Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) BBéci válasza Fisha (#19400) üzenetére


BBéci
titán

A sztereó hangkimenet egyik ágát lehet használni koaxiális SPDIF-nek. A leírás szerint.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19402) streaky999


streaky999
csendes tag

Üdv az olvasóknak és a hozzáérőtöknek!
Nálam a rendszer úgy áll föl hogy NAS szerver, Lg DP1W és HP MP200A ami mire tökéletesen működött kb fél év. De nem felvágni akarok hanem az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a média lejátszók tudják-e kezelni a külső DVD olvasót az USB porton keresztül?

(#19403) zsistvan válasza Egon (#19392) üzenetére


zsistvan
tag

Itt nézz körül: [link]
Ez van Dune -hez is.

(#19404) zsistvan válasza ultio (#19395) üzenetére


zsistvan
tag

A "lelke" megegyezik a két lejátszónak, viszont mint itt írták a szoftveres különbségek jobban meghatározzák a végeredményt.
Nálam ami még fontosnak tűnik, hogy a Dune-ben van torrent kliens. Ez azért jó, mert a Nasban amit kinéztem gyárilag nincs, csak ha külön telepítek rá. Mivel viszonylag kevés adatot szoktam letölteni, ezért lehet, hogy megfelel a lejátszóba integrált is, és akkor nem is fogom telepíteni a WD-re.

(#19405) #93966848


#93966848
törölt tag

Szóval akkor 40ezerig Dune HD 102 a legjobb választás médialejátszásra?

(#19406) #75912448 válasza #93966848 (#19405) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem igen, de a kisebbik Mede8er is az lehet, főleg ha jön hozzá az ígért, vagyis a remélt frissítés. Abba a hibába ne ess, hogy hibátlan lesz a Dune, nem az, ahogy a többi sem.

(#19407) tom_tol válasza BBéci (#19397) üzenetére


tom_tol
addikt

Azért halkan megjegyezném hogy minden márkánál lehetnek kisiklások lásd. V8, bár az is igaz hogy a Pocorn Hour legszívesebben letagadná az említett terméket de a magyar oldalukon csak rajta van.

(#19408) #93966848 válasza #75912448 (#19406) üzenetére


#93966848
törölt tag

Tudom h egyik se tökéletes, de viszonylag gyors legyen a gép :)A képminőség meg minél természetesebb legyen, ne legyen túldigitalizálva

(#19409) #75912448 válasza tom_tol (#19407) üzenetére


#75912448
törölt tag

A V8 ékes példája, hogy nagyon nem mindegy a szoftver. A Sigma 8670 finoman fogalmazva sem lett az igazi, ehhez képest a Dune nagyon sokat kihozott belőle, a Popi a V8-cal pedig lejáratta magát, ráadásul a WD sem szégyenkezhet a Live Streaminggel.

(#19410) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!

Valaki próbált már a topikban ilyen Android 4.0 Mini PC -t médialejátszónak?Itt azt írják hogy már megy neki a 3D tartalmak lejátszása is.Viszont azt nem írják hogy milyen minőségű anyagot tud lejátszani.Szerintetek egy 90 giga körüli Full-HD 3D filmel megbirkózna?

(#19411) szucsinka válasza #36583936 (#19398) üzenetére


szucsinka
őstag

viszi lazán no para :K

(#19412) palu


palu
tag

Sziasztok,

Analóg bemenettel rendelkező erősítőm meghajtására keresek medialejátszót. Flac-ot szeretnék hallgatni hálózatról. Érdeklene, melyik mediaplayer rendelkezik jó minőségú analóg kimenettel.
A noname dvd lejátszómat használom jelenleg, ami hallhatóan jobb mint az alaplapi sztereó kimenet, viszont gyanítom van még előrelépési lehetőség.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19413) BBéci válasza palu (#19412) üzenetére


BBéci
titán

Jól gyanítod, mert még az olcsóbb (80000 Ft alatti) márkás DVD-játszók sem valók sztereó zenéhez. Elég sokat kipróbáltam.
Sajnos a médialejátszók sem az analóg sztereó kimenetük hangjának minőségéről híresek. Más topikokban olvashatsz tapasztalatokról, melyekben elmesélik, hogy inkább külső DAC-ot csatlakoztatnak az SPDIF kimenetükhöz.
A Dune Duo és MAX, amik már elfogadható beépített digitális/analóg átalakítóval rendelkeznek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19414) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ha már a Dune-k szóba estek ... érdemes a Popcorn A210-et valamelyik új Dune-re lecserélni ?

(#19415) BBéci válasza Gulyopapa (#19414) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem, az egy nagyon jó lejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19416) #75912448 válasza Gulyopapa (#19414) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak ha szükséged lesz 3D-re, másban nem hinném, hogy újat, jobbat tudnak mutatni. De csak szigorúan felhasználói tapasztalatokra támaszkodva cserélnék, elképzelhető, hogy hónapokig bugtenger lesz mindkét nagyobb típus.

(#19417) kovadika


kovadika
őstag

Sziasztok,
Külső lejátszó vásárlásán gondolkodom. Többnyire letöltött fullhd tartalmakat akarok nézni rajta, néha 3d-s filmeket. A kérdés, hogy médialejátszót vegyek-e vagy Blu-rayt? Gondolkozom a blu-rayen, mert kedvenc filmjeimet szívesen megvenném, de mivel többnyire letöltött anyagot néznék, lehet nem érné meg jobban. Van olyan Blu-ray lejátszó, ami felismer annyi formátumot, mint egy azonos árú médialejátszó? Kb 30 ezer lenne a keret.

(#19418) Gulyopapa válasza kovadika (#19417) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Media playert kell venned mindenképp.
A BD lejátszót felejtsd el ...

(#19419) BBéci válasza kovadika (#19417) üzenetére


BBéci
titán

30000 forintos 3D BD-játszó nem szerepel az általunk ajánlottak listáján, de a sokkal drágábbak sem helyettesítenek egy jó médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19420) Zoty4 válasza BBéci (#19419) üzenetére


Zoty4
őstag

kovadika: egreat r6s benne van az árban vastagon (sorry félre ment)

[ Szerkesztve ]

(#19421) szucsi57


szucsi57
tag

Uraim, az nem lehet, hogy az ember állandóan cserélgesse a média lejátszóját.
Kicsivel ezelőtt még az Asus O!play sorozattal nem volt semmi baj, most pedig a halál drága 50-60 százezer forintos gépeket ajánljátok. Miért? Talán megjelentek a szuper HD filmek és televíziók? Vagy hirtelen 1000kHz-el kezdték mintavételezni a régi bakelit lemezen tárolt zenéket?

Félre az iróniával, életemben most először szeretnék venni egy média lejátszót, úgy kb. 10 évre. Zene és film, ez kell nekünk. 3D kizárva, az egy polgárbutító marhaság, újmódi pénzszivattyú. Blue-ray lemezeket soha nem fogok venni, ajándékba sem kérek. Csakis HDD-n tárolt műsorra korlátozom az igényeimet. felirat sem érdekel, mert nálunk mindenki nyelvzseni.

Most, hogy mindenki haragszik már rám, kérdezem: melyek a guruk által javasolt készülékek? 100eFt-tól 10eFt-ig. Mivel legutoljára az Asus O!Play mini, vagy valami R1-es tesztjét néztem meg, legyetek szívesek megmondani, hogy ehhez képest miért jobb az a csúnya nevű Dune és Popcorn? Vajon amivel jobbak, az kell nekem annyira, hogy 2x-3x annyi pénzt adjak ki rá? Mint a 20 gombos mosogatógépre, amelyen mindig csak 4 gombot használunk?

Ha van olyan összefoglaló írás itt a fórumon, ami segíthet a tájékozódásban, akkor kérem írjátok meg hol találhatom.

Kérem, segítsetek, előre is köszönöm!

(#19422) Mezga Aladár válasza szucsi57 (#19421) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Popcorn A210, újra árulják, relatíve kiforrott szoftver a 3d kivételével mindent visz.
Az spdif kimenet bitperfect, a videó része kandencia helyes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19423) Patice válasza szucsi57 (#19421) üzenetére


Patice
Topikgazda

Számodra szerintem megfelelne egy Dune Duo. Lehet, hogy régi, de mindent tud, amit felsoroltál.

Lehet nem 10 évig fog szolgálni, de ki tudja? :)

A drágább médialejátszókban a jobb minőségű képet fizeted meg. Természetesen itt is igaz, hogy ahogy lépkedsz felfelé árban, a képminőség javulása már egyre kisebb. Másképpen ugyan akkora javulásért sokkal többet kell fizetned.

Értem amúgy a dilemmádat, de fentebb írtam, hogy miért fizetsz többet. Lehet, hogy nem fogod kihasználni minden képességét, de idővel lehet + a stabil működés és a lehető leghibátlanabb lejátszási képesség szerintem elég jó érv. Kivételek persze mindig vannak.

A Dune esetében is lesz olyan fájl, amit nem fog lejátszani. A legáltalánosabban bevethető ilyen eszköz egy HTPC lenne, 100 ezer körül már igen jót össze tudnál pakolni, csak itt ugye rád hárul a feladat hardver és szoftver terén. De már sokan kezdenek átállni, próbálgatni ezt a vonalat is médialejátszó mellett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19424) Tin válasza szucsi57 (#19421) üzenetére


Tin
veterán

ugyanez a problémám, de 1-2 kivételt leszámítva csak a dune mostanában a sztár.

nálam az egreat kilőve az összeszerelés minősége és egyebek miatt, persze mondják, hogy ez már jó, de 1 éve mindenki az r6c-t sztárolta, aztán idővel kiderült, hogy nem egy tartós darab, és lenne rá fogadásom, hogy ugyanez lesz az r6s-el is, persze majd fél-1 év múlva.

a wd live streaming 25e, van benne wifi (persze nem nagy szám), 2 usb port, ugyanaz a chipsetje mint a dune-knek, egész kiforrottnak tűnik már, akinek van, szerinte teljesen jó, a dune rajongók szerint a dune firmware-e mérföldekkel jobb. ja, és 2 év gari, a dune-kre csak 1 év van.

a dune-ből a 101 kifutott, helyette van a 102 újabb chipsettel, de mivel az nagyon új, kérdés, hogy mennyire kiforrott a firmware. ezért cserébe van wifi, viszont egyetlen usb port. igaz, hub-bal lehet sokszorozni, de akkor meg ott lóg egy csomó vezeték.

a dune 301 már tök jó lenne, de 45-50, és lejátszási tudásban kb. ugyanott van, mint a wd live, viszont a firmware-je állítólag kiforrottabb.

én asszem hétvégén megnézem őket boltban, és kész. egyszerűen nem hiszek benne, hogy 2 évnél tovább lehet ezeket napi használat mellett használni, annyi idő alatt vagy elavul, vagy elöregszik.

(#19425) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy asztali médialejátszót szerezzek be. Ehhez kérnék tőletek segítséget.
Nos, nem kell a legjobb, legújabb blue-ray-es csoda csak lehessen normálisan, megbízhatóan használni, ja és könnyen = gyerek (bár lassan engem már leköröz a lölköm :P )
A vásárlási keret 18-20k környéke. Ezért mit ajánlanátok? Használtan láttam Popcorn a-110-et, WD TV liveot és O!Play termékeket. Esetleg szóba jöhet még valami? Előre is köszi a segítséget. :R

(#19426) Gulyopapa válasza szucsi57 (#19421) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Popcorn A210
+1
Közel 1 egy éve használom nagy megelégedéssel, hibátlan működéssel, szép formával, stb, stb ...
10 évre ?
Max 2-3 év múlva cserélni fogod mivel jönnek majd az új technológiák és nem akarsz lemaradni te sem :)

(#19427) #93966848


#93966848
törölt tag

Még mindig nem tudok dönteni..erősen szemezek egy Popcorn Hour A300 special edition-nel+ ajándék wifi adapterrel.Írnátok róla pro és kontra?Ha tényleg mindent lejátszik és nincs nagyobb gond vele, akkor még 70et megérne(vagy nem?)

(#19428) Multibit válasza szucsi57 (#19421) üzenetére


Multibit
veterán

> szeretnék venni egy média lejátszót, úgy kb. 10 évre
Ha ezt humornak szántad, akkor rendben van, jót mulattunk. Ha komolyan gondoltad, akkor... Ez még egy HTPC-vel sem működik. Ennyi idő alatt - bármit veszel - elavul!

(#19429) csenzi2 válasza szucsi57 (#19421) üzenetére


csenzi2
tag

Üdv! Én is megelégeltem a várakozást, hitegetést, és vettem az eBay-en egy Popcorn C200-at. / 140 euró /
A-100-at használtam néhány kompromisszummal, párhuzamosan egy Sony VAIO HTPC-vel, de szerettem volna egy komolyabb lejátszót a Pana 65VT50 mellé. Mivel a 3D nem érdekel, inkább bevállalok egy 2-3 éves kiforrott típust. :)

(#19430) Multibit válasza #93966848 (#19427) üzenetére


Multibit
veterán

Nem létezik olyan mediaplayer, ami mindent lejátszik. Ha ez a fő szempont nálad, akkor HTPC-t építs! Másrészt meg - szerintem - a Popi A300 helyett inkább keress egy A210-et vagy egy Dune D1-et (esetleg H1-et)! Kesesebbet fogsz bosszankodni.

(#19432) #93966848 válasza Multibit (#19430) üzenetére


#93966848
törölt tag

Értettem :) H1 vagy D1 a jobb?Megérnek ezek 60-70 ezret?Miben másabbak, mint a 30-40ezres árkategória?

(#19433) dh66e válasza Tin (#19424) üzenetére


dh66e
veterán

Majd 4éve nap mint nap használom a wd-met,semmi baja nincs. :)
Az R6C a legolcsóbb lehetőség volt az összes playa közül pont fél árban volt a következő ajánlható playák mellett ezért nem nagyon értem a panaszodat,csodák nincsenek.

(#19417) kovadika

Neked egy Dune smart B1 lenne a leg kompromisszum mentesebb playa azzal el vagy még évekig.Persze csak akkor ha tényleg fontos a BD lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#19434) Multibit válasza #93966848 (#19432) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem parancs volt, csak javaslat ;) A Popi A300 alternatívájaként említettem ezeket. Mivel nem szándékozom a közeljövőben mp-t venni, ezért enm követem az árakat, de úgy nagyjából egy árkategória az A300 és a D1. A D1-nek van kijelzője, a H1-nek nincs. A H1 esetén működik a HDD hot swap. Más tekintetben megegyezik a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#19435) Multibit válasza kovadika (#19417) üzenetére


Multibit
veterán

30 ezerből vehetsz blu-ray játszót, vagy mediaplayer-t. A kettő kombinációja nem fér bele ebbe a keretbe.

(#19436) blakey válasza Patice (#19423) üzenetére


blakey
titán

Mi számít réginek, mert szerintem nem régi? A DUO még mindig a "legmagasabb" kategóriás jelenleg kapható dune modell egyike (másik a MAX), elévülni csak abban az esetben fog, ha olyan formátumokat "találnak" ki amit nem fog tudni lejátszani, az új dune-k csak BD-lite-ot tudnak, mert nem fizetik meg a liszenszet a cinavia miatt

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19437) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Azt, hogy tudnám elérni, hogy a dune 102-esemet (gondolom 101-esen is hasonlóan van) a mobilra installált dlna clientből lássam, mint renderer eszköz? Fordítva működik a dolog, ha elindítom a bubbleupnp-t a mobilon, akkor a dunéről látom a mobilon lévő tartalmakat, és le is tudom játszani őket. Nekem fordítva kényelmesebb lenne: mobilról, mint renderer látnám a dűnét és oda küldeném a lejátszandókat.

Előre is köszi a válaszokat!
Fisha

u.i.: kérdéses, hogy ez dune vagy kliens beállítási probléma-e...

(#19438) Patice válasza blakey (#19436) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pont azért ajánlottam a Duo-t mert szerintem is az egyik legstabilabb, legmegbízhatóbb szériába tartozik és mindent tud, amit a kérdező felsorolt.

Elévülés? Lesz. Új kódolás? Pl. h265 és 4K videók. 10 éven belül szerintem ez már reális igény lesz.

(#19437) Fisha:

A Dune a DLNA-t tudja kezelni, de maga nem DLNA szerver, ezért nem látod a telefonodról, fordítva meg igen. Samba klienssel talán menne az amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19439) Fisha válasza Patice (#19438) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi!

Ezt a samba kliens dolgot nem teljesen értem. Hova kéne szerinted samba kliens, hogy menjen?

u.i.:
Dune media controllert for android--ot sikerült már valakinek PC-s filemegosztással összelőnie? Vagy tényleg csak sambát látna?

(#19440) Patice válasza Fisha (#19439) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor kicsit részletesebben:

A Dune elég sok hálózati (megosztási) protokollt ismer, de maga a készülék csak Samba protokollt használ a saját dolgainak, meghajtóinak, rákötött eszközeinek a megosztására.

Azaz ha hálózaton keresztül akarod látni a Dune-t, akkor Samba protokollal kell próbálkoznod.

Más eszközöket lát a Dune (különböző protokollokkal a hálózatra "kirakva"), hogy onnan fájlt játsszon le, mert ez az egyik fő funkciója.

A programmal, amit a telefonodon futtatsz azt érted el, hogy a telefonod a belső hálódon megosztotta a saját tartalmát UPnP protokollal. Ezért látja a Dune és ezért tud onnan lejátszani tartalmakat.

Ahhoz egy másik (lejátszó) programra van szükséged, hogy tulajdonképpen a Dunre stream-eld a lejátszandó anyagot vele. Nem tudom van-e ilyen program, nem próbáltam még ilyesmit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19441) #75912448


#75912448
törölt tag

Kis kedvencemet már kipróbálták: Mede8er MED600X3D Lényeges lehet:

A question that is always raised to realtek players is the framerate of the movie,its a well none bug with plenty of reports around the web .

The info in my projector shows the framerate in both media players 23,99hz in 2D and 3D, but i haven´t notice any skip issue every 40 seconds, not in a 90inch screen or in a 40inch led samsung.

A Few weeks back the mede8er forum has provided a new RAW SDK for this players with a small voluntary group to make some tests , in my tests the med1000x3d with all type of files, and hd audio the player showed the correct framerate of 23,97 in 2D and 3D
I tried the motion bars test and showed the correct framerate of 23,97 and 59,93 in the projector.

when they merge the code in the new SDK, i believe this will be a killer player (i think already is )

(#19442) Patice válasza #75912448 (#19441) üzenetére


Patice
Topikgazda

Biztató eredmények. Az ajánlott kategória érik rá... :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19443) #75912448 válasza Patice (#19442) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyetértek, nálam már bizonyított az RTD1186, ha értő kezekbe kerül, bármit ki lehet belőle hozni.

(#19444) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Szeretem az A210-et kivéve a hányinger menüjét.
Tudom nem azt kell nézegetni de mégis ... :U

(#19445) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Pár napja megrendeltem a Mede8er MED600X3D, kíváncsi leszek, milyen a Egreat r160s hez képest, azt 2 nap után eladtam, nagyon nem jött be a menüje (gyári és custom FW val se). Illetve azóta kicsit átalakítottam a "rendszert", vettem egy NAS-t így azon van minden film amit elérek gépről (XBMC) illetve a szülők is a TV ről TV -ről. Így már nem volt fontos a beépített HDD valamint megoldottam a kábeles összeköttetést, ami amúgy is elengedhetetlen lett volna a stabil lejátszás érdekében (BD50).

Én vagyok M3nyus!

(#19446) Fisha válasza Patice (#19440) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi szépen a választ!

Még egy kérdés ezzel kapcsolatban. Létezik ugye mindenféle plugin a Dunere. Hol lehet ezeket nézegetni, installálni? Nem lehet, hogy létezik ilyenből dlna/upnp renderer funkciós?

Fisha

(#19447) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#19444) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem lehet ezt ( a menüt ) valamivel felturbózni ?

(#19448) Patice válasza Fisha (#19446) üzenetére


Patice
Topikgazda

Túl sok plugint Dune-re nem ismerek, max. pár hibajavítós patch-et, de azok nem a hálózati képességeit módosítják.

Esetleg PC-n tudsz még kísérletezni média szerver programokkal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19449) Fisha válasza Patice (#19448) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi szépen.
Akkor úgy néz ki, hogy maradnak a dune remote controller progik, persze még olyanból is össze kéne lőni egy normálisat, ami nem csak távirányítóként funkcionál.

(#19450) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#19447) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dehogynem. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.