Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) dh66e válasza Siffredi (#12797) üzenetére


dh66e
veterán

Megértelek,ott csúnyán becsapták(hitegették) a usereket a dts downmix-szel és sok minden mással is-közben csak simán arra voltak kíváncsiak hogy az új szériákba milyen ficsőröket tegyenek bele gen 1.Az mkv fájlokhoz gyenge a HW-e ezért azt nem is tudták megoldani.
A gen 2 lejátszónál is eljátszották ugyanezt(tömörírített fejléces mkv lejátszásánál gyári sw-vel simán lefagyott a készülék) ,de ott legalább a HW elég erős volt hogy ügyes kezűek elkezdjék okosítani.

(#12802) kirkri válasza godeny (#12799) üzenetére


kirkri
addikt

[link]

Javaslom, hogy ne a gulyasa által belinkelt helyről vedd, mert az Kínából jönne, ami ilyen lejátszónál szinte biztos, hogy megakad a vámon. Amit én linkeltem az Romániából jön és EU-n belül nincs se vám, se Áfa.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12803) #75912448 válasza Siffredi (#12797) üzenetére


#75912448
törölt tag

DTS lekeverést tudtommal minden ma kapható lejátszó tudja. Nekem mindkét említett típus volt, s mindkettőt maximálisan merem ajánlani MKV lejátszásra.

(#12804) gulyasa válasza kirkri (#12802) üzenetére


gulyasa
őstag

Elnéztem, bocs.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12805) kirkri válasza gulyasa (#12804) üzenetére


kirkri
addikt

Semmi gond, csak gondoltam felhívom a fórumtárs figyelmét, hogy van jobb lehetőség is. Első körben én is a W2comp-ot nézegettem, aztán rátaláltam a román srácra az eBay-en.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12806) Siffredi válasza dh66e (#12801) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, a Live verzióról már én is sok jót hallottam/hallok. Sok magas bitrátás video fájlt lejátszik, amikkel több más player nem boldogul. Emiatt jött szóba a gen3-as verziója, csak a rossz tapasztalatok miatt nehezen tudnám rávenni magam a megvásárlására.

(#12807) Siffredi válasza #75912448 (#12803) üzenetére


Siffredi
senior tag

Mivel árban ugyanott van mindkét készülék, más érv kellene, hogy elhatározzam magam valamelyik mellett. A külső ebben az esetben nem igazán számít, mint ahogy az optikai csatlakozás megléte/hiánya sem.

Támogatás szempontjából melyik készülék van jobb helyzetben?

(#12808) daniel2121 válasza Ed Parker (#12783) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ennyire vágod a svédet?

(#12809) Ed Parker válasza daniel2121 (#12808) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Boldogulok :)
Hasonló az angolhoz

(#12810) #75912448 válasza Siffredi (#12807) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem mindkettőnek a jobbak közé tartozik a támogatása. Annyiban nehéz helyzetben vagy, hogy a Dune 101-et a közeljövőben váltja a 201, úgy vélem a Ryan is hamarosan megjelenhet a piacon egy 1186-os Realtek chippel szerelt lejátszóval. Ráadásul ha bevállalsz külföldi rendelést, akkor nagyjából 20k-ból kijönne egy Egreat R6s típus az említett új chippel.

[ Szerkesztve ]

(#12811) Zoty4 válasza kirkri (#12805) üzenetére


Zoty4
őstag

román srác is onnan rendeli szerintem csak rárakja a hasznát

(#12812) kirkri válasza Zoty4 (#12811) üzenetére


kirkri
addikt

Lövésem nincs honnan szerzi be, én azt mondtam, hogy nekem mint végfelhasználónak jobban megéri tőle venni, mint direkt Kínából.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12813) hunaqua válasza Zoty4 (#12811) üzenetére


hunaqua
addikt

Írsz az Egreat-nak,hogy szertnél venni 10 db-ot, akkor fognak adni.(Nagyon jó áron).Mindegyik szeretné,ha lenne sok országban képviselet.Ezekben a media lejátszókban már nagyon sok jó Kínai márka van. Egy dologban jobb nekünk talán most az Egreat,hogy fejlesztik a románok (sokat vesznek,azért jó ott az ár).

......de ha mondjuk a Kaiboer-t,vagy az Eaget-et,vagy a Dat@age márkákat,egy Magyar team "felkarolná",és írna olyan custom szoftokat mint a románok az Egreat-ra,akkor itt az lenne a sláger.Nem jobb ezeknél az Egreat semmivel sem,de jó a szoft .

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12814) kirkri válasza kirkri (#12812) üzenetére


kirkri
addikt

Közben utánanéztem és igaza van hunaqua fórumtársnak, a szomszédban rárepültek erre az Egreat márkára (is), mert úgy tűnik, hogy hivatalos disztribútorai a márkának. [link]

Kár, hogy nálunk nincs ez a kínai lejátszó üzlet jobban felkarolva.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12815) Siffredi válasza #75912448 (#12810) üzenetére


Siffredi
senior tag

Megnéztem az R6S-t, nagyon jó paraméterei vannak a hardvernek, igaz, tesztet nem nagyon találtam róla. Ár/érték arányban viszont messze a legjobb, amit eddig találtam.

A külföldi rendelés nem gond, szoktam rendelni ebay-ről. Le is csekkoltam, Kínából lejönne 21e Ft alatt, míg Romániából több mint 36e Ft lenne. [link]

Lehet rápróbálok a kínai rendelésre, megkérem az eladót, hogy írjon rá kisebb értéket, illetve adjon neki "ajándék" megnevezést, hátha kikerüli a vámot. Annyi pénzért szerintem nagyon jó vétel lenne (ha a vám rámegy, még akkor is).

Szerk.: köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#12816) #75912448 válasza Siffredi (#12815) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nincs mit, egyébként én is egy hasonló beszerzésén ügyködöm.

(#12817) kezdő


kezdő
senior tag

Na ma végre megérkezett az egreat R6S Pro lejátszóm!

Eddig nagyon cool! Hihetetlen, hogy mennyi mindent tud ennyi pénzért. :)

18.600 Ft-ból jött ki, mindenestül a linkdelight-tól. (a vámon simán átjött)

(#12818) hunaqua válasza Siffredi (#12815) üzenetére


hunaqua
addikt

Linkdelight.com

R6S 75 USD
R6S PRO 85 USD

Postával.

kezdő
Tedd rá a custom szoftot

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12819) Siffredi válasza kezdő (#12817) üzenetére


Siffredi
senior tag

Az ebay-en a felhasználó neve ugyanaz, mint amit írtál, szóval egy és ugyanaz cégről beszélünk (Kínában). :)

Jó hír, hogy nem kellett vámot fizetned. Egyébként mennyi volt a postaköltség?

Mivel tud többet a Wifi-n kívük a Pro változat, mint a sima? Hiszen a simát is tudod hálózatba kötni kábel segítségével... Vagy csak annyi a különbség, hogy a Pro vezetéknélküli hálózati kapcsolatot kínál?

Szerk.: hunaqua megelőzött :) Köszi a tippet, szerintem megrendelem onnan, csak nem tudom, melyik legyen, a sima, vagy a pro változat?

[ Szerkesztve ]

(#12820) kezdő válasza Siffredi (#12819) üzenetére


kezdő
senior tag

Nekem kellett a wifi, 3 szobával odébb van a router, 10 dollárt pedig megért a kényelem. :)

A szállítás 13 dollár volt, regisztrált csomagként.
Érdemes közvetlen a linkdelight.com oldalról rendelni, mert ott olcsóbb mint az ebay-ről + kapsz egy 2 dollár értékű kupont a regisztrációért amit azonnal beleszámíttathatsz a lejátszó árába. Kis pénz is pénz. :)

A custom fw mivel tud többet, van benne magyar nyelv? (Családi lejátszó, előny a magyar nyelv)

(#12821) Siffredi válasza kezdő (#12820) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, abban az esetben simán megéri, 10 dollárért nem tudnál venni egy USB-s Wifi sticket sem. A jövőre gondolva lehet inkább én is pro verziót veszek...

Köszi a tippet a regisztrációra és a kuponra vonatkozóan. Még szép, hogy kihasználja az ember a lehetőséget... :)

(#12822) sapex


sapex
tag

Sziasztok.
Tudna Valaki segíteni abban hogy van egy DUNE 301W típusú lejátszóm és szeretnék bele HDD venni, csak nem tudom támogatja e a SATAII-t.
Konkrétan erről a HDD-röl lenne szó: Western Digital Scorpio Blue 750GB, 2,5", SATAII, 8MB, WD7500BPVT

(#12823) Siffredi válasza kezdő (#12820) üzenetére


Siffredi
senior tag

Megrendeltem a Pro verziót, a kuponnal, szállítással együtt 83 dollár volt, 20250 Ft Paypal-lal fizetve.

Neked mennyi idő alatt jött meg?

(#12824) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Sziasztok!

Meglepő módon, médialejátszó után érdeklődök: szeretném, ahogy Siffredi is jelezte, hogy "ne kelljen azzal foglalkoznom, melyik mkv fájlt játssza le, és melyiket nem." Ugyanígy a felirat kezelés is fontos számomra. Wi-Fi kapcsolat mindenképpen kell hogy legyen rajta. Full HD tartalmakat néznék rajta TV-n és 3D tartalmakat pedig projektoron. A projektor össze tudja fűzni az SBS filmeket is, nem kell, hogy a lejátszó ezt tudja, akár elég az 1.3 HDMI is neki (Acer H5360BD). Ár: legolcsóbb, számlára kell vennem.

Lehetőleg tudjak bele tenni winchestert is, NE usb-n keresztül kelljen rákötnöm még azt is.

[ Szerkesztve ]

(#12825) BBéci válasza liquidmoon (#12824) üzenetére


BBéci
titán

Azért egyszer kipróbálhatnád a valódi 3D-t, utána rá sem néznél az SBS-re.
Amibe merevlemezt lehet tenni, az nem lesz olcsó. Ha pár oldalt visszaolvasol, talász választ a kérdésedre, rengeteg típust ajánlgattak a fiúk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12826) kezdő válasza Siffredi (#12823) üzenetére


kezdő
senior tag

2012.07.02 15:38 Leadtam a rendelést.

2012.07.09 11:36 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.07.11 16:47 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.07.15 23:56 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.07.16 00:00 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.07.16 10:36 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

2012.07.17 9:00 Csöngetett a postás a csomaggal.

(#12827) kmarci25 válasza kezdő (#12826) üzenetére


kmarci25
veterán

Basszus! Nekem 10. óta célországba küldve a státusz és azóta semmi változás... Lehet megakadt a vámon? :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12828) Siffredi válasza kezdő (#12826) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszi!

Kaptam már meg gyorsabban is csomagot, szintén Kínából, de a két hét pont az előrejelzett időintervallumban van. Annyit megér a várakozás a mérsékelt árért cserébe.

Majd írd meg a tapasztalataidat, szivesen hallanék a lejátszóról, mielőtt kézhez kapom.

Egyébként ránéztem a custom fw-re (youtube videón), első ránézésre van benne pár jóság (weboldalakon nézhető online videók, online tv adások, stb., és ezek között vannak magyar vonatkozásúak is). Kíváncsi lennék, magyar nyelvű menü található-e benne?

Egyébként innen le lehet tölteni: [link] Csak ki kell választani a megfelelő típust, az oldal tetején pedig leírják a frissítés menetét is.

(#12829) kezdő válasza Siffredi (#12828) üzenetére


kezdő
senior tag

Igen, nekem is jött már meg sima levélként csomag gyorsabban....
Viszont, ha megnézed nem is a posta a lassú, nekik volt egy hét mire feladták a csomagot....

Mindjárt felteszem a custom fw-t és meglátjuk van-e magyar nyelv. :)

Amúgy ez a "hivatalos" oldala a buherált fw-nek, itt van belőle frissebb változat az általad linkeltnél:
http://www.mediafire.com/r6s

(#12830) Siffredi válasza kezdő (#12829) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, a posta valóban gyors volt, remélem ezúttal hamarabb feladják. :)

Az fw-re pedig kíváncsi leszek. Mindenesetre addig letöltöm és elrakom magamnak az általad linkelt fájlt...

(#12831) gulyasa válasza Siffredi (#12819) üzenetére


gulyasa
őstag

A Pro még annyiban különbözik a sima R6S-től, hogy az eSata csatlakozó helyett egy SATA host van a WiFi antenna felőli oldalán.

Szerk.: Az eSata helyén van egy második USB2.0.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12832) Patice válasza sapex (#12822) üzenetére


Patice
Topikgazda

Konkrétan nekem is ilyen vinyó ketyeg a Dune 301-esemben. :D

Támogatja a SATAII-őt, teljesen jó lesz bele. Csendes, halk, alig érzed, hogy megy (alig rázkódik).

Nyugodtan veheted. Az USB3-as kapcsolaton keresztül a sebesség is meglesz.

Én egy kis részt formáztam a lejátszónak, mint rendszer-partíció Ext2-re, a többit meg NTFS-re, hogy bármely gép lássa USB-re kötve a lejátszót. USB-re kötve úgy működik, mint egy külső házas vinyó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12833) Imdre


Imdre
aktív tag

Kijött az új firm az A-300-hoz is...ahogy nézem jelentős hibajavítási listával :)
Lehet tesztelni

[ Szerkesztve ]

(#12834) vlevi


vlevi
nagyúr

Vajon az Egreat R200S és R300 között mi a különbség?
Nézegetem jó ideje a http://www.w2comp.com -on, de nem látom. Mindkettő 1186 chipes, belső vinyó belefér, bittorrent, wifi, 2 antenna, USB3, satöbbi ... A csatlakozókban sem látok 40-50 dollárnyi eltérést.

(#12835) hunaqua válasza vlevi (#12834) üzenetére


hunaqua
addikt

....és az r160s is majdnem ua.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12836) Ed Parker válasza Imdre (#12833) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:C
kössz az infot

(#12837) kezdő válasza Siffredi (#12830) üzenetére


kezdő
senior tag

R6S Pro tapasztalatok:

Custom fw: rengetek a román tartalom. Magyar nyelv alapvetően van, de az extra programok román nyelvű tartalommal bírnak.
Magyar tartalom: 2 db online film stream. Néhány film meglepően jó minőségben van fent, de akad bőven mozis hangú pixelhalmaz is. Ezen kívül kb. 7db magyar ingyenesen elérhető csatorna alacsony minőségben. (M1, M2, Duna)

Ezen kívül kipróbáltam a torrentet és a DLNA funkciót is, mindkettő hiba nélkül futott.

Még csak az ismerkedés elején tartunk, hátra van még egy vincseszter beszerzése, hogy ki tudjam úgy igazából használni.

Eddig nagyon tetszik, ennyi pénzért nekem bestbuy. 1-2 helyen gondolkodik 3-5 másodpercet, de ez legyen a legnagyobb baj vele. :)

(#12838) Ed Parker válasza Imdre (#12833) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Eddig úgy néz ki azt a bd-n hangsáv váltás hibát javították,viszont a kicsomagolás opció ebből miért tünt el???
Az a210-ben határozottan emlékszem hogy benne volt.

(#12839) vlevi válasza hunaqua (#12835) üzenetére


vlevi
nagyúr

És tényleg. :F

(#12840) Imdre válasza Ed Parker (#12838) üzenetére


Imdre
aktív tag

Milyen kicsomagolási opcióra gondolsz?

(#12841) gulyasa válasza Siffredi (#12828) üzenetére


gulyasa
őstag

Úgy látom, ez nem egy hivatalos oldal, hanem csak egy fájlmegosztó.
Létezik valódi oldal az R6S-ről? Mondjuk emberi nyelven (pl. angol)?

Hozzátenném, rákerestem az Egreat hivatalos oldalára is, de azt a gugli és a Firefox is kártékony oldalnak minősítette, kivéve az IE... (no comment)
Na mindegy, ettől függetlenül meg lehet nézni az oldalt, de az R6S-ről még semmi sincs ott.

A lényeg, hogy nekem is kb. 2 hete érkezik Kínából (link-delight) az R6S és addig jó lenne még több infót szerezni róla.
Pl. hogy miben más, miben tud többet a custom fw a hivataloshoz képest. (Nem a román, magyar tartalmakra vagyok kíváncsi, hanem a funkciókra)

Ezen kívül jó volna egy kompatibilitási lista - ha egyáltalán létezik már olyan - a kütyühöz használható külső eszközökről.
(A régi WD Live-om kapcsán kérdezem ezt, ott elérhető volt egy többé-kevésbé rendszeresen frissülő lista a kompatibilis WiFi stick-ekről, külső meghajtókról, HDD-kről, stb.)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12842) Ed Parker válasza Imdre (#12840) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hát a zip vagy rar,nem tudom melyik van a 210-ben?

(#12843) Imdre válasza Ed Parker (#12842) üzenetére


Imdre
aktív tag

Arra gondolsz, hogy amikor letöltöd, akkor kicsomagolja? Vagy arra, hogy megnézheted kicsomagolás nélkül? Előbbit az újabb transmission verziók nem tudják, utóbbi kiváltható az llink nevű csi-ből telepíthető progival. A gyári nagyon gyengén csomagol ki...

[ Szerkesztve ]

(#12844) Ed Parker válasza Imdre (#12843) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

azaz,megjelenik egy menü,extract?
oszt már csomagol is.
ez nem a popi szoftvere?

(#12845) Imdre válasza Ed Parker (#12844) üzenetére


Imdre
aktív tag

:N
A popi alapból annyit tud, hogy ráindíthatsz tömörített állományra, amit jó eséllyel nem tud lejátszani :) Mivel én csak megnézem a filmeket, ha belebotlok tömörített állományba, akkor azt CSI-n nézem.
De várjál! Megnézem valamikor a transmission config fájlt, mintha benne lenne a parancssor, csak inaktív a bejegyzés. Bár lehet, attól még nem fog működni...

(#12846) Ed Parker válasza Imdre (#12845) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a baj az hogy olyankor nem is látszik semmi a mappákban.
üres az egész könyvtár,aztán géppel rámegyek és látom hogy mi a helyzet.

(#12847) gulyasa válasza kezdő (#12826) üzenetére


gulyasa
őstag

kezdő: Ezt a "küldemény követést" te hol és hogyan tudtad így megtekinteni?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12848) Imdre válasza Ed Parker (#12846) üzenetére


Imdre
aktív tag

Értem...
Akkor próbáld meg felrakni az llink-et. Az nem csomagolja ki csak a megnézéshez. Szerintem kompatibilis a 300-al.

[ Szerkesztve ]

(#12849) Ed Parker válasza Imdre (#12848) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és ha a 2.13-as transmissiont raknám vissza?
mert azt használtam azelött a 210-en

(#12850) hunaqua válasza gulyasa (#12847) üzenetére


hunaqua
addikt

http://posta.hu/tracking#result

Írd be alulra azt a nyomonkövetési számot amit kaptál.

vlevi
Gyakorlatilag ua.-t tudja az R160S mint az R200S vagy az R300 (a szoft is ua.)
Annyi a különbség,hogy 1 antenna van nem kettő,és egy kicsit kisebb a kijelző.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.