Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) gulyasa válasza hunaqua (#12850) üzenetére


gulyasa
őstag

Na, olyat nem kaptam... A "Tracking number" rész üres.
Ezt külön be kell valahol állítani az ebay-en vagy az eladótól kell megkérdezni?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12852) Imdre válasza Ed Parker (#12849) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nekem az van, de nem csomagolja ki. Lehet, azért mert tiltottam neki. Amiben biztos vagyok, hogy a gyári 1.75 az kicsomagolta.

(#12853) hunaqua válasza gulyasa (#12851) üzenetére


hunaqua
addikt

Persze... Írj nekik,hogy nem kaptad meg a számot.Amit küld ,azt kel beírni a Posta oldalán alulra

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12854) kirkri válasza Imdre (#12852) üzenetére


kirkri
addikt

Én úgy emlékszem, hogy az enyém soha nem tudta kicsomagolni "magától". CSI-n keresztül kellett feltenni a file managert és úgy működött. [link]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12855) spidersoft


spidersoft
senior tag

Mivel ide is tartozik a dolog, így ide is betenném, hátha a nyitott kérdésekre pont olyasvalaki tudja a választ, aki ide jár, oda meg nem... tehát:

- Hogy tudom meg egy eSATA aljzatról, hogy poweres-e? Legalább 5V legyen rajta, 12V valszeg ezen nem lesz (5V a bejövő táp).
- Hány Wattot eszik egy USB-s külső DVD-író olvasás közepette? Írni a célhelyén nem fog, de csak olvasót meg nemigen árulnak.
- Miképp lehetne lelimitálni a pergetési sebességét az írónak? Firmware-esen kellene, nem a PC-kben/HTPC-kben alkalmazható software-es módokon, lévén itt nem futhat a lassítóalkalmazás a gépen... illetve ha igen, akkor az linuxos, de hogy hogy kellene belehergelni a készülékbe, arról gozomnincs.

Egreat R6A játékoshoz lenne, ami a (szerintem hibás) HDMI kezelése miatt kapott egy hekkelt A.C.Ryan tudatot. Az volt a hiba, hogy bedugott HDMI-vel nem indult el a kütyü, végtelenciklusban rebootolt. Emezzel a firmware-rel megyen szépen. Én azt se bánom, ha valaki megmondja, hogy ebbe a médialejátszó-linuxba hova lehet betenni a drive limitálást, és akkor nem kell bántani az író firmware-jét. :))

Előre is köszönöm! :)

Az eddig megfejtett részek ehun olvashatóak.

[ Szerkesztve ]

(#12856) Siffredi válasza gulyasa (#12841) üzenetére


Siffredi
senior tag

Az általam linkelt oldalt inkább nevezném olyan oldalnak, ami a vásárlás jegyében készült, az összes többi tartalom inkább csak extra.

Nem igazán tudok R6S-el foglalkozó oldalt, szerintem a különböző infókat fórumokról célszerű összeszedni. Én is csak a mai nap rendeltem meg, igazából csak a technikai információi és néhány felhasználói vélemény miatt.

Bár nekem csak az fontos, hogy minden formátumot lejátsszon, bármilyen bitrate-tel rendelkezzen is az. A hardver erejéből kiindulva nem lesz vele gond, ha a támogatás sem marad el mellőle.

(#12857) Siffredi válasza kezdő (#12837) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ez mind nagyon jól hangzik. Már alig várom, hogy megérkezzen az enyém is! :)

(#12858) gulyasa válasza Siffredi (#12856) üzenetére


gulyasa
őstag

Engem leginkább az érdekel, hogy külső eszközzel (eSata-n vagy USB-n) meg tudnám-e oldani a régi asztali DVD-lejátszó nyugdíjba küldését - és esetleg külső BD olvasóval(/íróval) olyan filmet is meg tudnék nézni, ami csak lemezes formátumban jutna hozzám és erre a néhány esetre ne kelljen külön asztali BD-lejátszót beszerezni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12859) Ed Parker válasza Imdre (#12852) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkkor szedjem le az ujabbat?
na majd ránézek este.

(#12860) kirkri válasza gulyasa (#12841) üzenetére


kirkri
addikt

Pár napja én is keresgéltem Egreat lejátszókkal kapcsolatos komolyabb angol nyelvű fórumokat és gyakorlatilag nem találtam.
A németeknél van egy nagyobb fórum, de németül nem beszélek, az asszony meg nem hajlandó nekem fórumokat fordítgatni. :D

21 éve a Prohardveren! ™

(#12861) tobias40


tobias40
veterán

Azt kérdezném hogy az A210 letudja-e játszani az AVCHD Progressive formátumot,ha nem akkor mit kell tennem hogy menjen?
Vettem egy pana HDC-SD 90 kamerát,és ez ilyen formátumban rögzít de a popira felmásolva sajnos csak kép van hang nincs. :W

A Ts muxer-t és az mkvmerge-t már próbáltam de hiába muxolom át velük így sincs hang.
Tud vki tuti megoldást úgy hogy a kép minősége nem romoljon?
Full HD 1080p 50 Hz.

Üdv!

(#12862) spidersoft válasza tobias40 (#12861) üzenetére


spidersoft
senior tag

Kameráknak gyakran elég egyedi formátumaik vannak, lehet úgy járnál a legjobban, ha valahova feldobnál egypár másodpercet, aztán megnézné, akinek ilyenje van. Én Egreat R6A-n tudom megnézni, bár ennek is már ACRyan firmware-je van...

(#12863) Ed Parker válasza tobias40 (#12861) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elsőként csinálj egy ujraindítást a popin,engem szét szivatott,majd szét téptem két hdmi kábelt,holott az a210 volt a ludas.
A mai napig van olyan formátum hogy fogja és elmegy a hang,csak pattan egyet.

Nekem egy legria hfm36-os van,sztem ugyanabban rögzít,de ezt holnapra pontosan meg tudom mondani.
Mi mondjuk közvetlenül a tv-be szoktuk dugni,még a régi 3 éves Sony tv is viszi ezt a formátumot hibátlanul.

(#12864) pinnacle válasza dh66e (#12788) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Egyébként nagyon jó a lejátszó, köszi a korábbi ajánlást. :) Teszt fájlokat is simán vitte. tobias40 neked is a régi WD TV Live-ot ajánlom, ha nem találsz megoldást a Popcornra. Nekem is Pana SD90 kamerám van, mts, mtsből készített mkv fájlok simán mennek. Ezt a videót 2x játszottam le, akadás mentesen, igaz a számláló néha lemarad, majd begyorsul, de a filmen semmi sem látszik. A pgs formátumú dátum is ki-be kapcsolható, pedig elméletileg problémás lehet. Egy gond van, nagyon melegszik. Lehet, hogy ez a FullHD 50p terheli. Külső vinyóról játszva nem akad, lehet, hogy az üzemi hőmérséklet 50C°, ilyen fájloknál. Valaki már próbált aktív hűtőt rászerelni, nem tudom, hogy lehetséges-e. Egyébként az a tápcsatlakozó mire való?

[ Szerkesztve ]

(#12865) sapex válasza Patice (#12832) üzenetére


sapex
tag

Köszönöm a segítségedet.
Esetleg azt nem tudod megmondani hogy telefonon keresztul (HTC Sensation) hogyan tudok képeket atkuldeni a Dunera mondjuk DLNAn keresztul mivel a telefon nem latja csak a TVt.

(#12866) pinnorb


pinnorb
csendes tag

Sziasztok!

Milyen médialejátszót ajánlanátok 50-60eft-ért?
Lényeg a külső HDD-ről való lejátszás.

(#12867) gulyasa válasza kezdő (#12826) üzenetére


gulyasa
őstag

A posta nem nagyon siet...
Az én követési információm szerint a tiedhez képest az enyém már előző nap délután "vám elé állítva", de ide Kecskemétre még nem érkezett meg.
Biztos azért, mert "hatalmas" távolságra van Bp-től...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12868) tobias40 válasza pinnacle (#12864) üzenetére


tobias40
veterán

És te mivel készíted az .mkv file-ket és milyen beállításokkal?
Hogyan és mivel tudom vágni és szerkeszteni a nyers felvételeket úgy hogy a popi lejátsza ls ne romoljon a minőség?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12869) tobias40 válasza Ed Parker (#12863) üzenetére


tobias40
veterán

Újraindítás megvolt,akkor megy 2-3 másodpercig a hang és utána nem.
Ha a kamerát közvetlen a tv-be dugom akkor tökéletes minden csak az a gondom hogy nincs hozzá távirányító és a kijelzőt nem kapcsolja le,és a hang is megy lejátszás közben a kameráról.(a hangot már letudom halkítani..)

(#12870) hunaqua válasza gulyasa (#12867) üzenetére


hunaqua
addikt

A ...vám elé állítva... most dől el,hogy kell vámot fizetni,vagy nem.
A...vámkezelés befejeződött....státusz után szállítják

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12871) kirkri válasza pinnorb (#12866) üzenetére


kirkri
addikt

Ennyiért már meglehetősen sok lejátszó közül válogathatsz, főleg, ha a külföldi beszerzéstől sem tartasz. A külső HDD-ről való lejátszást pedig már mindegyik tudja 20k fölött.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12872) Relaxing


Relaxing
tag

Tegnag feldobtam az R6S-re a májusi firmware-t. Az eszközök menü kínai maradt csak az almenük magyarok :) Engem kicsit zavar a lassúsága, nem tudom eldönteni,hogy a távja gagyi vagy a software :P

Bakker - micsoda gubanc!

(#12873) kmarci25 válasza hunaqua (#12870) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát srácok, én már a linkdelight ügyfélszolgálatával emailezek, tegnap beszéltem a postával is, ezért kezdtem az email írást.
Azt mondta a postáskisasszony, hogy ha csak annyi van, hogy célországba továbbítva az még nagyon kevés, mert ők azt óta látnák, hogy repülőre téve... Az enyém meg 10.-e óta nem változott. :( Kicsit aggódom miatta.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12874) Patice válasza sapex (#12865) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezzel még nem foglalkoztam, de kipróbálom otthon, hogy telefonom látja-e a Dune-t hálózaton. :))

Van még pár dolog, amit nem próbáltam ki a Dune-vel, de érzéseim szerint van még benne pár használható szolgáltatás, amit jelenleg még nem aknáztam ki.

Kicsit jobban össze szeretném még hangolni a TP-Link routeremmel, amit tervezek "megokosítani" másik firmware-rel + USB-re külső vinyó.

Lehet majd így nem is a Dune lesz a szerver, hanem a routerre kötött vinyó. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12875) gulyasa válasza kmarci25 (#12873) üzenetére


gulyasa
őstag

A magyar posta tracking oldalán nézted?
Mert ha a Hong Kong Post oldalán nézed, ott tényleg csak annyit látsz, hogy feladták, de ott tovább nem követik.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12876) kezdő válasza gulyasa (#12841) üzenetére


kezdő
senior tag

Ez igencsak a hivatalos oldal és régóta szerepel az R6S is rajta:
[link]

Amúgy aki ebayen vásárol annak nem jár alapból nyomonkövetés, azt plusz pénzért lehet igényelni.
Ezért is rendeltem közvetlen a linkdelight oldaláról és nem az ebayes "boltjukból".

(#12877) pinnacle válasza tobias40 (#12868) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MkvToolnix add majd append, az összes fájlt ki lehet jelölni egyszerre. Beállításon nem lehet változtatni, ez csak összefűzi a fájlokat. Még nem vágtam felvételt, de lehet, hogy a Freemake Video Converter-el megoldható. Panasonic TV távirányítójával vezérelhető a kamera, vágni is lehet.

WD TV Live tulajokat kérdezném, hogy mennyire melegszik a készülék? Nekem készenléti üzemmódban is meleg, FullHD 50p lejátszásnál legalább 50C°, sokkal melegebb, mint a külső vinyó. Én a képen nem látok szaggatást, de a számláló nem egyenletesen halad.

[ Szerkesztve ]

(#12878) kmarci25 válasza gulyasa (#12875) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem csak néztem, beszéltem is a Magyar Postával, és ők sem látnak többet...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12879) Multibit


Multibit
veterán

Állítólag a TS-Doctor is nagyon jó vágásra, igaz, fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#12880) kezdő válasza kmarci25 (#12878) üzenetére


kezdő
senior tag

PayPal-al fizettél szóval aggodalomra semmi ok. Sőt, így regisztrált szállítmányként a Postának a felelőssége az eltűnés nem?

(#12881) Siffredi válasza kezdő (#12876) üzenetére


Siffredi
senior tag

Jut eszembe, egy dolgot megnéznél nekem, ha megkérnélek rá?

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a készülék közvetlenül van rákötve a tv-re hdmi kábellel, és dts hangú filmet játszol le rajta, akkor átalakítja-e a dts hangot sztereóvá?

Mert ha nem, akkor el kell kezdenem gondolkodni egy erősítő beszerzésén is...

(#12882) BBéci válasza Siffredi (#12881) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a tévé legjobb esetben is csak sztereó, majd átalakítja magának, ha a lejátszó nem tette meg. De megteszi, ha a menüben beállítod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12883) Patice válasza BBéci (#12882) üzenetére


Patice
Topikgazda

Abban azért nem lennék biztos, hogy bármelyik TV képes a DTS lekonvertálására. Szerintem ezt csak kevés TV tudja. Inkább nincs hang a kép mellé, ha DTS hangsávot kap.

A forrás készüléken állítandó, ha ezt tudja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12884) BBéci válasza Patice (#12883) üzenetére


BBéci
titán

Ami tévékkel az utóbbi években próbáltam, mindegyik megoldotta.
Bizonyára szerencsém volt.
Mellesleg élvezetből soha nem a tévén szólaltatom meg a filmek hangját, csak teszteléskor, mivel a tévéműsorokat is (13-14 éve) többnyire a házimozi rendszeren hallgatom. A jó hangzás szerves része a filmnek, amit a keskeny kávákba szuszakolt prüntyögőkkel agyon lehet verni. Sőt, az egész élménynek annyi. Úgy inkább egyáltalán nem néznék filmet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12885) Patice válasza BBéci (#12884) üzenetére


Patice
Topikgazda

Oké, de te bizonyos szint alatt nem tesztelsz. :D

A nagy többségnek meg szerintem a szinted alatti TV-je lehet otthon. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12886) BBéci válasza Patice (#12885) üzenetére


BBéci
titán

Utána fogok járni. Kizártnak tartom, hogy például a Pana G30 megszólaltatja a DTS-t, az U30 viszont nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12887) Ed Parker válasza tobias40 (#12869) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

közben megnéztem a fájlokat .mts a kiterjesztése és nekem viszi az a300.

neked is ilyet csinál a pana?

(#12888) kmarci25 válasza kezdő (#12880) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezekről nem tudok, nem óra néztem még utána a jogi oldalának. Csak szeretnék hozzájutni a lejátszóhoz. Köszi a segítséget. A linkdelight ügyfélszolgálata egy másik tracking oldalt javasolt, ami ugyanazt írja. Most elkértem tőlük minden adatot, ami ahhoz kell, hogy bővebb infót kérjek a Hong kongi postától. Még nem válaszoltak...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12889) pinnorb válasza kirkri (#12871) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Köszi!

Egy márkát esetleg tudnál ajánlani ebben az árkategóriában?

(#12890) BBéci válasza pinnorb (#12889) üzenetére


BBéci
titán

Dune TV-301.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12891) Siffredi válasza BBéci (#12882) üzenetére


Siffredi
senior tag

Nem véletlenül írtam azt, amit írtam, az én tv-m (sony kdl40l4000) sajnos nem képes ilyesmire. Annak idején, mikor vettem, még nem szerelték fel a tv-ket mindenféle jóval.

Ráadásul a hangfalszettem is őskori, illetve a médialejátszóm sem tudja a dts downmix-et (WD TV HD Media Player gen1), így kénytelen vagyok dts nélküli filmeket nézni. A gond akkor van, ha csak dts hang van az adott filmen.

Egyébként tényleg úgy van, ahogy a kolléga mondta: dts hangú film lejátszása esetén kép van, hang nincs... :(

(#12892) TCr válasza Siffredi (#12891) üzenetére


TCr
veterán

Teljesen mindegy, a mai lejátszókban van downmix.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12893) pinnorb


pinnorb
csendes tag

Tetszetős kis darab. :)

Köszi.

(#12894) BBéci válasza Siffredi (#12891) üzenetére


BBéci
titán

Olyan lejátszót biztosan nem vettem volna, amelyik még DTS-downmixre sem képes. A régi WD-k nekem egyébként sem tetszettek, fel nem tudtam fogni, miért annyira népszerűek. Messziről kerültem őket.
A lényeg: ma már nem gyártanak olyan buta lejátszókat, tehát nem kell aggódnod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12895) Siffredi válasza TCr (#12892) üzenetére


Siffredi
senior tag

Úgy legyen...

(#12896) gulyasa válasza BBéci (#12894) üzenetére


gulyasa
őstag

Mint azt már kibeszéltük, csak a WD Gen1 volt ilyen buta. A Live-ban (Gen2) már benne volt a DTS downmix is (audio output -> stereo, tehát nem csak a DTS-t, hanem a DD5.1-et is).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12897) Ed Parker válasza gulyasa (#12896) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Plusz ha dobsz rá orosz fw-t, még jobb lesz.

(#12898) lovi27 válasza kmarci25 (#12888) üzenetére


lovi27
addikt

Légy türelemmel, ne nyüzsögd túl a dolgokat. Nem átverős banda a Linkdelight.

Velem az történt, hogy 2 héttel azután, hogy Hongkongból elküldték a lejátszót nem érkezett meg, majd újra jelezte a tracking oldal (akár a Magyar Posta oldalán, akár a hongkongién néztem), hogy ismét elküldve. Egy hétre rá az oldal jelezte Magyarországra érkezett, majd a következő napon, hogy VÁM alatt és rögtön után, hogy elvámolva. Ebből sejtettem, hogy megúsztam az ÁFÁ-t. Egy újabb heti várokozás után csengetett a postás, letette a csomagot és elköszönt.

Akkor vettem észre, hogy a kínai kislány a házszám, emelet, ajtó kavalkádban, amit ő nem értett, nem írt házszámot a címre. Több ezer fős utcában lakom Budapesten, de egy nagy piros pont a Magyar Postának amiért kikeresett engem, és a hiányos címzés ellenére kicsit késve, de pontosan kézbesítette a csomagot. :R
Könnyítette a helyzetüket, hogy a nevem nem Szabó vagy Kovács... :DD

(#12899) kmarci25 válasza lovi27 (#12898) üzenetére


kmarci25
veterán

Küldtek egy excel fájlt, az alapján megpróbálok online érdeklődni a hongkongi postán. Köszi az infót, ezek szerint nem csak velem fordul ez elő. Egyébként én a postára gyanakszom nem a linkdelight-ra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12900) pinnacle válasza Ed Parker (#12897) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az orosz firmware miben jobb a 1.06.15-nél? Nekem a hang/képminőség tökéletes, csak ez a melegedés ne lenne. Neked fullHD 50p-s felvételeknél sem melegszik a készülék?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.