Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) TCr válasza madgie (#12350) üzenetére


TCr
veterán

Énvótamgyors. :P :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12352) rajzol01 válasza Relaxing (#12348) üzenetére


rajzol01
tag

Hello,
nézd meg a listát miket javít az új firmware. Nem sokat teszteltem még az eszközt, de a frissítés azon kívül hogy kicsit összekutyulta a menüt nekem még nem adott semmi pluszt. Szerintem sem extra elvárás 2012-ben hogy egy film ne akadozzon fps-ek ide vagy oda, erre még egy vhs is képes volt annó..
Lehet h kellett volna de a TVmet pl nem frissítettem soha, túl sokat hallani arról hogy a update után nem játszik le ezt+azt..

[ Szerkesztve ]

(#12353) Relaxing válasza rajzol01 (#12352) üzenetére


Relaxing
tag

Igazából a TV playere azon a szinten nem rossz,könnyen kezelhető , átlátható kis menüje van arra amire kitalálták belépő szinten okés. Nem hinném ,hogy egy mkv annyival jobb lesz majd az R6S-en. Igazából a HD hang és BD-isok miatt kell nekem ez a kütyü, ha azt tudja akkor megmarad ha nem télen kell majd tüzelő :P

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#12354) TCr válasza Relaxing (#12353) üzenetére


TCr
veterán

"Nem hinném ,hogy egy mkv annyival jobb lesz majd az R6S-en."

Mérget ne vegyél rá. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12355) No.01


No.01
őstag

Koszonom! HDD megrendelve remelem mihamarabb megjon es akkor meg jelentkezem

(#12356) Relaxing válasza TCr (#12354) üzenetére


Relaxing
tag

Szerinted igen? A jelfeldogozó algoritmusnak elvileg meg kellene egyeznie- nem? Láma vagyok hozzá nem vitatkozom, csak elmélkedem hogy a konténerben ugyan az a kodek van.

Bakker - micsoda gubanc!

(#12357) rajzol01 válasza Relaxing (#12356) üzenetére


rajzol01
tag

Én is úgy látom, hogy élesebb a kép. Persze az egész nem ér semmit ha a film meg akadozik.
A Samu belső lejátszója a maga szintjén amúgy baromi jó

(#12358) Ed Parker válasza Peak (#12298) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Adjak egy jó a300-at, okulásként? :D
Nekem nincs ennyire rossz tapasztalatom vele, tény hogy messze nem tökéletes, viszont fogyasztásban, zajban és praktikusságban felveszi a pc-vel a versenyt. :)

(#12359) TCr válasza Relaxing (#12356) üzenetére


TCr
veterán

Valószínűleg igen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12360) Relaxing válasza rajzol01 (#12357) üzenetére


Relaxing
tag

Nem túl jók a kilátások ahogy írod.. Hmm olcsó húsnak híg lesz a leve? :D Szerintem is jó a Samu playere ha BD-Isot megenné normálisan nem és nem csak 5.1-et adna ki magából nem is kellene külső eszköz...
Abba meg nem akarok belemenni ,hogy sigma chippel lehet jobb lenne :D

Bakker - micsoda gubanc!

(#12361) Peak válasza Ed Parker (#12358) üzenetére


Peak
addikt

Egyértelműen sokkal jobb a fogyasztása, és passziv hűtése miatt 0dB zajjal verhetetlen.
Őszintén szólva még mindig nem tettem le róla, hogy legyen egy nekem, de amig a HTPC-vel nem tapasztalok problémát a pici hűtés(szél)zaj ellenére, addig az marad.
Ha a Syabas kiad végre egy hibátlan firmwaret néhány kezelhetőségi és ésszerűségi javítással, azonnal fogok venni magamnak egyet, csak a miheztartás végett.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12362) Ed Parker válasza Peak (#12361) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Látom azért a többiek hatására megjött a józan eszed :C :D

Bosszantóak azok az apró hibák, amiről már sokszor beszéltünk, de ezeket több mint valószínű fogja javitani a syabas.

(#12363) rajzol01 válasza Relaxing (#12360) üzenetére


rajzol01
tag

Meglátjuk a jobb hdmi kábelekkel mit művel.

(#12364) TCr


TCr
veterán

Szívesen kipróbálnék egy A300-at, hogy milyen lehet az A210-hez képest.
A többszáz lejátszott állományból eddig egy elb@szott rilizzel volt baja.
Néha eldobja a "hálózatot", de ezt betudom a Win7 samba instabilitásának (laptop restart után helyreáll), Linux alatt viszont nem volt ilyen gondom.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12365) larryking válasza Peak (#12361) üzenetére


larryking
senior tag

Mivel nem a vitatkozása célom, és nem a két féle platform közötti vita mélyítése, ezért offban írom, de a mostani htpcm, 20W-ot eszik, a popcorn evett 36-ot, persze az sem magas. A hanggal kapcsolatban a popcorn a200 valami katasztrófa volt, pláne ha 3,5-es vinyó is került bele, nem beszélve a melegedésről. Az egreattal kapcsolatban is az volt a tapasztalatom, hogy hangban pariban volt vele az akkori brazos lapom, fogyasztásban szintén.

TCr:Neke3m az a200 sajnos nem igen játszotta le nassról a bd isot akadás nélkül, bármit tettem vele. Teljes rendszert lecseréltem gigabitesre, de az sem változtatott a dolgon.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12366) madgie válasza larryking (#12365) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy rosszul tudom, de az A-200/A-210 nem tud hardveres gigabites LAN-t.

(#12367) TCr válasza madgie (#12366) üzenetére


TCr
veterán

Jól tudod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12368) Ed Parker válasza madgie (#12366) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ahogy az a300 sem, legalábbis nekem az Istenért sem másol még véletlenül sem.
Továbbá az is érdekes, hogy az USB 3.0 Port is csak 20-25MB másolt hp pav. dv6-os noteszre, a külső USB 3 meg simán 80MB.
Lehet abban valami, hogy a kábelhossz befolyásolja a sebességet?
Mert a hozzá adott gyári kàbel majd 1m.

[ Szerkesztve ]

(#12369) Imdre válasza rajzol01 (#12363) üzenetére


Imdre
aktív tag

Sajnos nem akarlak így első körben elkeseríteni, de vehetsz milliós kábelt, akkor sem fog megoldódni a problémád :( Nem a lejátszódban keresendő a hiba...
A hiba okának a megnevezése: samsung le40 c650! Többször leírtam itt, így nem akarok többet offolni, hogy fél éves értelmetlen levelezés után egyértelműen a TV a felelős az akadozások miatt.
Röviden: ha 24Hz-es (a pontosság kedvéért 23,976) anyagok lejátszása esetén egy HDMI bitstream szinkronizációs hiba miatt (samsung válasz) akadozni fognak a filmjeid - percenként fél másodperc akadás/ugrás. Ha tiltod az auto fps-t és egy ilyen anyagot mondjuk 50/60Hz-en játszol le, akkor akadozó jelenetek lesznek - főleg lassú kameramozgásnál -. Így a két rossz közül kell kiválasztanod a számodra kevésbé rosszat :U . Sajnos a samsung megoldási javaslata a problémára fél év cirkusz után az volt, hogy "használjam a beépített médialejátszót, USB hosszabbítóval, hogy kíméljem az USB bemenetet" - na ja, lecseréltem inkább a TV-t :(((

larryking: A 36W irtózatosan soknak tűnik, nem is csodálkozom, hogy melegedett. Nekem a 210 úgy, hogy van egy pendrive, amin futnak az nmt programok, van egy 2,5-es 650GB-os notivinyó rákötve, úgy eszik 10W-ot (torrent fut ilyenkor). Ha megy egy izmosabb BD50 pl, akkor sem megy a fogyasztás 15W fölé. Természetesen a 20W htpc esetében kiemelkedően jónak számít, de a 200as 36W-os fogyasztása abnormálisnak tűnik nekem.

(#12370) Warter válasza larryking (#12365) üzenetére


Warter
őstag

Az az A200-assal valami nagyon nagy gáz volt akkor. Nálam is melegszik az A300-as, de nem vészesen, akkor volt csak gond vele, amikor ráraktam a tetejére egy másik eszközt, akkor tényleg baromi meleg volt. A fogyasztás meg olyan 10-15W, szóval nem tudom neked, hogy jött ki a 36. Egyébként kicsit kétkedve hallgatom azt, hogy neked mondjuk egy BD25/50-es film lejátszása közben 20W-ot fogyaszt a HTPC-d.

(#12371) Peak válasza Warter (#12370) üzenetére


Peak
addikt

Brazos E350/450 egy SSDvel tudja ezt.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12372) larryking válasza Warter (#12370) üzenetére


larryking
senior tag

Én meg azt, hogy a te popid 15-17, mikor a gyári adat is 36-ról szól.
Viszont tudja, nekem egy pendrive a rendszerlemez, semmi más nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12373) rajzol01 válasza Imdre (#12369) üzenetére


rajzol01
tag

Köszi az infót.
Tudnék mit mondani..de inkább nem. :(

(#12374) madgie válasza larryking (#12372) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a max fogyasztása 36W, inkább 10 körül eszik átlagosan (vinyó nélkül).

#12375: semmi nem hibátlan, az biztos :( Egyszerűen durva, hogy nem tudok olyan kütyüt venni mostanában, amivel ne lenne vagy két környi keringő, mire talán normálisan fog működni (remélem ma megdől ez, ezt vettem, jó volna, ha csak be kéne dugni és leszállna a fejem)

[ Szerkesztve ]

(#12375) larryking válasza Imdre (#12369) üzenetére


larryking
senior tag

Beépített 3,5-ös lemezzel bd lejátszás közben ennyi volt, ez nem érdekelt volna, és a melegedés sem, de hogy nasról nem tudott lejátszani egy bd isot akadozás nélkül, az tette be a kaput nálam. Marha jó, maga a popcorn, de nem hibátlan, mint ahogy senki és semmi, de az a hype ami miatt meg vettem, és nem olvastam rendesen utána, na az a dühítő. Igy vissza tértem a brazoshoz, ami szintén nem hibátlan, és meg vannak a gyengeségei, de legalább tényleg mindent lejátszik, és pariban van fogyasztásilag és hangilag a lejátszók nagyon nagy részével.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12376) TCr válasza larryking (#12372) üzenetére


TCr
veterán

36W-ot adtak meg maximális teljesítménynek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12377) Peak válasza larryking (#12375) üzenetére


Peak
addikt

na pont erről beszéltem srácok... :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12378) Imdre válasza rajzol01 (#12373) üzenetére


Imdre
aktív tag

Sajnos jelen esetben "nem szívesen" a választ :(
Sejtem, hogy miért nem írod le véleményed, gondolhatod, én mit reagáltam nekik

larryking: Ha megnézed a specifikációt, akkor láthatod, hogy 8W az átlagfogyasztás, a 36W a hozzá adott táppal a max. De mindegy...
Nem értem miért írod le megint, hogy miért cserélted le... Nem a PCH kereskedelemtől vagyok. Neked nem jött be - és akkor finoman fogalmaztam - és választottál helyette egy olyan eszközt, ami kielégíti minden igényedet. Nincs ezzel semmi baj, tegyen mindenki így. Valóban nem hibátlan, mint egyetlen elektronikai eszköz sem. Az, hogy a htpc köröket ver rá az is igaz, de nekem a hátrányai miatt nem kellett - talán egyszer változik a véleményem. Én mikor reagáltam a kérdéseidre, azért tettem, mert nekem nem produkálta azt amit Nálad.

[ Szerkesztve ]

(#12379) #03969024 válasza Peak (#12361) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Egyértelműen sokkal jobb a fogyasztása, és passziv hűtése miatt 0dB zajjal verhetetlen."
Nem a lejátszók ellen szeretnék szólni, de egy jobb HTPC-t is meg lehet csinálni passzivra, de még egy csendes külső HDD-nek is nagyobb a hangja, mint egy jól megválasztott ventillátornak, aztán a TV is zajonghat eleget.

(#12380) larryking válasza Imdre (#12378) üzenetére


larryking
senior tag

Nem neked írtam, csak általánosságban, csak a válaszra és nem az újra nyomtam, ezért elnézést. :R A fogyasztásmérő jelezte ki az adott értéket, nem én találtam ki, és tudom mit írnak a dobozra/burkolatra. Mivel akkoriban költöztem új lakásba, és néhol alumínium volt a vezeték, néhol réz, brahiból lemértem fogyasztásmérővel szinte mindent. Az hogy nem jött be az egy dolog, tetszett de nem hibátlan, az hogy leírtam még egyszer, hogy miért lett csere, az a szövegkörnyezet és a gondolataim indoka volt. Úgy éreztem illik oda.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12381) Imdre válasza larryking (#12380) üzenetére


Imdre
aktív tag

No problem :R
Én nem is vontam kétségbe az általad írt adatokat, csak abnormálisnak tartottam. De én is megmértem már többször az enyémet és állítom 15W-nál még nem tudtam nagyobb étvágyra rávenni. Seed-re meg a 10W nagyon jónak mondható két (bár kis étvágyú) külső háttértárral...

(#12382) larryking válasza Imdre (#12381) üzenetére


larryking
senior tag

Benne van, mivel nincs 2 egyforma dolog. Aki viszont megvette elégedett és boldog vele, aminek örülök, így mind a ketten jól jártunk, én eladtam ő vett egy egész jó játékost olcsón, én még olcsóbban a brazost. Öröm van meg bodogtá. :DDD

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12383) Warter válasza larryking (#12372) üzenetére


Warter
őstag

Nem tudom hol olvastad azt a 36W-ot. Most kerestem teszteket, hátha másnál is annyi, de csak 8W-ot találtam. Akkor hol az igazság?

(#12384) larryking válasza Warter (#12383) üzenetére


larryking
senior tag

Ne teszteket nézz, hanem vedd meg a készüléket és fordítsd hasra. A 36W-ot azért írtam, mert lehet csak 35,5 volt, ami nem lényeg. Standby az a 8w

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12385) Warter válasza larryking (#12384) üzenetére


Warter
őstag

A 36W ahogy többen leírták az, hogy maximálisan annyit fogyaszthat, de az átlag fogyasztástól nagyon messze van. Lemértem otthon, de mivel most melóban vagyok próbáltam körbenézni, hátha más is találkozott ezzel. De mind1 is, ha neked annyit fogyasztott, akkor jó eséllyel kifogtál egy hibás darabot, ahogy láthatod, senki másnál nem fogyaszt annyit.

(#12386) larryking válasza Warter (#12385) üzenetére


larryking
senior tag

Persze, ami jelzem nem izgatott, mert fogyaszthatott volna akár 50-et is, és lehet hogy egyéb dologtól is függött illetve ezért a vinyó ami bele került sem volt egy mai darab. Nem ez volt az ok ami miatt eladtam. Azért adtam el...... :DDD :DDD :DDD , nem írom le megint. Nem biztos, hogy hibás volt, mert soha nem fagyott, nem volt gond ha belső hdd-ről ment, vagy pendrive-ról. Még annyi, hogy nekem a200-volt.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12387) Warter válasza larryking (#12386) üzenetére


Warter
őstag

Ezen se veszünk már össze. :R :DDD

(#12388) rajzol01 válasza Imdre (#12369) üzenetére


rajzol01
tag

Kedves Kollégák,
aki hasonló cipőben jár mint én és talált megoldást, ami nem a LE40C650 TV cseréje, kérem jelezze.
Köszönöm.

(#12389) Ed Parker válasza Warter (#12385) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na ezen felbuzdulva hazaérek, én is lemérem mit mutat az a300 egy 2,5 wd scorpio merevlemezzel. ;]

(#12390) larryking válasza Ed Parker (#12389) üzenetére


larryking
senior tag

Ha esetleg a fogyasztás mérődet kölcsön tudod adni, lemérném a mostani nasjaimat. :R
Be kellene ruháznom egyre, nem mindig kölcsön kunyizni.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12391) Ed Parker válasza larryking (#12390) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze, nem gond.

(#12392) Sonja válasza Neil Watts (#12334) üzenetére


Sonja
veterán

De, tökéletesen működik a frissítés, ha régebbi firmware-t akar az ember visszatenni! :C Végre megint jó a hang. Minden másban is jó nekem, szóval ez a firmware marad azt hiszem "örökre"! :D Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12393) JaniS


JaniS
senior tag

Amikor a HTPC vs. médialejátszó kérdéssel szembesültem (vagy egy éve), akkor elolvasgattam, amit írtak róla itt és még inkább a külföldi fórumokon. Az én igényeimet a médialejátszó fedte le és természetesen elfogadtam, hogy a GUI sebessége és tudása nem összehasonlítható egy XBMC-vel, nem konfigurálható olyan részletességgel stb. Másrészt nem a Kaleidescape volt a megfizethető kategória a számomra vagy venni egy Oppo-t a BD-khez. Szóval akit érdekel, annak néhány tapasztalat a Popcorn C-300-ról, pozitív és negatív egyaránt, asszem elfogultság nélkül írom.

Firmware: bugos (pl. HD hang probléma, mkv felirat időzítés elcsúszás), nincs új 4 hónapja. Engem nem ért meglepetésként, mert elolvastam a vásárlás előtt a bajokat és jelen pillanatban egyik sem érdekel (még nincs erősítő, valamint nem mkv-ben levő feliratot használok). Egyébként ajánlom mindenkinek a networkedmediatank fórumát Popi ügyben. Syabas lehetne kommunikatívabb, rossz pont nekik.

Tápegység: nem tetszett, standby-ban is cicergett, véleményem szerint az egyik leggyengébb darabja a gépnek. Lecseréltem egy PicoPSU-ra, aktív hűtést lát el egy 6cm-es Noiseblocker venti 5V-on, mert belső vinyóval használom. Gyakorlatilag így nincs hangja. Természetesen ha valakinél az ára kiverte a biztosítékot és nem akar még költeni rá, akkor a support nagyon készségesen cseréli a tápot, de általában ilyenek a 300-as sorozat tápjai.

Fogyasztás: nem saját adat, de a tápcsere miatt utána kellett olvasnom: tízegynéhány wattal lehet számolni filmnézés közben, ha van belső vinyó, az emeli 5-10 wattal, USB stick-ek 1-2 wattal. Így is túl van lőve a 60W-os táppal. Ha valaki megméri saját maga, kérem írja le ide!

Másolási sebesség SMB-n: az rwin érték túl alacsonyra van állítva, telnet és pflash set tcp_recv_mem 131070 után a gigabitnek megfelelőt hozza, annak ellenére, hogy megoszlanak a vélemények, hogy ennek lehet-e bármilyen hatása a LAN sebességre (mert hogy a WAN-hoz korrigálná a cache méretét, részleteket szintén a networkedmediatank-en lehet elolvasni, saját felelősségre állítgassátok).

NMJ: nem használom, helyette YAMJ+Eversion, Legion mod-dal meg magyarra fordítva az egész általam és testreszabva, ahogy nekem jólesett (dentedboxes.com a forrás), mondhatni tökéletes, ha hibát kellene keresnem, akkor mondjuk a felület kezelésének sebessége, mert csak erre képes a 800MHz-es proci.

A procin lecseréltem a hűtőbordát egy Zalman NBF47-re, mert éppen kéznél volt és tetszett. Lényegtelen, a saját tápját kiiktatva alig van hőtermelés, a vinyó meg egy WD Green.

CSI telepíthető valamelyik C-200-as profillal, a lundmanshell-lel a vinyó elalvás idejét változtattam meg, a gyári beállítás nekem nem jött be.

Slim BD olvasók: sok inkompatibilitási problémáról hallottam, a Wiki-n van néhány kompatibilis típus megadva.

Szubjektív: minden hibája ellenére szeretem. Képminősége 50-es G30-on nekem megfelel.

JaniS

(#12394) larryking válasza JaniS (#12393) üzenetére


larryking
senior tag

Gratulálok, ez tényleg egy jó kis összefoglaló a készülékről, saját véleménnyel. Így kell ezt. :R

"We'll meet you where the lights are...."

(#12395) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Na szóval,popi a300 2,5" hdd-vel,film közben kerek 9W.

(#12396) Zoty4 válasza Imdre (#12369) üzenetére


Zoty4
őstag

létezik egyáltalán már olyan tv ahol ilyen hiba nincs? :)

(#12397) Imdre válasza Zoty4 (#12396) üzenetére


Imdre
aktív tag

A röhej az, hogy korábbi és új típusoknál sincs ilyen probléma. Biztos úgy voltak vele, hogy valami csavart kell bele vinni :)

[ Szerkesztve ]

(#12398) madgie válasza Imdre (#12397) üzenetére


madgie
titán

A samsungnál külön divat a felhasznaló megszivatása, ott volt például az 51d550-es plazma, amire kiadtak egy butított firmware-t, amiről vissza sem lehetett állni a régebbire.

(#12399) Zoty4 válasza Imdre (#12397) üzenetére


Zoty4
őstag

akkor ha idei lg-t vesz az ember akkor ott ilyen probléma nem lesz?

(#12400) #75912448 válasza Zoty4 (#12399) üzenetére


#75912448
törölt tag

Miért lenne? Minden tévének illő volna kezelnie, azon, hogy a Samsung erre sem képes nem is csodálkozom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.