Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) rappit4 válasza aleister (#18450) üzenetére


rappit4
őstag

Utána néztem és tudja az eredeti BD menüt, még movie infoja is van. Már csak ez a 24p-s döcögés aggaszt

(#18452) aleister válasza rappit4 (#18451) üzenetére


aleister
veterán

Ez mondjuk jó hír. Én is R6s fogok venni. Sajnos idén már nem fog összejönni.
Sokan azt mondják, hogy a 23.967-es probléma túl van lihegve. Már én is ezen a véleményen vagyok. Szerintem ha csak ez tart vissza a vásárlástól, akkor ne foglalkozz vele!

Egyébként a számomra megjegyezhetetlen nevű, ufós lejátszó állítólag megoldást kínál erre a problémára. Ha ez igaz, akkor szerintem a többi RT1186-os chippel szerelt lejátszó is le fogja majd koppintani az fw-t.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18453) Patice válasza Ed Parker (#18429) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tavaly a hifisón november elején vártam, hogy megjelenjen a 301-es. Idén Április vége lett belőle. :D 5-6 hónap csúszás végül is nem a világ. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18454) robi-k válasza aleister (#18452) üzenetére


robi-k
őstag

Az Egreat R6s-re van egy orosz programozó által készített custom FW, amiben már megoldották a 23,967 fps "röcögést", bár vannak még hibák ebben a "bárkacs" FW-ben (pl. a HD hangokat nem jól adja ki). Akit érdekel, itt megnézheti a larást és le is töltheti.

(#18455) Ed Parker válasza Patice (#18453) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja az nem :DD

Én türelmetlen voltam,azt lett egy saját mp-m,ami minden visz,tölt es gyors.

(#18456) Szatura


Szatura
tag

Haho

Lejátszó egy Popcorn, az mkv mellé betettem a feliratot,de nem jeleníti meg, van megoldás?

(#18457) Toobee válasza Szatura (#18456) üzenetére


Toobee
veterán

Felirat neve ugyanaz, mint az mkv fájlodé?

https://barbieripnk.hu/

(#18458) aleister válasza robi-k (#18454) üzenetére


aleister
veterán

Klafa!
Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18459) gulyasa válasza robi-k (#18454) üzenetére


gulyasa
őstag

Jó tanács: gugli fordítóval egyik idegen nyelvről se fordíts magyar nyelvre, inkább állítsd angolra.

Kipróbálni nem próbáltam, de még az R6S gyári fw-ének kb. 190MB-os méretéhez képest ez a 70MB körüli fw elég kevéskének tűnik. Sok minden hiányozhat belőle.
Bár ha jobban meggondolom, ha az ami hiányzik belőle, az az Android mód lenne (erről nincs leírás), akkor nem nagy veszteség...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18460) Szatura válasza Toobee (#18457) üzenetére


Szatura
tag

Nem teljesen...ennyi lenne az egész:

(#18461) gulyasa válasza gulyasa (#18459) üzenetére


gulyasa
őstag

Ja megtaláltam azt a kevés screenshot-ot.
Mintha tényleg nem lenne benne Android mód. Viszont úgy látom, inkább az IPTV részre gyúrt rá a készítő.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18462) liszi70 válasza Warter (#18438) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Igazad van valóban van benne egy venti, de az csak akkor indul el, ha túl nagy a terhelés. Erősen kétlem, hogy egy BD25-ös fájl megizzasztaná az A8-ast 8GB rammal+SSD-vel."

Megizzasztani nem fogja, de a venti ettől még be fog kapcsolni. Cseréld le egy jóval nagyobb átmérőjű, lassú fordulatú CPU ventire.

(#18463) Ed Parker válasza liszi70 (#18462) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos ez azért 32mm-es magasságnál nem egyszerűen kivitelezhető :DDD

(#18464) liszi70 válasza Ed Parker (#18463) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaa, hát, ha nagyobb nem fér el, akkor marad a ventizaj-hallgatás!

(#18465) cekkk válasza Ed Parker (#18463) üzenetére


cekkk
veterán

Én is erre vagyok a legjobban kíváncsi, hogy milyen hangja lesz annak a háznak egy olyan ventivel :DDD :B

(#18466) robi-k válasza cekkk (#18465) üzenetére


robi-k
őstag

Az Arctic oldalon úgy néztem, hogy alapban passzív hűtése van, és nem valószínű, hogy egy BD lejátszás bármennyire is megizzasztaná. És még1: sok notebook-ban ennél még kisebb venti van, és mégsem hallani :K

Relaxing: figyelmesen elolvastad az utasítást, hogyan kell feltenni? Az 1186 tip. procival szerelt gépeknél csak a 2-es mód alkalmazható: "A készülék visszaállításán keresztül, némelyik lejátszón vannak ilyen gombok vagy a metódus le van írva a lejátszó dokumentációjában vagy a gyártó honlapján".

Amúgy ezzel az FW-vel nem lehet megölni a lejátszót, javaslom újra megpróbálkozni az FW újraírásával a helyes módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#18467) Relaxing válasza gulyasa (#18461) üzenetére


Relaxing
tag

Felejtő.Elszállt tőle az R6S. Egyenlőre a Hello feliratnál megáll és se kép se hang. Ennyi....

Bakker - micsoda gubanc!

(#18468) szucsinka válasza Ed Parker (#18463) üzenetére


szucsinka
őstag

[link]
nekem is van 1 ilyen a gépemben allig van hangja ;)

(#18469) Warter válasza robi-k (#18466) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem elég komoly ez az aktív-passziv megoldás ami az Arcticban van.

(#18470) Ed Parker válasza szucsinka (#18468) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem értem,ez most hogy jön ide? :F

(#18471) szucsinka válasza Ed Parker (#18470) üzenetére


szucsinka
őstag

aszthittem hogy a magasság miatt ez jó lenne neked mint hütö venti mert ez elég karcsú és elférne és jó a légszállitása..na de hagyjuk.. :B

(#18472) Ed Parker válasza szucsinka (#18471) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A fent linkelt arctic htpc-ről volt szó es proci hűtés ről,szóval ez a venti itt nem játszik.

(#18473) rappit4 válasza aleister (#18452) üzenetére


rappit4
őstag

Én is maradok az R6s-nél :)

(#18474) #75912448 válasza rappit4 (#18451) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyik sem tudja a full BD menüt, ráadásul a Popbox v8-at jobb messzire elkerülni.

(#18452) aleister

Még nincs megoldás rá, dolgoznak rajta.

(#18448) dani3l

A 101-nek nem fognak gondot okozni a 20-25 gigás filmek, de a BD50 sem. Ha lesz gond, azt csak némelyik hangnál tapasztalhatod. A 301 lejátszóként semmiben nem tér el a 101-től, ha nincs szükséged HDD fiókra ill optikai kimenetre, akkor elég a kisebb Dune.

...Ezen kivül neztem meg az Asus O!Play R1-et...

Még viccnek is rossz :) nem is hasonlítható a két Dune-höz.

(#18475) cekkk válasza robi-k (#18466) üzenetére


cekkk
veterán

Hát robi, nem az izzasztásról van szó mivel nekem a htpcbe egy A4es proci van és BD50 lejátszássá közben is 7-8%kos a terhelés. Hanem ott ami termelődik kis házban hő az elkel vezetni. Nekem egy közel 200 ezres Dell gépem van ami azért nem rossz minőségű dolgokból van össze rakva, de amikor a venti beindul, hogy a hőt leszívja akkor hallani a hangját. Az előző laposom sem egy olcsó volt abban is hallottam. Szóval a kicsik ha beindulnak akkor tudnak zúgni. Egy picit hagy legyek szkeptikus az ilyen megoldások láttán főleg, úgy, hogy nem olcsó egy jó hűtés főleg ilyen kis gépnél, és ahhoz képest az egész gép meg nem drága. :B
Ettől függetlenül a articról véleményt nem tudok mondani, sőt semelyikünk addig amíg, mondjuk Warterhez sem megérkezik, de reméljük, hogy csendes lesz. :K :R

Ez egy mobil proci ami benn van, vagy asztali proci, mert ahogy nézem az alaplapot, az inkább notebook alaplapnak tűnik nekem. :U

[ Szerkesztve ]

(#18476) rappit4


rappit4
őstag

Nem viszi a Blu-Ray isot,menüvel? Mindenhol azt írják, hogy viszi. ' Teljes menü támogatás DVD és BD ISO filmek esetén (az egyszerűsített menü is választható) '

[ Szerkesztve ]

(#18477) Ed Parker válasza cekkk (#18475) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mobil proci,hisz ott van a végén az m is.
A8 4500M 35W TDP-vel.
Nekem az A6 5400K 65W TDP-s es csak két magos.
Kb 15%-al gyorsabb az A8 az enyémnél a 4 mag miatt.

(#18478) kevepapa válasza rappit4 (#18476) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Tükörsimán viszi a BD50.isokat is akár, de menüt ritkán tud lejátszani. Konkrétan én csak néhány BD25.iso nál tudtam menüt előcsalni belőle, de BD50 nél soha. Dvd-t nem próbáltam rajta, de arra jutottam hogy az animált menüket nem viszi, a statikusokat igen. Moviesheeteket viszont simán lehet rá varázsolni. Ennyi pénzért azért nem kell csodát várni, mert különben a fél világ ezt a lejátszót venné meg (pontosabban a félnek az a része akit nem vagy csak minimálisan zavar a kb 40 másodpercenkénti icipici döccenés). Erről pedig kb jónéhány film megtekintése után az a tapasztalatom, hogy néha észrevehető néha abszolút nem! Én maximálisan elégedett vagyok vele, ha 2x vagy többször ennyi pénzem lett volna médialejátszóra, nyilván nem ezt vettem volna, de ennyi pénzért sztem verhetetlen ha 3D BD-t is akarsz. Én nagyon csipázom!

[ Szerkesztve ]

(#18479) erdoke válasza Ed Parker (#18477) üzenetére


erdoke
titán

HTPC-be szerintem a 17-19 W-os APU-k is tökéletesen megfelelnek. Ha nem játszol rajta, egy ULV Ivy Bridge alapú i5, vagy akár i3 is simán megteszi, vagy az AMD-s megfelelője.

A legjobb aláírás a héten

(#18480) aleister válasza rappit4 (#18476) üzenetére


aleister
veterán

Írjál PM-et Rick4-nek (neki R6s van), és kérd meg, hogy próbálja ki.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18481) Ed Parker válasza erdoke (#18479) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezért is vettem inkább olcsobb gyengébb procit,mert igazából ez is pont elég a játékon kívül mindenre egy egy htpc-ben.
Pedig szemeztem az A8-al,de majdnem kétszer annyiba kerül.

(#18482) dani3l válasza #75912448 (#18474) üzenetére


dani3l
őstag

Köszi a valaszt! :) Akkor a 101 lesz a befuto, az tökeletesen megfelel. Asus-szal kapcsolatban meg közben mar en is megvilagosodtam nemi olvasas utan.. :D

(#18483) rappit4 válasza kevepapa (#18478) üzenetére


rappit4
őstag

Értem. Akkor marad ez, azért remélem 1-2szer elő tudok csalni bd menüt. :-)

(#18484) Ed Parker válasza cekkk (#18475) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Közben találtam itt adatokat:
Stromverbrauch
(in Watt) Temperatur
(in °C)
Aus 0,9 W -

Idle 27,1 W 61°C

HD-Video (LAN, XBMC) 20 - 22 W (s.u.) 68°C

Volllast (CPU) 53,6 W 74°C

Ez mondjuk az A10 4600M de hasonló lehet az A8 is.

(#18485) cekkk válasza Ed Parker (#18484) üzenetére


cekkk
veterán

Hát azt a 68 fokot szerintem nem igen fogja teljesen némán az a kis borda és venti elvinni, de ne legyen igazam :(
Neked mennyin is megy a procid hány fokon?

(#18486) Ed Parker válasza cekkk (#18485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

3.6GHz idle 30fok
100%-os terhelés 49-ig ment fel 23perc alatt.

(#18487) Patice válasza Ed Parker (#18486) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem lehetetlen egy jól megválasztott (jól sikerült) procival ez a hőmérséklet, ekkora sebességen. Ha tényleg jól sikerült a proci, akkor simán alulfeszelhető és kevésbé fog melegedni, miközben stabil marad.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18488) Ed Parker válasza Patice (#18487) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mármint az enyém?
Hisz' a szoba hőmérsékletnél 5fokkal melegebb. :)
Hova feszeljem még alá?
A venti a legalacsonyabb fokozaton forog.

(#18489) Ed Parker válasza Patice (#18487) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dupla :(((

[ Szerkesztve ]

(#18490) Patice válasza Ed Parker (#18488) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kell vele semmit csinálnod. Nem ezt írtam. :)

Azt, hogy hogyan oldották meg az alacsony hőmérséklet és a hűtőborda kérdését. Érdekesség képen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18491) Ed Parker válasza Patice (#18490) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezen amúgy meglepődtem, mert az i5 i7 alapból 50fokon van.
Terhelve simán 90fok
Ez a trinity 74fok max. A gyártó szerint.
De nekem max 49fokra sikerült fel nyomni.

(#18492) Patice válasza Ed Parker (#18491) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én szóttam... :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18493) SebajTobias


SebajTobias
tag

Hali a [MEDIA-TECH MT4165 U-screen Lite]-ről tud valaki valamit? Egész használhatónak tűnik.
Főleg [EZ] a videó alapján.

Szeritnetek ez vagy a [wayteq_hd-95 érné jobban meg?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#18494) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy NAS-t és most a popi-a210 onnan veszi az anyagokatt lejátszásra.
Viszont tegnap elindítottam volna a NAS-ról egy BD anyagot ami nem ISO hanem 2 könyvtár van benne(BDMV és CERTIFICATE).
A jelenség az, hogy a popi belelépett a könyvtárakba míg ha ugyanezt pl külső vinyóról játszom le akkor azonnal indítja. Tapasztalt valaki már ilyet? De amíg volt a popiban belső vinyó akkor is indult azonnal.

(#18495) Ed Parker válasza kene84 (#18494) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt próbáltad hogy a Play gombot nyomod?

(#18496) Patice válasza kene84 (#18494) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen megosztási protokollal látja a Popi a NAS-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18497) kene84 válasza Ed Parker (#18495) üzenetére


kene84
senior tag

Igen,igen, play gombbal is próbáltam.

(#18496) Patice: Samba

[ Szerkesztve ]

(#18498) Patice válasza kene84 (#18497) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld meg NFS-sel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18499) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Szerintetek az mennyire általános a Dune HD Max esetében, hogy roppant válogatós a BluRay lejátszója? 3-ból csak egyet játszott le fagyás és gond nélkül, igaz az egyik abból írott volt. De a másik gyári és azzal is szarakodik. Ez ennyire válogatós általában, vagy én fogtam ki egy finnyás darabot? (Most megyek még további lemezekért, hogy teszteljem.)
Köszi!

(#18500) robi-k válasza liszi70 (#18499) üzenetére


robi-k
őstag

Ez tipikus jelenség, főleg, ha az optikai egységet sokat használták sz.r lemezekkel (eléggé gyorsan "lemerül" a lézer, sajnos).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.