Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) hunaqua válasza Hudee (#12200) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem tudok róla. Aki több pénzt fordít a szoftverek fejlesztésébe persze,hogy vigyázz arra ,hogy ne lehessen "ellopni".

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12202) dh66e válasza Hudee (#12198) üzenetére


dh66e
veterán

Simán elképzelhető.
SW modosítással(nem gyerekjáték) az én régi lejátszómhoz két teljesen más gyártó szoftverét is átültették.Annyi a közös bennük hogy ugyanaz a chip van benne ill a szoftver fejlesztő csapat is ugyanaz volt.Oroszok ebben nagymesterek arra fele kell kutakodni.

(#12203) romulan válasza dh66e (#12202) üzenetére


romulan
tag

Az Evolve Infinity lejátszómon már egy ideje az Xtreamer Prodigy 3.5 RC9 megy, természetesen megfelelő módosításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#12204) Hudee válasza romulan (#12203) üzenetére


Hudee
tag

Tudsz ebben segíteni, hogy mit kell azon a szofton módosítani?

(#12205) romulan válasza Hudee (#12204) üzenetére


romulan
tag

A fő módosításokat pl. a távirányító működése, az oroszok megcsinálják. Van hozzá leírás az interneten, de ez már bonyolultabb dolog.
Ha ez a módosított firmware hardverben közel áll a miénkhez, akkor a bootloadert kell lecserélni. Az ehhez szükséges programot is le lehet tölteni orosz oldalakról. Ennél konkrétabbat nem fogok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#12206) asysoft válasza TCr (#12197) üzenetére


asysoft
aktív tag

Köszönöm a választ, szombaton be is szereztem a masinát:) Jó kicsi, sajnos a távirányítója is...

(#12207) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok!

WDTV Live Streaming lejátszót vettem. Minden szép és jó, de 2 észrevételem van:
PC-ről wifin keresztül nézem az mkv formátumú filmeket és mind Dolby Digital mind a DTS sokkal halkabban szól az erősítőn keresztül, mint pl egy DVD-ről játszott film.
Ill Zenehallgatáskor tűnik fel, hogy van egy kis alap sistergés.

A hang átvitelére egy Equip márkájú optikai kábelt használok ~2500 Ft volt (1méter); lehet, hogy ez a gyenge pontja a rendszernek?

(#12208) BBéci válasza gonger (#12207) üzenetére


BBéci
titán

Az nem lenne baj, hogy halkabb, de a sistergés elfogadhatatlan. Próbaképpen köss hozzá USB-vel egy merevlemezt!
Az optikai kábel (hol kukáztad) a lejátszót köti össze az erősítővel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12209) rajzol01


rajzol01
tag

Pont 2 hete rendeltem meg Linkdelight-ről 2 db Egreat R6S pro-t, ma meg is érkezett Kaposvárra. Vékony buborékos zacskóban a dobozok tartalma :
- lejátszó
- wifi antenna
- távkapcsoló (elem nincs benne)
- sata kábel
- táp + átalakító
- manual

Az eszközre simán csak R6S van írva, a minimálisan megnyomorgatott dobozra is. A dobozon van egy PLUS és egy WIFI matrica. 20,500 Ft / db volt mindennel együtt, vámon nem akadt fenn.

(#12210) kmarci25 válasza rajzol01 (#12209) üzenetére


kmarci25
veterán

Ugye jól emlékszem, hogy ez az a típus, amire úgy tudod rákötni a sata merevlemezt, hogy az kívül, csak úgy "pucéran" fityeg? :D Gondolkodtam rajta, hogy az úgy nem gáz? Por, szennyeződés, stb. nem zavarja meg a működésben a merevlemezt?
Ha próbálgattad, majd írhatnál egy pár sort a tapasztalataidról, benyomásokról... :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12211) rajzol01 válasza kmarci25 (#12210) üzenetére


rajzol01
tag

Ez az a típus, de nekem csak külső usb merevlemezem van, meg pendriveok.

(#12212) BBéci válasza kmarci25 (#12210) üzenetére


BBéci
titán

Ha bármi zavarná a merevlemezt, nem használnának ezrével dokkolókat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12213) Peak válasza kmarci25 (#12210) üzenetére


Peak
addikt

semmi difi nincs ahogy BBéci irja a külső és belsők között.

egyedül az ilyen külső dokkolókban az a rizikó, hogy szabadon van, igy jelentősen nagyobb eséllyel van kitéve ütésnek, lökésnek az eszköz, ami egy gyorsan forgó alkatrészt tartalmazó mechanikus eszköz halála.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12214) Rx


Rx
aktív tag

Sziasztok!

Tervbe vettem, hogy idén beújítok egy bluray lejátszót (HDMI,USB...stb), közben eszembe jutott, hogy egy médialejátszóval lehet hogy jobban járnék.
A kérdés csak az, hogy a 35.000Ft amit erre a célra szánni szeretnék kapható e egy jobb fajta medialejátszó?
Segítségeteket előre is köszönöm!

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#12215) Dorian válasza Peak (#12213) üzenetére


Dorian
félisten

Annyi a difi, hogy a dokkolókat nem tudja automatikusan a lejátszó ki-be kapcsolni (mint az egybeépített komplett külső vinyót, meg természetesen a beépítettet), tehát oda kell ballagni hozzájuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12216) Hudee válasza Rx (#12214) üzenetére


Hudee
tag

Szia!

Tudom ajánlani a Corát Evolve Infinity 32.000Huf, nem 100% hogy mindegyik áruházban van, de nézd meg ;)

(#12217) Rx válasza Hudee (#12216) üzenetére


Rx
aktív tag

Ő volna az?:
http://asztali-multimedia-lejatszo.arukereso.hu/evolve/infinity-p79203843/termek-leiras.html:)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#12218) Hudee válasza Rx (#12217) üzenetére


Hudee
tag

Igen!

(#12219) Rx válasza Hudee (#12218) üzenetére


Rx
aktív tag

Köszönöm!
Elég jónak tűnik, és az árban is megfelelő.
Viszont ha veszek egy bluray filmet akkor át kell konvertálnom és csak utána tudom rajta lejátszani vagy lehet rá kötni valamilyen olvasót?
Elnézést kérek a tudatlanságomért, de nem vagyok jártas ebben a témában, ezért is kérem az itt lévő tapasztalt fórumozók segítségét.

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#12220) dh66e válasza Rx (#12219) üzenetére


dh66e
veterán

Sok lejátszóra lehet külső usb-s DVD vagy BD írót kötni akár gyári akár moddolt szoftverrel van felvértezve..Olvass utána a kinézett típusnak és a specifikációból kiderül ha mégsem keresd meg a hazai vagy a nemzetközi fórumát és biztos kiderül.

(#12221) boba6


boba6
aktív tag

keresem a legolcsóbb:
lanos, 24p-s, kevés problémás lejátszót
feliratkezelés jó legyen, digit kimenet előny
wifi, hdd hely, youtube stb nem kell
TV-101-nél létezik olcsóbb?
rasPI+XBMC-n gondolkodok még erősen

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#12222) kmarci25


kmarci25
veterán

Innen: http://www.w2comp.com/catalog.asp?catid=51479&subcatid=51474 rendelt már valaki valaha?
Megbízhatóak? A sima r6s-nél egy magyar nevű író azt írja, hogy öt nap alatt ért ide... Lehet ez? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12223) FrezeR válasza kmarci25 (#12222) üzenetére


FrezeR
senior tag

Már többen rendeltünk innen megbízható hely. Nekem egy hét alatt ideért a cucc amiben benne volt egy hétvége is.

(#12224) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok! Popi A300 vásárlásán töröm a fejem, de a fülembe jutott, hogy a HD hangoknál akad a lejátszó. Esetleg van valakinek erről tapasztalata? :W

Üdv

A játék az nem játék!

(#12225) kmarci25 válasza FrezeR (#12223) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! Ez szimpatikusabb, mint a linkdelight és ezek szerint gyorsabb is, és csak egy picit drágább.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12226) kmarci25 válasza FrezeR (#12223) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! Ez szimpatikusabb, mint a linkdelight és ezek szerint gyorsabb is, és csak egy picit drágább.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12227) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! WDBAAP0000NBK-EESN WD TV Live-ot szeretnék venni. Még mindig ez a legjobb ár/érték arányú lejátszó? .mts, mts-ből készített mkv fájlok lejátszására használnám. Az mts fájlokat le tudja egymásután akadás nélkül játszani?

(#12228) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

35k-ig bezárólag keresek hálózati médialejátszót bluray iso támogatással (nem baj ha van menü :) )

Elvárásaim:

- gigabit ethernet vagy usb
- minden ismertebb film és hangformátum lejátszása
- esetleg belső merevlemez fogadása
- gyors legyen, ne akadjon
- esetleg 802.11n wifi
- legyen rajta jack csatlakozó (L/R) hátul! (ez nagyon fontos!)

Jelenleg egy ASUS O!Play HDP-R3-am van. Ilyen ársávban vannak már többet tudó, gyorsabb, jobb ajánlatok? :)

Köszönöm a segítséget!

Üdv. core2

(#12229) erdoke válasza Neil Watts (#12228) üzenetére


erdoke
titán

Hálózaton akadni fog a BD ISO.

A legjobb aláírás a héten

(#12230) Neil Watts válasza erdoke (#12229) üzenetére


Neil Watts
veterán

gigabiten is? akkor mi kell annak? O.o

(#12231) larryking válasza erdoke (#12229) üzenetére


larryking
senior tag

Én megoldottam a bd iso akadás problémát. Brazos lap és xbmc.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12232) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
Popi a210 lejátszó n- wifi , tud nekem valaki átviteli sebességet mérni ??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12233) Peak válasza Neil Watts (#12230) üzenetére


Peak
addikt

popcorn a300 teljesen jól játszott hálón húzott bd50isot.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12234) TCr válasza Neil Watts (#12230) üzenetére


TCr
veterán

Nincs tényleges gigabit, hiába van "ráírva" a lejátszókra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12235) Patice válasza erdoke (#12229) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301-essel sem akadt a BD-ISO gigabites hálózaton.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12236) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na akkor szépen sorban:

larryking: Lehet hogy én is azt fogom tenni:

ASROCK E350M1 + 2G DDR3 RAM megfelelne a célnak? :)

Peak: Az 70k, nagyon drága nekem jelenleg.
TCr: Már rájöttem
Patice Ejj, az is 50k :/

---

Szóval akkor most mi legyen? :F

Üdv. core2

(#12237) larryking válasza Neil Watts (#12236) üzenetére


larryking
senior tag

Összességében egy használt popcorn a200 ára volt:

MSI brazos itx lap dobozzal garival 18 ezer
ITX ház táppal 11 ezer
2 Gb ddr3 volt nekem
Pendrive 2000.

Ennyi, és nem akad semmi.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12238) Peak válasza Neil Watts (#12236) üzenetére


Peak
addikt

simán. de kell hozzá még ház + táp + hdd/ssd + ram. azt sem úszod meg 50k alatt.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12239) larryking válasza Peak (#12238) üzenetére


larryking
senior tag

Látod, nekem sem volt még 35-se.
Mert aki lejátszót vesz, neki is kell vinyó, amire tölt.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12240) Neil Watts válasza Peak (#12238) üzenetére


Neil Watts
veterán

35k-ba jön, ki, mert minden egyebem van. :)

[ Szerkesztve ]

(#12241) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

(#12232

Valaki mérje le nekem, légyszi :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12242) Neil Watts válasza larryking (#12239) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ez így akkor megfelelő lehet?

MSI E350IS-E45
RAM DDR III 2 GB 1333 SAMSUNG 3 ÉV
CFI CBI-A6719 Slim Mini-ITX fekete számítógépház 150W-os táppal

vagy módosítsak rajta esetleg még? :)

Üdv. core2

(#12243) larryking válasza Neil Watts (#12242) üzenetére


larryking
senior tag

Ha innen nézted az oldalról, akkor a lapot én vettem meg tegnap, de igen elég, nekem is így megy hibátlanúl.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12244) Neil Watts válasza larryking (#12243) üzenetére


Neil Watts
veterán

ok. A cucckat nem hardverapróról néztem.
Megbízható az MSI ezen lapja? csak 4k van eközött és az ASRock hasonló lapja közt... :F
Vagy inkább még ramot toljak bele?

Bár ha elég ez így akkor tök jó, mert így 32k a teljes gép :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#12245) larryking válasza Neil Watts (#12244) üzenetére


larryking
senior tag

Eddig ment minden, azaz tegnap óta. Most letöltöm ami miatt eladtam az a200-at és meglátom. De szerintem nem lesz gond.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12246) Neil Watts válasza larryking (#12245) üzenetére


Neil Watts
veterán

na, amúgy 99%-ig eldőlt hogy ez lesz, nem pedig külön hálózati médialejátszó, tehát rátérek a "helyes" útra, pláne azután, hogy hallom hogy gond nélkül viszi a BD-ket, és a 3D Blurayt is. :D

Na megyek is át a Brazos klubba :R

Üdv. core2

(#12247) Jim-X válasza Jim-X (#12224) üzenetére


Jim-X
őstag

Az A300-al kapcsolatban senki sem tud segíteni?

Üdv

A játék az nem játék!

(#12248) BBéci válasza Neil Watts (#12246) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem és a neten fellelhető tesztek szerint van különbség a videokártyák képminősége között, a hangról nem is beszélve. Egy Dune szintjét szerintem képtelenség elérni 100000 Ft alatti HTPC-vel

(#12247) Jim-X
A 210 hibátlanul viszi, nem hinném, hogy a 300-nak efféle gondjai lennének.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12249) larryking válasza BBéci (#12248) üzenetére


larryking
senior tag

Abban nem értek veled egyet, hogy volt 3 média lejátszóm, rt és sigma alappal, illetve a tvmben nem tudom mi van, ez a mostani az 5. htpc-m, volt amd és nvidia vga, de nem egetverő a különbség. Biztos van, de aki erre nagyon allergiás, nem 35 ezerért rak össze egy htpc-t az biztos.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12250) Jim-X válasza BBéci (#12248) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszönöm...Már nem lesz álmatlan éjszakám...

Kivéve ha kikapnak a Portugálok :)

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.