Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Ed Parker válasza Patice (#11937) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem a tűz tetszik nagyon, de a többi is jó.
Érzi a srác nagyon:)

(#11952) TCr válasza larryking (#11949) üzenetére


TCr
veterán

+1

(#11951) Ed Parker: jó volt a Tűz is, viszont a Terra már nem tetszett. Producerként már nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11953) Berci77 válasza TCr (#11952) üzenetére


Berci77
tag

kérnék tőled is egy mélcímet és akkor egyben küldöm a jelentkezőknek, ne kelljen annyiszor feltölteni, adsl-em van, elég gatya.

(#11954) Ed Parker válasza TCr (#11952) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most hallgatok tőle a kocsiban ilyen régebbi mixeket, amiben: Donna Summer(r.i.p):feel, bbe: flash, nbg:forerunner,quench:dreams és hasonló finomságokat:)

A terra lemezét nem hallottam, viszont a tűz különleges darab.

(#11955) TCr válasza Berci77 (#11953) üzenetére


TCr
veterán

PM ment.

(#11954) Ed Parker: '90-es évek :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11956) Berci77 válasza TCr (#11955) üzenetére


Berci77
tag

TCr, Koncsik, Dorian: elküldve!

nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11957) kmarci25 válasza hunaqua (#11925) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha tényleg eladnád, dobj már egy privit! :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11958) gonger válasza hunaqua (#11925) üzenetére


gonger
senior tag

mi számít kis doboznak? R6S Pro? :-)

(#11959) lovi27


lovi27
addikt

A nekikeseredést én sem értem. A W2COMP-nál 115 USD, csak ott +Wifi-nek hívják. A 30 USD különbség bőven fedezi az ÁFA-t. Az meg lehet tudni, hogy 22 EUR felett plusz ÁFA van. Azzal a kevés kivétellel nem szabad számolni, legfeljebb örülni kell neki. A DHL a kis értékű csomagokkal nagyvonalúbbnak tűnik a postánál, de náluk meg a szállítási díjban kell többet fizetni.

Mikor megrendeltem számoltam vele, hogy jóval olcsóbban kapom meg, mint itthon, de gyakorlatilag garancia nélkül. Ugyanis nem hiszem, ha valami baja lenne még további pénzt költenék rá a visszaküldésre. Akkor a veszteséget fogja növelni. De ezt a kockázatot vállalom. Ezek a kis eszközök gyakorlatilag egy-két cél IC-ből állnak, alig van minek elromlania. Nem tartom túl nagy kockázatnak, de ha valakinek ez is sok, marad az itthoni vásárlás - drágábban.

(#11960) hunaqua válasza kmarci25 (#11957) üzenetére


hunaqua
addikt

:D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11961) gonger válasza lovi27 (#11959) üzenetére


gonger
senior tag

Egyébként az R6S pro- hoz ha külső vinyót vennék (3.0-s USB-s), akkor LAN-on összekötve a gépemmel tudna torrentet visszaseedelni?
vagy a 3.0-s USB -s eszközt (ha épp nem nézek filmet) rá tudnám kötni a PC-re, amin csak 2.0-s USB van? lassabban, de működne, ugye?

(#11962) psg5


psg5
veterán

Western Digital TV Live Média lejátszó - (FullHD, 1920x1080, Ethernet, HDMI,Comp. A/V,Comp. Video, USB2.0)

Mennyiben marad el a DUNE "HD TV-101" Médialejátszó (FullHD, SigmaDesigns8670, 256MB RAM, HDMI, USB, LAN) tól?

Melyiket érdemesebb?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#11963) larryking válasza Berci77 (#11950) üzenetére


larryking
senior tag

Megy a dolog, össze fűzi, lejátssza folyamatosan. Pendriveról játszottam le, 3. lejátszás után már volt egy micro megakadás.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11964) Berci77 válasza larryking (#11963) üzenetére


Berci77
tag

köszönöm. akkor eddig egy pont a popcornnak.

(#11965) larryking válasza Berci77 (#11964) üzenetére


larryking
senior tag

De a szám címét meg adhatnád, mert jó zene.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11966) BBéci válasza psg5 (#11962) üzenetére


BBéci
titán

A TV-101 szerethető, kiváló készülék, de vannak hiányosságai. Elsősorban a HD hangsávok egy részének akadozós, vagy semmilyen lejátszása, másodsorban az SPDIF kimenet hiánya. Akit ezek nem zavarnak, annak ajánlom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11967) Patice


Patice
Topikgazda

Ma újabb beta firmware érkezett a Dune 301-hez. :C

Egyből kipróbáltam, hogy mit tud kezdeni így a HD FLAC-kal és úgy néz ki viszi. :B

Bár még beakadozik hálózatról, de majd kipróbálom belső merevlemezről is.

Bizakodom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11968) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziaszok. Hétfőn vettem egy WD live streaming (WDBGXT0000NBK-EESN) medialejátszót. A problélmám vele ,hogy fagy/ megáll a film és kb 10 perc múlva van amikor folytatja van amikor egyáltalán nem. 2,5"os Samsung usb3-as winyó van rádugva. A teteje eléggé meleg. Volt valakinek ilyen problémája? 1.03.10-es fimware van rajta ( ezzel jött). Gyakorlatilag 2 órás film alatt 8x fagyott le.Ötlet?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11969) Alex91 válasza Gabe123 (#11968) üzenetére


Alex91
félisten

Keves a kakao a HDD-nek...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11970) flogidcpp válasza flogidcpp (#11624) üzenetére


flogidcpp
tag

Esetleg ötlet azóta az ügyben?

Köszönöm a segítséget!

Süss fel nap!

(#11971) erdoke válasza Alex91 (#11969) üzenetére


erdoke
titán

Szinte kizárt, hogy van olyan újabb notivinyó, aminek kevés az 1A. Maga az USB 3.0 port, amire tervezték, csak 750 mA-t tud leadni,

A legjobb aláírás a héten

(#11972) Alex91 válasza erdoke (#11971) üzenetére


Alex91
félisten

Van az elmelet, es van a gyakorlat. :)

A fene se tudja, hogy leadja-e a tap, amit le kell adnia...

Persze, ez csak egy otlet volt, en kiprobalnam egy pendrive-rol is, vagy masik HDD-rol is. Hogy most a lejatszo-e a ludas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11973) Gabe123 válasza Alex91 (#11972) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Alátettem egy 14 cmes ventit ,hogy egyáltalán nem meleg és egyenlőre nem fagyott fél órája. Létezik ,hogy túlmelegedne?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11974) erdoke válasza Gabe123 (#11973) üzenetére


erdoke
titán

Van USB 3-as külső notivinyóm több, köztük Samsung, de soha nem tapasztaltam hasonlót. A lejátszónk is majdnem ugyanaz. :F
Mindenestre a jelenség leírása melegedésre utal.

A legjobb aláírás a héten

(#11975) kisgyerek85 válasza Gabe123 (#11968) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem nem teljesen világos, hogy a vinyó meleg a a médialejátszó. Ha a vinyó akkor kipróbálnám egy pendrive-al. Ha onnan is fagy akkor garanciába cseréltesd szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11976) psg5 válasza BBéci (#11966) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Vagyis inkább szerinted a WD a kettő közül?

F.K.T.

(#11977) Gabe123 válasza erdoke (#11974) üzenetére


Gabe123
aktív tag

A lejátszó meleg , alátettem a 14 - cm-es és 3 órát próbáltam még 1x-sem fagyott.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11978) Zjunior válasza psg5 (#11976) üzenetére


Zjunior
veterán

Ez engem is érdekelne!:)

WD LIVE vagy DUne 101:)?
Bár szerintem a Dune 101 később jelent meg így azt érdemesebb nem?
WD Live-ban nem találtam Wifit a leírás szerint...
Bár kb 15k a különbség megköszönönnénk ha a kettő közül segítenétek melyiket érdemesebb! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11979) Berci77 válasza larryking (#11965) üzenetére


Berci77
tag

The Carbonfools - Carbonsoul lemezén a Hideway c. szám. Legnagyobb meglepetésemre magyar együttes. Sajnos csak gagyi vbr mp3-ban van meg, de ha gondolod átküldöm az albumot, ha nem találnád meg sehol, ami persze nem fordulhat elő a mai világban :)

(#11980) kisgyerek85 válasza Gabe123 (#11977) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem két lejátszóm van a himdia 900b meg egy asus o play, de régen volt a legelső wd tv is. utóbbi kettő passzív hűtésű. Soha nem volt gondom ilyennel, hogy túlmelegedés miatt fagyna. Az asus szinte éjjel-nappal be van kapcsolva.

Szóval szerintem cseréltesd csak nyugodtan 3napon belül.

(#11981) erdoke válasza Gabe123 (#11977) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém én van HDD és venti, így nyilván nem fordult elő ilyesmi. Ha a WD fórumain nem panaszkodnak erre tömegesen, cseréltesd ki.
Esetleg nem egy másik, erősen hőt termelő készülék tetejére tetted?

A legjobb aláírás a héten

(#11982) BBéci válasza psg5 (#11976) üzenetére


BBéci
titán

WD-ből csak merevlemezt vennék, a lejátszóik nem szimpatikusak, de ez szubjektív.
Ha nem lenne semmilyen lejátszóm, megvárnám az új Dunéket, addig nem vennék semmit.
Szerencsére van nálam TV-101 és 301 is, azokkal elvagyok. Például a Gladiator 4404-es bitrátájú DTS-HD MA hangját hibátlanul kiadja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11983) Dorian


Dorian
félisten

Dune D1 többször produkált buffer kiürülést (ami a film néhány másodperces megakadását, utána gyors előre pörgetését eredményezi). Kizárólag az USB-n csatlakoztatott WD külső vinyóról való lejátszáskor csinál ilyent, a beépítettnél nem. Viszont a korábbi Venice lejátszóm ugyanezzel az USB-s vinyóval nem csinálta. Esetleg valami beállítás-gond lehet a menüben?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11984) Toobee válasza Dorian (#11983) üzenetére


Toobee
veterán

Első körben egy resettel próbálkoznék.

https://barbieripnk.hu/

(#11985) Bigemperor válasza Zjunior (#11978) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Szerintem mindenkinek magának kell tudnia eldönteni, ehhez jó sok utánaolvasás azért szükségeltetik. Nekem wd tv live streaming készülékem van, eddig tökéletesen megfelel, bár az elején otthoni hálózatos filmnézéssel voltak azért gondok, de valószínű egy dune 101-el is jól ellennék. Fel kell mérni pontosan mire szeretnéd használni, nekem speciel egy, még ettől gyengébb képességű gép is elég lett volna. Wd valóban kicsit "amcsi", de nekem nem zavaró. Wifi van ebben.

(#11986) Patice válasza Dorian (#11983) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301 is csinál(t) ilyet, akár belső merevlemezről is.

Én a cache-nek használt SD-kártya/pendrive formációra tippelek, hogy az lehet a baja, de ez csak feltételezés. Lehet rossz optimalizáció, bár a D1 már elvileg kiforrot szoftverrel rendelkezik.

Vagy a D1-re is jönnek még firmware-frissítések?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11987) Dorian válasza Toobee (#11984) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor haza megyek és kivágom a reset :)

Patice:
"cache-nek használt SD-kártya/pendrive formációra tippelek" Ezt hogy érted?

Igen, jönnek erre is frissítések, bár hogy mi történik utánuk azt nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11988) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!
Eladó egy Himedia HD560B tipusú lejátszó. :K
Érd itt vagy a kiscarlos77@freemail.hu email címen
A készülék 3 hónapos a speedshopnál vásároltam, garanciás minden tartozékával együtt dobozában karcmentes állapotú. :C

[ Szerkesztve ]

(#11989) gonger válasza Zjunior (#11978) üzenetére


gonger
senior tag

WD live Stream mellett nem jó alternatíva az Egreat R6S Pro ?

(#11990) psg5 válasza BBéci (#11982) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, összegezve ahogy írod, a Tv101-nek vannak hiányosságai és a WD-ből viszont nem kéne lejátszó és használod a 101-est.
Vagyis inkább (ha a kettő közűl kellene) akkor inkább a 101?

F.K.T.

(#11991) #75912448 válasza psg5 (#11990) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebből a kettőből nálam is a 101 nyerne.

(#11992) Zjunior válasza gonger (#11989) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem ismerem egyáltalán az a baj!!
Jön rá még vám a 84usd-re? :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11993) Patice válasza Dorian (#11987) üzenetére


Patice
Topikgazda

Talán a folyamatos, párhuzamos írás és olvasás az ami megzavarhatja, bár ezt a vezérlőnek tudnia kéne elméletileg, de esélyesnek tartom, hogy a kettőt egyszerre nem tudja teljesíteni és így néha kiürül a puffer.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11994) Jimmy8 válasza Gabe123 (#11968) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Először frissítsd a firmware-t . Az 1.03.10-es már "őskövület" :D
Azóta már hét db frissebb firm jelent meg hozzá :[link]

[ Szerkesztve ]

(#11995) user137


user137
őstag

Sziasztok! Megvettem ezt a WD TV Live-ot, hazahoztam, USB3-on rádugtam egy vinyót, amin van 15-20 film és úgy 5000db MP3.

Rákapcsoltam a Content info-t, és azóta (1 órája) "Compiling Media Library" van a képen, a távirányítóra gyakorlatilag nem reagál, a kis LED villog rajta az elején, a HDD már standby-ban van.

WTF?!

(#11996) Jimmy8 válasza user137 (#11995) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Neked is ajánlom az előző hozzászólásom. Először rakd fel a legfrisebb firmt-t, majd ha utána is fennáll a hiba, akkor lehet tovább keresgélni. ;)

(#11997) erdoke válasza user137 (#11995) üzenetére


erdoke
titán

El fog tartani egy darabig az 5000 mp3… Egyszer megcsinálja, utána mindig csak az új fájlokat pakolja hozzá.

A legjobb aláírás a héten

(#11998) pontyos válasza Dorian (#11983) üzenetére


pontyos
senior tag

HellÓ! Lassan 1 éves az enyém, még soha nem csinált hasonlót. Az ismert "hibák" nálam is megvannak, de soha sem áll meg a film - egy pillanatra sem.

(#11999) Gabe123 válasza Jimmy8 (#11994) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Felraktam a legfrissebbet. THX :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#12000) user137 válasza Jimmy8 (#11996) üzenetére


user137
őstag

ha láttál ilyen boxot már, akkor tudod, h a firmware update-el kezdi - én meg nem akadályoztam meg benne. többi fórumban olvasgatva arra jutottam, hogy a mellette lévő windózinstall egy picit megkeveri a fejét szegénynek (különösen a WinSxS-ben lévő 50ezer fájl), úgyhogy azt most letöröltem és meglássuk...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.