Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Zoty4 válasza #75912448 (#12400) üzenetére


Zoty4
őstag

fasza :DD

(#12402) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Ha van egy Dune HD TV-101 esem, akkor már nem is kell olyan tv-ben gondolkodnom, hogy van-e benne média lejátszó vagy nincs. Ez kiváltja teljesen, bármelyik beépítettet?

F.K.T.

(#12403) vlaho válasza psg5 (#12402) üzenetére


vlaho
aktív tag

:K

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12404) psg5 válasza vlaho (#12403) üzenetére


psg5
veterán

Köszi:) :)

F.K.T.

(#12405) psg5


psg5
veterán

Ha nagy felbontású, nagy méretű avi-t nézek, akkor azért mindegyiknél a nagy totálban játszott kameramozgásoknál hajszálnyi akadás van. Ez kiküszöbölhető valahogyan?
(Hálózatról játszom.) Ha pl külső hdd-re rakom azzal beljebb vagyok? Vagy az akadás nem attól függ? De csak nagy totál kameramozgásoknál.

F.K.T.

(#12406) rajzol01 válasza Imdre (#12378) üzenetére


rajzol01
tag

Közben tovább babráltam vele pár mkv-t, amit írok azt nem értem de ezek a tények :) A lejátszó TV MODE funkciójának változtatásával:

Avatar 1920x1080
1080P 60 HZ : néha megakad
1080P 50HZ : nem akad meg, de nem mindig totál folyamatos a kép, nem zavaró
1080I 60 Hz : néha megakad
1080I 50 Hz : lásd 1080p 50Hz
720P 60 Hz : néha megakad
720P 50 HZ : OK
Menüből 1080P 24 Hz-ra állítva : OK

Star Wars ep3 1280x544
1080P 60Hz : OK

Indiana Jones temple of doom 1920x816
1080P 60 Hz : OK

Eredet 1920x800
1080P 60 Hz : néha megakad
1080P 50 Hz : OK

Transformers 3 1280x534
1080P 60 Hz : néha megakad
1080P 50 HZ : OK

300 1920x1080
1080P 60 Hz : néha megakad
1080P 50 HZ : OK

Metallica Francais koncert 1280x720
1080P 60 Hz : OK

Bocs a topic szemetelésért. Annyit még hozzáteszek, hogy a lejátszó iszonyú jó képet ad az 1080P 60 Hz beállítással, az Avatar szvsz egyszerűen elképesztő, besza behu kategória, köröket ver a belső lejátszóra, (mással nem tudom összehasonlítani). Csak hát ezzel a "néha megakadással" sosem fogok végignézni 1 filmet sem.

[ Szerkesztve ]

(#12407) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem is A300 van, és amit Peak korábban írt a rossz képről (kockásodik kikódoláskor), azt meg tudom erősíteni. Bizonyos filmeknél nálam is előfordult, de csak néhány esetben találkoztam vele. Néztem már 700MB-s .avi-t meg 1080p BD-rippet is, mindkettőt jól lejátszotta, sőt még 3D-s filmet is a PC-ről hálón keresztül (kábeles).

Viszont van egy problémám a cuccal:
Minden egyes újraindítás után, amikor megkerestetem vele a hálózaton lévő gépek megosztásait, kéri a PC-hez szükséges login-t (a megosztásokat megcsináltam everyone-nak és a saját felhasználói nevemnek is PC-n). Miután megadtam neki a saját loginom, akkor már látom a filmeket.Hiába adom meg a beállításoknál azt, hogy egy megosztás SAMBA\ gépnév\ könyvtárnév\ bejelentkezési név/jelszó, valamiért nem veszi figyelembe.
Még a gép saját nevét is beállítottam a SETUP-ban (A300-t adtam meg), újraindítás után nem marad ott a név, üres a mező. Bár igaz, hogy amikor beírom neki, akkor jobb oldalon megjelenik egy sárga háromszög benne egy felkiáltójellel, de azt már nem mondja meg, mi lehet rossz.

Olvastam az nmt-fórumon, hogy össze tud akadni a windows live sign-in assist-jával, és ezt el kell távolítani, utána jó lesz.
De nekem ez fent sincs a gépemen, mert nincs win live telepítve (MSN stb., csak skype-t használok)...

(#12408) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na én vagyok megint:

Ezeket a lejátszókat tudnám beszerezni:

ASUS O!Play BDS-500
Asus O!Play Mini Plus
Dune HD TV-101W
Egreat S5A
Eminent EM7280
Syabas PopBox V8
WD Elements Play Media Player 1Tb

Ezekből melyik a legjobb? Illetve melyiket ajánljátok? BD filmeket melyik viszi akadás nélkül?

Üdv. core2

(#12409) Alex91 válasza Neil Watts (#12408) üzenetére


Alex91
félisten

Dune...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12410) Mezga Aladár válasza Chrys_ (#12407) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én a 210-en másképp csináltam.
A megosztásnál megadtam a mindenki engedélyt( jobb gomb megosztás, speciális megosztás), a fájl hozzáférésnél szintén a mindenki, és a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hálózati és megosztási központ\Speciális megosztási beállítások-nál kikapcsoltam a jelszó használatát. Ilyenkor a popi hálózati tallózójában használható a gép megosztása. Létrehoztam a gépen egy nmt felh. 1234 jelszó fiókot. Ezzel a fiókkal megcsináltam a hozzáférési és a megosztási beállításokat. Miután a popin betallóztam a megosztást, elmentem és megadom a nmt felh. 1234 jelszót. Utána a winen vissza kapcsolom a jelszó használatát és müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12411) Neil Watts válasza Alex91 (#12409) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem látom, hogy vinne ez BD-ISO-kat :/

(#12412) Chrys_ válasza Mezga Aladár (#12410) üzenetére


Chrys_
addikt

Kipróbálom én is, de akkor itt megint kell egy új felhasználó :S

(#12413) Mezga Aladár válasza Chrys_ (#12412) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem egyszerű tudom, de nekem csak így műxik. A win biztonságát én nem akarom csökkenteni, de ha a jelszó használatát kikapcsolod munkahelyi ill otthoni hálózatnál, akkor nem kell felh jelsz páros sem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12414) Toobee válasza Neil Watts (#12411) üzenetére


Toobee
veterán

Viszi, ne aggódj.

https://barbieripnk.hu/

(#12415) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Ok, köszönöm

Esetleg még egy ilyennel is bővülhetne a lista

Dune HD TV-301 Ez milyen?

(#12416) Alex91 válasza Neil Watts (#12415) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanolyan, csak a haza nagyobb :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12417) psg5 válasza Alex91 (#12416) üzenetére


psg5
veterán

Erre esetleg tanácsot tudsz adni?:

Hozzászólás

F.K.T.

(#12418) Alex91 válasza psg5 (#12417) üzenetére


Alex91
félisten

PC-rol lejatszva nem akad? Lehet a tv beallitasa is gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12419) Chrys_ válasza Mezga Aladár (#12413) üzenetére


Chrys_
addikt

Én használok jelszót, nem kapcsolom ki. Sőt még a külső adattárolókat is védem Truecrypt-tel, ezért még azt is ki kell derítenem, ha NAS-ba rakom őket, akkor lehet-e így az A300-zal is használni vhogy...

(#12420) Warter válasza Chrys_ (#12419) üzenetére


Warter
őstag

Nálam a szerverről samban keresztül játszik le az A300-as. Sziplan hozzáadtam a megosztást szervernévvel, a loginnevet és a jelszót és szépen működik. Ha valami sárga felkiáltójel jelenik meg, akkor valamit rosszul adhattál meg.

(#12421) pinnacle válasza Alex91 (#12409) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor 30k körül a Dune a legjobb választás? .mts fájlokból készített .mkv lejátszására használnám. A régebbi WD TV Live-ra illetve az Asus O! Play Mini Plusra gondoltam eredetileg.

(#12422) Neil Watts válasza Alex91 (#12409) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Amúgy miért is?

A PopBox V8-on Gigabites LAN van, a Dune.nél meg 10/100. Illetve mindkettőn USB van ha jól láttam. Abban az esetben ha külső HDD-ről játszok le filmet - mondjuk BD-ISO - akkor az USB2-n nem fog beszaggatni? Csak azért kérdem, mert O!Playen úgy szaggat, azért használom az eSata interfészt.

Szóval tkp. ha nincs gigabites lanom akkor mindkettővel szívok, nem? :)

Üdv. core2

(#12423) Alex91 válasza pinnacle (#12421) üzenetére


Alex91
félisten

A regi WD TV Live kaphato olcsobban is...

Nem biztos, hogy az, azok kozul amit felsorolt talan az.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12424) Alex91 válasza Neil Watts (#12422) üzenetére


Alex91
félisten

Es eSATA-n nem szaggat?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12425) Neil Watts válasza Alex91 (#12424) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem, ugy nem. Kene neki? Sokkal nagyobb a savszelessege az eSatanak. 3Gbps vs. 480 Mbps (eSATA vs. USB 2.0)

(#12426) Toobee válasza Neil Watts (#12425) üzenetére


Toobee
veterán

Simán bírnia kell az USB 2.0-nak is.

https://barbieripnk.hu/

(#12427) Alex91 válasza Neil Watts (#12425) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nekem nincs ilyenem, fogalmam sincs, akkor inkabb 301, mert abba beleteszel egy hDD-t az tan nem szaggat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12428) gbors válasza Neil Watts (#12422) üzenetére


gbors
nagyúr

a gigabites lan nem fog segíteni, az a játékosban csak névleg gigabites (ill. a port biztos tudja, csak a központi egység nem bírja a tempót).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12429) Neil Watts válasza Toobee (#12426) üzenetére


Neil Watts
veterán

ok, köszi

(#12430) psg5 válasza Alex91 (#12418) üzenetére


psg5
veterán

Pc-n nem akad.

Sima régi sony trinitron crt tv-m van egyenlőre, azon lehet akármit is állítani?

Vagyis a Dune nem lehet ezek szerint a "szűk keresztmetszet" az akadozást illetően?

F.K.T.

(#12431) Alex91 válasza psg5 (#12430) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor a lejatszo a ludas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12432) psg5 válasza Alex91 (#12431) üzenetére


psg5
veterán

ez azt jelentheti, hogy hibás a lejátszó vagy, ne smb-n játszam vagy valamit be kellene állítani?

F.K.T.

(#12433) Alex91 válasza psg5 (#12432) üzenetére


Alex91
félisten

Lejatszon probalkozni, frekvencia...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12434) psg5 válasza Alex91 (#12433) üzenetére


psg5
veterán

Ez mit jelent pontosan?

F.K.T.

(#12435) Toobee válasza psg5 (#12434) üzenetére


Toobee
veterán

[link]

https://barbieripnk.hu/

(#12436) psg5 válasza Toobee (#12435) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, ezt olvastam, de ebből nem mentem előre, hogy mit állíthatnék.

F.K.T.

(#12437) Toobee válasza psg5 (#12436) üzenetére


Toobee
veterán

Pedig minden szépen le van írva benne:
"Ha a videó módban beállított alapértelmezett formátum eltér az elindított média formátumától, akkor kimeneti frekvenciát vált a médialejátszó a tökéletesen rezzenésmentes kép érdekében. Ajánlott olyan alapértelmezett videó mód választása, ami megegyezik az Ön által leggyakrabban nézett formátumokkal.
Ajánlott Videó Mód beállítások a leggyakrabban nézett formátumok szerint:

MKV/M2TS/Blu-ray: 1080p 23,976Hz
DVD film: 1080p 50Hz
Avi (divX): teljesen változó de ajánlott 1080p 50 vagy 60Hz
Az ajánlott videó mód beállítása mellé engedélyezzük azokat a képfrekvenciákat, melyeket a megjelenítőnk támogat. A mai megjelenítők túlnyomó része támogatja az összes beállítható képfrekvenciát 24Hz-től 60Hz-ig."

Szerintem user error lesz a dolog, de nem szeretnélek lebecsülni.

https://barbieripnk.hu/

(#12438) psg5 válasza Toobee (#12437) üzenetére


psg5
veterán

sőt, legyen igazad, mert akkor nem az eszköz a hibás :)

Akkor most megkeresem a videómód beállítást, oszt hátha tényleg ennyi volt.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#12439) psg5 válasza Toobee (#12437) üzenetére


psg5
veterán

Hát a frekvenciákat állítgattam, de nem lett jobb.
Viszont PAL-ról átraktam NTSC-re és ugyan a képminőség romlott, de így nem láttam akadást...Viszont Pal-on jobb a kép...

F.K.T.

(#12440) Alex91 válasza psg5 (#12439) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd meg akkor PC-n, hogy milyen formatumu a film...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12441) Patice válasza Neil Watts (#12422) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dune 301-esem van, USB-ről és gigabites hálóval megtámogatva hálózatról is gond és akadás nélkül viszi a BD-ISO-t, csak Lite menüvel.

A 101-esben 100 Mbites a hálózati csati, de ezen is mennie kell.

101 vs. 301 = A nagyobb tesón van több csatlakozó és tudsz bele 2,5-es vinyót rakni, amúgy ugyan azok.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12442) pinnacle válasza Alex91 (#12423) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyébként te melyik lejátszót ajánlanád a 30k-s kategóriában?

(#12443) Alex91 válasza pinnacle (#12442) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy en itt kivettem, mindegyik xar valamiben. Tehat olyan nincs, hogy ez a legjobb! Specifikaciok sajnos nem ernek semmit, elvileg az azonos chipsettel rendelkezok alapvetoen egyformak. Csak itt jon aztan a firmware kerdese, support kerdese, meg az egyeni igenyek. A tesztek se ernek semmit, mert lehet, hogy egy uj firmware mar megoldotta a gondot, vagy eppen elllenkezoleg meg tobb galibat csinalt :). Meg lehet, hogy ami valakinel hiba, azt te eszre se veszed, mert neked az nem kell.
Nekem szimpatikusnak tunik a Dune, meg a My Book Live Streaming, de ezeknek is van tan jocskan hibajuk... Meg dicserik itt az A.C Ryan HD Mini 2-ot is.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12444) pinnacle válasza Alex91 (#12443) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Persze az is lehet, hogy az .mts-ből készített .mkv nem nagy megterhelés. Ahogy látom ez a Dune, elég nagy média cég terméke, érdekes módon tesztet, fórumot nem nagyon találok. Ez talán azért van, mert új versenyző?

(#12445) Alex91 válasza pinnacle (#12444) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12446) pinnacle válasza Alex91 (#12445) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én különben ilyen fájlokat néznék rajta, remélhetőleg ez nem probléma manapság.

(#12447) sting2


sting2
addikt

Sziasztok!
Baromira nem vagyok képben ezekkel a player-ekkel, azt sem tudom hogy van e különbség a két lejátszó között.
Az ösztöneim azt súgják hogy ha nem is sokkal de a Dune fejlettebb valamivel, jól gondolom?

Dune tv 101w - Sigma Designs SMP8670 700MHz
vagy
Egreat R4A - Realtek RTD1073DD+ @ 400MHz

Felhasználási kritérium : MKV kizárólag, a lehető legjobb minőségben - max 30-ért!
:F

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12448) Gombinyó válasza pinnacle (#12446) üzenetére


Gombinyó
őstag

Mindjárt megnézem neked, de szerintem nem lesz gond.

(#12449) Neil Watts válasza sting2 (#12447) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Egyértelműen Sigma legyen, tehát: Dune tv 101w, már csak ezért is.

Üdv. core2

(#12450) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Venni készülök egy Egreat R6S Pro lejátszót.
A képek tanulsága szerint USA hálózati csatlakozója van.

Láttam itt a topicban többen is rendeltek már ilyet. Figyelnek rá és EU aljzattal küldik vagy külön kell átalakítót venni hozzá?

Előre is köszönöm a választ!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.