Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) SlágerTibo


SlágerTibo
csendes tag

rajzol01 ! Kérlek mond már meg, hogy az Egreat r6s(pro) felkonvertálja e a 2D-s filmeket 3D-be anaglif módban, hogy azokat lehessen nézni 2D-s TV-n, mert ez a linkdelight oldalán nem egyértelmű illetve van e magyar osd rajta..Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#12552) BBéci válasza SlágerTibo (#12551) üzenetére


BBéci
titán

Ha tudna is konvertálni, az egy rémesen vacak és értelmetlen szolgáltatás. Még az aktív szemüveges is tré, pláne az anaglif.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12553) gomez55


gomez55
tag

Sziasztok.

Segitsegeteket szeretnem kerni!
Media lejatszot szeretnek venni, de nem tudom milyet.
A fobb szempontok:
- Airplay
- Internet radio, Youtube, esetleg bongeszo
- Mkv-k tamogatasa
- Bovitheto a tudasa
- 3D tamogatas is jol jonne de nem fo szempont.

Szoba jott a WD TV Live de az sajnos nem tudja az Airplayt, es az Apple TV de az meg jelenleg "buta" mert nincs ra jailbreak.

Arban inkabb also, kozep kategorias termekek erdekelnenek, olyan 30-40eFt kornyekeig.

Koszonom a segitseget elore is.

(#12554) Mezga Aladár válasza BBéci (#12541) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Persze a natív többcsatornát a koax nem tudja, csak lekevert sztereót

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12555) TCr válasza Mezga Aladár (#12554) üzenetére


TCr
veterán

Hogymicsoda? A HD hangokon kívül tudja az összes "formátumot", DTS 5.1-ig bezárólag...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12556) BBéci válasza TCr (#12555) üzenetére


BBéci
titán

Sőt, a DTS ES-t is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12557) Mezga Aladár válasza BBéci (#12556) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

kösz tanultam nálam lekever

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12558) BBéci válasza Mezga Aladár (#12557) üzenetére


BBéci
titán

Akkor keverj le magadnak egy pofont és állítsd át a menüben a kimenetre vonatkozó paramétereket! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12559) rajzol01 válasza SlágerTibo (#12551) üzenetére


rajzol01
tag

Hát a 3D-t még nem próbáltam (nem láttam értelmét), de ha megtudom a választ szólok.
Magyar nyelvű menü van benne, de frissítés után pl az egyik menüpont már kínai nyelven jelenik meg :)

(#12560) rajzol01 válasza Imdre (#12496) üzenetére


rajzol01
tag

Ez már inkább tv téma, de ha kikapcsolom 100 Hz-et (Motion plus) vagy Clean-re állítom, a kép így veszít a tisztaságából, élességéből + megszűnik a folyós mozgás, -ami mondjuk engem annyira nem zavart- de azóta nem tapasztalok döccenést filmnézés közben, bár komplett filmet még nem volt időm végignézni. Amint a Motion Plus-t normálra állítom egyből jön a csodaszép kép és a rángások ..megpróbálok a játszani a motion plus egyedi beállításokkal hátha.. :F

[ Szerkesztve ]

(#12561) pinnacle válasza rajzol01 (#12560) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy akkor a TV nem kezeli jól a képkocka beillesztést. Milyen TV-d van? Nekem Panasonic G20 LCD, és pont a maximumra állított Intelligent frame creator-al adja a legjobb, szaggatásmentes képet.

[ Szerkesztve ]

(#12562) Mezga Aladár válasza BBéci (#12558) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem kehet sztereó a dac. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12563) BBéci válasza rajzol01 (#12560) üzenetére


BBéci
titán

Normál állásban nézhetetlen, magától értetődő, hogy személyre kell szabni a Motion Plust!
Legtöbbünknek a 10/3 állás vált be.

(#12562) Mezga Aladár
Lényeg az, hogy a lejátszó és az SPDIF kimenet 6.1 képes, csak a beállításokon múlik, hogy mi megy ki rajta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12564) rajzol01 válasza pinnacle (#12561) üzenetére


rajzol01
tag

Samsung LE40C650. Már végigtárgyaltuk itt, hogy 2010 végén valószínűleg belenyúltam egy akkor tuti vételnek tűnő viszont hdmi 24p-t nem kedvelő típusba. Vagy a franc tudja már. De még nem adtam fel :)

(#12565) Imdre válasza rajzol01 (#12560) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én végigzongoráztam annó az összes beállítást, de semmi nem változott. Illetve annyi, hogy a "folyós" kép miatt jobban feltűnt, de számomra minden beállítással zavaró volt.
Egyébként én is azzal a beállítással használtam, mint amit BBéci leírt (Egyedi - 10/3)

Amúgy a samutól válaszoltak már?

(#12566) rajzol01 válasza Imdre (#12565) üzenetére


rajzol01
tag

nem :) csodálkoznék is.
Kipróbálom a 10/3-t. Azt nem tudod a "clear" motion plus is 100 Hz még ?

(#12567) pinnacle válasza rajzol01 (#12564) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha tudjátok nézzétek meg ezt a felvételt. A másodikon (remélem semmilyen lejátszónak nem okoz problémát :) ), ahol ide-oda rángatom a kamerát, max-ra állított IFC-nél tökéletes, egyébként összefolyik. Egyébként nem is tudom, hogy mit illeszt be, fekete képkockát, vagy megpróbálja kiszámolni, hogy mi lehet a képen? Az utóbbi, gondolom elég nehéz feladat lehet.
Próbáld felhívni a Samsung telefonos ügyfélszolgálatát, nekem régebben volt kérdésem, nagyon segítőkészek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#12568) BBéci válasza rajzol01 (#12566) üzenetére


BBéci
titán

A Motion Plus = interpolált 100 Hz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12569) rajzol01 válasza pinnacle (#12567) üzenetére


rajzol01
tag

Felhívtam őket, a probléma ismeretlen számukra, de utánanéznek és visszahívnak. :U

(#12570) Mezga Aladár válasza BBéci (#12563) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12571) Imdre válasza rajzol01 (#12569) üzenetére


Imdre
aktív tag

Megelőzöm őket :DDD ;]
Nekem az általad is észlelt hibajelenségre a következőket írták (C650 vs. Popcorn A-210 témában):
..."Itt a HDMI bitstream és a TV SCALER IC vezérlése közti szinkron kiesés okozhatja a jelenséget. Javasoljuk, a HDD-N tárolt 24p filmek lejátszását a TV saját medaiplayerével.(igen ez a Pulldown 50 Hz-t használja). Ajánlatos USB hosszabító használata ezzel kíméljük a TV USB csatlakozóját a ki-be huzogatás - jelentette terheléstől".
Ezt egy "technikus kolléga" írta le az ügyfeles csajszinak. Így szerintem nem olyan ismeretlen számukra a jelenség, én meg pláne ;]
Erre csak egyszer hivatkoztak, aztán mindig megkerülték a problémát és csak ők és az ő szarjuk volt a hibátlan.

Azzal számolj, hogy egy hét nekik kitalálni a nagy büdös semmit... Ha válaszolnak és újabb kérdésed van, az megint egy hét :U

[ Szerkesztve ]

(#12572) BBéci válasza Imdre (#12571) üzenetére


BBéci
titán

A 24p kezelés nem volt erőssége 2009-ig a Panasonic tévéknek sem, egyik fejesük visszakérdezett, amikor sajtótájékoztató után érdeklődött valaki erről: minek az?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12573) Imdre válasza BBéci (#12572) üzenetére


Imdre
aktív tag

Közöltem én is velük, hogy 2012-t írunk, engem nem a faszbuk fejlesztés érdekel. De a szomorú az a történetben, hogy korábbi típusnál már jól működött, akkor miért kellett ezzel elbaxniuk egy egyébként jó szériát? Ráadásul szerintem még most sem értik, hogy mi is az a 24p (vezetői szintig sem) - legalábbis nekem ez jött le a leveleiket olvasva. Mintha egy teljesen ismeretlen problémáról hadováltam volna.
De ők csak a beépített lejátszójukat dícsérték, ami így aktív médialejátszós pályafutásommal vicc kategória -bár a nélkül is (ha Peak mester tesztjén vér ciki lett egy A-300, akkor az ott labdába sem rúgna :) )

(#12574) BBéci válasza Imdre (#12573) üzenetére


BBéci
titán

Átmegyek a szomszédomhoz egy Dunével és kipróbálom 24p filmmel, mert nem igazán világos, hogy mi is a baj.
Egyébként Ő másfél éve lelkesen és elégedetten használja a beépítettet, nem is vágyik másra, jobbra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12575) rajzol01 válasza BBéci (#12574) üzenetére


rajzol01
tag

Kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#12576) engine88


engine88
aktív tag

Üdv

Western Digital Elements Play 2TB -ról van véleményetek?

Laptop (USB 2.0) és TV (HDMI) közé raknám be. (Wifi-t nem tud)
Torrentről egyből oda tölteném a filmeket és ha bekapcsolom a TV-t akkor 1 gombnyomással már játszaná is.

Helyes az elmélet?

(#12577) Patice válasza engine88 (#12576) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahhoz, hogy a TV lássa a vinyó tartalmát DLNA kliens is kell a PC-re szerintem.

Amúgy működőképes lehet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12578) engine88 válasza Patice (#12577) üzenetére


engine88
aktív tag

Ha USB-vel összekötöm WD-t és laptopot, akkor nem fogja látni egyszerű külső merevlemezként?

(#12579) Patice válasza engine88 (#12578) üzenetére


Patice
Topikgazda

A laptop igen, de a TV-vel akkor, hogyan kötöd össze?

Ha a laptop HDMI kimenetét kötöd a TV-re, akkor a TV kijelzőként fog csak üzemelni, minden lejátszási dolgot a laptop fog intézni. A TV-ről nem fogod tudni vezérelni a laptopot.

Ha a lejátszót úgy akarod bekötni, hogy HDMI-vel a TV-re, és az USB-n mindig lógna a laptop, akkor csak az a kérdés, hogy ez "tetszik-e" a lejátszónak.

Vagy működik így.

Vagy a lejátszó USB-re kötve csak háttértárként funkcionál és akkor nem tud lejátszani.

(Nekem Dune 301-esem van, azon USB 3-as slave csati van, amivel ha gépre kötöm, akkor a belső vinyót háttértárként jeleníti meg a PC, mint egy külső merevlemezt. Közben nem próbáltam a lejátszást, szóval kérdéses, hogy tudja-e a lejátszó ezt kezelni.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12580) engine88 válasza Patice (#12579) üzenetére


engine88
aktív tag

Jaa TV és WD között.
Úgy gondoltam hogy adok nekik egy HDMI kábelt, aztán összebarátkoznak maguktól.

Nem akarok semmi wifi kapcsolatot, épp azért veszem ezt a wifi nélküli médialejátszót.

(#12581) Alex91 válasza engine88 (#12576) üzenetére


Alex91
félisten

Felejtsd el, az a velemeny... Ezzel sok bajod lesz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12582) engine88 válasza Alex91 (#12581) üzenetére


engine88
aktív tag

Okés. Akkor nézek valami wifiset.
Ajánlatotok van?

(#12583) Alex91 válasza engine88 (#12582) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a WiFi a lenyeg, hanem maga a keszulek xar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12584) Imdre


Imdre
aktív tag

Popcorn C-200-ra jött ki publikus béta firmware. Akit érdekel, az tesztelje...
Egy darabig ez lesz, mert mostantól gőzerővel fejlesztenek a 300-as szériákra. Így stable verzióra, illetve a A-2x0 szériákra való kiadásra várni kell!

[ Szerkesztve ]

(#12585) Relaxing


Relaxing
tag

Sziasztok,

Tegnap megjott az egreat R6S pro 1 hét és 2 nap utazás után. Kibontva minden okés, kis kínai csomagolta occó 500-ér. :) átalakítót adnak hozzá.

Nah szóval 1-2 óra nyomkodás után a tapasztalatok:

Kicsit nehezen talált magára de lassan bebootolt és ez meg is maradt tulajdonságának.Szóval lassúccska de ellenben melegszik is. Viszont a menüje pofon egyszerű ,van magyar nyelv. A beállítások is átláthatóak gyorsan konfigurálható. Wifi 5 perc volt és eztán már alig újabb 5 perc és már olvasta is hálózaton laptopról dts.flac.mkv fájlokat.USB3.0-on lefagy nem ismeri fel az USB3.0-as vincsit csak 2.0-án de ott hibanélkül kiolvasta az ntfs fájlrendszer tartalmát. A képe szép de a TV-t is utána állítgattam azért. Ezzel elment egy bő 20 perc.A kép döccen ahogy korábban írták 1080p60Hz-en. Ezen még ma majd kisérletezek bár alig észrevehető. A hang az ami nekem meglepetés volt. A beépített player a nyomába nem ér. Sima DD filmet néztem este és ua. hangerőn mjadnem szétküldte a Zensorokat amíg a TV-s player éppen csak zümmögött. Nem szaporítom a szót , 20 pénzért számomra tökéletes választás volt. Aki belépő szinten keresgél olcsót annak ajánlom.

Bakker - micsoda gubanc!

(#12586) TCr válasza Relaxing (#12585) üzenetére


TCr
veterán

"A hang az ami nekem meglepetés volt. A beépített player a nyomába nem ér. Sima DD filmet néztem este és ua. hangerőn mjadnem szétküldte a Zensorokat amíg a TV-s player éppen csak zümmögött."

Erről beszéltem itt korábban, de jöttek néhányan és gyorsan megvétóztak mindenféle személyes tapasztalat híján, hogy "az nem lehetséges, merthogy digitális jel, meg 1-esek és 0-ák, nem szólhat szebben, placebo, blabla..." :U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12587) Mezga Aladár válasza TCr (#12586) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha egymás mellé teszel két egyforma készüléket, és az egyik hangerejét magasabbra veszed,
akkor hallgatók 99%-a, a hangosabban szóló készüléket fogja megjelölni, mint jobb hangú eszköz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12588) TCr válasza Mezga Aladár (#12587) üzenetére


TCr
veterán

Én amikor a laptopon néztem filmet (DD és DTS egyaránt) tekerhettem bármeddig az erősítő hangerejét, azt a dinamikát, amit a Popcorn adott már első hallásra olyan 1/3 hangerőn, azt a laptop soha nem tudta megjeleníteni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12589) rajzol01 válasza TCr (#12586) üzenetére


rajzol01
tag

Egyértelműen szebben, dinamikusabban, jobban szól a külső kütyüvel mint a tv belső lejátszójával, még akkor is ha ugyanazt az olcsó optikai kábelt használom. Jóminőségű hdmi-vel pedig még jobb. Sajnálom azt a 8 hónapot amit azzal töltöttem hogy a TV-ből nyertem ki a hangot.

(#12590) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#12587) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezzel kúrják át legtöbbször az avatatlan füleket,hogy jó hangos,akkor ez biztos fasza,hát egy frászt!

(#12591) Mezga Aladár válasza TCr (#12588) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha egymás mellé teszel két egyforma készüléket

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12592) Chrys_ válasza Mezga Aladár (#12410) üzenetére


Chrys_
addikt

Kösz az infót, ez a módszer remekül működik!

(#12593) TCr válasza Mezga Aladár (#12591) üzenetére


TCr
veterán

OMG haver, te most miről beszélsz?
Különböző eszközökről beszélünk...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12594) Mezga Aladár válasza TCr (#12593) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én csak egy infót tudattam. A kolléga akinek te válaszoltál pont a hangerőkülönbséget emelte ki.

"ua. hangerőn mjadnem szétküldte a Zensorokat amíg a TV-s player éppen csak zümmögött"

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12595) TCr válasza Mezga Aladár (#12594) üzenetére


TCr
veterán

(#12589) rajzol01

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12596) fugu


fugu
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni médialejátszó vásárlással kapcsolatban.

A követelmények: 1080p lejátszása ne okozzon problémát.
Nem kell mindenféle elvarázsolt formátumokat ismernie, avi, xvid, mkv, stb alapokat tudja.
Belső hdd-re nincs szükségem.
A lényeg: Hálózatról tudjon lejátszani. utp-n, wifi-n nekem mindegy, de a routeremen van egy külső hdd, openwrt smbshare stb, meg van osztva a hálózaton, nem kér jelszót ilyeneket nem kell kezelnie. Annyi lenne a legfőbb vágyam hogy fel tudjam venni a megosztott hdd-t... \\routerneve\shareneve. Kő egyszerű. Win tudja, ha jól emlékszem még egy ubuntunak sem jelentett fejfájást...

Ha ez nem megy, akkor a másik megoldás, hogy legyen benne belső hdd, és azt meg tudja osztani a hálózaton, hogy tudjak rá másolni a gépről.
USB-vel nem akarok bohóckodni, dvdvel pláne nem.

Nagyon elmebeteg igényeim vannak? Van egyáltalán olyan eszköz ami ezt tudja?

Az sem jelentene problémát, hogy megveszek egy eszközt és akkor arra kell valami custom firmware-t telepíteni (nem bánnám ha lenne hozzá emészthető how-to), feltéve hogy van benne valami failsafe cucc, hogy ha nem képes felállni akkor is rá lehessen rugni egy gyári firmware-t.

(#12597) Alex91 válasza fugu (#12596) üzenetére


Alex91
félisten

Es te eddig mit talaltal?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12598) fugu válasza Alex91 (#12597) üzenetére


fugu
tag

ASUS O!Play Air HDP-R3 pl árban is nagyon szimpatikus a tudása is megfelelő elvileg.
Szerintük "A vezeték nélküli hálózat lehetőséget teremt arra, hogy a NAS, a számítógép, vagy a laptop winchesterein lévő adatokat is elérjük"
Kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata vele, esetleg ötleteket vártam, hátha van valakinek/ismer az én igényeimnek megfelelő lejátszót.

(#12599) sting2 válasza TCr (#12588) üzenetére


sting2
addikt

És te kipróbáltad már azt, hogy külön kötöd a hangot és a képet?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12600) gbors válasza fugu (#12598) üzenetére


gbors
nagyúr

én erőltettem egy darabig a wifis vonalat, és kétszer is pofára estem vele - egyszer pont az említett HDP-R3-mal, egyszer pedig a jelenlegi sidewinder 2-vel (utóbbinak pedig még külső antennája is van). 1-2 CD méretű AVI-k lejátszására még jó, de egy 720p-s mkv vagy egy dvd iso már mindkét eszköz képességeit meghaladta (rendszeresen megakadt).

vezetékes hálózathoz tudom ajánlani a realtek 1185-ös chipjével szerelt játékosokat, ill. ha az ár nagyon kritikus, akkor esetleg a HDP-R3 wifi nélküli változatát, a HDP-R1-et, viszont az egy öregebb chippel van szerelve.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.