Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Dorian válasza Berci77 (#11848) üzenetére


Dorian
félisten

Ne vidd túlzásba :)
Annyit ígérek, hogy ha nem felejtem el és lesz idő, akkor este otthon megnézem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11852) Berci77 válasza TCr (#11850) üzenetére


Berci77
tag

Mivel még a DOS-os időkben norton commanderrel kezdtem nem rajongok az ilyen csillivilli dolgokért :)

Dorian: nagyon köszönöm, várom a fejleményeket!

(#11853) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Popi a210 nálam mind a cue, mind a számonként eac progival flac formátumba rippelt zeneanyagokat módosítás nélkül viszi. Ha szünet van a számok között akkor is , és ha egy tétel felosztva track-re akkor is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11854) Berci77 válasza Mezga Aladár (#11853) üzenetére


Berci77
tag

Köszönöm szépen hogy te is válaszoltál!

az nyilvánvaló, hogy viszi, a kérdés az pontosan, hogy szünetmenetesen viszi-e. Remélem te is erre gondoltál. Bocsi, nem kötözködni akarok, csak volt már olyan, hogy korábban feltettem ezt a kérdést és hülyének néztek, mert ezek a gépek ugyebár mindent lejátszanak már, a kérdés ugye az, hogy hogyan.

(#11855) Imdre válasza Berci77 (#11854) üzenetére


Imdre
aktív tag

Tényleg nem kötekedésnek szánom, de miért nem egy "célhardverben" gondolkozol? Pl. Squeezebox és társai. Bár én is úgy emlékszem, hogy teljesen szünetmentes a popi lejátszója, de már egy ideje nem hallgatok róla zenét - de TCr kolléga is megerősítette.
Ha semmi más funkció nem számít, akkor inkább kifejezett zenelejátszóban gondolkodnék.
Ezeknek a médialejátszóknak nem egy nagy valami a zenelejátszó részük (ez úgy általánosságban igaz mindre).
Akartam kérdezni, de írtad, hogy milyen rendszerre kellene távirányító app. Nos én androidról tudok nyilatkozni. Ezek nem igazán valók semmire a jelen állapotukban. Akkor volna létjogosultságuk, ha mutatná a lejátszó képét is. Így arra jó, ha másnaposan nem találod a távirányítót :DDD . Szerintem nem egy nagy valami volna, pc-re megoldott. Így talán jobb vétel lehet a D1, annak legalább van kijelzője, nem kell TV-t kapcsolni hozzá.

(#11856) TCr válasza Imdre (#11855) üzenetére


TCr
veterán

Én arra az egysoros kijelzőre nem alapoznék. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11857) Imdre válasza TCr (#11856) üzenetére


Imdre
aktív tag

Nem alapoznék rá én sem, de zenéléshez tv-t kapcsolni? :F
Az volna jó, ha megoldanák a teljes távirányíthatóságot okostelefonról úgy, hogy látom a lejátszó menüjét. Erre kellene rápörögniük...

(#11858) Warter válasza Berci77 (#11854) üzenetére


Warter
őstag

Neked szerintem egy HTPC lenne az ideális, árban nem lenne sokkal több, viszont azt csinálsz vele amit akarsz. Szerintem felesleges szenvedni média lejátszókkal.

(#11859) TCr válasza Imdre (#11857) üzenetére


TCr
veterán

Ha én zenét hallgatok tv és Popi bekapcs, zene belő, tv kikapcs. :)

(#11858) Warter: ha már zenét hallgat, mi a helyzet a dB-el?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11860) Imdre válasza TCr (#11859) üzenetére


Imdre
aktív tag

Az odáig ok, de... :)
Én régen arra aludtam el, de volt hogy meggondoltam magam félálomba és mást akartam hallgatni - tv be :F . Meg csak jobb volna bármikor, ha úgy gondolom váltani. Ez szerintem jobb volna akár telóról is.

Egyébként szerintem is HTPC volna a jobb megoldás számára.

(#11861) Warter válasza TCr (#11859) üzenetére


Warter
őstag

Mi a helyzet vele? Nem értem a kérdést. :U

(#11862) TCr válasza Warter (#11861) üzenetére


TCr
veterán

A zajszintre gondoltam, amit egy HTPC kiad magából.
Médiajátékos esetében csak a belső HDD kelt zajt, az meg ugye elenyésző.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11863) Berci77


Berci77
tag

A logitech cucc nem rossz, de
- hova rakom bele a vinyót? (költői a kérdés)
- a Radiónak nem látom, hogy lenne bármilyen kimenete (mondjuk az erősítő felé)
- a Touch meg nekem megfizethetetlen erre az egy funkcióra
Mellesleg azt írtam, hogy mivel a filmnézési szokásaimat kb bármelyik lejátszó kielégíti ezért nem az a szempont most. tehát nem azt írtam, hogy nem nézek filmeket, sőt!
A logitech lejátszók mellé kellene még egy NAS (van egy, de azt másra fogtam be), egy router, meg kábelek. aztán hamar 100000 Ft fölött vagyunk.

Jelenleg van egy kb 10.000 Ft-os médialejátszóm. belepattintottam egy 2TB-os vinyót és azon tárolom a filmeket, zenéket. ha át akarom vinni valahova, akkor csak a tápját kell még a hónom alá vennem, meg a távirányítót és mint egy külső vinyót is tudom használni. nem kell vinnem a NAS-t, routert, miegymást.

(#11864) Toobee válasza TCr (#11859) üzenetére


Toobee
veterán

Én zenéhez abszolút nem kapcsolom be a TV-t. Dune Duo.

https://barbieripnk.hu/

(#11865) Patice


Patice
Topikgazda

HTPC mellé "kijelzőnek" szerintetek használható egy digitális képkeret USB-re kötve?

Nem fogyasztana sokat és elméletileg használható lenne egyszerű kijelzőnek, pl. zenelejátszás közben, TAG-ek borítók megjelenítésére, lista megjelenítésre, navigálásra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11866) Warter válasza TCr (#11862) üzenetére


Warter
őstag

Meg lehet azt csinálni full passzívra is, szóval ez nem feltétlen jelent gondot.

(#11867) TCr válasza Warter (#11866) üzenetére


TCr
veterán

Ha mondjuk megválnék a PCH A210-től 40-45 ezer Ft környékén, kb. mennyit kellene még egy ilyen csodabogár "zajtalan" HTPC-re ráfizetnem?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11868) Dorian válasza TCr (#11867) üzenetére


Dorian
félisten

35 körül menne el az A210

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11869) larryking válasza TCr (#11867) üzenetére


larryking
senior tag

Szinte ugyanennyiből kihozod. Veszel egy olcsó brazos lapot amin hdmi van, egy paneltáp kb 80W-os, meg egy kis ház és megvagy. Távirányítást kell megoldani, ennyi. Össze raktam már egy párat. Vagy veszel egy HP N36L vagy N40L gépet, egy passzív loe profil vgat és késtz. Lehet ez már több egy kicsit de nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11870) Warter válasza TCr (#11867) üzenetére


Warter
őstag

Saccra olyan 80-90-ből jön ki egy htpc ahogy én számoltam, de használtan kis szerencsével talán kifoghatsz 50 körül is. Pl Lenovo Ideacentre-t nézegettem én, de vannak más hasonló gépek is.

(#11871) Patice válasza TCr (#11867) üzenetére


Patice
Topikgazda

Attól függ mennyi "extra" funkciót akarsz abba a csoda gépbe. Simán elgurul a vége 100-ig.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11872) larryking válasza Warter (#11870) üzenetére


larryking
senior tag

Az egyik gépemben csak a ház volt 50.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11873) TCr válasza larryking (#11869) üzenetére


TCr
veterán

Nekem kell a Toslink (vagy coax) hangkimenet is az erősítő felé.
Memória? Vagy minden integrálva van a lapon?

10 rongyos Logitech Harmony?
Esetleg ha úgy adódik, tudsz segíteni a perifériák összeszedésében?
Sajnos rég kiestem már ebből, pedig pár éve még napi szinten foglalkoztam vele, nagyon benne voltam.

Patice: pl. milyen extra funkciókra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11874) larryking válasza TCr (#11873) üzenetére


larryking
senior tag

Itt a lapon van minden integrálva, csak memória kell bele ddr3, ha van vinyód, vagy maradt kiépített rendszer ahonnan a az a210 kikerül, akkor elég egy pendrive, arra egy openelec és mehet a masina.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11875) BBéci válasza larryking (#11874) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem ahhoz, hogy kép és hangminősége elérje a Popiét, nem alaplapi bizgentyűk kellenek, hanem dedikált audio és video szekció.
Más: miért jó a Brazos? Nekem soha eszembe nem jutott AMD gyártmányt venni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11876) Patice válasza TCr (#11873) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pl. távirányítás, valamilyen kijelző, hangerőszabályzó gomb, alacsony fogyasztás, stílusos ház, teljesen passzív komponensek, stb.

Komponensek, pl.:

Ház

Lap

RAM

HDD

A teljesség igénye nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11877) vacs


vacs
veterán

Hol találok film teszt fájlokat, amivel kipróbálhatom egy tv médialejátszóját ?

(^)(>.<)(^)

(#11878) Patice válasza BBéci (#11875) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Brazos azért jó, mert a proci mellé integrálták ugyan azt a videó áramkört, ami egy HD 6xxx videókártyán van és mindez belefér 40 watt környékére max. terhelésen, terheletlenül 20 watt környéke egy egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11879) madgie válasza BBéci (#11875) üzenetére


madgie
titán

"Más: miért jó a Brazos?"

Mert Inteléktől az Atom gyenge, ha a HTPC-n böngészni/fészbúkolni is akarsz, a Sandy Bridge vonaluk meg nem tud hardveres 23.976p-t, tehát alkalmatlan házimozira. Ivy Bridge már jó, de hát az meg újdonság, meg baromi drága.

(#11880) larryking válasza BBéci (#11875) üzenetére


larryking
senior tag

Csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki. Tudja a 24p-t ami nem rossz dolog szemben a konkurensekkel. Bármilyen ion gányt megöl az apu. Pont popcornom van egy brazos után, és nem látok eget verő különbségeket.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11881) Patice válasza vacs (#11877) üzenetére


Patice
Topikgazda

Itt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11882) TCr válasza larryking (#11880) üzenetére


TCr
veterán

Toslink out van ezeken a Brazos-okon?

Mik a nem egetverő különbségek?
Milyen rendszeren használod?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11883) BBéci válasza larryking (#11880) üzenetére


BBéci
titán

Nem fogom kipróbálni, inkább nem néznék letöltött filmeket, maradnék az optikai adathordozóknál és a tévéadásoknál, ha nem lenne médialejátszóm.

Ha legalább 2 m széles vásznon néznéd, mint én, látnál különbséget, a hangról nem is beszélve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11884) madgie válasza TCr (#11882) üzenetére


madgie
titán

Alaplaptól függ, de a lentebb linkelt Asrock-on van. Nekem is ilyen Brazosom volt ilyen lappal ,csak azért adtam el, mert macerásnak találtam, a zajcsillapítást, a ventillátorcseréket, stb. Egyébként egy OpenELEC-et kell rádobni és akármit elvisz, szvsz jó minőségben (az XBMC amúgy is erre van kihegyezve, az meg csak jó, ha kizárjuk a filmlejátszásból a windowst)

(#11885) larryking válasza TCr (#11882) üzenetére


larryking
senior tag

Ugye, a popcorn az egy kifejezetten media lejátszó eszköz, azaz célhardver. A barzos meg egy számítógép. A képe a brazosnak sokban függ a drivertől, de az xbmc openelec minden igényt kielégítő képet produkál. Van rajta optikai kimenet. De vannak lapok amin még bt is.
Szerintem minden igényt kielégít egy ilyen és partiban van a popcornal fogysztás terén is. És nem fossa össze magát 3 torrenttől. És még sorolhatnám pro és kontra.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11886) larryking válasza BBéci (#11883) üzenetére


larryking
senior tag

Lehet, de az emberiség 95 százaléka nem venné észre, mint ahogy azt sem igen szokták hogy 720p vagy 1080p megy a képernyőn. Sőt mondok jobbat, egy 16 ezres xtreamer sidewinder nagyban hasonló képet adott ugyan azon a tv-n mint egy a200-as popcorn, pedig még a soc is más.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11887) madgie válasza larryking (#11886) üzenetére


madgie
titán

Alig várom, hogy feltörhető legyen az apple tv 3. Amint ez megtörténik és xbmc-t lehet rácsókolni, asszem megválok a popi a-210-től :K

(#11888) larryking válasza madgie (#11887) üzenetére


larryking
senior tag

Én már most megválnék a 200-tol de nem kell senkinek.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11889) Mezga Aladár válasza Berci77 (#11854) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szünetmentesen, csak a rip legyen jó. Ezért írtam az eac progit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11890) TCr válasza larryking (#11886) üzenetére


TCr
veterán

Hol érdekel minket az emberek 95%-a? Mi a maradék 5%-ban vagyunk és ez a lényeg.

"És nem fossa össze magát 3 torrenttől."

Az A210-emen jelenleg úgy 30 torrent fut (ADSL 8 Mb/s), soha nem fosta össze magát tőle.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11891) BBéci válasza larryking (#11886) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt milyen tévén, másrészt számomra az A200 nem mérce és eléggé régi ahhoz, hogy a Sidewinder legalább annyira jó legyen.
Azok sem tekinthetők mérvadónak, akik nem tudják megkülönböztetni a 720p-t a 1080-tól.
Azért vagyok itt a médialejátszós topikban és nem a HTPC-sben, mert zsigerből elutasítom és gyűlölöm azt a kategóriát. Részben a Madgie által említettek miatt.
Ismerek olyan megszállott minőséghajhászót, aki a világ egyik legjobb HTPC-alapú készülékéről, a CineMasterről váltott Dunére a sok macera miatt, pedig kép- és hangminőségben is elmarad tőle.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11892) larryking válasza BBéci (#11891) üzenetére


larryking
senior tag

Én csak egy mezei felhasználó vagyok és a saját tapasztalataimat osztom meg. Ha te látod a különbséget 2 m-ről egy 40 colos tévén, annak örülj, mert nem igen szokták.
Mind a 2 oldalt kipróbáltam és mindkettőnek meg van az előnye és hátránya. Az a200 azért mérvadó a kolléga számára, akinek írtam, mert neki a210-van és a kettő a házon kívül mindenben megegyezik. Az, hogy az általad ismert személy váltott egy nagyon drága dologról, egy nagyon drága dologra, azt mutatja, hogy megtehette. Mivel kérdés volt, hogy ha eladja a popcornt, annyiból ki jön e egy htpc, arra a válasz igen és jobban jár vele, és nem veszi észre a különbséget. Ha a kérdést feltevő fórumtárs megtehetné, hogy egy 200 ezres médialejátszót vegyen, biztos nem itt tette volna fel a kérdést.

TCr:

Nekem 25 mbit/s a netem, de ha nem szabályozom le megadja magát a transmission, a gyári meg el sem indul.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#11893) Warter válasza madgie (#11887) üzenetére


Warter
őstag

Hasonló dolgokkal kacérdkodom már egy ideje én is, de sajnos a közeli jövőben nem néz ki úgy, hogy fel lesz törve. Pedig nagyon kis faja lejátszó lehetne belőle xbmc-vel.

(#11894) BBéci válasza larryking (#11892) üzenetére


BBéci
titán

Értem és elfogadom az álláspontodat, érveidet.
Nem az a lényeg, hogy mekkora a tévé, hanem a távolság, ahonnan nézzük. 40 colos esetén cirka 1,5 méterről lehet megkülönböztetni a 720-at a 1080-tól. Aki messzebbről nézi, az adott a kakinak egy pofont.
Nagyon drágáról váltott, bő 10000 euróba került a CineMaster, de azt nem írtam, hogy melyik Dunét vette. Csak a VLS tápos kerül 200 feletti összegbe, a D1 még 80 sincs, a TV-101 talán 32000 Ft.
Számomra semmiféle előnye nincs és nem is lehet egy HTPC-nek. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11895) vacs válasza Patice (#11881) üzenetére


vacs
veterán

Köszi. :)

(^)(>.<)(^)

(#11896) larryking válasza BBéci (#11894) üzenetére


larryking
senior tag

Én megnéztem ezeket a CineMaster lejátszókat, és azt mondom, hogy aki ilyet vesz, az meg is érdemli. Nem a kép és hang terén, hanem az ára. 100%, hogy össze raksz egy ugyanolyat az egy ötvened részéből. Én termelőiparban melózom, ahol nagy név Náray, vagy Herczeg, de az alapanyag amiből dolgoznak ugyan az a kínai vacak, mint amit mi is használunk.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11897) Cölöp


Cölöp
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy asztali média lejátszót venni. Csak a marha nagy kínálat, és a fukar specek miatt nem igazodok ki a kínálaton.

Amire szükségem lenne:

- elsősorban zenehallgatásra kellene
- coax digitális kimenet szükséges
- nagy felbontású (24bit / 96 és 192 kHz) FLAC és WAV lejátszása átkonvertálás nélkül a coax kimeneten
- lejátszás USB flash drive-ról
- ne legyen ventilátor benne
- max. 40e Ft

Mit ajánlotok? :U

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#11898) Patice válasza Cölöp (#11897) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hogy mi ajánlanék?

Röviden:

Gyűjts még... :D

Bővebben:

Dedikált zenelejátszó nem sok van, de ami ki tudná elégíteni az igényeidet az nem ennyibe kerül.

Médialejátszót használhatsz zenelejátszásra is, de nem várt akadályokba ütközhetsz, ahogy én is a Dune 301-el. (Följebb olvashatsz róla.)

Talán a legközelebb az igényedhez egy HTPC állna, mini-ITX méretű alaplappal, integrált digitális kijárattal, passzív hűtéssel. Alaplap + RAM + Linux alapú szoftver pendrive-ról és valamilyen kis házikó az egésznek.

A navigálás, zenekiválasztás, hasonlókhoz vagy TV-t használsz, vagy egy kis monitort.

De mindezekkel együtt már bőven túlléped a 40-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11899) Imdre válasza madgie (#11887) üzenetére


Imdre
aktív tag

És azt honnan tudjátok, hogy a ATV3-ra rátéve a xbmc-t az egyenlő lesz egy pc-s verzióval? Bár ha hozza az elvárt szintet, akkor jó vétel lehet. De szerintem nem fogja azt hozni - persze Peak mester majd leteszteli nekünk :DDD

Amúgy mi ez a htpc őrület itt? Mindenkit elragadott a hév, hogy nem viszi a lejátszója a mesterséges.peak formátumot? Pedig múlt héten még egy wayteq vas volt a bestbuy, minden más csak sznobság. :)

[ Szerkesztve ]

(#11900) Warter válasza Imdre (#11899) üzenetére


Warter
őstag

Sznobok vagyunk vagy mi. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.