Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Alex91 válasza fugu (#12598) üzenetére


Alex91
félisten

Ez mar egy eleg regi tipus...

Ha 1080p-t szeretnel lejatszani, akkor wifi-t felejtsd el! Ugyis kabelen kotod. Amugy amiket ide leirtal az osszes halozatos lejatszo alapban tudja. De valamiben mindegyik xar, tehat tuti jo nincs :DD ! Amit itt dicserni szoktak, az a Dune, most mennek az egreat is es az A.C. Ryan lejatszok is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12602) #03969024 válasza fugu (#12596) üzenetére


#03969024
törölt tag

A routerre kötött HDD iszonyat lassú, kár próbálkozni vele!

(#12603) -=Ghost=- válasza Alex91 (#12601) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#12604) fugu válasza gbors (#12600) üzenetére


fugu
tag

Nem erőltetném én a wifi-t, de a HDP-R3 ph tesztjében olvastam, hogy a wifi nélküli verziónak több baja is van pl feliratkezelés, ő, ű betű.

tudom ajánlani a realtek 1185-ös chipjével szerelt játékosokat,
Tudsz esetleg 1-2 példát is? Az ár nem annyira kritikus, de nem adnék ki 80-90k-t egy lejátszóért hogy a funkcióinak 90%-át ki sem használjam.

#12602: Írni tudok rá 10-15 mb/s-el olvasni inkább 15 körül. Szerinted kevés?

(#12605) kisgyerek85 válasza fugu (#12604) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

ő, ű betű.

Ez a probléma már réges rég megoldódott. Viszont ami miatt nem nem szoktam ajánlani az R1-et (nekem volt ilyen), hogy magas bitrátás tartalomnál (kb 35Mbit fölött) hálózaton keresztül (ethernet) akadozva játssza le azt a jelenetet.

(#12606) gbors válasza fugu (#12604) üzenetére


gbors
nagyúr

ac ryan HD2 mini, asus oplay mini plus, xtreamer sidewinder 2, stb. ezek 30-35e FT magasságában vannak. a sw2-t sokan szidják, ill. megszűnt hozzá a firmware támogatás, viszont nekem filmlejátszóként teljesen jól működik. zenelejátszóként kevésbé.

a routerre kötött hdd tényleg határeset, de azt írtad, hogy openwrt-s a router, és gondolom ext3-as a hdd, úgyhogy az akár lehet is jó.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12607) fugu válasza gbors (#12606) üzenetére


fugu
tag

Reméljük beválik a routeres megoldás, szerintem bepróbálok egy mini2-t.
Köszi mindenkinek a segítséget.

(#12608) #03969024 válasza fugu (#12607) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha elolvasod a (#12605) kisgyerek85 hsz.-t, láthatod, hogy nem elég a 15 Mbit/s. SD-hez még elmegy, de mondjuk BD50-hez már mindenképp a lejátszóra kell kötnöd a HDD-t. Nem vitatkozni akarok, csupán megkímélnélek a csalódástól...

(#12609) kisgyerek85 válasza #03969024 (#12608) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Kérdés, hogy nála a kis mb mit jelent.. ugye sokan rosszul használják.

(#12610) gbors válasza kisgyerek85 (#12609) üzenetére


gbors
nagyúr

biztos, hogy MByte-ra gondolt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12611) TCr válasza sting2 (#12599) üzenetére


TCr
veterán

Persze, jelenleg is úgy van, alig észrevehetően, de szebb így a kép.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12612) #03969024 válasza gbors (#12610) üzenetére


#03969024
törölt tag

[ITT] egy leírás, ami az én tapasztalataim szerint is korrekt. A 15 MByte kissé túlzás, persze nem írta a routere típusát... De legyen szerencséje...!

(#12613) fugu válasza #03969024 (#12612) üzenetére


fugu
tag

D-Link DIR-825
[Ezt] aránylag stabilan tudja. Néha lemegy 15,1-2-re néha fel 16,7-8ig.
Ez éppen routerről másolás asztali gépre. Fordítva annyira nem vidám a helyzet, úgy csak 9-11 MB/s-et tud.

(#12614) klrt


klrt
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni NAS vásárláshoz! Tudom, hogy ez nem az a fórum, de mivel csak filmek tárolására és megosztására lenne használva, gondoltam itt már vannak tapasztalatok.
A fórumot olvasgatva vettem meg a számomra (szerintem)megfelelő média lejátszót egy Himedia HD-900B formájában. Egyetlen dolog ami nem tetszik benne, hogy alul és felül marad fekete csík a tv-n.
1080p-as és 3D-s filmeket nézek, iso és mkv kiterjesztéssel.
Eddig a pc-ről osztottam meg a filmeket.

Amire gondoltam, hogy tudja a NAS:
valószínűleg csak a PC és a médialejátszó lenne rajta.
Gigabites LAN
2db belső HDD ha lehet sata3-as (3TB)
külső USB 3.0
estleg tudjon torrentezni
csendes, megbízható, egyszerűen kezelhető
Mivel nem értek hozzá ezért nem nézegettem a kínálatot, de egy hírlevélben olvastam a Zyxel NSA325-ről (kb.:45000Ft) ami szerintem jó lenne,de nem lenne baj, ha olcsóbb lenne.

köszi!

(#12615) Alex91 válasza klrt (#12614) üzenetére


Alex91
félisten

WD My Book Live...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12616) erdoke válasza Alex91 (#12615) üzenetére


erdoke
titán

Abból itthon nem nagyon kapni a két HDD-st, nameg se USB 3.0 nincs rajta, se torrentezni nem tud szvsz.

A legjobb aláírás a héten

(#12617) Alex91 válasza erdoke (#12616) üzenetére


Alex91
félisten

Neked is ez van, nem? Arra pont jo amire akarja. Ket hdd folosleges, de van olyan is, bar imho az nem olyan jo ar/ertek aranyban, de van rajta usb, ha nem is 3.0-as.

Torrentre meg kivalo, mert nekem World-om van itthon, es en is pont ilyenre hasznalom alapvetoen. Az igaz, hogy hack-kel ra, de 10 perc alatt kvazi a "hulye" is megcsinalja...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12618) klrt válasza Alex91 (#12617) üzenetére


klrt
tag

Kösz a gyors választ!
Nem biztos , hogy felesleges a 2 hdd, már így is lassan megtelik a 3 TB-os.
Az angoltudásom elég gyenge konkrétan melyik tipús?

(#12619) Alex91 válasza klrt (#12618) üzenetére


Alex91
félisten

Ha hosszu tavra tervezel, akkor meg 4 lemezes, vagy epitesz egy NAS-t HP Microserverbol...

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12620) klrt válasza Alex91 (#12619) üzenetére


klrt
tag

Ez a HP-is jónak tűnik. Hirtelen nem találok részletes leírást, milyen szoftver van ezen?

(#12621) Alex91 válasza klrt (#12620) üzenetére


Alex91
félisten

Semmilyen :). Azt teszel ra amit akarsz (bizonyos keretek kozott). Win, linux vagy valami nas-os celszoftver. Van itt kulon forum a cuccrol, ott jobban tudnak segiteni, es nem offoljuk szet itt a topicot...)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12622) klrt válasza Alex91 (#12621) üzenetére


klrt
tag

ok. köszi!

(#12623) larryking válasza klrt (#12622) üzenetére


larryking
senior tag

Csak egy pendrive a hp-ba és openmedia vaultal szárnyal mint nas.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12624) Champipi válasza klrt (#12614) üzenetére


Champipi
senior tag

Ha NAS-t szeretnél, akkor kettő választásod van: Qnap, vagy Synology. Minden más egy kupac barna, bűzlő anyag, melyet a tehenek popójából szoktak földekre elhelyezni, és növeli a talaj tápértékét. De NAS-nak nem jók.

Komolyan! Tavaly jártam körbe, és csak ez a kettő az ami kiemelkedik a a mocsárból, és ezt legfőképp a sebességre értem, ugyanis ez a kettő tud kiadni magából 80 MB/s sebességet. Az összes többi amikor néztem 10-40 MB/s-okat tudott. Kivéve a WD Mybook Live-ot, ami viszont szolgáltatásokban gyengébb.

A Qnap meg a Synology majdnem ugyanaz, de Qnap kicsit olcsóbb, de Synology importőre stabilabbnak tűnik.

Szóval ha nagyon-nagyon kell a pénz, akkor WD MyBook Live, ha jót akarsz akkor Qnap és Synology.

Nekem Synology DS 111 van, egy 2 TB-os Hitachi-val. Korábban írtam róla véleményt, ahol elég kritikus voltam, de abból ne azt olvasd ki, hogy ez szar, mert az ennél olcsóbbak még szarabbak! :)

(#12625) hunaqua


hunaqua
addikt

.....hát volt egy kis időm,és nyomkodtam az Egreat r160s-t.Felment a custom soft,és az a román csóka nagyon összerakta.Magyar menü van,és regeteg online "szolgáltatás".A transmissiont próbálgatom még,de tudja a Sigma procis lejátszók paramétereit.

...egyenlőre ennyi.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12626) kmarci25 válasza hunaqua (#12625) üzenetére


kmarci25
veterán

Azokról az online szolgáltatásokról írnál egy kicsit bővebben?
Már majd megesz a fene, hogy én is kipróbáljam... :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12627) gulyasa válasza kmarci25 (#12626) üzenetére


gulyasa
őstag

Rengeteg videomegosztó oldal (pl. YouTube), online tévéadások, netrádiók, időjárás, stb., semmi különös.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12628) larryking válasza Champipi (#12624) üzenetére


larryking
senior tag

Azért nekemn a tranquil bbs2 is hozza a 80-at gigabiten openmediavaultal.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12629) kmarci25 válasza gulyasa (#12627) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, engem pont az online tévé érdekelne! :D Mely adók, milyen nyelven, on demand, vagy nem, ilyesmi... :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12630) hunaqua válasza kmarci25 (#12629) üzenetére


hunaqua
addikt

Erősen Warez :D ! Egy nagy baj van vele,hogy román felirattal. + 1 vödör xxx video.(de ezt már ne tárgyaljuk). Elég érthető így is :D ! Amennyire tud egy ilyen gép NAS-ként működni,azt tudja.Szerintem most ezek az Egreat 1186-os gépek főleg az áruk miatt is erősen ajánlott. :K

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12631) kmarci25 válasza hunaqua (#12630) üzenetére


kmarci25
veterán

Uhh, tényleg warez, elnézést. Az xxx nem érdekel, nézni tized annyira sem jó... :DDD Román felirat? Pfff... Azzal sokra nem megyek. Mindenesetre köszönöm a választ, várom a saját kütyüm.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12632) Champipi válasza larryking (#12628) üzenetére


Champipi
senior tag

A Tranquil nem NAS-t gyárt, hanem PC-t. És igen, egy PC-vel el lehet érni 80 MB/s-ot.

De ide most NAS kell a páciensnek, erre Qnap és Synology a legjobb.

A Qnap és Synology tudnak 80 MB/s olvasást, tudnak Torrentet letölteni minimális fogyasztással, tudnak RAR és ZIP fájlokat kicsomagolni.

A kicsomagolás amúgy elég fontos, mert nekem mai napig rengeteg film betömörítve jön le. Ilyenkor a 18 W-ot evő NAS kitömöríti nekem és nem kell ehhez külön PC.

Aztán a Qnap és a Synology nemsokára ki fog jönni okostelefonra Torrent letöltés menedzselő progivel. Megyek az utcán és ránézek, hogy állnak a letöltéseim.

Tehát minden szempontot figyelembe véve továbbre is fenntartom, hogy nem ér másik NAS a Qnap és Synology közelébe.

Azon sem kezdünk el vitatkozni, hogy a Merga/BMW/Audi uralja a prémium autó kategóriát, így azon sem vitatkozunk, hogy a Qnap és Synology uralja a prémium NAS kategóriát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12633) kmarci25 válasza Champipi (#12632) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha pc-n futtatod a utorrentet, akkor is ránézhetsz a letöltéseidre az utcán, de akár a wc-n is. :D Csak legyen nálad az okostelefon, és legyen azon is fenn a utorrent app.
Sőt indíthatsz új letöltést, megállíthatsz folyamatban lévőt, stb.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12634) larryking válasza Champipi (#12632) üzenetére


larryking
senior tag

Nem fogok vitába bocsájtkozni, de ami nekem van az egy 5 lemezes nas, ami egy atom alapú
lapból és 2 gb memóriából áll, de a szerkezet teljes szétszedése nélkűl nem lehet pl egeret rádugni csak usb-set. Nem szervernek, nem pcnek áruljak, hanem nasnak. Az egész fogyasztása nagyon baráti keretek között mozog. És jelzem még egyszer EZ EGY NAS.
Az, hogy pc-s lap van benne attól még nem pc, az általad említett két gyártó is alkalmaz ilyen alkatrészeket, és mégis rámondja, hogy nas. Nem akarok itt pálcát törni semmi felett, mert csak hozzá szóltam. De végeredményben a HP-val jár a legjobban, mert még egy pici plussz pénzel nagyon komoly médialejátszót épít belőle, és be is fejezem mielőtt bizonyos fórum látogatók bele nem szólnak, hogy párhuzamot vonok médialejátszó és médialejátszónak használt pc között.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12635) Peak válasza Champipi (#12632) üzenetére


Peak
addikt

Na ez a marketing.
x86 alapon is lehet pont ugyan ilyen paraméterekkel rendelkező NAS-t építeni, csak egy picit olcsóbban, hiszen a Synology saját platformszoftvert fejleszt, linux alapokra, szóval az egybites júzerek is tudják kezelni, ezt kell megfizetni, no meg a fasza tervezést, dizájnt, apró ötleteket.
De ez igazából egy átlagjúzert nem érint, hiszen a NAS-t el kell dugni a lakás leghangszigeteltebb pontjára és hozzá sem kell piszkálni, ahogy Larry is mondotta.

Btw nálam is van ilyen Atom alapú szerver, NAS-nak használva 4 db merevlemezzel, együtt kb. 40W-ot eszik, a NetGear RND4000 szintén 4 db HDDvel 48W-ot.
Szóval béke! :)

szerk: u.i.: a HP Proliant mikroszervere AMD platformon szuper alap egy NAS+HTPC kombónak!!!

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12636) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Megjott a HDD-m a Popi A300-amhoz... 2 problemam lenne...
Hiaba van a kis wifi stickem bedugva minden alkalommal ujra kell konfiguralnom a netet (Pl az idojaras nem toltodik le...)
A masik problemam, h nem talalom az "appstore-ban" a Transmission appor a torrentezeshez. csak vak vagyok vagy v.mit rosszul csinalok? :U

(#12637) Ed Parker válasza No.01 (#12636) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az van rajta alapból is,csak pc-s kliensről tucc felmenni rá,ha beírod a popi ip címét.
a wifi stick egy vicc,felejtsd el,gyenge szar.

(#12638) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Hasonló áron, hasonló tudással keresnék médialejátszót mint ez: Egreat EG-R6C[link]
a távirányítójával nem igazán vagyok kibékülve, illetve vki már panaszkodott rá, hogy nem nagyon akarta megkajálni a pendrive-ot, vinyót.

Vagy esetleg létezik olyan Blu-ray lejátszó, ami usb-n keresztül szinte minden formátummal megbirkózik?
Üdv, és köszönet!

(*)(*)

(#12639) Ed Parker válasza Angelotti (#12638) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vagy esetleg létezik olyan Blu-ray lejátszó, ami usb-n keresztül szinte minden formátummal megbirkózik?

van,az oppo bdp 95.

(#12640) BBéci válasza Angelotti (#12638) üzenetére


BBéci
titán

A jelenleg kapható Blu-ray-lejátszók nem fogják kielégíteni az igényeidet, nem is céljuk a tervezőknek, gyártóknak. :(

Szerintem az OPPO sem, pláne a legújabb firmware-rel, ami letiltotta a BD-ISO lejátszást.
Más nyűgjei is vannak, például a feliratkezelés terén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12641) Ed Parker válasza BBéci (#12640) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem ha ilyet akar a legjobb egy dune média player és benne egy BD drive,azzal tuti nincs kompromisszum.

ha raktáron volt még mákja lehet a bd iso-val:D

(#12642) Toobee válasza Ed Parker (#12641) üzenetére


Toobee
veterán

Csak azok nem R6C áron futnak. Úgy vettem észre, hogy az ár-igény-kapott tartalom, nem igazán fedik egymást. Olyan dolgokat keresnek itt az emberek, 10-20 ezer ft-ert, ami egyszerűen kivitelezhetelnen. Teljes értékű NAS, média lejátszó, tv tuner, kenyérpirító és konyhai robotgép...

https://barbieripnk.hu/

(#12643) Ed Parker válasza Toobee (#12642) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én az utolsó mondatra reagáltam,van e olyan bd ami visz mindent?

Igen-igen :D

Tudjon mindent,de azt 10000-ért :)

(#12644) Angelotti


Angelotti
tag

oké, köszi a válaszokat.
Rájöttem, nekem alsó kategóriás média lejátszó kell. :)
Az Egreat EG-R6C milyen hasonló modellek vannak, amire érdemes beruházni?
Üdv!

(*)(*)

(#12645) dh66e válasza Angelotti (#12638) üzenetére


dh66e
veterán

Használtan 10-15k között találsz olyan,sőt nagyobb tudású playákat mint az R6C.

(#12646) No.01 válasza Ed Parker (#12637) üzenetére


No.01
őstag

remeltem, h a stick eleg lesy youtubos videokhoz meg torrenthez. Sajna kabellel eselyem sincs osszekotni reven a router a lepcsofeljaroban van a falba epitve...

Nincs olyan megoldas, h magatol kapcsolodjon es ne kellejen minden inditasnal a halozatot beallitanom? Baromira idegesito igy a dolog :((

(#12647) Angelotti válasza dh66e (#12645) üzenetére


Angelotti
tag

és melyik márka/tipus ami, "minőségibb", normális táv van hozzá, ilyesmi.

(*)(*)

(#12648) Ed Parker válasza No.01 (#12646) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az a baj vele,hogy baromira gyenge a vételi erőssége és ez marhára befolyásolja az átviteli sebességet.

De próbáld ki,hátha nálad vékonyak a falak és jobb lesz.
Már mit kell beállítanod?

Toobee: :C :C

[ Szerkesztve ]

(#12649) Toobee válasza Angelotti (#12647) üzenetére


Toobee
veterán

Amelyikhez veszel egy Logitech Harmony-t. Egy kaptafára készülnek.

https://barbieripnk.hu/

(#12650) #75912448 válasza Angelotti (#12647) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha egyébként jó a lejátszó, akkor vegyél egy 2k-s tanítható távirányítót :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.