Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasgtok menrég vettem egy lg 32lw4500 tvt és most szeretnék hozzá egy lejátszót csak fogalmam sincs milyet kellene hozzá vennem:( A 3D filmek lejátszása fontos lenne ! sajnos a tv nem minden mvk -t játszik le néztem az asus o!play minit ., hd2 , galleryt szépen le tudják játszani a 20-40gb-os filmeket akadás nélkül 3d-be ??
Vagy valaki tud véleményt mondani az LG BD660 lejátszórol? Mármint az vinné háttértárról a letöltöt filmeket rendesen ? Eggyáltalán mit érdemes venni medialejátszót vagy dlue ray 3d lejátszót ?

(#11452) Toobee válasza Gabor8634 (#11451) üzenetére


Toobee
veterán

A két lejátszó, amit írtál, azok csak HalfSBS anyagot játszanak. Kérdés, hogy neked fontos a BD3D, vagy elég a gyengébb verzió? Nekem volt mini-m, semmi gondja nem akadt 20-40 gigás filmekkel, igaz ez már egy éve volt, nem tudom, hogy az új kódolásokkal mi a helyzet. Blu Ray lejátszót nem érdemes venni ilyen célokra. Esetleg média lejátszót, amiben van olvasó. PCH, Dune, Egreat stb.

https://barbieripnk.hu/

(#11453) Gabor8634 válasza Toobee (#11452) üzenetére


Gabor8634
tag

Aha hát még nem igazán vagyok otthon ebben a témában akkor 40e -ig tudnátok ajánlani valamilyen lejátszót ehez a tvhez? Nem kell nekem net meg ilyenek csak usb - külső vinyórol játza le a hd filmeket meg a 3d filmeket! Amúgy milyen formátumu 3d k vannak még sbs-en kívül ? mert a tv menüjébe vagy 4 félét lehet választani egymás melleti kép , egymás alati kép , sok apró kép , meg valami 4. féle azt nem tudom milyen !

(#11454) soldner válasza breezer88 (#11449) üzenetére


soldner
tag

Toobee-nek igaza van. A DVB-C képes set top box-okban már van médialejátszó.
De a bennük lévő médialejátszó sok kodekkel nem megy. MKV-nél már rendszeresen beszaggat vagy el sem indul.
Külön vettem olcsó médialejátszót és set top boxot.
Szerettem volna a 2 az 1-ben megoldást választani, de az nem működik.
Itt találsz infót: [link]
Érdemes legalább 1-2 hetet visszaolvasni.

(#11455) Gabor8634 válasza kiscarlos77 (#11348) üzenetére


Gabor8634
tag

Nekem is ez volt vele át kellet formázni mert FAT32 es volt utána mi.den jó lett!

(#11456) breezer88 válasza soldner (#11454) üzenetére


breezer88
tag

Most kicsit megkavarodtam...Jól értem, hogy a set top box önmagában arra jó, hogy rögzíteni tudjam vele a TV adásokat(bármelyiket)? Eddig azt hittem, hogy valami dekódoló funkciót töltenek csak be.

(#11457) Gabor8634


Gabor8634
tag

Na még egy kérdés mondjuk letöltöttem az avatar 3d.sbs 32 gbos mkv változatát de a tvm nem tudja lejátszani akkor ha veszek egy m
édialejátszót azal már le tudom majd játszani a tvn ? (ott meg ugyis átállítom a képet 3dre)

(#11458) larryking


larryking
senior tag

Üdvözletem! :R

Problémám volt egy netgear readynas duo+popcorn a200 párossal, a nasrol streamelve egy bd25 isot akadt a lejátszás rendesen. Nast lecserélve egy atom 330 alapu eszközre nas4free vel használva a helyzet rosszabbodott. A rendszer cat5e kábeleket tartalmaz, a router egy tl1043ND.
Nem tudom mitévő legyek.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11459) erdoke válasza larryking (#11458) üzenetére


erdoke
titán

BD ISO-kat általában USB-ről játszok, de magasabb bitrátájú (15-20 Mbps kép + DTS core) mkv-k simán mennek egy WD MyBook Live-ról a WD TV Live Hubra egy Netgear 3500-as (vagy 3700-as? :F) routeren keresztül. Talán a router a gyenge láncszem nálad, vagy valami más adatforgalom is bonyolódik útközben.

A legjobb aláírás a héten

(#11460) larryking válasza erdoke (#11459) üzenetére


larryking
senior tag

Nem tudom, de kezd felettébb idegesítő lenni, és nem tudom mihez kezdjek most, van 2 nasom, egyik sem megy úgy ahogy szeretném, de lehet a popcorn a ludas.
Nem akarok dd-wrt, openwrt-t, mert egy routerem elhalálozott miattuk.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11461) Toobee válasza Gabor8634 (#11457) üzenetére


Toobee
veterán

Ha nem kell BD3D, akkor gyakorlatilag bármelyik lejátszó jó lehet. Még egy Egreat R6C is ki tudja elégíteni az igényeidet, a maga 10990 Ft-os árával és akkor még fagyira is marad pénzed. Vagy kurvázni, attól függ, hogy milyen idős vagy :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#11462) soldner válasza breezer88 (#11456) üzenetére


soldner
tag

A mostanában megjelenő DVB-C képes set top boxok (vevők), általában már PVR funkcióval rendelkezenek. Mivele ezeket vissza is tudják játszani ezért elkezdték média lejátszóként is ajánlani.
De sajnos az egyéb formátumok terén jelenleg nagy a hiányosságuk.

(#11463) kisgyerek85 válasza larryking (#11458) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Próbáld ki azt, hogy nem a médialejátszóval indítod el a filmet hanem a pc-n. Ha ott is akad akkor router/nas a problémás.

(#11464) erdoke válasza honlaca (#11448) üzenetére


erdoke
titán

Az USB-s WiFi-t érdemes megkérdezni, bár általában az Egreat játékosok támogatják, de egyebekben megfelel az R4A.
A hozzá való WiFi stickkel kb. 30e Ft.

A legjobb aláírás a héten

(#11465) Gabor8634


Gabor8634
tag

Most nősültem de azért afagyi jöhet :)
Még annyit hogy a tv nem internet tv de ha a lejátszó wifis akkor azon is lehet netezni ?
Ja meg szerintettek melyik a legmegbízhatóbb lejátszó ?

(#11466) Patice


Patice
Topikgazda

Ma bekapcsoltam a Dune 301-esemet egy kis zenét hallgatni, és azzal fogadott, hogy van új béta firmware. 2012.05.31-ei dátummal van ellátva. Még nem néztem utána, hogy van-e már leírás arról, hogy ebben mit sikerült változtatni, javítani, de kíváncsi leszek, hogy észrevehetően javul-e majd valami.

Igaz, hogy csak béta, de kipróbálom. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11467) anfer


anfer
csendes tag

Sziasztok!
Most ismerkedek a témával és kérdezni szeretnék egy láma dolgot, kérlek segítsetek!
Online filmnézéshez szeretnék valami technikát, hogy plazma tv-n is lehessen nézni.
Nem ártana, ha a hangot erősítőre is köthetném.
Milyen eszközök és feltételek szükségesek? Médialejátszóval megoldható?
Vagy mindenképpen le kell tölteni a filmet?

(#11468) Alex91 válasza anfer (#11467) üzenetére


Alex91
félisten

Most attol fugg, hogy honnan akarsz filmet nezni? Warez csatorna nem hiszem, hogy megy...

[link], ez pl. ezeket ismeri.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11469) anfer válasza Alex91 (#11468) üzenetére


anfer
csendes tag

Pl. innen: http://onlinefilmekaneten.blogspot.hu/

Csak a lejátszás lenne a cél, hogy ami a PC monitoron megy, azt látni lehessen a TV-n is.

[ Szerkesztve ]

(#11470) Toobee válasza anfer (#11469) üzenetére


Toobee
veterán

HDMI kábellel lenne a legegyszerűbb. PC-ből, a TV-be.

https://barbieripnk.hu/

(#11471) kmarci25 válasza hunaqua (#11434) üzenetére


kmarci25
veterán

Szia!

Rettentően érdekelne a beszámolód az Egreat-ről... :R Várom, mint a karácsonyt. :DD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11472) varsam válasza norral (#11437) üzenetére


varsam
őstag

HDMI kábelt adnak a Dune 101-hez vagy külön kell beszerezni?

(#11473) Toobee válasza varsam (#11472) üzenetére


Toobee
veterán

"Csomag tartalma:

Dune HD TV-101 mini hálózati multimédia lejátszó
Infravörös távirányító
2xAAA 1,5V ceruzaelem
3,5 mini jack-3x RCA átalakító kábel (Kompozit RCA + L/R RCA analóg hangkimenet)
Külső tápegység"

https://barbieripnk.hu/

(#11474) csecsu válasza Patice (#11466) üzenetére


csecsu
csendes tag

Nekem bevált, mert idáig akadtak a filmek hálózatról, most meg megy minden faszán! Tetszik benne az időjárás előrejelző meg a Facebook elérés is! Nem tudom hogy ebbe benne van már a Youtube normális elérése vagy én tettem fel pár napja és azt megőrizte a Dune de működik! Van még egy pár játék is az új Firm-ben, a sakk egész jó! Mondjuk nekem 101-esem van de úgy tudom hogy egyenlőre még csak a 101 és 301-es típusokra érhető el az új Firm!

(#11475) Gabor8634


Gabor8634
tag

Kinéztem eg asus o!play hdp-r1 et szerintetek jó, mik a vélemények róla ??

(#11476) Toobee válasza Gabor8634 (#11475) üzenetére


Toobee
veterán

Írd le, hogy milyen megjelenítőn használnád, mi szólaltatja majd meg a hangot, mit nézel...ilyesmik.

https://barbieripnk.hu/

(#11477) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Aki htpc-hez keres anyagot, hardver apróba feltettem egy remek hozzávalót, garantáltan játszik mindent :D
Hp pavilion jeligére :)

[ Szerkesztve ]

(#11478) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Úgy döntöttem lecserélném a jelenlegi O!Play Air és D-Link DNS-320 párosomat egy all-in-one készülékre. Érdeklődnék; létezik olyan értelmes árú öszvérmasina, ami potens médialejátszó és NAS (gigabit port, lehet egy fiókos, de kb. fentebbi típussal megegyező tudás kellene) is tud lenni is egyben?

Eleddig az OPlay! HD2 és az Xtreamer készülékek jöttek szóba, de előbbi nagyon primitív ebből a szempontból, utóbbi szimpatikusabb, főleg a PRO, de csak 10/100-as a LAN-ja és a Realtek proci is eléggé visszafogja NAS-kodás közben a tesztek tanúsága szerint. Van esetleg valami ajánlható alternatívája ezeknek?

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#11479) Patice válasza Goatman (#11478) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gyári terméket ilyen célra szerintem nem fogsz megfelelőt találni.

Építs HTPC-t, NAS funkciókkal kiegészítve. Bár ha végig csinálod, akkor nem lesz olcsó, főleg, ha fontos az átlagosnál jobb kép és hangminőség.

Árban egy ilyen gép nem áll meg 100.000 alatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11480) Peak válasza Patice (#11479) üzenetére


Peak
addikt

De az életérzés megfizethetetlen! :)))
Minden megy! Minden működik! Nincs akadás! Nincs nem támogatott formátum! Nem kell várni firmware frissítésre! Tömörített állományba runtime belenéz és lejátszik! Új kodek implementálása 2 perc! Nem szarja össze magát 20 aktiv torrent alatt, hanem kiszolgál 1500 seedet is úgy, hogy közben NASként 2 full BluRay filmet játszhatsz le a lakás két különböző pontján bármivel...
:D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11481) Ed Parker válasza Peak (#11480) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

És még gondolom 3D-t renderel CAD-ben:)

Ezt egy popcorn a300 is tudja, semmi újat nem mondtál. :U

[ Szerkesztve ]

(#11482) larryking válasza Ed Parker (#11481) üzenetére


larryking
senior tag

Hááát, néha a brazos is beakad a torrent miatt bd lejátszás közben.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11483) Ed Parker válasza larryking (#11482) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nyugi, ezt Peak elsőre fogja érteni :K

[ Szerkesztve ]

(#11484) Peak válasza larryking (#11482) üzenetére


Peak
addikt

meglátjuk majd, hogy az A8-3870k lefeszelve és lassitva mire lesz elég 8giga 1866os rammal és egy SSD+HDD kombóval.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11485) larryking válasza Peak (#11484) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem volt lianom kétszer is, leeszi a fejed bárhova feszeled, mármint áramban, mindkettőt brazosra váltottam, aztán rájöttem, hogy nehéz a távirányítás, ha csak nem költesz rá. Ilyen szempontból a hp mikroszerver a tuti. Gyors, mert egy két procinak oda vág, keveset kajál, belső usb, 4 sata fiók raid is megy, hasít rajta az openelec, és bővíthető.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11486) Peak válasza larryking (#11485) üzenetére


Peak
addikt

úgy néztem a fórumokban meg a neten, hogy le lehet nyomni a fogyasztását 50W alá full terhelésen is alulfeszeléssel és downclockal...s mivel nem 0-24 megy 100%on, igy logikusnak tűnik, hogy idleben nem eszik többet 10-15Wnál...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11487) larryking válasza Peak (#11486) üzenetére


larryking
senior tag

Háát, ( tudom, háttal nem kezdünk mondatot, ez volt az utolsó :DDD ) az egyéb perifériákkal együtt, meg lesz a 80 is szerintem. Még a brazos sem tudja a 15-öt szerintem, a vga miatt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11488) Ed Parker válasza larryking (#11487) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyszer érdekességképpen lemértem az iMac 21" fogyasztását, ami azért asztali géptől elég jó.

(#11489) Peak válasza larryking (#11487) üzenetére


Peak
addikt

jogos. múltkor mértem az acer revo70 fogyasztását. 18W idle... 34W full terhelésen.
ha idleben megtartja a 3870es 30Wot, már az is jó. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11490) Gabor8634 válasza Toobee (#11476) üzenetére


Gabor8634
tag

Hi igazábol csak eg LG 32LW4500. as tvhez lesz kötve , a hangot a tv adja filmek meg a letöltöt hd meg hd 3d filmek nézése a fő cél nem kell nekem lan lejátszás meg ilyen szarságok a tv ből is azért vettem ezt mert nincs bene internet szerintem fölösleges bele de ez egyéni vélemény az a lényeg hogy szinte mindent lejátszon amit leszedek !! :)

[ Szerkesztve ]

(#11491) Peak válasza Ed Parker (#11488) üzenetére


Peak
addikt

azt mérheted... szép dizájnos, cserébe nem megy.. és nem fogyaszt :DD :DDD :C

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11492) Ed Parker válasza Peak (#11491) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az tény hogy nem rakéta,de eddig mindent megtudtam vele oldani és hangtalan :C
ha már itt tartunk volt itt a ph-n egy sandy bridge teszt,ami ebben is van,ott a cikkíró azt mondta,amit ez a proci tud,az a legtöbb felhasználónak elég,még sok is:)

(#11493) kiscarlos77 válasza Gabor8634 (#11490) üzenetére


kiscarlos77
csendes tag

Hello!
Nekem van egy R1-em.Ha csak arra kell amit írtál csak ajánlani tudom. Nagyon stabil player mindent lejátszik.Nekem 2 éve megvan semmi gond nem volt vele.A 3D-ből is lejátsza a half SBS-t is.Én 95%-ban mkv-t nézek rajta vagy bluray iso-t akadás mentesen megy minden. :K

(#11494) zippofcy


zippofcy
senior tag

Találtam egy ár/érték arányban best buy lejátszót, akit érdekel:

Kb. egy éve vettem itteni ajánlásra egy Himedia 200B-t. Mindent vitt, tökéletes volt 15 ezer HUF-ért, csak sajna tönkrement. Cserélni már nem tudták így visszafizették az árát.
Azóta a TVn (Samsung 50C7000 full HD plazma) játszottam le a filmeket de ugye azon nem az igazi (korlátozott képbeállítások, 24p hiánya, stb).
De most találtam tök véletlenül egy igazi best buy-t.
Szóval: Ő [link] az. (Wayteq HD95CX)

Hogy mit tud: conaxot fogadni képes tuner, 720p és 1080p-s mkv-t, xvidet, divxet lejátszik, tudja az összes képformátumot (24p, 25p, 30p) a feliratot kezeli az mkv-ből, illetve hangsávot is lehet váltani. Kép és hangminőség kifogástalan. Mkv-ból a flac-ot is lejátssza (anime fanoknak jól jön).
USBs firmware frissítést is tud (nem próbáltam).
Választható YUV / RGB képkimenet !!! :R

Amit nem tud: optikai kimenete nincs. De a régi erősítőkön (pl. a Denon 1306-osomon) ott az SPDIF bemenet, az újakon meg a HDMI.

Illetve csak egy USB csati van rajta, de elosztóval tuti műxik (ezt még nem próbáltam)
2TBs WD Elements USBs HDDt lekezelte.

Egy 3000 HUFos analóg antennával nálam nem szakadozik a TV adás képe, jelszint / jelerősség 80/85% (irányba se forgattam csak felcsavaroztam az erkélykorlátra)

A poént a végére hagytam: az ára 8500 HUF ! :C
Ennyi, aki nem sznob az ne is keressen tovább. Nekik meg ott vannak a 60+ ezres lejátszók :P

ui: természetesen az adást is fel lehet vele venni és lejátszani.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11495) tarkatehen válasza zippofcy (#11494) üzenetére


tarkatehen
tag

Mindez szép és jó, de mi van a BD iso-val vagy a 3D BD iso-val?

(#11496) Toobee válasza zippofcy (#11494) üzenetére


Toobee
veterán

Azért ne hasonlítsuk már össze ezt a kis játékszert, egy komoly lejátszóval.

Szerk.: Illetve hasonlíthatjuk, nyugodtan. De kizártnak tartom, hogy bármiben is hozná a nagyok szintjét.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#11497) gbors válasza Gabor8634 (#11490) üzenetére


gbors
nagyúr

ha nem kell a lan connectivity, akkor jobban jársz egy asus o!play mini-vel. vagy ugyanazzal a chippel, csak minimálkivitelben, az egreat r6c-vel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11498) zippofcy válasza Toobee (#11496) üzenetére


zippofcy
senior tag

Mondod ezt úgy hogy nem is láttad :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11499) zippofcy válasza tarkatehen (#11495) üzenetére


zippofcy
senior tag

25GBt HDDn tartani enyhén szólva nem a legokosabb dolog. Azokat kiírom 250-300HUFos lemezekre és a PS3 lejátssza. Mert akinek nem elég jó az mkv minősége az ugye rendes LEMEZES lejátszóval tolja, nem ilyen kis fosokkal :P
60GBst meg le se töltök ... miért nem jó a 10-15GBs mkv? Szóltam előre: NEM sznoboknak postoltam :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11500) tarkatehen válasza zippofcy (#11499) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem vagyok sznob az Egreat R6S lejátszómmal szerintem, ami kb 20 ezer ft most, meg a Pioneer VSX-520 as erősítővel de a minőséget szeretem, és hidd el ezen is észre lehet venni az mkv vs BD iso között. Én elég sok filmet nézek 3D-ben, ott CSAK a BD iso az a minőség ami szóba jöhet, az mkv nem. Nekem pl 2.5TB-on van nagyon sok BD iso semmi bajom vele, nem tudom miért nem okos dolog.

Rendes LEMEZES lejátszóm is volt, azon sem mkv-t néztem. Pont azért cseréltem le, mert nem akarok mindent kiírni.

Másrészt nem leszóltam ami ajánlottál, hanem megkérdeztem, hogy a BD iso illetve 3D BD iso-val mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.