, cserébe viszont 2 év garanciát kapunk és két nap alatt kiszállították:

[link]

knf

[ Szerkesztve ]

(#19615) zsistvan válasza cekkk (#19610) üzenetére


zsistvan
tag

Innen: [link]

Patice : Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#19616) didros


didros
senior tag

Measy A3HD-ről tudtok valamit? Kollégám azt állítja, hogy ilyet vett most a vaterán 7000ft-ért.
Állítólag 30db volt az eladónak de gyorsan szétkapkodták. Nekem gyanús ez a dolog kissé.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19617) knf válasza zsistvan (#19615) üzenetére


knf
csendes tag

Amit adnak hozzá az pár oldalas angol használati, épp csak arra jó, hogy összerakd a cuccot. Egyébként a készülék menüjét magyarra is állíthatjuk és minden egyértelmű. Nekem is ez az első lejátszóm, de ha már kicsit is foglalkoztál műszaki cuccokkal akkor simán belősz mindent.
Egyébként a Dune saját hivatalos oldalán van online angol manual:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19618) cekkk válasza zsistvan (#19615) üzenetére


cekkk
veterán

Na látod őket nem látom a hivatalos forgalmazók listáján. így nem tudok mit mondani.

Robi-k

http://dunebaseprime.hu/dune Velük mi van? Kezdenem megszűnni vagy mi? A fórumra már én nem járok, de elég gyengén áll a webshopjuk.

(#19619) zsistvan válasza cekkk (#19618) üzenetére


zsistvan
tag

Biztos nem hivatalos forgalmazók, mert a linkről megnyitva az oldalt rögtön közli is ezt a tényt.
Ennek ellenére itt 2 év gyári garit adnak, ami több, mint a dunehd.hu által adott 1 év.

knf: Köszönöm neked is

Csak ezért jutott eszembe, mert hétvégén nézegettem a WD live használatiát, ami mindenki számára elérhető -magyarul is- és vagy 250 oldalas teljesen részletes leírással, képekkel.
Számomra ez nagyon szimpatikus, mert látszik, hogy nagy hangsúlyt fektetnek rá, ha már megveszi valaki, akkor tudja is használni.
Persze nem ez a fő szempont, de szeretek egy-két dolognak utána nézni.

(#19620) didros


didros
senior tag

Megtaláltam a vaterás linket:
[link]
Nem tűnik rossznak...

(#19621) #75912448


#75912448
törölt tag

Nagyon nagyon részletes OPPO BDP-105 teszt 7 oldalon. Az képminőség részlegen beszédesek az összehasonlító, upscaling és egyéb képek.

(#19622) dh66e válasza bostone (#19608) üzenetére


dh66e
veterán

Értem.Azt kéne tudni hogy újat akarsz e vagy használtat és mi a keret rá?
WDTV gen 1 van fent az aprón annyiért amennyiért írtam,de régi tipus és vannak korlátai frissítés meg nincs hozzá,angol menüs,de ha jól tudom van hozzá moddolt szoft amivel magyar menüt kapsz.A használata tényleg faék kategória.Esetleg wd tv live 15k használtan hálózatos,magyar nyelvű menü mindent eszik.
Asusról nem tudok mit mondani,de az drágább is használtban.Új alap playák 15k kezdődnek amik megfelelnek bőven az általad leírtaknak.
Nézz körbe itt aztán kérdezz ha valamelyik tettszik.
Mélyebben akarsz infókat a playák tudásáról felhasználók tapasztalatairól itt a legnagyobb magyar tudástár.[link]

(#19623) rappit4


rappit4
őstag

Senki nem tud ajánlani ?

(#19624) Gulyopapa válasza rappit4 (#19589) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Popi A210 használtan 40 körül van ... ezeket tudja

[ Szerkesztve ]

(#19625) Multibit válasza zsistvan (#19609) üzenetére


Multibit
veterán

Nem csak a "regkártyások" hivatalos forgalmazók! Én máshol vásároltam a B1-et és kaptam hozzá papír alapú magyar nyelvű kezelési útmutatót. Na nem mintha hiányzott volna :)

(#19626) Dorian válasza Multibit (#19625) üzenetére


Dorian
félisten

Én sem kaptam regkártyát, de magyar használatit igen. Amúgy mire jó ez a regkártya? A firmfrissítések így is elérhetőek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19627) Gulyopapa válasza Dorian (#19626) üzenetére


Gulyopapa
addikt

... hozzáférés a fórumokhoz :)

(#19628) Warter válasza Gulyopapa (#19627) üzenetére


Warter
őstag

...ahol a madár se jár és nem történik semmi.
Aki tud angolul az menjen át azokba a fórumokba, ez a regkártya egy igazi mókusvakítás. Nekem van, de minek, még sose kaptam választ egyetlen kérdésre sem. Nem is használtam azóta se.

(#19629) #75912448 válasza Dorian (#19626) üzenetére


#75912448
törölt tag

Semmire.

(#19630) Gulyopapa válasza Warter (#19628) üzenetére


Gulyopapa
addikt

... egyetértek :)

(#19631) zsistvan válasza Multibit (#19625) üzenetére


zsistvan
tag

Azon az oldalon amit belinkeltél a HD TV 101W-hez találtam magyar nyelvűt [link]

Hátha másnak is hasznára válik...

(#19632) Integrator válasza gulyasa (#19602) üzenetére


Integrator
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert akkor az Én Samsung UE40EH6030W-s LCD LED TV-m képes a FullHD3D-re, ellenben itt a hozzászólások között azt olvastam, hogy arra csak a 7-es szériától kezdve került sor.
Köszönöm a segítséged. :)

(#19633) rappit4 válasza Gulyopapa (#19624) üzenetére


rappit4
őstag

40-ér nem láttam sehol :D

(#19634) Champipi


Champipi
senior tag

Ha rendelek ebay.co.uk-ről "Egreat R6S" lejátszót 70 GBP (kb. 24 500 Ft), akkor kell rá vámot fizetnem? Elvileg kínából küldenék.

(#19635) Gulyopapa válasza rappit4 (#19633) üzenetére


Gulyopapa
addikt

(#19636) #75912448 válasza Champipi (#19634) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ennyibe kerül itthon is, miért bonyolítanád az életed?

(#19637) bostone válasza dh66e (#19622) üzenetére


bostone
addikt

Nagyon köszönöm! Erre volt szükségem.

(#19638) robi-k válasza cekkk (#19618) üzenetére


robi-k
őstag

A dunebaseprime.hu fórum sohasem volt igazán pörgős, és valószínű hogy a webshop sem.
Amúgy világszerte eléggé panganak a Dune fórumok, még a hivatalos is (a hivatalos fórumról egyszerűen eltűntek a Dune HD képviselői, ha olykor-olykor be is téved valamelyik, akkor 1-2 basz.gató hozzászólás után hetekre eltűnik).
Kár a cégért, pedig a korábbi modellek (főleg a Base/Prime 3.0 sorozat, amiket a Panasonic gyárában készítették) a legjobbak közé tartoztak, és sokak számára ők voltak az etalon mp.

Azóta a cég csak csúszik lefele a lejtőn, nem teljesíti az ígéreteket, és már újabban nem is ígérget (hivatalosan semmiképpen sem)... Több mint valószínű, hogy válságban vannak (szakmailag 100%).

[ Szerkesztve ]

(#19639) cekkk válasza robi-k (#19638) üzenetére


cekkk
veterán

Nem is a fórumra, hanem a webshopjukra gondoltam, mert ott alig van már termék a kínálatukban :U

Kár értük, akkor ezek szerint ennyi volt a nagy csoda, pedig tényleg etalon volt, hogy szerettem én is az enyémet :(

A-400ról hír? :D Nem nagyon láttam, hogy beszámoltak volna az emberek róla, legalább is itthon :DDD

(#19640) Champipi válasza #75912448 (#19636) üzenetére


Champipi
senior tag

Igaz, én is utána vettem észre, hogy 25 000-ért már a gyors boltban is megkapom...

(#19641) szasza107 válasza Champipi (#19640) üzenetére


szasza107
csendes tag

Szerintem [link] innen olcsóbb. Én már várom, hogy megérkezzen.

(#19642) didros válasza szasza107 (#19641) üzenetére


didros
senior tag

A Pro és a "sima" között csak az a különbség, hogy az előbbinek antennája is van?

(#19643) didros válasza didros (#19642) üzenetére


didros
senior tag

bocs, hülye kérdés volt. :-) Már látom, hogy nem csak az antenna hiányzik, hanem konkrétan nem tud wifit a sima készülék csak LAN-on mehet a net.

[ Szerkesztve ]

(#19644) BBéci válasza Tomix24 (#19611) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a fórumtársunknak küldött Samsungos levélre reagáltam, teljesen mindegy, hogy számunkra egy éve köztudott.
Nem értem, mire volt jó a megjegyzésed?

(#19639) cekkk
Ma kaptam tesztre A400-at, nemsokára lesz róla cekkk, illetve cikk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19645) cekkk válasza BBéci (#19644) üzenetére


cekkk
veterán

Aztán minden jóról és bugról is számolj be itt ;] :DDD

(#19646) Patice válasza BBéci (#19644) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kíváncsi vagyok. Várom. :R :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19647) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Na csak megtaláltam a nekem fontos topikot és látom BBéci nagy úr itt is aktív!!
Szóval full hd 3D képes lejátszót szeretnék venni.
Érdeklődnék mik az ajánlatok kedves topiktársak?!...közelebbi infóként 40.000.-ig keresgélek.
Köszönettel!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#19648) BBéci válasza 206 cc (#19647) üzenetére


BBéci
titán

Mindennel foglalkozom, ami házimozi és hifi. :K
Túl sok ajánlatra ne számíts, kevés lejátszó 3D-képes. A keresőt érdemes használni!
Kulcsszó legyen a 3D és az utóbbi 3 hónapot listáztasd ki!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19649) HarryDEC


HarryDEC
tag

Hoppá már itt is van két frissítés a Mede8er lejátszókhoz (nem béta).
Leírás:
1.0.3, 1.0.4

Csak a 600 -as jönne már, meg persze egy kiveséző magyar teszt is :)) .

Korán keltem, hol az arany?

(#19650) Tin válasza HarryDEC (#19649) üzenetére


Tin
veterán

mondjatok már valamit erről a mede8er-ről, sosem hallottam, mennyire új, mennyire minőségi cuccok?

az összes eddigi közül ez a legbíztatóbb, ráadásul 5 év gari van rá...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.