Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) larryking válasza Jim-X (#12250) üzenetére


larryking
senior tag

+1 veled virrasztok.............

"We'll meet you where the lights are...."

(#12252) #03969024 válasza BBéci (#12248) üzenetére


#03969024
törölt tag

"HDMI (High Definition Multimedia Interface) az első és csak iparilag támogatott, kitömörített, all-digital audio/video interfész."

Béci! Ez már digitális technika, ma már nem kéne különbségnek lennie. Ha van is, az elenyésző. Valamikor tényleg voltak igazán jó képminőségű (pl. Matrox), meg vacak (pl.S3) kártyák, de azok még analóg dolgoztak. Nem kell lenézni a vidkarikat!

(#12253) Rx


Rx
aktív tag

gondolom itthon is lehet médialejátszót csinálni egyénileg összerakni lehet hogy árban nem jönne ki az ember jól de bele lehetne vágni:)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#12254) hunaqua válasza kmarci25 (#12226) üzenetére


hunaqua
addikt

Mitől gyorsabb? Nekem is itt volt 1 hét alatt.(a vám volt 2 hét).A srác aki itt írta a két hetet (Neki nem volt vám)az Kaposvár volt,és az sem mind1,hogy hétfőn rendelsz(1 hétvége) vagy pénteken (2 hétvége amikor nem történik semmi).

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12255) BBéci válasza #03969024 (#12252) üzenetére


BBéci
titán

Szó sincs arról, hogy bármit lenéznék.
[link]
Van némi halvány fogalmam, milyen videokártya dolgozik a high-end lejátszókban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12256) larryking válasza BBéci (#12255) üzenetére


larryking
senior tag

Azért nem adok az ilyen dolgokra, mert aki egy 23" ős monitoron egy 3*3as területet néz csak, az meg is érdemli. A másik, hogy aki ezekben a kártya magasságokban gondolkodik, az nem HD filmnézésre használja ezeket a gépeket, mert az én n 560 ás kártyája is többet eszik alapon mint a Barzsó és a napom együtt. A képminőség meg relatív, kinek mi, a filmeknél sokat számítanak a kábelek, a megjelenítő, a lejátszott anyag. Ezért nem tud az ember különbséget tenni egy Htpc és egy média player között.

Sajna az iPad autómatán javít, de kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12257) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
Popi a210 lejátszó n- wifi , tud nekem valaki átviteli sebességet mérni ?? :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12258) Mezga Aladár válasza #03969024 (#12252) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Win7 xbmc gtx460 rosszabb képe volt mint a popi a 210-nek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12259) BBéci válasza Mezga Aladár (#12258) üzenetére


BBéci
titán

Médialejátszók képe között is van különbség, nem kell sasszeműnek lenni, hogy észrevegyük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12260) #03969024 válasza BBéci (#12255) üzenetére


#03969024
törölt tag

Azért a filmlejátszás, meg a játékok nem egy kategória. Az előbbieknél kész képeket kell tálalni, míg az utóbbiak csupán textúrákkal dolgoznak, ami igen komoly számítási teljesítményt is igényel. Szóval, nem mindegy, hogy elkészíted a bundáskenyeret, vagy csupán tálalod. Mivel sohasem volt Dune-m, így nem tudom, hogy mennyire skálázható a képe, de sejtésem szerint meg sem közelíti egy vidkari beállíthatóságát. Tény, az utóbbival tökölni kell egy kicsit. Aki nem ért hozzá, vagy kényelmes, az nem is fog PC alapú lejátszással foglalkozni. Aki meg nem akar javított fw.-re várni, az HTPC-t épít. Az is tény, hogy többen írták azt, hogy nem kéne nekik HTPC után asztali lejátszó, mint fordítva... Nem vagyunk egyformák...

(#12261) BBéci válasza #03969024 (#12260) üzenetére


BBéci
titán

Nem egy kategória, mert egy full HD filmnél sokkal fontosabb a képminőség, mint a játékoknál. Szerintem.
Miért kellene skálázni bármit egy Dunén? Ellenben egy jó tápegység, mint a VLS, hatalmasat dob a képén és a hangján is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12262) kmarci25 válasza hunaqua (#12254) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, nem emlékeztem, hogy mennyi volt a szállítás, és mennyi a vámolás... :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12263) Peak válasza Mezga Aladár (#12258) üzenetére


Peak
addikt

ostobaság. szarul volt beállitva. ezen kivül popcornban nem tudsz pixelformátumot sem állitani, sem egyéb képminőséggel kapcsolatos trükköket, beállitásokat.
továbbá a popcorn szarul és csúnyán kódol ki képeket, bizonyos formátumokat, amit egy alap gtx260 videokártya is megcsinál 100x jobb minőségben.
ha lesz nálam a közeljövőben egy A300 valamikor, fotót készitek róla, milyen blokkos és kockás képet csinál.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12264) erdoke válasza Peak (#12263) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem normális megjelenítő se árt ahhoz, hogy az ember különbséget lásson. Egy középkategóriás LCD minden, csak nem normális megjelenítő... Nálam elég komoly különbség van a G30-as plazma javára, akár az IPS LG, akár a PVA Eizo monitorjaimhoz hasonlítom. Márpedig a legtöbb olcsóbb LCD a fasorban sincs pl. az utóbbihoz képest.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12265) Peak válasza erdoke (#12264) üzenetére


Peak
addikt

felesleges belekeverni a kijelzőket kvantálási algoritmusokba, zajszűrésbe, képjavításba... egy 37 centis CRT TVn is látszik a szar szemét kódolás... ami szar az szar... felesleges púderezni a szitut, áttolni más egységre.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12266) hunaqua válasza kmarci25 (#12262) üzenetére


hunaqua
addikt

:)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12267) pinnacle válasza pinnacle (#12227) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tudnátok segíteni a WD TV Live kérdésemben? Esetleg mást ajánlotok?
A PC-m össze van kötve a TV-vel, tökéletes a képminőség (csak már unom a billentyű, egér hurcolását :) ) , talán az a lényeg, hogy 50Hz-re legyen állítva, így az 50 fps-s felvétel nem szaggatt.

(#12268) Relaxing


Relaxing
tag

Sziasztok

Lenne egy 1.0 -ás kérdésem :)

HD hangok lejátszásához a sorrend: MPlayer HDMI -> Erősítő -> Erősítőből HDMI tovább a TV-be? Optikain is megy HD -hang?

Rendeltem egy egyszerű Egreat R6S PRO-t , erről tudtok nyilatkozni? ( Gondolom nem egy Dune minőség , de belépő szinten megfelelő? )

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#12269) Mezga Aladár válasza Peak (#12263) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"ostobaság"

Nézz a tükörbe és mond annak akit ott látsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12270) #75912448 válasza Relaxing (#12268) üzenetére


#75912448
törölt tag

1: igen
2: nem

(#12271) hunaqua válasza #75912448 (#12270) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia!

Kanyarodik már a postás autó? :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12272) erdoke válasza Peak (#12265) üzenetére


erdoke
titán

Ki beszél szar kódolásról?
Ha jól láttam, arról volt szó, lehet-e különbség a VGA-k és a médialejátszók képe között. Mivel két médialejátszó vagy két BD lejátszó között is van, szerintem könnyen elképzelhető.
Ha kicsi a különbség, nem racionális, hogy jó kijelző kell ahhoz, hogy egyértelműen lásd?
Azaz ha valaki nem látja, az is elképzelhető, hogy csak a tévéje gyenge...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12273) TCr válasza Relaxing (#12268) üzenetére


TCr
veterán

Toslinken nem mennek a HD hangok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12274) Peak válasza Mezga Aladár (#12269) üzenetére


Peak
addikt

Ezt nem vártam volna pont tőled...
Köszönjük Ms. Mosley...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12275) madgie válasza Peak (#12263) üzenetére


madgie
titán

Nálam sem szagol az A-210 közelébe sem a Brazos, életlen, fakó, barnás képű f*s. OpenELEC XBMC.

Ja nem, nem beállítási gond, ugyanazon komponensekkel a PS3 meg az A-210 nagyjából ugyanúgy néz ki, az OpenELEC-es Brazos meg nem. Ja, hogy hang sincs HDMi-n, meg bugos a sleep is? Meg nem tud mit kezdeni alapból a HD Ready tévémmel? Sebaj, az AMD-Linux viszony legendás :D

[ Szerkesztve ]

(#12276) Peak válasza madgie (#12275) üzenetére


Peak
addikt

Nézd meg a YoshemiteHD videot az A210-esen 24Hz mellett, aztán nézd meg Brazossal 60Hz-en.
Ég és föld a különbség a Brazos javára!
Olyan részleteket fedezel fel a képen, amit a 210esnél SOHA nem láthatnál.
Akkora sötétkék kockákat rajzol az éjszakai égboltra a videoban a 210es, mint ha 8 bites Paint.exe képkockák lennének.. GG Syabas! :D (Bár ez inkább a Sigma sara lehet! :) )
Llano + W7 + XBMC + Infra remote ( ki és be kapcsolja (Sleep) a gépet ) hibátlan kombóban működik nálam.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12277) larryking válasza madgie (#12275) üzenetére


larryking
senior tag

Beállításoknál beütöd a a hang beállításoknál, hogy egyéni és oda a plughw:0,3 és érdekes van hang hdmin brazoson openelec alatt. Ja hogy a kép nem olyan, hd ready tévén, akkor állítsd be rendesen, én egy popcorn a200 helyére tettem be a brazost és semmi különbség sincs. 40 colos 600Hz philips, full hd.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12278) madgie válasza larryking (#12277) üzenetére


madgie
titán

Akkor még egyszer: HDMI-s erősítőbe mennek be a HDMI-s cuccok. Popi és PS3 szép, bekalibrált (Eye One Display 2 mond valamit?), fasza képűek. OpenELEC Brazos egy f*s. Két-három filmet néztem meg vele, minden barnás, életlen hányadék. Az emberi hajszálakat összemossa a Popi/PS3-hoz képest, tehát nekem írhattok bármit, ez ilyen. Az, hogy Win7 alatt esetleg más lesz? Lehet, majd meglátom, ha lesz türelmem megint bekapcsolni. Simán kinézem, hogy a Linux és az AMD szokás szerint nem jön ki együtt.

szerk: off

szerk2: SD anyagot meg úgy méretezett fel, hogy az RTL Klub különbül néz ki. Komolyan, hurkalé.

[ Szerkesztve ]

(#12279) pinnacle válasza pinnacle (#12267) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Segítsetek már légy szíves! :( A WD TV saját topicja kihalt.

(#12280) midian


midian
tag

Sziasztok
Milyen médialejátszót ajánlanátok 35 körül ami gond nélkül viszi a HD anyagokat?
Visszaolvastam ,sokan panaszkodnak ilyen olyan márkákra.
G

(#12281) dh66e válasza Peak (#12276) üzenetére


dh66e
veterán

Belinkelnéd ezt a HD videót?
pinnacle:
mpeg4 fórumán próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#12282) Peak válasza madgie (#12278) üzenetére


Peak
addikt

Esküszöm, mint ha két teljesen eltérő dologról beszélnénk! :D Fogalmam sincs hogy a fenébe lehet ez. :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12283) TCr válasza dh66e (#12281) üzenetére


TCr
veterán

Én is szívesen megnézném.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12284) madgie válasza Peak (#12282) üzenetére


madgie
titán

Hidd el, én se tudom. Egyszerűen elképedtem, mennyire rossz képe volt. NAS-ról megy mindkettő, tehát tudtam a bemenetek között váltani, a kettőt egyszerre nézni... ordított a különbség. Ha ráveszem magam egy notivinyó vételére (olcsó kéne, csak oprendszernek), akkor rakok rá egy Win7-et... régebben volt Brazosom, úgy rémlik, nem volt az ilyen.

(#12285) Peak


Peak
addikt

Yosemite HD video
(megtaláljátok a nyers MP4 file linkjét a kommentekben)

http://www.youtube.com/watch?v=OwFbjJasW3E

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12286) Peak válasza madgie (#12284) üzenetére


Peak
addikt

Elmondom.
A pszichovizuális trükkök miatt.
A kamukontraszt, a kamuszaturáció, a kamuélesség, a kamufényerő...

Én minden esetben úgy állitom be a Catalystban a képet, hogy MINDENT kikapcsolok, amivel belenyúlhatna a képbe, ezért TISZTÁN azt látom, amit a lejátszó szoftver kinyit és kitesz képernyőre, sőt ott is kiszoktam kapcsolni az ilyen belenyúlást!

Az a durva, hogy a hülye TVk is csinálják ezt, ezért kell a bemenet titlenél PC bemenetet választani, mert akkor a TV kikapcsolja a BluRay meg HDDVD pszichovizuális baszakodást a bemeneten.

Na már most a Popcorn A300-nál mikor néztem a YosemiteHD videot, akkor egyértelműen csúnya, pixeles képe volt, blokkos kikódolás, elvesző részletek, stb.
A Captain America BD50 képe úgy nézett ki, mint a 4GB-os 720p MKV verzió!!! :Y

HTPC-vel pedig minden egyes levél látható a Yosemite HD videon, a sziklák repedése, a távolban levő korlát nem lépcsőzetes, hanem 1080p-hez méltóan "egyenes", és Amerika Kapitány pajzsát is normálisan meg lehet vizsgálni.

Ez NEM véletlen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12287) madgie válasza Peak (#12286) üzenetére


madgie
titán

Pedig nem, nálam legalábbis nem. Minden képjavító sz*r ki van kapcsolva, egyedül a plazmából eredő dolgok, amivel "boost-abb" az NEC LCD monitoromnál. Mindkét cucc be van lőve rendesen, egyiknél sem képjavítok semmit ,eleve herótom van attól, hogy az AMD driverekben minden hülyeség be van kapcsolva alapból.

Mint mondtam, PS3 is adott, látom, milyen a jó BD anyag (HD Ready plazmán is).

(#12288) Imdre


Imdre
aktív tag

Engedelmetekkel összefoglalnám véleményeteket: :)
- larryking: számára nincs érdemi különbség képminőség terén a popcorn és az általa összerakott htpc között
- madgie: az Ő véleménye egyértelműen az, hogy a popi jobb képminőséget produkál a htpc-nél (amit összerakott).
-Peak mester: számára trágya a popcorn (igaz van némi torzió az írásában, mert a-300-ról írta a véleményét, aztán belevonta az a-210-et is - holott más a két gép). A lényeg, hogy a htpc a nyerő számára
-BBéci: számára a htpc a trágya, de lejátszóból csak is dune.

Ha most tanácsot kérnék tőletek, nagy gondban lennék :) :D
Szívesen kipróbálnám mindet, mert most igen eltérő vélemények alakultak ki. Én csak a popiról tudok nyklatkozni: számomra "szar" megjelenítés nem volt soha tapasztalható, bár lehet nem vagyok olyan okos/tapasztalt/igényes, mint Peak mester. Illetve nem rendelkezem olyan hi-tech eszközökkel mint Ő.

Tényleg kíváncsi leszek, hogy mire juttok a témával kapcsolatban :)

A tesztvideót megpislákolom én is, sasszemmel (az még van) közelről, kiemelten figyelve a részletekre - és megpróbálok egy saját szubjektív véleményt megfogalmazni Peak mester állításaihoz (legyen az negatív, vagy pozitív)

[ Szerkesztve ]

(#12289) TCr válasza Peak (#12285) üzenetére


TCr
veterán

Nincs link.

Most picit ellentmondásban vagy önmagaddal.
Egyik kommentedben azért szidod a PCH-t, mert nem tudsz semmi képi beállítást machinálni, most meg azt mondod, hogy a PC-den mindeg kikapcsolsz minden képjavítást, hogy a "nyers" képet láthasd?

"A Captain America BD50 képe úgy nézett ki, mint a 4GB-os 720p MKV verzió!!!"

Ne haragudj, de most vagy kamuzol, vagy csak szimplán a szemed rossz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12290) larryking válasza Imdre (#12288) üzenetére


larryking
senior tag

Ez egyéni igény kérdése, nekem nincs nagy különbség. Viszont van tényleges gigabites lan, oda fejlesztem ahova akarom, olyan vga lesz benne amilyet akarok. Olyan program lesz rajta ami éppen tetszik. Olcsóbb mint egy használt a200, viszont ha vetekszik egy komoly gép képi minőségéve az nem baj, illetve jóval kevesebbet eszik. És teljesen halk.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12291) Imdre válasza TCr (#12289) üzenetére


Imdre
aktív tag

Pedig neki elhiheted! Leírta korábban, hogy Ő már a BD25-től is hányingert kap. Akkor csak látja a különbséget... ;] :DDD

(#12292) Imdre válasza larryking (#12290) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nyilván most csak a képi dolgokról írtam. Volt oka, hogy váltottál, ebbe ne menjünk bele.

(#12293) Peak válasza Imdre (#12291) üzenetére


Peak
addikt

Valakivel keversz :D BD25 filmek azé' jók, mert ki van herélve a felesleges hangsáv, esetleg egy picit a képbe is belenyúlhatnak :D Nem véletlen írok már mindent BluRay lemezre. :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12294) Peak válasza TCr (#12289) üzenetére


Peak
addikt

Már miért kamuznék? :D Nyerek valamit vele? Vagy jobb lesz nekem tőle? :D Fenét!
A szemem pont annyira jó, hogy az TVmet lássam 2 méterről! :)
Vagy nem érthetően fogalmazok, vagy Te nem érted, amit írok. :)
De szivesen állítom pariba bármelyik asztali lejátszóval a HTPCmet, illetve szivesen mutatom meg akár személyesen is, hogy hol nyúlnak bele a képbe az eszközök, mi az, amit a szakavatatlan szemlélő észre sem vesz, stb.

És igen, Imdre jól látta, elnézést a keverésért, én a Popcorn A300 teszteltem egy hétvégén keresztül, amit hétfőn vissza is vittem, annyira elkeserített a lemaradása a HTPC-mhez képest. Az A210-essel kevertem irásaimban! Mea culpa! :R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12295) Imdre válasza Peak (#12293) üzenetére


Imdre
aktív tag

igazad van :DDD, kupac fosnak hívod (bár a bd 25 még elmegy). De ez Te vagy, ugye :) legalábbis hasonló a név, avatar :DDD
Ezért lepődtem meg, hogy neked kell a nagy formátum támogatás, holott Te műszerész érzékszervekkel rendelkezel, csak bd50, flac, waw.

Én szívesen tanulnék Tőled Mester, csak messzire lakunk egymástól, de talán egyszer megtisztelsz... :)

[ Szerkesztve ]

(#12296) dh66e válasza Peak (#12294) üzenetére


dh66e
veterán

megnéztem,egy 720p-s mp4 videót töltöttem le onnan ahonnan írtad,nem látom a durva pixeleket amiket említesz,egy kis mértékű mosódás van.de ezt látom minden 720p-s filmen -egy 40" lcd tv-n vizslatom ősrégi sigmás kütyüvel. :F

(#12297) Peak válasza Imdre (#12295) üzenetére


Peak
addikt

:D Nem vagyok mester, csak néha felsírok a parasztvakítástól...
Itt is ugyan az megy, mint a házimozis topikban, hogy az asztali lejátszót istenitik, a htpct fikázzák... vakitás az egész :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12298) Peak válasza dh66e (#12296) üzenetére


Peak
addikt

a 1080p töltsd le értelem szerűen.
nálam igy van:
YosemiteHD1080p.mp4 285 333 057 byte 2048x1152 pixel
YosemiteHD720p.mp4 78 396 301 byte

ha a sors úgy akarja és kerül hozzám valaha még a300, lefotózom azt az okádék képet és kiteszem ide okulásul...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12299) dh66e válasza Peak (#12298) üzenetére


dh66e
veterán

köszi biztos elnéztem 1080-p-t kerestem de csak ezt találtam,megnézem és referálok.

(#12300) hunaqua


hunaqua
addikt

Én teljesen Sigma párti voltam,de szerintem a Realtek 1186-nak szebb a képe mint a Sigma 8655-nek. ( Toshiba 52' full hd lcd)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.