Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Imdre válasza Warter (#11900) üzenetére


Imdre
aktív tag

Megkaptuk a múltkor, nem? :DD

(#11902) BBéci válasza larryking (#11896) üzenetére


BBéci
titán

Belenéztél valamelyik CineMasterbe? Múltkor számolgattuk, Alsó hangon, 1000 euró alatt nem lehet kihozni, amit belepakoltak. De a szoftver része sokkal fontosabb és az utánozhatatlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11903) madgie válasza Imdre (#11899) üzenetére


madgie
titán

Dehogy akarok PC-s verziós XBMC-t... pont azt akarom elkerülni :D

Mini-ITX-es Brazos/Ion-ra is OpenELEC-et ajánlok mindenkinek ,aki csak filmezni/zenehallgatni akar.

(#11904) Berci77


Berci77
tag

Csak így ömlesztve válaszolgatnék. Elolvastam, amit írtatok. Nos HTPC-n is gondolkoztam/om. öreg vagyok én már a barkácsoláshoz és azért valamivel többet kell vele vacakolni. Nem is néztem meg ezen irányú lehetőségeket annyira. Egy Brazos dolog még érdekelhet is, majd utánaolvasok, az egy másik topik.

nincs hdtv-m, szóval nekem mindenképpen kell valami kompozit vagy svideo kimenet. amilyen pc-kkel eddig találkoztam, azoknak elég gyalázatos volt a képük ilyen kimeneteken. a laptopom hdmi kimenetén is elég gyatra volt a kép lcd tv-n. szóval valami célgép szerintem jobb lenne, HA létezik ilyen. egyelőre a popcorn jónak tűnik. esetleg a dune. egreat érdekelne még, hogy az tudja-e ezt az m3u listás trükköt a szünetmentes lejátszást.

a távirányító progikról nekem is ez a véleményem. olyan kellene, ami mutatja is az elérhető tartalmat, éppen lejátszott dolgokat. na akkor az helyettesítené a tv bekapcsolását zenélésnél..

(#11905) Imdre válasza madgie (#11903) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én úgy értettem, hogy írtad amint lesz jailbreak az ATV3-ra, akkor rástartolsz egy xbmc-vel. Én ennek a kombónak a tudására volnék kíváncsi, hogy mit tud kisajtolni ebből az almából :U
A htpc-s írásod az tiszta, az érthető - bár számomra egyenlőre teljesen felejtős

(#11906) madgie válasza Imdre (#11905) üzenetére


madgie
titán

Ja, hogy mit tud? Maga az XBMC bőven jó tudásra, nekem csak annyi kell, hogy egy passzív, kicsi, relatív olcsó hardveren biztosan elmenjen mindenféle videóforrás. Az, hogy mondjuk 10%-kal rosszabb lesz a képminőség, mint a Popin? Nem hinném, de nem is nagyon érdekel. Ócsó, belépő plazmám van, nem kétméteres vászon :)

(#11907) Berci77 válasza Mezga Aladár (#11889) üzenetére


Berci77
tag

Köszönöm neked is!

(#11908) TCr válasza larryking (#11892) üzenetére


TCr
veterán

Ja igen, azt hallottam már, hogy a nagyobb sávszélű nettel (korlátozás nélkül) behal rajtuk a torrent.

(#11899) Imdre: nem őrület a részemről, csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha... :)
Peak tesztfile-jait nem futtattam le, mi volt a gáz velük?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11909) Imdre válasza madgie (#11906) üzenetére


Imdre
aktív tag

Az xbmc tudása itt már köztudottan hibátlan ( ;] ), csak az alma hardvere milyen, nekem ez nem tiszta - végülis kellett nekik 3 generáció, mire megy az 1080p. Illetve, ahogy nézem leginkább csak hálózatban, vagy NAS-al használható (bár van micro usb csati).
A képminőségnek már most utána lehetne nézni, de nekem meg egy fos (24p nélküli samsung) lcd tv-m van :DDD

(#11910) Imdre válasza TCr (#11908) üzenetére


Imdre
aktív tag

Jó, nem is azért írtam. Csak mindenkire hirtelen rájött a váltás - mostanában nem követem nagyon a topikot, ezért lepett meg kissé.
Nem olvastad a tesztet??? Vérciki módon nem ment a Hi10p és még egy csomó formátum, ezért váltott htpc-re. Azt hittem ebbe keseredett bele mindenki. Mert az xbmc visz mindent - bár furcsa volt olvasni olyantól a formátum támogatási hiányosságokat, aki már a BD25-től is hányingert kap :F
Még mielőtt Peak mester megorrolna rám, azért a nagyrészében igazat adok neki, én is kicsaptam volna a biztit...

[ Szerkesztve ]

(#11911) madgie válasza Imdre (#11909) üzenetére


madgie
titán

Nem hiszem, hogy gond lenne a hardverrel, a kettes direkt volt lebutítva (csak 720p ment ki rajta) de itt már mennie kell a 1080p-nek is. Az XBMC amúgy az iPad 2-mön is vinne szinte mindent, csak ott meg a wifi hálózat a szűk keresztmetszet (16 gigára meg nem másolgatok)

(#11912) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv,

Kisebb gondunk akadt.

A lejátszó a távirányítóval rendszeresen nem kapcsol be. Ki van kapcsolva, és nem reagál semmire. Ki kell húzni a tápkábelt, majd visszadugni (ettől már eleve bekapcsol) és utána működik rendesen. Kezd rohadt unalmas lenni..van valakinek tippje esetleg, hogy mi a gond, vagy szerviz?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11913) Imdre válasza madgie (#11911) üzenetére


Imdre
aktív tag

Értem... akkor ha lesz jailbreak, tuti vétel lehet. Az ára és a mérete legalábbis jó - beruháznék, amolyan utazós playara... :)

Köszi az infót :R

(#11912) jer1cho esetleg egy gyári beállítások visszaállítását próbálj meg. Ha nem, akkor szerintem szervizes gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11914) Toobee válasza TazLeacher (#11912) üzenetére


Toobee
veterán

Elem, hogy áll?

https://barbieripnk.hu/

(#11915) Cölöp válasza Patice (#11898) üzenetére


Cölöp
tag

"Gyűjts még..."
Köszi! Én is gondoltam rá. :DDD
A Cambridge Audionak van egy kütyüje (Sonata NP30), amivel szimpatizálok, csak 100k fölött van. Abból már kijönne egy külső tápos HTPC is. :W

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#11916) user137


user137
őstag

Sziasztok! Milyen lejátszót kell most venni 30k körül?

(#11917) #75912448 válasza user137 (#11916) üzenetére


#75912448
törölt tag

Olyat, ami teljesíti az általad elvárt feltételeket.

(#11918) hunaqua válasza user137 (#11916) üzenetére


hunaqua
addikt

Mit tudjon?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11919) Dorian válasza Berci77 (#11848) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy tűnik nekem nincsenek ilyen szétvagdosott zenéim.
Ha dobsz egy linket, letöltöm, kipróbálom, de zeneszerkesztővel nem szeretnék vacakolni, mert sosem próbáltam, nincs is ilyenem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11920) user137 válasza hunaqua (#11918) üzenetére


user137
őstag

OK, most hogy a kreatív talajra tévedtünk ... :U filmeket szeretnék vele lejátszani! :C

- USB3 külső HDD-ről
- 720p és 1080p MKV, AVI, MP4 nagyrészt
- dual audió kezelése és felirat jó lenne, de nem követelmény
- HDMI output
- elég egy fájlkezelős megjelenítés, meg egy alap remote, minden más "nice-to-have".

Semmi más igényem nincsen. régebben a WDTV Live volt az olcsó mindenes, aztán az ASUS O'Play, de ezek évekkel ezelőtt voltak. Ha van most is ilyen olcsó mindenes, megköszönném az ajánlását. Lehet 30k alatt is. :-)

Amiket most láttam itt a környékemen elérhetőben 25k körülig:
- Seagate FreeAgent GoFlex
- LaCie LaCinema Mini HD Connect
- WDTV Live HD
- Asus O!Play HDP-R1/R3
- AC Ryan ACR-PV73800 Playon! Mini 2

[ Szerkesztve ]

(#11921) kisgyerek85 válasza user137 (#11920) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

- WDTV Live HD vagy live streaming

- AC Ryan ACR-PV73800 Playon! Mini 2

Ebből a 2-3 közül választanék.

Dune 101 ?

(#11922) TazLeacher válasza Imdre (#11913) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, akkor ezt megpróbáljuk, hátha. Elem egyébként rendben van, de persze ezt elfelejtettem az előbb odaírni. :B

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#11923) user137 válasza kisgyerek85 (#11921) üzenetére


user137
őstag

mindkettő van:)

* Western Digital TV Live HD Media Player, 1080p HDMI, WDBAAP0000NBK

* Western Digital TV Live Streaming Media Player, 1080p, WLAN, WDBGXT0000NBK

[ Szerkesztve ]

(#11924) Zoty4 válasza hunaqua (#11918) üzenetére


Zoty4
őstag

van valami fejlemény az egreattel?

(#11925) hunaqua válasza Zoty4 (#11924) üzenetére


hunaqua
addikt

...számlát kérnek,vámolják.El is ment a kedvem (nem a 8 rugó miatt,mert szerintem így is ér 40-et). De lehet,hogy ki sem bontom hanem eladom.Szerintem a kis dobozok simán átmennek,a nagyobb dobozokból meg kiszednek egy párat.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11926) lovi27


lovi27
addikt

Én ma kaptam értesítést, hogy az enyém a hongkongi postán van (R6S pro).

Kétszer rendeltem Kínából árut (nem média lejátszót), nem variáltam a számlával (GIF, stb.).
Egyszer hozták az árut, letették, viszlát, a másik esetben számlát kértek és fizettem. Tehát idáig egy-egy.

(#11927) Zoty4 válasza hunaqua (#11925) üzenetére


Zoty4
őstag

:(
De ez még a jobbik eset, csinálj magad egy számlát valami jelképes összegről.
Nem votl ráírva dobozra hogy 40 usd vagy gift vagy mittomén mi?

(#11928) hunaqua válasza Zoty4 (#11927) üzenetére


hunaqua
addikt

De.
Számla,banki igazolás a számlán lévő utalásról.Nem érdekel különösen,mert mindig úgy kalkuláltam,hogy benne volt a vám is.Az bosszant,hogy már lassan 1 hete a vámon van,és még vagy 2 hét mire megkapom.A DHL ebből a szempontból sokkal jobb.A vámos már akkor szól,mikor még kínában van a cucc (méret ,súly). Három nap a szállítási idő,az alatt (átküldöd a számlát) meg is történik a vámolás.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11929) sapex


sapex
tag

Sziasztok.
Tudja valaki hogy,DUNE 301es lejatszonal a DLNAt hol kell engedelyezn?

(#11930) Patice válasza Dorian (#11919) üzenetére


Patice
Topikgazda

A múltkor, amikor nálad jártam hagyta ott pár albumot. Azt hiszem Slam Jr. - Aquarium lemeze is landolt a laptopodon, vagy már letörölted? :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11931) Patice válasza sapex (#11929) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem sehol. A hálózati protokollok mind futnak, szóval DLNA-s eszközön látnia kell a Dune belső HDD-jét, vagy a rá csatlakoztatott vinyót.

Most sajna nem tudom ezt kipróbálni, mert az egyetlen DLNA-s cuccom, a blu-ray lejátszóm épp tuningolás alatt van. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11932) tarkatehen válasza hunaqua (#11928) üzenetére


tarkatehen
tag

Azt, hogy mi volt rairva csak akkor tudod meg amikor megkapod...

Egy sima pdf editorral olyan osszeget irsz amit akarsz :)

[ Szerkesztve ]

(#11933) gonger válasza kisgyerek85 (#11921) üzenetére


gonger
senior tag

esetleg Egreat R4A?

én is 25 körül keresgetek és Hunaqua esetéből okulva nem fogok külföldről rendelni.
külső vinyóról vagy LAn-ról játszanék filmeket. hang erősítőre optikai kábelen menne, 5.0-ban szólna, DTS fontos.

WD vagy ez az Egreat férne bele, a többit meg kevesen ismerik vagy egyáltalán nem ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#11934) Dorian válasza Patice (#11930) üzenetére


Dorian
félisten

Megvan. Na akkor este kipróbálom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11935) Patice válasza Dorian (#11934) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

"Jobban tudom mi van a gépeden, mint te magad." :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11936) TCr válasza Patice (#11930) üzenetére


TCr
veterán

Uhhh, számomra a mai napig az egyik legjobb mix.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11937) Patice válasza TCr (#11936) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jaja, nagyon jó mixlemez. Megvan eredetiben. Sokszor előveszem és hallgatom. Iszonyat nagy zenék vannak összerakva amiket külön eddig nem sikerült sehol megtalálnom.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11938) sapex válasza Patice (#11931) üzenetére


sapex
tag

Akkot viszont nemertem hogy a telefonom miert nem latja a lejatszot pedig az is DLNA kepes....

(#11939) Patice válasza sapex (#11938) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet, hogy DLNA képes, de nem kell a telefonon futtatni egy alkalmazást ehhez?

Ha a telefonról akarsz megosztani valamit DLNA-n, akkor azt külön be kell állítani pl. a megosztani kívánt dolgot tartalmazó mappát kell megosztani a telefonon. (Nekem Samsungom van, azon az AllShare-rel kell ezt megcsinálni.)

Most, hogy ezt írom lehet a Dune-n is ezt kell csinálni. Létre kell hozni egy hálózati könyvtárat a Duné-n, ami tartalmazza azokat a mappákat, vagy a linkjeiket, amit látni szeretnél telón.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11940) Dorian válasza TCr (#11936) üzenetére


Dorian
félisten

Na akkor most már meghallgatom :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11941) hunaqua válasza gonger (#11933) üzenetére


hunaqua
addikt

Ne viccelj :D . Rendelsz 1 R6S PRO-t. Fizetsz 85 usd-t,és legrosszabb esetben még 5000.-huf vámot. Akkor is 25.000.-

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11942) gonger válasza gonger (#11933) üzenetére


gonger
senior tag

ebben tudtok segíteni?
chipset alapján sok különbség van köztük?
külső vinyóval és LAN-on használnám, az pedig 2 USB -t kíván, a WD-nél nem találok erre infót.

(#11943) sapex válasza Patice (#11939) üzenetére


sapex
tag

En a telefonon levő tartalmakat szeretnem nézegetni TVn keresztül,de mivel a TV mediaplayerje élléggé gyengécske ezert a DUNEn keresztül szeretnem ráküldeni a TVre.Érdekes dolog hogy a TVt mindjárt latja a teló ,az egyik menüpont alatt felkínálja hogy a készüléken (HTC SENSATION)szeretned megnézni vagy küldöd (amit épp talált)jelen esetben csak a TV.Miért nem látja a DUNEt?

(#11944) tarkatehen válasza hunaqua (#11941) üzenetére


tarkatehen
tag

Igy van. Ha itthon veszed meg (ha egyaltalan lesz forgalmazva) akkor is kifizeted az afat, 6fele adot es ugyanaz a lejatszo lesz 35 ezer...

(#11945) #75912448 válasza gonger (#11942) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elavult régi lejátszó, felejtős. Tedd azt amit hunaqua ajánl a (#11941)-ben. Jelenleg ennél jobb ajánlat nincs a piacon.

(#11946) gonger válasza #75912448 (#11945) üzenetére


gonger
senior tag

Ó és most látom, hogy egyszerre is írtunk. hmm megfontolom. talán nem lesz vám ktg

(#11947) gonger válasza hunaqua (#11941) üzenetére


gonger
senior tag

igazad lehet, egyébként tényleg csak azért hezitálok ezen a rendelésen, mert ha garanciális ügyintézésre kellene sort keríteni (amire azért ezeknél a cuccok lehet esély) akkor igen macerás visszaküldözgetni Kínába/USA-ba stb.

(#11948) Berci77 válasza Dorian (#11940) üzenetére


Berci77
tag

Közben én meg elkészítettem a tesztfájlokat mp3, wav és flac formátumban. mást nem nagyon hallgatok. Aki venné a fáradságot, vagy csak érdekli a lejátszójának szünetmentes zenelejátszási képessége annak szívesen átküldöm, csak dobjatok egy mélcímet privátban légyszi! olyan 8 MB a teljes pakk, szóval nem kell megijedni!

Dorian: kérlek te is dobj egy címet és küldöm a fájlokat.
mindhárom formátumban van egy part1 és egy part2 fájl, rövid részletek. kérdés az, hogy a lejátszóba sorrendbe betöltve észrevehető-e a váltás part1-ről part2-re. érdemes külön megpróbálni a mellékelt m3u listát betöltve is.

következőképpen értékelném a képességeket:
1. nem venni észre semennyire a váltást
2. egy pillanatnyi ütemváltás észlelhető, de nincs szünet
3. van a 2 részlet között szünet, de nem vág le a lejátszó semelyik elejéből, végéből
4. van szünet is és a lejátszó le is vág.
nálam winampban (alapbeállítás) a következő eredmény született:
wav: 1
FLAC: 1
mp3: 2

az mp3 eredmény lehet, hogy puginekkel vagy más tömörítővel javítható.

mindenkinek köszönöm a segítséget, lehet, hogy mást is érdekelne egy szolid adatbázis a lejátszók ilyen képességeiről!

(#11949) larryking válasza Berci77 (#11948) üzenetére


larryking
senior tag

Küld át nekem is, kipróbálom a popcornon, a mail az adataimnál. :R

"We'll meet you where the lights are...."

(#11950) Berci77 válasza larryking (#11949) üzenetére


Berci77
tag

Átküldtem, köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.