Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) #75912448 válasza soldner (#11150) üzenetére


#75912448
törölt tag

A ma kapható lejátszók az MKV-t már kisujjból kirázzák. Tekerés ill pause gond inkább M2TS állományoknál szokott lenni, téged ez nem érint.

(#11152) tarkatehen válasza soldner (#11150) üzenetére


tarkatehen
tag

Hmm, nekem az M34A sem fekudt meg ettol, pedig az 3-4 eve volt.

(#11153) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Érdeklődnék a szakiknál, popi a210, pendriven az nmt programok és a belső hdd ntfs-re formázva. Hogyan tudnám rávenni a torrentet hogy a hdd-re töltsön.
Bocsi linux-ból gyenge vagyok. :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11154) Alex91 válasza Mezga Aladár (#11153) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam a transmissionben megadhato webes feluleten is, hogy hova toltson...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11155) Mezga Aladár válasza Alex91 (#11154) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem, de mit adok meg? pl hogy hivják a belső hdd-t?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11156) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Beirom ezt, /sata_disk_a1/Download és nem muxik. :O

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11157) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#11156) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De miért nem hagyod hogy mindent a belsőre telepítsen?
Azt onnan tudsz USB-ről vagy hálózatról másolni.

(#11158) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#11157) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbálkozom.
Ha a belsőt használom akkor ext3-ra formáz, és ez kb 10% lemezterület minuszt jelent az ntfs-hez képest.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11159) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#11158) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na bumm :D
Ez egy 500gb-os merevlemeznél nem akkora veszteség.
Nagyobbat nem rakok bele mivel a házban így is meleg van, csak 2,5" játszik.
Próbáltam 2db 3,5"-el, a seagate 2T durván melegedett, a wd green 2T nem annyira, de az is volt 50 fok körül.

Sztem annyi veszteség vállalható, én így használom és így működik.

(#11160) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#11159) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt az állományt másolom a hdd-re

És igy néz ki ha az ext3-ra felmásolom.

Nincs 10%,

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11161) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#11159) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a a-300?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11162) hunaqua


hunaqua
addikt

Új cuccok az EGREAT tulajoknak.

pl: R6s

http://www.mediafire.com/R6s

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11163) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#11161) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen az a300, de az a210 is így működött.

(#11164) Dorian


Dorian
félisten

Dune tulajoktól kérdezem:
Érdemes használni a Zappiti, Yadis, stb. katalogizálókat? Látványosnak tűnik, de kellően gyors, talál borítót a filmekhez? Melyiket érdemes kipróbálni? Sok vacakolás van a mappák átnevezésével, stb?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11165) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#11163) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a 300 sokkal szellősebb mint a 210-es. Mennyire lehet meleg a 210-es ben??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11166) Ed Parker válasza Dorian (#11164) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csinálnál egy látványos házi videotékát?:)

(#11167) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#11165) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem a két ház tök ugyanaz.
A csatlakozók mások hátul, én is azthittem képről, de semmi különbség.

(#11168) tarkatehen válasza hunaqua (#11162) üzenetére


tarkatehen
tag

Ez is egy nagyon hasznos gyűjtemény, itt is fent van természetesen az új gyári és moddolt fw is. Van még pár test video ami jól jöhet nem Egreat tulajdonosoknak.

[link]

(#11169) Patice válasza Dorian (#11164) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én most próbálkozom ezekkel + ugye Dune 301-essel.

Zappiti: A filmek mindegy milyen mappában vannak, mert a médiafájlokat keresi meg a mappákban. Akkor találja meg a dolgokat automatikusan a legkönnyebben, ha a fájlnevek egyeznek a film eredeti címével. Ha nem akkor persze kézzel javítható a dolog. A programot a PC-re kell telepíteni és megadható szkenneléshez hálózati meghajtó (pl: Dune belső merevlemeze). A végén ha megvan minden film, okés minden borító, akkor exportálni kell az adatokat a Dune-re (merevlemezre, vagy extra memóriába), de ez a szolgáltatás jelenleg regisztrációhoz kötött. Nem fizetős, csak el kell küldeni pl. egy személyi vagy útlevél másolatát, hogy nem francia állampolgár vagy így ingyenesen használható, amúgy 9 napig.

Én már majdnem kész vagyok vele, csak amikor exportálok a Dune-re, akkor megy szépen a boritós nézet, csak amikor "ráenterezel" egy filmre, megjelenik a részletes infó és még egyszer rányomsz, akkor indítania kéne a filmet, de nekem hibaüzenetet dob, hogy nem jó az elérési útvonal vagy az URL. :((( A megfejtésre még nem jöttem rá idő hiányában.

yaDIS: Gyorsabb és egyszerűbb a Zappiti-nél, a működése kb. ugyan az, annyi eltéréssel, hogy mappákat lát csak, ill. a megadott könyvtárban csak azt látja vagy a fájlokat, szóval itt is hasznos lehet egy könyvtárba beömleszteni az összes filmfájlt, természetesen a fájlneveknek egyezniük kell itt is a filmcímekkel. Ez jobban bejött volna nekem, ha az adatbázisukban való keresés közben folyton nem dobna olyan hibaüzenetet, hogy "elfogyott a kvótám" vagy "túlléptem a kvótát", így nem tudok kerestetni a programmal az adatbázisban. Az adatbázist meg persze nem lehet megváltoztatni. (Zappiti-nél igen.)

Hogy mennyire éri meg ezzel szórakozni? Nem tudom, ha nem lennének ezek a hibák, akkor tök egyszerű lenne mindkettő, a yaDIS gyorsabban végez a kereséssel. Megjelenésük elég hasonló.

Még egy tipp: ha vannak sorozatok és filmek is azt ajánlott külön könyvtárba rakni. Sorozatoknál XXXXX E02 S03, stb. elnevezés, hogy az évadot is be tudja lőni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11170) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#11167) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A 210-es teljesen zárt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11171) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#11153) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11172) Dorian válasza Patice (#11169) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi az infókat!
Ez alapján én egyelőre nem kezdek el szórakozni vele, majd ha esetleg baromira unatkozom :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11173) Imdre válasza Mezga Aladár (#11171) üzenetére


Imdre
aktív tag

Na csak rászántam magam, hogy írjak neked. Remélem mostmár segítő szándékú kérdéseimet jutalmazod válasszal is...

A leírás a gyáritól újabb kliensre vonatkozik, de nem baj, ha gyárid van, mert csak az elérési út a különbség

Azt kellene megtudni, hogy a Windows által is jelzett kötetcímke mi. Ha nincs, akkor adj a kötetnek címkét - pl. Samsung. Ez a drive lehet NTFS, simán fog menni. A klienst állítsd le, majd a pendrive-on keresd meg a következő file-t: apps/transmission/daemon.sh. Ezt a daemon fájlt kell majd szerkeszteni - jó az is amit Alex írt, csak akkor minden újraindításnál meg kell adni az útvonalat, így viszont nem. Közben töltsd le Ultra edit-et (ezzel könnyebb szerkeszteni).
Ha idáig eljutottál, akkor jelezz vissza.

(#11174) DVlad válasza digikábeles (#10954) üzenetére


DVlad
őstag

Ezt ugyan senki nem ajánlotta, de majdnem minden meg van benne, amire szükségem van. Tegnap találtam rá. Remélem nincsen 1000 baja. http://uk.asus.com/Multimedia/Digital_Media_Player/OPlay_TV_Pro/

(#11175) soldner válasza tarkatehen (#11168) üzenetére


soldner
tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget.
Tegnap megvettem az EGREAT RC6-ost. :C

@hunaqua:
@tarkatehen:

Amiket belinkeltetek, én mint új R6C tulaj tudom hasznosítani, vagy engem nem érint?

(#11176) Mezga Aladár válasza Imdre (#11173) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz a választ.
Én a Transmission Remote GU használom és ott próbáltam beállítani linux név alapján, próbáltam tr 1.75, 2.13, 2.50 verziókat és ott sem ment.
Ezek szerin win elnevezés kell??

Három sort találtam:
if [ ! -e /share/Download ]; then
mkdir /share/Download -m 777
/share/Apps/Transmission/.transmission -t -w /share/Download

melyiket kell szerkeszteni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11177) erdoke válasza soldner (#11175) üzenetére


erdoke
titán

Téged nem érint, R6C-re nincs újabb FW, mint amivel anno piacra került. Szerencsére nagy gondjai sincsenek.

A legjobb aláírás a héten

(#11178) soldner válasza erdoke (#11177) üzenetére


soldner
tag

Köszönöm a gyors választ.

(#11179) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#11170) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A 300 is.
Most nem fotozom neked körbe, hidd el nekem.
Én is képen úgy láttam hogy nyitottabb.

(#11180) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#11179) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

wd green-nel mennyire volt meleg ill. hangos? Esetleg a Hard Disk Sentinel néztél hőmérsékletet?
Mi van a dac-al?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11181) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#11180) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Amikor kivettem eléggé fel melegedett,de nem annyira mint a seagate.

A dac elvileg holnap érkezik.

(#11182) csecsu válasza Dorian (#11164) üzenetére


csecsu
csendes tag

Szia! Én a Yadis-t használom, tökéletesen működik! Nam csak nekem de a család többi tagjának is elnyerte tetszését ( sőt még a szomszédoknak is)! Nekem a Zappati kicsit bonyolúltabb volt, de a Yadis könnyű kezelhetősége megnyerte a tetszésemet! Nagyon baró, az elején kell vele dolgozni egy kicsit amíg 2 Terra filmanyagot megcsinálsz, de utána már pár másodperces művelet ha új állományt tennél a vinyóra!

(#11183) Imdre válasza Mezga Aladár (#11176) üzenetére


Imdre
aktív tag

Az első kettőt kell szerkeszteni, a harmadikat ne bántsd. Én 2.13-al használom pendrive nmt-külső vinyó felállásban. Működik. Igen, a win-es név kell. De kipróbálni ki tudod a web-es felületen is, amit írtam csak akkor kell megcsinálni, ha nem akarod mindig megadni újraindításkor.
Így használom már közel fél éve. Egyébként az új szoft már alapból a 2.13-as klienst használja - persze csak ha frissíted.

[ Szerkesztve ]

(#11184) MJordan válasza Imdre (#11183) üzenetére


MJordan
tag

Sziasztok!
A következő lejátszók közül melyiket ajánlanátok:
DUNE HD Duo
Popcorn Hour A300 esetleg C300
ASUS O!Play TV Pro?
Vagy még néztem ezt: Xtreamer Ultra 2 ami egy HTPC!
Melyikkel tudnám a legjobb képminőséget kihozni egy Panasonic 50GT50 plazmán?

(#11185) Toobee válasza MJordan (#11184) üzenetére


Toobee
veterán

+1 a Duonak

https://barbieripnk.hu/

(#11186) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Lehet 1 gyors kérdésem.
Tudom nem ide való...
Orion Dvd lejátszóm pen-drive-ról néznék filmet.
Azt irja ki No disc.
A tv-n meg FTA. =Ez mit jelent?
Rca-n kötöttem össze.
Köszönöm gyors választ.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11187) Krisz79 válasza Krisz79 (#11186) üzenetére


Krisz79
őstag

Oks. Megoldódott.
Fat32 be kell lenni a pen drive-nak.
K.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#11188) Gergőke88 válasza MJordan (#11184) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem egy Dune Smart D1-van, de az Asus annyiert nagyon szimpatikusnak tunik.
Wifis alapbol, illetve tudja mar a 3D iso-t amit meg sok keszulek nem tud.

(#11189) Mezga Aladár válasza Imdre (#11183) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm :R
Van már új fw?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11190) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok Alex91- kolléga ajánlott nekem egy Western Digital WD TV Live Streaming (WDBGXT0000NBK-EESN) médialejátszót,azért ilyet meg a 2.1-es hangfalamnak mennie kellene rajta és az 3,5-es jack dugós. lenne még két kérdésem ha egy ilyet vennék még hozzá és egy 2 terrás wd winyót beletennék akkor az ugye látná igaz? Illetve ha látja akkor esetleg megoldható lenne e az hogy ha be van kapcsolva a médialejátszó (+rákötve a winyó usb-n) akkor a másik szobában lévő asus o play- hálózaton keresztül látná e a winyót, vagy ez nem lehetséges? Előre is köszi a választ. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11191) erdoke válasza Gabe123 (#11190) üzenetére


erdoke
titán

Bár nekem nem pontosan ugyanez a lejátszóm van, hanem a beépített merevlemezes előd, a Live Hub, de minden további nélkül kezeli a külső keretbe szerelt vinyókat, és ha be van kapcsolva a hálózati megosztás és médiaszerver funkció, akkor PC-k és hálózati lejátszók is látják a rákötött merevlemezeket.

A legjobb aláírás a héten

(#11192) Imdre válasza Mezga Aladár (#11189) üzenetére


Imdre
aktív tag

Még nincs, de szerintem a héten lesz. Max a jövő hét...

(#11193) Gabe123 válasza erdoke (#11191) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Értem.Köszönöm szépen. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#11194) larryking


larryking
senior tag

Üdvözletem!
Kis segítség kellene, adott egy popcorn a200, és egy netgear ready nas duo, ha smbn keresztül játszok le bd25-öt megakad határozott időközönként, ha nfs-re állitom, látja az a200 a mappákat de ha bele akarok lépni lefagy. Engem leginkább az akadozás idegesít. Lecseréltem a kábeleket, a routert, de továbbra is akad. Lehet volt már róla szó, nem olvastam végig a topicot, mert hosszú lenne ez most. Ötlet valakinek?

"We'll meet you where the lights are...."

(#11195) Imdre válasza larryking (#11194) üzenetére


Imdre
aktív tag

Szia!
Nem írtad, hogy nfs-nél próbáltad-e mindkét lehetőséget (UDP, TCP)? Bár lefagynia nem kellene attól függetlenül sem. NAS-nál kapcsold ki a Jumbo Frame-t, a popi hálózati beállításainál tedd 10/100-ra a sebességet. Általában az NFS TCP a nyerő, de próbáld ki a másikat is.
Mennie kell a BD50-nek is lazán.

(#11196) larryking válasza Imdre (#11195) üzenetére


larryking
senior tag

Próbáltam mindent, egyedül a jumbo file nem volt kikapcsolva. Kezdek csalódni a popcornban, nem tom mi van.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11197) Imdre válasza larryking (#11196) üzenetére


Imdre
aktív tag

Akkor nincs több ötletem. Szerintem hálózati a probléma. Itt többünknél is megy gond nélkül a bd50 is, a 25 meg tuti.
Próbáld meg a hazai fórumot is, vagy a hivatalos fóumon van még wiki a beállításokra.

(#11198) larryking válasza Imdre (#11197) üzenetére


larryking
senior tag

Az adott film, tron legaci bd25 3d iso, akad továbbra is, kikapcsoltam a jumbot, beállítottam mindent amit javasoltál. A hálózat kis átalakításon eset át, cat 5e kábelek, gigabites router 1043nd, de akad. Most egy mkv megy, ami úgy tűnik nem akad. Nem tudom mi van.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11199) Mezga Aladár válasza larryking (#11198) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs a közbepampogásért, én megpróbálnám hogy, minden végpontot lehúznék a csatlakozó készülékről, csak a popi, nas, router hagynám csatlakoztatva. Hátha valamelyik egyéb készülék kavar be.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11200) tarkatehen válasza Mezga Aladár (#11199) üzenetére


tarkatehen
tag

Jah, ez lehetséges, hogy fut valami amiről nem is tud és az fogja a hálózatot.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.