Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) BBéci válasza Champipi (#11795) üzenetére


BBéci
titán

Nem álláspont, hanem kizárólag saját tapasztalat alapján választok kábeleket. Előfordult már, hogy a 2000 és a 20000 forintos HDMI között nem láttam különbséget, de az ellenkezője sokkal többször és akkor még nem beszéltem az igazán kiváló minőségű vezetékekről. Viszont azok nem átlagos, hétköznapi, hanem >20000000 forintos, high-end rendszerekbe valók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11802) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Második médialejátszó beszerzésén gondolkodom a Popcorn A-210 mellé (pontosabban nem mellé, mert az A-210 másik szobába kerülne). Két típust néztem ki az eBay-en, Egreat R300, illetve Himedia 900B. Mindenképp olyan lejátszót szeretnék vásárolni amelybe lehet belső HDD-t tenni.

Amivel a Popcorn-al kapcsolatban nem vagyok maradéktalanul elégedett, az a torrent funkció. Van ugyan Transmission kliens hozzá, de kb. ötven futtatott torrent felett időnként lefagy a készülék (hiába van limitálva a sebesség). Igazából nem is a készülék fagy le, csak a torrent része, hiszen az egyéb funkciói ilyenkor is mennek.

Így ezt kiegészítendő, olyan lejátszót keresnék, amely szintén tud torrentezni, így a kettő együtt már tudna olyan arányt produkálni amivel elégedett lennék. Tudom, hogy a lejátszók elsősorban nem torrentre vannak kitalálva, arra ott a NAS, de nekem ezzel kell megoldanom.

A Himedia 900 kapcsán olvastam itt a fórumon kisgyerek85 fórumtárs hozzászólását, miszerint a Himedia sem igazán hozott össze jó torrent funkciót a lejátszóhoz, viszont ahhoz legalább létezik Transmission.
Az Egreat R300 torrent képességeiről nem találtam a neten használható infókat, így annak egyelőre pozitívumként csak a magyar nyelvű menüt tudom felhozni (engem ugyan nem zavar az angol nyelvű menü, de a nejem nem igazán preferálja).

Mindkét lejátszót 56-57 közötti összegért tudnám beszerezni úgy, hogy vámot/áfát ne kelljen fizetni rá (a Himedia UK-ből, az Egreat Romániából jönne)

Érdekelne a véleményetek, hogy ki melyiket választaná a helyemben?

21 éve a Prohardveren! ™

(#11803) tarkatehen válasza kirkri (#11802) üzenetére


tarkatehen
tag

Ugyanolyan mint a Himedia. Ugyanaz a hw es kepek alapjan a software is. Mondjuk nem a torrent az elsodleges feladata, szoval 50 torrent eseten nem csoda hogy fagy a popi is.

(#11804) kirkri válasza tarkatehen (#11803) üzenetére


kirkri
addikt

Így van, ahogy írtam ezzel tisztában is vagyok, hogy nem erre van kitalálva, ezért kell hogy a második médialejátszó is torrent képes legyen. :)
Mondjuk a popi engem az árához képest nem nyűgözött le, pl az A300-ért most nem fizetnék ki 70k-t, inkább a két említett típus közül tennék egy próbát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11805) kisgyerek85 válasza tarkatehen (#11803) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Az oké, hogy hw ugyanaz, de a himedianal a transmission torrent kliens csak úgy létezik, hogy van custom fw hozzá. Egreat-hoz nem tudom, hogy a gyári fw-n kívül van e másik, mert nem követem.

kirkri: Nekem viszonylag azért magasra volt téve a léc azáltal, hogy alapból amikor vettem már volt egy dlink nas-om és azt a szintet sem tudta hozni. Pedig az alapból nem egy túl erős nas. A jelenlegi zyxel nas-ommal is csak 27 torrent megy, de 50 fölé én nem is szoktam menni vele. Kicsit a netem és ennyi torrentel is simán ki tudom húzni belőle a max uploadot éjjel-nappal.

[ Szerkesztve ]

(#11806) tarkatehen válasza kisgyerek85 (#11805) üzenetére


tarkatehen
tag

Ugyanaz a dmd custom fw van hozza :)

(#11807) tarkatehen válasza kirkri (#11804) üzenetére


tarkatehen
tag

Az Egreat kb 3-4 MB/s sebessegre kepes torrent eseten. Nem tudom hanyat bir kezelni, azt nem probaltam, de 3 bd50 el elbirt egyszerre.

(#11808) hunaqua


hunaqua
addikt

....várható,hogy vámot kell fizetni :-(

" Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.06.08 12:35 Budapest 1005 Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance "

Ez bele volt kalkulálva,de az,hogy 8.-ka óta azt sem mondják,hogy "húzd meg a hajam".

....az bosszant....

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11809) sting2


sting2
addikt

A Nap Kérdése!

Egreat S1A - 1 éves, dobozában, makulátlan, alig hasznát, megbízható "hozzáértőtől" 20K vagy LG BP 120 - bontatlan, 24k
:F
Nem nem, nem akarok többet kiadni és csak MKV, BD Iso a felhasználási terület.
Pro - Kontra?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#11810) larryking válasza tarkatehen (#11807) üzenetére


larryking
senior tag

Az egreat r500 rá fel lehetet rakni az ac2 fw-t, ami tudott transmissiont, fagyott is rendesen, a gyári torrent, pedig 1mb/s-nél nem akart többet. Szoftver terén nem egy etalon az egreat.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11811) #03969024 válasza kirkri (#11802) üzenetére


#03969024
törölt tag

HTPC

(#11812) tarkatehen válasza larryking (#11810) üzenetére


tarkatehen
tag

Az m34a hibatlan volt az az utaniak nem... Most az 1186-os egreatrol van szo, de nekem a torrent nem volt szempont.

(#11813) tarkatehen válasza hunaqua (#11808) üzenetére


tarkatehen
tag

A w2comp-tol ketten is rendeltunk onnan nem volt vam egyikonknek sem. Ezert kell elore lebrszelni mit irjon a csomagra ertekkent, ugy nagyon kicsi az esely vamra.

(#11814) hunaqua válasza tarkatehen (#11813) üzenetére


hunaqua
addikt

..úgy jött :-)

szerintem nagy a doboz,ez az r200s-nél is nagyobb.
Vagy csak pech.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11815) tarkatehen válasza hunaqua (#11814) üzenetére


tarkatehen
tag

A vamkezeles alatt meg nem jelenthet rosszat. Ket lehetoseg van: kibontjak a dobozt, hogy mi van benne. Ha van benne szamla, akkor azt veszik alapul es annak az osszegnek fizeted az afajat es 3% kezelesi koltseget. Ha nincs benne szamla, akkor jo esellyel toled kerik, hogy kuldd el nekik. Ez neked jo, mert barmilyen osszeg lehet rajta, mondjuk 40 dollar :)

[ Szerkesztve ]

(#11816) Toobee válasza tarkatehen (#11815) üzenetére


Toobee
veterán

En nem mondom, hogy az en fulem mogott nincs vaj, de ez se kulonb a wareznal. Lehetne egy kis kovetkezetesseg a szabalyzatban.

Szerk.: nincs ellenemre a tema. Mindig orul az ember, ha jo tippeket kap.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#11817) hunaqua válasza tarkatehen (#11815) üzenetére


hunaqua
addikt

Majd kiderül :)

Toobee

Teljesen igazad van,beszéljünk másról!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11818) kirkri válasza hunaqua (#11808) üzenetére


kirkri
addikt

Ahogy írták előttem, ez nem jelenti automatikusan azt, hogy fizetned kell majd. Nekem volt több alkalommal 10 dolláros termékem, amire majd egy hétig ezt a státuszt hozta az oldal, viszont nem kellett semmit fizetnem. Nem vagyok ugyan szakmabeli, de ez szerintem csak azt jelenti, hogy behúzták a raklapot amin a lejátszód van a vám területére, és most arra vár, hogy X-Y vámos lecsekkolja.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11819) kisgyerek85 válasza kirkri (#11818) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szerintem is lehet ez a verzió, mert amikor legutóbb Hongkong-ból rendeltem akkor a nyomkövetőbe én is láttam, hogy épp vámolás előtt vár a csomagom, de nekem sem kellett semmit sem fizetni pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#11820) kirkri válasza tarkatehen (#11807) üzenetére


kirkri
addikt

Ez mondjuk nem rossz. A popi felfelé kihasználja az 1MB/s max sávszélemet, de lefelé messze elmaradt a lehetségestől, mert a 2MB/s csak neccesen megy neki, leginkább belefagy. Azt mondod tuti, hogy felmegy az R300-ra a custom fw ami tartalmaz transmissiont?

21 éve a Prohardveren! ™

(#11821) BBéci válasza Toobee (#11816) üzenetére


BBéci
titán

"az en fulem mogott nincs vaj"
Miért lenne? Hacsak a fejedről oda nem csúszik, amikor melegíti a nap. :K
Ha nem érted, elmagyarázom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11822) kirkri válasza kisgyerek85 (#11805) üzenetére


kirkri
addikt

Esetleg meg tudnád nézni, hogy milyen letöltési sebességet tud produkálni a lejátszó egy jól seedelt torrentnél? Bár nem tudom milyen neted van, így lehet, hogy a kérdésem eleve irreleváns.

Ha lenne a Himedia-ban is magyar nyelv, akkor szerintem egyértelműen azt választanám, mert a külföldi fórumokon is inkább azt preferálják és úgy tűnik, hogy fw ellátottsága is jobb. Arról nem is beszélve, hogy a futeko-nál venném, így ha elromlik akkor UK-be kellene visszaküldenem, ami nagyságrendekkel olcsóbb, mint Kínába postázni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11823) tarkatehen válasza kirkri (#11820) üzenetére


tarkatehen
tag

R300 ban szerintem alapbol is van, legalabbis az r6s ben van es ugyanakkor jonnek ra a fwek meg ugyanazok a verzioszamok. A custom fwben a bt klienssel is megvan az a sebesseg ami a transmissionnel.

(#11824) gonger válasza hunaqua (#11808) üzenetére


gonger
senior tag

ma megint felkeveredtem a speedshop oldalára:
Egreat R6C
tud külső vinyót kezelni, Flac-et, BD ISO-t, MKV-t játszik. wifi nekem nem fontos. ez 11 e FT !!!
kell ennél jobb BD25-ös- BD50-es filmekhez egyáltalán?

azt nem tudom mivel tud kevesebbet az R6B-nél ami 18 e Ft-ba kerül.

(#11825) BBéci válasza gonger (#11824) üzenetére


BBéci
titán

HD hangformátumokat nem adja ki bitstream vagy más néven passthrough formában. Márpedig a BD filmeken az van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11826) gonger válasza BBéci (#11825) üzenetére


gonger
senior tag

igaz. meg azért LAN csatlakozó jó ha van. de akkor még alternatíva az Egreat R4A 25 ezerért, Mobile Rack-el.
vagy ugyanennyiért az Xtreme Sidewinder 2 gigabites Lan-al és Realtek 1185-ös chippel.
Ez utóbbi gépről nem sokat olvastam itt. Ismeritek? ajánlanátok?

(#11827) kisgyerek85 válasza kirkri (#11822) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

15mbit-es, ezt ki tudja használni.

(#11828) Berci77 válasza koncsik (#11717) üzenetére


Berci77
tag

Köszi, de ezen úgy látom nincsen USB slave.

(#11829) Berci77 válasza Patice (#11718) üzenetére


Berci77
tag

Trükk nélkül tehát nem teljesen szünetmentes. Bár eddig ez a legjobb lehetőség, amit ajánlottatok.

(#11830) Berci77 válasza Peak (#11719) üzenetére


Berci77
tag

Köszi, ezt vágom. természetesen pc-s programokkal megy a dolog, tehát nem a zenében van szünet. Olyan lejátszót keresek, ami tudja ugyanezt. Ha van, aki kipróbálná ezt nekem a saját gépével, akkor a legegyszerűbb megoldás, hogy kettévág egy zeneszámot középen és megnézi, ahogy a 2 darabot le tudja-e a lejátszó játszani, hogy nem hallatszik, hogy ketté lett vágva. ha hallható, akkor az nem jó nekem. De komolyan: senki nem hallgat zenét a gépén? Nekem rengeteg olyan albumom van, ami egy egybefüggő zenemű, csak a cd-ken trackekre van bontva, de nincs közben szünet. Nem hiszem el, hogy erre csak nekem van igényem.

(#11831) Toobee válasza Berci77 (#11830) üzenetére


Toobee
veterán

Én túlnyomó részben zenét hallgatok vele, de nem értem, hogy miért jó, ha nem tudod, hogy hol van vége egy zeneszámnak?

https://barbieripnk.hu/

(#11832) TCr válasza Toobee (#11831) üzenetére


TCr
veterán

Azért, mert mixben van? :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11833) Berci77 válasza Toobee (#11831) üzenetére


Berci77
tag

Ha te berakod a zenéidet winampba nem tudod, hogy hol kezdődik az egyik és hol ér véget a másik? Pedig AZ folyamatosan, szünet nálkül játszik. Ne haragudj, de szerintem a többiek már unják, hogy ennyiszer leírom: vannak olyan zenei albumaim (elég sok), amin egy egybefüggő zenei mű található, ami trackekre van bontva a könnyebb navigálás kedvéért a zenében lévő támaváltások határán, de attól még az egész albumon a zene folyamatos, egy "zenei számnak" tekinthető. Képzeld el, mintha a kedvenc számod 5 trackre lenne bontva és 70 perces lenne. Elég zavarónak éreznéd, ha a 4 sávhatáron megakadna a zene és le is vágnának az elejéből minden tracknek 2 másodpercet.
Ha valaki csak olyan zenei albumokat hallgat, amin van mondjuk 10 különálló szám, ott természetesen csak annyi a lényeg, hogy ne vágjon le a lejátszó mindegyik elejéből, de kutyát sem zavar, ha van köztük 1-2 másodperc szünet. Kérlek viszont, hogy fogadd el, vannak ettől eltérő zenék és hallgatási igények is. Gondolj például arra, milyen "érdekes" lenne, ha a buliban a DJ nem tudná a zenét folyamatosan játszani, csak 2-3 másodperces szünetekkel a számok között. (gy.k. nem DJ-zésre kellene lejátszó!, csak szemléltetésnek írtam) Sajnálom, de ennél szemléletesebben nem tudom leírni.

(#11834) Berci77 válasza TCr (#11832) üzenetére


Berci77
tag

például! :)

(#11835) koncsik válasza Berci77 (#11830) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

De, nekem is ez az igényem. Ezért (is) tetszett meg a netgear ntv550, de bevallom még nem próbáltam ki (pedig egy napig másoltam mindenfélét a 2TB HDD-re - viszont a wav-okat nem viszi így, azt hiszem)
Ráadásul túl sok CD-nk van, amik azért még mindig a min. 20 éves NAD CD lejátszón szólnak a legjobban... ;)
Igyekszem kipróbálni amit kértél, ahogy a logisztika (3 gyerek) lehetővé teszi...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11836) TCr válasza Berci77 (#11833) üzenetére


TCr
veterán

Tegnap egyébként behallgattam, azokon a mixeken, amik nem szünetekkel vannak vágva (ergo nincsenek elb*szva) a Popcorn A210 folyamatosan játssza, viszont van egy fél ütemnyi eltolás.

Ha ugyan ezeket a darabolt mixeket a mellékelt .cue sheet-el indítom, úgy abszolút folyamatos a lejátszás.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11837) Berci77 válasza koncsik (#11835) üzenetére


Berci77
tag

Köszi, de én mindenképpen olyat szeretnék, ami(n):
- van USB slave
- rakható bele 3,5" vinyó
- hálózatot tud, wifit
- mobilomról is át tudom nyomni a zenéket (ehhez azt hiszem AirPlay kell, meg más eszközökhöz DLNA)

opcionálisan:
- van iOS-re valami távirányító progi hozzá. esetleg androidra.
- játssza le a DVD iso-kat

A fentiek közül a legtöbb alap, vagy legalábbis nem nehéz találni olyat, ami tudja.

(#11838) Berci77 válasza TCr (#11836) üzenetére


Berci77
tag

Köszi, hogy foglalkoztál vele!
Kicsit lehet, hogy én vagyok megkeveredve, de a cue file-t nem pont azokhoz szokták mellékelni, ahol egy trackbe van mentve a zene és nincs szétdarabolva? nekem a legtöbb zeném különálló trackekben van és a legtöbbhöz nincs cue file. Egy winampnak ez nem jelent gondot.

[ Szerkesztve ]

(#11839) TCr válasza Berci77 (#11838) üzenetére


TCr
veterán

Nekem szinte az összes darabolt mixhez és nem mixhez is van cue.
Sőt, jobbat mondok, a folyamatos lejátszáshoz elég egy playlist file is. :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11840) Berci77


Berci77
tag

Aham. akkor kicsit közeledünk a megoldáshoz. ha tehát van cue file akkor a popcorn 210-es viszi szünetmentesen. legfeljebb megcsinálom újra a rip-eket a lemezeimről. esetleg valaki akinek DUNE D1 van? A kérdés adott.
köszönöm!

pl m3u lista megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#11841) TCr válasza Berci77 (#11840) üzenetére


TCr
veterán

Igen megfelel, pc-n kb. 3 kattintással létrehozható, akár winamppal is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11842) Dorian válasza Berci77 (#11840) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem van D1, pontosan mit kell megnéznem?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11843) TCr válasza Dorian (#11842) üzenetére


TCr
veterán

Azt, hogy a feldarabolt mixekben a trackek közötti váltásoknál van-e szünet, vagy elcsúszás.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11844) Berci77 válasza Berci77 (#11840) üzenetére


Berci77
tag

Pont ezért kérdeztem. listát mindig gyártok az albumok mellé :)
ahogy nézem ezen az a210-en van ráadásul minden csati, ami nekem kell, kiemelve az svideót is. kockatévén jobb alternatíva, mint a kompozit video.

ehhez van valami távirányító progi?

(#11845) TCr válasza Berci77 (#11844) üzenetére


TCr
veterán

Ezt sajnos nem tudom.
Ahogy azt sem, hogy kapsz-e még egyáltalán valahol A210-et...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11846) Dorian válasza TCr (#11843) üzenetére


Dorian
félisten

Na majd megnézem van-e ilyenem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11847) Berci77 válasza TCr (#11845) üzenetére


Berci77
tag

amúgy a tárgyalt felhasználásra mennyire mernéd ajánlani a gépet? mivel szerintem az általam nézett videókkal nem lenne gondja (BD rip xvidek DD hanggal legtöbbször) ezért helyeztem a hangsúlyt a zenei produkcióra. tudjak sima mappaszerkezetben böngészni, egy kattintás a lejátszási listára és digitálisan küldje ki a zenét erősítőre. nekem nem kell torrentet futtatnia közben, nem kell NAS funkció, csak ennyi, viszont ezt jól kezelje.

néha bele lehet futni használtan is, olyan 40 körül. új árat is találtam, de nem néztem mennyire kapható még...

(#11848) Berci77 válasza Dorian (#11846) üzenetére


Berci77
tag

Köszönöm szépen!

ha nem találsz ilyen zenét akkor a legegyszerűbb, ha egy számot kettévágsz valami zeneszerkesztő progival.

annyit kellene kipróbálni, hogy ezt viszi-e szünetmentesen
- mp3
- WAV
- FLAC

esetén m3u listából indítva.

(#11849) Berci77


Berci77
tag

Ahogy néztem mind a DUNE-höz, mind a popcornhoz van szoftver az appstoreban.

(#11850) TCr válasza Berci77 (#11847) üzenetére


TCr
veterán

Napi szinten hallgatok rajta zenét, arányában kb. film / zene 30 / 70 %, tökéletesen megfelel a célra.
Én is sima mappaszerkezetben böngészek, de használhatnám a csillivilli Jukeboxot is.
Ismer minden hétköznapi audio formátumot, nagyfelbontású zenéket (196/24...), DTS és DTS HD (utóbbit természetesen csak HDMI-n) koncerteket is akár... bár gyanítom, hogy ezeket mára már minden lejátszó tudja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.