Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Imdre válasza hunaqua (#12750) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én csak géppel (PC) formáztam a HDD-m (NTFS), mert a kliens pendrive-ról fut. Ennek ellenére belefutottam...

[ Szerkesztve ]

(#12752) Ed Parker válasza Imdre (#12751) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én mindig a popival formázom és azon is vannak a rendszerfájlok.
a hálózatos törlés nekem bevált,sőt utóbbi időben egyre többet használom,mert gyorsabb és nem fagy ki tőle a playa:)

(#12753) Imdre válasza Ed Parker (#12752) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én is hálózaton törlök, általában telefon segítségével. De egyszer csak így PC-re kötve sikerült törölni írásvédettség megszüntetésével. Nekem külső hdd-m van amit néha hordozgatok, ezért futnak az nmt app-ok pendrive-ról, a hdd pedig emiatt van ntfs-re formázva. Ha belső lenne, akkor nem foglalkoznék vele, én is a popival formáztatnám.

(#12754) k0pasz


k0pasz
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszó váráslás előtt állok, szeretnék egy kis segítséget kérni:
Maximum 25.000 Ft-ot szánok rá, eddig három kiszemeltem van.

ASUS O!Play HDP-R1

WD TV Live Streaming Media Player WDBGXT0000NBK

XTREAMER SideWinder 2

Legfőképp divx filmeket néznék külső winchesterről.
Ha valakinek van tapasztalata az általam felsoroltakkal, megköszönném ha leírná.

(Esetleg ha tudtok ebben az árfekvésben jobbat, azt is szívesen meghallgatom)

Előre is köszönöm,

Üdv

(#12755) dh66e válasza k0pasz (#12754) üzenetére


dh66e
veterán

Divxre bőven elég ez az alap lejátszó is ha nem kell hálózat meg egyébb nyalánkságok és némi hibával együtt tudsz élni

[ Szerkesztve ]

(#12756) k0pasz válasza dh66e (#12755) üzenetére


k0pasz
csendes tag

Kitudnád fejteni bővebben a "némi hibát"? Vagy ezt a hálózat hiányára értetted?

Néztem róla tesztet, egész ígéretesnek tűnik ezzel az árral.

(#12757) vlevi válasza Bone123 (#12733) üzenetére


vlevi
nagyúr

Analóg adást szerintem csak DVD felvevővel tudsz felvenni, a mostanság divatos mindigtv beltéri egységek, amik felvevősek, azok kizárólag a földi, vagy kábeles (DVB-T, DVB-C) digitális adást tudják rögzíteni.
Az analóghoz viszont mpeg2(vagy 4)-be kell konvertálni a jelet, és az hiányzik ezekből.
Legjobb a merevlemezes DVD felvevő, de azok nem a legolcsóbb szerkezetek. Cserébe viszont egyben fel lehet venni 10-12 óra adást, kivagdosni a reklámot, feldarabolni, és úgy DVD-re írni.

(#12758) dh66e válasza k0pasz (#12756) üzenetére


dh66e
veterán

Barátomnál azt produkálja hogy nagy ritkán eldobja a filmet lejátszás közben és van hogy nem ismeri fel a külső vinyóját amivel előző este még barátságban volt. ilyenkor mindig áramtalanít, leválaszt róla minden kütyüt és már megy is rendesen.Ezek random hibák nála tehát az se biztos hogy minden usernél előfordul,bár itt is olvastam nemrég hogy valakinek nem szerette a vinyóját.Azért ha megnézem az árát akár még én is együtt tudnék vele élni,főleg hogy szinte mindent lejátszik amit a nevesebb gyártóké is-normál keretek közt.Sajnos ezekhez még frissítés sincs,de azért megnyugtató hogy tömegesen senki nem fikázta le.

(#12759) k0pasz válasza dh66e (#12758) üzenetére


k0pasz
csendes tag

Pont az ilyen, és ehhez hasonló hibák miatt szeretném lecserélni a DVD lejátszóm.
Kicsit jobban beleástam magam, és mint írtad ha tömegesen nem is, de fikázzák.
Szóval rászánom inkább azt a többletpénzt, mert ha ilyen hibák fennállnak lehet hogy 1-2 hét után rejtélyes módon összetörne. :U

A SideWinder 2 szintén kilőve, mert elég sok "elégedett vásárló" dicséri a honlapon.

Marad az Asus és a WD. Ezek közül szerinted melyik a megbízhatóbb?

Köszönöm az eddigi segítséget,

Üdv

(#12760) Alex91 válasza k0pasz (#12759) üzenetére


Alex91
félisten

WD, neked jo lesz, de ez setokeletes :D.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12761) dh66e válasza k0pasz (#12759) üzenetére


dh66e
veterán

A WD tökéletes lehet azon az áron sőt még többlet tudása is van bőven az általad kívántnak.WD-t alapból megbízhatónak tartom,a régieknél igaz stabilan működött a playa,de a supportja kritikán aluli volt.
Azért olvass utána itt is mert hátha találsz róla olyan infót ami meggyőz vagy eltántorít.

(#12762) hunaqua válasza k0pasz (#12759) üzenetére


hunaqua
addikt

...ha nem félsz a külföldi rendeléstől,beválalhatsz nyugodtan egy Egreat r6s-t .

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12763) kmarci25 válasza hunaqua (#12762) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt írja a hongkongpost oldala 10-e óta:
Destination - Hungary

The item (RB276196594HK) left Hong Kong for its destination on 10-Jul-2012

Szerintetek ez a héten ideér még? :F Jövő héten elutazom egy hétre, és akkor biztos csúszik egy héttel...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12764) hunaqua válasza kmarci25 (#12763) üzenetére


hunaqua
addikt

A hét közepéig szerintem megkapod.(....ha a hatóság is úgy akarja) :)

ezt nézd:
http://posta.hu/tracking#result

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12765) kmarci25 válasza hunaqua (#12764) üzenetére


kmarci25
veterán

Egyelőre ugyanazt írják ott is, de köszönöm. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12766) Ed Parker válasza kmarci25 (#12763) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én amikor nakamichi banánokat rendeltem az is 10 nap alatt jött meg.
amit meg adnak tracking kódot semmit nem ért,már rég kezemben tartottam,semmit nem mozdult a csomagom a kód szerint:D

(#12767) k0pasz válasza Alex91 (#12760) üzenetére


k0pasz
csendes tag

hunaqua: Még nem rendeltem külföldről, úgyhogy inkább maradok az itthoniaknál. :R

Alex91, dh66e: Köszönöm a válaszokat, utánaolvastam a linkelt fórumon, ez lesz a befutó.

(#12768) Ed Parker válasza k0pasz (#12767) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ne félj a külföldi rendeléstől,csak nézd meg honnan rendelsz,én rengetegszer rendeltem már és mindig megjött,ja és én paypal-lal fizetek,ami biztonságosabb mintha kártyával fizetnél,legalábbis megnyugtatóbb:)

(#12769) TCr válasza Ed Parker (#12768) üzenetére


TCr
veterán

Ne féljen? És a gari?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12770) BBéci válasza TCr (#12769) üzenetére


BBéci
titán

Én küldtem vissza Hong-Kongba cuccot, a szállítási költséget a Pay-pal számlámra utalták, 3 hét múlva megérkezett a csere.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12771) TCr válasza BBéci (#12770) üzenetére


TCr
veterán

A visszaküldés szállítási költsége?
Na ilyet sem hallottam még. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12772) aicon válasza TCr (#12771) üzenetére


aicon
senior tag

Garanciában visszaküldött termék szállítási díját (felhasználó -> bolt) a felhasználónak kell fizetni, nem újdonság.
Az csak pozitívum, ha ezt visszakapod.
Én is gariztattam nem egyszer külföldre, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#12773) BBéci válasza TCr (#12771) üzenetére


BBéci
titán

Bizony, 38 dollárt utaltak a számlámra. Ez így szabályos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12774) TCr válasza BBéci (#12773) üzenetére


TCr
veterán

Szabályosnak nem tudom, hogy szabályos-e, de mindenképp korrekt. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12775) Ed Parker válasza TCr (#12769) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én többnyire alkatrészeket rendeltem, de arra is van gari.
Ha parázol, otthon kell venni, az már más kérdés, hogy külföldön sok helyen egyszerűbb a gariztatas mint otthon, mert nem próbálják azt bebizonyítani hogy te kúrtad el.

(#12776) TCr válasza Ed Parker (#12775) üzenetére


TCr
veterán

Nem magával a gariztatással "van gondom", hanem a visszaküldéssel és az ebből adódó költséggel.
De ha azt mondjátok, hogy ez egy működőképes dolog, elutalják a költségeid, akkor én hiszek Nektek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12777) Ed Parker válasza TCr (#12776) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én amikor kàbelek ről kérdeztem, hogy meghallgatnám mielőtt megveszem, azt mondták, hallgasd meg és ha nem jó, küld vissza, visszakapod az árát.
Ez mondjuk más, mert nem garis hiba, de a hozzáállás...

(#12778) TCr válasza Ed Parker (#12777) üzenetére


TCr
veterán

...példaértékű. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12779) Ed Parker válasza TCr (#12778) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én amit tudok tőlük rendelek,gyors,korrekt cég,svédek:)

(#12780) kmarci25 válasza Ed Parker (#12779) üzenetére


kmarci25
veterán

Bang and Olufsen? :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12781) TCr válasza Ed Parker (#12779) üzenetére


TCr
veterán

Honnan?

Marci: :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12782) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok! Lehet nem a legmegfelelőbb helyre írom, de nem találtam megfelelőbb topicot és ide még járna is úgyhogy itt próbálnék szerencsét.

A köv. típusú médialejátszóm van: HiMedia HD200B, Realtek RTD 1055 DD chipset

Olyan problémám lenne, hogy azt tapasztalom, hogy lejátszás során pár tizedmásodpercet késik a hang. Korábban ilyet nem tapasztaltam csak amióta lecseréltem a TV-t amin 1.4-es HDMI aljzatok vannak. Neten történő keresgetés során találtam mást is aki hasonló dologgal küszködött, és nála is azt követően jelentkezett a probléma miután lecserélte a TV-jét a korábbi 1.3-as HDMI-sről 1.4-esre. A lejátszója egy ASUS O!Play volt. Amire az illető rájött, hogy amennyiben 720i re vagy 1080i-re állítja a lejátszót, megszűnik a csúszás. Ezt én is kipróbáltam és nálam is működött de nem ennek kellene lennie a megoldásnak én úgy gondolom. Esetleges gyári firmware támogatásra nem igazán számítok, mert a letölthető legújabb firmware a gyártó oldaláról régebbi mint ami a készüléken van, a lejátszót pedig már kb 1 éve vásároltam. Az illető egyébként aki ugyan ezzel a gonddal küzdött, TV-jét összekötötte több 1.4-es HDMI-vel szerelt játékossal és ezekben az esetekben már nem jelentkezett a probléma. Természetesen PC-n lejátszva a tartalmat teljesen szinkronban volt a kép és a hang. egyébként érdekes, hogy már ezen a TV-n is megnéztem egy pár filmet, de csak most vettem észre a jelenséget, pedig ezekre a dolgokra meglehetősen érzékeny vagyok és kapásból kiszúrom őket.

Valami ötlet esetleg?

(#12783) Ed Parker válasza kmarci25 (#12780) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ők speciel dánok:)

Tcr:http://svalander.se

(#12784) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy régi WD TV Live-ot. FullHD 50p fájlokat tökéletesen viszi, auto állásban is, gondolom a Match Frames On miatt.
Egy gond van vele nagyon melegszik. Szerintem legalább 50C°-os. Hálózatban lejátszott .mts fájl meg is akadt. Tettem alá egy rácsot, talán segít valamit. :) Nektek mennyire melegszik a készülék?

(#12785) dh66e válasza pinnacle (#12784) üzenetére


dh66e
veterán

Az nagyon meleg ott valami nem tuti akármivel is hajtod meg.Nálam a gen2(szinte ugyanaz hálózat nélkül) langymeleg lejátszás közben.

(#12786) Ed Parker válasza dh66e (#12785) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nálam is eléggé felmelegedett,főleg durvább kódolású anyagoknál,de meg nem állt soha

(#12787) pinnacle válasza dh66e (#12785) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mi lehet a gond, a készülék vagy a firmware 1.06.15? Közben találtam, hogy másnál is volt ilyen probléma, inkább visszarakta a régit.
Most, hogy megemeltem, a külső vinyóról játszom le a filmet, talán nem annyira meleg, lehet, hogy ez kellene alá?

(#12788) dh66e válasza pinnacle (#12787) üzenetére


dh66e
veterán

Erről nem volt infóm rég nem olvasom a live topicot.
Nem pumpálnék bele ilyen pénzt csak hogy hűvösebb legyen olvasom a hp noti topicot bizonyos erősebb gépek úgy szaladgálnak venti mellett 70 -80 fokon játék közben hogy csak lestem mikor azt írták hogy ez teljesen normális és üzembiztos.
Ed
Persze lehet hogy melegebb olyankor bevallom nem szoktam simogatni minden lejátszásnál pedig megérdemelné. :)

(#12789) gulyasa


gulyasa
őstag

Az Egreat R6S és a hasonló chippel és USB2.0/USB3.0/eSata csatlakozókkal ellátott "rokonai"-val kapcsolatban kérdezném, hogy milyen fajta külső (ha lehet, leginkább eSata-s legyen, az USB-k foglaltak lesznek) optikai meghajtós megoldást támogatnak?
Kell-e hozzájuk valamilyen telepítési trükközés vagy egyszerűen elég csatlakoztatni az ilyet és a készülék már kezelni is tudja a külső BD meghajtóba rakott bluray lemezt?

Régen volt egy WD Live-om, ami csak az egyik okosított fw-el lett volna képes használni pár külső USB-s DVD-meghajtót, de azokból sem mindet...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12790) Siffredi


Siffredi
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy WD TV HD Media Player-rel rendelkezem (gen1), talán az elsők között vásárolhattam meg anno. Már régen kiöregedett szegény, hiszen már nagyon sok mkv fájlt nem játszik le.

Emiatt szántam el magam új media player vásárlására. A legfontosabb számomra a video lejátszás, leggyakrabban mkv fájlokat nézek, ha tehetem, 1080p felbontásban.

Kérdésem pedig: Milyen lejátszó(ka)t tudnátok ajánlani max. 30e Ft-ig?

Fontos, hogy ne kelljen kompromisszumot kötnöm mkv esetében, tehát kellően erős hardverrel rendelkezzen, illetve házimozi hiányában fontos lenne a DTS downmix is. Talán ez a két legfontosabb tulajdonság, a többi plusz funkcióhoz nem ragaszkodom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#12791) gulyasa válasza Siffredi (#12790) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha "DTS downmix"-en azt érted, hogy a tévén sztereóban menjen, ezt mindegyik tudja.
A Gen1 WD-t nem ismerem, de volt WD Live-om (Gen2) és már az is tudta.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12792) Siffredi válasza gulyasa (#12791) üzenetére


Siffredi
senior tag

Az első WD nagyon gyengécskére sikeredett, és hamar megszűnt a szoftveres támogatottsága.

DTS downmix-en pedig azt értem, amit írtál is, némelyik lejátszó képes a filmen található dts hangsávot lekeverni sztereora. Mivel nekem közvetlenül csatlakozik a tv-re a lejátszó hdmi kábelen keresztül, ezeket a hangsávokat nem tudja megjeleníteni a készülék... :(

(#12793) gulyasa válasza Siffredi (#12792) üzenetére


gulyasa
őstag

DTS-t nem sok tévé tud, de pl. az újabb LG-k igen, de azokon is csak sztereóban hallhatod, vagy vannak virtuális 3D hang módok - szintén a tévé két prüntyögőjén, tehát felejtős.

Inkább azt tanácsolnám - mielőtt kijelenteném, hogy minden újabb lejátszó tudja a "downmix"-et -, hogy menj el a boltokba és kérd, hogy kipróbálhasd őket és a menüjükben próbáld megkeresni az audio részben a sztereóra állítás lehetőségét.
Erre a legjobb hely az MM. Pl. nálunk Kecskeméten a MM-ben a médialejátszós részlegnél van két LCD tévé kb. hatféle médialejátszó van rájuk kötve (kb annyifélét lehet ott kapni) és úgy lehet kipróbálni őket.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12794) #75912448 válasza Siffredi (#12792) üzenetére


#75912448
törölt tag

A.C.Ryan Playon!HD2 Mini ACR-PV73800
Dune HD TV-101

(#12795) Dorian válasza gulyasa (#12793) üzenetére


Dorian
félisten

???
Már a 2010-es Samsungok is képesek voltak a DTS-t eredeti többcsatornában (tehát nem virtuális hangmódban) kiadni, vagy sztereóra lekeverni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12796) gulyasa válasza Dorian (#12795) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem félreolvastad, amit írtam.
A "nem sok tévé tud" semmiben sem mond ellent annak, hogy az általad említett Samsung-ok tudják.
Több csatornát meg csak több hangszórón, házimozi erősítő segítségével tudsz hallgatni (pl. az arra képes tévé optikai kimenetéről). De a kérdezőnek ilyen erősítője nincs.
Tehát marad a tévé két prüntyögője, ami sosem lesz igazi többcsatornás hangzás.

Tudom, léteznek már ilyen "egydobozos" térhangzású kütyük, de az is virtuális tech.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12797) Siffredi válasza #75912448 (#12794) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, ilyen hsz-re gondoltam, konkrét ajánlásra.

A mini lejátszójáról már több tesztet olvastam, potenciális jelölt is lett, de azt nem láttam sehol, hogy képes-e dts downmix-re.

A Dune lejátszóiról is sok jót hallottam, ezt konkrétan nem ismerem.

Ami számomra fontos, az az, hogy ne kelljen azzal foglalkoznom, melyik mkv fájlt játssza le, és melyiket nem. Elég volt a WD-vel eljátszani folyton ezt...

Apropó WD... Van egy gen3-as verziója is (WD TV HD Live Streaming), ami olcsóbb az előző két player-től, tudja a dts downmix-et, és elég erős is a médiaprocesszora. De megmondom őszintén, nem szivesen vennék újra WD-t, holott mindkét külső vinyóm az...

Az újabb kérdés: a fenti három player lejátszó közül melyiket ajánlanátok, és miért?

(#12798) erdoke válasza gulyasa (#12796) üzenetére


erdoke
titán

"marad a tévé két prüntyögője, ami sosem lesz igazi többcsatornás hangzás"

Mivel két fülünk van, csak technológiai megvalósítás kérdése a két hangfallal elérhető tökéletes térhangzás. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#12799) godeny válasza kirkri (#12663) üzenetére


godeny
csendes tag

Hello,
Átküldenéd a linket ahol ez Egreat R300 pro-t meg tudtad rendelni? Előre is köszönöm.

Üdv

(#12800) gulyasa válasza erdoke (#12798) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem véletlenül hívom a tévék hangszóróját "prüntyögőnek". Az nem hangfal...

godeny: http://w2comp.com

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.