Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) psg5 válasza Dorian (#12048) üzenetére


psg5
veterán

Frissítettem, úgy tűnik nem kellett magyar nyelvi, mert rendben van, de továbbra sem látja az smb a mappákat csak a munkacsoporthoz tartozó számítógépet és ha rámegyek azt jelzi, hogy üres.

F.K.T.

(#12052) Gombinyó válasza psg5 (#12051) üzenetére


Gombinyó
őstag

Esetleg próbáld meg kilőni a tűzfalat vagy a megosztott mappán a biztonság fül alatt nézd meg hogy mindenki olvashatja-e a tartalmát. Winben kell keresni a megoldást.

(#12053) psg5 válasza Gombinyó (#12052) üzenetére


psg5
veterán

Tűzfal le, megnézve mindenki olvashatja.

Ugyanaz a helyzet. Smb csak a pc-t látja, de üresnek. Upnp pedig iso fájlt nem lát.

F.K.T.

(#12054) Patice válasza psg5 (#12053) üzenetére


Patice
Topikgazda

A dune-n a hálózati böngészőn állva nyomj egy "Pop Up Menu" gombot, és válassz egy "Frissítés"-t, hátha...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12055) erdoke válasza psg5 (#12051) üzenetére


erdoke
titán

PS3 Media Server

A legjobb aláírás a héten

(#12056) ribery22 válasza psg5 (#12053) üzenetére


ribery22
tag

Pop Up Menüben az új hálózati könyvtár hozzáadása megvolt?
Nekem meg kellett osztani a megosztani valókat a winben és utána ott hozzáadni és ha rámegyek ott van ami kell. Simán a hálózati böngésző nem látja. (Win7 Starter (32bit) és Enterprise (64bit))

[ Szerkesztve ]

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12057) psg5 válasza Patice (#12054) üzenetére


psg5
veterán

Többször próbáltam...

(#12056) ribery22: nem ajánl fel ilyen lehetőséget a pop up menüben...

(#12055) erdoke: azzal az xbox-al is csak a szenvedés volt...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12058) Mezga Aladár válasza psg5 (#12057) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld ezzel "serviio"

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12059) lehasznalo


lehasznalo
tag

Sziasztok,
egy kérdésem lenne.
Tegnap jóáron beszereztem egy Denon 1612-t a Dune101-emhez és a Samu 6100-ashoz.

A Dune a Samuval ok volt, csak sztereóban használtam.
HDMI-n csatlakozott a samuhoz és RCA-val a hang kiment egy régi hifire.

Most a duneből megy hdmi a denonba és onnan tovább hdmin a Samuba az ARC-be.

HD hangokat kikapcsoltam, mert többször megakadt a film közben,
de kikapcs után is 1x kb. 1 óra alatt.
Még úgy is, hogy elállítottam TrueHD-ról v. HD-MA-ról film közben a hangot.

Így van most beállítva:
Digitális hang: letiltva (ha nem TrueHD v. HD-MA a film akkor is legyen tiltva?)
Digi hang: bitstream
hangdek: 5.1
max mintavételi frek.: 192 khz (vegyem lejjebb?)
HDMI hang: bekapcs
Dinamikakontroll: auto
hangerőszab.:legjobb
DTS-CD felkonf.: letiltva

A képnél is észrevettem, hogy egy nagyon minimálisat de bekúszik valami hibajel(csík) vagy mi, de a hang nem akadt meg akkor.

A kérdés, hogy most a Denont vigyem vissza a 'bótba' (mert rosszul továbbítja hdmin a képet vagy rosszul fogadja a hangot) mivel 3 napon belül vagyok, vagy ezt a Dune produkálja?

A Dune már 2 hónapos, úgyhogy azt nem tudom visszavinni :)

köszi a választ előre is.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12060) ribery22 válasza psg5 (#12057) üzenetére


ribery22
tag

A lefényképeztem mi van nálam
Kép

[ Szerkesztve ]

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12061) próbakocka


próbakocka
senior tag

Xtreamer Prodigy Black kapható már valahol? Mi lesz az ára vajon? (70K körül?)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#12062) psg5 válasza ribery22 (#12060) üzenetére


psg5
veterán

Igen így már van, ha rakt álok a hálózati böngészőn, de mi a szerverem és felhasználó?

F.K.T.

(#12063) psg5 válasza ribery22 (#12060) üzenetére


psg5
veterán

Így valahogy?: Csak nem tudom milyen felhasználónevet és jelszót kér. Talán a normál bejelentkezőt a winbe? Ha az nincs akkor gondolom, üresen marad.

Leírás

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12064) psg5 válasza psg5 (#12063) üzenetére


psg5
veterán

Nem megy valszeg a pontos beállítás.

Név: gondolom ez mindegy
Server: : / jeleket kell vagy nem kell használni?
Új könyvtár: elég, hogy F: ?

F.K.T.

(#12065) fireman


fireman
tag

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok, ezt nézzétel el nekem.....ezért kérdezek:)
Ma vettem egy DUNE 101 wifi lejátszót, a legújabb firmware-t feltelepítettem (bedugtam egy üres pendrive-ot,....ez a későbbiekben gondolom nem kell már?...újraindítás után enélkül is működik már).
A youtube-n szeretnék klipeket nézni, de nem nagyon boldogulok vele. A dedikált youtube gombról simán felmegy, de hogy lehet ott keresni valamit?....nem jöttem rá.
Ha a webböngészőt használom, akkor addig ok, hogy bejön a youtube miután sms-szerűen bepötyögöm a weblap címét, de utána a főoldalon már nem tudok beírni a keresőbe, mert a távirányító billentyűivel ott már csak számokat lehet beírni, betűket nem....van ennek valami trükkje, billentyű kombináció, hogy betűket is lehessen írni a youtube keresőjébe?
:W

(#12066) ribery22 válasza psg5 (#12063) üzenetére


ribery22
tag

Igen úgy.
A név és jelszóhoz nem kell semmi, ha mindenki olvashatja a mappát.
Server: a géped IP címe. A routerben tedd fixé, különben legközelebb nem biztos, hogy ezt kapja a géped és akkor nem fog menni.
Könyvtár nevéhez: a megosztott mappa neve (nem a gépen belüli elérési út). (Ha a gyökér, akkor gondolom üresen marad, (de ezt csak halkan mondtam)).
Ha továbbra sem megy, pmben küldök egy fényképet az én konkrét beállításomról.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12067) ribery22 válasza fireman (#12065) üzenetére


ribery22
tag

A kisbetű, nagybetű és számok között a select gombbal lehet váltani. Gondolom a youtube-nál is így működik

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#12068) fireman válasza ribery22 (#12067) üzenetére


fireman
tag

Próbáltam a select gombot, itt sajnos nem vált...

(#12069) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:

Van egy Popcorn a210es lejátszóm. Nemrég ruháztam be egy "komolyabb" házimozi rendszerre. eddig szinkronosan néztünk csak filmeket.

Az új rendszeren már nagyon komolyan kitűnik az eredeti DTS és a szinkronos hangsáv közötti különbség.

Most szeretnénk a filmeket eredeti hanggal, magyar felirattal nézni, de a lejátszóban nem tudom beállítani a feliratot, de nem értem miért...csak bd-iso esetén.

teszem fel van egy közel 20 Gb-os mkv-m. PC-n tudom a hangsávokat változtatni és a feliratot is, a popi pedig csak a 2 különböző hangsávot látja...

mit kellene csinálnom, hogy a feliratot be tudjam kapcsolni?

remélem érthető, ahogy írtam és tud valaki rá megoldást.

előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12070) psg5 válasza erdoke (#12055) üzenetére


psg5
veterán

Megkövetlek. Lehet, hogy xbox-al kinlódott, de a Dune-val indítás után nem sokkal látta a PS3 media servert a a PC és a Dune is kezelte ezen keresztül az osztott mappákat.
Azonban az zavar, hogy az iso fájlokat is valahogy "decoderezi", nem lehet beállítani, hogy a PS3 media Server ezt ne tegye, hadja ahogy vannak?

F.K.T.

(#12071) fireman


fireman
tag

Azt hiszem jól bevásároltam a Dune 101-el....hatalmas csalódás, eddig csupa jót olvastam róla a HD hangok kivételével, de most a fél napos kütyün ki vagyok akadva.
Alapvetően azért vettem, hogy a Sony HX100V fényképező fullHD-s .m2ts videó fájlokat le tudjam játszani, ne kelljen DVD formátumra visszarontani.
Kb. 5 perces felvételeknél már a 2. perc környékén elcsúszik a hang (és 1-2 szaggatás is van a képen), majd 10-15 sec. múlva már egyáltalán nem játssza le a hangot egész a fájl végéig
, csak a kép megy :W
Lehet valamit állítani valahol, hogy használható legyen?

[ Szerkesztve ]

(#12072) psg5 válasza psg5 (#12070) üzenetére


psg5
veterán

Még annyi, hogy ez a PS3 media center nem veszi át a helyét, vagy nem segít be a dune-nak ugye?
Mert mintha ezzel lassabban indítaná el a filmeket.

F.K.T.

(#12073) Patice


Patice
Topikgazda

Nekem nem kellett semmit nagyon állítgatnom a PC-men amikor megvettem a Dune-t.

A PC adott tartományba volt léptetve (WORKGROUP) és a médiákat tartalmazó meghajtókat megosztottam a gépemről.

Dunet vezetékes belső hálóra raktam, a beállításoknál automatikusan kapja a routertől az IP címet, gyors SMB megosztáson van és így simán látja a gépem tartalmát, azaz a megosztott meghajtókat.

Nem kellett semmilyen hálózati könyvtárat meg hasonlót létrehoznom.

Szimplán hozzá adtam a kedvencekhez a lényeges könyvtárakat és pont.

Fura, hogy máshol ennyi probléma van a hálózattal.

Milyen router van a gép és a PC között?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12074) psg5 válasza Patice (#12073) üzenetére


psg5
veterán

Igen valóban fura, de nyílván függ attól is, hogy az adott gép mennyire lett már állítgatva hálózat terén és nem szégyellem bevallani, de már én állítgattam xbox végett is, másik pc végett vagyis azért valszeg ez is közrejátszik.

Linksys router BESsr81-es és egy switch tp-link-es a wifi dobásra.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12075) romulan válasza próbakocka (#12061) üzenetére


romulan
tag

Prodigy Black:

http://digx.hu/index.php?route=product/product&product_id=440

(#12076) Erneszto


Erneszto
tag

Sziasztok!

[link]

Ezzel a lejátszóval kapcsolatban, van valakinek személyes tapasztalata- illetve véleménye?

(#12077) #03969024 válasza psg5 (#12074) üzenetére


#03969024
törölt tag

Lehet, hogy butaságot írok, én Win7-XP kapcsolatnál jártam valami hasonlóan wifi-n, végül a gyengébb (tán128 helyett 64 bit vagy ilyesmi) titkosítás hozta meg az eredményt, addig nekem is valami jelszót kért xp alatt.

(#12078) erdoke válasza psg5 (#12070) üzenetére


erdoke
titán

Ha OTF transzkódolja a filmet, akkor nyilván lassabban indul, kell neki egy biztonságos puffer. Valahol az én ide beálltásoknál meg lehet adni, miket ne kódoljon át, írd be az mkv-t, az iso-t, a vob-ot és az m(2)ts-t.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12079) erdoke válasza erdoke (#12078) üzenetére


erdoke
titán

Fene az automatikus javításba. :(( Szóval az encode beállításoknál kell a kivételeket megadni, mégpedig vesszővel elválasztva.

A legjobb aláírás a héten

(#12080) KTomi77 válasza psg5 (#12074) üzenetére


KTomi77
tag

Szia,
A Dune 101-el nekem is probléma volt a hálozati megosztás, de felraktam a Cisco Network Magic progit, és azon beállítottam a megosztandó könyvtárakat, utána minden működött már flottul.

(#12081) Patice válasza psg5 (#12074) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ehh..
Akkor itt a két hálózati eszközt kell valahogy jól összelőni, mert szerintem ott akad el.

Pl. TP-Link switch képes a Samba-t kezelni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12082) koncsik válasza fireman (#12071) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem sajnos ez ennek a sigma chip-nek a hibája, Én SD90 mts-hez vettem WD TV Live-ot (ugyanez a chip - ugyanezt produkálta) - másnap eladtam. Full HD kamera topic-ban [link] tárgyalás alatt ez téma (is), Ajánlott: régi WD TV illetve nekem hibátlan a BDP-6000/12.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12083) kisgyerek85 válasza Patice (#12081) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Pl. TP-Link switch képes a Samba-t kezelni?

:K

(#12084) dh66e válasza koncsik (#12082) üzenetére


dh66e
veterán

Mi van ezzel a sigmával,3 éve még tudtak chippeket gyártani ma már nem?

(#12085) psg5


psg5
veterán

Köszi, mindenkinek a segítséget és a hozzáállást! :R

A megoldás a végén az alábbi lett (nálam):

(hozzátéve, hogy egy megoldásként Erdőke által javasolt PS3 Media is beválik)

Az alábbi registery módosítás után a megosztott mappához win 7 alatt, hozzá kell adni a "mindenki" csoportot is és engedni neki a teljes hozzáférést (írás/olvasás) és sambán keresztül így már mindent lát.

A registery módosításért köszönet csecsunak! (egyébként azóta több hhelyen is ezt a megoldást részesítették előnyben, más típusú lejátszóknál is) :

"Kattints a Windows gombra(Startmenü), kattints a futtatás gombra írd be hogy "regedit" és ENTER mostmegnyílik a registry editor.

Tallózd be a következőkönyvtárat

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

1. dupla kattintás everyoneincludesanonymous-ra, és a felugró ablakban, írd át az értéket 0-ról1-re.

2. dupla kattintás NoLmHash-en,és a felugró ablakban, írd át 1 ről 0-ra

Következő hely:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanServer\Parameters

1. dupla kattintás restrictnullsessaccess-en, és írd át az 1 értéket 0-ra

Megjegyzés: nem szükséges hozzá mentés, ment automatikusan.

2. Zárd be a szerkesztőt, ésindítsd újra a számítógépet.

3. Mikor a PC újraindult ne felejtsd frissíteni a hálózatod."

Bár azt nem értem, hogy mit jelent, hogy frissítsem a hálózatot, de mükszik. :)

Még egy kérdés:

A dune hd tv 101 is tud wifit vagy csak adapterrel?
Már hogy próbálkozzak-e vele egyáltalán. Leírásból nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12086) psg5


psg5
veterán

Még egy kérdés...:

Normális, hogy 448 kb/s bitsűrűségü filmnél (Bdrip.Svid) nagyon-nagyon minimális, alig észrevehető akadást oldalmozgású jeleneteknél látok? Ezt idáig egy filmnél tapasztaltam, érdekes módon másik hasonlónál nem volt ilyen.

F.K.T.

(#12087) erdoke válasza psg5 (#12086) üzenetére


erdoke
titán

23.976-os filmek kadencia helyes megjelenítésekor normálisnak mondható. Ha nem ilyen a forrás, akkor valami más gubanc lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#12088) fireman válasza koncsik (#12082) üzenetére


fireman
tag

Köszi az infót, 2 hónapja olvasgattam ezt a topicot mielőtt tegnap megvettem, sajnos a másikat nem figyeltem. :(
Nem tudom még mi lesz a megoldás, a régi WD-ről más tekintetben nem olvastam sok jót,....így lehet egy új, megfelelően erős laptop lesz a megoldás, amit hozzákötök a TV-hez.

(#12089) vilga válasza psg5 (#12085) üzenetére


vilga
tag

Csak ez tudja wifit
A "w" nélküli nem

[ Szerkesztve ]

(#12090) Mezga Aladár válasza psg5 (#12085) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyszerűbb lett volna a \Hálózati és megosztási központ\Speciális megosztási beállításoknál a
jelszóval védett megosztás kikapcsolása funkciót választani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12091) Goatman válasza Goatman (#12041) üzenetére


Goatman
aktív tag

Erre valaki?

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#12092) erdoke válasza Goatman (#12091) üzenetére


erdoke
titán

Az "erős n-es WiFi" leginkább csak a specifikációs listán létezik ezeknél a lejátszóknál, de 720p-vel talán nem lesz gond. Eddig 2-3 720p-s filmet láttam erősen 10 Mbps fölötti képpel, amihez jön még a 0,2-1,5 Mbites hang.

A legjobb aláírás a héten

(#12093) fireman válasza fireman (#12068) üzenetére


fireman
tag

....erre valaki esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#12094) gbors válasza erdoke (#12092) üzenetére


gbors
nagyúr

ennél is rosszabb a helyzet, sajnos. nekem mind az O!Play Air, mind a Sidewinder 2 akadozott már DVD-image-ek lejátszásánál is, mert ingadozott mindkét lejátszónál a WiFi sebesség - pedig notebookon ugyanonnan fix 30Mbps felett volt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12095) psg5 válasza Mezga Aladár (#12090) üzenetére


psg5
veterán

Azzal kezdtem...

(#12087) erdoke : köszi, akkor megnyugodtam.

(#12089) vilga: akkor nem küzdök vele, de miért ajánlja fel a hálózatoknál?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12096) Mezga Aladár válasza psg5 (#12095) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én is végigmentem ezen.
A leírtakon kívül hozzáférési és megosztási jogot kell a mappának adni, pl: a mindenki fiók.
De fel lehet rakni egy nfs szerver és egyből minden müxik. HaneWin NFS Server

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12097) psg5 válasza Mezga Aladár (#12096) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, igen ez is kellett hozzá.

F.K.T.

(#12098) kirkri válasza psg5 (#12097) üzenetére


kirkri
addikt

Találtam egy nagyon pofás Himedia lejátszót, ami a 1186-os chipre épül. Bár az eBay-en nem találtam ilyet és a Himedia honlapján sem, egy hivatalos Himedia forgalmazónál igen. [link] Kár, hogy a Futeko nem forgalmazza. :(

21 éve a Prohardveren! ™

(#12099) psg5


psg5
veterán

Dune HD TV 101 firmware frissítéssel megy a youtube. Be lehet valahogy állítani, hogy keresőben kezelje az ékezeteket? Magyar "location"-t nem találtam.

F.K.T.

(#12100) sheep


sheep
addikt

Sziasztok
Nem tudom jó fórumba írok-e, tanácsot szeretnék kérni:
Asztali divx lejátszót keresek, nem kell semmi extra, a lényeg hogy min. usb 2.0 legyen (bár gondolom mindegyik ilyen), és minél több formátumot kezeljen.
Nem tudom hogy létezik-e olyan player ami kezel 2gb-nál nagyobb fájlokat? Van pár olyan filmem amit nem tud a mostani player lejátszani, hang van kép nincs (a hibaüzenet csak annyi hogy a formátum nem támogatott)
Ha lehet ne legyen túl drága.
Tudna valaki ajánlani valamit?
Köszönöm előre is!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.