Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) BBéci válasza gulyasa (#12896) üzenetére


BBéci
titán

"Mint azt már kibeszéltük, csak a WD Gen1 volt ilyen buta. "
Igen, én is azt írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12902) kirkri válasza pinnorb (#12889) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem két lejátszóm van, mindkettő ebből a kategóriából való.

Popcorn Hour A210
Egreat R300

Két különbőző chipset, az egyik Sigma SMP8643 a másik Realtek 1186. Mivel az Egreat egy újabb konstrukció, így funkcionálisan "többet tud", viszont a szakik a képminőség terén a Sigma chipes lejátszókat mondták jobbnak, de őszintén megmondom én nem látok különbséget.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12903) kirkri válasza kmarci25 (#12899) üzenetére


kirkri
addikt

Én havonta 3-4 alkalommal vásárolok Kínából különböző dolgokat, de még soha nem tűnt el semmim. Sőt, volt egy olyan küldeményem Hollandiából, hogy teljesen szét volt szakadva a csomagolás, így lehetett látni mi van a bélelt borítékban - más számára is hasznos híradástechnikai alkatrészek - és korrektül leragasztotta a Magyar Posta, majd a helyi postahivatalban tételesen meg kellett néznem, hogy megvan-e minden. Ráadásul az eladó nem regisztrált küldeményként adta fel, tehát nyugodtan lenyúlhatta volna az illető aki kezelte. :K

Szerintem csak megszokásból szídják az emberek a Postát. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12904) kmarci25 válasza kirkri (#12903) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem nyúlták már le érettségi ajándék 20e forintos töltőtollamat. Igaz ez több, mint 10 éve volt, de ez rossz tapasztalat volt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12905) TCr válasza kmarci25 (#12904) üzenetére


TCr
veterán

Nekem tűnt már el megrendelt BD torony, tört már ripityára ajándékba kapott BD tokja (bubis borítékban), tűnt már el UTÁNVÉTES 5.000 Ft-om, kaptam már kibontott (gondolom belenéztek és értéktelennek találták) közepes méretű csomagom... soroljam?

Nem véletlenül alakult ki negatív kép a postáról.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12906) dh66e válasza gulyasa (#12896) üzenetére


dh66e
veterán

Ne keverd,van a WDTV gen 2 és van a WDTV Live..Ezek ugyanis a hivatalos elnevezéseik.Csak azért említem meg hogy ne vigyük el a fórumlakókat a málnásba.[link]
Ed
A Live-hoz nincs padavan féle CF.Az csak a gen 2 privilégiuma. :)

(#12907) kirkri válasza TCr (#12905) üzenetére


kirkri
addikt

Ezek viszont szerintem helyi sajátosságok. Én kisvárosban lakom és a postásom sms-t küld nekem, hogy a következő héten szabadságon lesz, így helyettesítő kolléga hozza majd a cuccaimat. :C

Az elosztó központok nem fogják a csomagodat bontogatni. Itt szerintem a kézbesítő sáros a dologban, azt pedig jelented a helyi postán és kivizsgálják.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12908) Ed Parker válasza dh66e (#12906) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tudom,azóta is elégedetten használom,eladni nem lenne érdemes,nem sokat adnának érte a piacon.
de azért még bőven használható.

(#12909) TCr válasza kirkri (#12907) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem meg pont a Te "helyzeted" a helyi sajátosság.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12910) Jim-X válasza kirkri (#12907) üzenetére


Jim-X
őstag

Hali!

Bocs, hogy belevau...igaz nekem sem tűnt még el semmim a posta által (maradjon ez a tendencia) de ezt annak elég nehéz megmagyarázni, akinek ellopták, összetörték stb. már valamilyen csomagját! Lehet nekem is megingana a bizalmam és hinnék bármilyen mendemondának!

Üdv:
Jim

A játék az nem játék!

(#12911) hunaqua


hunaqua
addikt

Ez minden "ilyen" cégre igaz lehet.Mentek nyaralni repülővel,hány összetört,kiszakadt bőröndöt lehet látni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12912) tobias40 válasza pinnacle (#12877) üzenetére


tobias40
veterán

MkvToolnix-al próbáltam de úgy sem lett hang. :(
"Panasonic TV távirányítójával vezérelhető a kamera"--- melyikkel?? ;]

(#12913) tobias40 válasza Ed Parker (#12887) üzenetére


tobias40
veterán

Igen .MTS filéket csinál így naggyal,nem tudom van-e jelentősége.
Én a legjobb minőséget választottam a felvétel beállításánál...

Üdv!

(#12914) pinnacle válasza dh66e (#12906) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor nekem csak a b-rad féle firmware jöhet szóba. Ezzel jobb lesz a képminőség, melegedés?

tobias40 Bármelyik Viera linkes TV távirányítója jó. Próbáld meg a Popcorn fórumán, lehet, hogy másnak is volt már ilyen problémája.

[ Szerkesztve ]

(#12915) dh66e válasza pinnacle (#12914) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom hogy befolyásolná e ki kell próbálni. A képminőség nem valószínű hogy jobb lenne azt tuti nem fogja befolyásolni a melegedésre is kicsi esélyt adok. Itt vannak a b-rad fw-k ,de az mpeg4-en olvass utána vagy kérdezz rá mit mondanak az ottaniak.

[ Szerkesztve ]

(#12916) pinnacle válasza dh66e (#12915) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#12917) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!

A segítségeteket ill. a véleményeteket szeretném kérni, hogy a Netgear EVA8000-es médialejátszó mennyire boldogul a mai mkv fájlokkal? Esetleg le tud játszani blu-ray formátumú videókat is?
[link]

Esetleg jobb egy Egreat R6C újonnan HD filmek nézésére? Javaslatok?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12918) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre van szükségem. Vásárolni szeretnék egy medialejátszót. Eddig egy számítógépet használtam,amit eladtam,mert már zavart egy picit a hangja. Egy Asus o'play hdp-r3 -mat szemeltem ki. Ha van esetleg valakinek tapasztalata vele,az röviden ossza meg legyen szíves. Vagy hasonló árú/tudású médialejátszót is ajánlhattok. Nem sokat foglalkoztam eddig ezzel a témával, de wifi, full HD, és winchester helyre van szükségem. (Ha torrentet kezel az plusz pont). Szóval csak a hálószobában kötném rá a TV-re.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#12919) pinnorb válasza kirkri (#12902) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Üdv!

Popcorn Hour A210 adatai alapján jó lehet,de a döntő a képminőség.
Az a baj, egyáltalán nem értek a médialejátszókhoz ezért kértem segítséget, de ez a Popcorn Hour A210-es nagyon tetszetős. :)

Köszi.

(#12920) BBéci válasza pinnorb (#12919) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal kifutott, már nem kapható. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12921) Jim-X válasza pinnorb (#12919) üzenetére


Jim-X
őstag

Az a210-hez csak használtan tudsz hozzájutni, de úgy se sok van eladó...

Üdv

A játék az nem játék!

(#12922) pinnorb válasza Jim-X (#12921) üzenetére


pinnorb
csendes tag

Akkor viszont megnézem a Dune TV-301.-at, :) illetve még keresek pár alternatívát.

BBéci: :(

[ Szerkesztve ]

(#12923) Ed Parker válasza BBéci (#12920) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

már én sem tudok,ahonnan még kapható volt 2-3 hónapja.
az mostmár teljesen kifutott.

(#12924) hunaqua válasza nikilauda (#12918) üzenetére


hunaqua
addikt

Mennyi pénzt szánsz rá?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12925) nikilauda válasza hunaqua (#12924) üzenetére


nikilauda
senior tag

max 40-50 ezerig, de ez attól függ,hogy mit tud. Inkább az ár/érték arány lenne a legfontosabb. Ezért is kértem segítséget, mert valamilyen szinten itt mindenkinek van tapasztalata.

(#12926) fireman válasza tobias40 (#12861) üzenetére


fireman
tag

Szia!

Ugyanilyen problémám volt pár hete a Dune 101W-vel, nekem Sony HX100V fényképezővel készült AVCHD 1920x1080 50p (.m2ts) fájlnál nem volt hangja....próbáltam én is mindenféle progikkal varázsolni, de nem változott semmi. (az 1920x1080 50i-s .m2ts fájloknál ez a hiba nem jelentkezett....de ha már tud 50p-t a Sony, akkor azt szeretné az ember....)
Végül hosszas fórumozás után ráakadtam egy Dune patch-re és az megoldotta a gondot, azóta probléma mentes. (állítólag a következő firm-ben már benne lesz ez a javítás alapból)
Gondolom a popinál is szoftveresen lehetne orvosolni a problémát, nem hiszem hogy a muxolás segítene.

[ Szerkesztve ]

(#12927) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Kinéztem a Dune HD TV-301 WiFi lejátszót. Olyan kérdésem lenne, hogy az ok, hogy telefonnal, tablettel lehet irányítani, de létezik olyan program rá, amivel meg tudom nézni a lejátszóhoz csatlakoztatott pendrive-on, winchesteren lévő filmek ezekkel az eszközökkel?

(#12928) BBéci válasza fireman (#12926) üzenetére


BBéci
titán

Ha választanom kell, biztosan nem 50p-t, hanem alacsonyabbat (24, 30) állítok be.

(#12927) liquidmoon
3 hónapja használom, de ilyesmi még nem jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12929) pinnacle válasza BBéci (#12928) üzenetére


pinnacle
nagyúr

50p miért nem jobb? Nem tudom egyáltalán van-e olyan kamera ahol 50, 30, 24 között lehet választani. A Pana SD90-nél 50p vagy 50i lehetőség van.

(#12930) hunaqua válasza nikilauda (#12925) üzenetére


hunaqua
addikt

Én ajánlom Neked az új Egreat lejátszókat (r160s,r200s,r300).Nekem nagyon bejött eddig.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12931) nikilauda válasza hunaqua (#12930) üzenetére


nikilauda
senior tag

Megnéztem, érdekes. Ha jól látom ezeken Android OS van. Minden telepíthető,mint egy Androidos mobilra vagy táblára?

(#12932) hunaqua válasza nikilauda (#12931) üzenetére


hunaqua
addikt

Megmondom őszintén,hogy nem foglalkoztam még az Android "részével".Egyenlőre egy stabil játékosnak tűnik,elég jó torrent tulajdonsággal.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12933) gulyasa válasza nikilauda (#12931) üzenetére


gulyasa
őstag

Van rajta egy fájlmenedzser, amely segítségével lehet telepíteni az APK fájlokat.
De - gondolom - a telepítgetésnél nem árt figyelembe venni, hogy "csak" Android 2.2 (Froyo?) fut rajtuk. (Habár még én sem vagyok Android OS szakértő, Android-os mobilom is csak február óta van.)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12934) tobias40 válasza fireman (#12926) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor ez cumi mert mostanában nem adtak ki hozzá javítást.. :W

(#12935) BBéci válasza pinnacle (#12929) üzenetére


BBéci
titán

Aki megszokta, hogy 1080p 24-es BD filmeket néz, mint például én, annak kevésbé tetszenek az 50-esek, de az is lehet, hogy tévedek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12936) kalmanchris


kalmanchris
tag

12917-re valaki? :F

(#12937) BBéci válasza kalmanchris (#12936) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem inkább az Egreat legyen a kiválasztott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12938) kalmanchris válasza BBéci (#12937) üzenetére


kalmanchris
tag

köszi az infót!

(#12939) pinnacle válasza BBéci (#12935) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem csak 60p 50p 30i 25i kamerák vannak. Érdekes, hogy pont a 24p maradt ki. Gondolom a licenc is drága meg pár TV-vel probléma lett volna.

A WD TV Live korábbi menüjében 23,976Hz-et is lehetett választani, most csak 24Hz van, igaz lehet, hogy Match Framerate viszont nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#12940) #03969024 válasza BBéci (#12935) üzenetére


#03969024
törölt tag

Komolyan, nekem már tele van a hócipőm, hogy sokan igyekeznek reprodukálni a százéves vacakot! Nem lehet, hogy azért 50p-s az a kamera, mert MOZGÁST akarnak vele rögzíteni? Teljesen természetellenes az idióta 23.976 meg még ki tudja hány tizedesjegyű rögzítés. Mi mozog így? Én nem, s más sem. A 21. században el kéne már felejteni azt a celluloidspórolós sz@rságot!

(#12941) BBéci válasza #03969024 (#12940) üzenetére


BBéci
titán

Semmi bajom a 24p-vel és ha nem tévedek, a jobb DSLR fényképezőgépek és a profi videokamerák is tudnak úgy rögzíteni. Tesztekben a hiányát szokták kritizálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12942) Patice válasza #03969024 (#12940) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amúgy én sem értem minek ez az erőlködés a 24p-vel. Logikusabb lenne a 25 vagy 50 és akkor sokkal kevesebb gond lenne mindennel. A 100Hz-es valós képfrissítés sem lenne nagy művészet, elfelejthetnénk a "ricegést".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12943) liquidmoon válasza liquidmoon (#12927) üzenetére


liquidmoon
aktív tag

Valaki? Tehát van lehetőségem arra, hogy a tableten vagy akar a telefonon nézzem a Dune lejátszómon tárolt tartalmakat, ha ugyan azon a n-es wi-fi hálózaton vagyunk?

(#12944) Patice válasza liquidmoon (#12943) üzenetére


Patice
Topikgazda

Elvileg igen, lehetséges a streamelés wifis eszközökre. Még nem volt erre időm, de ki fogom próbálni, ha nem sürgős. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12945) Ed Parker válasza Patice (#12944) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem az a tapasztalatom,hogy wifi-n nem nagyon akar a nagyfelbontású anyag simán átmenni.
a kábel a biztos.
a divx és kisebb dolgok igen,mondjuk nekem a300-am van.

(#12946) Patice válasza Ed Parker (#12945) üzenetére


Patice
Topikgazda

Eddig wifi + HD anyag kapcsán a blu-ray lejátszóm képességeire tudok hivatkozni.

N-es a routerem és a blu-ray lejátszó is. Egy szobán belül voltak az eszközök pár méter távolságban és semmilyen más adatforgalom akkor éppen nem volt a routeren.

A 720p-s anyagokat nekem így hibátlanul, akadás mentesen átküldte. 1080p-s mkv-k nem túl nagy bitrátával is futottak egész jól, de egy filmen belül többször volt pár másodpercre akadás. Az avi-kkal semmi gond nem volt.

Az már megint más kérdés, hogy a kérdező mit, milyen felbontású anyagot szeretne a Dune-ről streamelni. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12947) Ed Parker válasza Patice (#12946) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én konkrétan a bd anyagokra gondoltam, azok macerásak.
Nyilván a kisebb bitrátáju átmegy nekem is.
De én a drotban bízom:)

(#12948) Patice válasza Ed Parker (#12947) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az előbbi hsz.-omban említett tapasztalatok miatt nem is vettem a Dune-ből a wifi-s verziót. Alapból kábeles megoldásra gondoltam. Most minden be van kábelezve. Dune, blu-ray, PC. A kommunikációt meg megoldják egymás közt. A wifi-s kapcsolatot meg intézi a routerem. :D

Így PC-ről "streamelve" a BD50-es anyag sem gond. Nem akad.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12949) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Tehát avik, sorozatok, stb ami 720p vagy az alatt van, biztosan menne?

[ Szerkesztve ]

(#12950) Ed Parker válasza Patice (#12948) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem van hozzá egy wifi stick, kipróbàltam múltkor, de hasztalan.
Azzal eggyütt kaptam az a300-at.

Majd csak megjelenik mostmár a 8910-es csippel szerelt playa, ami majd tényleg tud gigabitet, nem csak rámondják.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.