Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Patice válasza sheep (#12100) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ajánlatom. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12102) sheep válasza Patice (#12101) üzenetére


sheep
addikt

hmm nem hangzik rosszul..asszem meg is rendelem
Köszi!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#12103) TCr válasza mandju (#12069) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

A felirat file neve meg kell egyezzen a film file nevével.
A subtitle gombbal (távos alján) tudod (többek között) átállítani (is).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12104) fireman válasza fireman (#12071) üzenetére


fireman
tag

Sziasztok!

Egy másik fórumon írták, hogy a Dunehd.hu oldal "terméktámogatás" részéről le lehet tölteni egy "patch"-et, ami állítólag megoldja ezt a problémát....csak az a bibi, hogy ezt csak egy a vásárláskor kapott regisztrációs kártya aktíválása után lehet megtenni....és ilyen reg. kártya sajnos nincs nekem, így nem tudom letölteni, kipróbálni, hogy javítja-e a a DUNE 101 kütyüt, az 1920x1080 50p-s .m2ts fájlok lejátszása esetén.

Nincs meg valakinek esetleg ez a "patch", vagy esetleg egy link egy másik letöltési lehetőségről.....

[ Szerkesztve ]

(#12105) Gombinyó válasza fireman (#12104) üzenetére


Gombinyó
őstag

Direkt link a fájlhoz. Ha nem menne akkor feltöltöm neked valahová.

(#12106) fireman válasza Gombinyó (#12105) üzenetére


fireman
tag

Sajnos nem nyílik meg a linkre kattintva az oldal..."nincs jogosultságod a fájl letöltéséhez" üzenet fogad. :F
Megköszönném ha fel tudnád tölteni valahová. :R ....valamint ha le tudnád írni a frissítés menetét...nehogy elrontsam a lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#12107) Gombinyó válasza fireman (#12106) üzenetére


Gombinyó
őstag

[link]
Letöltöd a fájlt, rárakod pendrivera vagy hdd-re, kitallózod a dune-en és telepíted. Nagyon nem lehet elrontani. :)

(#12108) fireman válasza Gombinyó (#12107) üzenetére


fireman
tag

KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!! :R :R :R

Megoldódott a hang elcsúszás-elnémulás, rendben működik, úgy ahogy kell !!!!!

[ Szerkesztve ]

(#12109) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Popcorn A210-et lehet még valahol kapni újat? Ha nem akkor használtban mi a reális ára amiért be lehet szerezni és mit érdemes figyelni rajta?

Köszi: Jim

A játék az nem játék!

(#12110) larryking válasza Jim-X (#12109) üzenetére


larryking
senior tag

Lehet, aszem láttam valahol de nem olcsó. Én használtan vettem a 200-at és nem mondani meg.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12111) Jim-X válasza larryking (#12110) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi!

Körülnézek majd!

Még egy kérdés: Az a210-be és az a300-ba is sima 3.5, vagy 2.5-es merevlemezt lehet rakni? Nem külső meghajtót kell bele venni?

Üdv: Jim

A játék az nem játék!

(#12112) larryking válasza Jim-X (#12111) üzenetére


larryking
senior tag

Az a 210-be tuti a 3,5 és a 2,5, az a300-at nem ismerem, de szerintem abba is jó mindkettő

"We'll meet you where the lights are...."

(#12113) daniel2121 válasza Jim-X (#12109) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én 35k-ért vettem 3 hónapja, valami hasonló a reális ára. Újonnan drága ha van egyáltalán, bele lehet tenni mindkét fajta merevlemezt, ár-érték arányban a 3.5-el jobban jársz.

(#12114) Jim-X válasza daniel2121 (#12113) üzenetére


Jim-X
őstag

Az új a300 most 70k körül van, akkor a 35k szerintem jó ár egy a210-ért. Merre érdemes nézelődni?

A játék az nem játék!

(#12115) daniel2121 válasza Jim-X (#12114) üzenetére


daniel2121
senior tag

Expressz,tesz-vesz,vatera meg itt.

(#12116) BigFoote


BigFoote
csendes tag

Tudom a kérdés elég OFF, de nem találok neki jobb helyet.
Van egy Dune 101-es médialejátszóm, ami egy Synology DS212-ről sttreameli a videókat, hogy tudnám rávenni arra, hogy a film melletti feliratot is kitegye, egyszerűen a feliratokat nem látja csak a videó tartalmat. Ha USB-n keresztül próbálkozom a lejátszó visz mindent hibátlanul, de a streamelés esetén a feliratról egyelőre lemondhatok, ami nem az igazi. Lehet hogy a NAS-ben kéne valamit átkattintani, nem is a lejátszó ami rosszul van setupolva?

(#12117) Patice válasza BigFoote (#12116) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem átkódolva küldi a NAS a stream-et a lejátszónak?

A NAS-t csak hálózati könyvzárként kellene látnia sambán keresztül mondjuk.

Dune 101-es firmware mikori? Milyen számú?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12118) BigFoote válasza Patice (#12117) üzenetére


BigFoote
csendes tag

firmware: 2012-03-29
A médialejátszó UPnP-n keresztül látkja a NAS-t a Synology saját médiaserver csomagját futtatva storage oldalon. Sambás megosztást nem találtam a csomagjaim között, sajno egyelőre elég láma vagyok még a témában, a NAS 3 napja van meg a Dune mai akvizíció.

(#12119) v.attis


v.attis
őstag

Hadd kérdezzek valamit: A wd tv live streamingnek a wifije, ugye nem nagy durranás? Szinte hiába teszik rá az N típusjelzést. Most vettem N-es routert, és a laptop is N-es. Mindkettő 300Mbit-sec-es. A másolás 3 megabittel megy a lejátszóra.
És ha átállítom a routert csak N módra (a jelenlegi mixed b/g/n helyett) akkor nem is tud csatlakozni a lejátszó.

(#12120) Alex91 válasza v.attis (#12119) üzenetére


Alex91
félisten

150 mbites lehet, de ott a cpu es az usb-s hdd is lehet szuk keresztmetszet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12121) Patice válasza v.attis (#12119) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az N-es wifi még nem garancia arra, hogy gyors is lesz az adatátvitel.

Rengeteg mindentől függ, hogy milyen sebességű másolást tudsz elérni. Leggyakrabban maga a lejátszó központi (SoC) chipje a "ludas". Nincs más a lejátszóban, ami ezt a feladatot elvégezné, ezért a médialejátszásra optimalizált chipnek kell a hálózati dolgokat is intéznie, a másolást és a HDD-t vezérelnie, ami sokkal több feladat egyszerre neki, mint a médialejátszás.

Azaz lehet egy ilyen lejátszóban N-es wifi, vagy gigabites hálózati csati, a chip a szűk keresztmetszet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12122) Patice válasza BigFoote (#12118) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology honlapján találtam:

A lapfülek közt a második: "Conversion settings". Szerintem itt nézz szét, hogy mire van állítva a Synology Media Center szoftverében a stream-elés.

Gyanús nekem, hogy alap esetben arra van állítva, hogy átkódolja a filmeket, mielőtt a lejátszónak küldi. Ha lehet, akkor ezt kapcsold ki, hogy átkódolás nélkül küldjön mindent a NAS UPnP-n.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12123) TCr válasza v.attis (#12119) üzenetére


TCr
veterán

Az a 300 Mb/s jó esetben is épphogy csak 65.
De ehhez képest is baromira lassú az a 3 Mb/s másolás.
Nem 3 MB/s az?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12124) v.attis válasza TCr (#12123) üzenetére


v.attis
őstag

Basszus, dehogynem! Mindíg keverem a nagy és a kis "B" betűt, illetve nem veszem figyelembe, hogy milyen.
Mindegy, akkor is csak 24 megabit. Az még mindíg irtó lassú. Kábelen megy a közel 10 megabit, ugyanazon routeren keresztül.

Most a router a padlótól kb 20 centire van a ház sarkában az íróasztalban. Javíthat, ha magasabbra teszem?

(#12125) TCr válasza v.attis (#12124) üzenetére


TCr
veterán

Próbáld ki.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12126) Alex91 válasza v.attis (#12124) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, magasabbra kellene, legalabb az asztal tetejere...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12127) Multibit válasza Dorian (#11983) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem a "rokon" van (B1), nálam is történt már hasonló. Szerintem firmware függő a dolog, mert azóta többször frissítettem és mostanában nem tapasztatam ilyesmit. Érdekes ez a egyszerre történő írás/olvasás felvetés. Ugyanis mikor nálam jelentkezett az akadás, még nem volt rendszertárhely telepítve a B1-re.

(#12128) Multibit válasza koncsik (#12082) üzenetére


Multibit
veterán

A Pana V700 (SD90 utód) 50p-s videóit probléma nélkül játsza az öreg (chipes) Dune Smart B1 :K . Igen szomorú, hogy az új Sigmának ez gondot okoz :(((

(#12129) BBéci válasza Multibit (#12128) üzenetére


BBéci
titán

Olvass tovább és meglátod, nem a chipnek okozott gondot, a firmware nem volt tökéletes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12130) BigFoote válasza Patice (#12122) üzenetére


BigFoote
csendes tag

Nem kódolja át, ezzel nincs gond. Úgy néz ki, hogy egyszerűen az UPnP a fos, amerikaiaknak lett kitalálva, semmit sem érdemes várni tőle. :)
SMB-n keresztül meg valószínűleg azért nem látom, mert a guest-ek nincsenek engedélyezve a Synologyn. Létre fogok hozni egy Dune felhasználót és megpróbálok majd azzal bemenni a NAS-ra, ettől sokat várok. :)

Teljen már le a munkaidőm! :)

(#12131) Multibit válasza BBéci (#12129) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban. Már megint az a nyüves szoftver kavart be :)

(#12132) Erneszto


Erneszto
tag

Sziasztok!

Érdeklődtem már korábban is, hogy
Egreat EG-S900 2D+wifi [link]
Lejátszóval kapcsolatban, van valakinek tapasztalata- illetve véleménye. Hátha azóta bekapcsolódott a topic-ba valaki, akinek van, vagy volt ilyen készüléke- esetleg használt ismerőse ilyet.

(#12133) kiki22


kiki22
senior tag

nekem ugyanilyen problémám van. Egyszerűen ha nasrol indítom a filmeket és külön srt fájl van hozzájuk nem tudom a médialejátszón beállítani az srt filet. egyszerűen nem latja a lejátszó

(#12134) raylot


raylot
csendes tag

Sziasztok!

A Dune B1 tulajoktól kérdezném, hogy milyen a játékos blu-ray része? Milyen a lemezek indítási sebessége (olvastam 1 perc körüli időket is), mennyire válogatós, és úgy általában milyen, hol helyezkedik el (minőségre) a 20-30-40 ezres BD-lejátszókhoz képest?

(#12135) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok!
Remélem, hogy jó helyen teszem fel a kérdést! Szeretnék két legyet ütni egy csapásra. Most fogok előfizetni a UPC-re és szükségem lenne egy médialejátszóra is. Tehát olyan beltéri kellene ami kezeli a upc kártyát és fel is tudja venni az adásokat (a legjobb lenne, ha beépített 3.5 hdd-re, de ha nem azt is túlélem) és jól muzsikál, mint mediaplayer. Köszönöm előre is a válaszokat!
Üdv,
Wayne

(#12136) larryking válasza Wayne (#12135) üzenetére


larryking
senior tag

Upc kártyát csak upc box kezel, semmi más. Tehát marad az a szűrke vacak, ami egy f*s, de plussz pénzért hd-s boxot kapsz ami remek, de nem játszik le semmit. Vagy ha a tv-d tud lejászani mkv-t és van rajta ci slot, akkor egy ilyen ci+ kártya fogadóval jársz a legjobban. Ilyen foglalat is van az upc-nél. De upc kártya csak upc kütyüben megy.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#12137) Wayne válasza larryking (#12136) üzenetére


Wayne
aktív tag

Most beszéltem egy antenna szerelővel és ő azt mondta, hogy upc-nél kétféle műholdas kártya van az egyik valami crypto, ami megy bármilyen beltériben és a sima, ami, mint írtad csak a sajátjában! Ajánlott is egy típust ami kezeli: Amiko
[link]

(#12138) larryking válasza Wayne (#12137) üzenetére


larryking
senior tag

Az upc-s kártyák nagra 3 kódolást használnak, amit csak a saját kütyü kezel, és továbbmenve csak az amit megkapsz vele.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12139) Wayne válasza larryking (#12138) üzenetére


Wayne
aktív tag

köszi a választ! tényleg nem kötekedni akarok, de olvasom a upc-s topicot ezzel párhuzamosan és ott többen írják, hogy más boxot használnak. egy hsz.: [link] Remélem erre a nagra 3 ra nem most a napokban váltottak. :)

[ Szerkesztve ]

(#12140) larryking válasza Wayne (#12139) üzenetére


larryking
senior tag

Én kb egy évvel ezelőtt érdeklőttem itt a forumon és itt mondták a guruk, hogy emiatt a nagra kódolás miatt nem lehet. Szerintem a kollega mindigtévére gondolt, mert ha az előfizu nincs akkor adás se. Az upc sem hülye, mert a boxokért lehet pénzt kérni, a kártyát hogy számolják neki?

"We'll meet you where the lights are...."

(#12141) larryking válasza Wayne (#12139) üzenetére


larryking
senior tag

Nem találtam media box nélküli előfizut az upc-nél.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12142) Wayne válasza larryking (#12141) üzenetére


Wayne
aktív tag

Felhívtam a upc üsz-t és most mondták, hogy ha csak kártya kell akkor mint fent írtam cryptos kártyát kapok, beltérivel viszont nagrásat! ennyi! :) Most, hogy ezt tisztáztuk, továbbra is nagyon örülnék segítségnek beltéri ügyben :) ja igen! havidíj így -1000 ft csak kártyával

[ Szerkesztve ]

(#12143) gbors válasza larryking (#12141) üzenetére


gbors
nagyúr

én meg is kérdeztem tőlük a telefonos üfszolgon, nem adnak box nélkül kártyát.

#12142: nocsak... én 1-2 hónapja kérdeztem, akkor még nem volt ilyen. thanks :R

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12144) Wayne válasza gbors (#12143) üzenetére


Wayne
aktív tag

:D ez érdekes, mert nekem most mondták két perc, hogy semmi akadálya. Illetve, ha kicsit beleolvastok fent linkelt upc-s fórumban akkor láthatjátok,hogy sokaknak más beltérije van. Egyébként, amit a üsz-en mondtak teljesen egyezik amit elötte beszéltem az antennaszerelő ürgével.
#12143: késöbb láttam, hogy szerkesztetted :)

[ Szerkesztve ]

(#12145) BBéci válasza Wayne (#12144) üzenetére


BBéci
titán

Ne keverjétek a kábeles és a műholdas UPC-t! Más szabályok szerint dolgoznak.
Kábeles lehet kártyás, amit modullal a tévébe dughatsz, de ha boxos, akkor kizárólag azzal működik, amit Ők adnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12146) larryking válasza BBéci (#12145) üzenetére


larryking
senior tag

Akartam ci kártya modúlt, de azt is hozzá rendelődik a kártyához sajna.

"We'll meet you where the lights are...."

(#12147) erdoke válasza BBéci (#12145) üzenetére


erdoke
titán

Én azt hittem, mára teljesen egyértelmű, hogy a UPC Direct és a UPC itthon két teljesen külön cég, akik még utálják is egymást. Persze a kinti kapcsolatuk is elég szövevényes...

A legjobb aláírás a héten

(#12148) tarkatehen válasza BBéci (#12145) üzenetére


tarkatehen
tag

Így van. Ha Direct (műholdas) előfizetésed van, akkor csak az általuk adott beltérivel fog működni a kártya. Ha digitális kábeles előfizetésed van, akkor az SD boxot ingyen kapod, a HD-ért fizetni kell. Április közepétől van olyan lehetőség, hogy nem boxot kérsz, hanem kártyát, amihez adják a cam modult is. Azt beledugva a tv-be tudod nézni a digitális adásokat, nem kell még egy box is hozzá.

(#12149) tarkatehen válasza erdoke (#12147) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem külön cég. A UPC direct a UPC egy külön szolgáltatása. Annyi, hogy a telepítést és a hibajavítást nem a UPC csinálja, hanem különböző alvállalkozók. Ha a direct-el van baj, akkor is az alvállalkozót kell hívni az fog kimenni elhárítani, de a havidíjat a UPC -nek fizeted, a UPC fizet külön az alvállalkozónak a telepítésért, kiszállásért, stb.

(#12150) BBéci válasza tarkatehen (#12148) üzenetére


BBéci
titán

Nem egészen. Wayne is írja, hogy sokan használnak saját beszerzésű műholdas beltéri egységet. Én is ezt olvastam UPC-direct topikokban.

Hidd el, különálló cégekről van szó. Nézz utána!
A PH! egyik házigazdája UPC-s dolgozó, Ő már elég sokszor leírta ezt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.