Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) tarkatehen válasza Ed Parker (#11250) üzenetére


tarkatehen
tag

Hehe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11252) larryking válasza Berci77 (#11244) üzenetére


larryking
senior tag

Amit bele raktam vinyót, az elnyomta a zajt.:D:D:D

"We'll meet you where the lights are...."

(#11253) Berci77


Berci77
tag

igazából a legfontosabb kérdés még mindig az, hogy melyik hogyan játszik le audiót. ha ebből lesz lista, majd utána szűröm a fan/fanless típusokat. jelenleg iszonyat nagy pénzt nem szánnék a dologra, ahogy észrevettem nem árfüggő a kérdés.

(#11254) larryking válasza Berci77 (#11253) üzenetére


larryking
senior tag

Kb 5 éve keresem az igazit, de minddel van valami probléma, igaz nem szánok rá 35-nél többet, azt gondoltam, hogy a Popcorn a200 jjó lesz, de ott is van a bd25-50 lejátszással hálózatról, nekem legalábbis.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11255) Berci77 válasza larryking (#11254) üzenetére


Berci77
tag

na mondjuk a bd iso lejátszás pont nem szempont.

(#11256) Peak válasza larryking (#11254) üzenetére


Peak
addikt

de értsd meg, hogy nem feltétlen a popcorn a hibás ott, függetlenül hogy amúgy csak 100as a lanja. nálad a NAS a szűk keresztmetszet.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11257) kmarci25 válasza kmarci25 (#11233) üzenetére


kmarci25
veterán

Erre valaki? :)

Sziasztok!
Van nekem egy régi TrekStor médialejátszóm, tulajdonképpen egy 500 gb-os merevlemez, ami lejátszik médiát, semmi extra. Jól működik, jól ki tudom használni, pc-vel usb-n tudom összekötni. Viszont az utóbbi időben egyre nehezebben működik a távirányító (asszem kezd elfáradni), írtam nekik, hogy kéne új, de sok reményt nem fűzök hozzá. Az univerzálisakban meg nem nagyon bízok, távirányító nélkül meg gyakorlatilag használhatatlan.
Ezen kívül az újabb videóformátumokat nem ismeri (pl. mkv, mp4), szóval kellene egy újabb. Nézegettem többet is, AC Ryan-t, meg Egreat féléket, meg ASUS-t is.
Az érdekelne igazából, hogy ha ezeknek a készülékeknek az usb csatlakozójára kötöm az én korábbi lejátszómat, akkor az szerintetek működik? (Tehát látja a másikon lévő fájlokat?) Lehet, hogy nagyon noob kérdés, bocsi...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11258) Warter válasza kmarci25 (#11257) üzenetére


Warter
őstag

Ezt senki szerintem nem fogja tudni neked megmondani. Menjel el az egyik haverodhoz vagy kérd meg valamelyik szomszédot és próbáld ki te magad.

(#11259) Mezga Aladár válasza Berci77 (#11253) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az A-2X0 tudja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11260) larryking válasza Peak (#11256) üzenetére


larryking
senior tag

Mennyi különbség lehet egy mkv és egy bd iso között bitrátában, mivel ugyan az a film mkv-ban ment normálisan, méretben ugyan az. Ha most bveszek egy nast, és újra szaggatni fog, akkor mit csinálok, van két nasom és egy rossz popcornom?

"We'll meet you where the lights are...."

(#11261) Mezga Aladár válasza larryking (#11260) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi, végignézted a hálózatodat?
Nálam a popi viszi a bd iso-t igaz nekem nincs nas, pc a forrás.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11262) Peak válasza larryking (#11260) üzenetére


Peak
addikt

én ezt megoldottam egy Intel Atom alapú NASsal... arról szerintem csont nélkül le tud játszani bármit a cuccod.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11263) M@trixfan válasza Peak (#11262) üzenetére


M@trixfan
addikt

Meg sem gondoltam volna, hogy egy NAS-nak probléma lehet egy folyamatos 50 Mb/sec ami nem éri el a 7 MB/sec-et sem.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11264) Peak válasza M@trixfan (#11263) üzenetére


Peak
addikt

a probléma a két lassú eszköz csomagszinkronizációjában van.
a NASom PC-ről végezve az adatátivelt 24MB/sec ir és olvas, ami közel 200Mbps átvitel... a BD szabvány ötszöröse. :)
a lejátszó LAN kontrollere meg jelentősen lassabb, mint a PC/notebook LAN adaptereké, és ez nem az elméleti maximális átvitelt jelenti.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11265) sapex


sapex
tag

Sziasztok.Valaki tudna segiteni hogy milyen medialejatszot vegyek ami normaliasan viszi az 1080at és van rajta optikai kimenet is /DTS,5.1/?
Sokat kérek?

(#11266) larryking válasza sapex (#11265) üzenetére


larryking
senior tag

A popcornom eladó.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11267) taz98


taz98
csendes tag

Sziasztok!

Linksys E3200-ra kötött merevlemezről szeretnék wifi-n keresztül lejátszani HD filmeket, feliratos sorozatokat a 2 szobával arrébb lévő hálószobában. Ehhez keresek egy egyszerű médialejátszót. Nem kell ennél sem többet sem kevesebbet tudnia.

Melyiket ajánlanátok?

Kösz,

Taz

(#11268) tarkatehen válasza taz98 (#11267) üzenetére


tarkatehen
tag

720p még elmegy wifin, de 1080p már lehet akadozni fog. Nem nagyon javaslom a wifi hálózaton való lejátszást. Egreat-ből van ami beépített wifis de a legtöbb lejátszó kezel USB-s wifi adaptert.

(#11269) BBéci válasza tarkatehen (#11268) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára kényelmes a vezeték nélküli lejátszás, de elég sok nyűggel jár és kompromisszummal. Újabban egy 120 gigás merevlemezre másolom a legfrissebb filmeket, azt csatlakoztatom a Dunéhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11270) vmcsaba


vmcsaba
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan Blu-Ray dvd lejátszókat amelyek megfelelnének a következőknek:

- MKV,DIVX,XVID lejátszás
- Külső merevlemezről letud játszani filmeket (NTFS,FAT32-es file rendszer)
- Mappa rendszert tud kezelni és nem kell ömlesztett módon tárolni a külső merevlemezen
- SUB, SRT feliratokat tud kezelni.

Van ilyen készülék 30e alatt? Néztem egy SONY BDP S185-öt de az sajnos nem jut el a külső pendrive felismeréséig sem. A Sony márkaképviseletben ezen nem is csodálkoztak...

(#11271) tarkatehen válasza vmcsaba (#11270) üzenetére


tarkatehen
tag

Samsung vagy LG tudja ezeket. Ha nem kell 3D blu-ray lejátszás akkor már 25 körül találsz is. Pl a BD-D5300 samsungtól. Ha tudsz használtam venni BD-C5300 at az jobban ajánlom mkv lejátszásra, nekem volt az is és rendesen kezeli a 24hz-et mkv esetén is. Iso-t nem fugsz tudni lejátszani vele. 1.5TB-os vinyót hibáltanul kezelt, könyvtárakkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#11272) sapex válasza larryking (#11266) üzenetére


sapex
tag

es megis milyen tipusu az a popcorn

(#11273) larryking válasza sapex (#11272) üzenetére


larryking
senior tag

a200-as

"We'll meet you where the lights are...."

(#11274) Berci77 válasza larryking (#11273) üzenetére


Berci77
tag

Kipróbáltad közben az audio lejátszást? m3u listákat viszi ugye?

(#11275) larryking válasza Berci77 (#11274) üzenetére


larryking
senior tag

Most töltök egyet. Esetleg van torrented, ami ilyen zenére mutat, könnyebb lenne

"We'll meet you where the lights are...."

(#11276) Berci77 válasza larryking (#11275) üzenetére


Berci77
tag

csak letöltött muzsikák.

(#11277) larryking válasza Berci77 (#11276) üzenetére


larryking
senior tag

Töltök valami flac-t, remélem jó lesz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11278) Fenyibaba válasza Dorian (#11227) üzenetére


Fenyibaba
csendes tag

Ezt is próbáltam már!
Egyszerűen megáll a lejátszás,és CSAK a stop gombra reagál!
Ismét play,és ismét kezdődik minden ugyan onnan!!

(#11279) Fenyibaba válasza tarkatehen (#11226) üzenetére


Fenyibaba
csendes tag

Ebben sajnos nem találtam ilyet!!

(#11280) Fenyibaba válasza tarkatehen (#11226) üzenetére


Fenyibaba
csendes tag

Ebben sajnos nem találtam ilyet!!

(#11281) larryking válasza Berci77 (#11276) üzenetére


larryking
senior tag

A nasról ment egy flac, ami tartalmazott 20 számot, betöltöttem az m3u-t elkezdte lejátszani eltekertem a váltásig, és annyi szünet volt ami a szám eleje és vége között van, tehát a megugrást nem tapasztaltam, folyamatosan ment a lejátszás.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11282) Ed Parker válasza larryking (#11281) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elvileg ugrik mindenképp egy fél mp-t.

(#11283) tarkatehen válasza larryking (#11281) üzenetére


tarkatehen
tag

A flac+cue file-t próbáld meg. Ott szokott gond lenni, amikor egy teljes album (pl koncert) 1db flac-ban van és a cue file tartalmazza az indexeket, hogy hol van a következő track. A cue file-t kell indítani, nem a flac-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11284) Ed Parker válasza tarkatehen (#11283) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Neked a gapless flac formátumot játssza a playa vagy az is szét akad?
Ott egy album kb 2-3GB

(#11285) tarkatehen válasza Ed Parker (#11284) üzenetére


tarkatehen
tag

Sajnos tesz a track-ek közé szünetet :(

(#11286) Ed Parker válasza tarkatehen (#11285) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ok,csak a tömörítetlen flac-okat bírja e?
Ezt kerdeztem :)

(#11287) tarkatehen válasza Ed Parker (#11286) üzenetére


tarkatehen
tag

Jaaa, én kérek elnézést :R 2-3gb-os flac-ot még nem próbáltam, csak ami mondjuk 7-800mb. Ha van fent valahol leszedem és megnézem.

(#11288) Ed Parker válasza tarkatehen (#11287) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van ennél nagyobb is ami SACD-ről csináltak, iso fájl.
Az a300 szét akad
Tuti hogy valahol van fent :)

(#11289) tarkatehen válasza Ed Parker (#11288) üzenetére


tarkatehen
tag

Keresek, aztán szólok, hogy mi a helyzet.

(#11290) tarkatehen válasza Ed Parker (#11288) üzenetére


tarkatehen
tag

Hírtelen ezt találtam:

2002 - 1492 Conquest of Paradise - Andromeda Limited Edition (DTS 5.1 24-48, FLAC 2.0 16-44).mka - 1.6 GB.

Media Type = Blu-ray Disc (.dtshd)
Product Type = DTS Digital Surround
Bit Rate = 1509 kbps
Channel Layout = 5.1 - L, R, C, LFE, Ls, Rs
Bit Width = 24
DialNorm = -31 dBFS (No Attenuation)
Sample Rate = 48 kHz

Ez megy akadozás nélkül de ha gondolod megnézek mást is.

(#11291) Ed Parker válasza tarkatehen (#11289) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok,gondolom nálad is hasonló lesz a helyzet.

Olyat keress ami 192/24 és gapless.
Zene és a legnagyobb akar 3-4GB is lehet,ilyet nézz meg légyszíves.

[ Szerkesztve ]

(#11292) Berci77


Berci77
tag

na ugye 2 változat lehet. vagy 1 nagy flac file + cue file, ami a track "határokat" tartalmazza és lehet úgy is, hogy az album eleve track-ekre van bontva, minden szám egy külön file. nekem mindkét verzió van, szóval mindkettő esetén érdekel a lejátszás folytonossága.

ha kicsit akad csak meg az jelen helyzetben pont olyan, mintha 2-3 mp szünet lenne: nem elfogadható. vége-lehalkul-a-számoknak típusú zenével nem lehet ezt tesztelni. olyan kell, amiben teljesen egybefüggő a zene. lehet úgy is tesztelni, hogy zeneszerkesztő progival kettévágsz egy tetszőleges zenét két darabra, elmented őket 2 fileba és megnézed, hogy a lejátszó le tudja-e úgy játszani a 2 darabot egymás után, hogy nem veszed észre a 2 darab közötti váltást. mintha szét sem vágtad volna. ez egy szaros winampnak nem okoz gondot kb 15 éve. na ilyet keresek hardveresben max 40 pénzért.

(#11293) Berci77 válasza tarkatehen (#11290) üzenetére


Berci77
tag

az gondolom nem jelent nekik gondot, hogy egy nyomorult flac vagy wav fájlt lejátanak akadozás nélkül. az én kérdésem a zeneszámok közötti váltásra vonatkozik.

(#11294) tarkatehen válasza Ed Parker (#11291) üzenetére


tarkatehen
tag

Most ezt néztem meg, SACD rip flac-ban. Ez is megy akadozás nélkül, erősítő PCM bemeneti jelet jelez.

[General] Bit rate: 7185 Kbps
[Audio] Codec: FLAC
[Audio] Bit rate mode: VBR
[Audio] Channel(s): 5 channels
[Audio] Sampling rate: 96 KHz
[Audio] Resolution: 23 bits

(#11295) tarkatehen válasza Berci77 (#11293) üzenetére


tarkatehen
tag

Tudom, de a váltás sajnos gondot okoz :S

[ Szerkesztve ]

(#11296) speedygonzi2


speedygonzi2
tag

Sziasztok!

ne haragudjatok, de sajnos nem tudtam végigolvasni mindent a témában - de azért ha tudtok segitsetek.

Alaphelyzet:
médialejátszót szeretnék. olcsón :) max 25 a büdzsé, használt is szóba jöhet. gyereknek kell mesére most még nem a hd a lényeg, úgysem tudja a kistévé sem. bár nem baj ha a képesség megvana lejátszó oldaláról.

Néztem egy Popcorn hour A110-et használtan 25ről indul a licit rá, de lehet hogy nem lesz tolongás.
Jobban járok ezzel mint egy ASUS oplay HDP-R1-el?
Vagy egy használt HDP-R1-el 15 körül?

MI a reális egy egy 110-esért? vagy esetleg valami egyéb tuti befutó alternativa?

köszi,
speedy

(#11297) Ed Parker válasza tarkatehen (#11294) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor jó,nekem ezek a nagyobbak akadnak,ill a 210-en akadtak,a300-on még nem próbáltam.
Mert ilyet direkt nem is néztem.

(#11298) hunaqua válasza speedygonzi2 (#11296) üzenetére


hunaqua
addikt

...szerintem.... ezen az áron ez most a "best"

http://www.linkdelight.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3206&category_id=109&option=com_virtuemart&Itemid=1

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11299) Berci77 válasza tarkatehen (#11295) üzenetére


Berci77
tag

akkor egyéb tipp?

(#11300) tarkatehen válasza Berci77 (#11299) üzenetére


tarkatehen
tag

Havert meg tudom kérdezni Popcorn-ról, de csak holnap.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.