Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Berci77 válasza tarkatehen (#11300) üzenetére


Berci77
tag

:)

(#11302) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Tapasztaltatok már olyat, hogy egy "nemhivatalos" forrásból származó 720p-s sorozatnál a magyar szinkron hangja nem a megfelelő gyorsaságú? Pontosabban azt veszem észre, hogy az MKV-ba illesztett hang le van lassulva, mindenki hangja mélyebb hangszínű, és lassabban beszél, mint a TV-ben megszokott. Az MKV képe 23.98fps-es, a hang gondolom 25 fps-es képhez készült, és feltételezem, hogy a hangot szétnyújtották, hogy illeszkedjen a képhez.

Mit lehet ezzel kezdeni?
Van olyan asztali médialejátszó, ami ennek megfelelően felgyorsítva le tudja játszani az anyagot?

(#11303) dh66e válasza batagy (#11302) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem egyszerűbb leszedni hozzá egy rendes szinkront,bár még nem találkoztam ilyen mkv fájlal,de gondolom az nem egy jó rilíz.

(#11304) vmcsaba válasza tarkatehen (#11271) üzenetére


vmcsaba
csendes tag

és LG-ből mely tipusok tudják ezeket?

(#11305) tarkatehen válasza vmcsaba (#11304) üzenetére


tarkatehen
tag

Azt kimondottan nem tudom neked megmondani, LG-m nem volt, csak olvastam róla. Samsungom volt pár féle.

(#11306) vmcsaba válasza tarkatehen (#11305) üzenetére


vmcsaba
csendes tag

és a BD-D5300 illetve a C5300 között az árán kivül mi a különbség még? mivel tud többet a C sorozat? a BD-D5300-as is tud külső merevlemezt kezelni? mkv,divx-et lejátszani és feliratokat kezelni hozzá?

(#11307) tarkatehen válasza vmcsaba (#11306) üzenetére


tarkatehen
tag

A C az 2010-es a D 2011-es. Igazság szerint nekem a C jobban bejött több szempontból: 24 hz-et lehet be és kikapcsolni, a D-nél csak auto mód van. Azzal csak annyi a gond, hogy mkv esetén nem aktív csak blu-ray lemez lejátszásánál. Másik ami jobb volt a C sorozatban, hogy a D-nél egy fw frissítés után ha az mkv-ban DTS hang található akkor akadozik a kép és a hang is (lehet javították már, többször jeleztem a Samsungnak a hibát). A vicces az egészben, hogy csak akkor ha USB-ről játszottam le, hálózatról nem volt ilyen hiba. Mindkettő tudja kezelni a divx és mkv fileokat srt felirattal (mkv-ból nem tudja kiolvasni a feliratot). Mindkettő kezelte a 1.5TB -os vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#11308) vmcsaba


vmcsaba
csendes tag

Van valakinek tapasztalata az LG BD650 -es készülékkel illetve a Samsung BD-E5300-as készülékkel kapcsolatosan?

(#11309) Multibit válasza Peak (#11256) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam egy Synology DiskStation DS212j vásárlása van tervbe véve. Dune HD Smart B1 játékosomban régi Sigma proci van. Vajon szeretni fogják egymást? Mire számítsak BD50 esetén? Igen morcos lennék, ha nem tudna akadásmentesen játszani erről a NAS-ról a Dune! Valakinek esetleg van tapasztalata Dune Smart - Synology párossal?

(#11310) Ed Parker válasza Multibit (#11309) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vedd meg onnan ahonnan Peak is vette, fentebb írta az üzlet nevét,leteszteled hétvégén, oszt ha nem jó hétfőn vissza viszed.

(#11311) Multibit válasza Ed Parker (#11310) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm! Igaz, nem látom, hogy hol írta Peak kolléga az üzlet nevét. Sebaj, csak találok egy olyan kereskedőt, akivel meg lehet egyezni.

(#11312) Ed Parker válasza Multibit (#11311) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Keress rá a300-ra vagy a 300.
Két hete beszéltük, pontosabban, a múlt előtti vasárnapon ha jól emlékszem, dátum, oszt keres:)

[ Szerkesztve ]

(#11313) Imdre válasza Ed Parker (#11310) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ez a NAS azért elég combos, nem hiszem, hogy volna vele probléma.
A Synology Nas-ról jó vélemények vannak - bár meg is kérik az árukat...

(#11314) Ed Parker válasza Imdre (#11313) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem elötte netgear readynas-om volt pár napot aztán váltottam netgear stora Nas-ra ami jobb nekem.

Ki kell próbálni.

(#11315) Peak válasza Multibit (#11311) üzenetére


Peak
addikt

www.lejatszo.hu avagy Neon Multimedia Kft.
ott helyben mivel van nekik szinte minden kiállítva és raktáron is, ki is tudjátok próbálni, csak vigyél jó durva BD50 anyagot.

A Synology DiskStation DS212j azt hiszem 1.2GHz-es Marvell processzor van, úgy vélem ennek már nem lehet gondja az átvitellel.

egyébként az én esetemben sajnos a pénzt nem tudták visszaadni, mikor visszavittem, hanem azt mondták visszautalják, amire elviekben 30 nap áll rendelkezésükre a jogszabályok szerint. ez 9 napja volt, még nem jött zseton, de emailben arról értesítettek, hogy igyekeznek természetesen mihamarabb átutalni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11316) aicon válasza Peak (#11315) üzenetére


aicon
senior tag

sajnos a pénzt nem tudták visszaadni, mikor visszavittem, hanem azt mondták visszautalják, amire elviekben 30 nap áll rendelkezésükre a jogszabályok szerint. ez 9 napja volt, még nem jött zseton, de emailben arról értesítettek, hogy igyekeznek természetesen mihamarabb átutalni a pénzt.

Úgy általában a cégekről, pénzvisszafizetésről, csak úgy néha elgondolkodom mit kell ezen igyekezni vagy várni 30 napot...stb.
Netán szándékosan váratnak, hogy ne akarjunk élni a törvény adta joggal...
Ki tudja....

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#11317) kmarci25 válasza Peak (#11315) üzenetére


kmarci25
veterán

Teljesen off:
Nem ismerem a teljes sztorit, visszaolvasni meg lusta vagyok. :D Én videókártyát vittem vissza, internetes vásárlás volt, nem jött be a cucc, éltem a jogszabály szerinti 8 napos indoklási kötelezettség nélküli elállási jogommal. Azaz kötelesek visszavenni, én nem vagyok köteles indokolni, hogy miért (pl. csak úgy), és kötelesek visszatéríteni a pénzt 30 napon belül. Én a harmincadik napon kaptam meg az sms-t az utalásról... :))
Lényeg: hogy ez csak akkor él, ha interneten vásárolsz. (Az átvétel történhet személyesen.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11318) Peak válasza kmarci25 (#11317) üzenetére


Peak
addikt

Igy történt nálam is, neten rendeltem tőlük, 2 hét után jött meg, aztán nem is vettem át 1,5-2 hónapig, mert nem volt meg rá a zsém sem, meg a késztetés sem. Aztán átvettem személyesen, 72 órán belül visszavittem, nem azért, mert nem tetszett a szine, hanem mert bizonyos, joggal elvárt működésre képtelen volt a készülék, azaz nem teljesítette az igényeimet, visszavették. Nekik meg joguk van 30 napig használni a pénzemet a jogszabályok szerint, amit a legtöbb internetes cég meg is tesz, még ha nekem mint vásárlónak ez kényelmetlenséget is okoz.
Azt is meg kell érteni, hogy egy ilyen cégnek az, hogy egy gépet bontottan visszaviszel kényelmetlenséget okoz, még ha fullosan 100%os kondicióban is van, ezért - mivel jómagam is hasonló területen dolgozom, és még kereskedés is van benne - megértem.
Nem is pattogok nekik miatta, elfogadom az állapotot, csak érdeklődtem, hogy hogy is megy ez náluk. Remélem tényleg nem fognak 30 napot várni, legalábbis az ügyvezető ezt írta. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#11319) kmarci25 válasza Peak (#11318) üzenetére


kmarci25
veterán

Nah, kérem, aki neten (is) kereskedik, az vállalja, hogy ilyenek a szabályok (távolléveők közötti adásvétel). Pont ezért szeretek egyébként interneten, webes felületen vásárolni, mert így nem kell semmi hibát, vagy bármit igazolnom 8 napon belül.

Na, nem offolom szét a topikot, azért hátha néhányaknak hasznosak a tapasztalataink. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11320) Multibit válasza Peak (#11315) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm! Akkor ott fogok vásárolni.

(#11321) TCr válasza Peak (#11318) üzenetére


TCr
veterán

"... neten rendeltem tőlük, 2 hét után jött meg, aztán nem is vettem át 1,5-2 hónapig, mert nem volt meg rá a zsém sem, meg a késztetés sem."

Ez most komoly?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#11322) batagy válasza dh66e (#11303) üzenetére


batagy
őstag

"Szerintem egyszerűbb leszedni hozzá egy rendes szinkront,bár még nem találkoztam ilyen mkv fájlal,de gondolom az nem egy jó rilíz."
Szia!

Teljesen egyetértek veled, de szerintem nem könnyű jót letölteni.
A probléma ott kezdődik, hogy mindkét hangsáv bele van rakva az MKV-ba. A magyar hanghoz, a képet gyorsítani kéne. Ha viszont ezt elvégzi, és hozzáilleszti az eredeti angol hangsávot, akkor az lesz rossz sebességű (gyorsabb).

Amelyik sorozatot én néztem, abból nem is volt csak kétnyelvű és lassú magyar hangos.

(#11323) erdoke válasza batagy (#11322) üzenetére


erdoke
titán

AZ eredeti hang úgyis jobb, a felirat pedig nem lassú. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#11324) batagy válasza erdoke (#11323) üzenetére


batagy
őstag

No igen, ez is egy solution... :) de nem ezt akarom. :)

A Mentalistáról beszélek igazából, 1-2 évad, 720p-sben nektek megfelel a magyar hang?

[ Szerkesztve ]

(#11325) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Nem tudom mennyire leszek ezzel a kérdéssel jó helyen, de biztos tudtok segíteni... :)
Adott egy LG ht554, amibe betettünk 1-2 DVD-d, amin mappákba csoportosítva jpeg képek találhatóak. (15-18 karakter egy-egy, mappanév, és a fájl nevek is)
Pc-n minden lemez rendben, minden megtekinthető és lejátszható.
Az LG ht554, meg nem fogadja el a lemezt, csak olvassa olvassa....de nem ismeri fel.
Ötletek? Mi lehet a gond, és miként lehet orvosolni?
TDK lightscribe lemezek, reggel írtuk ki őket.
Köszi:
cOxeR
a lejátszó nem saját... egy ismerősömé és ő kapott rajta képeket

[ Szerkesztve ]

(#11326) BBéci válasza cOxeR (#11325) üzenetére


BBéci
titán

Tanulmányozd a készülék leírásában, miket kell tudnia lejátszani. Talán nincs köztük, amit szeretnél. Nekem eszembe nem jutna olyasmivel próbálkozni, de nem vagyunk egyformák.
Mellesleg a hosszú mappaneveket egyetlen hasonló ketyere sem szereti, de nem hinném, hogy amiatt nem hajlandó megjeleníteni a képeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11327) #09634560 válasza cOxeR (#11325) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézd meg, van-e méretkorlátozás a megjelenithető képek formátumát illetően. Van hogy pl nem engedi a 2 MB-nál vagy a 800 sorosnál nagyob képet.

(#11328) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#11326) BBéci, (#11327) Sanci38
Köszi srácok!
Nagy fájlméretek és nagy képek vannak... ~5000pixel széles... és jó nagyok is
Viszont ettől már be sem olvassa?
Meg nem jeleníti, azt még megértem, de nem fogadja el a lemezt, ergo mappalistát sem látsz... ez valami más lesz.
Win7 beépítettel írtam ki a lemezeket, az lehet a gixer? Mondjuk nem zárta le a lemezeket?
Leírása

Ezt kipróbáltatom:
Ha a lejátszott média DivX, MP3/WMA és JPEG fájlokat is tartalmaz, a TITLE
megnyomásával ki lehet jelölni a hasznáni kívánt fájltípust.

Ez most komoly? BD lemezes olvasónál?
A készülék a következő korlátozásokkal játssza le a DivX fájlokat:
• Felbontás: 800x600 (W x H) pixel

Ezeknek emlékeim szerint megfelel, kivéve azt nem tudom, hogy 9660 vagy joliet... alapbol milyen formátumot ír a win7? :U
A képfájlok követelményei
A készülék a következő korlátozásokkal játssza le a képfájlokat: Ī
• Fájlkiterjesztés: “.jpg”
• Szélesség - Normál JPEG : 5120 x 3840/
Progresszív JPEG : 2048 x 1536
• CD-R/RW, DVD±R/RW formátuma: ISO 9660/ JOLIET
• Fájlok száma lemezenként: kevesebb mint 999 (fájlok és mappák
összesen)

Köszönöm a segítséget, de zavarjatok át másik topikba... ha nagyon off lennék!

Köszi:
cOxeR

(#11329) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Mostanában jöttem rá, hogy jó lenne nekem egy média lejátszó.. Viszont akkora káosz a témában, hogy ilyen kezdő fejjel nem nagyon igazodok ki. Tudnátok ajánlani valamit, ami nem okoz csalódást és bele lehet tenni 3.5"-ös satás hdd-t? Esetleg Androidos megoldás még jöhetne, de a csúcs az lenne ha DVB-T vételre is alkalmas lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#11330) tarkatehen válasza Osiris (#11329) üzenetére


tarkatehen
tag

Tudom ajánlani az Egreat R200S-t. Bele tudsz tenni 3.5"-es vinyót, van benne Android is. Annyi, hogy itthon nem kapható csak kintről tudod megrendelni.

[R200S]

Van beépített wifis változat is:

[RT200S wifi]

(#11331) Balázzs válasza tarkatehen (#11330) üzenetére


Balázzs
senior tag

wifi-s verzióról van valakinek tapasztalata?

(#11332) Osiris válasza tarkatehen (#11330) üzenetére


Osiris
őstag

Thx!
Közben rájöttem, hogy az android nem is lenne olyan lényeges, viszont a 3.5-ös belső hdd hely, a DVB-T fontosabb lenne. Illetve a magyarországi beszerezhetőség is fontos.

(#11333) tarkatehen válasza Balázzs (#11331) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem nagyon, igazából kerülöm a wifit amikor csak lehet.

(#11334) tarkatehen válasza Osiris (#11332) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem is sok értelme van, max 1x megnézed milyen poén angry birds-el játszani egy baszott nagy képernyőn és többet nem is indítod el :D

[ Szerkesztve ]

(#11335) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!

Az alábbi médialejátszóm van:
[link]

Kérdeésem az lenne, hogy tudja-e a készülék a 24p-s lejátszást,mert a leírásból nem derül ki, valamint az összes MKV-t eddig 1080/60p-ben játszotta le. :F

(#11336) kisgyerek85 válasza Osiris (#11332) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Asus o play pro

Viszont még vannak gondok vele. [link]

3176-tól olvasd végig a topicot.

(#11337) tarkatehen válasza kalmanchris (#11335) üzenetére


tarkatehen
tag

Nem találtam rá én sem utalást, hogy támogatná. Nézd meg, hogy BD iso esetén is 1080p/60hz -e, mert ha igen akkor biztosan nem támogatja (felbontás hdmi auton legyen).

(#11338) Osiris válasza kisgyerek85 (#11336) üzenetére


Osiris
őstag

Inkább az Asus O!Play HD2-vel szemezek. Ebben minden van ami nekem kéne, kivéve a dvb-t. Van vele valami ismert gond, azon kívül amiket itt a ph-s tesztben lehet olvasni, vagy esetleg javítottak azóta ilyesmiket, mint a a háttérben futni nem tudó torrent kliens stb.. ?

[ Szerkesztve ]

(#11339) kisgyerek85 válasza Osiris (#11338) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Annak is van topicja.

Régen olvasgattam. Akkor elég sok gond volt vele. Nem tudom, hogy azóta megjavult e minden baja.

Ha az a lényeg, hogy 3,5 vinyó menjen bele akkor inkább vennék pl. ezt

(#11340) larryking válasza Osiris (#11338) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem van egy Popcorn A200 eladó.

"We'll meet you where the lights are...."

(#11341) Osiris válasza kisgyerek85 (#11339) üzenetére


Osiris
őstag

Olvastam a topikját, de eléggé halott, de amiket olvastam az alapján nincs vele nagy gond. Most éppen a lejátszási képességek melett a torrent és a 3.5-ös hdd a fő szempont. Néztem már ezt az Egreat EG-S2 amit linkeltél és ha lenne hozzá olyan FW amivel tud torrentezni is, akkor nem lenne rossz választás, bár nem biztos, hogy akarok barkácsolni.

(#11342) hunaqua válasza tarkatehen (#11330) üzenetére


hunaqua
addikt

Érkezik egy Egreat r160s ,próba!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11343) Osiris válasza larryking (#11340) üzenetére


Osiris
őstag

Még nem néztem utána, de azt tudom, hogy torrent és hdd szempontból jó lenne. Még olvasgatok a témában. Milyen áron válnál meg tőle?

(#11344) vmcsaba válasza tarkatehen (#11307) üzenetére


vmcsaba
csendes tag

Szia.

A D5300-as a feliratokat divx esetén tudja kezelni? sub,srt-re gondolok. tegnap kipróbáltam egy lg650-est és bár felismerte,hogy az avihoz tartozik felirat, de nem játszotta a filmmel együtt...

(#11345) tarkatehen válasza hunaqua (#11342) üzenetére


tarkatehen
tag

Cool :)

(#11346) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Himedia HD560B playerem benne egy 1,5TB vinyó WD-s. Az lenne a problémám hogy nem tudok a vinyóra másolni filmeket laptopról. Sem usb3.0 se az usb2.0 keresztül nem megy. A laptopon win7 ultimate op rendszer van.Azt irja ki ha összekötöm usb3.0 hogy formázzam le a vinyót(nem akarom több száz gb adat van rajta)A vinyó jól müködik mindent kiolvas belőle a lejátszó. Ha még egy külső vinyót is rákötök a himediára akkor a fájlkezelőben tudok másolni a külsőről a belsőre csak a laptopról nem.Valakinek valami ötlete? :(( :W :W :W

(#11347) Alex91 válasza kiscarlos77 (#11346) üzenetére


Alex91
félisten

Linux a megoldas erre...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11348) kiscarlos77 válasza Alex91 (#11347) üzenetére


kiscarlos77
csendes tag

Köszi a válaszodat, de korábban is ez a rendszer volt a laptopon és müködött, aztán az xp-vel is. 2 napja tettem vissza ezt a rendszert és nem megy. :(

(#11349) Alex91 válasza kiscarlos77 (#11348) üzenetére


Alex91
félisten

Azert megprobalnam egy Live Linux-rol, hatha... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11350) Osiris válasza kiscarlos77 (#11348) üzenetére


Osiris
őstag

Esetleg a totalcommander-ből kihagytál egy ext fájlrendszert kezelni tudo plugint?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.