Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Ed Parker válasza Toobee (#12500) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát ez kell a népnek,ezt már hamar felismerte a Samsung,szerencsére a pana még nem követi ilyen bőszen és figyelnek a képminőségre is.

(#12502) Toobee válasza Ed Parker (#12501) üzenetére


Toobee
veterán

Valóban. Samsung bácsi nagyon eye candysre vette a figurát. Nem csak TV fronton. Sajnos a mobilos részleget is érintette. Elalvásfigyelős bill.zár. Ugyan már...

https://barbieripnk.hu/

(#12503) eshe


eshe
tag

Sziasztok!
Úgy látom itt több egreat r-160s tulaj is van.Írnátok pár szót a tapasztalatokról mert én is szeretnék rendelni egyet.
Köszi:Esh

(#12504) Chrys_ válasza Warter (#12468) üzenetére


Chrys_
addikt

[link] 21. oldal, legfelső adat.

(#12505) Warter válasza Chrys_ (#12504) üzenetére


Warter
őstag

Az a device nev, az teljesen mind1 micsoda. Eddig a halozati megosztasok beallitasarol volt szo. :U

(#12506) Chrys_ válasza Warter (#12505) üzenetére


Chrys_
addikt

ez csak példa volt amellett, hogy ez sem megy (bár ez csak NMT-s megosztásoknál kell, ahogy a leírásban is szerepel).

(#12507) BBéci válasza Neil Watts (#12477) üzenetére


BBéci
titán

A HD-képes TV nem indokolja a mindenáron BD ISO nézést.
Ahhoz, hogy meg tudd különböztetni a jó minőségű mkv-tól, nagyméretű, csúcskategóriás tévé kell, amit ideális távolságból nézel.
Nálam ebben a pillanatban Dune TV-301, Yamaha RX-A2010, Sony HX850 a lánc, Avinity HDMI, Lesloss tápkábelekkel, QB4 elosztóval és a 13 gigás Chris Botti mkv ragyogóan mutat. Na ja, 3 méterre ülök a 46 colos tévétől. 1,6-ról már alighanem látnám a hiányosságait. A távolság szépít. :D
Megsùgom, ha ugyanezt 2 m széles vászonra vetítve nézem a szokásos 4 méteres távolságból, akkor is élvezhető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12508) Imdre válasza Ed Parker (#12499) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ja, meg kétszer tapsolásra be/kikapcsolós webkamerás tv-t . De azé se veszek ilyet ;] Ne is győzködj tovább :DD :P
És igen, a telefonokban is a csúcson vannak: kopik, elfogy a memória a 200k-s csúcskészülékükben - de nem baj, ha sms közben a füledhez rakod felhívja az illetőt. Ez olyan, mint almáéknál a térerő gond - nade mondta valaki, hogy ezek funkcionálnak telefonként? ;] Na ugye, hogy nem, nem várhatjuk a fő funkció működését egy tv készüléktől sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12509) rajzol01


rajzol01
tag

Egreat R6S pro eddig minden HD hangot vitt klasszul.

(#12510) psg5 válasza Alex91 (#12498) üzenetére


psg5
veterán

23 képkocka/másodperc

F.K.T.

(#12511) hunaqua


hunaqua
addikt

OFF! (elnézést)

Az ismerősöm nem tudja megvenni az Eaget H5 lejátszómat,igy eladó lesz vagy az Eaget H5,vagy az EGREAT 160S! (2 nem kell)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12512) Alex91 válasza psg5 (#12510) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ezert ugral :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12513) psg5 válasza Alex91 (#12512) üzenetére


psg5
veterán

Bocs a lámaságért, de kicsit jobban körülírnád, hogy miért is (pc-n nem akad) ? :)
Ahogy most nézegetem, a legtöbb film amit mostanában néztem 23-as. Néha van 25-ös

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12514) TCr válasza BBéci (#12507) üzenetére


TCr
veterán

Pontosan erre gondoltam.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12515) Alex91 válasza psg5 (#12513) üzenetére


Alex91
félisten

Mert vagy nem tamogatja a lejatszo ezt az FPS-t, vagy a TV kavar be. Mert az PAL-on 25 kepkockara, NTSC-n meg 30-ra van belove. A mai LCD tv-knel is ki van hangsulyozva, ha tudja a 24 kepkockat. Valaki meg nem reg itt panaszkodott a Samsung TV-jere, mert normalisan az se tudta lejatszani a 24 kepkockasat.

Tapasztalatom nekem is ez volt, foleg AVI-kkal, de erdekes modon az asztali DVD lejatszon nem tapasztaltam DVD filmnel ilyen szaggatast.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12516) psg5 válasza Alex91 (#12515) üzenetére


psg5
veterán

Akkor az kijelenthető, hogy a lejátszó nem hibás, bár nem tudom, hogy az enyém (Dune HD TV-101) támogatja-e a 23 fps-t...
Vagyis ha új tv-t veszek, akkor arra is kell figyelnem (már amennyiben ilyen tartalmakat is szeretnék nézni), hogy támogassa akár a 23,24,25,30 képkockásat is?
Azta erre nem gondoltam.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12517) Alex91 válasza psg5 (#12516) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es hogy nativan :). Mert ugy csinaljak legtobbszor, hogy plusz kockakat tesznek be, es igy ott is van roccenes... De ez LCD TV topik, ott szoktak ezeket vesezni :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12518) Ed Parker válasza Imdre (#12508) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebből az a tanulság,hogy a következő tv vásárlásakor messze elkerülöd a tyamtyung polcot és többet nem ér ilyen csalódás :D

(#12519) sting2 válasza #75912448 (#12494) üzenetére


sting2
addikt

Vissza vittem, és kicseréltem egy EG S2-re.
Maximális vevőorientáltság fogadott a Speedshop részéről.
Ez már tud mindent ami nekem kell, nem mellékesen jóval komolyabb az egész szerkezet, bőven többet mutat és ad azért a plusz 11k felárért, az R4A-hoz képest.
Köszönöm az építő válaszokat, kvázi a szemfelnyitást.. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12520) Tin


Tin
veterán

Mit ajánlotok egy Egreat R6C helyett?

Olyanom van, különösebb problémám nincs vele, csak tápellátási gondok. Vinyót nagyritkán ismeri fel (az elején tudta), amikor elindul, egy idő után leáll. Pendrive-okat 3-4. alkalomra ismeri csak fel. Mostanában már a távirányítója sem reagál néha, pedig újraindítás után jó. Gyanítom, hogy nem kap elég kakaót a tápból, valószínű a táp aljzat van rosszul forrasztva.
Beszéltem a Speedshop-pal, de nem cserélik hanem javítják, nekem meg nincs kedvem hetekig nélkülözni a filmnézést egy forrasztás miatt.

Szóval van valami tudásban és árban hasonló (nyilván drágább), ami tudja azt, amit ez, és nem ilyen fosadék minőségű?

Válaszokat előre is köszi.

(#12521) Tin válasza Tin (#12520) üzenetére


Tin
veterán

Ja, és tud képet RCA (kompozit) kimeneten keresztül, mert a tévém még a hagyományos.

(#12522) #75912448 válasza sting2 (#12519) üzenetére


#75912448
törölt tag

11k volt a különbség, azonban a 2 készülék között ég és föld a különbség. Utóbbiban mind a mai napig az egyik legjobb média proci teljesít szolgálatot, úgyhogy megérte a csere.

(#12523) BBéci válasza psg5 (#12516) üzenetére


BBéci
titán

23 fps-es filmmel még nem próbáltam a TV-101-et, nincs olyanom egy szál se. Tévéből sem találkoztam 23-fps-t megjeleníteni képessel, tehát ez nem lehet szempont a választásnál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12524) madgie válasza BBéci (#12523) üzenetére


madgie
titán

Számtech-ben 23 fps-nek szokták hívni a 23.976-ot (vga driverekben), hogy meg tudják különböztetni a 24p-től (ami igazából pontosan 24 fps, de az ntsc régió miatt a 23.976 terjedt el)

(#12525) Alex91 válasza madgie (#12524) üzenetére


Alex91
félisten

Es akkor gondolom ntsc-re allitva pont ezert nem szaggat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12526) BBéci válasza madgie (#12524) üzenetére


BBéci
titán

OK! Viszont sem a tévék, sem az asztali médialejátszók nem számtech készülékek, tehát a 23,976-ot nyugodtan nevezhetjük 24p-nek. Ennek lejátszásával egyik gépnek sem szokott gondja lenni, talán nem túlzás alapértelmezettnek nevezni. Némelyik régebbi tévé nem szereti, az tény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12527) madgie válasza BBéci (#12526) üzenetére


madgie
titán

Persze, igazából ritka a pontos 24 Hz, mindenütt a 23.976 terjedt el :K

(#12528) psg5 válasza Alex91 (#12517) üzenetére


psg5
veterán

Értem, köszi.

(#12523) BBéci: Hát nem tudom nekem ahogy nézegetem elég sok a 23-as filmem...
Ezek szerint sajnos.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12529) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Na, megvettem az Egreat R6S Pro-t, megrendeltem, kifizettem, írtam nekik, hogy véssék rá a dobozra, hogy "GIFT". :D Egészen pontosan 19 519.- Ft-ot vontak le, hála annak, hogy valamicskét erősödött a forint. :) Kaptam visszaigazoló emailt is a linkdelight-tól, hogy "payment confirmed".
Akkor most nincs más dolgom, mint várni, ugye? :DD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12530) psg5 válasza BBéci (#12526) üzenetére


psg5
veterán

Akkor mi lehet a konklúzió?

F.K.T.

(#12531) Dorian válasza psg5 (#12530) üzenetére


Dorian
félisten

Mi lenne. A BD-k 23,976-esek, hívhatjuk 24-nek is, de a 23,976 tény.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12532) psg5 válasza Dorian (#12531) üzenetére


psg5
veterán

Ja bocs, arra gondoltam, konklúzió gyanánt, hogy akkor kár aggódi, régi CRT-n 23-as film akadhat és nem a médialejátszó hibája.
Sorry, nem írtam le pontosan mire értettem :W

F.K.T.

(#12533) hunaqua válasza kmarci25 (#12529) üzenetére


hunaqua
addikt

......na végre! :D :C
Jövő hét végén már "nyomkodhatod"!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12534) kmarci25 válasza hunaqua (#12533) üzenetére


kmarci25
veterán

:C Remélem is, bár igazából szülinapi ajándék lesz, de lehet előbb birtokba veszem... :D
Az egyik kollegával pm-eztünk róla, hogy csinálhatnánk majd egy külön topikot ennek a készüléknek illetve a simának és a pro-nak, mert semmiféle magyar nyelvű fóruma nincsen. Mi a véleményed?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12535) hunaqua válasza kmarci25 (#12534) üzenetére


hunaqua
addikt

Gyakorlatilag ebbe minden Egreat realtek1186-os gép beleférhet.A soft szinte u.a.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12536) sting2 válasza #75912448 (#12522) üzenetére


sting2
addikt

Totál más liga az biztos.
Koaxon, olyat szól minden DTS film, hogy ugrott egy kategóriát hangban a rendszerem.
Ezután nagyot várok HD hang fronton is.
A leg mellbevágóbb mégis inkább a képminőség, a stabilitásával és színeivel.
A fekete is sötétedet egy árnyalatnyit.

Ebben a sorrendben jártak nálam és egyértelműen kijelenthetem hogy az S2-nél kezdődik el az, amit kerestem.
Egreat : EG -S1A, EG - R4A és végül az EG -S2

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12537) BBéci válasza sting2 (#12536) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok, mi lesz a véleményed a HD hangokról. Tapasztalatom szerint a 3000 kbps felettiek adnak érezhetően többet, mint a core.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12538) sting2 válasza BBéci (#12537) üzenetére


sting2
addikt

Meg írom azonnal a konklúziómat, de most még elmerülök a "sima" DTS okozta kábulatban egy pár napig.. :)
Nagyon tetszik.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12539) Mezga Aladár válasza BBéci (#12537) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a 210 coaxon mit ad ki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12540) Multibit válasza Dorian (#12531) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam ilyen a filmek megoszlása (statisztika mindössze 28 lemez alapján):
1080p23.976 - 22 darab
1080p24 - 2 darab
1080i25 - 4 darab

(#12541) BBéci válasza Mezga Aladár (#12539) üzenetére


BBéci
titán

HD formátumok kivételével mindent.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12542) TCr válasza kmarci25 (#12529) üzenetére


TCr
veterán

Erősödött a Forint? Mikor? Mihez képest?

sting: miért nem HDMI-n használod?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12543) kmarci25 válasza TCr (#12542) üzenetére


kmarci25
veterán

Erősödött, igen tegnapelőtt, a valutákhoz képest. Euró, dollár, stb. Nézz körül a hírportálokon és meglátod. :) Múlt héten, mnb középárfolyamon még 20 ezer felett volt a rendelésem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12544) sting2 válasza TCr (#12542) üzenetére


sting2
addikt

A kedvenc "videotékámban" a filmek túlnyomó része 720P - DTS., ezek kivétel nélkül időben, szuper minőségben, kerülnek fel.
A komolyabbakat, pláne HD hanggal, vadászni kell - sokat kell várni egy-egy megjelenésre.
Szóval, nálam kb : 10-ből 7 a sima DTS - film, aránya.
Meg hát a józan ész is közbe szól, annyival jobban szól koax-ra kötve, az optikaihoz képest.
Bár, az S1-et Hdmi-n használtam vagy 3 hétig, nem ugrik be hogy így le padlózott volna az élmény.
Az biztos hogy innentől kezdve, el is felejtem az optikai kábelt.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12545) sting2 válasza sting2 (#12544) üzenetére


sting2
addikt

...Ja az igazi válasz lemaradt : Utána akarok járni magam, hogy vajon 5.1-be ki tudja e futni magát ténylegesen a DTS HD MA. mert ugye az eredetileg 7.1- re van kitalálva.
Míg a Dolby True HD és a sima DTS az 5.1-re van kihegyezve, és nálam csak 5.1 van.
Próbálkozunk, nyomkodunk, hallgatózunk, de a lényeg hogy személyesen.... :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12546) TCr válasza sting2 (#12545) üzenetére


TCr
veterán

Ez még mindig nem a válasz volt... :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12547) sting2 válasza TCr (#12546) üzenetére


sting2
addikt

Ki akarom deríteni hogy van e valami "butulás", az egy kábelen átengedett kép és hang vs külön - külön bekötött felálláshoz képest.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12548) Patice válasza sting2 (#12545) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Utána akarok járni magam, hogy vajon 5.1-be ki tudja e futni magát ténylegesen a DTS HD MA. mert ugye az eredetileg 7.1- re van kitalálva.
Míg a Dolby True HD és a sima DTS az 5.1-re van kihegyezve, és nálam csak 5.1 van."

Ezeket azért majd gondold át még egyszer, vagy járj utána. :)

A DTS HD (MA) és a Dolby True HD nem azért lett "feltalálva", hogy tudják a 7.1-et, hanem a jobb hangminőség miatt, mert mindkettő veszteségmentes tömörítést alkalmaz saját algoritmusok alapján, ami lehet 5.1, 7.1, meg akár még több, csak a Blu-Ray szabványban van maximalizálva 7.1-re.

Az már más tészta, hogy a filmkészítők csak most kezdik el igazán kihasználni a szabványok adta keretet és jelenik meg egyre több film 7.1-es hanggal.

Természetesen a HD hangok minőségbeli különbségének élvezetéhez megfelelő minőségű házimozi rendszer is szükségeltetik.

A visszafele kompatibilitás miatt mindkét szabványt úgy készítették el, hogy aki nem rendelkezik HD-képes készülékekkel, azok is halljanak valamit, ezért ilyen esetekben csak a "mag" megy át az erősítőbe, ami vagy egy 640 kbps-es Dolby Digital, vagy egy 1510 kbps-es DTS.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12549) sting2 válasza Patice (#12548) üzenetére


sting2
addikt

Jogos, én ennél felületesebben írtam azt amit és tévesen, félreérthetően.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12550) BBéci válasza sting2 (#12544) üzenetére


BBéci
titán

Milyen fajta lejátszó digitális (optikai vs. koaxiális) kimeneteit hasonlítottad össze? Egreat EG S2?

Állj át a 1080p-re, hidd el, megéri!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.