Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) erdoke válasza Ed Parker (#11700) üzenetére


erdoke
titán

Nekem a Live Hub 12-14 MB/s sebességgel másol, és már kétszer is javult FW frissítéssel után, eleinte "csak" 10-12 MB/ volt. 100-as LAN általában kifullad 80 Mbps környékén a gyakorlatban. Tehát van benne gigabites csatoló, de a SoC nem bírja rendesen kihajtani.

A legjobb aláírás a héten

(#11702) Imdre válasza Ed Parker (#11700) üzenetére


Imdre
aktív tag

Kellene annál jobban is mennie
Itt nézd meg Te is
Az itt írt 22MB/s reális FTP-n, ezt megerősítették már több helyen is. Persze még ez is messzire van a gigabit sávszélességének kihasználásától :DDD

(#11703) Ed Parker válasza Imdre (#11702) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok srácok, otthon ránézek újból.
Köszi

(#11704) soldner válasza Voice24 (#11687) üzenetére


soldner
tag

Igazad van. Még elég új nálam a készülék, nem vagyok még tapasztalt felhasználó.
De filmet mindig az első ikonról indítok, ahol "ömlesztve" vannak. Bár mivel pendriveról megy, ezért az a része nem zavaró számomra.

(#11705) larryking


larryking
senior tag

Mivel az openmediavault makacskodik, egyenlőre nem tudtam kipróbálni a bd25-öt a popival. De kezd már egy görög dráma lenni az eset. Úgy látszik, hogy az általam eddig istenített lejátszó voltaképpen csak egy túlmisztifikált lila köd. Már mindent lecseréltem csak azt nem, de ma kipróbálom, hogy az asztaliról streamelek egy imax mozit. Mert a nassal nem lehet gond, mert egy 13 gigás filmet wifin keresztül 7-9 perc alatt toltam át rajta, az nem olyan rossz. Így egyenesen következik, hogy a router sem lehet olyan ócska.

Azért a routerre feldobok egy dd-wrt-t, hátha.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11706) Toobee válasza larryking (#11705) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt elolvastad? Ha így van, akkor user error lesz a dolog :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#11707) larryking válasza Toobee (#11706) üzenetére


larryking
senior tag

Akkor leírom a rendszer felépítését:

net bejön, bele a tl-wr1043nd-be onnan cat5e kábel a nasba, illetve cat5e kábel a popiba. Tehát nem wifin akarom lejátszani a dolgokat hanem lanon, csak wifiről irányítom az egészet.

Soha nem volt szó wifis lejátszásról. A laposom és az asztalim n-es wifivel kapcsolódik a routerhez.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11708) TCr válasza larryking (#11707) üzenetére


TCr
veterán

Mit irányítasz wifiről?

(#11685) larryking: A popcorn lanon kapcsolódik a routerhez, a laposom kapcsolódik n-es wifivel.

Bocs, nekem erről az jött le, hogy a laptopról játszod le a filmeket.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11709) larryking válasza TCr (#11708) üzenetére


larryking
senior tag

Nem, hanem a nasról szeretném, a nast webguin keresztül irányítom, torrent ilyenek.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11710) Pékmester


Pékmester
tag

Hello, akkor senkinek sincs ötlete erre a HDMI - VGA összeköttetésre? Elég sokat kerestem a neten, de nem találtam megoldást.

(#11711) TCr válasza larryking (#11709) üzenetére


TCr
veterán

Értem.
És a laptoppal / pc-vel 100-as hálón le tudod játszani azokat a tartalmakat NAS-ról, amiket a PCH-val nem?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11712) larryking válasza TCr (#11711) üzenetére


larryking
senior tag

Ma akarom kipróbálni, mert az openmediavault makacskodik, valami gondja van a vinyóval, így az még a mai megoldandó. De kipróbálom mással.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11713) Mezga Aladár válasza Imdre (#11697) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

mbit/s mb/s ,bocs a kisbetűért.

"A 7MB/s (gondolom így értetted)" :K

Sajna, egy irányba másolva ftp-n, is csak 7-8 MB/s sebességet tud.
A vicc az hogy egy tplink giga switch van a popi előtt.
A hálózati megoldásokat pedig azért próbáltam ki, mert a popi fórumán azt írták, nfs megosztással gyorsabb, de tök egyforma. Igazából nem vérre menő a dolog csak érdekelt van-e rá megoldás. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11714) lehasznalo válasza Dorian (#11688) üzenetére


lehasznalo
tag

Az új Dune firmmel megjelent új deinterlacing mode-ot mikor kell használni?

Ez engem is nagyon érdekelne.

A régebben említett ricegést az alábbi beállítással sikerült leküzdeni:
1080p 59.94hz - 60-ason ricegett

de pl. az egyik 720p-s film végén totál szétesett a lejátszás (ami az elején-közepén ok volt), akadozott a kép, mintha elfogyott volna a kraft a 101-es dunéből :-/

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#11715) odipapa válasza Pékmester (#11710) üzenetére


odipapa
senior tag

Ha létezne is ilyen, nem lenne olcsó.
Keress inkább más képmegjelenítőt.

(#11716) Berci77


Berci77
tag

Még mindig keresek olyan médialejátszót, ami szünetmentesen játssza le a zeneszámokat egymás után, nincs egy pillanatnyi megtorpanás sem, nem vág le az elejükből semmit. Megköszönném, ha tudnátok ajánlani ilyen típust!

(#11717) koncsik válasza Berci77 (#11716) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elvileg a Netgear NeoTV NTV 550: Gapless playback (mp3, m4a, flac)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11718) Patice válasza Berci77 (#11716) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elvileg a Dune-k is képesek ilyesmire egy kis trükkel.

Ha a könyvtár, amiben az audio fájlok vannak tartalmaz legalább egy képet, akkor a képet, képeket nézve az audio lejátszás szünetmentes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11719) Peak


Peak
addikt

amúgy meg azt is nézd meg, hogy maga az állomány ha külön van, és mondjuk CD rip, akkor bizonyos béna userek benne hagyják a szüneteket, azaz 0-kal feltöltött rész van a WAV végén, ergo még ha "gapless" is a lejátszás, magában a lejátszott zeneszámban, állományban van némaság.
(xbmc gapless ;) )

pl. ripper programoknál van olyan opció, hogy "Remove silence at the end (of track)"

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11720) Imdre válasza Mezga Aladár (#11713) üzenetére


Imdre
aktív tag

Az másoláshoz valóban kevés, médiartalom továbbítására viszont elegendő. Nálad más gond lehet, ha ilyen sebesség mellett is akadnak a bd25 tartalmak, hiszen ez bőven bd50-nek is elég. Ha van gigabit switch-ed, akkor nem értem miért akarsz routert cserélni.
Az nfs protokollt azért szokták ajánlani, mert bizonyos hálózati környezetben az a jobb megoldás - mivel jóval kisebb erőforrás igénnyel van, mint pl a Samba. Sok embernél az nfs-tcp ment a legstabilabban blu-ray stream alatt. Nem értem nálad miért hokizik a bd25.
Én nem használom a hálózatot, mert még nincs nas, de leteszteltem amikor megvettem és 80mbps-ig semmi akadásom nem volt filmeknél (100-as hálón)?

(#11721) Mezga Aladár válasza Imdre (#11720) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Keversz valakivel, én az imax tesztanyaggal próbáltam.

"de leteszteltem amikor megvettem és 80mbps-ig semmi akadásom nem volt filmeknél (100-as hálón)?"

Ugyan ez van nálam is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11722) larryking


larryking
senior tag

Telepítettem e nas4free programot az atom alapú nasomra, beállítottam a nfs megosztást, a beépített torrent segítségével letöltöttem egy 1 gb-os filmet illetve beállítottam az ominózus bdiso letöltést. Próba képen beállítottam a popcornon az nfs megosztást és elindítottam az 1 gb-os filmet. 1 perc után akadt.
Mi lehet a gond?

"We'll meet you where the lights are...."

(#11723) Mezga Aladár válasza Berci77 (#11716) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

popi a2x0

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11724) batagy válasza Pékmester (#11710) üzenetére


batagy
őstag

"Hello, akkor senkinek sincs ötlete erre a HDMI - VGA összeköttetésre? Elég sokat kerestem a neten, de nem találtam megoldást."

Szia!

Amit szeretnél, videókimenetre számítógépes monitort kötni, annak nem sok értelme van. Régebben nekem is megfordult ez a fejemben, de nincs értelme, illetve nagyon drága.

Ha a médialejátszó kompozit videóját akarnád a VGA bementre kötni, azt ilyesfajta átalakítóval lehet megtenni, de a képminőség iszonyat gyatra lesz.

Ha HDMI kimenetet szeretnél VGA kimenetre kötni, azt csak olyan drága átalakítóval tudnád megoldani, hogy annyiból új TV-t lehet venni.

Esetleg ha lenne komponens kimeneted, azt talán könnyebb VGA-ra alakítani, de az se olcsó szerintem.

Az egyetlen eset, amiről tudok, ha a monitoron van DVI bemenet és HDCP kompatibilis, akkor elvileg lehetőség van rá, hogy a lejátszó HDMI kimenetét rákösd, de még ekkor se biztos hogy működik.

(#11725) daniel2121 válasza Imdre (#11720) üzenetére


daniel2121
senior tag

Lehet béna kérdés de egyszerűen megfogalmazva mi a különbség a switch és a router között?

(#11726) v.attis válasza erdoke (#11689) üzenetére


v.attis
őstag

Jelentettem, és más is, még az előző fw-nél. Természetesen most is jelentem.

(#11727) Patice válasza daniel2121 (#11725) üzenetére


Patice
Topikgazda

Switch = "Elosztó"

Router = Egy ilyen hálózati eszköz képes az internet szolgáltatóval kommunikálni, azaz e nélkül nem tudnál kapcsolódni a nethez, mellesleg a többi része szinte megegyezik egy switch-el, csak a routerrel többféle és többszintű szabályozást, korlátozásokat rengeteg beállítást tudsz végrehajtani igény szerint. A fejlettebbek kezelnek, nyomtatót, vagy külső merevlemezt az USB portjaikon és akár egy kis okosítással nagyon egyszerű NAS-ként vagy webszerverként üzemelhet.

Csak ennyi. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11728) daniel2121 válasza Patice (#11727) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi azért a routerrel tisztában vagyok csak a switchel nem voltam annyira. Akkor ezek szerint egy lakáson belül nyugodtan megoszthatom az internetet router nélkül is.

(#11729) sapex


sapex
tag

Sziasztok.
Ma megérkezett a várva vart médialejátszó DUNE 301es.Első benyomásaim azt sugalljak hogy elleggé korrekt kis gép...
Viszont azt rebezsgetik hogy kellet volna hozza kapnom Regisztrációs kártyát,amit sajnos nem találok.Hol kell ennek lennie a csomagban?Mire jó ez a kártya?

(#11730) Patice válasza sapex (#11729) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kártyát sajna én sem kaptam. Ez a hivatalos fórum és támogatás eléréséhez kell, a regisztrációnál kell megadni a kártyán lévő számot.

Állítólag a hivatalos forgalmazóktól vásárolt lejátszókhoz jár a kártya.

Érdekes, mert a dune-hd.com-on az egyik magyar forgalmazó a PC Hotline Kft., aki a dune-hd.hu webshopját üzemelteti.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11731) norral válasza Patice (#11730) üzenetére


norral
aktív tag

Ez a honlap mi lehet? Mikor vettem a 101-et, akkor sem értettem igazán, miért van igazabbnál igazibb hivatalos oldal...

Akkor mondjuk még az extremedigital is forgalmazó volt, kaptam is kártyát, de nem sok haszna van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11732) #75912448


#75912448
törölt tag

Gyorsan jön a Sigma 8670/71 fejlesztett változata. Sigma Designs SMP8672/8674. A 8672 az erősebb, állítólag 60%-kal gyorsabb elődjénél, XBMC integráció, gondolom működő HD hang támogatás :P , stb. Szerintem a 3D BD támogatás marad a 8910-re, ha jól olvasom, ez inkább fejlesztett sbs támogatást kap. link link link

(#11733) hunaqua válasza #75912448 (#11732) üzenetére


hunaqua
addikt

Egy kicsit szerintem "bealudt" a Sigma a 3D-vel.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11734) sapex válasza Patice (#11730) üzenetére


sapex
tag

Akkor ez a kártya csak a fórumozáshoz add hozzáférést?
Applikációkat lehet rá letölteni?

(#11735) #75912448 válasza hunaqua (#11733) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem is, de mivel egyelőre megélnek a nevükből (bár a 8670/71 kicsit, vagy nem is megtépázta azt), akkora veszteség nem éri őket. Remélem olyat nem tesznek, hogy az új procikkal megjelenik a Dune TV 101/301 rev2, legalább nevezzék el Dune TV 401-nek :D . Előbbit amúgy a WD már eljátszotta egyszer.

(#11736) Patice válasza sapex (#11734) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, csak a fórumok eléréséhez adja meg a kódot semmi több.

Sigma 8672/74 WTF ? :Y Pont most :F De jó, hogy vettem 301-est... :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11737) #75912448 válasza #75912448 (#11735) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akartam írni helyesen: kicsit, vagy nem is kicsit. A 2. kicsit lemaradt :)

(#11736) Patice:
Azért amire megjelennek az új procival szerelt lejátszók néhány hónap eltelik.

[ Szerkesztve ]

(#11738) Patice válasza #75912448 (#11737) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hja, lejár az 1 év gari és vehetek újabb procis lejátszót. :D

HD hang miatt írtam a supportnak.

Hogy miért?

Tegnap kiderült számomra, hogy a Dune 301-esen szoftveresen tiltva van a nagy felbontású zene!

Vagy az optikain megy ki a hang, de akkor a "HD hang letiltva", vagy HDMI-n megy ki a hang és akkor "HD hang engedélyezve".

Ezt eddig úgy értelmeztem, hogy optikain azért van letiltva a HD hang (TrueHD, DTS HD) mert úgysem tudja átvinni, HDMI meg igen. De sajnos ez nem csak a filmek hangjára igaz!

Nagy felbontású zenéket (24/96, 24/192) így nem tud kiküldeni a 301-es optikán, csak HDMI-n. Kérdem én, kinek van manapság HDMI-s DAC-ja, vagy HDMI bemenetes sztereó erősítője?

Ez baki lehet (kétlem), vagy szándékos (szinte biztos)?

Tegnap nem kicsit elkeseredtem e-miatt.

Most meg még a hír a 8672/74-es változatokról. Valamit tényleg elkúrhattak a 8670/71-nél. :(

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11739) gonger


gonger
senior tag

Médialejátszó vásárlással kivárom az Egreat tapasztalatokat / vagy nem..de az biztos, hogy kell egy wifi router a szülőkhöz. Arra gondoltam, hogy odaadom nekik a legendás linksys wrt 54 GL-emet, ami évek óta teszi a dolgát, és veszek egy N-es routert magamnak.
A médialejátszó kábelen fog csatlakozni, de kérdés, hogyha számítógépről akarom streamelni a lejátszónak 20-30 megás mkv fájlokat, akkor kell nekem gigabites port a lejátszóra ill a routerre??? egyébként az alaplapomon is 10/100-as a hálókártya..

(#11740) BBéci válasza #75912448 (#11735) üzenetére


BBéci
titán

El tudom képzelni, hogy hasonló okból késlekednek, mint ami miatt kivették az OPPO-k szolgáltatásaiból.

(#11738) Patice
Szerintem túl sokat vársz attól a lejátszótól. A felhasználók 99,9 százaléka nem akar vele olyan zenéket megszólaltatni. Valamint a legkevésbé sem sztereó erősítőkhöz való csatlakoztatásra tervezték.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11741) Zjunior


Zjunior
veterán

Mikor jöhetnek ki az ÚJ DUNE-ok?
Érdemes most vennem, vagy várjak vele még? :F :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11742) Patice válasza BBéci (#11740) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én abból indultam ki, hogy direkt az is szerepel a kis Dunék leírásában, hogy:

"Magas minőségű zenelejátszás: játsszon le HD-s (192 Khz / 24-bit-ig) zenefájlokat különböző formátumokban (FLAC, Monkey's Audio APE, WAV/PCM, stb.)!"

Számomra a médialejátszó azt jelenti, hogy a média fájlokat le tudja játszani. Média fájl számomra a különböző formátumú, minőségű, felbontású zene is.

Dorian-tól megkérdeztem, hogy ez a funkció működik-e a Smart D1-én. Igen.

Akkor szerintem nincs miről beszélni.

A Dune lejátsza a nagy felbontású zenéket, csak a digitális optikai kimenetén nem tudja kiküldeni, holott egy pár évvel korábbi készülékük ezt tudja.

Szerintem nem várok el túl sokat. 2012-ben ez alap kellene hogy legyen.

Sztereó erősítőre is rá lehet kötni. Analóg kijárata is van. Ez persze nem szól úgy, mint egy külső DAC-kal, digitális kimenetet használva, de én úgy vettem, hogy úgyis a már meglévő DAC-omon keresztül fogom majd használni.

Ez csak nem olyan nagy elvárás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11743) Patice válasza #75912448 (#11735) üzenetére


Patice
Topikgazda

Maybe: TV-201 és TV-401 = 8672/74 ? :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11744) Imdre válasza Mezga Aladár (#11721) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ja igen, bocsi! Belevontam a BD25 akadását a Neked írt hozzászólásba, holott az egy másik fórumtársunk baja :DDD

(#11742) Patice Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal! Ezt a sorozatot a Sigma nagyon elbaltázta, az új chip bejelentése ezt mostmár megerősíti... Sajna a júzer szív vele, mint mindig. Sajna az új chip-re szánt energia a korábbi (jelenleg ütősebb) szériák fejlesztésének rovására mentek :(((

[ Szerkesztve ]

(#11745) Patice válasza BBéci (#11740) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja igen, sztereó erősítő HDMI bemenettel? Igen, létezik. Csak k... drága, még. ;]

Például:

NAD C 390DD

Egy ár hozzá a kiegészítő modulokkal.

Vagy a felső kategória DAC-ja, 2011-ben mutatták be:

NAD M 51 Direct Digital DAC

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11746) Toobee válasza Patice (#11742) üzenetére


Toobee
veterán

Én is Dune-ről zenélek. Szerintem a mai világban, ahol ilyen az anyagi helyzet, teljesen reális igény. Nálam is szempont volt. Nincs mindenkinek pénze média lejátszóra, illetve CD, vagy komolyabb (szintén) média lejátszóra, ami zenére lett kihegyezve. /Egy ilyennel kiegyeznék :D / Most ott tartok, hogy 70% zene, 20% film, amiből fele koncert felvétel. Szerintem egész emberei hangokat lehet előcsalogatni belőle, főleg, ha más készülékre bízod a dekódolást. Ha nem játszaná a 192/24-et, akkor meg se vettem volna. Igaz nincs túl sok ilyen zeném, meg a CD felbontás is igen jól tud szólni. De nem akartam magam megfosztani a lehetőségtől.

https://barbieripnk.hu/

(#11747) #75912448 válasza Patice (#11743) üzenetére


#75912448
törölt tag

LOL, bekaphatják, mennyire tudtam, hogy ez lesz.

(#11748) #75912448 válasza Zjunior (#11741) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én már nem vennék a régiekből, bár kétségtelen, kiszórhatják őket nagyon kedvező áron az újak megjelenése előtt. szvsz 3-4 hónapig még tuti nem jönnek, addig szerezz be egy Realtek 1186-os Egreat R6S-t :-)

(#11749) Patice válasza #75912448 (#11748) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ott van a linkelt hírben: a 101-est 49 Euróért fogják adni egy darabig. ;]

Kíváncsi leszek a különbségekre azért, hogy mennyivel fognak többet tudni. A leírásból nem sok derül ki, pár új feature + gyorsabb proci, bár a 301-es sebességével nincs gondom, elég pörgős.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11750) #75912448 válasza Patice (#11749) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sok felesleges funkcióval tud majd többet, engem biztos hidegen hagy a 3D-s menü és tsi. A 101/301 hardvere is elég már minden ma ismert formátumhoz. Ha az újak médialejátszási képességét nézzük, a lényegi különbség a HD hang lehet, most már odafigyelnek rá, még egyszer nem követik el ezt a baklövést. Igaz a Dune support a 101/301-re is a mai napig ígéri a javítást. Tehát akinek nem kell HD hang, annak hosszútávon is mindenre jó a régi, akinek Dune kell HD hanggal és olcsón, annak pedig megváltás lehet az új széria.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.