Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Patice válasza liquidmoon (#12949) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a belső hálód N-es, és más nagyobb adatforgalom általában nincs a routereden, akkor valószínűleg fog menni.

De ismétlem magam: még nem próbáltam ezt ki, de ha lesz egy kis időm, akkor gyors próbát tehetek majd. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12952) Jim-X válasza Ed Parker (#12950) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Akkor az a wifi stick mire jó? (Nekem is van azért kérdezem, de még nem volt sok időm próbálgatni) Jútyúbozni? Torrentezni elég az a stick is nem? Jól tévedek? :F

A játék az nem játék!

(#12953) liquidmoon válasza Patice (#12951) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Azt megköszönném, mert fontos lenne :)

(#12954) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Van rá mód, hogy ha elindítok egy filmet, akkor mikor a filmnek vége, a lejátszó hagyja abba a lejátszást, és lehetőleg kapcsoljon is ki? Egreat R6A készülékről van szó, aminek a hekkelt ACRyan agya van.

Többször keltem már arra reggel, hogy ment a sorozat, amit este néztem... nyilván vagy tízzel későbbi rész :)

Találtam egy olyat, hogy éjszakai mód, de az látszólag nem csinál semmit...

Előre is köszönöm!

PS: a DVD írós kérdéseimmel merre menjek, tudtok valami infót adni?...

(#12955) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!

A témában teljesen kezdőként szeretnék segítséget kérni.

Most vettem egy új gépet, aminek már persze csak digitális (hdmi, dvi, minidp) kimenete van, a tv-m meg még régi, analóg bemenetes (s-video, rca, scart) és tv-t egyelőre nem tervezek venni.
Kerestem átalakítókat, de nem igazán találtam csak drágán.

Így az egyébként már régen tervezett médialejátszó jött szóba. Emellett szükségem lenne NAS-szerű funkciókra is, doksikat (meg akkor már video/képek) szeretnék távoli gépekről szinkronizálni + elérni + backup
+ torrentezni is kellene
+ analóg kimenetre is szükség lenne a TV miatt

A kérdésem az lenne, hogy mit javasolnátok erre, egy komolyabb medialejátszót, vagy egy alap médialejátszó/alap NAS kombót.
Itthon lenne bekötve, wifi router van (tp-link wr741nd).
Gondolkoztam még esetleg a biztonságos adattárolás miatt valami kétlemezes nas-on, raid1-be kötve, bár ez gondolom a drágább megoldás (plusz a lemezek miatt is).

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#12956) TCr válasza Patice (#12951) üzenetére


TCr
veterán

A laptopom és a routerem N-es, az A210 CAT5 kábelen megy a router-be.
720p-ig bezárólag (de még a kisebb bitrátájú 1080p-k is) mindent rezzenéstelenül stream-el wifi-n.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12957) Ed Parker válasza Jim-X (#12952) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha minden feltétel adott, van jó térerő, akkor a bd-n kívül átmegy minden.

(#12958) vlevi válasza FordFair (#12955) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Így az egyébként már régen tervezett médialejátszó jött szóba. Emellett szükségem lenne NAS-szerű funkciókra is, doksikat (meg akkor már video/képek) szeretnék távoli gépekről szinkronizálni + elérni + backup"
Ez a része engem is nagyon érdekelne. Azokat kérdezném, akik már jobban beleásták magukat a témába, hogy az Egreat R160, R200, R300 hármasból valamelyik használható-e erre?
Esetleg vannak-e ezekben a lejátszókban olyan funkció, hogy a vinyót x idő után leállítják, esetleg altatásba rakja teljesen magát, de egy hálózati elérésre feléled? (Wake-on-Lan).
Mert ha igen, akkor otthon el tudnám "adni" a dolgot, hogy nekünk ilyen kell :)

(#12959) Patice válasza FordFair (#12955) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor inkább egy HP microserver NAS-nak és kiegészíted egy olyan videókártyával, amin lesz analóg kimeneted a TV-hez. (Akár használ piacon is kereshetsz ilyen videókártyát olcsón.)

Vagy az új gépedet fogod be NAS-nak is és raksz bele ilyen videókártyát.

Közepesen drága (40-50 ezer) médialejátszókkal is megoldható a dolog, de azok meg a médialejátszásra vannak kihegyezve, nem a NAS funkciókra. Bár pár alap NAS funkció azért használható.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12960) Jim-X válasza Ed Parker (#12957) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi a választ!

Most veszek majd bele egy 2T-s belső merevlemezt, arra hogyan a leggyorsabb átmásolni a laptopom vinyójáról kb. 200Gb adatot? A hátsó USB3.0 Slave-el?

Üdv

A játék az nem játék!

(#12961) spidersoft válasza TCr (#12956) üzenetére


spidersoft
senior tag

Erről jut eszembe egy érdekes jelenség: ha a PC-ről, hálózaton próbálok magasabb bitrátájú (HD) filmet lejátszani, és ha fut a böngésző (FF/Chrome, mindegy), akkor piszkosul elkezd kerepelni a winyó (UDMA6), felmegy a procihasználat, a film meg szaggat. Ha nincs filmlejátszás, de ugyanúgy fut a böngésző, a HDD nagyjából csendben van, percenként kreppent négyet-ötöt. Ha bezárom a böngészőt, és úgy streameltetem a videot, akkor megint akadásmentesen viszi. No ez hogy van? :)

(#12962) FordFair válasza Patice (#12959) üzenetére


FordFair
tag

köszi!

HP microserver + régi videókártya akár lehetne, csak nem ismerem, pl fogyasztás és kezelhetőség szempontjából... (sem:)

az új gép microATX + sokat is fogyasztana

igazából jobb médialejátszó is érdekelne, ha az említett nas-funkciókat tudja (szinkronizálás, backup, távoli elérés, torrent)

[ Szerkesztve ]

(#12963) Patice válasza spidersoft (#12961) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az alaplapodon milyen a hálózati csati?
A hálózatod milyen sebességet tud?

IDE vinyó sebessége, főleg ha az a rendszer vinyó + nincs sok RAM-od, akkor szerintem ez a magyarázat a jelenségre.

FF/Chrome elég sok memóriát tud zabálni. Esetleg a beállításokban limitálhatod ezt, ha még nem tetted meg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12964) TCr válasza spidersoft (#12961) üzenetére


TCr
veterán

Fogalmam sincs, én nem észlelek ilyet (laptop, sata2).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12965) Patice válasza FordFair (#12962) üzenetére


Patice
Topikgazda

HP microserver-nek van külön topikja is. Nézz utána, ha van kedved/időd/affinitásod a beállításokkal/driverekkel, telepítéssel, stb.-vel mókolni, akkor válaszd ezt nyugodtan. :)

Fogyasztása elég alacsony, a kezelhetősége meg attól függ milyen szoftverrel rakod meg.

Ha nem, akkor médialejátszó, de a NAS + torrent képességek a korlátozott számítási kapacitás miatt erőteljesen kompromisszumosak lesznek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12966) FordFair válasza Patice (#12965) üzenetére


FordFair
tag

OK, megnézem, meglátjuk mennyire van kedvem mókolni :))

(#12967) spidersoft válasza Patice (#12963) üzenetére


spidersoft
senior tag

A hálózatban a router a szűk keresztmetszet (100Mbps), ha megy is a böngésző (ami a bitmeter szerint nem forgalmaz, mikor nem kattintgatok benne), azért 100Mbiten csak át kéne érjen az a 40Mbit (át is ér, ha nem fut a böngésző).

Két winyó van, egyikről se megy rendesen: 1.5TB-os 5400RPM-esek (AHCI ki van kapcsolva, de nincs tervben újratenni emiatt a rendszert), egyikről másikra olyan 70-80MByte/s sebességgel másolnak... ha fut a böngésző ha nem! Emiatt gondoltam valami hálózati szerviz tökéletlenségére, de nem tudom megfogni a hibát.

2x2GB DDR3 GEIL nemtommi (barnás-antracitos színű hűtőborda van rajta).

Firefox jelenleg (a windóz szerint...) 7-15% erőforrást igényel, a fizikai memória 53%-a szabad.

[ Szerkesztve ]

(#12968) Patice válasza spidersoft (#12967) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 100Mbit-es háló még nem is lenne probléma a stream-elés miatt (ahogy tapasztalod is), a router lehet azért ludas, mert lehet, hogy 100 Mbit van ráírva, de lehet nem is tudja kiszolgálni, kihajtani magából.

A PC-ben lesz a nagyobb gond, érdekes, hogy összeakad a stream + böngészés.

Esetleg próbálkozhatsz BIOS frissítéssel, alaplapi driverek (chipset + hálókártya) frissítésével is.

FF-nek mennyi memóriát engedélyeztél?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12969) TCr válasza Patice (#12968) üzenetére


TCr
veterán

Hol lehet a memória mennyiségének engedélyezését elvégezni? (XP)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12970) spidersoft válasza Patice (#12968) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nekem winhét van, én se tudom, hogy hol lehetne limitálni... egyedül a virtuális memóriára szokott panaszkodni, de ha van fizikai memória, akkor mi a frászkarikának nem azt használja?... Aszongya a windóz, hogy a virt. memória minimuma túl kicsi. Nézem: van szabad másfélgiga fizikai. De egy hülye rendszer ez...

(#12971) Ed Parker válasza Jim-X (#12960) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én a helyedben nem vennék bele ekkora merevlemezt,mivel ekkora csak 3,5"-ban van és az meg meg fog főni a házban,én egy wd green-nel próbáltam,ami elég langyos alapban,de a passzívházban melegedett,plussz erre m ég segít a proci is,ami a házra vezeti el a hőt.

egyszerűbb egy 2,5"-s 500GB-os,én is ilyet használok,ez elég kevés hőt termel és ha telik akkor átrakom nas-ra,ami kell róla,a többit meg törlöm.

nekem a hátsó slave 3.0 soha nem ment feljebb 25MB/s-nél,két különböző notival próbáltam,nem tudom miért,de külső házban a 3.0 simán megy 85-90MB/s-el.
én nem használom azt a portot,pedig ezért is vettem a300-at:)

(#12972) lehasznalo


lehasznalo
tag

Van arra mód, hogy a Dune 101-en bekapcsoljam a youtube kliensben/azon belül a lejátszott videóban a feliratot, ha az pl. számítógépen lehetséges?

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12973) Jim-X válasza Ed Parker (#12971) üzenetére


Jim-X
őstag

Én meg pont azért vettem, hogy bele tudjak rakni egy 3,5-es vinyót... Pont a 2T-ás caviar greent néztem... 500Gb kicsi lenne, mert ha már ez van akkor szeretnék BD minőségben filmezni...

Tutira megfőne benne? :O :O

NAS nincsen, egyelőre nem is gondolkoztam benne...

Ezt nem értem, mi az, hogy külső házban megy a 3.0? Azt elfelejtettem írni, hogy a notimon nincsen csak USB2.0, akkor így melyik lenne a leggyorsabb másolás a popi belső vinyójára?

A játék az nem játék!

(#12974) Patice válasza TCr (#12969) üzenetére


Patice
Topikgazda

A cache méretét lehet szbályozni FF-ben:

Tools (Eszközök) --> Options (Beállítások) --> Advanced (Haladó) --> Network (hálózat)

Itt szabályozható a cache mérete. Bepipálod, hogy felülírod az automatikus beállítást. Automatán alapból 1 gigát ad magának. Én limitálom mindig 200-250 MB-ban. Az bőven elég neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12975) spidersoft válasza Jim-X (#12973) üzenetére


spidersoft
senior tag

Az USB2.0 60MB/s sebességet tud. Elvileg. Egyszer találkoztam eddig ezt megközelítő sebességű eszközzel, valamint nemrég volt nálam egy USB-s 2,5" HDD, az 42MB/s sebességet tudott, de jellemzően ettől lassabb szokott lenni egy ilyen művelet... Másolás szempontjából leggyorsabb mindig az, ha belerakod a gépbe. 2TB (ami ugye 1,8TB környékén van...) kb. 12½ óra alatt szalad tele 42MB/s sebességgel. Ha beleteszed a gépbe és megy nyolcvannal, még akkor is az együltőhelyben kivárhatatlan 6 óra lesz a futamideje, szóval lehet érdemes az ilyet estére halasztani... Total Commanderben van másolási lista (a másolás ablakban F2 és nem ENTER), egy listára rá lehet gyűjtögetni az összes könyvtár azon tartalmait, amit akarsz a winyóra, és hagyod futni éjjel. Reggelre kész a médzsik! :)

(#12976) Patice válasza spidersoft (#12970) üzenetére


Patice
Topikgazda

A virtuális memóriát én úgy szoktam beállítani (már ha kell), hogy a gépben lévő RAM mennyiségében maximalizálom. Kezdeti méretnek 500 MB legalább de inkább 1024 MB.

Ha nem akarok szarozni vele, akkor bepipálom azt az opciót, hogy a Win magának állítsa be. Ilyenkor ha jól tudom a RAM mennyiségének megfelelő területet foglal le magának.
Ezt csak akkor ajánlom, ha vinyón van a rendszer (SSD esetén én kikapcsolom) és van a rendszerpartíción elég helyed.

2X2 GB RAM esetén 2048 - 4096-ra állítanám. Ez a lapozó file, amit a rendszermeghajtó területéből foglal le.

A virtuális memória miatt azért rinyál a Win, mert túl kis értéket adtál meg neki kezdeti értéknek. Próbáld ki 1024 - 2048 MB-al mondjuk.

A fizikai memóriát azért nem tölti fel, mert "jöhetnek" sokkal fontosabb rendszerfolyamatok, amik igénylik a RAM-ot. Ilyenkor a Win a virtuális memóriát használja.

Esetleg megpróbálhatod a RAMDisk-et. Ezzel a progival lecsípsz egy darabot a RAM-odból, ami egy új meghajtóként jelenik meg a sajátgépben. Ez a "meghajtó" sokkal gyorsabb mint a merevlemez, ide áthelyezhető a FF cache és pörgősebb lesz tőle a böngészés. Ha a fent említett 200-250 MB-ot adod meg RAMDisk-nek, akkor azt nem nagyon fogod észre venni, de akár 500 MB is lehet, ha átlag körülmények között van másfél giga szabad fizikai memóriád.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12977) Ed Parker válasza Jim-X (#12973) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezzel nincs semmi baj,vegyél egy külső házat és rakd abba,oszt usb-n rákötöd.

az 500GB csak egy átmeneti tár,én nem tartanám azon a hdd-n az adatokat,ami 24/7-ben megy,kb 2 év és elmegy haza:)
nem biztos hogy megfőne,de én nem vártam meg,mikor kivettem kb 60fok körül volt,ami nem túl jó neki,volt benne egy seagate is,az meg is szorult.

pedig a nas egy hasznos dolog,raid 1-ben ha biztosra akarsz menni.

ha nincs a notidon usb 3.0 akkor mit akarsz vele? :D
értelemszerűen az usb 2-vel nem lesz rakéta,nálam is lassú,nem is szeretem,esküszöm gyorsabb hálózaton.
próbáld ki egy filmmel melyiken megy át gyorsabban,hálón vagy usb-n?

(#12978) Patice válasza Ed Parker (#12971) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ez is ugyan az az eset, mint amikor rárakják a gigabites csatit ugyan arra a hardverre. A SoC ugysem tudja kezelni a Gigabites sebességet. Ugyan ez lehet az USB3.0 slave csati is, amennyit bír a chip, annyival másolsz a belső vinyóra.

Mivel a chipek még akkor készültek, amikor inkább csak USB2.0 volt, ezért közel azt a sebességet tudja.

A külső házas merevlemez azért tud nagyobb sebességet, mert ott a vezérlő a PC-ben (laptopban) van, ami nagyobb sebességet tud átküldeni, mint az USB2.0.

Nekem a Dune 301-es a 3.0-ás slave csatival gépre kötve USB2.0-án hozza a 27-25 MB/s-et. Ennyit bír a lapom vezérlője.

USB3.0-as kiegészítő modult tervezek majd venni, mert egyre terjednek az USB3.0-as eszközök és idővel jól fog jönni. A gépemet meg jó ideig nem szándékozom lecserélni, inkább foltozgatom. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12979) spidersoft válasza Patice (#12976) üzenetére


spidersoft
senior tag

4-6GB a swap. 10GB helyem van most a "cén", és hol ennyi, hol annyi. Win7 ebben is kocsog: XP alatt elég volt, ha a rendszerpartíción van annyi hely, hogy *egyszer* meg tudja csinálni a swapfilet, amikor kész volt a pl. 4GB-os file, utána a maradék helyet akár fel is tölthetted. Win7 alatt ha pl. van 8GB helyed, és készíttetsz vele egy 6GB-os swapet, akkor reboot után az előző file valamiért nem lesz jó neki, készít egy újat, de látván hogy csak 2GB hely van a partíción már csak 2GB-os swapet csinál, függetlenül attól, hogy az előző 6GB-os filet letörli... Erre is jó lenne valami megfejtés, de ezt már szvsz át kéne tenni valami Win7-es topicba, mingyá keresek is neki egyet ;)

(#12980) Ed Parker válasza Patice (#12978) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

pontosan,először azthittem hogy a notesszel van valami,aztán kábelt is cseréltem,ugyanaz.
most van egy uj fullos noti,ezzel is ugyanaz,tehát nem tudja.
a sebesség ugyanolyan lassú ki-be.

az a300 nem annyira régi,már régóta van usb 3.0,szóval ennek menni kellene,de ezek itt mind elméleti dolgok,ahogy a gigabites lan is:)

nem érdekes,ftp-n leszedem ami kell.

(#12981) kirkri válasza Jim-X (#12973) üzenetére


kirkri
addikt

Nem fő meg benne. :N

Nekem A210 van ilyen WD winyóval és közel sem forró. Csak azért nem írom, hogy kellemesen meleg, mert korábban nem akarta elhinni valaki (pedig nem érdekem hülyeséget állítani) és nem akaródzik megint vitázni ilyen dolog miatt. :)

Korábban volt benne 7200-as Hitachi winyóm, az valóban meleg volt, de az sem főtt meg, hónapokig ment probléma nélkül, amikor is lecseréltem a WD-re.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12982) spidersoft válasza kirkri (#12981) üzenetére


spidersoft
senior tag

Véleményem szerint az 50°C is meleg egy winyónak... legfontosabb, hogy a hőt valahogy a házáról ki tudjátok vezetni a gépen kívülre. Tehát ha egy mód van rá, akkor a négy csavart be kell hajtani, hogy a gép rackét (ha az fém) hozzáhúzza a winyóhoz, és el tudjon ballagni a lemezen a nagyja meleg. Ha ez nem elég, akkor venti 5/7V-ra...

(#12983) BBéci válasza liquidmoon (#12949) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes kívánságaid vannak, csak kapkodom a fejemet.
Legtöbben a tévéjüket igyekeznek nagyobbra cserélni, már az 50 colos sem elég a filmekhez, mások tenyérnyi kijelzőn néznének 720p-t. :Y
Inkább könyvet olvasnék!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12984) Ed Parker válasza kirkri (#12981) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Torrentezel rajta?
Mert ha nem akkor elhiszem, én non-stop működésre értem, ahogy nálam is megy.

(#12985) Jim-X válasza kirkri (#12981) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi megnyugtattál... :D

Én torrenteznék rajta, de közel sem biztos, hogy 24/7-ben menne... persze mondom ezt úgy, hogy még nincs meg a vinyó...aztán ha meglenne, lehet megtelne egy hét alatt :D

Amúgy ŐT akarom belepasszírozni a rackbe :)

Üdv

A játék az nem játék!

(#12986) Jim-X válasza spidersoft (#12975) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi, azért nem akarom elsőre televágni a 2T-t, mondom kb 2-300Gb cuccom van ami első blikkre felmenne rá, az meg barátok közt is megvan pár óra alatt :D

A játék az nem játék!

(#12987) kirkri válasza Ed Parker (#12984) üzenetére


kirkri
addikt

0/24-ben megy a torrent.

Tényleg nem vitázni szeretnék, csak a saját tapasztalatom mondtam.

A 2.5-es 1TB-os HDD nekem kicsi bele, külső winyó meg esztétikai okok miatt nem jöhet szóba. Azért vettem mindkét alkalommal belső rack-es médialejátszót, hogy ne lógjon belőle egy HDD.

(#12985) Jim-X

Nekem ennek a SATA 2-es (EARS) változata van benne.

A másik lejátszóban pedig Seagate ST2000DL004 (ez nekem kicsit hangosabbnak tűnik, mint a WD)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12988) TCr válasza Jim-X (#12985) üzenetére


TCr
veterán

Ez miért ilyen olcsó?
Pár hete még 36-38 volt mindenhol...

5400, vagy 7200?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12989) BBéci válasza kirkri (#12987) üzenetére


BBéci
titán

El lehet rejteni a külső merevlemezeket úgy, hogy vérebbel kell megkerestetni. Múltkoriban jártam egy moziszobában, ahol a centersugárzó mögött sorakozott 8 db dokkoló, bennük merevlemez, kiváló ötlet.

(#12988) TCr
Március óta hetente nézem az árgépet, legalább két és fél hónapja 30 alatt kapni a legolcsóbb helyeken. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12990) liquidmoon válasza BBéci (#12983) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Van egy x méretű nappalink, ahhoz egy elfogadható méretű tv, van projektor, ha igazán nagyban szeretném nézni a filmeket, de van két gyerkőc is, akiknek nincs tv-je( nem is lesz egy ideig). Néha jól jönne, ha pl néznek egy mesét a nappaliban, és másolgatás nélkül be tudnám küldeni őket a szobájukba, és tovább tudnák nézni tableten. Vagy a feleségemnek a konyhában, neki sem kellene másolgatni, oda letölteni. Vagy fürdő, terasz, stb. :D Szeretnék egy helyről fényképeket, videókat, zenéket elérni minden eszközről (és nem minden eszközre felmásolgatni) a lakás minden pontjáról, ha ezek lehetővé teszik .

(#12991) Patice válasza liquidmoon (#12990) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ehhez már komoly NAS-ra lesz szükséged, de a necces dolog az egészben az a wifi.

Vagy ahol lehet vezeték és akkor a NAS ki tud szolgálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12992) Jim-X válasza TCr (#12988) üzenetére


Jim-X
őstag

5400-as, de filmezésre jobb ez szvsz, halkabb meg ugye a nagyobb fájlokhoz, mint amilyenek a filmek is jobb...nem rendszernek kell.

Nem tudom miért ennyi, de szerintem jó ára van...

(#12987) kirkri : Miért 7200rpm-eset vettél? Vagy ez már megvolt?

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#12993) BBéci válasza liquidmoon (#12990) üzenetére


BBéci
titán

Értem, így már tiszta. :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12994) Ed Parker válasza kirkri (#12987) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én sem vitázom,én is csak a saját tapasztalatomat írtam le.

akkor az én gépemmel volt valami,amiért melegedett.

nálam egy tv állványban van benne a gép és mögötte van még 1tb-os hdd usb-vel rákötve.
nem is látszik.

tcr:estek a merevlemez árak,nem drasztikusan,de csökkent mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#12995) kirkri válasza BBéci (#12989) üzenetére


kirkri
addikt

Nem személyeskedés képpen kérdezem, de nős vagy? :D

Vagy csak az én nejem kérdezi meg egy-egy új kütyü beszerzése után, hogy "újabb porfogó, amit törölgetnem kell?" :F

Viccet félretéve, számomra ez az optimális megoldás, másnak biztosan van erre jobb ötlete.

(#12992) Jim-X

Volt belőle otthon készleten és akkor hirtelen nem fért bele a költségvetésbe a Popcorn mellé egy 2 TB-os winyó megvásárlása is. (szerencsére még az utolsó pillanatban sikerült megvennem a WD-t 14k-ért, napokkal később már 30 körül volt az ára)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12996) hunaqua válasza kirkri (#12995) üzenetére


hunaqua
addikt

...na, lett itt még1 sz@r doboz....
:DD

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12997) Jim-X válasza kirkri (#12995) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor jól jártál, szerencséd volt vele...Nem is tudom egyátalán vissza jönnek-e azok az idők amikor 14k volt egy HDD :(((

A játék az nem játék!

(#12998) TCr válasza Jim-X (#12992) üzenetére


TCr
veterán

Médialejátszóba én is egyértelműen az 5400-est preferálom, de az általad linkelt weboldalon ez nincs feltüntetve.

(#12989) BBéci: köszi, most (naívan) belőttem az árfigyelőt 20.000-re. :D

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12999) Jim-X válasza hunaqua (#12996) üzenetére


Jim-X
őstag

Keresztapám vett elég sz@r áron egy nem túl jó LCD-t, kérdeztem tőle miért ezt vettétek? Válasz: Mert ez "anyának" is tetszett... Külsőre... :D

A játék az nem játék!

(#13000) Jim-X válasza TCr (#12998) üzenetére


Jim-X
őstag

Most nézem, hogy tényleg nincsen rajta milyen rpm-el dolgozik, de az árukereső ami oda írányított részletesebb adatokat írt róla :)

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.