Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) kmarci25 válasza larryking (#11650) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, értem. Köszönöm. Azért megvárom hunaqua véleményét, aztán még megrágom ezt a dolgot magamban jónéhányszor úgyis. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11652) #75912448 válasza larryking (#11650) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az egy 3 generációval ezelőtti, már alapban is gyengus chipre épült. Már a hazai piacra kerülésekor is elavult volt. Azóta érkezett a 1055, 1185 majd a 1186-os chipkészlet. A 1183 (Realtek R500) még a 1055-nél is gyengébb volt.

[ Szerkesztve ]

(#11653) larryking válasza kmarci25 (#11651) üzenetére


larryking
senior tag

Még annyi, hogy képminőség terén minden rendben volt, amíg mellé nem raktam egy xtreamer sidewindert, vagy a popcornt. Aszem a sidewinderben r1073-as soc van az egreatban 1183DD. Ha rám hallgatsz, akkor vagy újabb sigma, vagy r1185 vagy 1186 soc-os gépet veszel.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11654) larryking válasza #75912448 (#11652) üzenetére


larryking
senior tag

Ugyan azt írtam, csak később posztoltam. :R

"We'll meet you where the lights are...."

(#11655) jumanjy


jumanjy
csendes tag

Erre esetleg vélemény?

További böngészésem eredményeként kérdeznék WD TV Live SMB tulajokat, hogy tényleg kihagyták az újabb firmware-ekből a real 24p kezelését? Külföldi fórumon írták, hogy a régebbiekben külön volt beállítás a 23.976 es 24 -re, de eltűnt...

(#11656) kmarci25 válasza larryking (#11653) üzenetére


kmarci25
veterán

Amit nézek az az Egreat RS6 és annak a Pro változata és az R160S, mindkettőben RTD1186DD processzor van. Akkor ez már a jobbik változat, ugye? :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11657) larryking válasza kmarci25 (#11656) üzenetére


larryking
senior tag

Ezek már bikák, már csak a firmware minősége a lényeg. Ugye, lehet jó proci egy lejátszóban ha a soft megy egy rakás.....

"We'll meet you where the lights are...."

(#11658) hunaqua válasza kmarci25 (#11651) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem "nagyon magas" a mérce.Nincs külön NAS,tehát akként is kell működni.A most meglévő EAGET H5 az én elvárásaim szerint teljesen jól működik szerverként is.Tehát,ha nem éri el az Eaget "transmission-os" képeségét,akkor nem fog maradni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11659) tarkatehen válasza larryking (#11650) üzenetére


tarkatehen
tag

Egreatbol vannak nagyon rosszak, ez igy van. Az ujak (1186DD chip) eddig jok, legalabbis az a tapasztalatom.

(#11660) #75912448 válasza jumanjy (#11655) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ebből a kettőből biztos a Dune-t választanám. Azt hiszem 1x próbáltam real 24p-vel és mintha ez is akadozott volna, de nem is nagyon találkozom ilyen fájlal.

(#11661) jumanjy válasza #75912448 (#11660) üzenetére


jumanjy
csendes tag

Köszi! Nekem is kb 1-szer volt eddig dolgom real 24p-vel, de ha nem muszáj, akkor nem szeretném magamat megfosztani a lehetőségtől:)

Képminőség tekintetében a Realtek 1186-os játékosok hozzák a Sigma 8670 szintjét? (közben azokat is elkezdtem nézegetni..)

(#11662) #75912448 válasza jumanjy (#11661) üzenetére


#75912448
törölt tag

Erre majd akkor tudok válaszolni, ha megjött az enyém :) Látatlanban nem jelentenék ki semmit, de nagyon meglepődnék, ha nagy eltérés lenne közöttük. Inkább a szokásos forgatókönyvre tippelek az azonos generációs chipeknél: nem jobb, nem rosszabb, más, esetleg egyéni ízlés befolyásolja kinek melyik.

(#11663) Peak válasza #75912448 (#11662) üzenetére


Peak
addikt

Pontosan igy van ahogy mondod!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11664) ZedX


ZedX
csendes tag

Üdv,

elnézést ha offtopic a kérdés:
van valakinek tapasztalata UPC HD mediboxokkal?
Olyan problémám van, hogy a jelenlegi Cisco HD mediaboxom az m1 HD adásait felvéve, visszajátszásakor akadozik, időnként kifejezetten szaggat a hang/kép.
A többi HD csatornánál nem tapasztaltam ilyet.
UPC szerelő megnézte, azt mondta hogy ez szoftver /codec hiba, ajánlja hogy majd le kellene cseréltetni a Cisco-t Philips DVR HD-s boxra.

A Philips HD boxal van valakinek ilyen tapasztalata, tényleg jobb?
Elvileg az izmosabb hw/sw, pl. ez élő adás nézése melett egyszerre két adást is tud rögzíteni,
amíg a Cisco csak egyet (ill. kikapcsolva egyszerre kettőt is.).

(#11665) vmcsaba


vmcsaba
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani ehhez a készülék tulajdonságokhoz hasonló lejátszót?
Skydigital Venice V13 HD médialejátszó

itt olvastam róla:
http://www.geeks.hu/tesztek/100718_skydigital_venice_v13_hd_medialejatszo_teszt?page=0,2

egyszerű jól átlátható a menü rendszere(file kezelője), kezeli az ékezetes karaktereket, és szinte mindent lejátszik wmv,iso stb formátumokat

Sajnos már nincs forgalomba egy ideje.

valakinek van tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatosan?:

Evolve Blade DualCorder HD FullHD médialejátszó és kettős DVB-T vevő készülék

(#11666) jumanjy válasza #75912448 (#11662) üzenetére


jumanjy
csendes tag

Értem, és köszi a választ!

A 1185-tel mi a helyzet ebben a tekintetben? Pl egy A.C.Ryan hd2 mini jobb lehet, mint a Dune 101?

(#11667) #75912448 válasza jumanjy (#11666) üzenetére


#75912448
törölt tag

A Ryan mintaszerűen kezeli az M2TS-t (BD ISO-t), beleértve a HD hangokat is. Pontosan tudsz tekerni, oda ugrik ahova szeretnéd. Dune jobban kezeli a feliratokat, gyorsabb és kényelmesebb, picit szebb a képe, viszont egyelőre rossz a HD hang kezelése. Ha nem kell HD hang, akkor Dune-t vennék a folyamatos fw fejlesztés miatt, és az említettek miatt.

(#11668) Peak válasza #75912448 (#11667) üzenetére


Peak
addikt

azé' ryan is 2-3 havonta frissíti a firmwaret... én egy pontot tennék a ryanre.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11669) #75912448 válasza Peak (#11668) üzenetére


#75912448
törölt tag

Igazad van, de... Kérdés megéri-e megvenni még a Ryant ha bejönnek az országba újabbak , gondolok itt a 1186-os lejátszókra. Tuti, hogy náluk is lesz ilyen lejátszó, szerintem az Egreat hazai megjelenése is napok kérdése.

Akkor lesz itt jó világ, ha a Ryan beújít egyet, mert a támogatása biztos jobb lesz, mint az Egreat-nek.

[ Szerkesztve ]

(#11670) soldner válasza vmcsaba (#11606) üzenetére


soldner
tag

Egreat R6C válaszok:
Sajnos ömlesztve. A file neve pedig scrollozva jelenik meg, mert egyszerre nem tud hosszú fileneveket megjeleníteni.
Partíció: 16 GB-os pendrive-val használom, tehát még HDD-vel nem használtam. NTFS-t felismeri.
Feliratok: Helyesn jelníti meg a magyar ékezeteket. Lehet állítani a felirat betű méretét, pozícióját és színét is. (Pl, képernyő közepére, hatalmas sárga betűkkel, fekete kontúrral).

(#11671) kmarci25 válasza hunaqua (#11658) üzenetére


kmarci25
veterán

Még egy dolog jutott eszembe... Tegyük fel, hogy rendelek egy Egreat kütyüt. Mi van, akkor ha besz@rik a kicsike? Garancia, szerviz, ilyenek? :U (Ugyanez a kérdésem A.C.Ryan esetében is, ha miden igaz, ők sincsenek Mo.-n...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11672) tarkatehen válasza kmarci25 (#11671) üzenetére


tarkatehen
tag

Az eladó vállal rá 1 év gart, le is van ragasztva a csavar az oldalán a saját logós matricájával. Ilyenkor vissza kell neki küldeni a készüléket. Mondjuk nekem még nem romlott el szerencsére lejátszóm, remélem ez sem fog :)

(#11673) Peak válasza kmarci25 (#11671) üzenetére


Peak
addikt

a Ryan cuccokat pl. a FlashPoint forgalmazza magyarországon.
azért érdemes itthon venni, mert a törvények kötelezik a forgalmazót a garanciális ügyintézésre is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11674) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.
Valaki popi a210 hez gigabites router, ami biztos hogy müxik a popival?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11675) hunaqua válasza kmarci25 (#11671) üzenetére


hunaqua
addikt

Az igazság az ,hogy Kínában a Nr :1 lejátszó a KAIBOER. Csinálják hozzá a custom szoftokat,és nagy a boodogcág.Az Egreatot azért szidják kicsit,hogy inkább külföldre próbál "nyomulni",és nem a hazai piacra.Az EAGET kicsit visszavett a media player piacon,inkább különböző adathordozók felé koncentrál. A HiMedia népszerű,kijött a HD910B,olcsóbb áron mint a HD900B . (Lengyel cég forgalmazza is már Európában).A DAT@AGE (nem rossz gép,de szoft fejlesztés nulla.) Árban és tudásban ezek a gépek nagyon közel vannak egymáshoz,de a rájuk írt szoft elég piac specifikus.

Pl: Egreat R6S ....... Kaiboer K6
Egreat R6S PRO........Kaiboer K680
Egreat R200s.........Kaiboer K660

Az Egreat csak azért "jobb" ,mert a szoft inkább nekünk szól.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11676) TCr válasza Mezga Aladár (#11674) üzenetére


TCr
veterán

Nem a routeren múlik az, hogy az A210 nem tud gigabiten "működni".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11677) kmarci25 válasza hunaqua (#11675) üzenetére


kmarci25
veterán

tarkatehen, Peak, hunaqua: :R

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11678) larryking válasza Mezga Aladár (#11674) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem van egy a200, de bárhova állítom a sebességét a lannak, akadnak a bdisok. Mondták nas probléma, lecseréltem, így még rosszabb lett, pedig feljebb váltottam. Mondták a router a gond, váltottam feljebb, egy tl-841N ről egy tl-1043ND re, semmi javulás, mondták, kábel, cat5 ről cseréltem cat5e re, semmi. Így csak a lejátszóval lehet a gond, mind ezt úgy, hogy belső vinyórol tökéletes minden, még a 110 Mb/s-es videó is. Nem értem

"We'll meet you where the lights are...."

(#11679) Peak válasza larryking (#11678) üzenetére


Peak
addikt

x86-os szerverről vagy NASról lejátszva is szar? (vagy akár egyszerű hálózati megosztáson kábelen mondjuk PCről vagy notebookról is akad?)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11680) Ed Parker válasza larryking (#11678) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az a300-on csak akkor akad ha True HD hangsáv megy.
Sztereoval jó, valszeg a másiknál annyi adat megy, hogy nem bírja a Nas vagy a ruter vagy a popcorn.
Nem tudom melyik a gyenge láncszem, mert a popi elvileg gigabites a ruter is és a Nas is.

[ Szerkesztve ]

(#11681) larryking válasza Peak (#11679) üzenetére


larryking
senior tag

x86-os nasról freenas 0.7.1-el akadt mint a veszedelem, lehet én vagyok láma még hozzá, whs 2011-ről nem tudtam a torrentet belőni, de lehet az lesz a megoldás, mert a másolás, kb 4szer gyorsabb volt mint freenasról, mind ez n-es wifin. Most adok egy esélyt az openmediavaultnak.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11682) Peak válasza larryking (#11681) üzenetére


Peak
addikt

de ne wifit használj, mert az zajos... LANon tesztelj mindent.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11683) larryking válasza Peak (#11682) üzenetére


larryking
senior tag

Az a200 lanon van. a másolási példa a laposommal kapcsolatban volt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11684) TCr válasza larryking (#11681) üzenetére


TCr
veterán

Mit vársz az N-es wifitől?
Alig több 60 Mbit/s-nál.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11685) larryking válasza TCr (#11684) üzenetére


larryking
senior tag

A popcorn lanon kapcsolódik a routerhez, a laposom kapcsolódik n-es wifivel.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11686) v.attis


v.attis
őstag

Beszarok!
WD TV Live streamingre kijött a frissítés:
- Még mindíg nem megy a folyamatos lejátszás egymás után
- Még mindíg nem megy a kétféle hangkimenet egyszerre (digitális + analóg)
:W

[ Szerkesztve ]

(#11687) Voice24 válasza soldner (#11670) üzenetére


Voice24
őstag

Ha fájlkezelőbe megyünk bele, ott látjuk a mappákat is, nem ömlesztve vannak a filmek.
Én egy 80 gigás Ide-s vinyóval és pendrive-okkal használom, semmi gond.

Ami furcsa rajta, hogy amit egyszer látott az adott tárolón, azt később is mindig beleteszi a listába, hiába törlöd a fájlt a tárolóról. Ennek az ellenszerére még nem jöttem rá.

(#11688) Dorian


Dorian
félisten

Az új Dune firmmel megjelent új deinterlacing mode-ot mikor kell használni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11689) erdoke válasza v.attis (#11686) üzenetére


erdoke
titán

Jelentetted a kétféle hangkimenet problémát? Mert ha nem, soha nem is fogják javítani, már az előző generációs WD készlékeken is így volt.

A legjobb aláírás a héten

(#11690) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

Vettem én is egy ilyen Asus médiakütyüt. Átmenetileg egy sima monitorra szeretném rákötni, amin viszont csak a hagyományos VGA bemenet van. Meg lehet oldani mindenféle drága átalakító nélkül a HDMI-VGA kapcsolatot?

(#11691) TCr válasza larryking (#11685) üzenetére


TCr
veterán

De ha a Popcornnal a laposról akarsz lejátszani, még mindig ott van a láncban az N-es wifi, mint gyenge "láncszem"...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11692) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ahogy olvasom a szaktársakat, a popi a2x0 sorozat hálózatkezelése azonos irányba mutat.
Én pc-röl próbálkoztam, teljesen mindegy milyen a megosztás, win fájlmegosztás vagy nfs, ftp a hálózat sebessége konstansan 7 mb/s ez pedig kevés. Az imax tesztanyaggal jól látható hogy mikor lesz szűk a sávszélesség.

Ezért keresem a csodát, routert ami müxi gigabiten a popival.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11693) TCr válasza Mezga Aladár (#11692) üzenetére


TCr
veterán

Értsétek már meg végre, hiába van az A2*0-ekben gigabit(nek nevezett) LAN, nem tud ténylegesen gigabiten működni. Nem router függő a dolog.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11694) Mezga Aladár válasza TCr (#11693) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem amit írsz, de a neten volt leírás hogy volt akinek müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11695) TCr válasza Mezga Aladár (#11694) üzenetére


TCr
veterán

Hol?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11696) DjKoxi válasza Mezga Aladár (#11692) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Hálózati sebesség 56 Mb/s vagy 7 MB/s. Nem mindegy, és ha valaki idejön olvasni, akkor félreértheti.
Hacsak valaki nem hálózaton akarja fel-le tölteni a popiban levő HDD-t akkor felesleges a gigabites hálózat. Filmlejátszáshoz elég a 100Mb c5e kábel.

[ Szerkesztve ]

(#11697) Imdre válasza Mezga Aladár (#11692) üzenetére


Imdre
aktív tag

Az A-2x0 sorozat bár gigabit támogatással bír, azt nem kezeli le natívan. Ezért valós gigabit sebességre ne számíts. Ez egyébként az új 10/100/1000 támogatással kiadott új lejátszóknál sem működik még.
A 7MB/s (gondolom így értetted) bőven elég egy BD50 lejátszásához is. Az imax tudtommal egy lejátszón sem ment át hálózatban (sőt némelyiken még USB-ről sem). Én egyszer próbáltam a másolási sebesség FTP-n 10-12MB/s körül volt.
Az általad felsorolt protokollok a teljes hálózati környezet függvényében más eredményt mutatnak.
Ha lesz egy kis időm megkeresem azt a tesztet, amiben FTP-n 16-18MB/s sebességet értek el - ebből kiderül, hogy milyen eszköz volt amivel sikerült elérni. Jókat olvastam már a Linksys WRT160N router-ről, de ez elég drága. Egyszerűbb/olcsóbb megoldás, ha kipróbálod egy TP-Link TL-SG1008D switch-el, vagy más hasonló eszközzel. De ekkor sem fogod elérni a valós gigabit sebességet. Olvastam már róla, hogy 120Mbps anyagokat toltak át hálón, de az imax ezen sem fog átmenni - ha ez kell, akkor Peak mesterrel vedd fel a kapcsolatot, Ő épít neked olyat, ami átvisz/lejátszik.... mindent :)

(#11698) Imdre válasza Imdre (#11697) üzenetére


Imdre
aktív tag

Illetve itt a kompatibilitási lista, ebből talán ki lehet indulni:
A200/210 Compatibility list
C200 Compatibility list

,ezek felhasználó visszajelzések, a teljes hálózati környezet nem ismert. Még érdemes a külföldi (NMT) oldalt is átnyálazni...

Itt van 150Mbps sebesség is (igaz FTP-n), na az már elég volna kb az imax-nak.

[ Szerkesztve ]

(#11699) Peak válasza Mezga Aladár (#11694) üzenetére


Peak
addikt

azért azt tessék figyelembe venni, hogy a felhasználói igények igen széles palettán mozognak.
van akinek a legdurvább igénye az ezerötszász megás AVI lejátszása LANon keresztül... az persze hogy azt fogja irni, hogy "működik"... te meg benyalod, mikor BluRayt akarsz átpasszirozni rajta.
nem véletlen kell megválogatni azt, hogy KI és MIT mond!
Megbizható, tapasztalt emberektől, fórumozóktól kell tanácsot kérni mindig.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11700) Ed Parker válasza Imdre (#11697) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem sem megy a gigabit, még a300-on sem.
Ugyanis nekem is kb 6-8Mb/s másol hálozaton.
A ruter gigabites.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.