Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) cekkk válasza robi-k (#18199) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos nem jó, mert akkor az angol felirat miért jó és a magyar miért nem? :D :U :))

(#18202) BBéci válasza dogdogdog (#18200) üzenetére


BBéci
titán

A TV pontos típusából tudnánk, van-e benne DVB-C tuner. Ha nincs, akkor csak set top box beiktatásával tudsz digitális és HD adásokat nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18203) dh66e válasza dogdogdog (#18200) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben digikábeled van -ha jó értelmezem- akkor fáradj át ide!

(#18204) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A minap leteszteltem a WDTV Livestream lejátszómat. Egy 4 gigás pendrivera ráraktam egy BD25 .ISO formátumú kis animációs mesét próbaképpen (Madagaszkár pingvin sorozat, 10 perces) és néha meg-meg akad a film. (Pláne ha rákapcsolom a feliratot.) Ez attól van, hogy a lejátszó nem bírja? (Pedig itt a fórumon is írták, hogy bírja a BD50-et is.) Esetleg a pendrive lassú hozzá? Fontos lenne, hogy vigye mert ilyesmit szeretnék nézni vele és most ruháznék be egy külső merevlemezre hozzá.

(#18205) Toobee válasza marcyman (#18204) üzenetére


Toobee
veterán

Hány Hz-re van beállítva a lejátszód? Illetve mi a megjelenítő, amin nézed?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#18206) dh66e válasza marcyman (#18204) üzenetére


dh66e
veterán

Tuti hogy a pendrive a bűnös(lassú),ha normális a riliíz. Egy külső vinyót szerezz valahonnan az való a filmnézéshez médialejátszón.annak a procinak ami benne van bírnia kell esetleg a képfrissítési beállításokat próbálgasd ha elég gyors a pendrive és azt kizárod mint tényezőt.

[ Szerkesztve ]

(#18207) marcyman válasza Toobee (#18205) üzenetére


marcyman
aktív tag

Toobee: A TV 24Hz-en van és a lejátszó is. (Automatán is ennyire rakja, de úgy gondolom ez nem olyan jellegű megakadás, mert néha az a kis "forgó töltőnyíl" is előjön. Illetve ha megállítom pár másodpercre (pause) és elindítom akkor zökkenőmentesen megy egy jó darabig.)
dh66e: Remélem igazad van. Ha nem viszi ezeket akkor még van időm visszaküldeni (netes rendelés) és váltani bukta nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18208) Toobee válasza marcyman (#18207) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor majdnem biztos, hogy az adattárolód lassú. Csinálj PC-n egy R/W tesztet, aztán másold be ide.

https://barbieripnk.hu/

(#18209) BBéci válasza marcyman (#18207) üzenetére


BBéci
titán

Ilyen technikai kérdéseknél alap, hogy mindegyik eszköz, jelen esetben a pendrive pontos típusát leírja a kérdező. Abból tudnánk, hogy az olvasási sebessége elegendő-e filmlejátszáshoz. Az olcsóbbak biztosan nem kellően gyorsak a magas bitrátájú filmekhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18210) marcyman válasza BBéci (#18209) üzenetére


marcyman
aktív tag

Igazad van, ezzel kellett volna kezdenem: Teszt Még nem csináltam ilyen tesztet, remélem elég az infó.

(#18211) betyarr válasza kisgyerek85 (#18192) üzenetére


betyarr
veterán

ja,igen!mégegy dolog.neked viszi a dvd iso fájlokat a himedia?nekem (upnp-n) meg se jelenítette.

(#18212) SebajTobias


SebajTobias
tag

Senki nem tud ajánlani valami jót?? :F

(#18213) CSorBA válasza betyarr (#18211) üzenetére


CSorBA
őstag

Upnp-n nyilván nem is fog semmi sem isot lejátszani soha.

(#18214) BBéci válasza marcyman (#18210) üzenetére


BBéci
titán

Ha valóban hiteles a teszt eredménye, bőven elegendő a pendrive (számomra gyanúsan nagy) sebessége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18215) dh66e válasza SebajTobias (#18212) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben "újrázol" linkeld be az eredeti kérdésedet mert senki nem fog választ adni keresgélni meg pláne-most szerencséd van velem. :)
Még nem láttam olyan playát amin lenne S-Video-ez persze nem azt jelenti hogy nincs is- csati,sima rca mindegyiken van azzal nem tudod megoldani a csatlakozást a kijelzőhöz?
Gondolom divxet nyomnál rá neki egy külső vinyóra. Ahhoz elég lenne egy akármilyen playa ha a 12V-ot meg tudjátok oldani -már miért is ne tudnátok-,de az s-videóval szerintem gondban lesztek hacsak nem szerzel be egy átalakítót.
Viszont akkor már inkább vennék egy kis kompakt cuccot a wayteqnek mintha lenne ilyen :F (TV+ DVB-Tmpeg4 tuner+ média player)keress rá a wayteq.hu oldalon.

(#18216) marcyman válasza BBéci (#18214) üzenetére


marcyman
aktív tag

Esetleg valami bevált programot tudnátok ajánlani pendrive tesztelésre?
Ha elég gyors a pendrive akkor viszont vagy a médialejátszóval vagy az ISO-val van a "probléma".
ISO-ról esetleg hogyan tudok pár adatot kiíratni a legegyszerűbben?

(#18217) SebajTobias válasza dh66e (#18215) üzenetére


SebajTobias
tag

Köszi, legközelebb belinkelem újra. Bár nem volt messze. Most néztem, hogy az RCA-t meg tudom oldani átalakítóval, egész egyszerű.
Ezek a Wayteq cuccok jónak tűnnek, kösz a tippet.

(#18218) BBéci válasza marcyman (#18216) üzenetére


BBéci
titán

Tesztprogramot nem tudok ajánlani, azt viszont igen, hogy pendrive-ról ne akarj lejátszani BD25 ISO-t.
Külső merevlemezre mindenképpen érdemes beruházni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18219) marcyman válasza BBéci (#18218) üzenetére


marcyman
aktív tag

Rendben, akkor megpróbálok minél előbb beszerezni egyet.
Ezt a kombót néztem ki hozzá: Hitachi Deskstar 5K1000 1TB (5400RPM) + Sharkoon Rapid-Case USB3.0 3.5
Remélem erről már menni fog a filmek nagy része.

(#18220) BBéci válasza marcyman (#18219) üzenetére


BBéci
titán

Egy TB-ost nem vennék, a nagyobbaknak sokkal jobb az ár/tárhely aránya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18221) marcyman válasza BBéci (#18220) üzenetére


marcyman
aktív tag

Azt tudom én, de ha egyszer ennyi van rá. Esetleg ha tudtok olyat ami 1,5 vagy 2 terás, 20 ezer alatt van és jó ilyesmire (5600-5900 RPM pl.) azt szívesen veszem. :R

(#18222) BBéci válasza marcyman (#18221) üzenetére


BBéci
titán

23-24 között már kapni 2 TB-os WD-t, az is gyorsan megtelik, ha BD ISO filmeket gyűjtesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18223) marcyman válasza BBéci (#18222) üzenetére


marcyman
aktív tag

Nem vagyok az a gyűjtögető típus, megnézem és letörlöm általában.

(#18224) BBéci válasza marcyman (#18223) üzenetére


BBéci
titán

Elolvasás után a könyveket is kidobod? Ha egy film kicsit, is tetszett, sok évig megtartom, gyűjteményem legrégebbi HD mkv-ja majdnem 5 éves.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18225) BBéci válasza marcyman (#18223) üzenetére


BBéci
titán

Elolvasás után a könyveket is kidobod? Ha egy film kicsit, is tetszett, sok évig megtartom, gyűjteményem legrégebbi HD mkv-ja majdnem 5 éves.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18226) madgie válasza BBéci (#18224) üzenetére


madgie
titán

Ha sz*r a könyv, nem is megy a polcra... a mostani filmek 80%-a meg minden, csak nem megőrizendő emlék.

Egyébként a hasonlat ott sántít, hogy "ingyen" letölthető valamiről beszélünk, nem polcra tehető dobozos kiadásokról, amiért rednesen fizet az ember.

(#18227) madgie válasza BBéci (#18224) üzenetére


madgie
titán

dupla dinamit

[ Szerkesztve ]

(#18228) Dorian válasza BBéci (#18224) üzenetére


Dorian
félisten

Béci,
az .mkv inkább hasonlít a könyvtári kölcsönzésre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18229) cekkk válasza BBéci (#18225) üzenetére


cekkk
veterán

A könyvet még megvesszük azt nem dobjuk ki. Te meg veszed a filmet? Ha megvenném én nem dobnám ki, de tényleg a mostani filmek többsége semmire nem való :W

(#18230) daniel2121 válasza BBéci (#18222) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát bizony nincs az a merevlemez ami ne telne be egyszer.

(#18231) marcyman válasza BBéci (#18225) üzenetére


marcyman
aktív tag

Igen, simán letörlöm azt a filmet amit már láttam egyszer. Ha nagyon megtetszik egy film megveszem esetleg. De az nagyon ritka, hogy kétszer megnézzek valamit. Könyveket nem dobom ki, esetleg eladom vagy elcserélem másikra ha már nem fogom többször elolvasni vagy nem tetszett meg.

[ Szerkesztve ]

(#18232) #36583936


#36583936
törölt tag

Sziasztok! 25 Ezer forint körül olyan médialejátszót keresek amihez külső vincsit hozzá lehet csatlakoztatni és a kamerámmal felvett avchd formátumot le tudom játszani mindenféle konvertálás nélkül. Vannak nilyenek? légyszi segítsetek.

(#18233) BBéci válasza madgie (#18226) üzenetére


BBéci
titán

Abban mindnyájan egyetértünk, hogy kevés a jó film, legyen 20 %, de csak azokat töltöm le és megőrzöm. BD változatokkal simán megtelik évente egy 2 TB-os vinyó. Aztán sorra kiadják a régi kedvenceimet, vagy letölthetővé válnak, mint nemrég a James Bond sorozat, amiket már VHS-en gyűjtöttem.
Bruce Lee, Belmondo, Clint Eastwood, Schwarzenegger, Stallone, Jackie Chan filmek, Fantomas, Lethal Wheapon, Die Hard, és sorolhatnám reggelig. Ehhez jöhetne többtucatnyi koncertfilm, operák, szimfonikusok is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18234) Multibit válasza #36583936 (#18232) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem tudom, hogy 25 ezerért van-e olyan mp, ami akadásmentesen viszi az AVCHD felvételeket, de a Sigma 8642/43 chipes Dune Smart B1 játékosom simán elboldogul a Pana V700 kamerám 50p-s AVCHD felvételeivel. Nincs akadás sem képen, sem hangban. Szerintem a többi Smart is ugyanezt tudja. Igaz, ezek még használtan sem férnek bele a 25 ezres keretbe.

(#18235) BBéci válasza marcyman (#18231) üzenetére


BBéci
titán

Azért sem törlöm a filmeket, hogy mások is hozzájuthassanak. A kliensemben folyamatosan 2-300 közötti torrent fut.
Most másoltam át sógoromnak 950 GB filmet. Azért csak ennyit, mert csak a szinkronosakat kérte. Most megnézek valamit a régi kedvenceim közül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18236) maxika2004 válasza Multibit (#18234) üzenetére


maxika2004
őstag

Nekem a WD TV live, viszi az SD90 es 50p-s-t, de a 60p -nél szaggat !
A V700 ét simán viszi ! ...

(#18237) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni? Digitális beltérit vennék, amibe lehet kártyát is helyezni, sé nem ártana ha még médialejátszós is lenne...
Tudtok valami megfelelő cumót erre a célra?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18238) Integra válasza JoceeHunt (#18237) üzenetére


Integra
titán

műhold beltérit?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18239) JoceeHunt válasza Integra (#18238) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen ez a DVBT vagy mi a szösz, mert én még szobaantennázok, mivel a TV-t elalváshoz használom :). De január 1.-től úgy tudom már téynleg megszűnnek ezek az adók, a TV-m meg nem tudja a digitálist.
ÉS ha már veszek olyat vennék ami médialejátszó iis egyben (bár a gép össze van kötve a TV-vel HDMI-n).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18240) Integra válasza JoceeHunt (#18239) üzenetére


Integra
titán

média lejátszás miatt necces, nem nagyon tudok mondani neked jó minőségű műhold beltérit ami frankó média lejátszó szolgáltatást is nyújt. én marusys vu+ uno műhold beltérit használok, a média lejátszóm külön van és valszeg így is marad.
de hátha van aki tud komolyabb kombinált beltériket. de ez a mulatság már igen drága lesz, egy jobb sima beltéri is 60-100e ft.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18241) kisgyerek85 válasza betyarr (#18211) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Persze Samba-n megy.

Megoldódott a probléma? Ahhoz képest, hogy nagyon vártad az 5 órát most csendben vagy. Ez jót jelenthet :)

(#18242) JoceeHunt válasza Integra (#18240) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az komoly, rágugliztam. Lehet, sőt biztos hogy tudatlan vagyok e téren, de miben jobb egy majdnem 100e Ft-os beltéri a 10-20e-s kategóriáktól? Természetesen ha nincs türelmed erre a kérdésre válaszolni, megértem... Csak egyszerűen nem tudom elképzelni mi különbségek lehetnek a digitális beltérik között, hiszen mindnek 1 a feladata, a csatornák ugyanazok...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18243) JoceeHunt válasza Integra (#18240) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Bocs kétszer ment el..

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18244) cekkk válasza JoceeHunt (#18242) üzenetére


cekkk
veterán

A használhatóság, amúgy meg nem műholdas hanem DVB-T kell neked a kolléga meg a DVB-S kérdezte.
Nem olcsó mulatság egy ilyen hibrid egybe mindenes lejátszó. :K

(#18245) betyarr válasza kisgyerek85 (#18241) üzenetére


betyarr
veterán

jót jelent,mert a workgroupos megoldás segített! látja a rendszer a nasomat :R

tegnap azonban megint ott ültem egy darabig előtte,mert a pc-m megosztott mappájába nem sikrerült belépni.a serviio-t továbbra sem látja csak a upnp,a servio nélküli megosztásba meg nem tudtam belépni,mert netuserid-t és password-öt kért.végül letiltottam a win8-ban a jelszókérést,beléptem a pc mappába,majd a megosztott mappába is be akartam lépni,feljött megint egy ablak,amiben már meg volt adva alapból valami netuserid és pass,leokéztam,de "logon failed". :W bár ez már nem is tudom hogy a w8,vagy a médiapléjer hibája...mindenesetre valami realtek-es user id volt ott alapból.

[ Szerkesztve ]

(#18246) hunaqua válasza JoceeHunt (#18242) üzenetére


hunaqua
addikt

http://www.w2comp.com/detail.asp?catid=51479&subcatid=51474&pdtid=603438&private=

Ebben van DVB-T tuner is,járd körűl ezt a témát,hogy rendesen kezeli az MPEG4-et.
Az ár 20.000.-huf postával. (mondjuk most "készlethiány")

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18247) JoceeHunt válasza cekkk (#18244) üzenetére


JoceeHunt
őstag

A DVB-S akkor mihez kell (azt tudom hogy a nem földi adók vételéhez)? Mert gondolom ha valaki pl UPC Direct-es, az megkap minden adót beltérivel együtt vagy nem?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#18248) Integra válasza JoceeHunt (#18242) üzenetére


Integra
titán

ez egy linux alapú, szabadon konfigolható/reszelhető beltéri, enigma2..
átlagnál messze komolyabb chipset, a felhasznált alkatrészek, minőségi, profi rendszer. sok mindent lehet vele csinálni, amit az egyszerű szolgáltatói beltérikkel soha. a műholdazás egy nagyon belsőséges történet, iszonyúan bele lehet mélyedni. az enyém még egy középszintű történet, ennél sokkal komolyabbak vannak. rengeteg program, fejlesztés, alkalmazás telepíthető rá, motoros forgatás, dekódolás, bővítő helyek, hdd-nek hely etc. bizonyos felhasználásokkor van értelme. meg a kép és hangminőség önmagáért beszél. de a legfontosabb, hogy linux.
de ahogy látom neked nem ilyen kell, neked digitális földi sugárzásra kell beltéri, az megint más típus :)

természetesen ezek a beltérik ha szerelsz bele hdd-t, tudnak rá felvenni és visszajátszani minden gond nélkül. talán vannak hot-swapos hdd-vel szerelt beltérik is, de nem tudom milyen chipset-et használnak és milyen a szoftveres támogatás hozzá. de ha végig olvasod a beltérik paramétereit, úgyis leírják hogy mit és hogyan kezelnek.
én szeparáltan használom, dedikált média lejátszóm külön van és külön a beltérim. egy dune mindent jobban tud lejátszás terén, mint egy kombinált beltéri.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18249) hunaqua válasza JoceeHunt (#18247) üzenetére


hunaqua
addikt

DVB-T : földfelszini digitális ( Mo.= MPEG4) tudod fogni ingyen: M1,M2,Rtl,Tv2,Duna,Duna2 +van fizetős szolgáltató MinDig Extra,de ehez kell a solgáltató kártyája (conax)+ kártyafogadós beltéri.

DVB-S (DVB-S2): műholdas rendszer,vannak ingyenesen fogható csatornák,de különböző szolgáltatók sugároznak ezekről a "holdakról",különböző kódolással.Gyakran párosítják a kártyáikat a saját boxukhoz,tehát nem biztos,hogy tudod használni másik boxban.

DVB-C: kábeles szolgáltatás,a szolgáltató biztosítja a boxot+ a kódoláshoz szükséges kártyát.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18250) JoceeHunt válasza Integra (#18248) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, a sok válasszal letisztulni látszik a kép. Végülis médialejátszóra így nem nagyon van szükségem, mivel a géppel össze van kötve a TV. Akkor nekem egy DVB-T kell, winyós dolog nem feltétlen szükséges, max a kártya hely ha szolgáltatóhoz mennék.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.