Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Dorian válasza zippofcy (#11499) üzenetére


Dorian
félisten

Te a minőség igényének a fogalmát kevered a sznobizmussal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11502) tarkatehen válasza zippofcy (#11499) üzenetére


tarkatehen
tag

Jah, a 250-300 ft-os lemez esetén nagyobb az esély rá, hogy 2-3 év múlva nem játszod le a kiírt anyagod mint ha vinyón tárolod.

(#11503) zippofcy válasza Dorian (#11501) üzenetére


zippofcy
senior tag

Minden lejátszó Kínában készül. Ugyanaz a 2-3 fajta chip végzi a dekódolást bennük.
A kép és hangminőségért pedig a TV illetve az erősítő elektronikája a felelős. (meg persze a hangfalak).
Akkor milyen minőségről is beszélünk? A presztízs nem egyenlő a minőséggel :P
De ez meddő vita, nyilván aki 60 ezret kiad vmiért az sose ismerheti be hogy egy 6 ezres is ugyanúgy megfelel a célra.
Aki nem előítéletes próbálja ki. Ennyi ;)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11504) zippofcy válasza tarkatehen (#11502) üzenetére


zippofcy
senior tag

2010-es ilyen lemez (akkor még 1500ba került de ugyanaz az itmedias) köszöni szépen még jól van. Ha elromlik rögtön szólok ;)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11505) tarkatehen válasza zippofcy (#11503) üzenetére


tarkatehen
tag

De nem mindegy, hogy milyen a forrás amit lejátszol rajta, nekem ezért fontos a BD iso. Ezt meg Te is beláthatod, hogy egy tömörített mkv sose lesz olyan mint egy BD. Ugyanúgy, mint az mp3 sem olyan mint a CD vagy egy veszteségmentes flac.

(#11506) Dorian válasza zippofcy (#11503) üzenetére


Dorian
félisten

Rengeteg mindenben tévedsz. De hagyjuk, parttalan lenne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11507) erdoke válasza tarkatehen (#11505) üzenetére


erdoke
titán

A BD videó is tömörített, az mkv pedig egy konténer, ami akár ugyanazt a tömörített videót is tartalmazhatja, amit a BD. Szóval a "sose lesz olyan", illetve az mp3 hasonlítása a FLAC-hoz tévút. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11508) soldner válasza zippofcy (#11498) üzenetére


soldner
tag

Pont azért vettem egy egreat R6C-t, mert az "ilyen" vagy hasonló set top box-okról rossz tapasztalatokat szereztem az elmúlt 2 hétben.
Mondom ezt úgy, hogy az általad említett Wayteq HD95CX készüléket (8.500 HUF) nem próbáltam.
De próbáltam az ALMA C2200-at (21.000 HUF) és próbáltam az OPTIBOX GEKKO (35.000 HUF) készülékét.
Szerettem volna a kábeles adások rögzítését (DVB-C) és a médialejátszást egy készülékben megkapni. Sajnos nem sikerült.
Mindkét általam próbált készüléknek több file lejátszásával problémája volt. Főleg az MKV file-ok és DTS hang esetében. De valamelyik az AC3-al sem boldogult. Belepörgetéstől megbolodultak néhány kodek esetében.
Ezért döntöttem úgy az itteni fórumozók tanácsára, hogy veszek külön egy olcsó médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#11509) tarkatehen válasza erdoke (#11507) üzenetére


tarkatehen
tag

Ok, akkor tévút, elnézést érte :R

Viszont akkor is jobb minőség volt még a BD iso mint ugyanaz mkv-ban. Főleg 3D esetén.

(#11510) zippofcy válasza tarkatehen (#11500) üzenetére


zippofcy
senior tag

Nekem megfelel 3Dben is az mkv, annál is inkább mert azoknál eleve felezett a felbontás (két kép van egymás mellett) így pl. tömöríteni is jobban lehet.
Az Egreat a Himedia utóda, ahogy mondtam tökéletes volt nekem. Ami azt illeti a haverom Eminent akármilye nem tudta pl. a flac hangot mkvból letolni, vagyis a Himedia 200B jobb volt. 25 ezerrel olcsóbbért :) Az Eminentben volt torrent kliens, ami ha futott az 1080p-s filmek már akadoztak ... akkor most volt benne vagy nem ? :D

Ha azt mondom hogy ez a lejátszó van olyan jó mint a Himediám volt (az pedig olyan mint a te Egreatod) hidd el nem a levegőbe beszélek. Csak TV tuner is, meg fele annyiba se kerül.
Nem kell mindig tamáskodni ;)

Mivel BD iso-t nem tárolok HDDn így nem tudom lejátsza-e. Himedia megvolt 10 hónapig, eszembe se jutott rajta megnézni.
3Ds mkvkat minden lejátszó tudja mivel ahogy már írtam annak ugyanaz a felbontása / sávszéle mint a 2Dseknek.
Illetve szert tettem egyre ami dupla felbontású volt ... csak a PCm tudta lejátszani.
Viszont mivel a TVm "csak" full HD ezért downscaleelni kellett 1920x1080ra mert nagyobb felbontást választva értelemszerűen csak fekete képernyő fogadott. Van az az 1 millás Phillips TV, na azon biztos látszott volna a minőségkülönbség :D

Amúgy ahol nincs sok mozgás (sitcomok, drámák, vígjátékok) ott egy 12-15 GBs mkv ugyanolyan minőség mint egy 25GBs BD. Ahol víz hullámzik meg robbanások vannak, stb oda már elkél a sávszél de nekem 50 colon full HDn megfelel a 15GBs mkv-k minősége. pl. Pirates of Caribbean első része megvan BDn is, pl. Geoffrey Rush arcán a barlangban élesebbek a szőrszálak BDn mint az mkv változaton. 10 centiről nézve. 1 mérettől (ahonnan a TVmet nézem) már nem látom a különbséget.
De persze attól az még ott van. ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11511) erdoke válasza tarkatehen (#11509) üzenetére


erdoke
titán

Persze, mert volt közben egy átkódolás, ahol még a bitrátát is jelentősen redukálták. A 3D teljesen más tészta, ott a felbontás is csökken az mkv-nál.

A legjobb aláírás a héten

(#11512) tarkatehen válasza erdoke (#11511) üzenetére


tarkatehen
tag

Pontosan, és írtam is, hogy elég sok 3D-s filmet nézek, az nekem egy fontos szempont :)

(#11513) zippofcy válasza tarkatehen (#11505) üzenetére


zippofcy
senior tag

A BD is tömörített, sőt UGYANAZZAL A CODECel ! Csak 2x-3x-os a sávszélessége (bitrate), más különbség nincs.

Flac / MP3-al ne keverd mert az két külön codec, ráadásul az egyik veszteségmentes.

Egyébként is a BDn sokat ront a mesterséges zaj amit rátesznek. HD DVD rippeket ezért szerettem jobban amíg voltak. Hogy minek kell az a zaj fel nem foghatom, ekkora szávszélnél már a nagy homogén felületeken se látszik a tömörítés mint anno az xvid korban.
Szerintem direkt azért rakják rá hogy a moziban szebb legyen ;] de persze ez csak összeesküvés elmélet tudom ;)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11514) tarkatehen válasza zippofcy (#11510) üzenetére


tarkatehen
tag

BD 3D esetén nem felezett, hanem két full hd-s kép megy egymás mellett. Ezért is van az 1.4-es HDMI szabvány, mert az tudja azt a sávszélességet ami kell hozzá.

(#11515) tarkatehen válasza zippofcy (#11513) üzenetére


tarkatehen
tag

Igen, ezen már túl vagyunk, be is láttam, hogy tévedtem. De azt nem értem, hogy miért kell állandóan a caps lock használata?

(#11516) zippofcy válasza soldner (#11508) üzenetére


zippofcy
senior tag

Azt nem tudom mindent lejátszik-e. Himedia 200B MINDENT lenyomott, haver Eminentje ahogy fentebb írtam a flac-et nem bírja. A TVm lejátszója 20 db mkv közül egyet nem kajál meg, fogalmam sincs miért. Ha tippelnem kéne szerintem Himedia szintű lesz. Majd kiderül.

Egreat gondolom jó, mivel a Himedia utóda. A sznobizmus nálam ott kezdődik mikor azt mondják hogy a duplaannyiba kerülő lejátszó tuti jobb. Pedig nem. (lásd Eminent).
De a sznobokkal sincs bajom, pl. a Bang Olufsen vs Sony hangzás között se tudna különbséget tenni a BO tulajok nagy többsége, de ha van rá pénzük, vegyék. Mindenki arra költ amire akar szvsz. Csak a sznobok a leszólásukkal ne vegyék el a kedvét a kipróbálástól azoknak akiknek nincs kidobásra szánt pénze. Amúgy meg netes rendelésnél 8 napon belül kérdés nélkül vissza kell venniük, szal max a postát bukja az ember.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11517) Alex91 válasza zippofcy (#11516) üzenetére


Alex91
félisten

En sose voltam annyira gazdag, hogy olcsot vegyek! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11518) zippofcy válasza tarkatehen (#11514) üzenetére


zippofcy
senior tag

Ha gondolkodsz kicsit belátod hogy ez irreleváns. Hogy miért? Mert a TVk FULL HDsak !!!
Nem pedig 2x 1920-as a vízszintes felbontásuk !
Akkor pedig hiába van a lemezen 3840-es felbontásban a két film egymás mellett, a TV azt már 1920-asban kapja meg !
És NEM, nem a TV skálázza le hanem a lejátszó ! Próbálj csak full HDnál nagyobb képet küldeni a TVre !
(van TV ami tudja de az 1 millánál kezdődik pl. a Phillips widescreen TVje)
1.4-es szabványban is tévedsz, ráadásul az csak szoftveres parasztvakítás mert pl. a PS3at utólag 1.4-esítette a Sony (mikor kijött még nem volt csak 1.3-as szabvány).

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11519) zippofcy válasza Alex91 (#11517) üzenetére


zippofcy
senior tag

De jó lehet neked, a 200 millás házadban, a 20 millás kocsiddal a 2 millás mozirendszereddel. Hiába, akinek bejött az élet ... de nem is neked szólt az ajánlásom :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11520) tarkatehen válasza zippofcy (#11518) üzenetére


tarkatehen
tag

Persze... Akkor mi is van pl a Samsung D7000, D8000 esetén? Az már 3D -ben is tudja a full HD 3D-t! Menj át a Samsung TV topic-ba és kérdezd meg. A full HD 3D lejátszáshoz kell az 1.4-es HDMI.

"1.4 increases the maximum resolution to 4K × 2K, i.e. 3840 × 2160p (Quad HD) at 24 Hz/25 Hz/30 Hz or 4096 × 2160p at 24 Hz (which is a resolution used with digital theaters)" Ha jól látom ez pont a duplája a full HD felbontásnak...

Ha szoftveres lenne akkor mondjuk hogy teszed bele a hálózatot az 1.4-es HDMI szabványba??? Szoftveresen belepakolsz még pár szálat a kábelbe? Itt azért nem csak szoftveres megoldásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11521) Alex91 válasza zippofcy (#11519) üzenetére


Alex91
félisten

Jo is lenne, akkor en is vehetnem a gagyit, mert nem erdekelne, hogy mire verem el a penzem. De mivel ennyi nem jutott, igy megnezem, hogy mire koltok, es sokszor nem a legolcsobb a legjobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11522) tarkatehen válasza zippofcy (#11518) üzenetére


tarkatehen
tag

Jah, ajánlom figyelmedbe a HDMI szabványról ezt a kis leírást, és rájössz, hogy nem szoftveres dologról van itt szó.

[link]

(#11523) Toobee válasza zippofcy (#11503) üzenetére


Toobee
veterán

De sok butaságot összehordtál itt, egy délután alatt. :Y Én nyúztam már pár lejátszót, 10,5 ezerbe került a legolcsóbb. Volt drágább és jóval drágább is. Hidd el nem szórom a pénzem, mivel nincs olyan sok. Ha nem lett volna jelentős minőségi javulás, akkor visszatértem volna az olcsóbb lejátszókhoz, de nem így volt...

Hardver és hardver között is van különbség. Leírtam már párszor, most is megteszem. Egreat S800 és Dune Duo ugyanazzal a hardverrel bír, mégis a Dune a jobb.

Igen, meddő vita. Mert nem érted meg a másik felet. Ahogy Dorian is írta, az nem sznobizmus, ha valakinek igénye van a minőségre. De, ha neked tökéletesen megfelel az a lejátszó, akkor olyan mindegy. Ha csak ilyen 10-12 gigás mkv-kat nézel, akkor milyen minőségről beszélünk?

https://barbieripnk.hu/

(#11524) zippofcy válasza tarkatehen (#11520) üzenetére


zippofcy
senior tag

Nem tudják azokat a felbontásokat. Tudtommal a D7000 még rosszabb is mint az én C7000-em, a D8000 meg az enyém kövi évi modellje. De ez nem számít.
Nem csak megjeleníteni nem tudják őket de leskálázva megjeleníteni se. Vagyis rádugod a PCt, kiválasztod az 1920-nél nagyobb felbontást, a TVn meg fekete kép lesz az eredmény.

Az 1.4 meg igenis CSAK szoftveres lehet, mert a PS3-amat nem hívták vissza szervízbe hogy kicseréljenek benne vmit. Persze a régi lejátszókat nem csinálták frissíthető firmwares-re.
Az lehet hogy ELMÉLETILEG támogatja ezeket a felbontásokat .. de ezek a TVk abból nem profitálnak. Az az 1 millás Phillips már biztos.
Ha tudsz angolul itt van a bővebb leírás, [link] ami a lényeg: csak a hálózat meg az audio return ami hardveres változtatás, az összes többi szoftveres. Szal nem kell misztifikálni. ;] Ezt a kettőt melyik lejátszó használja és mire? Szvsz egyik se semmire de ne legyen igazam :U

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11525) zippofcy válasza Toobee (#11523) üzenetére


zippofcy
senior tag

Neked milyen TVd is van amin annyira kijön a 15 GBs mkv meg a 25GBs BD minőségkülönbség? És hány centiről nézed? ;]

"Egreat S800 és Dune Duo ugyanazzal a hardverrel bír, mégis a Dune a jobb." - akinek a Dune van annak biztosan :P

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11526) tarkatehen válasza zippofcy (#11524) üzenetére


tarkatehen
tag

Uhh, inkább nem írok semmit, ha nem tudod elolvasni a video résznél a támogatott felbontásokat akkor hagyjuk.. Igen, tud az XBOX360 is 3D-ben megjeleníteni játékot, de nem full HD felbontásban és attól még nem lett 1.4-es HDMI rajta...Részemről téma lezárva.

(#11527) Dorian válasza zippofcy (#11525) üzenetére


Dorian
félisten

Az én belépő-kategóriás plazmámon és van simán különbség. (BD50 vs. 15-20GB mkv-ket hasonlítottam)

Amúgy én úgy vettem Dune-t, hogy kipróbáltam Toobee-ét, nem volt zsákbamacska és átgondoltam, hogy kifizessem-e az árkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11528) Toobee válasza zippofcy (#11525) üzenetére


Toobee
veterán

Az adatlapomon megtalálsz mindent. Gondolom láttad már mindkét lejátszót...képről. Én ezekkel éltem hetekig/hónapokig. De nyugodtan szajkózd tovább az igazad :P

https://barbieripnk.hu/

(#11529) tarkatehen válasza Dorian (#11527) üzenetére


tarkatehen
tag

A D6500-on is van. Haver pl mkv esetén nem igazán érezte a 3D-t viszont amikor beraktam ugyanazt a filmet egy BD50-ről egyből mondta, hogy igen, itt már látszik. De mind1, nem értünk hozzá, én már feladtam...

(#11530) zippofcy válasza tarkatehen (#11526) üzenetére


zippofcy
senior tag

Jobb is mert hogy jön ide az xbox360? ;]
Nekem az is itt figyel, és jobb ha tudod: egyetlen játék se full HDs rajta. 720p-sen renderel, azt skálázza fel 1080p-re. Jobb esetben. Mert pl. a Halo 576p-ben renderel. Ki is rúgta az MS a fejlesztő brigádot miatta.
Hogy jön ez az 1.4-es HDMI SW vagy HW voltához fel nem fogom ... meg az 1.4-es HDMI az általam ajánlott médialejátszóhoz azt meg pláne.
Kivéve persze ha csak kötekedni akartál ;)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11531) tarkatehen válasza zippofcy (#11530) üzenetére


tarkatehen
tag

Úgy, hogy én megkérdeztelek a 3D iso lejátszásáról (amihez kell az 1.4-es HDMI) és elkezdtél minden másról beszélni csak a kérdésre nem válaszoltál :C Az XBOX 360 pedig úgy jön ide, hogy azon is van 3D játék nem csak PS3-on, pedig nem lett az sem 1.4-es HDMI-re átalakítva, mivel a nem full HD 3D -hez elég az 1.3 HDMI is. Ezért tudsz lejátszani SBS mkv-t régebbi médialejátszókon is.

[ Szerkesztve ]

(#11532) Toobee válasza zippofcy (#11530) üzenetére


Toobee
veterán

Senki nem mondta, hogy a box 1080p-t is tud. Nekem is van, én is tisztában vagyok vele, hogy 720p.

https://barbieripnk.hu/

(#11533) zippofcy válasza tarkatehen (#11529) üzenetére


zippofcy
senior tag

Mi az hogy nem "érezte"??? Azt látni kell, ember ;]
Két dolog van ami a 3Ds "érzetet" befolyásolja: 1. a kép mélysége, 2. a crosstalk megléte vagy nemléte.

A plazmáknál a C7000-em (meg a D8000 is) mindkettőben félúton van.
LCDben a cinema3Ds LGk mindkettőben jobbak, de az idei Panák a 2-esben leverik őket, az 1-esben rosszabbak.

A SÁVSZÉLNEK A 3Ds MINŐSÉGHEZ KÖZE NINCS !!! Aki mást mond az vagy téved vagy hazudik ;] . Ha a 2Ds kép tökéletes (nem blokkos stb) akkor a belőle készült 3Ds kép is az lesz mert azt a TV állítja elő két 2Ds képből. (hogy mennyire vannak ezek egymáshoz képest eltolva, az adja meg a fenti két dolgot. Nagyobb eltolás = nagyobb mélység, de egy pontot elérve nagyobb crosstalk is egyben. Hogy hol van ez a pont az a TV elektronikáján múlik, illetve a kijelző típusán is - passzívok ebben jobbak tapasztalatom szerint, cserébe a felbontás feleződése jobban látszik rajtuk)

Crosstalknál nem voltam ebben teljesen biztos, ezért kiírtam a Piranha3Dt BDre is. Azért azt mert a crosstalk főleg a víz hullámzásánál látható. Jelentem: ugyanolyan volt BDről is mint mkv-ról. Ne terjesszünk már babonákat !
A végén még arra a következtetésre jutunk hogy a 120 ezres Csingcsung lejátszó jobban tolja a 3Dt mint a 12 ezres Bingbong mert azon 1.4 rev3-as HDMI csati van. ;]

GONDOLKOZZUNK ! Hinni a templomban kell :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11534) tarkatehen válasza zippofcy (#11533) üzenetére


tarkatehen
tag

Köszönöm, hogy felvilágosítottál és én kérek elnézést a tudatlanságomért, illetve azért amiért mást tapasztaltam eddig :R :R :R :R :R :R

Úgy érzem nem vagyok méltó, hogy tovább írjak ebbe a topicba.

(Annyi azért árulj már el, hogy félsz és azért kiabálsz (caps lock) állandóan, vagy ezzel próbálod a véleményed ráerőltetni másra is?)

[ Szerkesztve ]

(#11535) zippofcy válasza tarkatehen (#11531) üzenetére


zippofcy
senior tag

Aki érti hogy jön ez a téma az én médialejátszó ajánlásomhoz világosítson már fel, mert nekem egyszerű kötekedésnek tűnik :(

Ha az érdekel hogy lejátsza-e a 3Ds filmeket: mkv-ből igen, ahogy minden más lejátszó is.
BDt pedig nem néztem rajta. Világos? (nem úgy tűnik ;] )

----------------------------------------------------------------------------------
BD vagy mkv, ugyanaz !!! :
Már elmagyaráztam hogy a full HDs 3Ds sem jobb minőségű a full HDs TVn mint a felezett. Ha nem hiszed a te bajod.
Az 1 millás 3840-es felbontású Phillips más tészta. Kinek van itt ilyen? Közülük hánynak kell olcsó médialejátszó? Ne fárassz már baromságokkal. ;]
-------------------------------------------------------------------------------------------
Caps lock: a lényeg kiemeléséről hallottál már?

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11536) tarkatehen válasza zippofcy (#11535) üzenetére


tarkatehen
tag

De én BD iso-t kérdeztem nem mkv-t :C :W

(#11495) tarkatehen válasza zippofcy (#11494) üzenetére
Mindez szép és jó, de mi van a BD iso-val vagy a 3D BD iso-val?

Kiemelésre pedig nem caps lock, mert az a kiabálás fórumokon. Kiemelésre ott van a dőlt, félkövér stb...

[ Szerkesztve ]

(#11537) varsam


varsam
őstag

Megvettem a Dune HD TV-101W-t és nem tudok hálózatot varázsolni a Mac OS 10.6 és e között. Elvileg SMB-t tud mindkettő, de valamiért nem megy.

Tud valaki segíteni?

(#11538) zippofcy válasza Toobee (#11528) üzenetére


zippofcy
senior tag

Szerintem a D550 nem ad jobb minőségű képet mint a C7000.

De írtam az ajánlásom alján: sznoboknak nem ajánlom. Márpedig akinek csak a 60 ezres lejátszó felel meg az már nálam beleesik e kategóriába ;]
Ezeken mkv-t néznek többnyire és nem BDt. Én állítom hogy egy 15GBs mkv semmivel sem szebb egy 60 ezres lejátszóval lejátszva mint ezzel a 8500-assal. Vagy egy 10 ezres Himediaval. Vagy egy 15 ezres Egreattel.

Sőt, ha a bitrate miatt le bírja egyáltalán játszani, a BD se lesz csúnyább rajta. Mivel a digitálisból analóggá alakítást a TV és az erősítő végzi, NEM a lejátszó.
De ezt persze vitatja aki már kiadta a pénzt a drága lejátszókra, illletve ezek forgalmazásából van haszna ;]

Mindenki nézze meg ő látja-e a különbséget, minek dobjon ki 50 ezret. Szerintem ;)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11539) Ed Parker válasza tarkatehen (#11536) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem vitának szánom és meggyőzni sem akarlak,viszont azt elmondhatom,hogy egy 12-15GB-os mkv simán van olyan ha nem jobb mint egy bd25.
Van mindkettő, pana vt30-on nézve nekem mindkettő megfelel.
Van olyan gyári filmem yes man,ami sokkal zajosabb mint egy mkv,pedig az gyári bd50 és nem egy belépő bd lejátszóval néztem,mégis zajos,szemcsés. Furcsa is volt.

(#11540) tarkatehen válasza Ed Parker (#11539) üzenetére


tarkatehen
tag

Ok, semmi gond, nem is veszem annak, de én 3D-ről beszéltem, és írtam is :)

(#11541) Ed Parker válasza tarkatehen (#11540) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A 3D az egyértelmű,ebben egyetértünk. :)

(#11542) zippofcy válasza Ed Parker (#11539) üzenetére


zippofcy
senior tag

Nehogy vitának vedd, de a "mégis zajos,szemcsés" ez az a hozzáadott zaj amiről beszéltem a BD filmek kapcsán. Ezt rakják rá direkt, ami a HD DVDknél nem volt. (nem a bitrate-től -vagyis hogy mkv vagy BD- függ)
Ezt tartom én felesleges, képrontó hülyeségnek.
De mivel pénzt nem adok filmért és "ajándék lónak ne nézd a fogát" ... ;]

3D se szebb BDn mint mkv-ban, csak másfélszer akkora méretű lesz a 3Ds változata mint a 2Ds ugyanannak a filmnek azonos bitrate mellett. Fentebb kifejtettem miért: hiába van a film 3840x1080-as felbontásban a lemezen, a TVk csak 1920x1080-as képet tudnak fogadni ÉS megjeleníteni is. Mármint ha egymás melletti képkockás kódolású a film.
Van olyan ami váltott képkockás, az szebb tényleg, de ott meg nem egymás mellett van a két kép.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11543) erdoke válasza Ed Parker (#11539) üzenetére


erdoke
titán

Ha a rendező zajos rá/szemcsésre akarta az eredetit, neked jobb az összemosott változat? :F

(#11542) zippofcy
Korántsem minden BD film szemcsés, szóval nem direkt rárakják a lemezre, hogy kitoljanak veled, hanem sokszor a rendező így próbál bizonyos hatást elérni a képpel.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#11544) Ed Parker válasza erdoke (#11543) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ne forgasd ki a szavaimat,szó sem volt itt össze mosott változatról. :F
Én pusztán azt írtam,hogy a tiszta képet jobban preferálom,mint a szemcsével elqrt képet.
Nekem is van nem egy olyan bd25-öm,pl az eredet,ami makulátlan,mégsem össze mosott.

Zippofcy: az sbs mkv és a bd3D azért képminőségben nagyon nem egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#11545) zippofcy válasza erdoke (#11543) üzenetére


zippofcy
senior tag

Ez TÉVEDÉS !!
HD DVD rippeken nincs rajta ez a "szemcsésség". Direkt rakják rá, guglizd ki.
Pláne nem a rendező akar vele elérni vmit.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11546) sapex


sapex
tag

Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani hogy a DUNE HD TV 301es médialejátszóba milyen HDD való,
ugyanis olvastam hogy állítólag 3,5" is belefér,de sok helyen csak 2,5" írnak.
Esetleg támogatja a SATA III is?
Köszönöm

(#11547) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Elolvastam az első hsz-t mielőtt ide írtam használtam a keresőt is!:)
Szeretném a tanácsotokat kérni, média lejátszó szempontjából!
Adott egy LG47LM660S TV ahhoz kellene egy médialejátszó amire tudom Streamelni is meg
rámenteni is Filmeket FULL HD-ban és 3D filmeket is+ a hangot erősítőn 5.1 ben egy Denon 1312-re!

A lényeg, hogy ne kelljen már külső winyóznom...ha azt bele tudom rakni, vagy hozzákötni az nagyon jó lenne WD 1T SATA 3-as úgytudom :F :C
Köszönöm szépen a készséges hozzászólásokat!:)
Szép estét mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11548) erdoke válasza Ed Parker (#11544) üzenetére


erdoke
titán

Azt írtad, hogy ugyanazon film BD verziöja szemcsés, míg az mkv sima. Szerinted az mkv miből készült? Csak nem a BD buta kódolású kimosásával?

A legjobb aláírás a héten

(#11549) zippofcy válasza erdoke (#11548) üzenetére


zippofcy
senior tag

Nem azt írta hogy UGYANANNAK a filmnek a BD illetve MKV verziójáról beszél :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#11550) Ed Parker válasza erdoke (#11548) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van olyan gyári filmem yes man,ami sokkal zajosabb mint egy mkv

Ezt írtam, és tisztába vagyok miből készül az mkv.
Miért érzem azt hogy kajakra hülyének nézel? :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.