Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) erdoke válasza Ed Parker (#11550) üzenetére


erdoke
titán

Nem néztek hülyének, csak félreértettelek.
Igazából a megfelelő értelmezéssel se igazán vágom, mit akartál mondani, tehát hogy mi köze van egymáshoz két teljesen különböző film zajosságának. :F

A legjobb aláírás a héten

(#11552) Ed Parker válasza erdoke (#11551) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor mégegyszer.

Van olyan bd25 ami zajos és van ami nem.
Viszont olyan mkv-val nem találkoztam még ami olyan zajos,szemcsés lett volna mint egy zajos bd.
Erre hoztam fel a gyári bd50-es yes man-t,ami nem tömörített mégis pocsék a plazmán.

(#11553) kisgyerek85 válasza zippofcy (#11542) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

hiába van a film 3840x1080-as felbontásban a lemezen, a TVk csak 1920x1080-as képet tudnak fogadni ÉS megjeleníteni is

Half sbs anyag 1920x1080 felbontással bír, két kép egymás mellett teszi ki ezt a felbontást. Ha egymásra rakjuk őket vmi programmal (pc) vagy tv/projektornál bekapcsoljuk, hogy egymáson legyen a két kép akkor ugye feleződik a felbontás!

BD3D-nél a 3840x2160 felbontás feleződik ugyanígy és így kapuk full hd 3d anyagot!

(#11554) Peak


Peak
addikt

egyébként simán lehet szemcsés BDből vizuális csalással "simát" csinálni :)
van egy rakat filter amivel csodákat lehet tenni, és a szakavatatlan nézőt becsapni, kb. úgy, mint az MP3 a hang esetén.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11555) Ed Parker válasza Peak (#11554) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Eleve azt nem értem mint effektet mi a töknek rakja rá a móker?

(#11556) #03969024


#03969024
törölt tag

Jó kis vita!!! Miért is futunk ilyenekbe bele időről-időre?

(#11557) Zjunior


Zjunior
veterán

[11547]

:P :P :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11558) kisgyerek85 válasza Zjunior (#11557) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Himedia 900b

(#11559) zippofcy válasza kisgyerek85 (#11553) üzenetére


zippofcy
senior tag

Na ez az amiben nagyon tévedsz !!!
A TVd max 1920x1080-as felbontást tud !!! ÉRTSE MÁR MEG MINDENKI !!!
A 3Ds képet pedig MINDIG a TV állítja elő ! Vagyis a 3840x2160-at a lejátszó downscalezi a TVnek full HDra !!! Vagyis semmivel se lesz nagyobb felbontású a TVn mint egy, a lemezen 1920x1080-as felbontású film !
Komolyan mondom ezt olyan nehéz megérteni ? :U

Ha NEM egymás mellett van a két kép, hanem a képkockák vannak duplázva (így egy 25p-s film 50p-s lesz) csak akkor kapunk full HDt 3Dben ! Ez más fajta kódolás, a TVn mikor manuálisan állítod be a 3Ds módot, nem az egymás melletti vagy egymás alatti ikont választod hanem egy másikat !
Ezeket a módokat a BD lejátszó automatikusan állítja a TVn, DE. Ha a TVn benyomod az info gombot, ilyen módnál nem kaphatsz 24p vagy 25p kiírást a képmódra ! Mert 12 frame / sec kevés lenne a folyamatos mozgáshoz ! Vagyis ha ezek vannak kiírva akkor NEM full HDban nézed a 3Ds filmed hanem felezve !

Pff mintha ovisoknak magyaráznám a relativitáselméletet ...
Akit komolyabban érdekel, guglizza ki. Én még nem láttam ilyen módon kódolt 3Ds filmet, lehet nincs is (a haver magyarázta hogy a DLPs projektora csak így tudja fogadni a 3Dt ezért a filmeket csak PCről tudja ráküldeni vmi speckó lejátszó proggival, azért gondolom hogy léteznie kell).
Amilyen kódolású 3Ds filmeket én eddig láttam (BD ill mkv):
90%-ban egymás mellett van a két kép, vagyis a felbontás feleződik ! Mindegy hogy mekkora felbontásban van a korongon, a TV csak a full HD FELÉBEN kaphatja meg mindkét képet !
10%-ban egymás alatt van a két kép. Ilyenkor is feleződik a felbontás, csak ilyenkor nem vízszintesen hanem függőlegesen.
Ezért írtam fentebb hogy GONDOLKOZZUNK !

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11560) zippofcy válasza Ed Parker (#11555) üzenetére


zippofcy
senior tag

Ha nézel divx DVD rippet, ott a nagy egybefüggő homogén felületeken gyakran látszik a tömörítés. Na a zaj ezt akadályozná meg. De ekkora sávszélnél teljesen szükségtelen.
Csak elrontják vele a filmeket. Valszeg a Sony elcseszte a BD szabványt. Nézz meg HD DVD rippet, azokon nincs. Már megint a szarabb formátum győzött mint anno a Beta / VHS idején ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11561) tarkatehen válasza zippofcy (#11559) üzenetére


tarkatehen
tag

Ezt már leírtad, mindenki elolvasta, lépjünk tovább. Állítsd csak amit szeretnél, írhatod nagybetűvel (tudom, kiemeled, nem kiabálsz) de már rohadtul unalmas. Ne lovagolj már ezen...

Apró megjegyzés, ha blu-ray vagy médialejátszóról játszol le 3D filmet (lemez vagy iso) akkor nem egymás mellett van a két kép, hanem egyből az egymásra tett két képet kapod, vagyis szemüveg nélkül homályos, a tv egyből átkapcsol 3D megjelenítésre. Csak mkv esetén van egymás mellett vagy alatt-felett és manuálisan kell kapcsolni a tv-t 3D módba, kiválasztva a megfelelő üzemmódot (egymás mellett vagy alul-felül).

[ Szerkesztve ]

(#11562) #75912448 válasza Peak (#11554) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha a BD eredetileg - rendező il operatőri akarat szerint - szemcsés és az abból készült MKV már nem, akkor azt a készítője szűrőkkel elbaszta a kódolásnál, ezért kidobnám az ablakon ahogy van. Így vagyok a TrueHD-ból gányolt dts-sel is.

Már írtam régebben, van a családban az említett H200-ból. Minden tekintetben rosszabb képe van, mint az utóbbi időben nálam járt számtalan pléjernek. Ellenben szülőknek, nagyszülőknek kiváló választás, esetleg HD Ready tévéhez, és vagy tévébe épített lejátszó kiváltására.

[ Szerkesztve ]

(#11563) Ed Parker válasza zippofcy (#11560) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt tudom sokszor látszik főleg erősebb tömörítésnél a hogy széthullik a kép.

(#11564) Toobee válasza zippofcy (#11559) üzenetére


Toobee
veterán

"Pff mintha ovisoknak magyaráznám a relativitáselméletet..."

Miért van ekkora arcod? Talán atomfizikus vagy? Ha nem, akkor milyen alapon nézed le az itteni embereket? Meg mi ez a sok nagybetű? Össze va kakilva a nadrág? Ha nem félsz, akkor hanyagolhatnád. Illetve a 3D-s témában született hsz-ed is megértettük elsőre. Nem kell beböfögni még 3x.

https://barbieripnk.hu/

(#11565) zippofcy válasza Toobee (#11564) üzenetére


zippofcy
senior tag

Stílusodat inkább nem minősítem, minősíted vele te magad :P
Azon vagyok elképedve hogy egyesek még mindig nem értik, a full HDs TVk nem tudnak 1920x1080-nál nagyobb felbontású jellel mit kezdeni. Legyen az 2, 3 vagy akárhány Ds.
TECCIKÉRTENI?

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11566) zippofcy válasza tarkatehen (#11561) üzenetére


zippofcy
senior tag

"Apró megjegyzés, ha blu-ray vagy médialejátszóról játszol le 3D filmet (lemez vagy iso) akkor nem egymás mellett van a két kép, hanem egyből az egymásra tett két képet kapod"

EMBER !!! AKKOR IS EGYMÁS MELLETT VAN A KÉT KÉP, CSAK A TVn NEM KELL KÉZZEL BEÁLLÍTANI A 3Ds MÓDOT MERT EZT A LEJÁTSZÓ MEGTESZI HELYETTED, EZÉRT SOSE LÁTOD EGYMÁS MELLETT A KÉT KÉPET HANEM EGYBŐL 3Dsen LÁTOD !! PFFFFFF. DEDÓ.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11567) tarkatehen válasza zippofcy (#11565) üzenetére


tarkatehen
tag

Nos, stílusról annyit, hogy Toobee hozzászólásait elég régóta követem ebben a fórumban, és 1x sem volt olyan érzésem vele kapcsolatban, hogy ha lehetne letiltanám a francba, hogy ne is lássam ami ír. Ezt rólad nem tudom elmondani, az állandó caps lock-al, az állandó saját véleményed bizonygatásával, stb. Bocsi mindenkitől az off-ért :R

Ha megkérhetlek feletsd már el azt a kurva caps lock-ot!

Tudom miért nem látom egymás mellett, de Te írtad, hogy 90%-ban úgy van és neked kell , a tv-t 3D módba kapcsolni. Saját magadat cáfolod meg a hozzászólásaidban, mert betegesen akarod az igazadat bizonygatni. Részemről ennyi, légy szíves ne írj erre, eléggé szétoffoltuk már ezt a topikot... Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11568) erdoke válasza zippofcy (#11565) üzenetére


erdoke
titán

Szó se volt arról, hogy tudnak nagyobb felbontású jellel mit kezdeni. Sőt, nagyobb felbontásról is csak te beszéltél, mert mindenki tudta eddig is, hogy két különböző FullHD kép gyors váltogatásával születik az aktív shutteres "3D-s" kép, nem a felbontás duplázásával. :U
Ezzel szemben a passzív 3D valóban felezi a Full HD-t, de éppen ezért az se duplázza.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11569) zippofcy válasza #75912448 (#11562) üzenetére


zippofcy
senior tag

"Ha a BD eredetileg - rendező il operatőri akarat szerint " Semmi köze ehhez a rendezőnek, pláne az operatőrnek.
A Blue-ray szabványnak annál inkább.

Graint kiszedni pedig NEM lehet. Ha a BD lemez "szemcsés" "zajos" hívjuk akárminek, akkor a rippje is az lesz. Ennek megfelelően mind az, max a mennyiségben van különbség.
Ami mkv nem graines az NEM BD lemez rippje. Hanem HD DVD lemezé, vagy TV adás van felvéve.

Angolul tudóknak: [link]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11570) #75912448 válasza zippofcy (#11569) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Semmi köze ehhez a rendezőnek, pláne az operatőrnek...

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#11571) zippofcy válasza erdoke (#11568) üzenetére


zippofcy
senior tag

"két különböző FullHD kép gyors váltogatásával születik a "3D-s" kép" - Ezt legfeljebb te tudod így.
Mert a 3Ds kép két FÉL FULL HDs kép (960x1080 vagy 1920x540) váltogatásával születik. :P Ezt magyarázom fél napja de mind1. Nem mondtam még el elégszer.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11572) zippofcy válasza #75912448 (#11570) üzenetére


zippofcy
senior tag

Most a saját ostobaságodon nevetsz? [link]

Ezen azt magyarázza hogy a régi (még filmre fényképezett) filmek miatt kell, na de mi a helyzet az új filmekkel, meg azzal hogy a HD DVD rippeken nincs?
BD szabvány, aki nem hiszi guglizza ki, én befejeztem a szellemileg elmaradottak pellérozását.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11573) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Apró észrevétel az egreat r6c-el kapcsolatban.
Érdekes, hogy ez a lejátszó a maga 10990 forintjával olyan dolgot tud amit az én jóval drágább himediam nem.
Az pedig az, hogy be lehet lassítani a képet! Aki sport rajongó vagy szeret egy-egy jelenetet kikockázni azoknak nagyon jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#11574) Toobee válasza zippofcy (#11566) üzenetére


Toobee
veterán

Te nyertél! A sok nagybetű győzelmet aratott felettünk :( A lekvárt takarítsd ki a billentyűzetből, valószínűleg, miatta ragadt be a shift. Esetleg a kisujjad vedd le róla. Dedós, aki mondja, te dedós :DDD

Mónika showból idéznék egyet, ez talán illik a mai színvonalhoz: "Majom vagy, te meg a lányod, te majom"

https://barbieripnk.hu/

(#11575) #75912448 válasza zippofcy (#11572) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt sem tudod miről beszélsz, UFF. Úgy játszik a képalkotó a grain mennyiséggel, ahogy akar. A film hangulata, a rendező elképzelése dönti el, hogy mennyi kerüljön a végső kiadványra.

(#11576) zippofcy válasza kisgyerek85 (#11573) üzenetére


zippofcy
senior tag

A fentebb linkelt 8500 HUFos Wayteq is tudja. Nekem sose hiányzott a Himedia 200Bn.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11577) zippofcy válasza #75912448 (#11575) üzenetére


zippofcy
senior tag

Szerinted. Nézz meg ugyanarról a filmről HD DVD meg BD rippet. Más volt a rendezőjük, mi? :P

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11578) kisgyerek85 válasza zippofcy (#11576) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem sem hiányzik, csak érdekességképpen említettem meg. Bár néha-néha talán használnám is ha volna ilyenem :D

(#11579) zippofcy válasza Toobee (#11574) üzenetére


zippofcy
senior tag

Hogy honnan idéztél, jelzi szellemi színvonalad ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11580) tarkatehen válasza zippofcy (#11579) üzenetére


tarkatehen
tag

Lehetne, hogy a személyeskedés mellőzd a fórumról? Már leidiótáztál, szellemi fogyatékosoztál, dedósoztál mindenkit.

(#11581) zippofcy válasza tarkatehen (#11580) üzenetére


zippofcy
senior tag

NEM mindenkit :P
Érdekes, Toobee stílusára nem vagy ilyen kényes ;]
Szvsz inkább az offolást mellőzzük.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11582) pontyos válasza Toobee (#11574) üzenetére


pontyos
senior tag

Akkor már csak az hiányzik az idézetből : elnézést Máunikia, elnézést , tőled is elnézést, leszo... a ....et :DD

Nem semmi párbeszéd alakult ki, még szerencse, hogy egy ismeretlen Blue ray szabványról -ról volt szó és nem a közkedvelt Blu ray ről. Így már nem is kell mérgelődni :O , hogy nem az utómunka alatt szemcsésítik meg a filmeket Pl 300 - War of the World - vagy lesz csoda képe mint a I Robot, Hugo stb......

(#11583) erdoke válasza zippofcy (#11571) üzenetére


erdoke
titán

Csak én tudom így. Meg a Panasonic. Meg a Sony. Stb.

Kis olvasgatás rád fér...

A legjobb aláírás a héten

(#11584) tarkatehen válasza erdoke (#11583) üzenetére


tarkatehen
tag

Javasoltam neki én is még a szerinte "parasztvakításos szoftveres" 1.4-es HDMI szabvány esetén.

(#11585) #75912448 válasza pontyos (#11582) üzenetére


#75912448
törölt tag

LOL, ja. Pl nikolászkédzs ZS-filmjéről, a Féktelen harag (Drive Angry) 2D BD kiadásáról levették a szemcséket a bosszús HD DVD mérnökök, mert megszűnt a szabványuk.

(#11586) pontyos válasza #75912448 (#11585) üzenetére


pontyos
senior tag

:DD :DD ja, gondolták : most mi lesz? Nemtom! Áhh, megvan, a szemcsék háháhááá :) :C

[ Szerkesztve ]

(#11587) Patice válasza varsam (#11537) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301-esem van, de a kettő szinte ugyan az. Szívesen segítek, ha tudok, bár nekem csak sima PC-m van Win7-tel.

Jöhet privátban is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11588) Peak


Peak
addikt

Aaahhh a Hugo BD50 képe te jó isten milyen elképesztően szép... egyszerűen elvarázsolt a képivilága annak a filmnek, pedig jól tudom, hogy túlszaturált, erősen utómunkált, de hát istenem... művészi alkotás! :)

De pl. a Black Hawk Down BD25 verziója nálam olyan szemcsés, hogy kifejezetten "magas" értékre kell tennem a Digitális és egyéb zajszűréseket, hogy élvezhető legyen valamennyire a kép.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11589) Patice válasza sapex (#11546) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Dune 301-esbe 2,5 colos (noti) HDD rakható. A legelterjedtebb 9,5 mm magasságú HDD-t nézz (1 TB-osok közül nem mindegyik 9,5 mm!).

Az egész lejátszó alig nagyobb egy 3,5-es HDD-nél. :))

SATA II-es vezérlő van benne tudtommal, de ha SATAIII-as vinyót veszel bele, az visszafelé kompatibilis. (Notivinyóknál amúgy van SATAIII?)

A HD-TV301-esen van USB3 Slave csati (+ adnak hozzá kábelt is) és így használhatod úgy a lejátszót, mint egy külső ház notivinyónak. Ha a gépeden van USB3, akkor ezen keresztül egyszerű (és gyors) a másolgatás. Természetesen ez is kompatibilis visszafelé.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11590) #75912448 válasza Peak (#11588) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jaja, a Hugo eszméletlenül szép, egyértelműen referencia transzfer. Tényleg nincs rá jobb szó, mint az elvarázsol.

A BHD és tsi filmeknél én nem szoktam zajszűrést kapcsolni, szeretem a rendező eredeti elképzelését nézni. Gondolj bele, ha egy ilyen típusú filmnek olyan steril képi világa, mint a Hugonak.

(#11589) Patice:

Írtam neked egy privit, nézz majd rá légy szíves. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11591) tarkatehen válasza #75912448 (#11590) üzenetére


tarkatehen
tag

3D-ben is elmondható ez. A legjobb 3D amit eddig láttam.

(#11592) Patice válasza #75912448 (#11590) üzenetére


Patice
Topikgazda

Repü! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11593) #75912448 válasza tarkatehen (#11591) üzenetére


#75912448
törölt tag

Te mit keresel még itten? - NEM ÉRTESZ a 3D-hez, akkor hogy tudod megítélni ezt? :DD

(#11594) tarkatehen válasza #75912448 (#11593) üzenetére


tarkatehen
tag

Jajj, tényleg. Megyek a sarokba, rátérdelek egy kis kukoricára és sírva elgondolkodok azon amit írni mertem :R

(#11595) tarkatehen válasza #75912448 (#11593) üzenetére


tarkatehen
tag

Meg egyébként is mit sznobkodok itt a 3D-vel...

(#11596) Patice válasza #75912448 (#11590) üzenetére


Patice
Topikgazda

Regger kolléga kérésére gyorsan kipróbáltam a Dune új firmware-rel tudja-ejátszani a korábban problémás DX50-es kódolású AVI-kat.

Jelentem most már nem kell hozzá a patch, viszi az ilyen fourcc kódos állományokat is.

Van pár olyan mkv-m, amit valamiért eddig nem játszott le a Dune, most már ezeket is viszi szépen, akadás mentesen.

BD50-nel még nem próbáltam ki ismét, mert néha buffer kiürülés miatt beszaggatott, kifagyott lejátszás közben. Ezt majd mihamarabb pótlom. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11597) #75912448 válasza Patice (#11596) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi itt is, egyre jobb lesz a két kicsi Dune. Az új fw-t már nem tudtam kipróbálni, mert egy új tulajt boldogít a 101-esem. :)

(#11598) Zjunior válasza kisgyerek85 (#11558) üzenetére


Zjunior
veterán

Jobb mint a DUNE 301-es??
Itthon nem nagyon találtam a forgalmazóknál!:(
NEkem olyan kéne megfizethető áron ami tudja az ISO.BD-t is! meg átviszi a Hangot erősítőn+külső winyót is kezelje wifiről !
Western Digital Live az jó megoldás vagy a DUne sorozatok? :F

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11599) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Megtudná valaki mondani mi a különbség a dupla full HD 3D és a full HD 3D között? :D

(#11600) hunaqua válasza tarkatehen (#11595) üzenetére


hunaqua
addikt

...ja meg ilyen drága sznob lejátszó mint az R6S!
Széééégyeld Magad! :DD :DD :DD

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.