Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) hunaqua válasza Zoty4 (#11400) üzenetére


hunaqua
addikt

Egreat r6s pro 72usd+13usd posta Hungary= 85usd

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11402) gonger válasza Zoty4 (#11400) üzenetére


gonger
senior tag

ha "GIFT" jelöléssel adják fel akkor nem kell rá semmit fizetni

(#11403) hunaqua válasza gonger (#11402) üzenetére


hunaqua
addikt

Azért ez nem biztos, 8-ból kb: 2-szer igen. Azért Magyarországra csak "GIFT" jön. :D És Ők sem hülyék!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11404) Toobee válasza hunaqua (#11403) üzenetére


Toobee
veterán

Sokan szeretnek minket, főleg a Kínában :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#11405) hunaqua válasza Toobee (#11404) üzenetére


hunaqua
addikt

Erről a témáról már szerintem sokat is beszéltünk....

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11406) Osiris válasza kisgyerek85 (#11358) üzenetére


Osiris
őstag

Nem rossz. Ezt a "free shipping" igaz lehet Magyarországra is? Kár, hogy itthon ilyenekből nincs kínálat..

(#11407) sapex válasza Patice (#11389) üzenetére


sapex
tag

Köszönöm a valaszodat. Igazából Nekem is foleg filmnezegetesre kellene /mkv/ . Azt gondoltam hogy mar kijott ra az uj firmware. Mikorra igerik? Nekem a lejatszom csak a 6.1DD,illetveDTSt tudja azzal viszont nincs gondja.Miben kulombozik a DTS HD hang a sima DTStol?

(#11408) BBéci válasza sapex (#11407) üzenetére


BBéci
titán

A DTS-HD és a Dolby TrueHD veszteségmentes tömörítésűek, bitrátájuk elérheti a 8000 kbps-t, ezért sokkal több részlet és dinamika jellemzi őket.
Viszont sok film csak 2-2500 kbps-es, ami a gyakorlatban semmivel nem szól jobban az 1536-os core-nál. Ahhoz, hogy valóban hallható legyen a HD formátumok előnye, legalább középkategóriás házimozi rendszer szükséges, 150-200000 forintos erősítővel és kétszeresébe kerülő hangdobozszettel. De egy ilyennel sem lehet teljesen kiaknázni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11409) FrezeR válasza hunaqua (#11401) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ez egy nagyon nagyon jó ár. A hazai 50 ezren (a simáért) meglepődtem, nem picit van túlárazva külföldhöz képest. Még jó hogy nem vártam meg :) Bár akkor most kintről még olcsóbb lenne, de a 112 dollár sem volt olyan sok érte pár hete..hát na :)

(#11410) kisgyerek85 válasza Zoty4 (#11398) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Sajna gigabiten is akadni fog. Nekem a himedia 900b-be gigas van es akad. Usb-rol is akad. Beleraktam egy satas vinyot es errol megy minden reccenes mentese. Hubble sample is. De amugy van olyan akinek ez is megy halozaton rendesen,ha jol remlik. Halozatom itthon rendbe van pc-nas 40MB/s sebesseg.

(#11411) gonger válasza kisgyerek85 (#11410) üzenetére


gonger
senior tag

akkor felejtsem el, hogy egy RS6 PRO val LAN-on PC vinyóról lejátszva a BD25-ös MKV film nem fog akadni? Jobb választás egy belső vinyós lejátszó?

(#11412) kisgyerek85 válasza gonger (#11411) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Blu ray 3d-rol volt szo. Bd25,50-et zokszo nelkul le kell jatszania!

(#11413) BBéci válasza gonger (#11411) üzenetére


BBéci
titán

Nem fontos a belső merevlemez, mindegyikhez lehet USB-n kötni külsőt.

A kanapét pedig húzd előbbre 30 centit!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11414) sapex válasza BBéci (#11408) üzenetére


sapex
tag

Na akkor ezt is megtudtuk...
Azt hiszem az en Yamaha erositom ettol nagyon messze van,meghat kerdeses hogy meg-e er 500000ft-t a HDs hang /marmint annyival nem lehet jobb/
Vajon a DUNE 101est hogy lehet összekötni egy erositovel hogy atvigye a DTS hangokat ha nincs rajta optikai kimenet,az erositon meg nincs HDMI?

(#11415) hunaqua válasza FrezeR (#11409) üzenetére


hunaqua
addikt

Ezen ne idegesítsd magad,hogy mennyi volt akkor az ára.Szerintem azért az árért is nagyon jó vétel volt.

....meg tényleg a Linkdelight nagyon jó áron árulja ezeket,de még nem kaptam meg.Majd utána nyilatkozom.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11416) Ed Parker válasza sapex (#11414) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ezt elég sarkosan látod.
Nem az a kérdés,hogy a HD hang megér e 500000Ft,sokkal inkább az hogy mi az igényed házimozi téren?

Ahogy Béci is írta,a dts core elég jól tud szólni,a HD hangok előnyei csak komolyabb rendszeren jönnek elő igazán.

(#11417) FrezeR válasza hunaqua (#11415) üzenetére


FrezeR
senior tag

Persze nem is idegeskedek ezen, nagyon megérte és azóta még jobban. Bár itthon ennyit már nem adnék érte :) mármint 50-et...kíváncsi leszek rá ha több helyen is lesz mennyiért árulják majd.

(#11418) BBéci válasza sapex (#11414) üzenetére


BBéci
titán

Ezekből az következik, hogy a Dune TV-101 csak HDMI bemenetes erősítővel használható teljesértékűen. Sztereó hangot ki lehet csalogatni belőle RCA-n.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11419) sapex válasza Ed Parker (#11416) üzenetére


sapex
tag

Ebben teljesen igazad van.

(#11420) soldner válasza leroyclub (#11360) üzenetére


soldner
tag

Nincs egy hete, hogy vettem egy ilyen Egreat R6C típusú lejátszót.
Itt a fórumon ajánlották többen is.

Egy nagyon egyszerű, de rengeteg formátumot lejátszó kis készülék.
A menüje, meg szolgáltatásai is nagyon egyszerűek.

A távkapcsolója elég egyszerű (szinte már gagyi).
Eddig nekem mindent lejátszott amivel próbáltam. MKV, MOV, XVID, TS
Hangsáv váltható, feliratot kezeli.

Szerintem ennyit megér, ha egy egyszerű, de HD képes lejátszót szeretnél.

(#11421) BBéci válasza soldner (#11420) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg egyszerű lehet, ha négyszer leírtad ezt a jelzőt. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11422) aicon válasza BBéci (#11421) üzenetére


aicon
senior tag

Még a bölcsészkarosok is elkövetik...pedig tanulják a szóismétlést :D

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#11423) csecsu


csecsu
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek légyszí! Adott egy Dune TV-101-es és egy asztali gép! Hálózatban látják egymást de ha a Médiaplayer-en elindítok akár egy BD-t, MKV-t vagy netán DVD-t a gépről úgy minden esetben akad a film elég rendesen! Ha külső vinyóról mennek a fájlok minden rendben van a lejátszással! A netem Digis 80/25-ös, ennél a szolgáltatónál a legnagyobb! Routerem TP-Link WR1043ND típusú! Gigabites! Mit csináljak szerintetek hogy menjenek akadásmentesen a dolgok? Köszi előre is!

(#11424) Gombinyó válasza csecsu (#11423) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha a gyári fw van fent akkor tedd fel a legújabb bétát.

(#11425) csecsu válasza Gombinyó (#11424) üzenetére


csecsu
csendes tag

Legújabb béta van fent!

(#11426) norral válasza csecsu (#11425) üzenetére


norral
aktív tag

Ha wifin van a dune, akkor kösd be a fenekébe az UTP-t, ha már most is az van, akkor próbáld NFS TCP protokollal, ha azzal sem megy, akkor én még megpróbálnék linuxot tenni (openwrt, vargalex féle firmware) a routerre. Utóbbit itt a fórumon megtalálod. Vargalex blogjára itt juthatsz, azon minden részlet le van írva.

Nem kell tőle félni, jobb, mint a gyári, a supportja meg 1000szer jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#11427) csecsu válasza norral (#11426) üzenetére


csecsu
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget, de pont most töltötte le a lejátszó a legfrissebb(120531) béta firm-et és kipróbáltam, minden megy faszán! Azért ráfrissítek a router-re amit ajánlottál! Köszi mégegyszer és kellemes hétvégét kívánok!

(#11428) norral válasza csecsu (#11427) üzenetére


norral
aktív tag

A lényeg, hogy megy. :)

Nincs mit. A routeren azért érdemes megcsinálni, mert mióta nekem vargalex firmwareje van fenn, azóta nem kellett újraindítanom. Valami 3 hónap uptime lenne, ha nem kábeleztem volna tegnap este újra az egész tv-hifi kábeldzsungelt.

(#11429) soldner válasza BBéci (#11421) üzenetére


soldner
tag

Bocsi a szó ismétlésért. De másképp nem is lehetne minősíteni. :B
A PH!TV tesztben is úgy minősítik, hogy "egyszerű mint egy faék". :Y

(#11430) Snowdog_06


Snowdog_06
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszó vásárlás előtt álok. Már körül néztem egy-két helyen és kettőre szűkült a lista,
melyiket érdemes megvenni:

HDI DUNE HD TV-301 vagy Popcorn Hour Popbox V8

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#11431) Imdre válasza Snowdog_06 (#11430) üzenetére


Imdre
aktív tag

Jelen pillanatban a Dune 301 a nyerő választás Neked. Jobban állnak pillanatnyilag vele, mint a Popcorn a V8-al. Én ezt venném a két lehetőség közül.

(#11432) Snowdog_06 válasza Imdre (#11431) üzenetére


Snowdog_06
csendes tag

Köszi, megerősítettél abban, hogy a Dune 301-es lejátszót válasszam. :K

(#11433) gonger válasza soldner (#11429) üzenetére


gonger
senior tag

Én pont az ilyen nagyon kínai dolgoktól félek, ezért leszek kiíváncsi az új Egreat tapasztalatokra. És pont a fenti aggodalmak miatt (is) gondoltam a WD vagy az Asus lejátszókra, ráadásul azokat csak pár utcával kell odébb vinni, ha gariztatni kell.

Kínából(ebay) rendelt múltkor az egyik haverom lakásriasztót. GIFT-ként jött, semmit nem kellett ráfizetnie, itthon; a dobozban minden megvolt, amit írtak, mozgásérzékelők, SIM adapter, programozható stb, de tényleg egy faék az egész. Én nem bíznék benne.
Persze ez furcsán hangzik ui tudjuk, hogy az egész világ Kínában készül :-)

(#11434) hunaqua válasza gonger (#11433) üzenetére


hunaqua
addikt

Egreat és Egreat között is van különbség. Az 1-ik 10.000.- huf a másik,mondjuk az R300 ,meg Kínában is 50.000.-

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11435) Vées


Vées
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon érdekel a Dune SmartD1 és a HD TV301.
Ezekről elérhető a youtube viszonylag egyszerűen?
Nem találtam sehol hiteles választ.
Köszönöm a segítséget!

(#11436) varsam


varsam
őstag

Hali!

Asus O!Play mini plus vagy Dune TV-101W? Megér a Dune +6k-t? Nincs szükségem a HD hangra, egy sima 37-es LCD-re lenne kötve, a lényeg, hogy hálózatról vigyen mindent, ne kelljen külső vinyót használni.

(#11437) norral válasza varsam (#11436) üzenetére


norral
aktív tag

Ha a hálózat wifi, akkor számolj azzal, hogy max 720p átmegy, az is elég erősen függ a környezettől, ha UTP, akkor ha más nem NFS TCP-vel még a BD50 is megy(eget).

Asus-t nem ismerem, de ha nem kell HD hang, akkor a Dune 101 remek társ, amit a legjobban szeretek benne, hogy elég gyors a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#11438) soldner válasza gonger (#11433) üzenetére


soldner
tag

Hasonló véleményen vagyok.
De ez tényleg olcsó, és a célnak jelenleg megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#11439) varsam válasza norral (#11437) üzenetére


varsam
őstag

azért néztem ezeket, mert mindkettő tud wifit (mármint a 101W) és ethernetet is. Hogy melyikkel használnám, azt majd elválik mit tud a wifi (kb 2 méterre lenne a routertől, igaz van egy fal köztük).
Erről az NFS-ről még nem hallottam viszont, utánanézek

(#11440) sapex


sapex
tag

Sziasztok.
Hogy mégsem legyen olyan könnyű a választás ,Ti melyiket ajánljátok (eddig dune a nyerö):
- POPCORN POPHOUR V8 WiFi
- DUNE HD TV 301

[ Szerkesztve ]

(#11441) norral válasza varsam (#11439) üzenetére


norral
aktív tag

Ráérsz akkor, ha nem megy az SMB (normál windowsos megosztáson) rendesen. Addig szerintem ne ásd bele magad. Linuxos NAS-okról nem megy mindig samban (SMB).

@sapex:
Minek ennyi kérdőjel?

A Dune 301-et, mert frissebb model, és nagyobb eséllyel lesz hozzá még pár friss firmware, mint a popihoz.

[ Szerkesztve ]

(#11442) Toobee válasza sapex (#11440) üzenetére


Toobee
veterán

Miért nem tudod feltenni normálisan a kérdésed? Azt hiszed, hogy ettől a sok kérdőjeltől jobb lesz? Maximum ellenszenvet váltasz ki vele...

https://barbieripnk.hu/

(#11443) sapex válasza Toobee (#11442) üzenetére


sapex
tag

Bocsánat

(#11444) #75912448 válasza sapex (#11443) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Popbox és a Dune 301 egy és ugyanaz hardveresen, ellenben a 301-hez sokkal jobb fw-t írtak. A v8 a jelenlegi szoftverével nem igazán ajánlott típus.

(#11445) varsam válasza norral (#11441) üzenetére


varsam
őstag

Egyelőre nem hiszem, hogy BD50-et fogok nézni (bár kitudja később..), jó a sima 1080 mkv.
Amúgy Mac OS-sel fogom megosztani, ez pedig tud SMB-t alapból, szóval itt még mókolni sem kell majd a hálózattal, ugye?

(#11446) norral válasza varsam (#11445) üzenetére


norral
aktív tag

@varsam:
Linux NAS-om, linux gépem, meg w7 gépem van itthon, mac az pont nincs, de remélhetőleg majd valaki elmeséli itt, hogy neki mennek e nagyobb bitrárájú 1080p filmjei hálózaton keresztül a macjéről. :)

[ Szerkesztve ]

(#11447) Patice válasza Vées (#11435) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301-ről tudok nyilatkozni. YouTube-hoz külön plugint kell felrakni, ha kapsz vásárláskor hozzá regisztrációs kártyát, akkor ezt a plugint le is szedheted a hivatalos oldalról reg. után.

Ha jól tudom install után a Dune böngészőjében ugyan úgy használható lesz,mintha PC-n csinálnád. Amúgy maga a böngésző elég lassan indul el és ajánlott egy külső billenytűzet, ha már erre akarod használni. Ha meg nem akarsz ilyet, akkor SMS módban pötyögheted a betűket a távirányító számgombjaival.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11448) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!

Asztali médialejátszót keresnék az alábbiak megoldására:
Amit lejátszanék (jellemzően): BD-RIP (ált. 720*304-be tömörítve, 5.1 AC3 hang)
Ahova lejátszanám: Panasonic TH-42PA50E (felbontás: 852*480, sztereo hang)
Ahonnan lejátszanám: Asztali gépről N-es Wi-Fi-n keresztül

Ami fontos:
- jó SD lejátszási képesség (a fenti gondolom még ebbe a kategóriába esik)
- Sigma chip
- sztereo hang bemenete van a TV-mnek (így erre le kellene kevernie a hangot)
- komponens(?)/SCART a bemenete a TV-mnek, így erre kellene kinyomni a képet
- Wi-Fi (akár USB stick)

Ami nem árt, ha van pluszban:
- HD lejátszási képesség (egyszer hátha)
- TV tuner funkció
- Internet funkciók (böngészés, Apps)

Árban maradnék 30k alatt.

Előre is köszi!

(#11449) breezer88 válasza Patice (#11050) üzenetére


breezer88
tag

Sziasztok!

Van egy HD tvm és be van kötve a digi kábel, közvetlenül a tvbe, mindenféle beltéri egység nélkül (ugye erre nincs szükség ennél a tvnél) Arra keresek megoldási lehetőséget, hogy egyrészt mindenféle fileformátumot és codeccel tömörített HD és SD videókat le tudjak játszani a tvn, valamint hogy alkalomadtán a digikábelről érkező tv adást rögzíteni tudjam valamilyen formában. Szerintetek mi az az eszköz, amivel mind a két dolgot egyszerre meg tudom csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#11450) Toobee válasza breezer88 (#11449) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek az öszvérek általában mindenre jók, de semmire se valók. Ha valaki mégis tud megfelelő típust, akkor javítson ki.

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.